Opcje tematu
#5630663 - 15/11/2012 17:30 Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...

Do góry
Bonus: Unibet
#5649759 - 30/11/2012 20:29 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
mb3 Offline
member

Meldunek: 12/03/2009
Postów: 120
Dyscyplina: Skoki Narciarskie
Spotkanie: Niemcy-Słowenia
Typ: Słowenia
Kurs: 1.74
Godz. 17.00 30-11-2012
Bukmacher: Betsson

Na dziś ze skoków zdecydowałem się na taki typ iż Słowenia okaże się lepsza od reprezentacji Niemiec. W składzie Słoweńców wystąpi Kranjec na pierwszej zmianie , który za przeciwnika będzie mieć Wellingera. W kwalifikacjach Słoweniec skoczył 124,5 zaś Wellinger ,aż o 8,5 metra dalej ,bo 133m ,a więc jako jedyny ze Słoweńców przegrałby w parze gdyby powtórzyły się wyniki z kwalifikacji. Pozostali Słoweńcy okazali się lepsi od swoich przeciwników. Tepes skoczył o metr dalej od Neumayera , Hvala okazał się lepszy od Freitaga o 6 metrów zaś Prevc był lepszy od Freunda o 11 metrów , a więc jak widać po wynikach z kwalifikacji , Słoweńcy będą się liczyć w dzisiejszym konkursie i myślę ,że spokojnie znajdą się na podium tego konkursu , a któż to wie , może nawet powalczą o zwycięstwo z Austriakami. Konkurs zapowiada się bardzo obiecująco i myślę ,że ten typ jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Słoweńcy skaczą stabilnie i daleko co najważniejsze , myślę ,że nie mają takiego skoczka , który mógłby im zawalić konkurs. Kurs na zwycięstwo Słoweńców to około 4 , myślę ,że za niewielką stawkę można się pokusić także o zagranie na ich dzisiejsze zwycięstwo drużynowe. Najbardziej obawiam się Kranjca ,ale myślę ,że nie straci tak dużo w stosunku do młodego Wellingera, utalentowanego siedemnastolatka. Pozostali powinni być lepsi od konkurencji niemieckiej i tak jak w kwalifikacjach nie będzie niespodzianki.Polecam

Do góry
#5660781 - 09/12/2012 13:55 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Ski Jumping - World Cup - Sochi
HS106 - Day 2 : H2H
Spotkanie: Kto lepszy? Jurij Tepes -Roman Koudelka
Typ: Jurij Tepes
Kurs: 2.22

Na drugi konkurs w Sochi znalazłem w Betsson bardzo ciekawą parę do typowania a mianowicie Jurij Tepes kontra Roman Koudelka. O dziwo faworytem tej konfrontacji według bukmachera jest Czech z czym mi ciężko się zgodzić.
Czesi w tym Koudelka i to chyba najbardziej mają problemy z przystosowaniem się do nowych strojów, efekt bardzo słabe wyniki w Pucharze Świata. Koudelka, który jeszcze w poprzednim sezonie zaliczał się do szerokiej czołówki światowej w tym ma problemy nawet by dostać się do konkursu głównego. Wydaje mi się więc, że nie jest to tylko efekt nowych strojów ale również jest to wynikiem słabszej formy.
Słoweńcy natomiast imponują na początku sezonu, szczególnie Prevc i Hvala ale również Tepes potrafi pokazać się z dobrej strony i zając wysokie miejsce. Co prawda jest to zawodnik nierówny ale myślę, że do konkursu głównego powinien awansować bez problemów i jeżeli znajdzie się tam również Koudelka (co wcale takie pewne nie jest) według mnie powinien zając wyższe miejsce niż Czech. Jak już powiedziałem Tepes jest nierówny ale jest w zdecydowanie lepszej formie niż Koudleka i myślę, że kurs 2.22 na to zdarzenie warto pobrać.

