Opcje tematu
#5676236 - 21/12/2012 03:36 Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29729

Do góry
Bonus: Unibet
#5676240 - 21/12/2012 03:38 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29729
Originally Posted By: dziura
Nie ma odpowiedniego tematu więc napisze tu. Dziś w szwedzkim Are odbędzie się slalom gigant kobiet który w tym roku ma niekwestionowaną liderkę Słowenkę Tine Maze. W obecnym sezonie slalom gigant odbył się 4 razy w: Soelden,Aspen,St. Moritz i ostatnio w niedziele w Courchevel. wszystkie cztery wygrała Tina odpowiednio z przewagą: 2,47, 6,71, 0,54, 1,43 co świadczy o pełnej dominacji. Te przekonywujące zwycięstwa w głównej mierze spowodowane są zmiana specyfikacji nart (większy promień skrętu) co faworyzuje zawodniczki dobrze przygotowane do sezonu. Na starcie nie pojawi się najgroźniejsza rywalka w walce o końcowe zwycięstwo Lindsey Vonn.
Typ: Tina Maze zwycięstwo kurs: 2,2 fortuna na pewno można znaleźć wyższy.
I suche typy:
Curtoni I.-Brem 1
Worley-Gisin 1
Zettel-Kirchgasser 1
Rebensburg 1-6


Originally Posted By: dziura
wczoraj wyszło średnio frown na dziś:
Velez Zuzulová V.-Duerr L. - 1 28 letnia doświadczona Słowaczka jeździ tylko slalomy i slalomy giganty w tym roku była 5 w fińskim Levi oraz 11 w Aspen (trzeci czas drugiego przejazdu) w dzisiejszych zawodach wystartuje z 7 numerem. Veronika w ubiegłym roku na tej trasie uplasowała się na drugim miejscu. Natomiast 21 letnia Niemka startuje praktycznie w każdej dyscyplinie narciarstwa alpejskiego, z różnym skutkiem. W Levi nie ukończyła pierwszego przejazdu a w Aspen zajęła wysokie 6 miejsce co było jej największym osiągnięciem w slalomie, warto dodać że wczoraj nie ukończyła slalomu giganta.

Do góry
#5684773 - 28/12/2012 15:54 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
dziura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/01/2008
Postów: 10040
Skąd: tbg/rzeszów
mam nadzieje że ktoś skorzystał z powyższej analizy
Narciarski puchar świata po dwóch latach powrócił do austriackiego Semmering. Dziś rozgrywany będzie slalom gigant. Na początek wybrałem parę austriacko - francuzką, Fenninger 5, n, n, 4, 2, w tym jeden bardzo pechowy upadek na przedostatniej bramce, po wynikach widać że 23 letnia Anna jest w formie natomiast nie można tego powiedzieć o 24 Anemone której wyniki w GS pozostawiają wiele do życzenia: n, 14, n, n, n.
Typ: Fenninger-Marmottan 1 1,3 Fortuna
Następnym typem będzie pojedynek dwóch Austriaczek. Znakomicie spisującej się w tym sezonie 26 letniej Zettel z 31 letnią Goergl której nowa specyfikacja nart wogóle nie leży o czym świadczą jej tegoroczne wyniki w GS: 14,7,n,n,12 natomias Katrin jak już wyżej wspomniałem rewelacyjnie: 2,2,6,2,10.
Typ: Zettel-E.Goergl 1 1,35 Fortuna
Do tego suche typy bo za niedługo zaczynają się zawody:
Worley-Gut 1 1,34
Rebensburg-Hansdotter 1 1,25
Maze 1-3 1,45

Do góry
#5684782 - 28/12/2012 16:33 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Worley 1-6, 1.60 wygląda ciekawie

Do góry
#5684911 - 28/12/2012 20:37 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: dziura]
dziura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/01/2008
Postów: 10040
Skąd: tbg/rzeszów
Originally Posted By: dziura
mam nadzieje że ktoś skorzystał z powyższej analizy
Narciarski puchar świata po dwóch latach powrócił do austriackiego Semmering. Dziś rozgrywany będzie slalom gigant. Na początek wybrałem parę austriacko - francuzką, Fenninger 5, n, n, 4, 2, w tym jeden bardzo pechowy upadek na przedostatniej bramce, po wynikach widać że 23 letnia Anna jest w formie natomiast nie można tego powiedzieć o 24 Anemone której wyniki w GS pozostawiają wiele do życzenia: n, 14, n, n, n.
Typ: Fenninger-Marmottan 1 1,3 Fortuna
Następnym typem będzie pojedynek dwóch Austriaczek. Znakomicie spisującej się w tym sezonie 26 letniej Zettel z 31 letnią Goergl której nowa specyfikacja nart wogóle nie leży o czym świadczą jej tegoroczne wyniki w GS: 14,7,n,n,12 natomias Katrin jak już wyżej wspomniałem rewelacyjnie: 2,2,6,2,10.
Typ: Zettel-E.Goergl 1 1,35 Fortuna
Do tego suche typy bo za niedługo zaczynają się zawody:
Worley-Gut 1 1,34
Rebensburg-Hansdotter 1 1,25
Maze 1-3 1,45

