Opcje tematu
#5579081 - 07/10/2012 19:59 Ligi zagraniczne 2012/2013
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Trenkwalder Modena - Marmi Lanza Verona 1 (-1.5 seta) 1.59 betsson

Ruszamy z Lega Pallavolo 2012/2013.
Wybrałem z dzisiejszych meczów typ na Modenę z handicapem ujemnym na sety.
Zespół Modeny zawsze znany był z dobrej gry na własnym parkiecie.
Trochę sie zmieniło w drużynie gospodarzy jeśli chodzi o personalia.
Nowi zawodnicy w postaci Celitansa, Baranowicza, Deroo czy Veselego powinni jednak być wzmocnieniem zespołu, któremu ewidentnie potrzeba było odświeżenia składu.
Rywal z Werony to typowy średniak ligowy, dowodzony przez rozgrywającego Marco Meoniego.
Przyszedł z Monzy Gavotto na atak, zobaczymy jak sobie będzie radził.
Widzę sporą przewagę Modeny na skrzydłach.
Moim zdaniem gospodarze wygrają ten mecz za 3 punkty.

Do góry
Bonus: Unibet
#5581657 - 09/10/2012 17:34 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Fakel - Gubernija 1 (-1.5 seta) 1.45 betsson

4. kolejka rosyjskiej Superligi siatkarzy.
Zdecydowałem się spośród wszystkich meczów wybrać typ na Fakieł.
Gospodarze dysponują lepszym składem niż goście.
Fakieł w mojej ocenie siły rosyjskich klubów byłby gdzieś w okolicach miejsca 8, Gubernia niżej.
Mecz rozgrywany w Nowym Urengoju, to spory atut dla gospodarzy.
Do tej pory Fakieł rozegrał u siebie 2 mecze: przegrana 2-3 z mocniejszą Iskrą i wygrana 3:1 z Charkowem.
Do tego doliczyć trzeba przegraną na wyjeździe i podjęcie wyrównanej walki 2-3 z samym Zenitem.
Gubernia: 3-2 Krasnodar (dom) + porażki na wyjeździe: 0-3 z Biełgorodem i 2-3 z Charkowem.
Fakieł z naszym Łukaszem Żygadło w składzie powinien na własnym parkiecie mecze z takimi rywalami jak Gubernia wygrywać za 3 punkty.
Typuję, że tak właśnie się stanie i komplet oczek zostanie w Nowym Urengoju.

Do góry
#5587855 - 14/10/2012 21:51 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Cuneo - CMC Ravenna 1 (-2.5 seta) 1.54 betsson

Włoska Serie A.
Stawiam na wygraną Cuneo 3:0.
Gospodarze tydzień temu wygrali 3:1 na wyjeździe z Castellaną Grotte.
W przegranym secie Grbic i koledzy zaliczyli przestój, którego dziś się nie spodziewam.
Ravenna grała na własnym parkiecie z Piacenzą, której potencjał jest wysoki, ale niższy niż Cuneo i przegrała 0-3, w żadnym z setów nie wychodząc powyżej 20.
Wystarczy spojrzeć na szóstki zespołów i wszystko jasne.
Cuneo: Grbic, Sokolov, Mastrangelo, Kohut, Wijsmans, Ngapeth i De Pandis
Ravenna: Zhoukoski, Moro, Zanuto, Bellei, Mengozzi, Creus i Tabanelli.
Cuneo jest znane z dobrej, solidnej gry na własnym parkiecie.
Stawiam na 3-0.

Do góry
#5589146 - 16/10/2012 18:26 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Itas Diatec Trentino - Sada Cruzeiro 1 1.47 betsson

Szybko, bo czas goni.
Klubowe Mistrzostwa Świata.
Kurs moim zdaniem wysoki, dlatego gramy na Trento.
Mówi się o słabszej formie Trydentu po porażce w lidze i 5 setach z Al-Rayyan.
Ja jednak bym aż tak tego nie odbierał.
Podopieczni R.Stojczewa to znakomity zespół od ładnych paru lat, przyjechali tu wygrać i bardzo możliwe, że tak będzie.
Bzdurą jest, że włoski klub będzie chciał się dziś podłożyć po to żeby zagrać w 1/2 ze Skrą.
Tacy zawodnicy jak Juantorena, Kazjiski i Stork to gwarancja mocy w ofensywie.
Nie ma co się doszukiwać żadnych podtekstów, Trento to drużyna lepsza, siłami szachować nie muszą, bo 1/2 w czwartek, po kursie w okolicach 1.50 w meczu z Cruzeiro grać trzeba.

