Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#5504130 - 20/08/2012 11:21 Primera Division 2012/2013
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Zaragoza - Valladolid
Typ: 1
Kurs: 2.18

Real Saragossa dopiero na finiszu ubiegłych rozgrywek dzięki fantastycznej serii spotkań zdołał uniknąć spadku do Segunda Division. Jednakże mecze te pokazały olbrzymi potencjał drzemiący w drużynie. Dlatego też wszyscy spodziewają się, że w obecnym sezonie gospodarze będą walczyć o coś więcej niż tylko uniknięcie degradacji. Jest to tym bardziej prawdopodobne, gdyż w letnim okienku transferowym drużynę z Saragossy zasiliło kilku niezłych zawodników tj. Apono, Romaric, Alvaro Gonzalez, Franco Zulini or Glenn Loovens. Z drugiej strony przed Realem Valladolid, który awansował do La Liga po barażach z Cordoba and Alcorcon stoi niełatwe zadanie zachowania ligowego bytu. Skok jakościowy pomiedzy Segunda a Primera Division zwykle jest dosyć spory, dlatego też beniaminkom zwykle dużo trudniej przychodzi zdobywanie punktów i strzelanie bramek niż to miało miejsce na zapleczu ekstraklasy. Co prawda goście postarali się o kilka ciekawych transferów (Rukavina, Ebert etc.) jednakże nawet ci zawodnicy będą potrzebowali kilku kolejek by przywyknąć do realiów La Liga. Dlatego też zdecydowanie stawiam na zwycięstwo gospodarzy, którzy dzięki swojemu doświadczeniu oraz umiejętnościom powinni zainkasować łatwe 3 punkty.

Do góry
Bonus: Unibet
#5506543 - 23/08/2012 04:48 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Superpuchar: Barcelona vs Real
TYP Barcelona 1,75 188Bet

Przymierzam się do zagrania na Barcelonę,chociaż nie jest to najważniejsze trofeum w sezonie.Mecz zostanie rozegrany w stolicy Katalonii.Może tak oś na live pogramy?
Transmisja w TVP SPORT.

Oto zapowiedź:

Już w czwartek czeka nas pierwsze Gran Derbi w nowym sezonie. FC Barcelona i Real Madryt rozpoczną rywalizację o pierwsze trofeum. Na Camp Nou rozegrane zostanie pierwsze spotkanie o Superpuchar Hiszpanii.

Wiele wskazuje na to, że obie drużyny ponownie zdominują rywalizację o mistrzostwo Hiszpanii w tym sezonie. Pojedynki o Superpuchar Hiszpanii mogą dać jednemu z zespołów psychologiczną przewagę nad swoim głównym rywalem. Szkoleniowcy obu zespołów, Tito Vilanova i Jose Mourinho, zgodnie zapowiadali przed rozpoczęciem sezonu, że celem ich drużyn jest wygranie wszystkich możliwych trofeum.

Superpuchar Hiszpanii z pewnością nie jest priorytetem zarówno dla Barcelony, jak i Realu. Dla obu zespołów pojedynki przeciwko sobie są jednak bardzo prestiżowe, dlatego też kibice mogą spodziewać się maksymalnego zaangażowania z obu stron.

Barcelona może się pochwalić zdobyciem dziesięciu Superpucharów w historii. Królewscy na swoim koncie mają dwa tytuły mniej. Duma Katalonii stanie także przed szansą ustanowienia rekordu, jakim byłyby cztery triumfu z rzędu. W ostatnich latach Barcelona w konfrontacjach o Superpuchar ogrywała Athletic Bilbao (2009), Sevillę (2010) i Real Madryt (2011).

W czwartkowy wieczór Barcelona będzie chciała zrewanżować się za ostatni pojedynek obu zespołów. W kwietniu Real zwyciężył bowiem 2:1 na Camp Nou, potwierdzając swoją wyższość nad rywalem w poprzednim sezonie. Królewscy przełamali wówczas fatalną passę siedmiu kolejnych meczów z Barceloną bez zwycięstwa.

Rozgrywki ligowe w lepszym stylu rozpoczęła Barcelona, która efektownie 5:1 pokonała pred własną publicznością Real Sociedad. Królewscy sezon rozpoczęli od remisu 1:1 na Santiago Bernabeu z Valencią.

Trener gospodarzy czwartkowego pojedynku Tito Vilanova nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Thiago Alcantary. Pod znakiem zapytania stoi także występ kapitana Dumy Katalonii Carlesa Puyola, który nabawił się drobnego urazu w ostatnim meczu z Realem Sociedad. Do dyspozycji Vilanovy będzie natomiast sprowadzony z Arsenalu Londyn Alex Song.

Królewscy zagrają osłabieni przede wszystkim brakiem Pepe, który w meczu z Valencią nabawił się urazu głowy. Jego miejsce w wyjściowym składzie powinien zająć Raul Albiol. Niewykluczone, że do wyjściowej jedenastki wrócą Marcelo i Sami Khedira.

23.08. godz. 22:30 Barcelona - Reeal

Przewidywane składy:

Barcelona: Valdes - Alves, Puyol (Pique), Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Pedro, Messi, Iniesta

Real: Casillas - Arbeloa, Albiol, Ramos, Marcelo - Khedira, Alonso - Di Maria, Özil, Ronaldo - Higuain

sędzia: Carlos Clos Gomez i jego statystyki
[url=jhttp://www.football-lineups.com/referee/71/?fo=764][url=jhttp://www.football-lineups.com/referee/71/?fo=764][url=jhttp://www.football-lineups.com/referee/71/?fo=764]jhttp://www.football-lineups.com/referee/71/?fo=764[/url][/url][/url]


źródło : primeradivision.pl

Do góry
#5507336 - 24/08/2012 01:01 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Dodam jeszcze ,że to pierwsze samodzielne Gran Derbi trenera Barcy Tito Vilanovy.
Jest jeszcze jeden aspekt. Myślę,że Vilanova doskonale pamięta jak Jose Mourinho w czasie jednego ze spotkań wsadził bezczelnie mu palec w oko i zlekceważył go totalnie.
To taki dodatkowy smaczek tego meczu o superpuchar Hiszpanii.

Do góry
#5507710 - 24/08/2012 02:35 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Barcelona - Real (liczba goli) powyżej 2,5 1.55 Betsson

Sezon w Hiszpanii ledwo się rozpoczął, ale już teraz czeka nas pierwsze El Clasico. Połowa starcia o Superpuchar Hiszpanii już dziś rozegra się na Camp Nou. Oglądałem mecze 1. kolejki La Liga i trudno mi jednoznacznie wskazać mojego faworyta, choć postawiony pod ścianą wskazałbym Barcelonę.

To, co przewiduję, to kilka bramek. W każdym z ostatnich starć między Realem a Barceloną padały przynajmniej trzy gole. Na Camp Nou w Superpucharze gospodarze wygrali 3:2, w lidze Real 2:1, a w Pucharze Hiszpanii padł remis 2:2.

Jeżeli można jakoś stopniować trofea, to Superpuchar Hiszpanii ma najmniejszy ciężar gatunkowy spośród rozgrywek, w których mogą spotkać się te dwa wielkie kluby. Dlatego jest szansa puścić wodzę fantazji i oddać piłkarski hołd grze ofensywnej. W pierwszych meczach ligowych oba zespoły pokazały, że mają jeszcze problem z grą defensywną, co powinno pozytywnie wpłynąć na liczbę goli.

Do góry
#5513112 - 28/08/2012 02:29 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Atletico Madryt - Athletic Bilbao (handicap trzydrogowy 0:1) 1 2.5 (Betsson)

W bardzo ciekawym meczu ligi hiszpańskiej Atletico Madryt zagra z Athletic Bilbao. Mamy zatem powtórkę z finału Ligi Europy, gdzie dzisiejsi gospodarze wygrali 3:0. Bilbao od tej pory znacznie się zmieniło, niestety na gorsze. Po raz pierwszy Basków dotknęły aż tak poważne problemy wewnętrzne. Zachwiana została spójność tej drużyny, która była jej niezwykłą siłą. Problemy uwidoczniły się szczególnie w 1. kolejce, gdzie Athletic u siebie przegrał z Betisem 3:5. Atletico ligi też nie zaczęło idealnie, bowiem na wyjeździe z Levante udało się tylko zremisować. Nie zmienia to faktu, że skład Los Rojiblancos wygląda naprawdę ciekawie, dlatego też oczekuję, że w dzisiejszym meczu Atletico wykorzysta szansę i pewnie pokona targanego kłopotami rywala.

Do góry
#5545481 - 17/09/2012 00:18 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Atletico Madryt - Rayo Vallecano

Spotkanie czwartej kolejki Primera Division pomiędzy Atletico Madyrt a Rayo Vallecano. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy obecnie są w znakomitej formie, o czym świadczą ich wyniki - wygrana w Monaco 4:1 z Chelsea w meczu o Superpuchar Europy oraz ligowe zwycięstwo 4:0 u siebie z Athleticiem Bilbao, mają na koncie również remis z Levante ale tam trener Simeone nieco kombinował ze składem. Od kiedy właśnie ten były piłkarz Rojiblancos został trenerem Atletico zaczęło grać w końcu tak jak życzyli by sobie tego liczni kibice, udało im się wygrać Ligę Europejską a w lidze awansowali na piąte miejsce. Jeśli zaś chodzi o Rayo Vallecano to zaczęli sezon niespodziewanie dla mnie bardzo dobrze, mają na koncie dwa zwycięstwa (u siebie z Granadą 1:0 oraz 2:1 na wyjeździe z Betisem) oraz bezbramkowy remis z Sevillą u siebie. Wyniki zaskakujące patrząc na to jak zmieniła się kadra tego zespołu, wydaje mi się że w porównaniu z zeszłym sezonem (w którym to przecież walczyli o utrzymanie) są słabsi, odeszli Michu, Diego czy też choćby obaj Raulowie (Bravo i Tamudo). Myślę że dziś z tak renomowanym rywalem na ich terenie będą mieli ogromne problemy, pomimo tak dobrego początku nie daję im szans na jakąkolwiek zdobycz punktową. Atletico powinno powtórzyć przynajmniej wynik z zeszłego sezonu kiedy to wygrali z Rayo na Vicente Calderon 3:1.

1 -> 1.33
(-1) -> 1 1.83
(-2) -> 1 3.20

Do góry
#5558860 - 24/09/2012 23:05 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Rayo Vallecano - Real Madrid 2 (EH -1) 1.65 betsson

Pierwotnie ten mecz miał odbyć się wczoraj, jednak brak oświetlenia w Vallecano to uniemożliwił.
Real dziś wreszcie powinien wygrać przekonująco.
Siła podopiecznych Jose Mourinho jak jest to wiadomo, dlatego te wyniki z pierwszych 4 kolejek to jakieś nieporozumienie.
Kibice powoli zaczynają się niecierpliwić.
Nie ma się temu co dziwić, bo w 4 meczach PD Królewscy zdobyli zaledwie 4 punkty, podczas gdy wielki rywal Barca spokojnie sobie ogrywa rywali i jest na czele tabeli z kompletem punktów.
Real z jednym meczem mniej niż reszta drużyn jest w tym momencie na 16. miejscu, trzeba piąć się w górę tabeli, wyjścia nie ma.

