Opcje tematu
#552507 - 06/04/2006 10:42 2 liga (7-9 kwietnia)
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk

Do góry
Bonus: Unibet
#552508 - 06/04/2006 10:48 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów
Po jaka cholere wklejasz te kursy???????????????????
Kazdy sobie moze wejść na stronke buków i sam zobaczyc aktualne kursy.
Po drugie moze bys napisał jakies swoje przemyslenia???

Do góry
#552509 - 06/04/2006 11:30 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
vs.

Mecz niezwykle ważny dla obydwu ekip. Ruch Chorzów po odjęciu 6 punktów przez PZPN znalazł się w strefie spadkowej z 17 punktami. Lechia Gdańsk po zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec ma na koncie 23 punkty.

Ruch Chorzów rozegrał do tej pory w rundzie wiosennej 2 mecze. Z Zagłębiem Sosnowiec na własnym gruncie oraz wyjazd ze Szczakowianka Jaworzno. Obydwa zakończyły się bezbramkowymi remisami. Choć Ruch zdobył tylko dwa punkty wszyscy ktorzy widzieli te mecze twierdza ze powinno byc ich 6. Ruch prezentowal sie zdecydowanie lepiej w obydwu spotkaniach zabraklo jednak skutecznosci. W meczu ze Szczakowianką nie potrafili wykorzystać nawet przewagi jednego zawodnika i kilku stuprocentowych sytuacji. W obliczu kary pzpn-u w jutrzejszym meczu 3 punkty wydaja sie niezmiernie wazne.

W meczu z Lechia Gdansk zagra juz Mariusz Srutwa i moze to byc bardzo dobre wzmocnienie w obliczu nieskutecznosci Chorzowian. Zwyciestwo z Lechia jest tym bardziej wazne, gdyz nastepne 2 mecze Chorzowianie graja z zespołami z Łodzi (u siebie z Widzewem i wyjazd na ŁKS), którzy są typowani do awansu i w tyc meczach o punkty bedzie trudno.

Lechia Gdańsk po wysokiej porażce pokazała charakter i zwyciężyła na Traugutta Zagłębie Sosnowiec. Chociaż grą nie zachwycili to byli skuteczni w ataku i bezbłędni tym razem w obronie. Będą chcieli zapewne urwać choć punkt w Chorzowie, który w kontekscie utrzymania bedzie bardzo wazny. Nastepny mecz jest w srode z Podbeskidziem u siebie i 4 punkty w tych dwoch meczach moze postawic Lechie w dobrej sytuacji przed kolejnymi meczami.

Drużyna Lechii wyjechała juz dzisiaj rano, odbedzie takze trening na Stadionie Slaskim. Trener Kaczmarek bedzie mial do dyspozycji napastnika Wisniewskiego oraz bramkarza Mateusza Bąka. Cały czas sie natomiast zastanawia nad taktyka- czy bedzie to 4-4-2 czy 4-5-1. Osobiscie wydaje mi sie ze wyjdzie z jednym napastnikiem i bedzie to Król.

W poprzedniej rundzie pomiedzy tymi druzynami padl wynik bylo 2-1 dla Ruchu. Lechia posiada bilans wyjazdowy 1-3-5, Ruch u siebie prezentuje sie 5-3-1.

Spotkanie dosyć ciężkie do typowania. Obydwie druzyny beda zdeterminowane i beda walczyc od pierwszej minuty. Szybka bramka dla gospodarzy moze ustawic spotkanie, ale jesli dluzszy czas Ruch nie bedzie mogl strzelic gola moze byc inaczej. Odkryja sie, pojdzie kontra i moze byc roznie. Wydaje mi sie ze bedzie remis i wynik underowy. 0-0 badz 1-1.

Do góry
#552510 - 06/04/2006 12:05 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
vs.

ŁKS Łódź po dwóch pewnych zwycięstwach jedzie do Polkowic na mecz z tamtejszym Górnikiem. Czy piłkarze Wiesława Wojno pokuszą się o kolejne 3 punkty i utrzymanie pozycji lidera?? Przekonamy się w piątek o godzinie 18.

