Opcje tematu
#5509596 - 25/08/2012 20:24 Serie B - 2012/2013
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Wszystkie typy z drugiej ligi włoskiem typujemy w tym temacie.

Do góry
Bonus: Unibet
#5512826 - 27/08/2012 23:49 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Po udanym weekendzie ryzykujemy i startujemy z analizami meczów Serie B grin

Cesena - Sassuolo

Mecz spadkowicza Serie A z drużyną która walczyła w Playoffach Serie B o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej (przegrali minimalnie z Sampdorią)

Cesena po spadku oczywiście bardzo się zmieniła. Odeszły wszystkie największe gwiazdy, odszedł też trener. Teraz drużyną kieruje Nicola Campedelli. Jest to brat prezydenta Ceseny Igora Campedellego. Ostatnio trenował klub Bellaria Igea Marina, czyli zespół czwartoligowy i mało z nim nie spadł. Preferuje on taktykę 4-4-2 i gra bardzo defensywnie. W ostatnim sezonie jego klub pod względem średniej bramek na mecz był przedostatni w lidze.
Cesena jak na Serie B wydaje się, że ma całkiem niezłą obronę. Caldirola i Brandao na środku, na prawej doświadczony Comotto, a na lewej młody i utalentowany Favalli. Ten zestaw powinien zapewnić pewien poziom.

W Sassuolo obrona praktycznie bez zmian. A ich obrona w poprzednim sezonie była drugą po Torino defensywą w Serie B.
W ataku natomiast nie ma już Sansone i Boakye, a kontuzjowany jest Masucci, to jeszcze bardziej mnie przekonuję, że nie będzie miał kto postrzelać. Na środku ataku zagra dziś Pavoletti, a na skrzydłach Troianello i Laribi. Co prawda ten pierwszy w ostatnim sezonie w Serie C był jednym z najskuteczniejszych napastników, ale to jednak niższy poziom tongue

W napadzie Ceseny też szału nie ma, jest niby Succi i faktycznie jeśli on jest zdrowy, to potrafi dobrze grać i strzelać. Tylko problem w tym, że przez ostatnie dwa lata rzadko był zdrowy.

Na moje wynik się zakręci koło bezbramkowego remisu.

Typ: under 2,5 Betsson 1.62

ps. dla porównania bet365 ma 1.5

Do góry
#5533804 - 10/09/2012 01:28 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
futbol Cesena - Novara AHC 0,+0.5 1.575 bet365 2/10

Po raz drugi typuje mecz Ceseny. Przede wszystkim dlatego, ze widziałem mecz z Sassuolo. Gospodarze zagrali fatalnie. W drugiej kolejce też bęcki, tym razem od Vicenzy. Wydaje mi się, że brat/prezydent musi szybko wywalić brata/trenera, bo widać, że gość niespejalnie ogarnia temat.
Jakby mało było, że z formą są na bakier, to dziś zabraknie Succiego (dyskwalifikacja za czerwoną kartkę) i Caldiroli (powołany do U-21).

Novara też słabo rozpoczęła sezon, ale przynajmniej zremisowali oba mecze. Mają w ataku świetne trio Motta-Gonzalez-Piovaccari (nawet Campedelli ich chwalił - chyba się ich boi grin ) i właśnie liczę na te ich ofensywne wypady.
W mojej opinii Novara na papierze ma lepszy skład od Ceseny, a że jeszcze gospodarze bez formy i z brakami w podstawowej jedenastce, to typuje plusowe handi na gości.

Jak to mawiał klasyk "We will say what time will tell"
Novara boks

Do góry
#5541845 - 15/09/2012 02:05 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
No to po raz trzeci
futbol Ternana - Cesena AHC +0.5 1.550 bet365

Po trzech fatalnych występach Igor Campedelli zwolnił swojego brata z funkcji trenera. Możnaby się tylko spytać czemu tak późno?!
Na stanowisku Nicolę Campedellego zastąpi Pierpaolo Bisoli, a więc ten trener, który 2 lata temu awansował z Ceseną do Serie A.
Obie drużyny fatalnie dysponowane na starcie sezonu. Możnaby się zastanawiać, która jest gorsza. Cesena straciła najwięcej bramek w lidze, a Ternana nie potrafiła jeszcze strzelić nawet jednego gola.