Wg primeradivision.pl zespoły dziś wyjdą w składach:

Rayo: Martinez; Casado, Amat, Tito; Adrian, Fuego, Trashorras, Piti; Dominguez, Delibasić, Leo

Real: Casillas; Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo; Khedira, Alonso, Di Maria, Oezil, Ronaldo; Benzema

Patrząc na nazwiska to Real jest o wiele lepszy i liczę na to, że Ronaldo z kolegami udowodnią to na murawie i spokojnie zgarną 3 punkty.

Do góry
#5566387 - 30/09/2012 00:36 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Sevilla - Barcelona

Szósta kolejka Hiszpańskiej Primera Division, na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán dojdzie do bardzo ciekawego spotkania, w którym zmierzą się zajmująca czwarte miejsce FC Sevilla i liderująca FC Barcelona. Gospodarze na koncie mają 11 punktów, na co złożyły się trzy zwycięstwa i dwa remisy, są chwaleni za ten początek sezonu choć te dwa remisy były dość niespodziewane, nie były to wielkie siły Primera Division, ale były to mecze wyjazdowe i mieli trochę pecha, np. w meczu z Rayo mieli sporo sytuacji by zgarnąć pełną pulę, szwankowała jednak skuteczność, jednak ograli Real co pokazuje że są mocni. Barcelony przedstawiać specjalnie nikomu nie trzeba, wiadomo że to najlepszy zespół tejże ligi, lider i zarazem obrońca tytułu, na razie pięć spotkań i komplet punktów na koncie. Uważam że dzisiaj jednak nie będzie łatwo, ostatnie mecze z Sevillą pokazały, że jeśli gdzieś mogą stracić punkty to właśnie dziś, w tym meczu. Wydaje mi się że dziś może na tym etapie sezonu wygrać piękno futbolu, liczę na dużą ilość bramek. Gospodarze zapowiadają że zagrają do przodu, nie chcą zamurować bramki, a to na rękę oczywiście będzie dla Barcelony, która w takim meczu będzie mogła pokazać pełnię tego co potrafi. W dobrej formie są napastnicy gospodarzy Negredo i Navas jednak ilość zdobytych goli przez Sevillę nie powala, początek sezonu mają mocno underowy (cztery mecze z rzędu), dziś można liczyć na przerwanie tej passy. Dziś napastnicy ci powinni mieć szansę się wykazać, Barcelona przyjedzie bez swoich filarów środka obrony, czyli Puyola i i Pique, zastąpią ich prawdopodobnie Mascherano i Song, czyli powinno być łatwiej dla Sevilli, oprócz nich nie zagra dziś też Iniesta, choć o grę ofensywną nie trzeba się martwić, jest w kim wybierać, natomiast w szeregach gospodarzy zabraknie dziś Lopeza i Reyesa. Szykuję się bardzo ciekawe widowisko, wynik ciężko przewidzieć jednak bramek nie powinno zabraknąć.

over 2,5 gola 1.65
over 3,5 gola 2.75
over 4,5 gola 5.00
WilliamHill

Do góry
#5568329 - 01/10/2012 00:51 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Piłka nożna, Primera Division
30.09.12 21:30
Espanyol - Atletico
Typ: ponad 3,5 gola w meczu
Kurs: 3,10

Kolejne spotkanie szóstej kolejki Hiszpańskiej Primera Division, na Cornella-El Prat zmierzą się przedostatni w tabeli Espanyol z zajmującym przed tą kolejką drugie miejsce Atletico. Zdecydowanym faworytem tego spotkania wydaje się być zespół gości, który w tym sezonie prezentuje się znakomicie, a pisałem już o tym nie raz, trener gości Diego Simeone posiada szeroką wyrównaną kadrę i bardzo umiejętnie operuje poszczególnymi piłkarzami, Atletico ma bardzo ciężki ten początek sezonu, grają co trzy dni jednak ciągle spisują się świetnie co chwila zgarniając komplet punktów. Oczywiście najważniejszym ogniwem jest znakomity Falcao, który zdobywa bramkę za bramką, niby może dzisiaj nie zagrać ale jakoś nie chce mi się wierzyć, wydaje się że był to tylko lekki uraz w ostatnim spotkaniu i wybiegnie od pierwszej minuty, tak przynajmniej przedstawia się ta sytuacja po zaczerpnięciu przeze mnie na ten temat informacji. Na przeciwko staje Espanyol, który na koncie ma tylko punkcik który, jednak nie gra aż tak źle, brakuje tym młodym piłkarzom jeszcze doświadczenia, ponieważ grają do pewnego momentu dobrze, prowadzą by w decydujących momentach wszystko to zaprzepaścić. Poprzednie mecze tego sezonu, tych drużyn pokazują że można dziś liczyć na ciekawe widowisko z dużą ilością bramek, jak na razie obie te ekipy mają bilans over/under na poziomie 4:1, a do tego w poprzednich latach w ich bezpośrednich spotkaniach w Barcelonie również bramek nie brakowało i over był na początku dziennym. Liczę po raz kolejny na ciekawe widowisko z udziałem Atletico, Simeone pokazuje że świetnie sobie radzi z rotacją piłkarzy, Atletico gra skutecznie, nie inaczej powinno być i dzisiaj, może padnie podobny wynik do tego z ich ostatniego spotkania wyjazdowego w Sewilli z Betisem (2:4), duża ilość bramek i wygrana Atletico to według mnie najbardziej możliwy scenariusz.

Do góry
#5577124 - 06/10/2012 19:41 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Rayo Vallecano vs Deportivo La Coruna BTS 5/10

Obie drużyny ostatnio po ciężkim wpierdolu, będą szukać dziś szansy do rehabilitacji. O ile porażka Superdepor na Bernabeu 5:1 dziwić nie może, o tyle zaskakująco dużo bramek straciło Vallecano w meczu z Valladolid, bowiem aż 6 (sic!). Tym bardziej dziwi, iż parę dni wcześniej rozegrali wyśmienite zawody przeciwko Realowi, gdzie dosyć mądrze się bronili i robili dużo szumu w ataku.
Niemniej jednak obrona jest kulawa w Rayo i trzeba się nastawić na atak, a biorąc pod uwagę, że defensywa w La Corunii monolitem nie jest przynajmniej jedną (a pewnie więcej) gospodarze strzelą.
Gracze z Galicji na wyjazdach strzelili odpowiednio 3 bramki Valencii, brameczkę Granadzie i Realowi. Myślę, że i tutaj coś ukują, tym bardziej iż w meczu z Sevillą atak kulał...

Do góry
#5577456 - 06/10/2012 22:02 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
39 minuty obydwie ekipy potrzebywały, aby zrobić BTSa smile

Saragossa vs Getafe BTS ~1.83 2,5/10

Kolejny mecz w którym upatruję szansy na bramki obydwu ekip. Buki sugerują nam, że będzie to mecz underowy, za over 2,5 dają na starcie 2,15, ja wolę poszukać BTSa. Nie ukrywam, iż wezmę go po kursie 2.00, jeśli po 10 minutach nie padnie bramka.
Wydaje mi się, że z racji słabości Getafe takie a nie inne kursy na bramki. Ale czy rzeczywiście goście są, aż tak słabi? Przełamali się z Mallorką u siebie tydzień temu, ale wygrali skromnie 1:0, grając z przewagą jednego zawodnika przez bardzo długi okres meczu. Jest koncepcja, że to przełamanie pozwoli ruszyć trochę grę zespołu i jeszcze spróbować powalczyć o utrzymanie, wszak dopiero początek sezonu.
O sile ofensywnej zespołu decyduje trójka Diego Castro, wspierany przez Barradę i Pedro Leona. Castro ostatnio się przełamał, dziś wierzę, że może pójść za ciosem.
Saragossa z kolei gra bardzo fajną piłkę, mają dużo z gry, robią sporo okazji podbramkowych, oddają wiele strzałów. Z Pampeluną to wyglądało świetnie, z Valencią nie wykorzystali swoich szans. Jestem przekonany, że gospodarze przynajmniej bramkę strzelą, jeżeli zaś goście chcą walczyć o utrzymanie muszą zacząć grać dobrze, a co za tym idzie strzelać. BTS w granicach 2.00 wart próbowania.

Do góry
#5577880 - 07/10/2012 00:32 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Trafiłem brameczkę Diego Castro wink
Gdyby nie głupota Romaricia i czerwona kartka to BTSik byłby na miękko...Ale druga czerwona musiała pogrzebać gospodarzy.

Ale znowu próbujemy:

Betis vs Sociedad BTS 5/10
REMIS 2/10

Czemu tak? Betis po niezłym początku spuszcza z tonu, po batach z Malagą i aż 4 bramkach u siebie z Madrytem, powinni być wyczuleni na defensywę, ale personalnie to wygląda tam tak dziurawo, że bankowo coś dostaną wink Sociedad się rozpędza, u siebie komplet zwycięstw, na wyjazdach 3x w plecy. Mimo to warto spojrzeć, że tanio skóry nie sprzedawali: strzelili Barsie na inaugurację, z Levante grali dobrze, prowadzili, ale zawalili końcówkę, porażkę 1:0 na Balearach można zrozumieć - Mallorka gra poki co rewelacyjnie. Myślę, że gracze z Baskonii zabiorą dziś jakieś punkty, pytanie ile? +0,5, + 0,25 jak najbardziej do gry. Ja ryzykowniej biorę remis, żadna z drużyn nie dzieliła się punktami jeszcze, może to dziś?

Do góry
#5577950 - 07/10/2012 00:53 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Valladolid vs Espanyol 3,75/10 @ 1.952

Po dłuższym zastanowieniu biorę home win, po przyzwoitym kursie 1.952. Mówisz Espanyol, myślisz bankrut. I to najlepiej definiuje obecnie osiągane wyniki przez ten zasłużony klub. 1 remis, reszta porażki. Dzisiaj ciężki wyjazd do będącego w gazie beniaminka - 6:1 (przegrywali 1:0) z Rayo tydzień temu, wymiana ciosów i świetna gra z rewelacyjnym A. Madryt. Świetna gra, świetna forma, wszystko przemawia za gospodarzami.

Do góry
#5578045 - 07/10/2012 01:32 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
a ja uderze intuicyjnie w o3 w sevilli, @2.76 3/10

na moje bedzie albo strzelanie, albo megabieda i jakies marne 1-0, wieksze szanse daje jednak strzelaninie, probujemy - o 2 goliki betisu jestem w miare spokojny, jedna goscie wturlac powinni, co dalej - zobaczymy ...