kursy niskie ale spokojnie 5/5 mam nadzieje że ktoś skorzystał

Do góry
#5685004 - 28/12/2012 22:55 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
dziura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/01/2008
Postów: 10040
Skąd: tbg/rzeszów
Jutro kolejny dzień zawodów w austriackim Semmering, tym razem rozgrywany będzie slalom. Będą to 3 zawody slalomowe w tym roku po Levi,Aspen i Are. Na początek wpadła mi w oko para Zahrobska-Aubert typ grany raczej przeciwko Francuzce niż na Czeszkę smile 30 letnia Aubert startowała w tym sezonie tylko w slalomie i to bardzo bardzo słabo, zajmowała odpowiednio miejsca 27,DNF2przejazd,15 natomiast 27 letnia Sarka prezentuje przeciętną ale za to równą formę plasowała się na miejscach 13,14,14. Większe szanse daje Czeszce, Aubert wygląda mi na już wypaloną zawodniczkę. Znaczenie będzie tutaj miał również numer startowy. Niestety nie pojawiła się jeszcze lista starostować ale myślę że będzie to różnica 10-15 nr.startowych. Typ: S.Zahrobska-Aubert S.1 1,52 Fortuna
Kolejna parą nad którą warto się zastanowić to Velez Zuzulová V.-Swenn Larsson A. Słowaczkę opisywałem już wyżej więc podam tylko miejsca zajmowane w tym sezonie w slalomie: 5,11,7. 21 letnia szwedka w slalomie radziła sobie z różnym skutkiem: 7,25,13 startowała również w SG ale nie ukończyła żadnego z 4 w których startowała.
Doświadczona Słowaczka nie powinna mieć żadnego problemu z pokonaniem Szwedki.
Typ: Velez Zuzulová V.-Swenn Larsson A. 1 1,33 Fortuna
Następnym typem który wybrałem będzie pojedynek dwóch Szwedek Hansdotter-Eklund N. nie rozumiem za bardzo dlaczego fortuna wystawiła taką parę, wiadomo slalom gdzie o upadek nie trudno... Pierwsza ze szwedek niezwykle doświadczona 7 sezon w alpejskim pucharze specjalistka od slalomu i slalomu giganta w tym radzi sobie bardzo dobrze w slalomie zajmowała miejsca: n,11,2 w SG: 18,n,11,5,5 i dzisiaj 11 natomiast młodsza szwedzka zawodniczka radzi sobie dosyc przeciętnie w slalomie 22,27,6 w SG:n,n,n. Typ Hansdotter-Eklund N. 1 1,38 Fortuna
oraz suche typy:
Pietilae Holmner-Borssen 1 1,48 Fortuna
M.Riesch Hoefl-Duerr L. 1 1,32 Fortuna
Shiffrin 1-6 1,35 Fortuna
Wg. mnie faworytką jutrzejszych zawodów jest M.Riesch Hoefl dziś spisała się bardzo dobrze w tym sezonie już wygrywała, po cichu liczę na jej zwycięstwo. O Zettel trochę się obawiam jeździ na granicy ryzyka dziś pierwszy przejazd bardzo przeciętny.

Do góry
#5734203 - 26/01/2013 16:27 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Narciarstwo Alpejski, Zjazd Mężczyzn Kitzbuhel
Kto wygra?
Typ: Klaus Kroell
Kurs: 6.00

Obecny sezon w dyscyplinach szybkościowych stoi pod znakiem zdecydowanej dominacji Aksela Lunda Svindala. Norwego potwierdził swoją dominację wczoraj na trasie Super-G w Kitzbuhel, dlategi też dzisiaj jest stawiany w roli głównego faworyta do wygrania zjazdu. Mimo to stawiam na reprezentanta gospodarzy Klausa Kroella zdobywcy małej Kryształowej Kuli za sezon 2011/2012. Austriak był najszybszy na trasie trzeciego treningowego przejazdu i w mojej ocenie ma szansę pokusić się o wygrana również dzisiaj. Kursy na takie rozstrzygnięcie w mojej ocenie reprezentują spore value, gdyż szanse reprezentanta gospodarzy oceniam na 25-30%.