Oglądałem dwa mecze Ceseny w tym sezonie i o ile ten z Sassuolo grali bardzo słabo, to w tym z Novarą pomimo wyniku 1-4 nie było jeszcze tak najgorzej. Szczególnie w drugiej połowie jako tako sobie radzil, a grali cały czas w 10. W tamtym meczu w obronie nie było Comotto i Caldiroli, a więc dwóch kluczowych graczy.
Przeciwko Ternanie obaj już są do dyspozycji trenera i myślę, że wreszcie zagrają przyzwoicie w obronie. Trzeba też wspomnieć o brakach, bo nie są małe grin nie zagrają Succi i Iori.
Mnie to jednak nie przeraża i jestem wręcz dziwnie przekonany, że Cesena tego meczu nie przegra. Poprzedni trener to jakaś pacynka była. Bisoli coś tam o swoim fachu wie. Mam nadzieję, że zadziała efekt nowej miotły, a za tydzień tego samego efektu będzie można szukać w meczu Ternany laugh

Typuje 1-1, bo gospodarze muszą wreszcie gola strzelić...w końcu Dumitru nie taki słaby.
Można szukać typów w stronę DNB, albo coś w ten deseń, ale ja proponuję trochę bezpieczniej. W końcu to Serie B.

Do góry
#5553592 - 21/09/2012 22:22 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
futbol Empoli - Ternana over 1,5 1.525 bet365

Słaba obrona kontra słaby atak...nudny mecz się zapowiada, co zresztą widać po kursach grin Ternana jeszcze w tym sezonie nie strzeliła bramki w Serie B. Mają już ponad 500 minut bez gola. Ostatniego strzelili zespołowi Trapani w Pucharze Włoch.
To właśnie mnie zaciekawiło i myślę, że ta niechlubna passa dziś się skończy.
Empoli przeciwnie do swoich rywali potrafi strzelać bramki, ale to przeważnie nie wystarcza na przeciwników. Gospodarze dziś wzmocnieni w obronie, bo Pratali wraca po kontuzji złapanej w pierwszej kolejce, ale defensywa gospodarzy do tej pory na tyle słabo się prezentowała, że mam nadzieję jeden zawodnik jej aż tak bardzo nie odmieni i ekipa trenera Toscano strzeli wreszcie pierwszą bramkę.

Wątpię, żeby goście ten mecz wygrali... spodziewam się nawet ich przegranej, więc wychodzi nawet over 2,5 po kursie 2.6 (ale to już dla bardzo odważnych laugh )

W ataku Maccarone, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Wiem wiem już nie te lata, ale do Serie B się jeszcze nadaje. Przed nim zagra były zawodnik Ternany - Cori.
Napad Ternany, to jak zwykle trio - Sinigaglia, Litteri, Nole. Na ławce pewnie znowu zacznie Dumitru, szkoda, bo on mi się wydaje lepszy od tej wymienionej trójki. Mimo wszystko, to już czas panowie na otworzenie konta boks
Liczę minimum po jednej bramce dla każdej ze stron, ale jak będzie 2-0 dla Empoli to sie nie zdziwie.

Do góry
#5554772 - 22/09/2012 18:03 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
futbol Spezia - Sassuolo AHC 0,+0.5 1.52 Pinnacle

Zacznę trochę dziwnie, bo lekko historycznie grin Spezia w 2008 roku spadła z Serie B, ale ze względu na fatalną sytuację finansową i brak nowych inwestorów Moratti (tak tak ten z Interu) zaczął likwidację klubu. Co za tym idzie Spezia zaczęła od zera, czyli od Serie D. Po co ja to piszę? A, bo od tego czasu Spezia doznała 4 porażek na własnym boisku smile
2012/2013 - 0 porażek póki co po 2 meczach
2011/2012 - 1 porażka w Serie C1
2010/2011 - 1 porażka w Serie C1
2009/2010 - 2 porażki w Serie C2
2008/2009 - 0 porażek w Serie D