Drużyna z Polkowic rozpoczęła sezon nienajlepiej przegrywajać u siebie z silnym Piastem Gliwice. Następny mecz zagrali na wyjezdzie z Polonia Bytom i po slabej grze obydwu druzyn, zespol Górnika przywiózł 3 punkty. Nikt w ekipie z Polkowic nie ukrywa że celem na ten sezon jest utrzymanie sie w lidze. W przerwie zimowej doszlo do kilku transferów, wydaje sie jednak ze wiecej wartosciowych pilkarzy z klubu odeszlo niz przyszło:

Przychodzą: Radosław Kardas (O - Sandvikens IF), Marcin Konopka (P - Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Jarosław Łowicki (O - Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Sławomir Pach (P - Zagłębie Lubin), Mariusz Rzepecki (B - Zagłębie II Lubin), Przemysław Węgier (N - ?)

Odchodzą: Ireneusz Adamski (O - Gawin Królewska Wola), Krystian Lamberski (O - Waterford United FC), Jacek Manuszewski (P - Lechia Gdańsk), Tomasz Moskal (N - Jagiellonia Białystok), Krzysztof Smoliński (O - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Dominik Sobański (B - Lechia Gdańsk), Dominik Szostak (N - ?), Tomasz Wróbel (P - GKS Bełchatów)

Zimowe sparingi:
Górnik Polkowice - Tur Turek 1:0
Śląsk Wrocław 1:0
Zagłębie Lubin 1:0
Podbeskidzie 0:2
Zagłębie Sosnowiec 1:4

Drużyn ŁKS już nazywana jest mianem Rycerzy Wiosny. Po bardzo przekonywującym zwycięstwie ze Świtem, piłkarze z Łodzi zdobyli kolejne trzy punkty na wyjezdzie w Jaworznie. ŁKS wydaje się najsilniejszym teamem z całej 2 ligi, posiada bardzo długą ławkę rezerwowych i to może być kluczowe w bardzo krótkiej rundzie wiosennej i grze systemem sroda-sobota.

W piątek bedzie jednak bardzo trudno o trzy punkty i wszyscy w Łodzi zdają sobie z tego sprawę. Nie ulega jednak wątpliwosci ze ŁKS jest druzyna zdecydowanie lepsza zarowno sportowo jak i organizacyjnie. Jada tam z mysla o 3 punktach i przy odrobinie szczescia moze sie to udac. Nikt nie skarzy sie na jakiekolwiek urazy, wszyscy sa gotowi do gry a atmosfera po bardzo dobrym poczatku jest znakomita. Spotkaniu smaczku nadaje fakt, iż trener Wiesław Wojno pochodzi z okolic Polkowic i będzie chciał sie tam pokazac z jak najlepszej strony.

Osobiscie załuje ze w ofercie BAW nie ma zakładów podwójnej szansy. X2 bralbym w ciemno, jednak w takiej sytuacji waham sie pomiedzy wygrana Łodzian a remisem.

Zachecam do komentarzy i podzielenia sie waszymi spostrzezeniami na temat piatkowych spotkan. Pozdrówka!

Do góry
#552511 - 06/04/2006 23:07 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
pablobytom Offline
member

Meldunek: 17/04/2004
Postów: 153
Skąd: Bytom
z tego co widzialem na wlasne oczy - Polkowice - zenada.
Jezeli LKS gra neizla pilke to spokojnie wywiezie 3 pkt .
Zal takiego kursu na lkse zeby podpierac remisem. Poza tym wezcie pod uwage, ze po kolejnych 2 zw kursy na LKS beda bardzo spadac, a wg mnie lodzianie sa juz prawie 1-ligowcem .
Co do ruch-lechia - ciezko powiedziec. Za 2 zl mozna na kuponiku dac X. Mam nawet rpzeczucie ze bedzie 1;1 i chyab sprobuje singla za 3 zl na dokl. wynik

Do góry
#552512 - 07/04/2006 09:22 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
desper@t Offline
journeyman

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 64
Skąd: Wrocław
Widzew -HEKO X

Byłem na meczu Śląsk -Widzew i to co zaprezentowali goście nie napawało optymizmem - bardzo mało sytuacji strzeleckich i ogólnie słaba gra.
HEKO natomiast gra ultradefensywnie na wyjazdach kolekcjonując remisy.
Z Jagą zremisowali, więc teraz pora na Widzew.

