Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#5588399 - 15/10/2012 15:03 PlusLiga 2012/2013
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
Effector Kielce - Delecta Bydgoszcz EH (2.5-0)
Typ: 2
Kurs 2.11

W ostatnim meczu drugiej kolejki PlusLigi Kielczanie zmierzą się z faworyzowaną drużyną z Bydgoszczy. W pierwszej kolejce gospodarze niesprostali Jastrzębskiemu Węglowi i przegrali gładko 0:3 natomiast Bydgoszczanie uporali się w takim samym stosunku z AZS-em Częstochowa. Dzisiaj będzie ciężko gospodarzom wygrać co najmniej jednego seta. W składzie Kielczan po pierwszej kolejce wyróżniają się Miłosz Zniszczoł i Nikolay Penchev. Szczególnie Pencheva pamiętam jeszcze z gry w reprezentacji Bułgarii, ale było to stosunkowo dawno termu. Po przeciwnej stronie siatki para Antiga, Masny razem z Konarskim i Wroną prezentują bardzo dobre zgranie. Swoją drogą Delecta już od kilku lat buduje swój skład aby w końcu stanąć na podium PlusLigi. Cała czwórka gra już ze sobą przynajmniej drugi sezon i rozumienie si ę zespołu z Bydgoszczy jest na pewno ich wielkim atutem. W Deleccie prawdopobnie będzie mógł zagrał Wojciech Jurkiewicz, który wrócił do zespołu po kontuzji do tego coraz lepiej grający młodzi Wieczorek i Walińśki. Z takim składem bydgoszczanie nie powinni mieć najmniejszych problemów z pokonaniem rywala

Do góry
Bonus: Unibet
#5593270 - 19/10/2012 17:42 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
Typ: 2
Kurs: 2.07

Szlegier w trzeciej kolejce PlusLigi, w którym bardzo ciężko wskazać faworyta ale osobiście większe szanse daje aktualnym mistrzom Polski. Wiadomo to nie ta sama drużyna co w zeszłym roku. Brak Grozera widać bardzo wyraźnie i przy całej klasie Zbyszka Bartmana dużo mu jeszcze brakuje do Niemca. Resoviacy po pokonaniu w ostatniej kolejce Skry Bełchatów u siebie są w ciut lepszej sytuacji od gospodarzy. Na miejsce Grozera przed sezonem przybyli Schopse, Kovacevic, Mika i Boijic. Także pomimo straty czołowego siatkarza wzmocnienia Rzeszowian widać wyraźnie. Resovia, która przygotowuje się do rozpoczynających się 30 października rozgrywek Ligi Mistrzów musi potraktować dzisiejszy mecz bardzo poważnie. Zresztą po ostatnim sezonie Resowiacy chyba wiedzą jak pokonywać największe tuzy Polskiej Ligi.
W zaksie przed sezonem niewiele się zmieniło. Zostali Ruciak, Rouzier, Witczak i Kapelus natomiast przybyli Możdżonek, Contreras i Fonteles. Zmieniłs ię sztab szkoleniowy. Andrzeja Stelmacha zastąpił Daniel Castellani i Sebastian Świderski. Historycznie wszystko układa się remisowo, ale moim zdaniem na dzień dzisiejszy to goście mają większą siłę rażenia i to dzisiaj wykorzystają.

Do góry
#5593512 - 19/10/2012 20:10 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
bazyl Offline
Zuzia Róża

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 18582
Skąd: mokotow
Mika i Bojic to odeszli...

Do góry
#5593581 - 19/10/2012 21:07 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
Barto(L) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2010
Postów: 3810
Originally Posted By: maxior
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
Typ: 2
Kurs: 2.07