Do góry
#5749738 - 05/02/2013 15:51 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Narciarstwo Alpejskie, Super-G Kobiet, Schladming
Najlepsza trójka
Typ: Anna Fenninger
Kurs: 2.70

Austriaczka jest w mojej ocenie najlepiej przygotowaną zawodniczką do namieszania w szykach super duetowi Tina Maze – Lindley Vonn. Niedość bowiem, że będzie wspierana przez miejscową publiczność i trasę zna jak własną kieszeń, to w dodatku Super gigant jest jej koronną konkurencją. Również jej forma jest co najmniej dobra, a jak pokazały zawody w ST. Anton, gdzie byłą druga przy odrobinie szczęścia jest w stanie pokusić się nawet o zwycięstwo. Typ na Fenniger w trójce wydaje się jednak ciut bezpieczniejszy i z tego powodu decyduję się nań.

Do góry
#5751087 - 06/02/2013 13:20 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Narciarstwo Alpejskie, Super-G Mężczyzn Schladming
Kto zakończy na podium?
Typ: Christian Inerhofer
Kurs: 3.20

Wczorajsze zawody z powodu mgły i zapadających ciemności nie były najłatwiejsze dla zawodniczek. Również techniczna trasa, pełna podkręconych bramek nie wszystkim zawodniczkom pasowała. Dlatego też jestem tym bardziej zaskoczony bardzo niskimi kursami zarówno na wygraną, jak i podium Aksela Lunda Svindala. Oczywiście Norweg ma za sobą doskonały sezon i jest w bardzo dobrej formie. Jednak kursy na top 3 tak groźnych rywali, jak Inerhofer, czy Jansrud powyżej @3.00 to już spore value. W mojej ocenie trasa idealnie pasuje do Włocha, który jeździ doskonale technicznie, co potwierdził choćby podczas ostatniego super gigant w Kitzbuhel. Ponadto należy pamiętać, że w Schladming Inerhofer będzie bronił tytułu Mistrza Świata wywalczonego właśnie w tej specjalności. Tym samym typ na Włocha jest dla mnie swoistym must betem, w szczególności po tak kuszących kursach.

Do góry
#5751089 - 06/02/2013 13:30 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Sabelius]
gerwazy Offline
old hand

Meldunek: 03/02/2013
Postów: 1077
Originally Posted By: Sabelius
Narciarstwo Alpejskie, Super-G Mężczyzn Schladming
Kto zakończy na podium?
Typ: Christian Inerhofer
Kurs: 3.20

Wczorajsze zawody z powodu mgły i zapadających ciemności nie były najłatwiejsze dla zawodniczek. Również techniczna trasa, pełna podkręconych bramek nie wszystkim zawodniczkom pasowała. Dlatego też jestem tym bardziej zaskoczony bardzo niskimi kursami zarówno na wygraną, jak i podium Aksela Lunda Svindala. Oczywiście Norweg ma za sobą doskonały sezon i jest w bardzo dobrej formie. Jednak kursy na top 3 tak groźnych rywali, jak Inerhofer, czy Jansrud powyżej @3.00 to już spore value. W mojej ocenie trasa idealnie pasuje do Włocha, który jeździ doskonale technicznie, co potwierdził choćby podczas ostatniego super gigant w Kitzbuhel. Ponadto należy pamiętać, że w Schladming Inerhofer będzie bronił tytułu Mistrza Świata wywalczonego właśnie w tej specjalności. Tym samym typ na Włocha jest dla mnie swoistym must betem, w szczególności po tak kuszących kursach.


men jadą po innej trasie,niż wczoraj kobietki

Do góry
#5761972 - 14/02/2013 13:49 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Narciarstwo Alpejskie Kobiet, MŚ Schladming
Kto wygra slalom gigant?
Typ: Viktoria Rebensburg
Kurs: 4.20

Slalom gigant to koronna konkurencja Viktorii Rebensburg, która w tej specjalności zdobyła dwie małe kryształowe kule, dlatego też dziwi mnie aż tak mocne faworyzowanie Tiny Maze. Oczywiście Słowenka ma za sobą fantastyczny sezon, jednak nie jest ona przecież supermenką i nie będzie wygrywać każdej konkurencji. Potwierdził to chociażby niedawno rozegrany zjazd, gdzie pomimo nieobecności Lindsey Vonn Maze była dopiero siódma. Dlatego też w mojej ocenie kursy na wygraną powinny być rozłożone pomiędzy Niemką i Słowenką po równo. Również nie spodziewam się by Austryjaczki (Fenninger, Zettel) były w stanie zagrozić Niemce, gdyż jak pokazały dotychczas rozegrane konkurencje chyba nie trafiły one z formą na Mistrzostwa.