4/10

Do góry
#552513 - 07/04/2006 11:33 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
Robak1984 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/01/2006
Postów: 6166
Skąd: Gliwice
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

Ruch po odebraniu 6 pkt znalazł się w dość ciężkiej sytuacji. Do strefy barażowej brakuje im 4 pkt, a do miejsca gwarantującego spokojne utrzymanie 6 pkt. Na wiosnę Ruch zanotował jak narazie 2 bezbramkowe remisy. Najwiekszą bolączką tego zespołu jest słaba skuteczność. W rozegranych do tej pory spotkaniach mieli kilka doskonałych okazji do strzelenia bramki, jednak wszystkie seryjnie marnowali. Dzisiaj może się to jednak zmienić, gdyż do składu po 138 dniach pauzy, wraca nalepszy strzelec drużyny Mariusz Śrutwa. Zabraknie za to, będącego ostatnio w dobrej formie Grzegorza Bonka, który był inicjatorem większości akcji ofensywnych chorzowian. Lechia, która obecnie zajmuje 12 miejsce z 23 pkt na koncie, napewno będzie zadowolona z remisu w tym spotkaniu. Często jednak bywa tak, że jeżeli drużyna gra na remis to przegrywa. Wg mnie dzisiaj zwycięży Ruch. Powrót do składu Śrutwy napewno dodatkowo zmobilizuje pozostałych graczy. Kolejna strata punktów przez chorzowian może być dla tego klubu fatalna w skutkach. Bezpośredni rywale w tabeli gracze Podbeskidzia grają z ostatnim Finishparkietem i całkiem prawdopodobne, że zgarną w tym meczu 3 pkt. Tak więc, żeby Ruch nie stracił kontaktu ze swoimi konkurentami musi dzisiaj wygrać.

Typ: Ruch Chorzów


Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice

Piast na wiosnę odniósł do tej pory 2 zwycięstwa: na wyjeździe z Polkowicami i u siebie z KSZO. Zespół zostal bardzo dobrze przygotowany do rundy wiosennej przez trenera Zielińskiego. Trafnym zakupem okazał sie Adam Kompała. Zawodnik ten jednak nie wystąpi w sobotnim spotkaniu, gdyż pauzuje za żółte kartki. Zastąpi go prawdopodobnie Paweł Gamla, który wraz z Mirosławem Widuchem stworzy duet środkowych pomocników. Obaj Ci gracze są przede wszystkim nastawieni na zadania defensywne. Co prawda Gamla jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry (dobra gra głową), jednak w akcjach ofensywnych zbyt często nie bierze udziału. Ustawienie takie najprawdopodniej spowoduje, że Piast będzie przede wszystkim myślał o zabezpieczeniu własnej bramki. W dobrej formie są obrońcy, dobrym posunięciem było przesunięcie Budki na pozycję stopera. Piast napewno nie będzie chciał tego spotkania przegrać. Do bezpiecznej strefy brakuje im 2 pkt. Jutro napewno powalczą przynajmniej o 1 pkt.

Typ: remis


Podbeskidzie Bielsko-Biała - Finishparkiet

W sobotę spotykają sie 15 i 18 drużyna II ligi. Podbeskidzie na wiosnę jeszcze nie odniosło zwycięstwa (remis i porażka). Do składu bielszczan powracają: Sławomir Jarczyk, Paweł Sobczak oraz Grzegorz Pater. Napewno będzie to wzmocnienie składu. Podbeskidzie jeżeli myśli o utrzymaniu w II lidze musi takie spotkania wygrywać. Finishparkiet na wiosnę jak narazie zanotował 2 bezbramkowe remisy, co napewno jest sukcesem tej drużyny. Wydaje mi się jednak, że jak narazie na tych 2 remisach sukcesy Finishparkietu się zakończą.

Typ: Podbeskidzie Bielsko Biała


Widzew Łódź - HEKO Czermno

Drużyna HEKO to prawdziwy kolekcjoner remisów w meczach wyjazdowych. W 10 spotkaniach na obcych boiskach zanotwali ich aż 8. Widzew po ostatniej porażce ze Śląskiem spadł na 3 miejsce w tabeli. Napewno będą chcieli się za tą wpadkę zrehabilitować przed własną publicznością. A, że u siebie potrafią grać pokazał pierwszy mecz na wiosnę z Lechią Gdańsk, wygrany przez łodzian 4-0. Jeżeli Widzew szybko strzeli bramkę, wówczas będę spokojny o wynik.