Szlegier w trzeciej kolejce PlusLigi, w którym bardzo ciężko wskazać faworyta ale osobiście większe szanse daje aktualnym mistrzom Polski. Wiadomo to nie ta sama drużyna co w zeszłym roku. Brak Grozera widać bardzo wyraźnie i przy całej klasie Zbyszka Bartmana dużo mu jeszcze brakuje do Niemca. Resoviacy po pokonaniu w ostatniej kolejce Skry Bełchatów u siebie są w ciut lepszej sytuacji od gospodarzy. Na miejsce Grozera przed sezonem przybyli Schopse, Kovacevic, Mika i Boijic. Także pomimo straty czołowego siatkarza wzmocnienia Rzeszowian widać wyraźnie. Resovia, która przygotowuje się do rozpoczynających się 30 października rozgrywek Ligi Mistrzów musi potraktować dzisiejszy mecz bardzo poważnie. Zresztą po ostatnim sezonie Resowiacy chyba wiedzą jak pokonywać największe tuzy Polskiej Ligi.
W zaksie przed sezonem niewiele się zmieniło. Zostali Ruciak, Rouzier, Witczak i Kapelus natomiast przybyli Możdżonek, Contreras i Fonteles. Zmieniłs ię sztab szkoleniowy. Andrzeja Stelmacha zastąpił Daniel Castellani i Sebastian Świderski. Historycznie wszystko układa się remisowo, ale moim zdaniem na dzień dzisiejszy to goście mają większą siłę rażenia i to dzisiaj wykorzystają.
ale błędy w tej analizie

Do góry
#5606128 - 28/10/2012 15:39 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2 3.25 betsson

Nie uważam Jastrzębskiego za mega faworyta w tym meczu, ale kursy 1.29-3.25 to chyba lekka przesada.
I Reska i JW to pretendenci do walki o mistrzowski tytuł, wielkiej różnicy - jak zdają się pokazywać kursy - między nimi nie ma.
Węgle przed sezonem się wzmocniły.
Przede wszystkim został Łasko, doszli Tischer, Martino, Czarnowski, Wojtaszek (który dziś chyba niestety nie zagra), na ławeczke Gierek.
Reska straciła Grozera, za niego mają Bartmana i Schoepsa, przyszedł Kovacevic, który narazie mało gra, ogolnie skład w miarę utrzymany.
W tygodniu obydwa zespoły grały w pucharach z francuskimi klubami.
JW u siebie poknał Rennes 3:0, Sovia wygrała w Sete 3:1.
Mecz może być ciekawy, obydwa kluby mają kim grać, kurs >3 na Jastrzębski moim zdaniem za wysoki, dlatego też gram na gości delikatną stawką.

Do góry
#5616908 - 04/11/2012 19:56 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Belchatów AH(1.5:0)
Siatkówka, PlusLiga

Przed nami kolejna kolejka PlusLigi mężczyzn i zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Od razu na wstępie zaznaczam, że uraz którego nabawił się Wlazły w meczu z Constantą nie jest na tyle poważny, i prawdopodobnie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu. Obie drużyny są po wyjazdowych eskapadach jednak dla mnie faworytem dzisiejszego spotkania będą goście. Po porażce w ostatniej kolejce u siebie z ZAKSĄ Skra będzie musiała szukać punktów także w meczach wyjazdowych. W Jastrzębskim Węglu nadal nie zagram Damian Wojtaszek ale akurat jego godnie zastępuje Jakub Popiwczak - 16 letni wychowanek Jastrzębskiego. Przytoczę wypowiedź trenera gospodarzy Lorenzo Bernardiego
"Czasem gramy świetnie, ale przydarzają nam się również chwile słabości. Tak jakby nagle nam ktoś wyłączył prąd. To nie tylko problem techniczny. Zdarza nam się tracić koncentrację. Nad tym musimy jeszcze popracować". Jastrzębski Węgiel po odejściu Bartmana ma spory problem na ataku a zmiennicy pierwszej szóstki robią co mogą ale nie zawsze wszystko wychodzi tak jak powinno. Wszyscy podkreślają, że Jastrzębski Węgiel to ambitna drużyna ale samą ambicją meczów się nie wygrywa. Skra Bełchatów także ma swoje problemy. Nie zagra pierwszy rozgrywający Dejan Vincicic, którego zastąpi Łukasz Zuga. Pomimo tego uważam, że dzisiejszy mecz będzie potraktowany przez podopiecznych Jacka Nawrockiego jako przetarcie przed starciem z Dynamem Moskwa w Atlas Arenie 14 listopada.

