Opcje tematu
#5474327 - 26/07/2012 18:53 Slav's Barter
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Witam wszystkich,

Dosyć długo nosiłem się z zamiarem założenia bloga i doszedłem do wniosku, że nadszedł najwyższy czas by spróbować swoich sił.
Bukmacherką zajmuję się od przeszło 12 lat, natomiast tradingiem zainteresowałem się około 5-6 lat temu.
Dzięki uprzejmości mojedo dobrego kolegi Mirka (któremu z tego miejsca chciałbym podziękować) miałem okazję kilka lat temu udać się na kurs u Petera Webba, jednak wiedzę którą tam zdobyłem oraz informację które przetrawiłem mam zamiar wykorzystać dopiero teraz.
W temacie, mam zamiar zamieścić informacje na temat tego co chcę osiągnąć, w jaki sposób, oraz powody za tym się kryjące, natomiast w dalszych odsłonach postaram się przybliżyć informacje na temat strategii które będę chciał implementować w swojej grze oraz metodologiczne informacje odnośnie tego jakich narzędzi będę używał by osiągnąć końcowy rezultat

THE WHAT - co chcę osiągnąć?
Cel jest prosty, do końca roku z budżetu 100f chcę uzyskać 3000f czyli tyle ile na chwilę obecną "winny" jest mi Betfair.

THE HOW - w jaki sposób chcę to osiągnąć?
Jak sam temat wskazuję, chciałbym osiągnąć swój cel handlowaniem kursami na Betfair, nie ograniczając się do jednego sportu, a koncentrując się na wielu dziedzinach. Jedyną różnicą w stosunku do standardowego handlowania, będzie w moim przypadku okres w którym będę chciał handlować i ze względu na to, że pracuję na pełny etat, często 7 dni w tygodniu, będzie to zazwyczaj przedział na około 1 godzinę przed rozpoczęciem danego zdarzenia.

THE WHY - dlaczego chcę to zrobić?
Przede wszystkim, chciałbym osiągnąć korzyści finansowe z wiedzy sportowej jaką posiadam, po drugie, mam zamiar udowodnić sobie oraz innym, że nadal możliwe jest zarabianie na tradingu, pod warunkiem utrzymania właściwej dyscypliny oraz metodycznego podejścia, oraz po trzecie, dzięki temu tematowi, nie będę mógł sobie pozwolić na odpuszczenie w połowie zadania i odłożenie go na inny termin lub całkowicie zrezygnować jeśli nie będzie szło mi po myśli.

Jeszcze dziś postaram się dołożyć jeszcze jednego posta w którym zaznaczę od kiedy chciałbym zacząć właściwy trade oraz kilka przydatnych informacji dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tradingiem oraz takich które już jakiś czas siedzą w tym biznesie, ale może nie miały świadomości, że na pewne sposoby można poprawić swoją grę.

Pozdrawiam,

SLAV

Do góry
#5475494 - 27/07/2012 04:41 Re: Slav's Barter [Re: slav007o]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Zgodnie z moim porannym wpisem, chciałbym nadmienić elementy których trzymam się lub też staram się trzymać w swojej grze, tak by pozwoliła mi ona osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Oto moja parszywa trzynastka

1. DYSCYPLINA - trzymać się wszystkich punktów

2. DYSCYPLINA - TRZYMAĆ SIĘ WSZYSTKICH PUNKTÓW!!!!

3. BUDŻET - obierz taki budżet na który jesteś przygotowany by stracić (tak dobrze usłyszałeś by stracić), nie ma nic gorszego niż ludzie rozpoczynający swoją grę od £1000 lub kilku tysięcy funtów, nie mając do końca pojęcia co chcą osiągnąć i w jaki sposó to zrobią, czego dobrym przykładem jest moja gra z ostatnich lat, kiedy to potrafiłem zaangażować w jeden zakład większość budżetu, nie wiedząć na dobrą sprawę co chcę w ten sposób osiągnąć oraz co by się stało gdyby poszło coś nie po mojej myśli

4. SELEKCJA MECZY - rozsądnie dobierać spotkania które chcesz grać, nie próbować atakować wszystkiego co się znajdzie w twoim zasięgu, tylko to czego jesteś pewny lub to co sam przeanalizowałeś. Bardzo łatwo wejść do gry