Do góry
#5791173 - 09/03/2013 14:23 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Ojro]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Narciarstwo Alpejskie, Slalom Gigant
Typ: Marcel Hirscher (zwycięzca)
Kurs: 4.00

Slalom Gigant to bardzo selektywna dyscyplina narciarstwa alpejskiego, w której nie ma miejsca na przypadkowych zwycięzcow jak choćby często ma to miejsce w zjeździe z uwagi na zmieniające się na trasie warunki atmosferyczne. Doskonale potwierdza to obecny sezon zdominowany przez Teda Ligety'ego. Amerykanin ze swoim specyficznym stylem jazdy na tyłach nart jako pierwszy najlepiej zaadaptował się do nowych desek oraz wytycznych Fisu odnośnie ustawiania bramek na trasie i w tym sezonie ma na swoim koncie kilka spektakularnych wygrnaych. Jedynymi, którzy jak dotąd byli mu w stanie skutecznie zagrozić byli Marcel Hirscher oraz Alexis Pinturault. W dzisiejszych zawodach stawiam na Austriaka, który jest zawodnikiem bardziej doświadczonym i regularnym oraz wciąz walczy w klasyfikacji generalnej o dużą Kryształową Kulę z Akselem Lundem Svindalem, w związku z czym powinien skrzetnie gromadzić punkty we wszystkich konkurencjach technicznych. Jednoczeście podreślenia wymaga nieco słabsza ostatnio po niezwykle udanych Mistrzostwach Świata w Schladmingforma Ligety'ego oraz fakt, że Hirscher i Pinterualt jak dotąd osiągali lepsze wyniki w Kranjskiej Gorze od Amerykanina.

Do góry
#5791185 - 09/03/2013 14:44 Re: Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2012/13 [Re: Valverde]
dziura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/01/2008
Postów: 10040
Skąd: tbg/rzeszów
Originally Posted By: Valverde
Narciarstwo Alpejskie, Slalom Gigant
Typ: Marcel Hirscher (zwycięzca)
Kurs: 4.00

Slalom Gigant to bardzo selektywna dyscyplina narciarstwa alpejskiego, w której nie ma miejsca na przypadkowych zwycięzcow jak choćby często ma to miejsce w zjeździe z uwagi na zmieniające się na trasie warunki atmosferyczne. Doskonale potwierdza to obecny sezon zdominowany przez Teda Ligety'ego. Amerykanin ze swoim specyficznym stylem jazdy na tyłach nart jako pierwszy najlepiej zaadaptował się do nowych desek oraz wytycznych Fisu odnośnie ustawiania bramek na trasie i w tym sezonie ma na swoim koncie kilka spektakularnych wygrnaych. Jedynymi, którzy jak dotąd byli mu w stanie skutecznie zagrozić byli Marcel Hirscher oraz Alexis Pinturault. W dzisiejszych zawodach stawiam na Austriaka, który jest zawodnikiem bardziej doświadczonym i regularnym oraz wciąz walczy w klasyfikacji generalnej o dużą Kryształową Kulę z Akselem Lundem Svindalem, w związku z czym powinien skrzetnie gromadzić punkty we wszystkich konkurencjach technicznych. Jednoczeście podreślenia wymaga nieco słabsza ostatnio po niezwykle udanych Mistrzostwach Świata w Schladmingforma Ligety'ego oraz fakt, że Hirscher i Pinterualt jak dotąd osiągali lepsze wyniki w Kranjskiej Gorze od Amerykanina.

z tym stwierdzeniem nie mogę się zgodzić, powinno raczej brzmieć "udało im się z Amerykaninem wygrać"
Kranjska Gora 2009 Ted 1 Marcel DNF2
Kranjska Gora 2010 Ted 1 Marcel 2
Kranjska Gora 2010 Ted 3 Marcel 1
Kranjska Gora 2011 Ted 3 MarcelDNS Alexis 2
Kranjska Gora 2012 Ted 1 Marcel 3 Alexis 2
Dziś ta trójka będzie walczyła o zwycięstwo o którym zadecydują detale.

Do góry

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (akagi, alfa, VVega, igea23, Sony, ANZELMO, Akhu), 1329 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581254 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49