Do góry
#5630763 - 15/11/2012 20:08 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
Skra-Indykpol
powyżej 3.5 seta
kurs: 2,5
betsson

Zaległy mecz PlusLigi Mężczyzn, i nie mogę przejść obojętnie obok takiego kursu. Po pierwsze wczoraj Bełchatowianie musieli się napocić z Dinamo Moskwa a dzisiaj grają w lidze. Co jak co, ale w tak szybką regenerację wicemistrzów Polski nie uwierzę. Po drugie Skra złapała najgorszy start w rozgrywkach PlusLigi od lat. Porażki z wielką trójką Zaksą, Reską i Jastrzębskim pokazują, że jest to drużyna do ogrania. Olszytanianie niczego wielkiego nie pokazują i pewnie jak co sezon w tym roku też raczej będą walczyć o utrzymanie co nie zmienia faktu, że stać ich na postraszenie bełchatowskich gwiazdek. Indyki mają bardzo młody skład i na pewno brakuje im doświadczenia, ale nie zmienia to faktu że dziś mogą pokusić się o wygranie tego jednego seta.

Do góry
#5630776 - 15/11/2012 21:01 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
Pawka Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 3531
Skąd: Kielce
Originally Posted By: maxior
Skra-Indykpol
powyżej 3.5 seta
kurs: 2,5
betsson

Zaległy mecz PlusLigi Mężczyzn, i nie mogę przejść obojętnie obok takiego kursu. Po pierwsze wczoraj Bełchatowianie musieli się napocić z Dinamo Moskwa a dzisiaj grają w lidze. Co jak co, ale w tak szybką regenerację wicemistrzów Polski nie uwierzę. Po drugie Skra złapała najgorszy start w rozgrywkach PlusLigi od lat. Porażki z wielką trójką Zaksą, Reską i Jastrzębskim pokazują, że jest to drużyna do ogrania. Olszytanianie niczego wielkiego nie pokazują i pewnie jak co sezon w tym roku też raczej będą walczyć o utrzymanie co nie zmienia faktu, że stać ich na postraszenie bełchatowskich gwiazdek. Indyki mają bardzo młody skład i na pewno brakuje im doświadczenia, ale nie zmienia to faktu że dziś mogą pokusić się o wygranie tego jednego seta.
przecież w tej lidze nikt nie spada w gwoli ścisłości co nie zmienia faktu że życzę powodzenia

Do góry
#5632708 - 17/11/2012 19:56 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
AZS Częstochowa - Skra Bełchatów AH(2.5:0
Typ:1
Kurs: 2,30

Kolejny kurs, który biorę w ciemno. Bełchatowianie mogą przeżywać w dzisiejszym meczu kryzys. Środa i Czwartek mecze u siebie, Piątek wyjazd do Częstochowy a dziś mecz. Częstochowa to drużyna z ostatniego miejsca w tabeli, ale nie jest powiedziane, że dzisiaj nie zdołają ukraść punktów Bełchatowianom. Przecież Częstochowianie pokonali w ostatniej kolejce Resovię i to na wyjeździe. Pokazuje to, że gospodarzy stać na wiele a ostatnie miejsce w tabeli nie odzwierciedla moim zdaniem możliwości tej drużyny. Nie ukrywam, że pomimo własnej hali nie są faworytami tego spotkania ale jak pisałem wcześniej stać ich na seta a może i dwa. Skra jakoś w tym sezonie przegrała już wiele spotkań a przecież w najbliższym tygodniu czeka ich podróż do Rosji, gdzie zagrają rewanż z Dynamem. Podejrzewam, że dziś tak jak w meczu z Olsztynem Jacek Nawrocki da odpocząć Wlazłemu i Winiarowi szykując ich na mecz z Dynamem. A z Calą i Bąkiewiczem to nigdy nic nie wiadomo. A propo, część siatkarz WkrętMetu pochodzi ze szkółki "żółto-czarnych". Marcin Janusz, Grzegorz Bociek, Srecko Lisnac i Kacper Piechocki. Szczególnie Piechocki będzie miał okazję pokazać się swojemu ojcu - Prezesowi Skry.

