Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#5948470 - 28/07/2013 21:09 Rower - jaki kupic ??
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Tym razem wystepuje z takim tematem ktorego jakos nie udalo mi sie do tej pory tutaj znalezc ...

A ze sporo tutaj sportowcow to moze cos poradzicie wink

Musze sobie kupic jakis rowerek bo moj dotychczasowy to juz bardziej antyk niz rower smile
Myslalem ze nie bedzie az takiego problemu ale ceny poszly zajeb.... w gore i to co mozna bylo kupic 1,5 roku temu za 1500zl dzis kosztuje ~ 3000 shocked smirk

Limit cenowy jaki mnie interesuje to mniej wiecej 1000-1500 max
Chcialbym zeby byl taki uniwersalny (czyli zarowno ulica w miescie jak i czasami jakis wypadzik poza ) - mowiac inaczej Cross
Nie zwracam uwagi jak 90% kupujacych na przerzutki (co swietnie wykorzystuja firmy rowerowe) bo nie bede bral udzialu w zawodach sportowych smile
Bardziej zalezy mi na dobrej ramie i kolach

Do góry
Bonus: Unibet
#5948480 - 28/07/2013 21:33 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Kupowałem crossa rok temu ale widzę, że w tym roku jednak ceny wyraźniej wyżej ...
Ale bez przesady - z 1.5 na 3k nie skoczyło smile
Może spróbuj coś znaleźć z poprzedniego rocznika. Często ten sam model w 2013 dostaje delikatnie gorszy osprzęt niż miał jako 2012.

Tu masz pewien wybór z 2012:
http://velo.com.pl/wyprzedaz/239?marka=1&items_per_page=50
Musisz dokładniej przejrzeć bo nie napisałeś jaki masz wzrost i jaki rozmiar roweru będzie u Ciebie.
Tu dla porównania ceny 2012:
http://velo.com.pl/rowery/rowery-crossowe

Sam kupiłem Agang Ritual 5.0 2011, teraz już chyba nie do znalezienia. To marka Authora i na pewno było warto rok temu w tamtej cenie. Może nie jeździłem zbyt dużo ale wg mnie warto.

Co do ram to każda markowa będzie OK. Wszystkie firmy mają podobną technologię i rama będzie spoko. Nie rozwalisz przy normalnej jeździe zgodnie z przeznaczeniem ...
Kwestia kół to chyba też podobna sprawa - pewnie rewelacji w tej kategorii cenowej nie ma. I niemal wszystko podobne.
I naprawdę największe różnice są w osprzęcie.

A tak w ogóle to przejdź się do sklepu i jakiś rower wypróbuj. Przede wszystkim dobrze wybierz rozmiar ramy ...


Aha, może chaotycznie trochę napisałem. Ale ten link co podałem to ja u nich kupowałem. Działają na zasadzie sieci sklepów i gdy znalazłem pasujący rower to załatwili i wysłali do "mojego" sklepu, który mam 400m od domu smile
To wg mnie plus to masz przygotowany rower do jazdy, i nie bawisz się w jakieś wysyłki ...

Do góry
#5949282 - 30/07/2013 02:26 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
@rivex

Dzieki za link wink znam ta strone bo maja tez sklep calkiem nedaleko mnie wiec nie byloby problemu z zamowieniem
Jednak w tej chwili nic specjanego tam nie ma nawet w wyprzedazach - jedyne co mogloby mnie zainteresowac to ten Author Classic za 1599zl

a co do ramy to powinienem przy 190cm miec raczej 21"

Do góry
#5952016 - 01/08/2013 05:09 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja mam trochę więcej cm i ramę 22cale.
W sumie przy moim wzroście to nawet 24cale się poleca.

U Ciebie wg mnie powinno być 21-22. Author ma ramy 22 i spróbuj takiej na początku ...

Cóż, ciężko coś na razie doradzić. Obecnie trudno o wyprzedaże, poprzednie roczniki to też już końcówki ...

Wiadomo, że poprzedni rocznik jest bardziej atrakcyjny cenowo.

Tak więc jeśli byś chciał coś lepszego w niezłej cenie to musiałbyś poczekać do jesieni/zimy ...

Jeśli jeździć będziesz niedużo to i starczy Ci rower z niższej półki za 1-1.5k. Ważne aby był markowy a nie jakieś cudo z marketu ...
Przejdź się może po sklepach. Być może sezon powoli się będzie kończył i dadzą jakiś rabat ...
Większość osób, które miały kupić rower na ten rok już kupiła ...

