Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#551061 - 04/04/2006 13:36 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
petel87 Offline
newbie

Meldunek: 13/02/2006
Postów: 38
Górnik Łęczna - Arka Gdynia

Na początek trochę statystyki:

Ostatnie spotkania Górnika:

Górnik Leczna - Odra Wodzislaw 0:0
Cracovia Kraków - Górnik Leczna 0:1
Belchatow - Górnik Leczna 1:1
Legia Warszawa - Górnik Leczna 0:2
Wisla Krakow - Górnik Leczna 1:0
Górnik Zabrze - Górnik Leczna 2:0
Górnik Leczna - Amica Wronki 1:0
Korona Kielce - Górnik Leczna 1:1

Ostatnie spotkania Arki:

Arka Gdynia - Groclin Grodzisk 0:0
Arka Gdynia - Plock 1:1
Zaglebie Lubin - Arka Gdynia 4:0
Arka Gdynia - Belchatow 2:0
Arka Gdynia - Lech Poznan 0:2
Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0
Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:0
Arka Gdynia - Wisla Krakow 1:0
Pogon Szczecin - Arka Gdynia 0:0

Oraz bezpośrednie pojedynki:

Arka Gdynia Górnik Leczna 1:1
Górnik Leczna Arka Gdynia 1:0
Arka Gdynia Górnik Leczna 1:1
Górnik Leczna Arka Gdynia 1:1
Arka Gdynia Górnik Leczna 1:1


Arka oraz Górnik to oprócz Polonii najmniej bramkostrzelne drużyny w polskiej ekstraklasie. Arka ze średnią 0,76 gola na mecz oraz Górnik 0,75 gola na mecz. Obie ekipy prezentują dość porównywalny poziom oraz charakter gry, który często skłania się ku remisowi (niejednokrotnie bezbramkowemu). To co wynika ze statystyki widać jak na dłoni.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia - under 2,5 - 10/10 - 1.60 - Gamebookers

Do góry
Bonus: Unibet
#551062 - 04/04/2006 16:14 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
Infinity Offline
journeyman

Meldunek: 08/03/2006
Postów: 74
Skąd: Poznań
Lech Poznań - Wisła Płock

18:00 01-04-2006 Gornik 0-3 Lech Poznan
18:30 25-03-2006 Lech Poznan 1-1 Amica Wronki
20:00 10-03-2006 Lech Poznan 0-1 Zaglebie

prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski, Wójcik, Bosacki, Anderson, Telichowski, Marciniak, Reiss, Scherfchen, Zakrzewski, Wachowicz, Buzała

Wisła Płock
Amica Wronki 2-0 Plock
18:30 29-03-2006 Arka Gdynia 1-1 Plock
18:00 25-03-2006 Plock 1-0 Korona Kielce

Puchar Polski
20:00 22-03-2006 Lech Poznan 0-1 Plock
18:00 15-03-2006 Plock 0-0 Lech Poznan

Wisła Płock - Lech Poznań - under 2.5 - 1.72 - Expekt

Do góry
#551063 - 04/04/2006 16:53 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
live99 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2005
Postów: 526
Skąd: Płock
jesli kogos interesuje live do Wisly-Lech http://www.live.wisla.plock.pl/

Do góry
#551064 - 04/04/2006 20:38 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
vicek Offline
addict

Meldunek: 04/03/2003
Postów: 567
Skąd: Kielce
Byłem dziś na meczu Korony i muszę przyznać, że tak nieskutecznie grającej drużyny dawno nie widziałem. Jeśli chodzi o przebieg meczu to zdecydowaną przewagę miała Korona. Gdyby gospodarze byli lepiej dysponowani jeśli chodzi o wykańczanie akcji to wygraliby kilkoma bramkami. Sam Gajtkowski mógł strzelić 3 gole jednak fatalnie kiksował. Korona niezwykle łatwo przedostawała się pod pole karne rywala jednak celność dośrodkowań pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze bardzo dużo biegali - szczególnie Zganiacz, Kaczmarek (według mnie najlepszy gracz meczu), Gajtkowski i Hermes. Słabym punktem Korony był za to Bonin, nie zachwycił też Bednarek. Jeśli chodzi o Pogoń to trudno mi znaleźć jakieś pozytywy w ich grze (może poza perfekcyjnie opanowaną grą na czas). Goście grali bardzo nerwowo (nie potrafili pod presją przeciwnika asekurować piłki gdy ta wychodziła poza boisko, często podawali do zawodników Korony, wybijali piłkę na oślep). Wszystko na co było ich stać to 2 kontrataki z których 1 zamienili na bramkę. Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak słabo dysponowanej drużyny jak Pogoń z dnia dzisiejszego. Dobrze bronił Peskovic (choć 2 razy wypuścił piłkę z rąk i mogło być groźnie), swój spryt w najważniejszym momencie pokazał Edi. Nie widziałem jeszcze statystyk z tego spotkania jednak wydaje mi się, że gra toczyła się w 80 procentach na połowie Pogoni, a w strzałach było mniej więcej 25-4 dla Korony. Jednak żeby wygrać trzeba strzelać bramki, a Kielczanie dziś tego nie potrafili.

