Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#594768 - 04/06/2006 02:01 Najlepszy livescore
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Witam!
Zrobiłem małe porównanko trzech livescorów: LiveSports.pl , Soccerstand.com i Futbol24.com i oto do czego doszedłem:


1. Po pierwsze i najważniejsze - czas ukazywania zdażeń.
Wiadomo, im szybciej tym lepiej.

Otóż z moich obserwacji wynika, że najlepszym pod tym względem jest futbol24. Najszybciej podaje strzelone bramki czy też połowę/koniec meczu.

Nieco gorzej jest z SoccerStandem i mimo, że sam się odświeża co dwie minuty to dość szybko po zdarzeniu ukazuje je w oknie.

Najgorzej pod tym względem wypada LiveSports. Wczoraj przeszli samych siebie: mecz Vasas - MTK. LiveSports pokazuje czas: 32 minuta meczu. Pojawia się informacja, że padła bramka. Strzelił ją Adam Hrepka, ale co najciekawsze, strzelił ją w 16 minucie Mają trochę opóźnienie...


2. Oferta
Tutaj jest króta piłka: 2 liga polska jest najlepszym testerem oferty livescore. Otóż, spośród wymienionych stron wyniki naszej drugiej można śledzić tylko na Futbol24. Pozostałe, owszem mają bogatą listę spotkań, ale tej konkretnej mi u nich brakuje.


3. Oprawa graficzna/czytelność.
Tym razem zacznę od LiveSports, bo ich szata graficzna najbardziej przypadła mi do gustu. Wiadomo, że w zakresie wyświetlania wyników nie dużo można wymyśleć, jednak stronka LiveSports jest przejrzysta, ligi są oddzielone ciemnymi paskami z tytułami grupy meczy. Wyszukanie konkretnego meczu nie zajmuje dużo czasu.

Drugi wg mnie jest SoccerStand. Jest nieco mniej przejrzysta od LiveSports ale tylko dlatego, że dookoła wyników mruga parę banerów reklamowych. Gdy wybierzemy "POPUP" zobaczymy czste okienko tylko z wynikami (jest co prawda jeden baner ale nie rzuca się w oczy). Ciekawostką jest to, że w tym popup'ie podawane jest więcej meczy niż na pierwotnej stronie.

Ostatni jest Futbol24. Niestety lista wszystkich meczy razem nie dociera do mnie. Owszem, można wybrać które ligi chce się oglądać, ale włączając wszystkie np. w soboty jest ich tam naprwadę dużo. Graficznie jest dobrze, nie mrugają banery, stronka jest czytelna.

4. Dostępność innych sportów, czyli możliwość przełączania się między aktualnymi wynikami innych dyscyplin.
Tutaj na pierwszym miejscu widzę LiveSports. Wybór dyscypliny jest prosty i intuicyjny. Nie trzeba go szukać tak jak na SoccerStandzie. To właśnie ten livescore zajmuje drugie miejsce. Oferta proponowana przez obie strony jest porównywalna, standardowo: tenis, koszykówka, hokej, football i baseball. SoccerStand pokazuje jeszcze wyniki golfa i wyścigów konnych.

Zupełnie marnie wypada tutaj Futbol24. Znajdują się tam, jak nazwa wskazuje, wyniki piłki nożnej. Nie ma innych dystcyplin. Co więcej, nie ma nawet żadnych linków do innych stron z wynikami...

5. Inne wyróżniające cechy.
Tutaj jest najciekawiej. Ale od początku.
Zmiana strony (przeładowanie nowego dnia) na SoccerStandzie jest automatyczne ale jeszcze nie odkryłem o której godzinie. Najczęściej koło godz. 10 nie ma już wyników z poprzedniego dnia, jest aktualny spis meczy.
Nieco inaczej jest na LiveSports, gdzie stronka zmienia się o północy, z tym, że mecze rozpoczęte tuż przed północą są na "starej" stronce. Oczywiście na obu stronach można wybrać dowolną datę (LiveSports: 7 dni do tyłu i do przodu, SoccerStand: 5 do tyłu i 2 do przodu) i mozna sprawdzić archiwalne wyniki lub spis kolejnych meczy. Na Futbol24 takiej opcji nie ma, bo jest ona (strona) stricte live, oczywiście wyniki meczy z aktualnego dnia).

Ciekawą opcją na SoccerStand jest porównywanie rywali (H2H). Czyste statystyki, przydatne szczególnie do under/over czy też 1H/2H. Niestety pozostałe strony nie mogą pochwalić się taką pomocą.

Futbol24 nadrabia te drobne niedogodności np. dźwiękowymi powiadomieniami o strzelonych golach, czy też zakończonych meczach. Jest to przydatne szczególnie, gdy nie śledzi się ciągle przebiegu gry, tylko jest się zajętym czymś na komputerze.

Na wszystkich stronach można wybrać, które ligi chce się oglądać.