Do góry
#5676989 - 22/12/2012 03:24 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
breugel Offline
enthusiast

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 379
TURNIEJ 4 SKOCZNI OBERSTDORF (NIEMCY) HS 137 KLAS. KOŃC. MIEJSCA

Toto-mix

Typ: Wellinger M ( miejsce1-6 )
Kurs 2,0

Wedlug mnie warte sprobowania nawet odliczajac ziemniakowa marze.Wellinger 5 krotnie w tym sezonie miescil sie w pierwszej 6tce na 8 dotychczasowych konkursow 62,5% przy 50% kursie...( wliczajac nieoficjalna klasyfikacje indywidualna w turnieju druzynowym ) Dodatkowo ostatnie zawody na podium co wyklucza spadek formy.Wedlug mnie wieksze szanse sa na to ze bedzie w 6tce niz ze nie bedzie.Na chwile obecna dla mnie jest zawodnikiem numer 4 mam handicap od toto-mixU o 2 miejsca prawdopodobnie spowodowane wiara w Morgensterna ale jemu mozna dodac co nieco wylacznie na podstawie poprzednich sezonow.Dla Morgi jest loteria a Welinger na miejsce 1-6 nie tyle pewniakiem ile rozsadnym zakladem popartym faktami.

Przeciwko Kamilowi Stochowi Oberstdorf

Wellinger vs Stoch
Wellinger 1,65 wedlug mnie duzy kurs W tym sezonie nic wielkiego poza jednym konkursem Kamil nie pokazal a Wellinger trzyma forme i to na wysokim poziomie Kamil.Nawet obserwujac wyniki Kamila z ubieglych sezonow w Oberstdorie ciezko sie obawiac jego wysokiej pozycji polaczanej z kiepska forma.

Loitzl vs Stoch

Loitzl 1,8 Podobna sytuacja. Nie widze tutaj pol na pol statystycznie pewnie nie byloby wielkiej roznicy moze 65% do 35% na kozysc Loitzla.Gdyby Kamil nie zajal 2 miejsca w jednym z ostatnich konkursow to bylaby w ogole przepasc.Dla mnie jeden udany konkurs nie czyni nikogo na tyle niebezpiecznym zeby laczyc go w parze z zawodnikami z czolowki i w dodadtku z rownymi zawodnikami odnosnie powtarzalnosci.Loitzl co prawda mial troszke zachwiania w Soczi ale reszta sezonu rowno i dobrze.

Stoch vs Fraitag

Oczywiscie ze Fraitag jesli mowa o kursie 1,9 dla mnie moze byc.Ja w ogole nie widze w tej parze rowniez Kamila faworytem.Kamil startowal w 5 konkursach w tym sezonie rowniez wliczajac konkurs druzynowy i 4 krotnie przegral z Fraitagiem.Tutaj chyba tez kogos poniosly emocje zwiazane z 2 miejscem kamila tylko ze Fraitag w Soczi rowniez byl 2 hehe tylko ze gdyby zerknac na pozostale konkursy to Fraitag w pozostalych jednak tez cos prezentowal w przeciwienstwie do kamila wiec wedlug mnie nie mozna go uznawac za outsidera w tej parze chyba ze cos przeoczylem ale nie wydaje mi sie. Jakbym sie glebiej pobawil w statystyki to pewnie zarzucil bym kursy 60% do 40% na kozysc Fraitaga

Do góry
#5684523 - 28/12/2012 07:35 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
breugel Offline
enthusiast

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 379
BET 365
Oberstdorf - HS 137 - zdarzenie Hilde vs Neumayer
Typ - Neumayer
Kurs 1,9

H2H w sezonie 62,5% do 37,5% na korzysc Neumayer
Srednia pozycja w sezonie ( 8 konkursow lacznie z nieoficjalnym wynikiem w druzynowce ) 62,5 do 37,5% na korzysc Neumayer
Ostatni Oberstdorf ( MINIONY SEZON ) Neumayer 8 Hilde 10
Ostatnie dwa konkursy w tym sezonie H2H 2-0 na korzysc Neumayera (11-13, 5-9 ) Dodatkowo mozna powiedziec ze Neumayer bedzie skakal u siebie.Jedynym czynikiem przemawiajacym na niekorzysc jest fakt ze ogolnie uchodzi za skoczka z mniejszym potencjalem niz Hilde.Wedlug mnie bez marzy kurs wynosil by Neumayer 1,53 Hilde 2,85 hehe oczywiscie wszyscy zlali by mnie grajac na Hilde ( nie powiedziane ze nie wygra ) wiec mozna zrobic sciecie na 1,6 do 1,9 ale tak czy inaczej w jaki sposob wziely sie odwrotne kursy? dla mnie NEUMAYER W BET 365 PO 1,9 TO wysoki dobry kurs