Do góry
#5578501 - 07/10/2012 08:00 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Atletico Madryt - Malaga over 2,5 @1,833 w Pinnacle

Nie wiem dlaczego jest tak wysoki kurs na tego overka. Atletico w lidze gra bardzo overowo, szczególnie u siebie: 2:1 z Valladolid, 4:3 z Vallecano, 4:0 z Bilbao. Malaga też złapała świetną formę- pokonali Betis 4:0, dwa zwycięstwa w LM po 3:0. Powinni trochę postrzelać w tym meczu.

Ciekawi mnie co będzie w meczu Bilbao, które zawodzi na całej linii. Coś czuję, że Osasuna nie przegra tego meczu.

Do góry
#5594182 - 20/10/2012 06:12 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
valencia-1/arsenal @3.28 5/10

los che kiepska, a wrecz dramatyczna sytuacja w lidze, (glownie dzieki beznadziejnej dyspozycji na wyjazdach), musza i wg mnie wygraja sobotnie spotkanie ...

o sytuacji w bilbao juz wspominalem, pora na najswiezsze wiesci:

"Jeśli ktoś myślał ze Marcelo Bielsa uwziął się tylko na Llorente i odesłanie go swego czasu do szatni na skutek niewłaściwego przykładania się do treningów było spowodowane konfliktem to się grubo pomylił. W piątek wieczorem kolejny zawodnik powędrował do szatni przed końcem treningu. Tym razem był to Ander Iturraspe. Trener kilkukrotnie przerywał trening korygując sposób ćwiczeń poszczególnych zawodników, w tym szczególnie Andera Iturraspe, który jego zdaniem niezbyt przykładał się do zajęć. Skutek w końcu był taki ze po jednej takiej przerwie podziękował zawodnikowi za aktualny wysiłek w tym dniu i nakazał zejście pod prysznic. W tym czasie reszta piłkarzy dokończyła zajęcia. Czy to oznacza ze Iturraspe popadł w niełaskę trenera? Zobaczymy zapewne w kolejnym meczu.

Niestety piątkowe zajęcia nie były zbyt szczęśliwe dla Fernando Llorente oraz Andera Herrery. Obaj nie dokończyli porannych ćwiczeń i nie wyszli już na wieczorne. Llorente podczas jednego ze sprintów nagle zatrzymał się i usiadł na murawie trzymając się za lewe kolano. Po konsultacji z trenerem i lekarzami zszedł do szatni z wielkim workiem lodu którym obłożony był staw kolanowy. Llorente już miał problemy z tym samym stawem niemal rok temu gdy przez ponad miesiąc pauzował z powodu urazu. Kontuzja ta jak widać daje znać o sobie i kto wie może będzie potrzebna nawet interwencja chirurgiczna gdyż problemy z tym kolanem powtarzają się niemal cyklicznie co mniej więcej 2 tygodnie stad nie trudno się domyślić ze jest to jeden z powodów dla którego Llorente po prostu nie gra. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach schodził z murawy około 3 razy z lodem wokół nogi. Natomiast wcześniejsze zejście z murawy Andera Herrery na szczęście nie było skutkiem urazu z zwykłą ostrożnością. Wychowanek Saragossy wrócił w iście ekspresowym tempie do składu ale sztab szkoleniowy woli dmuchać na zimne i stale monitoruje operowane miejsce i stan zdrowia zawodnika."

calosc: http://athleticbilbao.pl/?id=941

jak widac syf i powolna agonia baskijsiego klubu trwa ...



co do arsenalu, w lidze nienajlepsza sytuacja, wiec trzeba sie wspinac, chelsea jedzie na whl, wiec jest okazja odrobic strate do lidera, norwich ... kiepsko, bardzo kiepsko, poki co po stronie zyskow 2 remisy u siebie z qpr i whu oraz remis na whl(gol na 1-1 w doliczonym czasie), gdyby nie kumulacja spotkan, rzeklbym, ze to bedzie spacer w stylu 0-3 i zagral -1.5, podmucham troche na zimne i wezme -1, bo nie wykluczam, ze wygraja tylko jedna ...

Do góry
#5595683 - 21/10/2012 07:33 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
cos pokrecilem przy wpisywaniu, dubel wygladal tak: arsenal-1/valencia, ale mniejsza o to ... i tak nie weszlo wink


granada @2.04 5/10

gospodarze przed sezonem sciagneli bardzo ciekawe nazwiska - wg mnie takie, ktore zapewnia im spokojny byt w lidze, nie wszyscy sa zdrowi i nie wszyscy zagraja, ale wciaz wyjsciowa jedenastka bedzie miala "moc", mysle, ze wystarczajaca, by zaragoze odprawic z kwitkiem


ponadto zagram bts w spotkaniu sociedad-atletico, ulomni na wyjazdach baskowie z sociedadu u siebie prezentuja sie duzo lepiej, bramke powinni strzelic bez wiekszych problemow, ale ze swoja dosc kiepskawa obrona powinni tez stracic(i to zapewne dwie albo wiecej), falcao jest w zabojczej formie ...

Do góry
#5605009 - 27/10/2012 18:46 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Espanyol - Malaga
Typ: 1
Kurs: 2.85
Betsson

Typ na pierwszy rzut oka może wydać się dość niedorzeczny. Malaga przecież oprócz tego, że znakomicie spisuje się w Lidze Mistrzów to jeszcze nieźle radzi sobie w La Liga (3.miejsce). W tym sezonie podopieczni Manuela Pellegriniego przegrali raptem jeden mecz i to z wiceliderem Atletico Madryt. A ja proponuje zwycięstwo Espanyolu, drużyny, która zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i które dopiero przed tygodniem wygrało swój pierwszy mecz ligowy z Vallecano (3-2).
Dlaczego więc Espanyol? Pierwsza sprawa to duże natężenie spotkań Malagi w ostatnim czasie, drużyna gra co trzy dni. Gra dobrze ale według mnie może nastąpić taki moment w którym przyjedzie słabszy mecz i zmęczenie poprzednimi, wszak Malaga obecnie nie ma tak szerokiej kadry jak jeszcze w poprzednim sezonie i to może mieć wpływ na ich grę. Do tego dochodzą urazy, wiadomo, że dziś nie zagrają Nacho Monreal (7/0), Sergio Sánchez (3/0), Jeremy Toulalan (3/0) i Júlio Baptista, poza kadrą meczową znalazł się natomiast Fabrice Olinga (2/1).
Espanyol natomiast w porównaniu z poprzednimi tygodniami wygląda lepiej pod względem kadrowym, otóż do drużyny wrócili Sergio Tejera, Juan Albín i Víctor Álvarez i będą mogli pomóc popularnym Papużkom w tym spotkaniu. Nie ma w kadrze Mauricio Pochettino na ten mecz Diego Colotto (2/0) Javi Lopez (8/1) i Simão (3/0).
Pragnę również zwrócić uwagę na dość ciekawy szczegół statystyczny, otóż patrząc na h2h spotkań między tymi drużynami można zauważyć, że gospodarz spotkania Espanyol - Malaga zwykle wygrywał. Na ostatnie 13 spotkań między tymi drużynami, aż 11-krotni wygrywali gospodarze i dwa razy gości (po razie Malaga i Espanyol). W poprzednim sezonie Malaga wygrała po raz pierwszy na wyjeździe od 2003 roku przerywając tym samym serię 5 kolejnych zwycięstw Espanyolu na własnym obiekcie. Liczę, ze dzisiaj wszystko powróci do normy i na stadionie Cornella-El Prat to Los Percos wygrają to spotkanie.

Do góry
#5608202 - 29/10/2012 22:35 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36561
f1 I podsumowanie:

futbol (Valverde)Zaragoza - Valladolid 1 2.18 0-1 dol
futbol (Iwdakuno) Barcelona - Real 1 1.75 3-2 gora
futbol (Radek_89) Barcelona - Real over 2,5 1.55 3-2 gora
futbol (Radek_89) Atletico Madryt - Athletic Bilbao (hc 0:1) 1 2.5 4-0 gora
futbol (mln) Atletico Madryt - Rayo Vallecano 1 1.33 4-3 gora
futbol (mln) Atletico Madryt - Rayo Vallecano HC -1 1 1.83 4-3 dol
futbol (mln) Atletico Madryt - Rayo Vallecano HC -2 1 3.2 4-3 dol
futbol (Leyton) Rayo Vallecano - Real Madrid 2 (EH -1) 2 1.65 0-2 gora
futbol (mln) Sevilla - Barcelona over 2,5 1.65 2-3 gora
futbol (mln) Sevilla - Barcelona over 3,5 2.75 2-3 gora
futbol (mln) Sevilla - Barcelona over 4,5 5.0 2-3 gora
futbol (mln) Espanyol - Atletico over 3,5 3.1 0-1 dol
futbol (Danielsan) Rayo Vallecano vs Deportivo La Coruna BTS 2-1 gora
futbol (Danielsan) Saragossa vs Getafe BTS 1.83 0-1 dol
futbol (Danielsan) Betis vs Sociedad BTS 2-0 dol
futbol (Danielsan) Betis vs Sociedad X 2-0 dol
futbol (Danielsan) Valladolid vs Espanyol 1 1.952 1-1 dol
futbol (bitnap) Betis - Sociedad over 3 2-0 dol
futbol (saturas25) Atletico Madryt - Malaga over 2,5 1.833 2-1 gora
futbol (bitnap) Granada - Zaragoza 1 2.04 1-2 dol
futbol (bitnap) Sociedad - Atletico BTS 0-1 dol
futbol (krz1910) Espanyol - Malaga 1 2.85 0-0 dol

Razem: 10/22 - 45,45%

Do góry
#5621970 - 08/11/2012 22:16 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
granada @5.01 2/10

betis zyje aktualnie mocno ponad stan, 4 miejsce w tabeli to, zdaje sie, "chwila ulotna jak ulotka", goscie potrzebuja punktow zdecydowanie bardziej i choc graja wciaz slabo, ja w nich wierze, w koncu odpala - @5 wyglada na tyle sympatycznie, ze sie skusilem

gol granady @1.5 to pozycja obowiazkowa w planie na grubszy polow, lecz poki co szukam chetnego na dubel z tym zdarzeniem smile

Do góry
#5625305 - 11/11/2012 04:40 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
valencia @2.43 8/10

valencia na 11 miejscu, bez wygranej na wyjezdzie(4 kolejne porazki) - po udanej szarzy z bialorusinami w lm, czas wspinac sie w tabeli, bo 11 miejsce to katastrofa, biorac pod uwage potencjal zespolu

jesli chodzi o sklady u gosci wszystko sie zgadza, zabraknie mathieu, r.costy i piattiego

valladolid bez eberta(2g/2a) + 2 obroncow: sereno i valiente - wg mnie spore oslabienia, zarowno ofensywy(ebert 2 gole i asysta w meczach z sociedad i osasuna) jak i defensywy