Podsumowując muszę stwierdzić, że żaden z wymienionych nie jest idealnym livescorem. Sam korzystam ze wszystkich trzech, w zależności jakiej informacji szukam. Według mnie, idealny livescore, o ile powstanie, musiałby spełniać następujące warunki:
(a) tempo Futbol24
(b) ofertę Futbol24
(c) oprawę graficzną LiveSports
(d) dźwięki Futbol24
(e) H2H SoccerStand

Jeśli macie jakieś spostrzeżenia, uwagi czy propozycje - piszcie...
Pozdrawiam!

Do góry
Bonus: Unibet
#594769 - 04/06/2006 06:37 Re: Najlepszy livescore
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
http://www.7m.cn:10008/default_split_en.aspx - najszybsze na sieci . Laduje dosc dlugo( nic innego jak chinszczyzna) i na poczatku trzeba sciagnac jakis programik Microsoftu, ale szybkosc wynikow powala!
Polecam

Do góry
#594770 - 04/06/2006 06:51 Re: Najlepszy livescore
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110840
Skąd: Las Vegas

Do góry
#594771 - 04/06/2006 08:27 Re: Najlepszy livescore
Mistrzunio80 Offline
addict

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 502
micha$ - zdecydowanie zgadzam się z Tobą w tym co napisałeś . Ja osobiscie korzystam z futbol24 - dlatego, że jest zdecydowanie najszybszy, ma najciekawszą ofertę i właśnie powiadamia sygnałem dźwiekowowym w przypadku strzelenia bramki - a to jest niezwykle pozyteczne - bardzo często zaznaczam wybraną ligę, której mecze obstawiłem, potem robię coś na kompie i nagle słyszę ten dźwięk - tej chwili ekscytacji i niepewnosci nie da zastąpić odświezaniem stronek na zwykłym livie :D:D. Kolorystycznie zdecydowanie najlepiej wypada livesports, soccerstand też nie prezentuje się źle .

Ja jeszcze czasami korzystam z tych stron
http://www.parimatch.com/en/liveres.html
http://www.goalserve.com/

Pozdro - dobra robota

Do góry
#594772 - 04/06/2006 09:29 Re: Najlepszy livescore
impulsive Offline
stranger

Meldunek: 26/04/2006
Postów: 6

Do góry
#594773 - 04/06/2006 09:30 Re: Najlepszy livescore
impulsive Offline
stranger

Meldunek: 26/04/2006
Postów: 6

Do góry
#594774 - 04/06/2006 17:46 Re: Najlepszy livescore
darek15 Offline
member

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 123
Jak już mówilem i podawałem wcześniej najszybszy 2-3 sekundy i gol to

chiński livescore który ja tu zapodałem. Te inne to syf.
Nie am szybszego. Tylko buki mają szybszy a ten jest skolidowany z bukami.

http://www.7m.cn:10008/default_split_en.aspx

Do góry
#594775 - 04/06/2006 18:12 Re: Najlepszy livescore
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Stronki livescore stronkami a ja dzisiaj potrzebowłem jakiegoś adresu cobym mógł w telefonie sprawdzić wyniki i niestety te wymienione wyżej nic nie pokazują. Chyba, że ja nie umiem obsługiwać przeglądarki...

Znacie jakieś adresy wap?

Do góry
#594776 - 04/06/2006 18:43 Re: Najlepszy livescore
berek Offline
veteran

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 1291
Quote:

Stronki livescore stronkami a ja dzisiaj potrzebowłem jakiegoś adresu cobym mógł w telefonie sprawdzić wyniki i niestety te wymienione wyżej nic nie pokazują. Chyba, że ja nie umiem obsługiwać przeglądarki...

Znacie jakieś adresy wap?




wap.fonbet.info ... pierwsza klasa ... polecam

Do góry
#594777 - 04/06/2006 18:56 Re: Najlepszy livescore
Alphabet Offline
enthusiast

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 212
Swego czasu najszybszy/najlepszy, bez błedów, był/jest www.goalzz.com + zdecydowanie największa oferta live.

Do góry
#594778 - 04/06/2006 19:57 Re: Najlepszy livescore
yaaho Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2005
Postów: 30870
Skąd: 2909 Taylor Street, Dallas, TX...
Quote:

Quote:

Stronki livescore stronkami a ja dzisiaj potrzebowłem jakiegoś adresu cobym mógł w telefonie sprawdzić wyniki i niestety te wymienione wyżej nic nie pokazują. Chyba, że ja nie umiem obsługiwać przeglądarki...

Znacie jakieś adresy wap?




wap.fonbet.info ... pierwsza klasa ... polecam





pierwsza klasa to wap.vysledky.sk fonbetowi brakuje jeszcze sporo do nich, pokazuja minute i strzelca bramki, duzo wiecej lig, tylko, ze po slowacku wszystko, ale to chyba nie problem

Do góry
#594779 - 04/06/2006 20:18 Re: Najlepszy livescore
solidny_gracz Offline
old hand

Meldunek: 17/10/2005
Postów: 797
jeden z chinskich dzis mnie ladnie nastraszyl... podal australie 1;1 w pierwszej polowie...