Do góry
#5952017 - 01/08/2013 05:23 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Unibike też jest dobry.
Chociażby crossfire:
http://www.rowerzysta.pl/unibike_2013/rower-crossowy-unibike-crossfire-gts-2013.html

To ponad Twój budżet ale wiem, że można trochę utargować na tych rowerach poza szczytem sezonu ...

Do góry
#5952027 - 01/08/2013 05:42 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
http://allegro.pl/rowery-rower-merida-crossway-20-crossowy-shimano-i3412260605.html

tu masz jeszcze 2012 - Meridy są na porządne, ramy dobrej jakości ...
Przede wszystkim masz swój rozmiar czyli 55cm - tak niby z aukcji wynika.
W ten cenie chyba byłoby warto ... jeszcze są jakieś pierdółki-gratisy, też coś warte ...

To tak na szybko rzucone propozycje.

Do góry
#5953338 - 02/08/2013 03:00 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Na co zwrócić uwagę kupując spodenki kolarskie? Bo nie mam o tym pojęcia, a czuję że są mi już potrzebne wink

Do góry
#5957285 - 05/08/2013 17:22 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: jerome]
simons1986 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/06/2011
Postów: 1708
Skąd: Pyrlandia
Originally Posted By: jerome
Na co zwrócić uwagę kupując spodenki kolarskie? Bo nie mam o tym pojęcia, a czuję że są mi już potrzebne wink


grubość pampersa wink

Do góry
#5957913 - 06/08/2013 18:08 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: jerome]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: jerome
Na co zwrócić uwagę kupując spodenki kolarskie? Bo nie mam o tym pojęcia, a czuję że są mi już potrzebne wink


Zobacz na allegro, mnostwo spodenek znanych grup kolarskich, ceny w porządku smile

Do góry
#5957921 - 06/08/2013 18:40 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Isildur Offline
Huachipato

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 3241
Skąd: Tarnów
Jak profesjonalnie sie nazywa to urzadzenie do wyciągania dentki z opony w rowerze ?? i ew. jaka jest cena tego ??

Do góry
#5959993 - 08/08/2013 04:17 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
to jest w końcu damski czy męski rower bo już sam nie wiem ? wink
niech ktoś zorientowany napiszę, i czy warty tej ceny.thx

http://allegro.pl/wyprz-merida-drakar-big-29-niner-40-md19-lublin-i3456379418.html

Do góry
#5960001 - 08/08/2013 04:19 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
tzn widze że ceny tych rowerków spadają nawet za 1280 jest jeden, mam zamiar coś kupić na nowy sezon, gdybym zdecydował się na ten to sobie i tak do nowego roku poczekam aż bardziej spadną wink

Do góry
#5960006 - 08/08/2013 04:21 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
unisex grin

Do góry
#5960020 - 08/08/2013 04:25 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
no dupeczki żadnej na ramę to nie posadzę bo się ześliźnie hehe

Do góry
#5980005 - 24/08/2013 02:07 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
1) Kiedy rozpoczynaja sie wyprzedaze rowerow ?

2) Szukam jakiegos niedrogiego porzadnego roweru. Ma mi sluzyc do jezdzenia rekreacyjnego i podrozowania do pracy no i czasem nad jeziorko w okolicy. Nie potrzebuje hamulcow tarczowych bo wg mnie to tylko dodatkowy koszt, spokojnie wystarcza mi vbreaki. Jedyne co bym chcial z bajerow to amortyzator na przod - bez wypasu, tak jak wyzej napisalem - rekracyjne jezdzenie po twardej nawierzchni.
Moze ktos np taki ostatnio kupil i moglby powiedziec czy daje rade i co to za model ?

Wszelkie info bedzie przydatne;)

Do góry
#5981469 - 25/08/2013 03:46 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: lelu]
simons1986 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/06/2011
Postów: 1708
Skąd: Pyrlandia
Originally Posted By: lelu
1) Kiedy rozpoczynaja sie wyprzedaze rowerow ?