Do góry
#5634030 - 18/11/2012 18:34 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Typ: 1
Kurs: 2,75

W tym meczu typuję zwycięstwo gospodarzy, którzy zajmują piąte miejsce w tabeli ale potrafią sprawić problemy najlepszym. Po środowej porażce w Trydencie w dzisiejszym meczu wcale nie będzie im łatwo a Delecta potrafiła pokonać Resovię w Łuczniczce. Zarówno Konarski jak i Antiga mają 50 % skuteczności swoich ataków zdobywając razem 150 punktów dla drużyny gospodarzy a u Kędzierzynian prym wiedzie Rouzier, który doskonale współpracuje z Zagumnym, ale tak jak w meczu z Triento i dziś kluczowe może być przyjęcie zagrywki a brak Piotra Gacka i Łukasza Wiśniewskiego może mieć kluczowe znaczenie na wynik spotkania. Ani Kapelus, a tym bardziej Koziura nie radzą sobie najlepiej w przyjęciu, a przy takich brakach drużyna Delecty ma szanse na zwycięstwo. Nie pozostaje mi nic innego tylko trzymać kciuki za podopiecznych Piotra Makowskiego.

Do góry
#5647821 - 28/11/2012 18:28 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Belchatów AH(1.5:0)
typ: 1
kurs: 2.5

No jeżeli bukmacher wystawia takie kursy to nie pozostaje nic innego jak się cieszyć. Gospodarze po serii dwóch porażek będą chcieli udowodnić przynależność do czołówki ligowej. Podopieczni BEdnaruka i tak dobrze rozpoczęli sezon zdobywając 3 punkty w Bydgoszczy czy u siebie z Jastrzębskim. Natomiast u gości sytuacja trochę odmienna. Odszedł Cala i Vincic a przyszedł Bonifante, który teoretycznie ma być wystawiony na dzisiejszy mecz z Polibudą ale wiadomo jak to może wyglądać. Zarówno jeden jak i drugi był obrażony na sztab za to, że za mało wychodzą w szóstce. Przytoczę tylko cytat z ostatniego wywiadu z Vincicem: "Od samego początku nie miałem wsparcia trenera. Prezes klubu sprowadził mnie do zespołu, abym był podstawowym rozgrywającym. Chciałem stworzyć historię i zawsze miałem jego wsparcie (tj. prezesa). Dlatego podpisałem trzyletni kontrakt, aby być na pierwszym planie. Z drugiej strony, przez trzy miesiące pomiędzy mną a trenerem nie było żadnego dialogu. Podobnie stało się z Calą, który opuścił klub. W mojej karierze pracowałem z wieloma trenerami, ale nigdy nie widziałem tej metody komunikacji, której raczej nikt nie lubi. Nawrocki jest w klubie od czternastu lat. Wcześniej był asystentem trenera, ale w ostatnich latach objął zespół i nie wiem dlaczego tak postępował. Na takie traktowanie na pewno nie zasłużyłem."
Pomimo zwycięstw widać, ze atmosfera w drużynie nie jest najlepsza. Wydaje mi się, że to dobry moment na pokazanie najlepszej siatkówki ze strony Warszawiaków i bardzo na to liczę. W latach 2009-2011 Politechnika potrafiła ogrywać Skrę (raz u siebie, raz na wyjeździe) a wtedy grał jeszcze w Skrze Kurek, Możdzonek i Falasca.
Swoją drogą nie jest to tylko walka o ligę ale i o Puchar Polski. Cztery najlepsze drużyny na półmetku fazy zasadniczej awansują do ćwierćfinału Pucharu Polski, a wiadomo co daje PP - Europejskie Puchary. Skra nie będzie miała problemów z utrzymaniem się w TOP 4 ale Polibuda będzie musiała o te miejsce bić się do końca. Choćby z tych powodów warto postawić na gospodarzy.