Do góry
#5592451 - 18/10/2012 17:26 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
PGE Skra Belchatów - Sada Cruzeiro 1 1.88 betsson

Półfinał KMŚ.
Skra po 'osłabieniach' przedsezonowych raczej nie była tu stawiana w roli faworyta do sukcesu, ale narazie wszystko zmierza w dobrą stronę.
W grupie 3 wygrane, najważniejsza z nich to 3-2 z Kazaniem.
Może i nie był to mecz o złoto, ale nikt nie wmówi mi, że Zenit ten mecz odpuścił.
Sada ma w swoich szeregach bardzo dobrych siatkarzy, czego przykładem mogą być Leal czy Wallace, jednak w mojej ocenie nie jest to drużyna super zgrana i poukładana.
W ostatnim grupowym meczu Brazylijczycy walczyli ostro z Trento.
Ostatecznie przegrali 2-3, ale mimo wszystko pozostawili po sobie pozytywne wrażenie.
Nie uważam, że typ na Bełchatów jest jakąś lokatą, ale stawianie Skry w tym meczu w roli underdoga to dla mnie błąd buków, z którego ja korzystam i gram na Jacusia i jego chłopaków >1.80.

Do góry
#5592539 - 18/10/2012 19:42 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
PGE Skra Belchatów - Sada Cruzeiro
Typ: powyżej 186.5
Kurs: 1.85

Uważam, że w dzisiejszy mecz półfinałowy będzie bardzo zacięty i zwycięstwo którejś z drużyn pewnie zapewni tie break. U Bełchatowian bardzo dobra gra Anastasjevica i Winiarskiego oraz plińskiego na środku będzie miała największe znaczenie dla wyniku spotkania. najważniejsze będzie zatrzymanie w ataku Wallaca, za którego będzie odpowiedzialny Daniel Pliński. Pliński mimo swojego wieku cały czas potrafi zagrać na znakomitym poziomie. Niewiadomą jest dla mnie gra Wlazłego, który poza serwisem w ataku wcale nie prezentuje się przekonująco, bo nikt mnie nie przekona, że 10 punktów w ataku to dużo jak na takiego zawodnika. Pomimo, że Brazylijczycy poza swoim krajem nie odnosili zbyt wielkich sukcesów to mają indywidualności, które mogę zapewnić zwycięstwo. Nie będzie to z całą pewnością mecz wygrany na stojącą przez którąkolwiek z drużyn a co za tym idzie osiągnięcie takiego progu punktowego jest bardzo możliwe.

Do góry
#5592647 - 18/10/2012 22:21 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
bazyl Offline
Zuzia Róża

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 18582
Skąd: mokotow
Wlazly w ostanim meczu mial 80% skutecznosci w ataku...

Do góry
#5592702 - 18/10/2012 23:22 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Rosół Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/02/2006
Postów: 5010
Kłos blush

Dawac Koistre!!!!1

Do góry
#5644059 - 25/11/2012 19:30 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
Marmi Lanza Verona - Macerata AH( 2.5 : 0 )
Typ: 2
Kurs: 2.09

Po takim kursie biorę w ciemno zwycięstwo gości bez straty seta. Liderująca w tabeli Macerata podejmuje Verone i dzisiaj goście powinni zniszczyć gospodarzy pod każdym względem. Nie ukrywam, że liczę na szybki i łatwy pojedynek. Goście po serii 6W w ostatniej kolejce ponieśli porażkę na wyjeździe po bardzo ciekawym meczu z Trientino, ale sam fakt sześciu zwycięstw pod rząd mówi sam za siebie. Po zwycięstwie w LM nad Unterchaching Macerata może się bardziej skupić na rozgrywkach w lidze włoskiej, która jest uznawana za jedną z najsilniejszych na świecie. Sasha Starovic wrócił na parkiet po kontuzji i spisuje się coraz lepiej, dołączając do niego Heno, Zaitseva i Parodiego mamy mieszankę wybuchową, którą ciężko będzie pokonać. Gospodarze mają przede wszystkim Mauro Gavotto ale on sam meczu nie wygra, a ostatnie kolejki pokazały, że gospodarze nie mając lidera gubią się i popełniają szkolne błędy.

