Opcje tematu
#569115 - 01/05/2006 11:21 Gazeta sportowa
live99 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2005
Postów: 526
Skąd: Płock
No wlasnie jak w temacie...
Jakie gazety sportowe glownie czytacie? Jaka wedlug was jest najlepsza pod wzgledem przydatnosci bukmacherskiej (analizy typy, sugestie itp )? Ja glownie czytam PS z tego wzgledu iz wychodzi codziennie i zawiera najnowsze informacje, ale od dluzszego czasu zastanawiam sie nad lektura "bardziej bukmacherskiej" gazety typu Tygodnik Kibica czy Tylko Pilka... Poradzcie cos wypowiedzcie sie na temat tych gazet sa warte zainteresowania?
pozdro

Do góry
Bonus: Unibet
#569116 - 01/05/2006 11:32 Re: Gazeta sportowa
unkn0wn Offline
member

Meldunek: 28/04/2003
Postów: 194
ja czytam tylko piłke od pewnego czasu, na typy raczej nie zwracam uwagii, bo róznie to z nimi bywa, ale przydają się tam szczegółowe tabele itd, które można zabrać ze soba i w wolnej chwili pomyślec "co by tu zagrac na weekend" szkoda ze to tygodnik, ale jest przygotowywany bardziej pod względem bukmacherskim

Do góry
#569117 - 01/05/2006 13:22 Re: Gazeta sportowa
alfa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2005
Postów: 26205
Skąd: 1984
jakis rok temu czytalem "TP" i "TK" i moge powiedziec ze Tygodnik Kibica byl duzo slabszy, poza tym koncentrowal sie glownie na najmocniejszych ligach a w nich ciezko o jakas okazje

Do góry
#569118 - 01/05/2006 19:23 Re: Gazeta sportowa
JMnemonic Offline
journeyman

Meldunek: 01/05/2006
Postów: 88
Tylko Piłka - zdecydowanie. dużo ciekawostek dla grających. najbardziej rozbudowane statystyki. ciekawe typy. obecnie nie ma konkurencji, jeżeli chodzi o gazety dla grających.

Do góry
#569119 - 01/05/2006 21:14 Re: Gazeta sportowa
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
myślałem o założeniu podobnego tematu, raczej krytycznego ponieważ nie za bardzo jest co kupować... "Piłka Nożna" to są tylko tabele i to w piątek częściowo nieaktualne... brak użytecznej statystyki, trendów... na pewno nie jest to tygodnik bukmacherski... jakieś wywiady (urodziny wybitnych reprezentantów), a kontuzje potraktowane wybiórczo i bez opisu (statystyki kontuzjowanego piłkarza itp.)... nie wiem jak inne gazety, ale tyle jest dostępnych informacji o rozegranych meczach w internecie, że na prawdę możnaby stworzyć z ich wykorzystaniem ciekawą i pomocną gazetą... jednak w gazecie reklamują się firmy bukmacherskie, który nie zależy na tym żeby ich klient miał wiekszy dostęp do informacji...

Do góry
#569120 - 01/05/2006 21:15 Re: Gazeta sportowa
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
miałem na myśli "Tylko piłkę", a nie "Piłkę nożną"...

Do góry
#569121 - 01/05/2006 21:47 Re: Gazeta sportowa
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:

jednak w gazecie reklamują się firmy bukmacherskie, który nie zależy na tym żeby ich klient miał wiekszy dostęp do informacji...



tak, na pewno firmy bukmacherskie limitują infrormacje w wydawane w gazecie w której sie reklamują... lol

troche jednak przesadzasz.

nie ma dobrej gazety, bo nikt nie zrobil. jak masz dobry pomysl to prosze bardzo. na pewno buki nie będą na ciebie nasylać mafii żebyś nie pisal ile żurawski strzelil goli w celtiku lol


Do góry
#569122 - 01/05/2006 22:11 Re: Gazeta sportowa
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Quote:

...to są tylko tabele i to w piątek częściowo nieaktualne...

...kontuzje potraktowane wybiórczo i bez opisu (statystyki kontuzjowanego piłkarza itp.)

... nie wiem jak inne gazety, ale tyle jest dostępnych informacji o rozegranych meczach w internecie




Jakoże że jestem związany z tytułem o którym rozgorzała dyskusja pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie. Nie jest możliwe stworzenie tygodnika bukmacherskiego i uwierzcie mi że nie tylko dzięki moim staraniom ale "TP" jest najbliżej tego i wiekszego charakteru gazety dla graczy nikt już nie osiągnie. Cały problem zawarty jest tutaj w jednym słowie: terminy. Aby gazeta (tygodnik) mogła trafić do kiosków trzeba ją najpierw 1) złożyć (w tym uzupełnić ost.rezultaty meczów) 2)wydrukować w drukarni 3)dostarczyc do punktów prasowych - a to wszystko trwa. Tygodniki piłkarskie w Polsce wychodzą we wtorki/środy, wyniki meczów weekendowych są dostępne dopiero w niedzielę wieczorem - chyba nie muszę dopowiadać reszty? Jeśli chodzi o kontuzje to tutaj jest ta sama sytuacja. Nie możecie wymagac od tygodnika piłkarskiego aby podawał rzetelneinformacje o absencjach spowodowanych kontuzjami. Sam w "Poradniku Bukmacherskim" kilkukrotnie "naciąłem" sie podając informację ze kontuzjowany jest np. Henry i nie zagra z powiedzmy Newcastle i to zostało wydrukowane...a w sobotę okazało się że ozdrowiał, strzelił 2 bramki i Arsenal wygrał a typ przgrany. To taki przykład pierwszy z brzegu ale myślę że dobrze obrazuje on że rzetelne informacje które mozecie wykorzystac sa dostepne tylko w dniu meczu. W gazecie takiej jak "TP" mamy w zamian coś co nawet trudno znależć w sieci a mianowicie b.rozbudowane statystyki i analityczne podejście do taktyki (kto śledzi Leksykon finalistów MŚ ten wie o czym mówię). Jeśli ktos nauczył się odczytywać te dwa "skarby" naszego tyogodnika (pomijając oczywiście "Poradnik DJ'a",hehe) to na pewno "TP" pomaga mu w typowaniu.