2) Szukam jakiegos niedrogiego porzadnego roweru. Ma mi sluzyc do jezdzenia rekreacyjnego i podrozowania do pracy no i czasem nad jeziorko w okolicy. Nie potrzebuje hamulcow tarczowych bo wg mnie to tylko dodatkowy koszt, spokojnie wystarcza mi vbreaki. Jedyne co bym chcial z bajerow to amortyzator na przod - bez wypasu, tak jak wyzej napisalem - rekracyjne jezdzenie po twardej nawierzchni.
Moze ktos np taki ostatnio kupil i moglby powiedziec czy daje rade i co to za model ?

Wszelkie info bedzie przydatne;)


Wyprzedaże już wystartowały, ale odradzam kupować rower w sieciówkach typu Decathlon czy tez Intersport, osoby które tam pracują nie maja pojęcia o rowerach dlatego proponuje wybrać jakiś sklepik, który ma u siebie oferte katalogową np. Cross-a i aby osoba która tam pracuja była fascynatem rowerów - to ważne. Rok temu stałem przed podobnym problemem, jaki rower wybrać? Uniwersalny cross a może typowo górski, jedni mówili że lepiej cross a drudzy że lepiej dołożyć i kupić porządny górski z szerokimi laczkami. Niestety po roku stwierdzam że wybrałem źle a wybrałem crossa Giant Roam tym bardziej że moja dziewczyna kupiła sobie Cross-a Level 5, rower droższy ale wart swojej ceny, odczuwalna różnica w komforcie jazdy. Wszystko zależy od tego gdzie będziesz się rowerem poruszał, ja mam niby uniwersalny i powinien sobie również radzić z górskimi terenami ale jak to bywa jak coś jest wielofunkcyjne to jest do niczego. Moja dziewczyna ma górski i spokojnie radzi sobie zarówno na trasie(miasto) jak i tereny górski tak więc nie daj sobie wcisnac ze rower górski tylko w teren czyli ja gdybym miał teraz wybierać to wybrałbym coś górskiego lub MTB. Co do hamulców, ja mam zwykłe V-brake a ona ma tarczowe i szczerze gdybym miał teraz wybierać to wybrałbym tarczowe, po pierwsze nie piszczą od wody a po drugie są skuteczniejsze więc moim zdaniem warto dołożyć te kilka stówek. Dobry rower górski kupisz od 2.000 w górę przy odrobinie szczescia wyprzedazy moze znajdziesz nawet cos z hamulcami tarczowymi smile Co do marek to wybieralbym wsrod Crossa, cena warta jakosci. Jak cos to pisz na priv moze pomoge wink

Do góry
#5981521 - 25/08/2013 05:19 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
kupiłem sobie ten z linka tyle że z V brejkami za 1280 jest do takiej jest jazdy jak piszesz, ja jestem bardzo zadowolony z niego, bardzo wygodnie i przyjemnie się na nim jezdzi.

Do góry
#5981627 - 25/08/2013 17:14 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: simons1986]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: simons1986
Wyprzedaże już wystartowały, ale odradzam kupować rower w sieciówkach typu Decathlon czy tez Intersport, osoby które tam pracują nie maja pojęcia o rowerach dlatego proponuje wybrać jakiś sklepik, który ma u siebie oferte katalogową np. Cross-a i aby osoba która tam pracuja była fascynatem rowerów - to ważne.

Po pierwsze: Cross robi jeansy, rowery produkuje Kross smile
Po drugie: idziesz do sklepu "przyosiedlowego", wypytujesz fachowca o wszystko co cię interesuje, wychodzisz i szukasz zaproponowanego roweru najtaniej na rynku wink Różnica w cenie potrafi być nawet kilkaset złotych.

Originally Posted By: simons1986
Dobry rower górski kupisz od 2.000 w górę przy odrobinie szczescia wyprzedazy moze znajdziesz nawet cos z hamulcami tarczowymi smile

2k zł za rower górski do jazdy rekreacyjnej, to jakieś 500 zł za dużo. Nie trzeba mieć naklejki Deore czy Alivio, żeby zmieniać przerzutki smile Różnicy 1kg w ciężarze ramy też nie odczujesz przy wypadzie od długości 100km. Owszem, hamulce tarczowe są bardzo dobre, ale pod warunkiem, że umiesz je sam naprawić na trasie, gdy nadejdzie taka potrzeba grin
Porządne siodełko + rower za te max. 1,5 zł i można śmigać ile wlezie smile

Do góry
#5981639 - 25/08/2013 17:21 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
@Simons
Nie no jak juz mialbym kupic to wlasnie cos z znanych albo polecanych firm - tak jak mowie nie jestem wielkim fanem rowerow. Pare lat temu kupilem sobie meride, pojezdzilem chyba sezon albo dwa a pozniej ze 4 sezonu stala nie uzywana wink Dopiero wczoraj doprowadzilem ja do jako tako stanu uzywalnosci i pojechalem/wrocilem do pracy, w sumie 40 minut na rowerze.