Do góry
#5683825 - 27/12/2012 20:52 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: maxior]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

RC Cannes - Galatasaray Stambul

Jak co roku w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem odbywa się turniej sparingowych Top Women's Volley International, który z reguły ma bardzo dobrą obsadę. W tym roku nie jest inaczej. Zaproszono solidne zespoły europejskie, które występowały w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, takie jak: RC Cannes, Galatasaray Stambul, Bank BPS Fakro Muszyna, a także trochę słabsze jak Volero Zurich i Dynamo Bukareszt. Stawkę sześciodrużynowego turnieju uzupełnia niezłe brazylijski team SESI Sao Paulo.

My się zajmiemy na początek jednak meczem pomiędzy Cannes i Galatasaray Stambul. Będzie to pierwszy mecz dla obu drużyn. Kadrowo Galata pretenduje do wygrania całego turnieju. Ma tak znakomite siatkarki jak włoska rozgrywająca Eleonora Lo Bianco, kubańska atakująca Rosir Calderon, włoska środkowa Simona Gioli, przyjmująca reprezentacji Turcji Neriman Ozsoy, czy reprezentantka Serbii Brizitka Molnar. Stawkę tego gwiazdozbioru uzupełnia jedna z najlepszych libero świata jaką jest niewątpliwie Japonka Yuko Sano. Trenerem zespołu jest były szkoleniowiec kadry Italii Massimo Barbolini. Także skład jest naprawdę bardzo dobry. Może nie na wygranie Ligi Mistrzyń, ale na dotarcie do Final Four spokojnie. Wszystkie z tych wyżej wymienionych przeze mnie siatkarek chciałby mieć każdy trener w swojej drużynie. Właśnie dlatego sądzę, że wygrają dziś to spotkanie. Jeśli przyjmiemy, że trener nie wystawi rezerw do gry, które najlepsze nie są, to powinny sobie poradzić. W końcu jest to turniej sparingowy i można się spodziewać różnych rzeczy, lecz nie sądzę, aby Barbolini zdecydował się na taki krok. Na pewno on chce ten turniej wygrać, a z pewnością zacząć od wygranej z Cannes, ponieważ to już mu praktycznie zapewni awans do półfinału. Jeśli już dawać szansę gry rezerwom, to w meczu z Muszyną.

RC Cannes to z kolei wicemistrz Europy z zeszłego sezonu, jednak, gdy porównamy składy Cannes sprzed sezonu i teraz, to widać spore różnice, szczególnie na pozycji przyjmującej, gdzie jest spory wakat. Z zespołu odeszły Anja Spasojevic i Tina Lipicer-Samec. One tworzyły mimo wszystko bardzo zgrany duet, a zastąpiono je zawodniczkami bardzo przeciętnymi, a z tym nie można marzyć o powtórzeniu sukcesu sprzed roku. W tym sezonie ledwo co udało im się wyjść z grupy, odstając bardzo od ligowego rywala Galaty, jakim jest Vakifbank. Vakifbank jest drużyną lepszą od Galatasaray, jednak uważam, że niewiele. Cannes również straciło swoją libero Paolę Cardullo. Ona wykonywała znakomitą robotę w defensywie. Zarówno w przyjęciu, jak i obronie, przez co rozgrywająca Ana Antonijevic mogła robić z piłką praktycznie wszystko. Teraz jednak gra w defensywie jest beznadziejna, to samo jest osłabiony atak z lewego skrzydła. Mamy tu zawodniczki wg mnie nie na ten poziom, takie jak Tatiana Markiewicz, Brankica Mihajlovic, czy Tetyana Kozlova, a dla mnie są zdecydowanie słabsze od Molnar i Ozsoy. Na każdej pozycji, może oprócz środka, Francuzki prezentują się gorzej i będą mieć spore problemy w tym meczu.

Nie ukrywajmy, że Galatasaray jest faworytem do zgarnięcia końcowego tytułu w Szwajcarii. Personalia, a także potencjał jest spory i wg mnie Racing Club de Cannes powinien swój pierwszy mecz z nimi przegrać, a Galatasaray zapewnić sobie praktycznie awans do półfinału tej imprezy.