Do góry
#594780 - 04/06/2006 20:27 Re: Najlepszy livescore
sowa Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2005
Postów: 1396
Quote:

Swego czasu najszybszy/najlepszy, bez błedów, był/jest www.goalzz.com + zdecydowanie największa oferta live.




fajny arabski , ale lekko spóżniony !

Bardzo często jednak na nim siedze ,choć są lepsze !


Do góry
#594781 - 04/06/2006 21:49 Re: Najlepszy livescore
darek15 Offline
member

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 123
Chiński jest najszybszy bo jak wpadnie gol ze spalonego to też zapodają bo czort wie czy sędzia uzna czy nie po chwili a zakłady muszą zablokować. każdemu livescore zdarzają się pomyłki niestety. Nie ma idealnego.

Do góry
#594782 - 04/06/2006 23:16 Re: Najlepszy livescore
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
"5. Inne wyróżniające cechy.
Tutaj jest najciekawiej. Ale od początku.
Zmiana strony (przeładowanie nowego dnia) na SoccerStandzie jest automatyczne ale jeszcze nie odkryłem o której godzinie. Najczęściej koło godz. 10 nie ma już wyników z poprzedniego dnia, jest aktualny spis meczy.
Nieco inaczej jest na LiveSports, gdzie stronka zmienia się o północy, z tym, że mecze rozpoczęte tuż przed północą są na "starej" stronce. Oczywiście na obu stronach można wybrać dowolną datę (LiveSports: 7 dni do tyłu i do przodu, SoccerStand: 5 do tyłu i 2 do przodu) i mozna sprawdzić archiwalne wyniki lub spis kolejnych meczy. Na Futbol24 takiej opcji nie ma, bo jest ona (strona) stricte live, oczywiście wyniki meczy z aktualnego dnia)."
--------------------------------------------------------------


A własnie ze jest tylko trzeba poszukać;)

SLAW

Do góry
#594783 - 05/06/2006 12:36 Re: Najlepszy livescore
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

LiveSports pokazuje czas: 32 minuta meczu. Pojawia się informacja, że padła bramka. Strzelił ją Adam Hrepka, ale co najciekawsze, strzelił ją w 16 minucie Mają trochę opóźnienie...




takie sytuacje się nieraz zdarzają w bardziej "egzotycznych" ligach i nie jest to wina tych livescorów. One przecież nie wysyłają w tygodniu 1000 swoich pracowników na najodleglejsze stadiony świata, żeby im wyniki smsami słali, lecz bazują na lokalnych livescorach.

A czasem w słabych piłkarsko krajach właśnie z takim opóźnieniem są wyniki - i co tu ma do tego livesports, czy soccerstand?

Do góry
#594784 - 05/06/2006 13:53 Re: Najlepszy livescore
darek15 Offline
member

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 123
Dlatego te chińskie są najszybsze bo bazują na live buka. Tam buk am wszystko w ofercie i jak padnie gol ze spalonego to też blokują załad po 2-3 sekundach bo od razu nie zawsze wiadomo że gol jets nieważny. Poza tym nie mogą sobie pozwolić zektoś ogląda mecz a oni wszystkich przecież nie więc muszą mieć info bardzo dokładne. Nawet 2 liga polska jest. nie wiem kto im to włącza ale może ktoś wie??

Do góry
#594785 - 05/06/2006 14:26 Re: Najlepszy livescore
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Quote:


takie sytuacje się nieraz zdarzają w bardziej "egzotycznych" ligach i nie jest to wina tych livescorów. One przecież nie wysyłają w tygodniu 1000 swoich pracowników na najodleglejsze stadiony świata, żeby im wyniki smsami słali, lecz bazują na lokalnych livescorach.

A czasem w słabych piłkarsko krajach właśnie z takim opóźnieniem są wyniki - i co tu ma do tego livesports, czy soccerstand?




No więc ma znaczenie, bo na futbol24.com wynik był o czasie podany...

Do góry
#594786 - 05/06/2006 16:17 Re: Najlepszy livescore
marianosum Offline
enthusiast

Meldunek: 07/04/2005
Postów: 332
Skąd: tam gdzie urodzil sie CHOPIN -...
Quote:

Stronki livescore stronkami a ja dzisiaj potrzebowłem jakiegoś adresu cobym mógł w telefonie sprawdzić wyniki i niestety te wymienione wyżej nic nie pokazują. Chyba, że ja nie umiem obsługiwać przeglądarki...

Znacie jakieś adresy wap?



wap.livescore.com , wap.interia.pl szukac dzialu sport

Do góry
#594787 - 05/06/2006 17:09 Re: Najlepszy livescore
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Quote:

Quote:

Stronki livescore stronkami a ja dzisiaj potrzebowłem jakiegoś adresu cobym mógł w telefonie sprawdzić wyniki i niestety te wymienione wyżej nic nie pokazują. Chyba, że ja nie umiem obsługiwać przeglądarki...

Znacie jakieś adresy wap?



wap.livescore.com , wap.interia.pl szukac dzialu sport




wap.fonbet.info polecam!

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (burbon, Józef Małolepszy, Zaixi, 11kera11, Kretol), 2121 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581196 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49