Do góry
#5684813 - 28/12/2012 17:40 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: breugel]
Green Arrow Offline
#1 WorldSpeedway

Meldunek: 03/06/2005
Postów: 38575
Skąd: Caja Mágica
TCS - zadkłady specjalne - WZB

Kubacki top 10 w co najmniej 1 konkursie - NIE

Charakteryzujący się wysoką parabolą lotu jednocześnie słabo wykorzystujący ten atut do naprawdę dalekich skoków. Ustabilizowana powinna prolongować go do miejsc w drugiej dziesiątce klasyfikacji, ale do top 10 jest spora kolejka.
9 miejsce w Engelbergu czwartegozawodnika ostatnich MP tratkuję bardziej pod kątem tego, że skocznia w szwajcarii Polakom " leży". Nawet Stefek Hula był tam 7 2 lata temu, by w tcs nie załapać się do drugiej serii w żadnym z konkursów, a kursy że nie będzie top 15 chodziły w milen po 1.4 piwo.

Morgenstern wygra minimum 1 konkurs - NIE
Morgi już nie taka petarda jak w latach poprzednich. Widać to szczególnie przy wietrze od skoczni miał problemy nawet z wejsciem do 30. Obecnie Schliri i Koffi ( ten miał na samym poczatku problemy) lepiej przystosowałi się do " przylegających"komibnezonów i nowej zmodyfikowanej techniki.
A gdzie Niemcy i inni. O nawet pojedyncze zwyciestwo będzie bardzo ciężko.

AKO 2.16

Do góry
#5685588 - 29/12/2012 04:54 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
A ja znalazłem ciekawy zakład w bwinie:
How many events will the overall winner win?
0
@41

dla mnie kurs jest zdecydowanie zawyżony, np. typ 4 i kurs tylko @17.
Nie chcę zagłębiać się w historię konkursu i statystyki liczby zwycięstw, bo to nie ma większego sensu przy dynamice zmian zachodzących w skokach.
Kiedyś było kilku bitych faworytów i walka rozgrywała się między nimi. Rzadko do głosu dochodzili zawodnicy drugiego planu.
Jednak ten sezon jest wyjątkowy. Zmiany regulaminowe doprowadziły do jeszcze większej loteryjności. Schlierenzauer raz jest pierwszy, by następnego dnia wylądować w połowie trzeciej dziesiątki.
Jakie przesłanki przemawiają za value:
- większa niż dotychczas loteryjność konkursów
- większy wpływ wiatru
- wyrównana czołówka
Takie turnieje wygrywa zawodnik najrówniejszy, który cały czas może kręcić się w piątce. A np. odpuszczenie kwalifikacje przez któregoś z faworytów = trudny zawodnik w pierwszej rundzie + gorsze warunki niż na początku --> odpada jeden z faworytów
Generalnie spodziewam się bardzo wyrównanego turnieju. Wątpię, żeby ktoś wyskoczył na tyle z formą, że wygra np. 3 konkursy.

Do góry
#5694178 - 04/01/2013 03:48 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Sporty zimowe - Skoki Narciarskie - Puchar Świata Innsbruck
HS130 H2H: Vladimir Zografski - Martin Schmitt
Typ: Vladimir Zografski
Kurs: 1.74

Sylwetki Martina Schmitta fanom skoków zapewne zbyt obszernie przedstawiać nie trzeba. Niemiec to m.in trzykrotny medalista olimpijski i dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, żywa legenda skoków, która jednak najlepsze lata ma już dawno za sobą. Od kilku sezonów Martin rozmienia swoją sławę na drobne niezwykle rzadko notując dobre lokaty. Niewykluczone, że obecny Konkurs Czterech Skoczni będzie ostatnim w jego karierze, gdyż Schmitt niedługo skończy już 35 lat.

Na przeciwnym biegunie znajduje się Vladimir Zografski. Bułgar jest niezwykle utalentowanym skoczkiem, mistrzem świata juniorów z 2011r. Obecny sezon jest tak naprawdę dla niego pierwszym poważnym testem.