Cannes - Galatasaray
Typ: 2
Kurs: 1.72

www.betonlinet.net

Do góry
#5744894 - 02/02/2013 16:30 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
roan79 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2007
Postów: 1615
Rennes - Cannes
Typ;1
Kurs:1.59

Najważniejsze fakty:
Tylko 2 porażki w domu Rennes.Pierwszy mecz w Cannes zakończył 0:3 dla Rennes.Cannes przegrało swoje ostatnie dwa mecze,jeden z nich w pucharze Francji przeciwko Toulouse.Rennes też przEgral ostatnie 2 mecze,ale z najlepszymi zespołami w lidze Tours i Nantes.Rennes potrzebuje wygrać , bo są 8 i potrzebują zwycięstwa, aby zachować miejsce, które prowadzi do playoffs - większa motywacja.Cannes jest lepszym zespołem ale wymienione wyżej fakty są częścią tej gry.

Do góry
#5802045 - 16/03/2013 18:38 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Yamamay Busto Arsizio - MC-Carnaghi Villa Cortese 1 1.42 betsson

Turniej finałowy Pucharu Włoch kobiet, faza półfinałowa.
Busto obecnie zdecydowanie najlepsza ekipa we Włoszech.
W rozgrywkach ligowych Yamamay na 1. miejscu, w 15 meczach zawodniczki tego klubu zgromadziły 40 punktów.
Cortese miejsce 4. 15 spotkań, 26 punktów.
Arsizio zaskoczyło mnie in plus w zeszły weekend w FF Ligi Mistrzyń, gdzie zajęło 3. miejsce, w półfinale powalczyły z Rabitą przegrywając 2-3.
Wiodące prym zawodniczki w zespole Busto to Kozuch, Brinker, Arrighetti.
Cortese kadrowo też wygląda dobrze, jednak w tej drużynie są kontuzje, czego najlepszym przykładem jest brak podstawowej libero Cardullo.
Mimo tego, że mecz rozgrywany jest na neutralnym terenie, uważam, że Busto ma więcej atutów od rywalek i to właśnie ta drużyna awansuje do jutrzejszego finału.

Do góry
#5843094 - 22/04/2013 19:39 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
MC-Carnaghi Villa Cortese - Imoco Conegliano 1 1.40 betsson

Faza ćwierćfinałowa Serie A kobiet.
Stan rywalizacji 1-1, gramy do dwóch wygranych, więc dzisiejszy zwycięzca melduje się w półfinale.
Moim zdaniem będzie to Cortese.
Klub ten ma w swoim składzie lepsze zawodniczki niż Conegliano.
Duże znaczenie będzie mieć przewaga własnego parkietu wypracowana w fazie zasadniczej.
W pierwszych dwóch meczach tej rywalizacji padały wyniki 3-1 dla gospodyń.
Dziś może być podobnie.
3-0 niekoniecznie, bo nikt tu nie pisze, że Conegliano jest słabe, ale mimo wszystko to Cortese jest faworytem i sądzę, że zawodniczki tego klubu potwierdzą to wieczorem na parkiecie.

Do góry
#5846270 - 25/04/2013 18:24 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Trentino - Piacenza 1 (-1.5 seta) 1.42 betsson

Finał Lega Pallavollo, pierwszy mecz.
W ćwierćfinałach obydwa zespoły wygrały po 3-0 w rywalizacjach z Vibo Valentią (Trento) i Perugią (Piacenza).
Półfinały były już inną półką, Trento wygrało łatwo z Cuneo, Piacenza mimo wszystko niespodziewanie nie pozwoliła Maceracie grać o obronę tytułu.
Zespół gości gra w ostatnich tygodniach naprawdę dobrze, mają fajny skład.
Wydaje mi się jednak, że Trento to zbyt wysokie progi, zespół zgrany od kilku sezonów, jest z pewnością faworytem tej rywalizacji.
Tacy gracze jak Juantorena, Kazijski i Stokr rzadko mają przestoje na skrzydłach, co jest mocą Itasu.
Wygranej Trento w Piacenzie bym chyba nie obstawił, ale własny parkiet to niesamowity atut podopiecznych Radostina Stojczewa.
Przewiduję, że dzisiejsi gospodarze odniosą w miarę pewne zwycięstwo na otwarcie finałowej rywalizacji.
Stawiam handi -1.5 seta.