Do góry
#5643809 - 25/11/2012 16:49 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Espanyol vs Getafe BTS @ 1.80

Pierwsze spotkanie w niedzielę o godzinie 12, te hiszpańskie mecze w południe zazwyczaj bywają underowe, grają też dwie raczej mało bramkostrzelne drużyny, a mimo to gram po prąd, iż obie strzelą.
Espanyol - czerwona latarnia ligi - jakby ostatnio się nieco przebudził, może niekoniecznie jeśli chodzi o wyniki, bo te to dalej masakra, ale o grę. Dziś u siebie podejmuje Getafe, które w lidze jest obecnie na 12. pozycji, ale bliżej im do strefy spadkowej niźli do walki o wysokie pozycje. Za BTSem przemawia fakt, że Espanyol u siebie powinien coś ukłuć, ukłuć powinno też coś Getafe grin
A tak poważnie, to nasuwa mi się ciekawa statystyka - w tej kolejce odbyło się już 5 meczów w La Lidze i nigdzie nie padł BTS, ani w piątek w Baskonii, ani wczoraj w żadnym z meczów.
Wiem, że to troszkę syndrom gracza - wszak każde wydarzenie jest od siebie niezależne i teoretycznie w żadnym meczu w kolejce może BTS nie paść - ale syndrom syndromem, a statystyka statystyką. I to właśnie statystyka mówi, że można zacząć celować w BTSik. Obie obrony kolektywami nie są, obu ekipom punkty potrzebne jak powietrze i obie są świadome, że z takim rywalem coś urwać można. A żeby zacząć coś urywać to trzeba coś strzelić.

Do góry
#5646093 - 26/11/2012 22:46 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Saragossa - Celta 1 2.17 pinnacle / EH(0:1) 1 4.20 Betsson

Spotkanie kończące trzynastą kolejkę spotkań pomiędzy trzynastym w tabeli zespołem Realu Saragossa a siedemnastym zespołem Celty Vigo. W tabeli zespoły te dzielą tylko cztery punkty jednak gdy przyjrzymy się bliżej temu spotkaniu widać wyraźnie kto jest faworytem dzisiejszej batalii. Bilans Realu u siebie nie wygląda imponująco (3 zwycięstwa i 3 porażki) jednak gospodarze dzisiejszego spotkania są w dobrej formie, wygrali 4 z 5 ostatnich spotkań na własnym stadionie (3 ligowe + 1 pucharowe), na wyjazdach są słabsi ale też ciężkich rywali6 mieli przegrywając ostatnio kolejno z Valencią, Realem i Barceloną w międzyczasie wygrywając z Granadą. Celta u siebie radzi sobie przyzwoicie jednak na wyjazdach jest zero, bo tyle właśnie punktów zdobyli przegrywając wszystkie sześć spotkań. Oba zespoły grają bezkompromisowo, Saragossa bez remisu u siebie, a Celta wiadomo komplet porażek. Poprzednie trzy mecze bezpośrednie pomiędzy tymi ekipami pewnie wygrane przez Real,bez straty nawet jednej bramki, kolejno 1, 2 i 3 do 0. Jeśli chodzi o braki to w ekipie gospodarzy zabraknie tylko wykluczonego z gry na kilka miesięcy Obradovica, zaś goście w pełnym zestawieniu. W stolicy Aragonii kibice są zadowoleni z postawy zespołu i liczą dziś na kolejne pewne zwycięstwo z Celtą, którą potrafią w ostatnich latach ogrywać u siebie.

Do góry
#5646263 - 27/11/2012 01:18 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: mln]
Domel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/05/2011
Postów: 7905
Skąd: 3Miasto
Originally Posted By: mln
Saragossa - Celta 1 2.17 pinnacle / EH(0:1) 1 4.20 Betsson

Spotkanie kończące trzynastą kolejkę spotkań pomiędzy trzynastym w tabeli zespołem Realu Saragossa a siedemnastym zespołem Celty Vigo. W tabeli zespoły te dzielą tylko cztery punkty jednak gdy przyjrzymy się bliżej temu spotkaniu widać wyraźnie kto jest faworytem dzisiejszej batalii. Bilans Realu u siebie nie wygląda imponująco (3 zwycięstwa i 3 porażki) jednak gospodarze dzisiejszego spotkania są w dobrej formie, wygrali 4 z 5 ostatnich spotkań na własnym stadionie (3 ligowe + 1 pucharowe), na wyjazdach są słabsi ale też ciężkich rywali6 mieli przegrywając ostatnio kolejno z Valencią, Realem i Barceloną w międzyczasie wygrywając z Granadą. Celta u siebie radzi sobie przyzwoicie jednak na wyjazdach jest zero, bo tyle właśnie punktów zdobyli przegrywając wszystkie sześć spotkań. Oba zespoły grają bezkompromisowo, Saragossa bez remisu u siebie, a Celta wiadomo komplet porażek. Poprzednie trzy mecze bezpośrednie pomiędzy tymi ekipami pewnie wygrane przez Real,bez straty nawet jednej bramki, kolejno 1, 2 i 3 do 0. Jeśli chodzi o braki to w ekipie gospodarzy zabraknie tylko wykluczonego z gry na kilka miesięcy Obradovica, zaś goście w pełnym zestawieniu. W stolicy Aragonii kibice są zadowoleni z postawy zespołu i liczą dziś na kolejne pewne zwycięstwo z Celtą, którą potrafią w ostatnich latach ogrywać u siebie.


Saragossa - Celta
Saragossa @2,10

Popieram typ na Saragossę, Jose Mari był już ponoć gotowy do gry w meczu z Barceloną jednak sztab medyczny wolał nie ryzykować, być może ujrzymy Loovensa który również zmagał się z kontuzją ostatnimi czasy. Na La Romareda gra się bardzo ciężko, w ostatnich 38 spotkaniach gracze Saragossy przegrali tam 14 spotkań co jak na możliwości kluby i jedną z najsilniejszych lig świata uważam za dobry wyczyn.

Do góry
#5650070 - 01/12/2012 01:54 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Gdyby ktoś nie wiedział, derby Madrytu, bierze Real wink

Do góry
#5651693 - 02/12/2012 02:58 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Real Madryt - Atletico Madryt

Jak wiadomo spotkania derbowe rządzą sie swoimi prawami i teoretycznie forma idzie na drugi plan. Wszystkie siły zostaja skierowane na dana chwile i podporządkowane na starcie derbowe i nie ma żadnych kalkulacji wynikowych liczy sie zwycięstwo danego zespołu. Ale trzeba i to koniecznie zaznaczyc forme ekipy Atletico ktora naprawde jest zacna. Po trzynastu kolejkach Atletico zajmuje ze strata trzech pkt. do liderującej Barcelony a dzisiejszy odwieczny rywal i jeden z głownych pretendentów do mistrza juz jedenaście pkt. i nasuwa sie jedno Real koniecznie musi wygrac i gonic lidera rozgrywek. Dzis dojdzie duza presja na gospodarzy o korzystny wynik i maga temu niestety dla kibiców Realu nie sprostac. Atletico podejrzewam do spotkania podejdzie na luzie i bez większego cisnienia, oni wiedza ze nie musza i nikt nie zrobi tragedii w przypadku porazki, ale tez wiedza ze sa w stanie w obecnej chwili sprawic niespodziane i wykrecic korzystny dla siebie rezultat. Kursy na gosci okazale, wiec dlaczego nie skorzystać.

Atletico Madryt @7.00
Atletico Madryt @4.50 DNB
Atletico Madryt X2 2.60
Atletico Madryt +2 HE 1.57
Kursy z WH

Do góry
#5653549 - 03/12/2012 18:55 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36561
f1 II podsumowanie:

futbol (bitnap) Betis - Granada 2 5.01 1-2 gora
futbol (bitnap) Betis - Granada Granada over 0.5 1.5 1-2 gora
futbol (bitnap) Valladollid - Valencia 2 2.43 1-1 dol
futbol (Danielsan) Espanyol vs Getafe BTS 1.8 0-2 dol
futbol (Domel) Saragossa - Celta 1 2.1 0-1 dol
futbol (mln) Saragossa - Celta 1 2.17 0-1 dol
futbol (mln) Saragossa - Celta EHC 0:1 1 4.2 0-1 dol
futbol (Napoleon) Real Madryt - Atletico Madryt 2 7.0 2-0 dol
futbol (Napoleon) Real Madryt - Atletico Madryt DNB 2 4.5 2-0 dol
futbol (Napoleon) Real Madryt - Atletico Madryt X2 2.6 2-0 dol
futbol (Napoleon) Real Madryt - Atletico Madryt EHC 0:2 2 1.57 2-0 dol

II Podsumowanie: 2/11 - 18,18%
Razem: 12/33 - 36,36%

Do góry
#5659533 - 08/12/2012 21:48 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Dzisiaj decyduję się zagrać pod kątem kursów/trap kursów/giełdy.

Getafe trzy wygrane z rzędu i kurs na gości niebagatelnie wysoki dochodzący do 4,00-4,10, sporo osób zagra z prądem po takich kursach, przy czym Sociedad to niełatwy teren dlatego nie zaślepiony wyolbrzymionymi kursami na Truskawkami gram pod gospodarzy

Rociedad 1.95

Do góry
#5663038 - 10/12/2012 21:26 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Hakan]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

Vallecano-Saragossa

Ostatni mecz 15 serii spotkań w hiszpańskiej Primera Division. Na stadionie Vallecas w stolicy Hiszpanii zagrają miejscowy Rayo z Realem Saragossą. Charakterystyczną cechą tych klubów, jest bardzo mała ilość remisów. Oba kluby rozegrały w tym sezonie po 14 meczów i zanotowały w nich tylko po 1 remisie.

Obie te drużyny zdecydowanie wykorzystują atut własnego boiska i wiele tracą na wartości w delegacjach. Rayo u siebie przegrało tylko 2 mecze, ale te porażki były niejako wkalkulowane - wygrały tam bowiem tylko Barcelona i Real Madryt. Remis udało się wywieźć Sevilli, pozostałe 4 mecze padały łupem gospodarzy. Saragossa na wyjeździe wygrała dwukrotnie i 4 mecze przegrywała. Tydzień temu wywiozła punkt z ciężkiego terenu w Mallorce, dwie wcześniejsze porażki miały miejsce na boiskach gigantów - Realu Madryt i Barcelony.

