Spotkanie: Chelsea - Atletico Madrid : 1 poł./Pełny czas
Typ: X/X
Kurs: 4.20
Betsson

Nie da się ukryć, że po letnich wzmocnieniach jakie dokonała Chelsea (sprowadzono m.in: Oscara, Edena Hazarda, Victora Mosesa czy ostatnio Césara Azpilicueta) oraz patrząc na obecną formę The Blues (3 zwycięstwa w lidze) faworytem tego starcia będzie właśnie ekipa ze Stamford Bridge. Ja jednak spodziewam się, że mecz przeciwko ekipie prowadzonej przez Diego Pablo Simeone wcale do najłatwiejszych dla Chelsea nie będzie należał. Pamiętajmy bowiem, że Atletico już w poprzednim sezonie potrafiło koncentrować się na najważniejszych spotkaniach (wygrali przecież Ligę Europejską) teraz natomiast w ostatni weekend rozbili Bilbao 4-0. Atletico mimo, że nie robiło jakiś spektakularnych transferów latem wciąż posiada bardzo silny zespół gdzie gwiazdą niewątpliwie jest Radamel Falcao ale nie zapominajmy również o takich piłkarzach jak Arda Turan, Adrián czy Diego Godín.
Obaj trenerzy podali już kadry na to spotkania i raczej nie ma w nich niespodzianek. W Chelsea wciąż brakuje Marko Marin (kontuzja), Johna Terry'ego (czerwona kartka w meczu przeciwko FC Barcelona), Yossi Benayouna (choroba) czy pozostawionych w Londynie Florenta Malouda, Paulo Ferreira, Oriol Romeu czy Gaël Kakuta. W ekipie Atletico nie ma natomiast Domingo Cismy (przyszedł do klubu dopiero w poniedziałek), Jorge Pulido (poza kadrą) oraz Kadera (kontuzja).
Analizując jak może wyglądać to spotkanie doszedłem do wniosku, że może być to niezbyt ładne dla oka spotkanie. Chelsea Londyn jak wiemy nie jest zespołem, który w najważniejszych spotkaniach narzuca swój styl gry, raczej próbuje przeszkadzać rywalom. Wydaje mi się, że dzisiaj może być podobnie, Chelsea zapewne wyjdzie dwójką defensywnych pomocników, będzie również starała przede wszystkim wyłączyć z gry Radamela Falcao ale również innych groźnych zawodników Atletico w ofensywie. Zespół z Madrytu natomiast również raczej będzie starał się jak najdłużej nie stracić gola, wszak do rywal ma mimo wszystko mocniejszy zespół. Typuję więc w tym spotkaniu remis (być może nawet bezbramkowy), dogrywki i serie rzutów karnych może zbyt często się w meczach o Superpuchar nie zdarzały ale jednak mają miejsce raz na jakiś czas (ostatnio w 2009 roku w meczu Barcelona - Szachtar Donieck). Ja natomiast patrząc na tegoroczny mecz o Superpuchar Europy uważam, że jest możliwa w tym spotkaniu dogrywa. Oba zespoły w meczach na wyjeździe grają bardziej asekuracyjnie niż w meczach "domowych" i myślę, że im dłużej będzie wynik bezbramkowy tym bardziej obie ekipy będą raczej wyczekiwać na dogrywkę i serię rzutów karnych. Mój typ na ten mecz to bezbramkowy remis.