Jutro obaj zawodnicy spotkają się w parze. w kwalifikacjach Bułgar potwierdził wysoką formę i zajął wysokie 13 miejsce podczas, gdy Schmitt był dopiero 38. Inna sprawa, że Niemcowi skocznia w Innsbrucku nigdy nie leżała. Nawet w czasach swojej świetności, gdy wygrywał dwa poprzedzające konkursy w ramach turnieju czterech skoczni zajmował tam dalekie 11 miejsce (najlepsze w karierze 2 miejsce odnotował w sezonie 1999/2000). Dlatego też mając na uwadze wyniki kwalifikacji, jak również formę obu zawodników stawiam na Bułgara.

Do góry
#5694687 - 04/01/2013 16:13 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
hallik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2010
Postów: 15720
Skąd: Szczecin
Freitag vs Loitzl 1 @ 1,44 bet365
we wszystkich treningach i kwalach Freitag zawsze w pierwszej "10" i znacznie wyzej niz Austriak. Choc to sport loteryjny, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na Niemca.

Do góry
#5694741 - 04/01/2013 17:12 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Sporty zimowe - Skoki Narciarskie - Puchar Świata Innsbruck
HS130 H2H: Tom Hilde -Kamil Stoch
Typ: Tom Hilde
Kurs: 2.13
Betsson

Wczoraj Polscy skoczkowie skakali na Bergisel naprawdę nieźle już sam fakt, że trzech Polaków było w czołowej "5" kwalifikacji pokazuje, że forma naszych zawodników idzie w górę. Najlepiej z polskich zawodników wypadł wczoraj Kamil Stoch, który oprócz 2.miejsca w kwalifikacjach również zajmował 2. miejsce w obu sesjach treningowych.
Tom Hilde natomiast wczoraj również był zawodnikiem nieźle skaczącym (3 i 8 miejsce w treningach) oraz 7. miejsce w kwalifikacjach.
Faworytem tej pary według bukmacherów jest Kamil Stoch ja jednak jestem nieco innego zdania. Forma Kamila owszem rośnie ale wydaje mi się, że nie jest jeszcze ustabilizowana. Widać to było i w Obersdorfie jak i Ga-Pa gdzie nasz skoczek nie wytrzymywał presji w drugiej serii skoków i zamiast walczyć o lepszą pozycję spadał w klasyfikacji. Hilde natomiast pod tym względem jest według mnie bardziej stabilny. Zarówno w Obersdorfie jak i Ga-Pa zajmował wysokie miejsce (co ważne był wyżej klasyfikowany niż Stoch) i jest również klasyfikowany na 3.miejscu w generalce TCS.
Obaj skoczkowie w I serii nie powinni mieć większych problemów z wygraniem w swoich parach (Stoch walczy z Kalinitschenko natomiast Hilde z Kasai). Myślę, że obaj będą po pierwszej rundzie klasyfikowani wysoko i będzie liczyć się druga seria w której według mnie lepiej powinien zaprezentować się Norweg. Zresztą pamiętamy, że w poprzednim sezonie Stoch na Bergisel prowadził po pierwszej serii jednak nie potrafił wytrzymać presji i spadł na dalsze miejsce. Hilde obecnie jest bardzo równo i daleko skaczącym zawodnikiem i myślę, że właśnie dzięki temu, że jest bardziej stabilny w obecnym momencie sezonu to on powinien być dziś wyżej klasyfikowany niż Kamil Stoch.