Trener Saragossy zapowiada walkę o pełną pulę i kategorycznie zaprzecza, jakoby remis satysfakcjonowałby go. Więcej szans na zwycięstwo trzeba jednak przyznać gospodarzom, którzy u siebie prezentują się bardzo solidnie. Goście mają spore problemy w defensywie, gdzie będzie brakować Obradovica, Lanzaro i Loovensa. Nie zagra też Postiga, a niepewny jest udział napastnika - Arandy. Jednak w tym meczu zdecyduję się na typ powyżej 2.5 gola. W meczach z udziałem Rayo padło 48 goli, z udziałem Saragossy - 49. W obu wypadkach daje to średnią powyżej 3 bramek na mecz, gościom jeszcze w tym sezonie nie udało się zachować czystego konta. Także na 7 ostatnich bezpośrednich meczów pomiędzy tymi klubami - tylko raz padł wynik poniżej 2.5 gola. Kurs na powyżej 2.5 bramki wynosi 1.75

www.efortuna.pl

Do góry
#5670839 - 16/12/2012 03:33 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Sevilla - Malaga

Derby Andaluzji, a w nich motywacji do wygrania spotkania po obu stronach na pewno nie powinno zabraknąć. Ostatnio to obie ekipy troche w kratke sie spisywały, lecz goscie maja wytłumaczenie w postaci gry w LM gdzie jak na debiutantów zagrali b. dobrze. Kończąc zmagania fazy grupowej na pierwszej pozycji i nie doznając smaku porażki we wszystkich sześciu rozegranych spotkaniach. Co do gospodarzy, to nie ta sama ekipa ktora jeszcze pare sezonów temu grala chociażby w LM, dzis to jak dla mnie średniak ligi. Nie podejrzewam zeby zwojowali lige i skończyli sezon dający gre w pucharach. Ich nadrzędnym celem, podejrzewam bedzie Puchar Hiszpanii gdzie maja bardzo dobra drabinke, zeby dojść do finału co da im gre w pucharach. Dzis po dobrych kursach dla mnie faworytem ekipa przyjezdnych, ktora bedzie chciala pokazać kto teraz rządzi w regionie i nie tylko.

Malaga @3.85 @ Malaga @2.75 DNB

Do góry
#5671741 - 16/12/2012 21:30 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Napo]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

Barcelona-Atl. Madryt

Mecz na szczycie, ale tym razem to nie Barcelona-Real, lecz Barcelona-Ateltico Madryt. Sytuacja kiedy to Barcelona-Atletico Madryt grają jako lider i wicelider ma miejsce po raz pierwszy od 16 lat. To mecz o ogromnym znaczeniu. Barcelona wygrywając go bardzo przybliży się do tytułu i ustanowienia kolejnych rekordów. Atl. Madryt z kolei będzie się mogło zbliżyć na 3 punkty do lidera. Ten mecz to także rywalizacja genialnych napastników Messi - Falcao.

Barcelona - notuje nieprawdopodobny sezon, 14 zwycięstw i 1 remis (2:2 z Realem Madryt). Wszyscy zachwycają się kolejnymi wyczynami Messiego, który ma już 88 trafień w tym roku kalendarzowym i pobił 40-letni rekord Gerda Mullera. Czy zdobędzie jubileuszowego 90 gola w tym meczu? Dlaczego nie? W każdym z ostatnich 7 meczów zdobywał po 2 bramki! Przy okazji ostatniej wizyty Atletico Madryt na Camp Nou genialny Argentyńczyk sam wbił rywalom 3 gole.

Atletico Madryt - fantastyczny sezon podopiecznych Diego Simeone, 2 miejsce w tabeli nad odwiecznym rywalem z miasta i zaledwie 2 porażki w całym sezonie. Tylko dwie - ale bardzo prestiżowe, ponieważ zostały poniesione na boiskach wielkich rywali (Valencii i Realu Madryt) i obie w identycznych rozmiarach po 0:2. W ubiegłą niedzielę niesamowity popis skuteczności dał Falcao, który w meczu przeciwko Deportivo (6:0) zdobył 5 bramek. W środku tygodnia nie zagrał jednak w Pucharze Króla (3:0 z Getafe) i narzeka na lekki uraz. Jego ewentualny brak praktycznie przekreśla nadzieje na dobry wynik z Barceloną.

Prognoza - Barcelona gromi Atletico Madryt przy każdej okazji meczów na Camp Nou, dla zobrazowania tego stwierdzenia przytoczę tylko wyniki 3 ostatnich meczów pomiędzy tymi klubami na tym obiekcie - 5:0, 3:0, 5:2 .Postawię i tym razem na zwycięstwo Barcy z handicapem 0:1 i kursem 1,7. Na początku podałem dane dotyczące wyczynów strzeleckich Messiego, nie wątpię że i dziś zdobędzie gola - kurs na to wynosi 1.45

www.efortuna.pl

Do góry
#5675704 - 20/12/2012 15:02 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Real Sociedad - Sevilla
Typ: 1
Kurs: 2.35
Betsson

Drużynie z Andaluzji mówiąc delikatnie w ostatnim czasie nie wiedzie się najlepiej. Sevilla w 4 ostatnich meczach ligowych zdobyła raptem 4 oczka, a sama ich gra nie wyglądała najlepiej - m.in. ostatni występ bez stylu i porażka z Malagą u siebie 0-2. Real Sociedad natomiast jest na zupełnie innym biegunie, od 6 kolejek bowiem nie zaznał goryczy porażki i wydaje się, że również dzisiaj to szansę ekipy z San Sebastian stoją wyżej niż ich dzisiejszego rywala. Postanowiłem więc zagrać na zwycięstwo ekipy z Kraju Basków w tym meczu. Jak wiemy w San Sebastian rywalom gra się bardzo ciężko ze względu na fantastycznych kibiców Realu Sociedad. Real w tym sezonie zdobył 22 punkty w tym 14 na własnym boisku (4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki). Sevilla natomiast na wyjazdach ostatnio spisuje się bardzo kiepsko - 6 oczek w 8 meczach ligowych w tym sezonie). Ponadto warto zauważyć, że Sewilla w 5 ostatnich meczach wyjazdowych w tym sezonie zdobyli raptem 1 punkt. W drużynie gości zabraknie dzisiaj takich zawodników jak Federico Fazio, José Campaña, Ivan Rakitic, Piotr Trochowski, Javi Hervás i Diego Perotti. Można więc łatwo zauważyć, że bardzo mocno osłabiona jest druga linia zespołu z Andaluzji. W drużynie gospodarzy natomiast nie zagrają Liassine Cadamuro, Gorka Elustondo, Markel Bergara i Javi Ros. W większości są to zawodnicy rezerwowi z wyjątkiem Bergera ale według mnie większe osłabienia przed tym meczem mają miejsce w ekipie gości dlatego też mój typ to zwycięstwo drużyny z Kraju Basków.

Do góry
#5676104 - 21/12/2012 01:20 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: krz1910]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

Vallecano-Levante

Ostatnia kolejka ligowa w tym roku w hiszpańskiej Primera Division - miłośnicy piłki z Półwyspu Iberyjskiego nie będą musieli długo czekać na wznowienie rozgrywek - pierwsza kolejka w nowym roku zostanie rozegrana już 6 stycznia.

W interesującym nas meczu Rayo Vallecano podejmie Levante. Bukmacherzy lekko faworyzują zespół gospodarzy. Może są pod wrażeniem zwycięstwa Rayo na stadionie w Valencii? Vallecano wygrali tam 1:0, ale było to nader szczęśliwe zwycięstwo. W meczu tym przeważała Valencia, a bramka dla Rayo padła w końcówce meczu po rzucie karnym. Ten gol z karnego to jedyne trafienie Rayo w ostatnich 3 meczach. W drużynie Paco Jemeza zabraknie kontuzjowanych Jose Carlosa i Rodriego.

Dla Levente to świetny sezon. Obecnie ten mniej znany klub z Walencji zajmuje wysokie 6 miejsce i jest numerem 1 w mieście, mając na koncie 6 punktów więcej od lokalnego rywala. Levante śmiało może się włączyć do walki o TOP4, ma tylko 1 punkt mniej od zajmującej 4 miejsce Malagi. Levante przegrało tylko 2 z ostatnich 10 meczów, oba z gigantami Primera Division - Barceloną i Realem Madryt. Na wyjeździe nie przegrali od 5 spotkań, wygrywając 3 z nich i stracili zaledwie 1 bramkę w tych 5 meczach!

Prognoza - przyznam, że kursy zachęcają, aby zagrać na gości. Reprezentują dużo bardziej stabilną formę, na wyjeździe nie przegrali od 30.09. i stracili w tym czasie tylko 1 bramkę, są też maksymalnie zmotywowani walką o prawo gry w Champions League. Ich forma robi na mnie większe wrażenie, aniżeli szczęśliwe zwycięstwo Rayo na boisku w Valencii. Zagram na Levante - spotkanie bez remisu z kursem 2.03

www.efortuna.pl

Do góry
#5676601 - 21/12/2012 18:50 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: BOSS 1980]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

Atl.Madryt-Celta Vigo

Atletico Madryt w ostatnim meczu tego roku na Estadio Calderon zagra z Celtą Vigo. Na początek parę danych statystycznych. Atletico Madryt na swoim boisku zdobyło w tym sezonie komplet punktów - 8 meczów, 8 zwycięstw i bramki 27:6. Z tego wynika, że odprawiają rywali ze średnim bagażem 3,5 bramki. A teraz dane Celty z meczów w delegacjach - 8 meczów i 7 z nich przegranych. Już samo zestawianie potęgi domowej Atletico Madryt z mizernością dokonań Celty w meczach wyjazdowych jednoznacznie wskazuje nam tutaj faworyta.

Na Vicente Calderon Atletico Madryt wygrało już łącznie 15 kolejnych meczów, a w 3 ostatnich nie straciło bramki. Motywacji z pewnością podopiecznym Diego Simeone nie zabraknie. Sam trener uważa, że Barcelona jest poza zasięgiem, ale kibice Atletico i tak są zachwyceni - w końcu ich ulubieńcy są w tabeli nad Realem Madryt i mają 4 punkty przewagi nad odwiecznym rywalem. W klubie jednak z niepokojem oczekuje się nadejścia nowego roku - powodem niepokoju jest otwarcie zimowego okienka transferowego. Wyniki klubu nie mogły ujść uwadze najmożniejszych klubów w Europie. Oczywiście głównym "przedmiotem" pożądania jest fenomenalny napastnik z Kolumbii – Radamel Falcao, którego Roman Abramowicz kusi tygodniówką na poziomie 200 tysięcy funtów. Czy w tej sytuacji mecz z Vigo może być pożegnalnym dla Falcao? Nie można wykluczyć takiej opcji.