Do góry
#5650646 - 01/12/2012 15:29 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel : Mecz łączna liczba punktów
typ: over AH 185.5 punktów
kurs: 2.70
W Kielcach zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek I kolejki rewanżowej PlusLigi. Zmierzy się 6 z 7 drużyną w tabeli, ale różnica punktów między nimi jest bardzo duża. W pierwszym meczu w Jastrzębiu zwycięstwo odniosło JSW 3:0, ale wygrane sety do 25 i 22 pokazują, że niewiele zabrakło do wygranej Kielczan choćby w jednym secie. W ostatniej kolejce Kielczanie mieli niewiele do powiedzenia z Zaksą, a Jastrzębie pokonało na wyjeździe akademików z Częstochowy. Gospodarze już wielokrotnie w meczach z silniejszymi od siebie pokazali, że bardzo chcą zagrać jak najlepiej ale nie potrafią utrzymać wysokiego poziomu przez dłuższy czas. Liczę na przebudzenie się Dangera i Penczewa, którzy po to właśnie zostali sprowadzeni do Kielc aby być najlepsi w drużynie. Goście natomiast po odpadnięciu z Pucharu CEV. Największym atutem będzie własna hala i myślę, że to spowoduje zacięty i wyrównany pojedynek.

Do góry
#5659260 - 08/12/2012 19:05 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
PGE Skra Belchatów - Asseco Resovia Rzeszów
typ: 2
kurs 3.25
Po raz kolejny uważam, że kurs no gospodarzy jest przesadnie niski. Na pewno nieadekwatny do ryzyka meczu pomiędzy Wicemistrzem a Mistrzem Polski. Wiadomo, że po tym co się stało w zeszłym roku, w tym meczu Skra wystąpi w pełni zmobilizowane ale to może nie wystarczyć. Obie drużyny są po zwycięskich meczach pucharowych. Ale i obie mają swoje braki w składach. U gospodarzy zabraknie Atanasievica (kontuzja kolana), a w Resovii na pewno nie zobaczymy Nowakowskiego. Nawrocki ma w obrocie Cupkovica i Wlazłego więc z zastąpieniem Atanasjevica nie powinno być problemów. U podopiecznych Andrzeja Kowala gotowi do gry są Achrem i Kosok. Pierwszy ma pewne miejsce w szóstce, drugi natomiast zawsze może wejść z ławki. W związku z powyższym, gdy obie ekipy mają takie problemy stawiam na "underdoga" chociaż według mnie Resovia wcale nim nie jest. Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco, w szczególności że Reska straciła już w tym sezonie trochę punktów i na pewno musi gonić czołówkę. Jeżeli Bartman i spółka zagrają ze Skrą tak jak na Podpromiu gdzie wygrali 3:2 to powtórka takiego wyniku będzie bardzo możliwa. Obie drużyny walczą o miejsce w TOP 4 co daje im przewagę w fazie play-off

Do góry
#5669702 - 15/12/2012 13:17 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Typ: 1
Kurs: 1.63
Betsson

Mecz na szczycie w Pluslidze mężczyzn, Resovia po słabym początku sezonu wydaje się wraca na właściwe tory. Nawet w spotkaniu poprzedniej kolejki z Skrą gra Rzeszowian nie wyglądała wcale tak słabo jak pokazuje to wynik tego spotkania 0-3.
Na pewno ważną sprawą w tym spotkaniu jest atut własnego parkietu. Resovia zazwyczaj potrafiła wykorzystywać atut własnego parkietu w starciach ze Zaksą, ale również warto dodać, że o ile zdarzają im się wpadki u siebie z niżej notowanymi drużynami to jednak w spotkaniach na szczycie Rzeszowianie zwykle wychodzili jako zwycięzcy.
Warto zwrócić uwagę, że w ekipie gości nie będzie mógł zagrać Paweł Zagumny, co prawda Pilarz nieźle zastępuje Gumę ale nie jestem przekonany, że również dziś przy tak ważnym spotkaniu i wielkiej presji ze strony trybun będzie wstanie to powtórzyć. Wrócili już do gry Felipe i Piotr Gacek, ten drugi jednak jakiegoś super meczu z Tours nie rozegrał.
Jak już wspomniałem w spotkaniach w Rzeszowie górą zazwyczaj była Resovia, Zaksa tylko raz na 10 ostatnich wizyt potrafiła pokonać Rzeszów na ich terenie. Ja liczę, że dzisiaj nie będzie wyjątku od reguły i to Resovia wygra to spotkanie.