Do góry
#5694744 - 04/01/2013 17:16 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Spotkanie: Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Innsbruck HS130 (Zwycięzca)
Typ: Anders Jacobsen
Kurs: 3.00
Bukmacher: ToBet
Po dwóch konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen wydaje się, że liczą zawodników, którzy mogą wygrywać obecnie zawody Pucharu Świata jest dość wąska a zamyka się w dwóch nazwiskach Gregor Schlierenzauer i właśnie Anders Jacobsen. Owszem są jeszcze Tom Hilde, Anders Bardal, Kamil Stoch czy Dimitry Vassiliev ale według mnie są oni krok z tyłu za wspomnianą wcześniej dwójką. Postanowiłem więc, że dziś zagram kolejne zwycięstwo Norwega Jacobsen.
Sporo się mówi o butach Norwegów, które podobno pomagają zawodnikom Alexandera Stöckla w osiąganiu lepszych wyników (w czym brylują Austriacy nie mogąc pogodzić się z porażkami swoich zawodników). Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że Anders Jacobsen jest w wyśmienitej formie i co ważniejsze o czym mówił trener naszych skoczków Łukasz Kruczek Norweg jest bardzo równy co nie zdarzało mu się wcześniej, bo o tym, że wszyscy wiedzieli, że Jacobsen potrafi daleko skakać zaskakuje natomiast regularność z jaką to robi. Ponadto warto zwrócić uwagę co mówił Jacobsen po wczorajszych treningach i kwalifikacjach czyli o tym, że w zawodach powinien być bardziej skoncentrowany i te skoki powinny być lepsze. Można więc domniemywać, że Jacobsen ma w swoich skokach rezerwę czego raczej nie da się powiedzieć o obecnej formie Gregora, który w każdym kolejnym skoku chce pokazać, że jest lepszy od Norwega (na razie udaje mu się to tylko w kwalifikacjach).
Na koniec dodam, że w sezonie 2006/07 to właśnie na skoczni Bergisel w Innsbrucku Anders Jacobsen znacząco zbliżył się do wygrania Turnieju Czterech Skoczni wygrywając zawody i budując sobie przewagę w generalnej klasyfikacji nad Austriackim skoczkami. Czy dziś może być podobnie? Zważywszy na to, że sporo mówi się, że Jacobsen w obecnej formie może powtórzyć wynik Svena Hannawalda i wygrać wszystkie cztery konkursy jest według mnie naprawdę możliwe.

Do góry
#5699140 - 06/01/2013 19:56 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
tomi2301 Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2011
Postów: 996
Skąd: ŁÓDŹ-BAŁUTY
Klasyfikacja generalna: Kot- Kubacki 2


W stsie jest dzis do zagrania bardzo przyjemna para. Tyczy sie to calego turnieju 4 skocznie. Po 3 konkursach Kot minimalnie wyprzedza drugiego z naszych. Co sie co sie co sie stalo MAciek na tej skoczni nie czuje sie juz tak dobrze. Swoj typ opieram glownie na tym z kim zmierza sie w serii KO. Kot z duza doza prawdopodobienstwa odpadnie w parze z Freitegiem, naomiast Kubacki pokona Zyle. Co za tym idzie nawet jak w 1 serii Kot odda lepszy skok to nie widze szans na to by znalazl sie w 5 LL. Kubacki awansujac do 2 serii moze z progu spasc i go wyprzedzi. Dodam, ze kurs dwa i pol zlotego bardzo mnie zacheca do zagrania.

Powodzenia

Do góry
#5708262 - 11/01/2013 18:40 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: tomi2301]
Big Ben Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2006
Postów: 9985
Skąd: denn Du bist, was Du isst
Konkurs drużynowy - Zakopane 11.01.2013r.

Austria-Niemcy
@2.25
STS
10/10

Niemcy dysponują bardziej wyrównanym składem. Po odpoczynku i braku startu w Wiśle wracają Freund i Wellinger, a po bardzo intensywnych ostatnich kilkunastu dniach taki odpoczynek może być zbawienny. Skład oprócz w/w dwójki zapewne będą uzupełniać świetny Freitag i solidny Wank.

Z kolei u rywali ostatnie tygodnie bez rewelacji. Schlierenzauer ostatnio chory, z gorączką, zapewne odbije się to na jego dyspozycji, a bez jego świetnej postawy trudno sobie dziś wyobrazić by Austriacy mogli rywalizować z Niemcami.
Morgenstern ten sezon bardzo poniżej oczekiwań, dobre skoki przeplata fatalnymi - niedawno narodzona córka może być powodem swoistego rozkojarzenia tego bądź co bądź bardzo uznanego skoczka.
Kofler również ostatnio przygaszony, nie prezentuje już formy z końcówki poprzedniego roku kalendarzowego.
Loitzl jak to Loitzl, swoje skoczy, ale nie jest to zawodnik, który może pociągnąć reprezentację.