5. PŁYNNE RYNKI - wybieraj rynki gdzie zostało przyjęte minimum 20.000 Euro, jeśli mniej, nie tykać się pozycji, spora szansa na sytuację kiedy jest możliwość odgadnięcia trendu, ale nie będziesz posiadać możliwości zamknięcia transakcji bo na rynku będzie pustka, tam gdzie oczekiwano "swoich klientów"

6. ALBO PRE ALBO IN PLAY - zdecyduj na długo przed wydarzeniem czy chcesz grać Pre-Play czy In-Play, zazwyczaj łączenie jednego z drugim nie wychodzi na dobre, jeżeli natomiast zdecydujesz się na taką strategię, wchodzisz bardziej w rejony hazardu, a nie handlu, a co za tym idzie, szanse na wyczyszczenie całego konta wzrastają.

7. EMOCJE - bez względu na to jaką strategię przyjmiesz, należy kontrolować emocje, grać wedle planu i założeń przed meczem, nigdy nie staraj się robić czegoś co przed meczem wydawało się złym pomysłem

8. PLAN/AKCEPTUJ KOLOR CZERWONY - trzymać się planu i zawsze jeżeli zajdzie potrzeba wyjść ze ustalonym limitem straty, nie starać się zawsze wyjść na green bo nawet ze statystycznego punktu widzenia jest to niewykonalne. Starać się ustalić jeszcze przed zdarzeniem, do jakiego limitu straty jesteśmy gotowi poczekać, jeśli scenariusz dosięgnie tego pułapu, wychodzić czym prędzej, PAMIĘTAJ, ŻE GDY KURS IDZIE NIE PO TWOJEJ MYŚLI TO ZNACZY, ŻE NAJPRAWDOPODOBNIEJ ŹLE ZOSTAŁA ODCZYTANA SYTUACJA NA RYNKU, ŻLE DOBRANY TYP BARDZO RZADKO ZAMIENIA SIĘ W DOBRY, WIĘC JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ WYJDŹ BEZ LUB Z MINIMALNĄ STRATĄ

9. KTO PIERWSZY TEN... - czasami wejść w zakład nawet na kilka dni przed meczem, ale też nie zbyt wcześnie, pamiętać należy również, że rynki na Betfair są zmienne i to co działało lub przynosiło zyski tydzień lub dwa tygodnie temu, może przynosić same straty w dniu dzisiejszym

10. BAZUJ NA DOŚWIADCZENIACH INNYCH - jeżeli masz możliwość to pamiętaj, że lepiej uczyć się na cudzych błędach i korzystać z wiedzy innych, niż samemu tracić pieniądze i boleśnie zapoznawać się z prawami którymi rządzi się giełda sportowa

11. UCZ SIĘ NA BŁĘDACH - zapisywać błędy by nie popełniać tych samych w przyszłości, jeżeli grasz pre-play to zrzuty screenów na kilka godzin przed spotkaniem, a następnie np. na godzinę przed, jeśli decydujesz się na in-play, to nagrywaj całą swoją grę, tak byś mógł przeanalizować co zostało wykonane dobrze, a co źle przy danej transakcji

12. STAN ZDROWIA/STAN UMYSŁU - jeśli źle się czujesz, jesteś chory, albo chociażby lekko przeziębiony, nie podejmuj decyzji wiążących na giełdzie, dużo osób nie bierze tych czynników pod uwagę, należy pamiętać jednak, że umysł nawet najwytrawniejszego tradery w trakcie choroby może pracować zupełnie inaczej (wolniej, problemy z koncentracją), a podejmowane decyzje mogą być różne od tych które byłyby aplikowane w normalnych warunkach. W szczególności jeśli zdecydujesz się na strategię in-play, postaraj się zawsze mieć pozytywne nastawienie do gry, jeśli takowe uda się Tobie zachować to i wyniki wcześniej czy później nadejdą, jeśli natomiast każdego poranka będziesz budzić się z myślą jak słabo pójdzie ci danego dnia, spora szansa, że sukcesu w tradingu nie osiągniesz nigdy

13. NAWODNIENIE ORGANIZMU - jakkolwiek dziwnie zabrzmi ta wskazówka, należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu, w szczególności jeśli w planach są dłuższe posiedzenia przed komputerem w celu poszukiwania okazji lub przechodzenia do właściwego handlu, dla bardziej wtajemniczonych napewno na myśl przychodzi Adam Heathcote guru utrzymywania nawodnienia organizmu wink

Jestem świadomy, że w przypadku przynajmniej kilku punktów nie odkryłem nic nowego, mam natomiast nadzieję, że jeśli ktoś kiedyś przeczyta ten blog, będzie mógł przetrawić te informacje i wykorzystać na swój użytek.