Typ: Widzew Łódź

Do góry
#552514 - 08/04/2006 06:52 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
TenTyp Offline
stranger

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 24
Widzew-Heko & Zagłebie Sosnowiec-Slask Wroclaw:

Widzew&Slask beda chcieli wykorzystac potkniecie sie lidera - ŁKSu. Ja nie widze innego rozwiazania niz wygranych wlasnie tych druzyn

Do góry
#552515 - 08/04/2006 09:12 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Quote:

Widzew-Heko & Zagłebie Sosnowiec-Slask Wroclaw:

Widzew&Slask beda chcieli wykorzystac potkniecie sie lidera - ŁKSu. Ja nie widze innego rozwiazania niz wygranych wlasnie tych druzyn




To że chcą wcale nie znaczy, że im się to uda. Ja też bym chciał wiele rzeczy na które sobie nie mogę pozwolić...

Heko przyjedzie do Łodzi i zagra ultra defensywnie chociaż ktoś już pisał, że w Białymstoku grali otwatą piłkę. Nie wierzę jednak aby tak było w Łodzi. Jeżeli Widzew nie trafi do siatki w miare szybko to będzie to walenie głową w mur. I tego się obawiam najbardziej. Mimo wszystko kurs 1,60 uważam za niski.

Co do drugiego meczu to obecna forma sosnowiczan nie napawa optymizmem. Widziałem tą drużynę w meczu z Lechia i nie grali dosłownie nic. Widoczny brak Marcina Lachowskiego, którego prawdopodobnie zabraknie także w meczu ze Śląskiem, zero pomysłu na grę, mała aktywność napastników (no może Zubanovic trochę szarpał). Nie wiem jak aktualnie gra Śląsk ale moim zdaniem mecz w Sosnowcu do łatwych należał nie będzie. Oczywiscie zgadzam się, że kurs jest niezły ale czy wywiozą stamtąd 3 pkt...?

Polecam natomiast grać KSZO. Chociaż kursik najniższy ze wszystkich spotkań drugiej ligi to raczej pewny wynik. Również nie widziałem jeszcze w tej rundzie jak grają KSZO-ki ale z relacji wiem ze zagrali niezly mecz z Radomiakiem. Porażke z Piastem usprawiedliwiam bo to trudny rywal. Jeżeli KSZO zainkasuje 3 pkt utrzyma ścisły kontakt z czołówką i zapewne jest duże ciśnienie na zwycięstwo.

Obawiam się także czy Podbeskidzie da sobie rade z Drwęcą, choć zagrają już w najsilniejszym zestawieniu. Kurs jest fair ale nie wykluczam underowego remisu.

Pozdrawiam!

Do góry
#552516 - 08/04/2006 09:19 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
_episode_ Offline
enthusiast

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 389
Skąd: Paris
Widzew Łódź - Heko

Widzew ma olbrzymią szansę w tym roku awansować do I ligi !!
Mecze z takimi przeciwnikami jak Heko więc powinien wygrywać. Heko to drużyna ,która bardzo wiele meczy remisuje (głównie 0-0) ale tym rezem myśle ,że piłkarze Widzewa zmobilizują się tak jak to było w przypadku meczu z Lechią i wygrają to spotkanie choć 2-0

Typ : zwycięstwo Widzewa

Do góry
#552517 - 08/04/2006 09:30 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
Amen Offline
newbie

Meldunek: 27/11/2005
Postów: 35


"Po raz drugi, tym razem w roli gospodarza, w obecnym sezonie drużyna KSZO podejmować będzie bytomską Polonię. Jesienią ze względu na remont stadionu Polonia poprosiła o rozegranie meczu w Ostrowcu Św. Wtedy na obiektach KSZO pełniła jednak rolę gospodarza. W najbliższą sobotę gospodarzami będą już ostrowczanie.
Zdecydowanym faworytem jutrzejszego spotkania jest KSZO, który wygrał z Polonią dwa ostatnie mecze. Jesienią, jeszcze pod wodzą trenera Jerzego Masztalera, w ligowym meczu rozegranym w Ostrowcu Św. KSZO zwyciężył 2:1 (1:0). W przerwie zimowej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chorzowie ponownie lepsi okazali się ostrowczanie wygrywając 3:1 (2:1).
Zespół KSZO po rozegraniu 19 meczy zajmuje wysokie 5 miejsce (32 pkt.), natomiast Polonia z 14 punktami zajmuje dopiero 17, przedostatnie miejsce w tabeli. Biorąc pod uwagę powyższe wyniki jakąkolwiek stratę punktów przez KSZO w jutrzejszym meczu należałoby traktować w kategoriach niespodzianki. Analizując statystyki występów bytomian nie spósób nie zauważyć, że nieco lepiej prezentują się oni na boisku przeciwnika. Właśnie na wyjeździe zdobyli aż 11 z 16 wszystkich goli, potrafili wygrać na trudnym terenie w Bielsku-Białej, czy chociażby zremisować 3:3 z Kujawiakiem Włocławek (obecnie Zawisza).
Na słabą ocenę najbliższego rywala KSZO składają się również ostatnie wyniki drużyny z Bytomia, którymi Polonia „weszła” w wiosenną rundę. W dwóch spotkaniach rozegranych na własnym stadionie z drużynami, które najdelikatniej mówiąc do potentatów w II lidze nie należą, Polonia wywalczyła zaledwie 1 punkt, remisując w ostatni czwartek 1:1. Przed tygodniem bytomianie nie sprostali Górnikowi Polkowice, ulegając 0:1. Wydaje się więc, że drużyna z Bytomia jest idealnym rywalem dla żadnych rehabilitacji za pechową porażkę z Gliwicach z Piastem (0:1) ostrowczan.
W jutrzejszym meczu trener Jerzy Wyrobek nie będzie miał do dyspozycji trzech piłkarzy. Wciąż kontuzjowany jest Marcin Woźniak i Arkadiusz Sojka, a za czerwoną kartkę z Radomiakiem nadal pokutował będzie Abel Salami.