Do góry
#5676657 - 21/12/2012 20:12 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: krz1910]
BOSS 1980 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/03/2012
Postów: 1613
Skąd: SIŁA PIENIĄDZA

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Skra Bełchatów


W narodzie panują skrajne emocje - kto wygra - ZAKSA czy Skra? Niby normalnie, jeśli oba zespoły zagrałby w pełnych składach, to typowanie ostatecznego zwycięzcy w mojej opinii byłoby bardzo ciężki, nawet niepotrzebne rzekłbym, aby nie psuć sobie tutaj widowiska. Jednak w obecnym sezonie i w obecnej przede wszystkim sytuacji kadrowej Skry, to w starciu z drużyną z Kędzierzyna-Koźla nie daję im większych szans.

Do wczoraj można było złapać kurs na gospodarzy @ over 2., ale kiedy gruchnęła wiadomość, że Michał Winiarski i Atan Atanasijevic nie zagrają, to od razu kursy spadły. Sam złapałem @ 1.80 w Expekcie, co mnie w miarę cieszy. Przede wszystkim typowanie na gospodarzy jest u mnie spowodowane brakiem dwóch wyżej wspominanych graczy. Należy tutaj dodać, iż są to najlepsi w tym sezonie i najrówniej grający zawodnicy byłego już powoli hegemona polskich parkietów siatkarskich. Od razu tutaj dodam - Skra Bełchatów, to moja ulubiona drużyna w kraju, ale to nie zmienia faktu, iż dzisiaj im wielkich szans nie daję.

W tym sezonie Jacek Nawrocki zaczął mieszać składem, bo chciał, aby wspólnie grało trio: Winiarski, Atanasijevic i Wlazły - udało się po przestawieniu Mariusza na przyjęcie. Jak Wlazły przyjmuje, to się wypowiadał nie będę - Winiar i Zatorski kryją po połowie boiska, a Wlazły jak dostanie piłkę, to przyjmuje jak Kurek na początku kariery, bez urazy. Wszystko ratował Serb, który w ataku kończył wszystko co się dało, przykład był na klubowym mundialu. Teraz Winiara zabraknie, zabraknie również Atana - co teraz? No są dwie historie - w ataku Cupkovic i przyjęcie - Bąkiewicz i Wlazły, albo Mariusza atak, a Cupkovic na przyjęciu - jakby nie było, najlepiej nie będzie, bo Winiarskiego tutaj brak będzie niesamowicie odczuwalny. W poprzednim roku Michała w Kędzierzynie zabrakło i było szybkie 3:0 dla gospodarzy.

Troszkę o gospodarzach. W drużynie ZAKSY nadal brak Pawła Zagumnego, to osłabienie, jasne, ale jak pokazał mecz w Rzeszowie forma u Pilarza nie najgorsza. W meczu z Resovią sypał bardzo fajnie, goście z Podpromia powinni wyjechać z lepszym wynikiem niż porażka 2:3. Niemniej cenny punkt na trudnym terenie. Powoli jednak ciśnienie na podopiecznych argentyńskiego trenera rośnie, od dwóch meczów są bez wygranej i czas powoli to przełamać, a gdzie to zrobić, jeśli nie u siebie z osłabioną Skrą.

W drużynie gospodarzy znakomicie uzupełnia się środek - Gladyr i Możdżonek cały czas polują na rywala czy to atakiem, czy blokiem. Do tego na skrzydle rządzi brazylijski przyjmujący, Fonteles - koleś robi na mnie konkretne wrażenie, a to jak wygrał mecz ze Skrą w Bełchatowie, gdzie na zagrywkę wszedł w tie-break'u przy stanie bodaj 11:10 dla Bełchatowian i wygrał ten mecz gościom. Do tego Rouzier zaczyna łapać powoli formę i gra coraz skuteczniej, pokazało to choćby spotkanie z ostatnie w Rzeszowie. Ruciak i Gacek, to wiadomo mocne ogniwa.