Do góry
#5847156 - 26/04/2013 15:56 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Zenit Kazań - VC Belogorye Belgorod 1 1.40 betsson

Półfinał Superligi rosyjskiej, rywalizacja do trzech wygranych, prowadzi Belgorod 1-0.
Wczorajszy wynik był dla mnie małym zaskoczeniem, Belogorie wygrali 3-2, mimo tego, że Zenit prowadził 2-1.
Goście są w gazie, uprzednio wygrywając 3 spotkania z rzędu z Nowosybirskiem.
Zenit jednak jest pod ścianą, bo jeśli dziś pozwoliłby Belgorodowi prowadzić 2-0 w rywalizacji, to wątpie by podopieczni Alekny byli w stanie na wyjeździe wygrać 2 spotkania na trudnym terenie.
W składach obydwu drużyn grają znakomici zawodnicy reprezentacji Rosji, poziom wysoki, sądzę, że dziś podejście psychiczne zadecyduje o wyniku spotkania.
Goście mogą być już zadowoleni ugraniem jednej zwycięstwa w paszczy lwa, Zenit natomiast musi wyjść skoncentrowany od początku meczu, by dziś wygrać i wyrównać stan rywalizacji.
Stawiam na Kazań.

Do góry
#5850236 - 29/04/2013 16:01 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Lokomotiv Belgorod - Zenit Kazań 1 (-1.5 seta) 2.60 betsson

Półfinał Superligi, mecz nr 3, stan rywalizacji 1-1.
W Kazaniu panowie grali 2 tajbrejki, pierwszy mecz padł łupem Biełgorodu, drugi wygrali gospodarze.
Dziś zaczynamy mecze w Biełgorodzie.
Mój scenariusz na te dwa dni w tym momencie jest taki, że pierwszy mecz wygrywa Lokomotiv, drugi Zenit i rywalizacja wraca do Kazania.
W obydwu zespołach gwiazdy, szczególnie te rosyjskiej siatkówki, poziom więc gwarantowany.
Kluczem na pewno zagrywka.
Kto będzie mocniej i skuteczniej kopał ten tu wygra.
Uważam, że dziś w tym elemencie pewniej czuć się będą gospodarze, jako że grają we własnej hali.
Gram na Biełgorod, próbuję nawet typu z handi -1.5 seta.

Do góry
#5851286 - 30/04/2013 19:01 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Lokomotiv Belgorod - Zenit Kazań 1 1.54 betsson

Mecz nr 4, stan rywalizacji 2-1 dla Biełgorodu.
Wczoraj pisałem, że mój scenariusz wygląda tak, że pierwszy mecz wygra Lokomotiv, drugi Kazań.
Dziś więc powinienem grać na Zenit, czynię jednak zupełnie inaczej.
Dlaczego?
Wczoraj nie grał Anderson, wchodził tylko na krótkie zmiany, po meczu Alekno przyznał, że Amerykanin jest kontuzjowany.
Wątpie, by w dzień dało się go odbudować, jak widoczny jest jego brak, można było dostrzec we wczorajszym spotkaniu.
Pierwszy set na przewagi dla Zenita, później już całkowita dominacja Biełgorodu.
Blok gospodarzy dowodzony przez fantastycznego Muserskiego jest za mocny dla dwójki przyjmujących Bierieżko-Siwożelez, sam Michajłow nie da rady, zresztą on też ostatnio gra poniżej swojego poziomu.
Dalej nie widzi mi się, żeby Zenit nie zdobył w sezonie żadnego trofeum, jednak z drugiej strony nie widzę argumentów dla tej drużyny, by pokonali dziś rozpędzony Biełgorod grający we własnej hali.
Stawiam na gospodarzy.

Do góry
#6872497 - 22/02/2017 15:11 Re: Ligi zagraniczne 2012/2013 [Re: Leyton]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
MKS-u Dąbrowa Górnicza - St-Raphael Var VB
Typ: Goście +2,5 seta
Kurs: 1.76

Dwa najsłabsze zespoły w grupie. Mecz o nic (owszem teoretycznie Dąbrowa może wskoczyć pozycję wyżej w tabeli ale na awans szans nie mają). Dąbrowianki bez formy, bez trenera, bez większej motywacji. W pierwszym meczu tych drużyn 4 sety w tym dwa wyrównane. Za 3 dni bardzo ważny mecz w lidze z Muszyną jak chcą gonić Rzeszów i pierwszą czwórkę. Spokojnie stać zespół gości na wygranie choćby seta w tej sytuacji.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, VVega, Irek), 3673 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580257 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49