Celta Vigo wydaje się być skazana na pożarcie w tym meczu. Jeżeli tylko raz udało się jej uniknąć porażki na wyjeździe w tym sezonie, to trudno oczekiwać, na jakiekolwiek zdobycze na najpilniej strzeżonym obiekcie w Primera Division. W poniedziałek poniosła 2 porażkę z rzędu i jest zaledwie 2 punkty nad strefą spadkową. Cztery kolejne ekipy opuszczały Vicente Calderon z przegrywając różnicą większą niż jednobramkowa. Myślę, że podobny los czeka przybyszów z Vigo. Stawiam na zwycięstwo Atletico Madryt z handicapem 0:1 i kursem 1.7

www.efortuna.pl

Do góry
#5698749 - 06/01/2013 17:45 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Real Madryt vs Real Sociedad
Typ: Ronaldo kartka @ 6.00

bet dla fanow Mourinho i teorii spiskowych : )

terminarz Realu:
06/01/13 Real Madryt - Real Sociedad
09/01/13 Real Madryt - Celta de Vigo
12/01/13 Osasuna - Real Madryt
20/01/13 Valencia - Real Madryt

Jestem zdania ze Mou bedzie chcial wypauzowac Krystyne przed prestizowym spotkaniem z Valencia, aby tak się stalo zelik musi złapać żółtko w jednym z dwóch kolejnych spotkań i tak też pogram grin
Ronaldo ma na koncie 4 kartoniki co ciekawe zlapane w 4 kolejnych ostatnich ligowych meczach, a dokladajac do tego mecz LM przeciwko Ajaxowi to 5 kolejnych gier kiedy Ronaldo lapie kartonik.
Mou nie raz pokazał ze lubi pokombinowac, kurs wyborny.. wiec czemu nie : )
Powodzenia boks

Do góry
#5700390 - 07/01/2013 02:00 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Riva dobry bet z ta kartka był. dobrze2

Do góry
#5700441 - 07/01/2013 02:24 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Mallorca - Atl. Madrid

Gospodarze nie potrafili wygrac z rywalem od jedenastu spotkan w lidze, az wreszcie nieoczekiwanie sprawili niespodziankę wygrywając w ostatniej kolejce 2:1 z Betisem Sevilla. Lecz jak dla mnie znowu dzisiaj zawitają na przegrany szlak. Atletico mimo braku pierwszego strzelca Falcao i Mirandy z Turanem, nie powinni miec większych kłopotów z wywiezieniem kompletu z Majorki. Chociaż w ostatnim sezonach trudno bylo im grac na Majorce, gdzie na ostatnie piec spotkań tylko raz wracali z tarcza. Atletico traci do lidera Barcy dziewięć pkt. a wszystko wskazuje na to ze znowu Barca wygra. Wiec trzeba przynajmniej nie oddalić sie od lidera rozgrywek i wywieź komplet pkt.

Atl. Madrid @2.00 & X/2 @5.75

Do góry
#5700443 - 07/01/2013 02:25 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Kursy z Unibet

Do góry
#5702129 - 08/01/2013 01:24 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Napo]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

Vallecano-Getafe

Małe derby Madrytu na zakończenie 18 kolejki w hiszpańskiej Primera Division. Rayo Vallecano i Getafe to kluby z przedmieść stolicy Hiszpanii, pozostające w cieniu dwóch wielkich klubów madryckich - Realu i Atletico. Oba kluby sąsiadują ze sobą w środku tabeli.

Rayo Vallecano nie lubi się dzielić punktami, nie zanotowali remisu od 2 września 2012, tj. od 15 spotkań! Końcówkę roku 2012 mieli bardzo dobrą, wygrali dwa ostatnie mecze, 1:0 na wyjeździe z Valencią i 3:0 u siebie z Levante. Dobre wyniki w I rundzie sprawiły, że Vallecano już chyba nie musi obawiać się spadku mając 10 punktów przewagi nad zagrożoną strefą. Trenera Paco Jemeza, martwi z pewnością bardzo duża ilość traconych bramek, tylko Bilbao i La Coruna są w tym względzie gorsze w Primera Division. Getafe ma o jeden punkt mniej od lokalnego rywala i podobnie jak Rayo, rzadko zdarza mu się remisować, zaledwie trzykrotnie w tym sezonie, z czego dwa razy w ostatnich 3 meczach. W ubiegłym sezonie w meczach pomiędzy tymi klubami dwa razy lepsze okazało się Rayo - 1:0 w Getafe i 2:0 u siebie.

Prognoza - trudno wskazać faworyta tej potyczki. Forma, bezpośrednie mecze w ubiegłym sezonie, oraz atut własnego boiska minimalnie wskazują na Vallecano. Jednak to mecz derbowy i myślę, że tu każdy wynik jest możliwy. Poszukam więc innego rozwiązania. Getafe tylko raz nie zdobyło bramki w tym sezonie na wyjeździe, Vallecano to jedna z najbardziej dziurawych defensyw w lidze. Postawię, że Gatafe strzeli gola w tym meczu, ale ze względu na fakt, że aż 17 z 21 bramek zdobytych w tym sezonie Getafe strzelało w II połowie meczu, to mój typ jest - goście zdobędą gola w II połowie z kursem 1.8

www.efortuna.pl

Do góry
#5709800 - 12/01/2013 21:32 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: BOSS 1980]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

Osasuna-Real M.

Real Madryt po fatalnym zakończeniu ubiegłego roku, nowy zaczął w dobrym stylu. Wygrał dwa mecze - w Primera Division i Copa del Rey i zdobył w nich 8 bramek, z tym że 5 z nich były autorstwa Christiano Ronaldo. Tymczasem Portugalczyk nie zagra przeciwko Osasunie, ma na koncie 5 żółtych kartek i jest zawieszony na to jedno spotkanie. To nie jedyne zmartwienie Jose Mourinho, duże braki mają "Królewscy" w defensywie. Kontuzjowani są Pepe, Coentrao i Marcello, a karę pięciu meczów za obrazę sędziego dostał Sergio Ramos. Jose Mourinho nie będzie też miał możliwości dalszego drażnienia kibiców Realu, ponieważ karę za czerwoną kartkę odbywa bramkarz Adan i do bramki powróci legenda "Królewskich" Ikar Casillas. Real oczywiście już nie ma szans na dogonienie Barcy w Primera Division, ale wciąż jest o co walczyć w tym sezonie. W lidze trzeba wyprzedzić lokalnego rywala - Atletico Madryt, są do zdobycia jeszcze Champions League i Puchar Króla. Jeżeli uda zażegnać się konflikty w obozie Realu, cele te można zrealizować. Sam Jose Mourinho wybiera się jutro na Old Trafford, aby obserwować najbliższego rywala Realu w Lidze Mistrzów - Manchester United podczas prestiżowego meczu z Liverpoolem.

Osasuna utknęła na dobre na samym dnie tabeli, przegrała 5 z ostatnich 6 meczów. Do długiej listy kontuzjowanych dołączyli ostatnio Roberto Torres i Raoul Loe, po okresie zawieszenia powraca Alejandro Arribas. Drużyna z Navarry zdobyła tylko 14 bramek w 18 meczach, z czego 7 tylko w dwóch meczach, przeciwko Levante i Espanyol. Tydzień temu stawiali dzielnie opór na boisku Sevilli, ale ostatecznie polegli, tracąc gola na 5 minut przed końcem meczu.

W obu drużynach brakuje wielu podstawowych graczy, ale różnica w jakości wyjściowych jedenastek i tak będzie widoczna na korzyść przyjezdnych. W ubiegłym sezonie w meczach pomiędzy tymi klubami Real dwukrotnie sprawił solidne lanie rywalom (5:1 i 7:1). Tym razem pod nieobecność Ronaldo może tak efektownie nie będzie, tym niemniej każdy inny wynik aniżeli zwycięstwo gości byłby sporą niespodzianką. Kurs na Real - w SUPEROFERCIE 1.58

www.efortuna.pl

Do góry
#5710407 - 13/01/2013 02:59 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Valencia - Sevilla

Spotkanie druzyny ktora ostatnio dokonała rewolucji na ławce trenerskiej, zwalniając trenera Mauricio Pellegrino na Ernesto Valverde. Długo na efekty nie trzeba bylo czekac, zespoł zaczął robic wyniki na ktore kibice czekali od dłuższego czasu i ekipa Nietoperzy zaczęła wspinac sie w ligowej tabeli. Obecnie zajmuja ósme miejsce i traca cztery pkt. do strefy dajaca awans do kwalifikacji LM gdzie to cel minimum na ten sezon, wiec dzisiaj jest duza szansa na kolejne zwyciestwo tym bardziej ze graja u siebie.
Przyjezdni z Sevilli, natomiast sa chyba przed dokonaniem rewolucji na ławce trenerskiej. Ostatnie zwyciestwo w Copa Del Rey jeszcze uratowało trenera Michela, lecz dalej jest goraca atmosfera, bowiem kibice z tego co slychac domagali sie ostatnio zatrudnienia nowego trenera.
Dzisiaj owszem przyjezdni moga postawic poprzeczkę wysoko, jednak na koniec to Nietoperze postawia ja jeszcze wyzej i rewolucja w Sevilli bedzie bardzo bliska. Valencia ma dzisiaj cel jeden wygrac spotkanie i rozliczyc sie za ostatnie piec przegranych spotkan ligowych ktore w ostatnim czasie miały miejsce. A okazja wydaje sie wiec wymarzona dla Nietoperzy na mały rewanż, bowiem nie dosc ze jasno w druzynie nie jest z doniesień, to dodatkowo totalna ciemnia na wyjazdach w ich wykonaniu. Na sześc wizyt ostatnich na obcych boiskach raptem jedno oczko wywieźli, i dzisiaj nie zanosi sie na powiększenie. Co w takich warunkach daje Nietoperzom duze szanse na korzystny rezultat w dzisiejszy wieczór przed wlasna publika.

Valencia @2.00 & X/1 @5.00

Do góry
#5711713 - 14/01/2013 02:20 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Malaga - Barcelona over 2,5 gola 1.50

Dziś o godzinie 20:55 na La Rosaleda zostanie rozegrane najciekawsze spotkanie 19 kolejki Primera Division pomiędzy Malagą a Barceloną. Liczę że będzie to bardzo dobre spotkanie ze sporą ilością bramek, podstawy ku temu są spore... Malaga walczy o ligę mistrzów, zespół ten świetnie spisuje się zwłaszcza na własnym boisku, wygrali 6 z 9 spotkań zdobywając 23 bramki a tracąc 9, zdobywają u siebie średnio 2,5 bramki tracąc jedną. Barcelona na wyjazdach oczywiście bardzo mocna, wszystkie mecze wygrane, w ogóle stracili tylko 2 punkty w tym sezonie remisując u siebie z Realem, na wyjazdach zdobyli 32 bramki a 12 stracili, a więc w ich meczach wyjazdowych pada średnio prawie 5 bramek. Statystyki jednoznacznie pokazują że można liczyć dziś na sporą ilość bramek, oczywiście faworytem jest Barcelona, moc tej drużyny w ofensywie jest powszechnie znana, dziś zabraknie w jej szeregach tylko Villi, wrócił natomiast Adriano. Malaga również w mocnym zestawieniu nie zagrają tylko Gamez i Baptista. Zespół gospodarzy pokazał już niedawno w meczu z Realem że zwłaszcza u siebie potrafi przeciwstawić się wielkim tej ligi, pamiętać trzeba również że Barcelonie w defensywie zdarzają się w tym sezonie duże wpadki, także można liczyć także i ze strony gospodarzy na jakąś bramkę, w poprzednich latach w spotkaniach Malaga - Barcelona padała również spora ilość bramek. Na ławkę trenerską wraca Tito Vilanova, co powinno być dodatkową motywacją dla graczy Barcelony.