W mojej opinii w tym bezpośrednim starciu - za gospodarzami przemawia własny parkiet, obecny skład personalny i rosnąca forma graczy po stronie ZAKSY. Do tego jeśli dodamy osłabienia Skry - czyli brak kluczowych Winiarskiego i Atana, a także przyjęcie w wykonaniu Wlazłego, to możemy otrzymać mieszankę wybuchową w postaci szybkiego 3:0 dla gospodarzy. Tak jak uwielbiam Skrę, to dzisiaj bez przyjęcia oni nie mają szans, do tego Cupkovic w ataku? To powinno wyglądać coś a'la - świeczka do góry w ataku dla Skry (bo bez przyjęcia, to nawet Dante jak zagra nie przyśpieszy), wyblok ZAKSY i kontra. Tak to widzę. Powodzenia!

www.betonline.net.pl

Do góry
#5695247 - 04/01/2013 22:28 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
14 kolejka PlusLigi zapowiada się bardzo ciekawie a to głownie z powodu powyższego spotkania. Obie drużyny są w czubie tabeli i walczą o jak najlepszą pozycję przed Play-Off. W Jastrzębiu górą byli podopieczny Bernardiego, którzy chyba w końcu zaczęli sezon tak jak by chcieli. Dla obu drużyn ten mecz będzie bardzo istotny a już na pewno dla Skry, która ma coś do udowodnienia. Bełchatowianie mają sporo problemów ze składem. Nie wiadomo czy Winiarski i Atanasijevic będą skłonni grać na najwyższych obrotach, a do tego Pliński także czeka na jakiś zabieg lekarski. Przy takich problemach mecz z Łasko i spółką do łatwych nie będzie należeć. W ostatnich meczach Bełchatowian wyraźnie widać, że drużyna bardzo często rozluźnia się w końcówkach setów i przegrywa je prowadząc wysoko na początku.
Goście pomimo odejście Bartmana i tak mają na tyle silny skład, że mogą rywalizować z najlepszymi co pokazał choćby mecz z Resovią. I z tego powodu oczekuję wyrównanego i zaciętego spotkania. Niech zwycięży Polska Siatkówka w najlepszym stylu.

Do góry
#5766190 - 17/02/2013 18:55 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
17.02.2013 g 14.30
Asseco Resovia - PGE Skra AH(0 - 1.5)
Typ: Asseco
Kurs 2.29
Siatkówka, PlusLiga

Przed nami faza play off i już mamy szlagier. Powtórka z zeszło rocznego finału. Skra może ten uznać za stracony. Bo cóż powiedzieć o drużynie, która nic nie osiągnęła w LM i PP a w Plus Lidze po raz pierwszy w historii nie znalazła się rozstawiona przed fazą play-off. Niektórzy uważają, że Nawrocki psuje grę i atmosferę w drużynie. Po odejściu Falasci w Bełchatowie nie ma dobrego rozgrywającego, bo za takiego mógłbym uznać tylko Bonifante ale na razie spisuje się niemrawo. Niby Skra bez większych osłabień i po raz pierwszy od nie pamiętam kiedy gracze z pierwszej dwunastki są w dobrej formie zdrowotnej. Dla jednego z tych klasowych zespołów sezon zakończy się porażką. Bo tak można nazwać walkę o miejsca 5-8. Mając na uwadze cały sezon, większą niespodzianką in minus jest dla mnie postawa Żółto-Czarnych. Z takim skłądem jaki posiadają powinni osiągnąć o wiele więcej. Porównując składy można stwierdzić, że na przyjęciu para Achrem-Lotman/Kovacevic ma stabilniejszą formę od Bąkiewicza czy Winiarskiego. Na rozegraniu widzę zdecydowaną przewagę gospodarzy. Tichacek lub Dobrowolski są po prostu lepsi od Woickiego. Co do Bonifante to sam nie wiem co napisać o tym siatkarzu. Przeszedł w trakcie sezonu i nie widzę, żeby jakoś zmienił grę Bełchatowian. Oczywiście w ataku Wlazły z Atanasjevicem mają przewagę nad Bartmanem lub Schopsem. Na pozycji libero, biorąc pod uwagę aspekty siatkarskie lepszy jest Igła. Jedyną dla mnie niewiadomą są środkowi bloku. Ciężko mi ocenić czy Pliński z Kłosem lub Kositrą są lepsi od Grzyba czy Kosoka. Moim zdaniem gospodarze wygrają ten mecz przyjęciem zagrywki i grą w obronie. Jeżeli Resovia będzie podbijała piłki Skry i wyprowadzała kontrataki myślę, że zwycięstwo 3:1 jest najbardziej w ich zasięgu.