STS 1.45 KSZO

Do góry
#552518 - 08/04/2006 09:35 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Quote:

Widzew Łódź - Heko

Widzew ma olbrzymią szansę w tym roku awansować do I ligi !!
Mecze z takimi przeciwnikami jak Heko więc powinien wygrywać. Heko to drużyna ,która bardzo wiele meczy remisuje (głównie 0-0) ale tym rezem myśle ,że piłkarze Widzewa zmobilizują się tak jak to było w przypadku meczu z Lechią i wygrają to spotkanie choć 2-0

Typ : zwycięstwo Widzewa




Zgadzam się tutaj,ale Heko to dziwna drużyna.Przy postawieniu dzisiaj na Widzew nie zapomnij,że Jagiellonia też walczy o scisłą czołówke czyli o awans,a nie potrafili u siebie z nimi wygrać (0-0)

No ale zobaczymy wieczorem

Do góry
#552519 - 08/04/2006 10:09 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
MKSB Offline
enthusiast

Meldunek: 13/07/2005
Postów: 350
Quote:

Heko przyjedzie do Łodzi i zagra ultra defensywnie chociaż ktoś już pisał, że w Białymstoku grali otwatą piłkę. Nie wierzę jednak aby tak było w Łodzi. Jeżeli Widzew nie trafi do siatki w miare szybko to będzie to walenie głową w mur. I tego się obawiam najbardziej. Mimo wszystko kurs 1,60 uważam za niski.




Na pewno nie można powiedzieć, że w Białymstoku Heko grało otwartą piłkę, ale też nie bronili się w 10 na własnej połowie. Po prostu Heko to dużo lepsza drużyna od takiego Świtu czt Drwęcy, są świetnie poukładani i ustawieni taktycznie. Bronią się 4-5 zawodnikami w linii + dwoma defensywnymi pomocnikami. Groźni jedynie po kontrach.

Do góry
#552520 - 08/04/2006 12:38 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Zagłębie Sosnowiec-Śląsk Wrocław 1x
Ja myślę,że w tym meczu Śląsk nie wywiezie 3 punktów.Byłem ostatnio na meczu Śląska i zagrali nawet przyzwoicie ale byli strasznie nieskuteczni.Zdziwiła mnie tylko postawa Widzewa,który nie grał praktycznie nic.Wogóle nie potrafił zagrozić bramce gospodarzy ale nie wydaje mi się,że była to zasługa obrony Śląska.Po prostu Widzew zagrał fatalnie.Powiem szzczerze,że nie wiem jak się prezentuje Zagłębie w tej rundzie ale wydaje mi się,że jest to drużyna,która ma na tyle dobrych zawodników,że może ten mecz nawet wygrać,a co najmniej zremisować.Bardziej jednak stawiałbym na remis w tym meczu.

Do góry
#552521 - 08/04/2006 12:54 Re: 2 liga (7-9 kwietnia)
pelle pelle Offline
newbie

Meldunek: 09/03/2006
Postów: 33
Witam wszystkich jesli chodzi o nadchodzaca kolejke najpewniejszymi typami jest Widzew oraz KSZO 10/10. NIe mam czasu na analize musicie mi zaufac....

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, VVega, DePito, ElNinho[mmdea]), 3438 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581750 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49