Pozdrawiam,

SLAV

Do góry
#5475530 - 27/07/2012 06:12 Re: Slav's Barter [Re: slav007o]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Dzisiaj chciałbym jeszcze dodać jedną, ciekawą i mam nadzieję przydatną rzecz, tabelę prawdopodobieństwa, jako stosunek kursu na dane zdarzenie do procentowej możliwości nastąpienia danego zdarzenia.



Tabela nie będzie odkrywcza dla wielu z was, jednak proszę uwierzcie, że ogromny procent ludzi gra u bukmacherów nie mając zielonego pojęcia, że coś takiego w ogóle istnieje.

Więc następnym razem jak ktoś wam powie, że dane zdarzenie ma 90% szans na wejście, a kurs na nie będzie w granicach 2.00, to albo odeślijcie tą osobę do tego tematu, albo postawcie całkiem sporą sumę na zdarzenie, bo założe się, że tego bankera odsprzedacie na Betfair z przeogromnym zyskiem wink

Pozdrawiam,

SLAV

Do góry
#5476401 - 28/07/2012 06:38 Re: Slav's Barter [Re: slav007o]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Jeszcze na początku tego tygodnia nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia swojego handlu od 31 lipca czyli dnia kiedy rozpoczyna się trzecia runda kwalifikacji do Champions League, ale w związku z dzisiejszą ceremonią otwarcia Igrzysk, postanowiłem, że postaram się na niedzielę lub poniedziałek znaleźć konkurencje warte zagrania.

W międzyczasie, poniżej, zamieszczam kolejne - mam nadzieję przydatne - informacje na temat tego jakich stawek będę chciał używać do danych kursów oraz jaką skuteczność będę musiał osiągnąć stosując daną strategię, tak by osiągnąć zyski z gry.

Z obecnym budżetem chcę osiągnąć rozmiar tick'a na poziomie 0.50 Funta, czyli stosując daną stawkę przy każdym poruszeniu się kursu, zależnie od kierunku ruchu oraz jego wartości będzie to w przybliżeniu 0.50 x ilość ticków

Tabela niżej, jest to statystyczne podejście do wyników, czyli jak już będę wiedział jaką skuteczność osiągnę, będę wiedział na jakie straty będę mógł sobie pozwolić na danej transakcji tak by nadal osiągać zyski.

Mam nadzieję, że to co zamieściłem poniżej oraz wytłumaczenie powyżej będzie wystarczająco przystępne zarówno dla początkującego jak i bardziej doświadczonego gracza.


Do góry
#5501426 - 18/08/2012 15:49 Re: Slav's Barter [Re: slav007o]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Podsumowanie za pierwsze dwa tygodnie sierpnia.

Początkowy stan konta: £122 + £100 = £222

Zysk za okres rozliczenia: £133.98

Obecny stan konta: £355.98

Wzrost: +60%

Ilość rynków: 39

Na plus: 26

Na minus: 13

Skuteczność: 66.66%

W podsumowaniu nie uwzględniony jest zysk z golfa oraz z dnia dzisiejszego, ponieważ, nie pojawiły się one jeszcze w zakładce zysków i strat w Betfair, tak więc pojawią się już w podsumowaniu miesiąca, za dwa tygodnie.

W rynkach na plus, uwzlędniłem również rynki które wyszły na 0.

Bardzo by mnie cieszyło, gdyby udało się utrzymać podobny wzrost na przestrzenie najbliższych miesięcy, czy to możliwe, czas pokaże.

Do końca sierpnia, będę chciał jeszcze grać z opcją Tick Profit ustawioną na poziomie £1, jednak od września, po powrocie z urlopu, chciałbym zwiększyć tę wartości do £2 lub więcej, zależnie od skuteczności.



Pozdrawiam,

SLAV

Do góry




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, igea23, burbon, VVega, Józef Małolepszy), 2247 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581197 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49