Dziękuje za uwagę i mimo wszystko zachęcam do lektury wszystkich tytułów piłkarskich (choć niestety nie mamy ich zbyt wiele w Polsce) bo one poszerzają naszą wiedzę ogólną na temat piłki nożnej a to na pewno zaowocuje prędzej czy póżniej przy obstawianiu.

Serdecznie pozdrawiam
Filip Sosnowski
vel djsosna

Do góry
#569123 - 01/05/2006 22:15 Re: Gazeta sportowa
RONALDINHO_FCB Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 3356
Tylko Pilka ma duzo bledow.


Kupuilem raptem 3-4 nr tej gazety a posiada duzo bledow.
np juve gra z chievo a analiza jest do meczu juve - cagliari ....

Do góry
#569124 - 01/05/2006 22:30 Re: Gazeta sportowa
law Offline
journeyman

Meldunek: 18/03/2006
Postów: 55
Tylko Pilka to jest lepsza wersja Tygodnika kibica. Chwili obecnej jest duzo reklam firm bukmacherskich w tej gazecie niz przydatnych informacji. Redaktorzy gazety powinni sie zastanowic nad zmianami i je wprowadzic do zycia od nowego sezonu bo niedlugo konkurencji moze byc wiecej. Jak wiadomo rynek bukmacherski w Polsce najblizszych latach bedzie bardzo....

Do góry
#569125 - 02/05/2006 10:09 Re: Gazeta sportowa
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
jest możliwe stworzenie tygodnika bukmacherskiego, który by sie świetnie sprzedawał nawet bez najświeższych informacji... sam piszesz o problemie kontuzji... czy Henry zagra czy nie zagra... prawdziwa informacja jaką ja bym oczekiwał to charakter kontuzji (na ile dokuczliwa) oraz jakie są szans na to że zagra... sama wątpliwość wystepu jest bardzo ważna dla czytelnika... bardzo często znajduję na internecie informacje o kontuzjach, które mi nic nie dają, bo trudno znaleźć informacje na ile dany gracz jest kluczowy... i to byłoby ważne... nie stwierdzenie redaktora, że zawodnik jest bardzo ważny lub mnie dla drużyny tylko dane statystyczne (mecze, strzały, asysty itp.)...

ponadto brak jakichkolwiek analiz trendów piłkarskich... chodzi mi o bieżacą analizę statystyczną lig pod względem remisów, wygranych gospodarzy itd. co można wyczytać z gazety "Tylko Piłka"? przed meczem danej drużyny... pozycję w tabeli ? suchy wynik ostatniego meczu ? tyle... to samo publikują ulotki kursowe...

gdyby cała gazeta wyglądała tak jak poradnik DJ SOSNY to faktycznie możnaby się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat zbliżających się meczy...

a na koniec - mógłbyś rozwinąć tę myśl : Nie jest możliwe stworzenie tygodnika bukmacherskiego i uwierzcie mi że nie tylko dzięki moim staraniom ale "TP" jest najbliżej tego i wiekszego charakteru gazety dla graczy nikt już nie osiągnie.

Do góry
#569126 - 02/05/2006 19:06 Re: Gazeta sportowa
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
No niestety pod względem dzienników sportowych, to w Polsce bida z nędzą. Winę za to ponosi częściowo wydawca Przeglądu Sportowego Jeff Marquard.

Zniszczył prawdziwe krakowskie Tempo, które moim zdaniem było najlepszą sportową gazetą swego czasu. Potem chciał to samo zrobić ze Sportem, ale mu się nie udało.

Celem takiego działania była chęć zmonopolizowania rynku dzienników sportowych w Polsce poprzez wydawanie jednego (sic !!!) dziennika na cały kraj, a mianowice Przeglądu Sportowego. Rozumię, gdyby tytuł ten był rzeczowy i rzetelny, ale ze szmatławca robić jedyne źródło sportowych informacji ???

A co do Tylko Piłki. Tak jak mówi veride, brak szczegółowych opisów, co prawda jest podawane H2H dla każdego meczu, ale tylko ogólne, co musicie przyznać jest trochę mylące (porównując bilanse ogólne i na boisku gospodarza, to dwie różne sprawy).
Poza tym typy w poszczególnych ligach oparte są właśnie na H2H. Historia co prawda też gra, ale nie ma decydującego znaczenia i tu raczej nie można się opierać na nich.

DJ Sosna próbuje bronić tego tytułu (nie dziwię się, w końcu musi być lojalny), ale czasami zauważalny jest brak spójności pomiedzy autorami tekstów. W jednym z numerów DJ podał typ dokładnie odwrotny do tego, który sugerował autor zapowiedzi LM (analizując mecze w LM autor zasugerował swój typ na podstawie wspomnianej wcześniej historii).

Nie licząc internetu (stąd mimo wszystko czerpię najwięcej potrzebnych mi danych) najbardziej odpowiada mi ulotka z Milenium. Ciekawe, przejrzyste statystyki i tabele wszystkich oferowanych przez nich lig, co niestety nie mają w swej gazetce ani Profesjonał ani STS (Toto Mixa miałem w ręku raz).

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, igea23, rafal08, Lukasz111, akagi), 3330 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581614 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49