Do góry
#5767365 - 18/02/2013 19:26 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Belchatów 1 (-1.5 seta) 1.96 betsson

Wczoraj na Podpromiu odbył się 1. mecz w tej rywalizacji.
Wygrała Resovia 3-1.
O ile do połowy 2. seta wyglądało na to, że Skra odbudowała się przed fazą PO, o tyle później wyszło na to, że to gospodarze wyszli na ten mecz spięci, a gdy odpalili z pomocą publiki, to Bełchatowianie po raz kolejny w tym sezonie wyglądali niczym dzieci we mgle.
Niektórzy typują Skrę, argumentując to w ten sposób, że nie wierzą, że Wlazły z kolegami wyjedzie z Podkarpacia ze stanem 0-2.
To taki trochę argument na siłę.
Ja mam lepsze na wygraną Reski z handicapem -1.5.
Świetna forma Schoepsa, bardzo pomagający doping publiczności, Skra bez charakteru, komfort psychiczny gospodarzy po wczorajszej wygranej no i Rzeszowianie wyglądali dużo lepiej fizycznie od przeciwnika wczoraj, w 1 dzień to się nie zmieni.
Stawiam na podobny wynik jak w niedzielne popołudnie.

Do góry
#5767385 - 18/02/2013 19:49 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
18.02.2013 18:00
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Belchatów
Typ: over 185.5 punktów w meczu
Kurs: 1.84
Siatkowka, PlusLiga

Dzisiaj typuję bardziej wyrównany pojedynek niż wczoraj. Skra po blamażu z niedzieli musi pokazać wszystko co potrafi. Nikt mi przecież nie powie, że Wlazły i spółka zapomnieli jak się gra w siatkówkę.
Wracając na chwilę do wczorajszego pojedynku to w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła lepsi byli gospodarze. Począwszy od zagrywki, po skuteczność ataku a skończywszy na bloku dosłownie wszędzie Resovia była lepsza. Dla trenera Nawrockiego i Prezesa Piechockiego dzisiejszy mecz jest moim zdaniem meczem sezonu bądź co bądź przegranego.
Jeżeli wrócą do Bełchatowa bez zwycięstwa to kibice ich pożegnają białymi chusteczkami, bo raczej nie będą mieli czego szukać w Skrze. Bełchatowianie wczoraj mieli straszne problemy z komunikacją. Koistra brał się za rozgrywanie co na środkowego jest ewenementem. Poza pierwszym setem w pozostałych nie było widać żadnego elementu w którym Bełchatowianie choćby równali się z Pasami. Nie twierdzę, że dzisiaj goście wygrają ale naprawdę uważam, że są w stanie powalczyć i zmusić do większego wysiłku podopiecznych Kowala

Do góry
#5769655 - 20/02/2013 21:14 Re: PlusLiga 2012/2013 [Re: maxior]
maxior Offline
enthusiast

Meldunek: 19/09/2006
Postów: 341
20.02.2012 g. 19.00
Trefl Gdansk - Delecta Bydgoszcz
Typ: powyżej 3.5 seta w meczu
Kurs: 1.65
Siatkówka, PlusLiga

3 mecz pary ćwierćfinałowej i Deleta po łatwych zwycięstwach u siebie jest o krok od awansu do półfinałów. Ale ten mecz nie zapowiada się wcale taki łatwy dla gości. W sezonie zasadniczym Lotos u siebie przegrał z Delectą 1:3 i myślę, że w dzisiejszym meczu również gospodarzy stać na wygranie choćby tego jednego seta aby się godnie pożegnać z kibicami. Wiadome jest, że Bydgoszczanie z Antigą i Jurkiewiczem są silniejszy od Gdańska ale z drugiej strony można powiedzieć, że Lotos zmobilizuje się na mecz u siebie i pokaże choć trochę dobrej siatkówki. W końcu tacy siatkarze jak Kazimierczak, Łomacz, Hietanen czy Rusek już nie raz pokazali co potrafią. Osobiście uważałem, że gospodarze bardziej postawią się w Bydgoszczy no ale stało się jak się stało i w dzisiejszym meczu muszą we własnej hali zagrać lepsze spotkanie.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (igea23, rafal08, VVega, Józef Małolepszy), 3286 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580269 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49