Do góry
#551065 - 04/04/2006 20:53 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
RONALDINHO_FCB Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 3356
Tez bylem na meczu i nie widzial az tak ogromnej przewagi jak Ty piszesz. Skoro ostatnie podanie zamiast otworzyc droge do bramki to wychodzilo na aut?

Co do Pogoni to troszke wiecej akcji miala niz piszesz
Mielcarz kilka - kilkanascie minut po przerwie wybronil grozny strzal przy slupku , pozniej bramka ... dalej kolejna bramka ale zagwizdal spalonego i ok 90 min grozna dwojkowa akcja Grzelaka z Kazimierczakiem.


Piszesz ze Pogon byla slabo dysponowana? To co powiesz o Koronie?

Co do Pogoni to ona przybrala taki styl gry i tak graja ... utrzymac 0 z tylu , przeciagac gre a jak nadaza sie okazja to cos strzelic ...

Mecz z Zaglebiem , z Legia (tutaj im nie wyszlo ) i teraz z Korona ...

Do góry
#551066 - 04/04/2006 20:54 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Ja natomiast oglądałem ten mecz na C+ i zgadzam się z przedmówcą. Zdecydowaną przewagę miała Korona ale albo b.dobrze bronił Peskovic (świetny mecz) albo razili nieskutecznością napastnicy gospodarzy w czym brylował Gajtkowski (co najmniej 2 'setki'). Nie rozumiem natomiast trenera Wieczorka który trzyma Piechne na ławce - okej,może 'Kiełbasa' nie błyszczy techniką czy super kondycją ale był i jest skuteczny i nie marnuje prostych sytuacji strzeleckich czego dzisiaj nie można było powiedziec o napastnikach Korony. Reasumując:Peskovic mecz sezonu,Edi doświadczenie,niekutecznośc Korony,beznadziejny mecz Gajtkowskiego = niezasłużona wygrana gości.

Do góry
#551067 - 04/04/2006 21:00 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Vicek 25-4 w strzałach to było w meczu Barcelony z Realem.

Kilka minut przed końcem meczu pokazano statystykę strzałów i było to o ile dobrze pamiętam 17-10 dla Korony.

A sam mecz - Pogoń oczywiście nic wielkiego nie zagrała, a cały mecz można podsumować stwierdzeniem, że Korona zapłaciła za nieskuteczność.

Do góry
#551068 - 04/04/2006 21:14 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
RONALDINHO_FCB Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 3356
DJ SOSNA - Peskovic piszesz ze swietny mecz? A co on takiego wybronil wszytkie strzaly byly w srodek albo leciutkie.

Do góry
#551069 - 04/04/2006 21:20 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
vicek Offline
addict

Meldunek: 04/03/2003
Postów: 567
Skąd: Kielce
Może Korona nie miała olbrzymiej przewagi jeśli chodzi o groźne strzały na bramkę jednak to co warto podkreślić to olbrzymia ilość niecelnych wrzutek jakie zademonstrowali zawodnicy gospodarzy. Gdyby w tym elemencie gospodarze zagrali poprawnie to na pewno wynik byłby inny. Druga sprawa to fatalnie wykonywane przez gospodarzy stałe fragmenty gry. Trudno jednoznacznie powiedzieć czy Korona była dobrze czy źle dysponowana. Z jednej strony gospodarze z niesamowitą łatwością przedostawali się pod pole karne rywali, z drugiej strony tragicznie finalizowali akcje, zademonstrowali wiele niecelnych lub niepotrzebnych ostatnich podań. Co do Pogoni to może prezentuje ona taki styl gry ale według mnie prezentów w postaci niecelnych podań, darowanych kielczanom rzutów rożnych czy autów nie można tłumaczyć taktyką.
Co do sytuacji Gajtkowskiego to w pierwszej połowie znalazł się w dogodnej sytuacji jednak fatalnie skiksował natomiast w drugiej części gry po raz kolejny znalazł się praktycznie przed pustą bramką i niepotrzebnie przyjmował zamiast uderzyć z pierwszej piłki. Być może Pogoń miała kilka sytuacji, siedziałem za bramką peskovica więc moze dlatego sytuacje dla Pogoni nie wydały mi się zbyt groźne.