No to skoro udowodniłem, że Spezia to bardzo dobra drużyna u siebie, to napiszę jeszcze o teraźniejszości tongue
Spezia ma bardzo ciekawy skład i dobrego trenera. Grają taktyką 4-3-1-2. W ataku póki co szaleję Sansovini, a za jego plecami trochę niespełniony talent z Milanu - Di Gennaro. Do tego jest jeszcze Okaka Chuka, który czeka na gola w rozgrywkach. W obronie też mają niegłupich grajków. Goian z doświadczeniem z Serie A z Palermo, czy młody były Interista - Benedetti. Widziałem go w paru meczach i prezentował się dość solidnie.

Sassuolo oczywiście też słabe nie jest co widać po wynikach w tym sezonie, ale tu znowu nasuwa się pytanie ile można?
4 mecze zwycięskie według mnie już wystarczą i piątego nie będzie. Tak jak pisze Spezia nie należy do ogórków i myślę, że nie pozwoli sobie na zdominowanie przez Sassuolo. Zresztą wątpię, aby goście tu próbowali w ogóle dominować. Będą czekać na kontrataki.
Trzeba przyznać, że mają kim postarszyć. Tak samo jak Spezia z przodu grają trzema napastnikami i nie są to słabi gracze. Jak się okazało Pavoletti sprawdza się nawet w wyższej lidze niż ostatnio. Obrona jest pewnie jeszcze lepsza od ataku, ale dziś nie zagra podstawowy prawy obrońca Gazzola i mam nadzieję, że to osłabi trochę linię defensywną wink

Podsumowując wielki mecz się szykuje na Stadio Alberto Picco i myślę, że będzie też ciekawy dla oka. BTS bardzo ciekawa opcja po kursie 1.9, ale ja gram przeciwko serii Sassuolo, czyli AHC +0,0.5 na Spezię po kursie 1.52

Do góry
#5560526 - 26/09/2012 00:39 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
AS Bari - US Pro Vercelli Calcio

Szósta kolejka Serie B, spotkanie pomiędzy zajmującym dwunaste miejsce Bari a siódmym Pro Vercelli. Oczywiście faworytem dużo większym niż pokazują nam to kursy są gospodarze, dobrze znana kibicom drużyna Bari, która drugi sezon gra w Serie B, drugi sezon w którym odbierane są tej drużynie przez władze ligi punkty za różnego rodzaju nieprawidłowości. W zeszłym sezonie Galletti mieli odebrane sześć punktów i ostatecznie zajęli 13 miejsce, tak oczywiście byli by dużo wyżej, niestety prócz tych punktów zdecydowanie zbyt często remisowali u siebie, najwięcej w lidze, aż 11-krotnie. Ten sezon rozpoczęli bardzo dobrze, na koncie mają trzy zwycięstwa (Cittadella u siebie 2:1, Ascoli na wyjeździe 3:1 i Ternana 2:0) i dwa remisy (wyjazdowe z Varese 2:2 i Crotone 0:0). Natomiast Pro Vercelli to utytułowany beniaminek, który jednak tytuły zdobywał wiek temu, a którego wysokie siódme miejsce to przekłamanie, gdyby nie fakt że tyle ekip ma odjęte punkty byli by w połowie tabeli, mają na koncie 2 wygrane (u siebie z Ternaną 1:0 i Ascoli 3:1) oraz trzy porażki (na wyjazdach z Regginą 0:1 i Sassuollo 1:2 oraz u siebie z Livorno 1:2). Kursy na gospodarzy są według mnie zawyżone, gdyby nie te siedem odebranych punktów zajmowali by czwarte miejsce z pięcioma punktami przewagi nad dzisiejszymi rywalami, są faworytem tego spotkania, u siebie jak na razie wygrali oba mecze a rywale na wyjazdach nie zdobyli nawet punktu.