PS1: stawka wg mojego uznania, ewentualna porażka nie spowoduje, że od jutra będę chodził bez butów smile

PS2: zdecydowane value w tym kursie, np. w Fortunie Niemcy w tej parze @1,50 i to już bardziej realna ocena szans

pozdrawiam,
Ben

Do góry
#5708639 - 12/01/2013 00:55 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Big Ben]
Big Ben Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2006
Postów: 9985
Skąd: denn Du bist, was Du isst
Originally Posted By: Big Ben

Austria-Niemcy
@2.25
STS
10/10


Do góry
#5744989 - 02/02/2013 17:44 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
march88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/04/2006
Postów: 2365
Dzisiaj wysoko mogą być Słoweńcy - Hvala i Tepes, zwłaszcza Tepes wyglądał bardzo solidnie na w treningach i kwalifikacjach. Poza tym oczywiście Amman powinien być w ścisłym czubie. Kurs w Unibet w parze z Neumayerem ponad 2,3 to lekka przesada.
Natomiast nie widzę dzisiaj w czołówce żadnego z Norwegów. Ani Velta, ani Stjernen ani Fannemel nie prezentują się tak solidnie jak chociażby Polacy, a zwłaszcza Kot, który ma szansę być dzisiaj w TOP 5. Poza zasięgiem wydaje się być Gregor i zapewne Kranjec będzie na podium[b][/b]

Do góry
#5744993 - 02/02/2013 17:46 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
march88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/04/2006
Postów: 2365
Warto też zagrać Loitzla który świetnie lata w Czechach. Bardzoo regularny, dodatkowo nootami powinien sporo nadrabiać. W top 10 powinien znaleźć się bez problemu. Warto też spróbować w parze z którymś Norwegiem

Do góry
#5745177 - 02/02/2013 20:08 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
DJ_wAgLiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2003
Postów: 6861
Skąd: Gniezno
Jak dla mnie Schiliri wcale nie jest poza zasięgiem. Osobiście gram, że Kranjec będzie od niego lepszy, kurs 2.00 mnie zadowala. Słoweniec, to doświadczony lotnik, a wczorajszy skok w kwalach, gdzie sypało niemiłosiernie, co powodowało zasypane tory, o niczym nie świadczy

Schlirenzauer - Kranjec 2 @2.00

Do tego Kot z Żyłą. Kot widać czuje się tutaj wyśmienicie, a Żyła wręcz odwrotnie niczym w Vikersund

Kot - Żyła 1 @1.50

Stoch swoje skoczy i prezentuje się całkiem przyzwoicie, natomiast jedyny Norweg, który w Vikersund nie zawalił sprawy Stjernen, tutaj znacznie słabiej lata, więc jak dla mnie sprawa jest jasna

Stoch - Stjernen 1 @1.70

Do góry
#5757181 - 10/02/2013 15:45 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Skoki Narciarskie - Puchar Świata Willingen
Spotkanie: H2H: Jurij Tepes -Daiki Ito
Typ: Jurij Tepes
Kurs: 2.22
Betsson

Daiki Ito jak wszyscy Japończycy wracają do startów w PŚ (od Sapporo nie startowali). Wczoraj zawodnicy z kraju kwitnącej wiśni zajęli 6.miejsce, widać w szczególności, że przerwa dobrze zrobiła Ito i Taku Takeuchi, którzy w Willingen skaczą zdecydowanie lepiej niż przed Sapporo.
Mimo poprawy Japońskich skoczków to jednak mając w parze do wyboru Jurij Tepes a Daiki Ito, zdecydowanie stawiam na tego pierwszego. Widać bowiem od pewnego czasu, że Słoweńcy skaczą coraz lepiej i przede wszystkim dobrze czują się na dużych skoczniach. Ito natomiast wciąż szuka swojej optymalnej formy sprzed kontuzji.
W piątkowych treningach przed kwalifikacjami nieco lepiej wypadł Ito, który zajął 8. i 12. miejsce, Tepes natomiast klasyfikowany był na 37. i 16. miejscu. W kwalifikacjach Ito zajął 3.miejsce natomiast Tepes 8. Przed sobotnim konkursem drużynowym nieco lepiej wypadł już Tepes zajmują 10.miejsce natomiast Ito był pozycję niżej. W konkursie drużynowym Ito nieoficjalnie zajął 7.miejscie indywidualnie natomiast Tepes 16. Jak widać w większości przypadków lepszy był Japończyk. Ja jednak uważam, że to jednak Tepes jest w lepszej formie, owszem jest nierówny ale ostatnio słabsze skoki zdarzają mu się zdecydowanie rzadziej, natomiast co do formy Ito to nie jestem przekonany czy jest wstanie powtórzyć dobre skoki w konkursie - jeżeli tak to będzie to znaczyło, że wraca do wysokiej formy.
Jeszcze na jedną ważną rzecz chciałbym zwrócić uwagę, otóż Ito będzie dziś startował z dość wczesnym numerem, a jak pamiętamy z ostatnich zawodów może to być spory problem w walce o czołowe lokaty, jeżeli jury będzie miało problem z ustawieniem odpowiedniej belki startowej. Więc nawet w przypadku dobrego skoku Japończyka w pierwszej serii wcale nie będzie to oznaczało wysokiej pozycji dla niego.