Do góry
#551070 - 04/04/2006 22:04 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
ALEX Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/11/2005
Postów: 1895
Skąd: Tarnobrzeg
Quote:

korona - pogon, spotykaja sie dwie druzyny ktorym bardzo potrzeba pkt, korona ze wzgledu na oddalenie sie od strefy pucharowej i wogole oddalenie sie od czolowki, brazylijska pogon grajaca przecietnie, caly czas jest powtarzany fakt ze jest nowy stadion, wydaje mi sie ze w tym momencie nie jest to odpowiedni argument aby sklaniac sie zdecydowanie ku zwyciestwu gospodarzy, widzialem 1 mecz na stadionie i korona zagrala bardzo ale to bardzo slabo, bramka strzelona po rykoszecie, akcje szarpane, brak pomyslu na gre, gra piechny (bez komentarza) powiem tak, ze korona grala do 70 min w 10 gdy gral piechna, jest bez formy, i zdzwie sie jak wieczorek go wystawi w meczu z pogonia, buki faworyzuja korone ale dlaczego? naprawde w tym momencie wogole nie przekonuje mnie gra korony, bardzo chcialbym aby korona wygrala jako jej kibic, ale naprawde przestrzegam przezd graniem grubo na korone bo to bedzie samobojstwo! kolega wyzej napisal ze korona powinna strzelic 3 bramki nie tracac ani jednej, powinna ale czy strzeli, tak naprawde oprocz gajtkowskiego, ktory nie ejst wspierany przez partnerow w linii ataku ciezko jest strzelac bramki, a kto widzial mecz z zaglebiem to wie co defensywa wyprawiala! naprawde zagram bardzo skronmnie na korone w jakims tasiemcu ale napewno nie za grubo na mecze o stawke przyjdzie jeszcze czas, podsumowujac, najbardziej prawdopodobny under w tym meczu, duzo walki, kartki noi oczywiscie swietna atmosfera na stadionie, zobaczymy jak bedzie za kilka godz!
typ under 2.5 7/10
typ 1 5/10



zacytotowalem sam siebie, poprostu nic dodac nic ujac, vicek underek przynajmkniej wszedl!

Do góry
#551071 - 04/04/2006 22:12 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
ALEX Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/11/2005
Postów: 1895
Skąd: Tarnobrzeg
korona zagrala co tu duzo mowic slabo, moze sie ze mna zgodzicie lub nie ale ale tak grac nie mozna, korona niby grala lepiej niz w meczu z zaglebiem ale kto byl przeciwnikiem .... przecietna brazylijska pogon, popieram kolegow wczesniej ze to co wyprawiali dzis zawodnicy korony to rece opadaja, ci ktorzy widziali wiedza o czym bede pisal:
1. stale fragmenty - dramat, wszystko wrzucane na dlugi slupek i to pilki dosc wysokie
2. mam wrazenie ze korona nie ma zielonego pojeco co to podanie prostopadle, bo az prosilo sie nieraz zagrac prostopadla pilke na dobieg, najwidoczniej tego wieczorek im nie wpaja a jak wiadomo to nie jest trudne zagranie a strzwa duze zagrozenie, w 1 polowie bylo 1 takie zagranie po ktorym gajtek skiksowal ale niech ta sytuacja bedzie miernikiem dlaczego warto nie raz zagrac prostopadla pilke
3. powtarzam znowu obrona (czytaj drzymont) zagrala znowu slabo, obrona ogranicza sie tylko to stania na swojej polowie i przygladanie sie akcji, nie maja wsprcia napastnicy
4.kibice czesto skandowali nazwisko "piechna" i przez caly ten czas mialem nadzieje ze nie wejdzie ale wieczorek sie zlamal, ja rtozumie ze ludzie go kochaja bo strzelil troche bramek, ale na boga on jest bez formy i wielu tego nie chce przyjac do swiadomosci!
5.nie wiem co to bedzie jak nie wygraja z arka......

Do góry
#551072 - 05/04/2006 07:12 Re: Orange Ekstraklasa - zaległa 18 i 19 kolejka
tolban Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2005
Postów: 3127
heh, musze stwierdzic z przykroscia, ze wczoraj Arka byla zespolem napewno nie gorszym, a moze nawet lepszym ...

remis bardzo wymeczony, z druzyna nie jest najlepiej a co najgorsze, z taka gra to bedzie ciezko sie utrzymac ...

poczatek meczu to przewaga gornika i to zdecydowana, ale pozniej znowu zaczelo sie "bicie glowa w mur"
fakt faktem Arka strzelila gola wtedy, gdy Gornik byl w natarciu(sunal atak za atakiem na bramke Witkowskiego)
szybka kontra, blad Pawelca i piekna bramka ex-gornika Andrija Griszczenko ;-)
wtedy sie zaczelo, gornik jakby podlamany, nie potrafil skutecznie zaatakowac ... arka ku mojemu zaskoczeniu nie murowala swojej bramki, a starala sie wyprowadzac kontry i przede wszystkim nie tracic szybko pilki ... linia defensywna grala bardzo wysoko niemal na polowie Gornika, co skutecznie nie pozwalalo rozwinac nam skrzydel
bramka Kubicy po dosrodkowaniu, ktorych bylo bardzo duzo ;-)
zwazywszy, ze obroncy Arki(bardzo rosli) dawali dochodzic do sytuacji strzeleckich bardzo czesto, gornik poprostu staral sie wrzucac prawie kazda pilke, na stracenie do partnera badz bezposredni strzal ;-)

to by bylo na tyle

VIVA VIVA VIVA GKS ;-)

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 1538 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581246 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49