1 (DNB) -> 1.51 betfair
1 -> 2.24 betfair
EH(0:1) -> 1 4.60 Unibet

Do góry
#5580962 - 08/10/2012 21:28 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
adammac Offline
old hand

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 1090
Livorno - Spezia 1 @1,94 20:45 Pinnacle

Spore problemy kadrowe Spezii, zagrają bez pomocników Sammarco (6 spotkań), Madonna (4) i trzech obrońców Crisetig (7), Goian (5), Schiavi (7).

Livorno u siebie jest mocne, na 6 ostatnich spotkań jedynie ostatnio remis 2-2 z Cittadella, 5 zwycięstw, 15-6 w bramkach.

Spezia natomiast wyjazdowo prezentuje się powiedzmy średnio, 6 spotkań, ani jednego zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki i 3-13 bramki.

Do góry
#5580965 - 08/10/2012 21:37 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
crisetig to defensywny pomocnik

Do góry
#5580966 - 08/10/2012 21:41 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
adammac Offline
old hand

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 1090
Zgadza się, z rozpędu przekwalifikowałem go na obrońcę. Dz smile

Do góry
#5580993 - 08/10/2012 22:43 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Mówicie o Interiście, więc się musze wtrącić.

Cristeg, to rozgrywający, w Spezii grający (powiedzmy, bo za wiele się nie nagrał), jako ofensywny pomocnik.
W Primaverze Interu u Stramaccioniego przeważnie ustawiany był w bloku trzech pomocników bliżej lewej strony, ale nie na defensywnym (tam grał Duncan). Dwa lata temu u Pei może grał trochę bliżej defensywy, ale też to było takie dość umowne, bo niby ubezpieczał Jiraska, ale też szedł do przodu kiedy trzeba było.

Tak naprawdę, to tylko w kadrze U-20 Di Biagio ustawia, go na defensywnym, ale generalnie on jest normalnym środkowym pomocnikiem. Bardzo utalentowany gracz, ale jak go oglądałem, to nie robił większej różnicy na boisku, może poprostu nie te mecze widziałem co powinienem smile

Rezerwowy zawodnik drugoligowego klubu we Włoszech, a ja takiego pota walnąłęm crazy sorry za to do niczego nie prowadzące przynudzanie grin


Edited by Akhu (08/10/2012 22:43)

Do góry
#5608262 - 29/10/2012 23:08 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
f1 I podsumowanie:

futbol (Akhu)Cesena - Sassuolo 1 1.62 0-3 dol
futbol (Akhu) Cesena - Novara AHC 0,+0.5 2 1.575 1-4 gora
futbol (Akhu) Ternana - Cesena AHC +0.5 2 1.55 bet365 0-0 gora
futbol (Akhu) Empoli - Ternana over 1,5 1.525 0-2 gora
futbol (Akhu) Spezia - Sassuolo AHC 0,+0.5 1 1.52 0-2 dol
futbol (mln) AS Bari - US Pro Vercelli Calcio DNB 1 1.51 2-1 gora
futbol (mln) AS Bari - US Pro Vercelli Calcio 1 2.24 2-1 gora
futbol (mln) AS Bari - US Pro Vercelli Calcio EHC 0:1 1 4.6 2-1 dol
futbol (adammac) Livorno - Spezia 1 1.94 1-5 dol

Razem: 5/9 - 55,56%

Do góry
#5609057 - 30/10/2012 20:49 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Kolejny raz atakuje mecz Ceseny crazy

futbol Cesena - Grosseto (under 2,5) 1.61 bet365

Cesena to ciekawy przypadek. A może nie tyle Cesena co ich trener. Jak to gdzieś ktoś napisał, Bisoli to przeciwstawność Zemana. I faktycznie, po objęciu przez Bisoliego Ceseny tylko raz na 8 meczów padł over. Było to z Modeną, ale też ten over można wytłumaczyć, bo Cesena kończyła ten mecz w 9, więc wynik 4-0 zrozumiały.
A druga ciekawostka od kiedy mają nowego trenera tylko w jednym meczu zanotowano BTS blush grin
A trzecia nie mająca związku z typem ciekawostka, to H2H obu zespołów. 4 mecze, 4 remisy.