Do góry
#5722384 - 20/01/2013 00:48 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: mln]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Originally Posted By: mln
Malaga - Barcelona over 2,5 gola 1.50


1:3 smile

Malaga - Celta 1 1.67

20 kolejka Hiszpańskiej Primera Division, zaczyna się więc runda rewanżowa. Uważam że w spotkaniu Malaga - Celta zdecydowanym faworytem są gospodarze. Walczą oni o awans do eliminacji Ligi Mistrzów, mają na to spore szanse, ale by tak się stało w takich spotkaniach jak z Celtą potrzebny jest komplet punktów. Są dzisiaj na to duże szanse, Malaga potrafi grać u siebie, wygrali 6 z 10 spotkań, mają dobry bilans bramkowy 24:12. Ich dzisiejszy rywal Celta za to ostatnio spisuje się przeciętnie, przez co znaleźli się blisko strefy spadkowej a na wyjazdach radzą sobie bardzo słabo, wygrali tylko jedno spotkanie, a pozostałe dziewięć przegrali. Do składu gospodarzy wracają dziś Joaquin i Toulalan, nie może grać nadal tylko Julio Baptista, goście natomiast wystąpią bez Samuela, Mallo i Tuneza, czyli bez dwóch ważnych ogniw obrony. Malaga powinna dziś zdobyć komplet punktów.

Do góry
#5744280 - 02/02/2013 03:16 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Valladolid - Ath. Bilbao

Beniaminek nie dosc ze przegrał ostatnie spotkanie na wyjezdzie z Levante 2:1, to dodatkowo do dzisiejszego spotkania przystąpi bez paru waznych ogniw jakim bez wątpienia sa P. Ebert najlepszy asystujący w zespole, jak i Victora Pereza, M. Balenziagi. Brak tych graczy, moze byc bardzo odczuwalne w dzisiejszym spotkaniu bez wątpienia. Przyjezdni natomiast wygladaja jakby wyszli z dołka, remis z Betisem 1:1 na wyjeździe jak i wysoka wygrana w ostatnim meczu na wlasnym terenie z Atletico Madryt 3:0, napawają do optymizmu na dzisiejsze spotkanie z Valladolid. Baskowie podejrzewam pojda za ciosem i odniasa kolejne zwyciestwo, przy okazji zmniejszając dystans do gospodarzy w lidze.

Ath. Bilbao @2.60

Do góry
#5766234 - 17/02/2013 19:29 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Valladolid-Atletico Madryt

Beniaminek skutecznie utrzymuje się z nią w środku tabeli, choć był okres, że Los Pucelanos ocierali się nawet o europejskie puchary.

Atletico Madryt nie wygrało żadnego z ostatnich ośmiu meczów wyjazdowych.Obecnie zajmuje drugą pozycję, ustępując FC Barcelonie.

Problemem Realu Valladolid przed starciem z Atletico Madryt jest to, że spora część zawodnikom nie będzie mogła w nim zagrać. Przede wszystkim wypadła podstawowa para stoperów, którą tworzą Henrique Serano i Marc Valiente. Dodatkowo kontuzjowany jest Patrick Ebert.Tym samym wybór wyjściowej 'jedenastki' jest raczej prosty. Jedynymi zmianami mogą być ewentualnie obecność Mikela Balenziagi na lewej obronie lub Omara w środku pola.

Do składu Rojiblancos wraca wreszcie Diego Costa.

W ostatnim czasie Atletico Madryt nie radzi sobie na stadionie Realu Valladolid najlepiej.

Los Pucelanos na pewno zagrają dość ofensywnie, szczególnie że i oni chcą przełamać serię kilku niekorzystnych wyników, jakie przytrafiły im się w ostatnim czasie.

Beniaminek La Liga może nie ma najmocniejszego składu, ale gra bardzo konsekwentnie i mądrze.

Valladolid+0.5boks

Do góry
#5775531 - 24/02/2013 22:59 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Celta Vigo-Granada

Klub z Vigo mają na swoim koncie dwadzieścia punktów.

Granada zajmuje 14 miejsce z 26 punktami.

W kadrze Celty zabraknie Enrique de Lucasa, Hugo Mallo i Samuela Llorki.

Granada bez Frana Rico i Daniego Beniteza.

Mecz ten będzie debiutem nowego trenera Celty - Abel Resino, który zastąpił na tym stanowisku Paco Herrerę.

Ostatnie zwycięstwo Celty miało miejsce na samym początku stycznia.

Goście w lepszej formie.Pokonali Wielki Real Madryt między innymi.

Granada+1boks

Do góry
#5775721 - 25/02/2013 00:43 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Atletico Madryt-Espanyol

Rojiblancos już tylko punkt przewagi nad rywalem zza miedzy mają.

Podopieczni Aguirre najgorszy okres mają za sobą.Od 6 spotkań nie zaznali goryczy porażki.

Diego Simeone wystawi najsilniejszy skład.

Jedynym nieobecnym w kadrze Los Periquitos jest pauzujący za kartki Mattioni.Zastąpi go Forlin.

Atletico ma patent na Espanyol.Skoncentrować swobodnie się już mogą na lidze po odpadnięciu z LE.Stuprocentowi u siebie.

Atletico-1boks

Betis-Malaga


Klub z Andaluzji obniżył loty.Kiepskie wyniki spowodowały spadek z TOP4.Betis z 36 punktami zajmuje ósme miejsce.

Gracze Pellegriniego powróciły na zwycięska ścieżkę.Mają punkt przewagi nad Valencią.

Betis od pięciu spotkań niepokonany u siebie.Atut boiska priorytetem.

Betis DNBboks

Do góry
#5776891 - 26/02/2013 02:48 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Levante-Osasuna

Gospodarze z 34 punktami plasują się na 10 miejscu.

Osasuna nie tak dawno opuściła strefę spadkową.Zaledwie 2 oczka przewagi nad tą strefą ma.

W kadrze Levante za czerwoną kartkę pauzować będzie Gustavo Munua.W Baskach zabraknie Sisiego i Asiera Riesgo.

Atut boiska po stronie gospodarzy.Osasuna fatalnie prezentuje się delegacji.I ta porażka w Pampelunie 4-0...Pretekst jest.

Levanteboks

Do góry
#5785089 - 03/03/2013 23:24 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Malaga-Atletico Madryt

Malaga zajmuje aktualnie czwarte miejsce w ligowej tabeli.Drużyna z Andaluzji ędzie musiała jednak poradzić sobie bez Ignacio Camacho. Ponadto zabraknie Julio Baptisty, Eliseu, Sergio Sancheza.

Los Rojiblancos wciąż utrzymują jedno punktową przewagę nad Realem Madryt.Z powodu czerwa nie zagra Gabi.Uraz nie pozwala na występ Tiago.


Druga ligowa porażka z rzędu może być bardzo kosztowna dla Malagi.Valencia na koncie już ma tyle samo punktów.Porażka może być równoznaczna ze spadkiem w ligowej tabeli.

Malaga+0.5boks


Sociedad-Betis


Oba kluby dzieli tylko jeden punkt.

Kadra gospodarzy w komplecie.

Jedynym nieobecnym w klubie z Andaluzji jest Damien Perquis.

Piłkarze Realu Sociedad wiedzą doskonale, że na porażkę w niedzielnym spotkaniu przeciwko Betisowi pozwolić sobie nie mogą.Atut boiska oraz forma po stronie gospodarzy.

Sociedadboks

Często pojedynki pomiędzy tymi ekipami kończyły się underkiem.Pomyśleć warto.

Do góry
#5786464 - 05/03/2013 03:03 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Sevilla-Celta

Gospodarze z 32 oczkami plasują się na 12 miejscu.W kadrze Sevilli kontuzjowani są : Diego Perotti, Bryan Rabello i Piotr Trochowski.

Celta okupuje 18 lokatę.Strata do siedemnastej lokaty w tabeli wynosi 2 punkty.


Nervionenses grając na Ramon Sanchez Pizjuan pod wodzą Unaia Emery'ego nie przegrali żadnego spotkania jako gospodarze.
Jak do tej pory Celta, z meczów z poza Vigo, przywiozła zaledwie 4 punkty.
By zagrać w europejskich pucharach, Sevilla musiałaby odrobić dziewięciopunktową stratę do szóstego w tabeli Realu Sociedad.

Sevilla-1
boks

Do góry
#5803513 - 17/03/2013 15:48 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Malaga-Espanyol

Málaguistas zajmują 6 miejsce w tabeli.Nieco osłabieni przystąpią do spotkania.Niepowołani zostali : Júlio Baptista (decyzja trenera), Martín Demichelis (wirus), Manuel Iturra (zawieszenie), Eliseu i Portillo (dopiero wyleczyli kontuzje i wkrótce będą do dyspozycji Chilijczyka).

Podopieczni Javiera Aguirre zajmują 13. lokatę.W ostatnich kolejkach Espanyol nie błyszczał formą. Piłkarze z Barcelony nie potrafią wygrać od trzech spotkań.

Bilans bezpośrednich spotkań przemawia na korzyść Málagi.

Malagaboks

Do góry
#5804426 - 17/03/2013 23:34 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Osasuna-Atletico

Osasuny przewaga nad miejscami oznaczającymi relegację to zaledwie 4 punkty.

Po 27 kolejkach Rojiblancos mają na swoim koncie 57 punktów.

Gospodarze bez najlepszego strzelca.Poprzednie dwa spotkania ligowe przegrali.Atletico poprzednie dwie wizyty w Pampelunie wspomina miło.Dodatkowo 50 mecz na ławce trenerskiej Cholo.

Atletico
boks

Do góry
#5818826 - 31/03/2013 17:13 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Espanyol-Sociedad

Gospodarze przerwali passę porażek.
Baskowie w transie.Sociedad przegrał tylko jedno z 18 ostatnich spotkań, w dodatku z Realem Madryt.

Gospodarze groźni u siebie i skuteczni.Goście jak wspomniałem rozpędzeni.

BTSboks



Atletico Madryt-Valencia6

Atletico nie zrezygnowało z batalii o drugie miejsce z lokalnym rywalem - Realem. Przez bardzo długi czas, do 27. kolejki, to właśnie Atletico znajdowało się o stopień wyżej aniżeli Blancos.

Valencia walczy o czwarte miejsce premiujące grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów UEFA. Obecnie traci do Realu Sociedad dwa punkty .