Do góry
#5766245 - 17/02/2013 19:38 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Skoki Narciarskie - Puchar Świata Oberstdorf
Spotkanie: H2H Polska - Finlandia
Typ: 2
Kurs: 2.33
Bukmacher: Betsson

Ogłoszone już zostały składy w jakich ekipy wystawiły na dzisiejszy konkurs drużynowym na "mamucie" w Obersdorfie. Patrząc obiektywnie nasza drużyna prowadzona przez Roberta Mateję będzie dzisiaj rywalizować o 7.miejsce z reprezentacją Finlandii (zgłoszono 8 ekip). Nie wydaje się bowiem, by Czesi mający Hajka czy Koziska mogły przegrać rywalizację z Finlandią czy Polską, a pozostałe ekipy są po prostu poza zasięgiem naszej młodej reprezentacji.
Faworytem bukmacherów w pojedynku Polska - Finlandia są nasi zawodnicy ja jednak wcale nie jestem co do tego przekonany. Owszem Finowie są w niesamowitym kryzysie, a oprócz tego Pekka Niemelae nie wysłał na zawody do Obersdorfu Anssi Koivuranty i Ville Larinto, którzy zostali powołani na MŚ w Val di Fiemme. Mimo to wydaje mi się, że nawet bez tej dwójki Finowie mają bardziej doświadczonych zawodników jeśli chodzi o zawody na "mamutach". Jest bowiem Olli Muotka, który wczoraj co prawda do "30" się nie dostał ale wcześniej z powodzeniem radził sobie na "mamutach" w Vikersund był 22 i 29, a w Harrachovie 21 i 35 więc potrafił punktować na tych wielkich obiektach i myślę, że jak na Fiński zespół powinien być to dziś solidny punkt drużyny. Nie zapominajmy również, że w drużynie na te zawody jest również najlepszy obecnie Fiński skoczek Lauri Asikainen, który piątkowych kwalifikacji nie przebrnął oraz Sami Heiskanen, który jest w kadrze na MŚ, a także Ossi-Pekka Valta.
Nasza drużyna wystąpi natomiast w składzie Krzysztof Biegun, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Żaden z tych zawodników nie jest oczywiście powołany na MŚ. Jest to tzw. kadra B naszej reprezentacji prowadzonej przez Roberta Mateję, większość z nich debiutuje na skoczniach "mamucich". Skaczą co prawda równo ale jak mogliśmy się wczoraj przekonać skaczą kilkanaście metrów krócej niż szeroka czołówka PŚ. Oczywiście Finowie do czołówki nie należą ale wydaje mi się, że nawet w niepełnym składzie powinni być mimo wszystko lepszą drużyną niż kadra B Polski, która dopiero co debiutuje na skoczniach mamucich.
Podsumowując wydaje mi się, że będziemy świadkami wyrównanej rywalizacji o 7.miejsce. Osobiście jednak stawiam na niebędących faworytem bukmacherów Finów, uważam, że Finowie skaczą tak sobie powinni jednak okazać się lepsi niż nasza młoda drużyna. Jeżeli tak się nie stanie to naprawdę będzie to bardzo zły prognostyk przed MŚ w narciarstwie klasycznym.

Do góry
#5768548 - 19/02/2013 23:36 Re: Skoki narciarskie - Puchar Świata 20121/2013 [Re: Rivaldinho]
TEO Offline
Eliminator

Meldunek: 02/12/2003
Postów: 35252
Skąd: Kg(L)
Witam jeśli ktos bybył chętny na wyjazd z Zachodniopomorskiego na Mistrzstwa do Predazzo to proszę na priv. Wyjazd 25.02 powrót 03.03. 6 noclegów w Predazzo. Jedno miejsce wolne. Wyjazd samochodem z Kołobrzegu.

Do góry

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3245 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581553 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49