Jako, że Grosseto to też underowa drużyna stawiam na izi under.

Do góry
#5653638 - 03/12/2012 22:46 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
futbol Reggina - Crotone (under 2,5) 1.6 bet365

Dziś wydumałem sobie under w derby di Calabria. Jak na derbowe spotkanie przystało każdy wynik możliwy, więc nie będę się szarpał na typowanie zwycięzcy tego meczu. W sumie nie ma po co się szarpać, bo tego meczu nie powinien wygrać nikt grin

Historia pokazuje, że te dwie drużyny uwielbiają się dzielić punktami. Ostatnie 4 mecze to 1-1, 1-1, 0-0, 0-0. Ogółem zagrali ze sobą 25 razy i bilans wygląda tak: 17-7-1, ale tylko 9 meczów miało miejsce w tym wieku (3-6-0), reszta to spotkania w latach 1946-1979.
Jak też widać jeśli już chcemy szukać zwycięzcy tego derbowego widowiska, to lepiej nie stawiać na gości.

...ale przejdźmy do tego mojego undera.
Pisałem, że ostatnio grali ze sobą 9 razy i się okazuje, że over zaliczyli tylko raz i to właśnie w tym najdawniejszym spotkaniu.
Oprócz historii, która przemawia za typem jest też teraźniejszość. Otóż mamy do czynienia z dwiema ekipami, które są w czołówce underowych drużyn ligi. Średnia bramek w ich meczach to 2,19. W Serie B pod tym względem są tylko 'lepsze' Vicenza i Ternana.
Można powiedzieć, że tak Reggina jak i Crotone mają lepszą obronę od ataku. Gospodarze w tym sezonie tylko 3 razy strzelili więcej niż jedną bramkę w meczu. Crotone wypada pod tym względem ciut lepiej, ale nie na wyjazdach, gdzie strzelają raczej od święta (tylko 4 bramki w 8 meczach).

Wśród gospodarzy zabraknie jedynie środkowego obrońcy Rorigo Ely, który jest zawieszony za czerwoną kartkę. U gości trener Drago ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

Wg mnie Crotone zagra na 0-0, a jak się uda Regginie coś strzelić, to powinna tego bronić i bez szaleństw dociągnąć to do końca. Jak będzie? Dowiemy się niebawem grin

Do góry
#5688354 - 30/12/2012 23:40 Re: Serie B - 2012/2013 [Re: Akhu]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Verona - Modena

Ostatnie spotkanie zamykające 22 kolejkę w Serie B, a na boisku wystąpią dwie drużyny które sa na miejscach dające prawo grac w PO do Serie A. Wiec oba kluby dzisiaj cel jeden wygrac spotkanie. A szczególnie ekipa z Modeny ktora traci troche pkt. do gospodarzy. Jednak jak dla mnie dzisiaj nie maja duzych szans na pokonanie miejscowych. Ostatnio owszem gospodarze troche pogubili pkt. ale to ze względu spotkań ktore rozgrywali na wyjazdach. Lecz dzis ekipa z Verony gra u siebie, a tutaj ostatnio dlugo nie bylo mocnych na nich. Nie przegrali jak dotychczas przez cały bieżący rok a dodatkowo przyjeżdża ekipa ktora na wyjazdach to raczej duzo nie działają i przeważnie dostarczają pkt. rywalom. Dodatkowym impulsem dla gospodarzy, moze byc urodzenie sie syna pomocnikowi słoweńskiemu Arminovi Bacinovicovi ktory przyszedł na swiat w Piatek i nadano mu imie Dalan. Wiec bylby to chyba najwspanialszy prezent dzisiaj w postaci wygranej przez gospodarzy.

Verona @2.00
X/1 HT/FT @4.25

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (burbon, VVega), 3386 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45042 Tematów
5579824 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49