W kadrze Los Rojiblancos niedostępny jedynie jest Juanfran.

Blanquinegros wciąż nęka klątwa środkowych obrońców. Za kartki pauzować będzie musiał Adil Rami, natomiast Victor Ruiz poprzez uraz, którego nabawił się w Bilbao również nie może zagrać w tym spotkaniu. Wobec tego niemal pewne może być, iż dziś znów ujrzymy Jeremego Mathieu na środku defensywy.Ponadto kontuzjowany jest skrzydłowy Sofiane Feghouli. Nie zobaczymy także snajpera, Roberto Soldado.

Goście osłabieni.Fatalnie Los Che prezentują się w delegacji.
Jżeli Atletico dzisiaj ogra Valencię powróci na zaszczytną, drugą lokatę i znów wysunie się na prowadzenie w wewnątrz madryckim wyścigu.

AMboks


Edited by Bezdomny (31/03/2013 18:51)

Do góry
#5835532 - 14/04/2013 00:48 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Espanyol-Valencia

Obecnie Katalończycy mają trzynaście oczek przewagi nad osiemnastym Deportivo. W dodatku wyliczono, że do zapewnienia sobie ligowego bytu Espanyolowi potrzebne będą 42 punkty. Tych obecnie mają 39.Kataloński dziennik Sport przewiduje, że RCDE wybiegnie dziś w składzie: Kiko Casilla - Mattioni, Colotto, Moreno, V. Alvarez - Forlin, V. Sanchez - Stuani, Verdu, Wakaso i Sergio Garcia.

Zaledwie dwa punkty dzielą walencki zespół od upragnionej czwartej pozycji.W zespole gości zabraknie Ramiego.
Przewidywany skład:Guaita - Pereira, Ricardo, Mathieu, Guardado - Parejo, Tino, Canales, Feghouli, Jonas - Soldado

Papużki wygrywały już z takimi markami jak Malaga, a także remisowały z Real Madryt.

Espanyol+0.5
boks

Do góry
#5835599 - 14/04/2013 01:21 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Malaga-Osasuna

Po rozegranych 31. kolejkach Los Boquerones zajmują szóste miejsce w tabeli.Strata do czwartego miejsca wynosi cztery punkty.Manuel Pellegrini nie może skorzystać z usług Jeremy Toualana, Pedro Moralesa i Roque Santa Cruza, którzy zmagają się z urazami po ostatnim meczu z Borussią Dortmund. Ponadto decyzją trenera powołania nie otrzymali: Portillo i Oguchi Onyewu.

Zespół z Pampeluny plasuje się obecnie na piętnastej lokacie w tabeli, a przewaga nad strefą spadkową wynosi 5 oczek. Piłkarze Jose Luisa Mendilibara w ostatnich pięciu meczach doznali aż czterech porażek.Decyzją trenera w Pampelunie zostali Ricardo, Damiá, Miguel Flano, Timor, Roberto Torres i Llorente. Ponadto nie zagrają Anthony Annan i Ademas.

Gospodarze podłamani opadnięciem z LM.Mocną bronią Basków jest gra w obronie.Ostatnie zwycięstwo Malagi nad Osasuną miało miejsce w kwietniu 2009 roku.

Osasuna+1boks


Edited by Bezdomny (14/04/2013 01:22)

Do góry
#5836204 - 14/04/2013 18:37 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Atletico Madryt-Granada

Los Rojiblancos tracą do Królewskich 3 oczka.
Los Colchoneros w ostatnich pięciu meczach zdołali wygrać tylko raz, trzy razy remisowali i ponieśli jedną porażkę.Simeone nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za kartki Mario Suareza i kontuzjowanego Ardy Turana ,Tiago Mendesa.Według hiszpańskich mediów miejsce w środku pola obok Gabiego ma zająć Saul Niguez.

Andaluzyjski zespół dzieli zaledwie dwa punkty od strefy spadkowej.Od siedmiu spotkań nie potrafią odnieść ligowego zwycięstwa.W ekipie Granady na pewno braknie Guilherme Siqueiry, który w ostatnim meczu ligowym został ukarany czerwoną kartką. Ponadto kontuzjowani są: Yebda, Dani Benitez oraz Fran Rico.

W końcu Los Indios muszą wyjść z dołka.

AM-1.5boks

Zaragoza-FC Barcelona

Saragossa po wczorajszym zwycięstwie Deportivo znalazła się w strefie spadkowej.Los Blanquillos pozostają w lidze bez zwycięstwa od grudnia 2012 roku.Szkoleniowiec postanowił dać ponowną szansę Rubenowi Rochinie, który powraca do kadry meczowej po dwóch kolejkach spędzonych na trybunach. Dobrą wiadomością jest niewątpliwie powrót Apono, który decyduje o ofensywnych poczynaniach Saragossy. Sporym osłabieniem będzie brak zawieszonego za czerwoną kartkę Abrahama, którego na lewej stronie defensywny zastąpi Javier Paredes.

Blaugrana bez Leo Messiego.Oprócz niego w stolicy Aragonii nie zobaczymy również Iniesty, Alby, Busquetsa, Pinto, Puyola oraz Mascherano.Szansę na występ od pierwszej minuty może też otrzymać powołany na to spotkanie Sergi Roberto.

Mający nóż na gardle gospodarze zrobią wszystko aby wydostać się ze strefy spadkowej.

Zaragoza+1.5boks

Bilbao-Real Madryt

Zespół z Kraju Basków radzi sobie w tym sezonie przeciętnie, czternaste miejsce w lidze tylko to potwierdza.Przede wszystkim trener będzie musiał sobie poradzić bez czterech kartkowiczow a wiec Gurpegiego, De Marcosa, Aduriza oraz Laporte. Do tego pozostaje niewiadoma w postaci kontuzjowanego Iraoli, który naciągnął mięsień w nodze i nie wiadomo czy będzie w stanie wystąpić w najbliższym meczu. Lekarze twierdza ze ciężko jest stwierdzić wielkość tego urazu i dopiero z czasem po specjalistycznych treningach fizycznych będzie można odpowiedzieć na pytanie o stopień tego urazu. Tradycyjnie już osobno ćwiczy trojka zawodników przechodzących rehabilitacje do których dołączył w zeszły czwartek Igor Martinez, który po raz kolejny ma kłopoty z mięśniami i biega na bocznym boisku wraz z Xabim Clemente i reszta kolegów wykluczonych z zajęć z powodów zdrowotnych. Coraz lepiej ma się Fernando Amorebieta i być może pod koniec tygodnia wróci do normalnych treningów gdyż jego rehabilitacja ma się ku końcowi. Byłby to na pewno spore wzmocnienie ponieważ na dzień dzisiejszy zdolnych do gry jest zaledwie 15 piłkarzy pierwszej drużyny.

Realowi w ostanich latach grało się w Bilbao dobrze. Media spekulują o tym jakoby w bramce miał wystąpić Iker Casillas. Hiszpan zadebiutował w Realu Madryt właśnie na tym stadionie, a teraz przydarzy się ostatnia okazja by na nim zagrał gdyż obiekt po sezonie oddany będzie do rozbiórki. Wykluczony jest występ Jesúsa, który nie dostał powołania, Özila, który nie pojedzie do Bilbao, dlatego że bardzo źle się czuje, a Kaká, Essien i Arbeloa zmagają się z kontuzjami.

Real Madryt
boks

Do góry
#5858556 - 08/05/2013 16:20 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
szymontom Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/01/2011
Postów: 1830
Dyscyplina.Piłka Nożna - Hiszpania - Hiszpańska Liga BBVA
Spotkanie.Celta Vigo - Atletico Madrid
Typ.under 2,5 gola
Kurs.1,72
Bukmacher.Betsson
Data.08.05.2013 g.19.30

Analiza.

W hiszpanskiej Lidze BBVA dojdzie do pojedynku pomiedzy Celta Vigo - Atletico Madrid.Typuje w tym mewczu,ze padnie under bramkowy 2,5 gola.Za takim typem przemawia dosc duzo statystyk.Po pierwsze obie ekipy maja wiecej meczy underowych na swoim koncie niz overow.Obie ekipy na 34 mecze zanotowaly identyczny stosunek underow do overow 20-14 czyli 58,8% to undery.W dodatku ostatnie spotkania pomiedzy tymi ekipami to takze same undery...
21/12/12 PD At. Madryt - Celta Vigo 1:0
25/07/12 TK Celta Vigo - At. Madryt 1:0
28/01/10 CdR Celta Vigo - At. Madryt 0:1
21/01/10 CdR At. Madryt - Celta Vigo 1:1

Jesli do tych faktow dodamy,ze At. Madryt ma najlepsza defensywe w lidze-na 34 mecze tylko 27 goli straconych,a Celta z kolei ma jedna z najgorszych formacji ofensywnych w calej lidze-33 gole strzelone na 34 mecze to taki typ powinien wejsc spokojnie.Dodatkowo dzisiejsi goscie w meczach wyjazdowych malo strzelaja i malo puszczaja goli 17-17...Na koniec dodam,ze At. Madryt w ostatnich 3 meczach wyjazdowych ma stosunek bramek 1-0.Tak wiec wszystko wskazuje na to ,ze dzisiaj takze nie zobaczymy zbyt wielu goli...Typuje wynik 1-0 dla gosci.

Do góry
#5862915 - 12/05/2013 22:53 Re: Primera Division 2012/2013 [Re: Valverde]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Atlettico Madryt- FC Barcelona

Atletico aktualnie zajmuje trzecie miejsce w lidze.Wszyscy zawodnicy są do dyspozycji Simeone.

Duma Katalonii mistrzostwo już ma.Tito Viilanova postanowił zabrać do Madrytu cały zespół, razem kontuzjowanymi. A skoro już o nich mowa, na pewno nie zagrają Mascherano, Puyol, Valdes i Abidal.

Barca śrubować będzie chciała rekord punktowy. Barça ma znakomity bilans spotkań z Rojiblancos - wygrała pięć ostatnich potyczek, w tym dwie na stadionie dzisiejszego rywala. Całkowitą zagadką jest natomiast skład Atletico – nie wiadomo czy trener Simeone będzie ryzykował przed piątkowym finałem Copa del Rey na Santiago Bernabeu.

FC Barcelonaboks

Malaga-Sevilla

Podopieczni Manuela Pellegriniego mają jeszcze szanse na awans do Ligi Mistrzów poprzez zajęcie czwartego miejsca.Kontuzjowanego Cabalerro zastąpić w bramce ma Kameni.

Sevilla zajmuje obecnie dziewiąta lokatę i do Betisu traci jedynie trzy punkty.

Atut boiska zadecyduje o rezultacie.Sevilla tylko raz komplet oczek zgarnęła w delegacji w tym sezonie.

Malaga+0.5boks

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, Lukasz111, igea23), 3270 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581601 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49