NIestety cena 2k to zdecydowanie za duzo jak dla mnie - zarowno finansowo jak i pod katem zdrowego rozsadku.

Dobrze natomiast ze wspomniales o rowerach crossowych jak i gorskich. Bo tez mnie to zastanawialo co jest lepsze.

Czy ktos jeszcze moze powiedziec ze gorski ma przewage nad crossem nawet na normalnych twardych trasach ?

@Royalflush mowisz o tej meridzie drakar tak ?


Szkoda ze nie ma( ? ) nigdzie mozliwosci zlozenia swojego roweru w rozsadnej cenie oczywiscie. Gdybym mial mozliwosc to najwieksza uwage zwrocilbym chyba na kola, pozniej jakis przyzwoity amor na przod. Do tego vbreak i w sumie nic wiecej tak naprawde do szczescia w rowerze nie chce, przynajmniej narazie grin

Do góry
#5981710 - 25/08/2013 17:55 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
tak ta merida, ten sam model tylko w innym kolorze jest z v brejkami
http://allegro.pl/merida-drakar-big-29-40-v-19-wyprzedaz-i3479469904.html
może jeszcze ceny obniżą, ja trafiłęm na 1280 razem z kurierem gratis i błotnikami wratymi 50zł w gratisie niby.Miałem w sumie poczekać jeszcze ale poprzedni zacząl szwankować więc zakupiłem i nie żałuję.rama 19tka jest dla mnie w sam raz (mam 177cm)
armorek nie jest zły 250zł chyba taki jest wart jak patrzyłem, koła 29 cali zdecydowanie lepiej się jeździ niż na tradycyjnych 26, o różnicach możesz poczytać na necie.
Nie wiem jak tam ze składakami, w sumie już wczesniej celowałem na tą meridę.

Do góry
#5981835 - 25/08/2013 19:34 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: simons1986]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Originally Posted By: simons1986

Niestety po roku stwierdzam że wybrałem źle a wybrałem crossa Giant Roam tym bardziej że moja dziewczyna kupiła sobie Cross-a Level 5, rower droższy ale wart swojej ceny, odczuwalna różnica w komforcie jazdy. Wszystko zależy od tego gdzie będziesz się rowerem poruszał, ja mam niby uniwersalny i powinien sobie również radzić z górskimi terenami ale jak to bywa jak coś jest wielofunkcyjne to jest do niczego. Moja dziewczyna ma górski i spokojnie radzi sobie zarówno na trasie(miasto) jak i tereny górski tak więc nie daj sobie wcisnac ze rower górski tylko w teren czyli ja gdybym miał teraz wybierać to wybrałbym coś górskiego lub MTB. Co do hamulców, ja mam zwykłe V-brake a ona ma tarczowe i szczerze gdybym miał teraz wybierać to wybrałbym tarczowe, po pierwsze nie piszczą od wody a po drugie są skuteczniejsze więc moim zdaniem warto dołożyć te kilka stówek.


Nie do końca mogę się zgodzić, to że rower crossowy nie do końca radzi sobie w terenie, to normalne, ale przede wszystkim zależy to od opony, ja wymieniłem na bardziej terenową i problem z głowy. Na pewno rower crossowy jest lepszy na asfalcie i w trasie, poza tym warto mieć większe opony, jeżeli się jeździ na asfalcie. To że twoja dziewczyna lepiej sobie radzi, byc może wynika z tego, że ma lepszą kondycję od Ciebie smile Bo jakoś nie wyobrażam sobie by ktoś na górskim na kole 26", dawał radę na asfalcie przy rowerze crossowym na kole 28" o cieńszej oponie. Jedynie chyba pod górkę łatwiej na mniejszych kołach wjeżdżać przy porównywalnym bieżniku. Pokaż jakie masz opony, to może wyjaśnić twoje problemy w terenie, ja zmieniłem Kende (właściwie same się zmienił bo mi powybuchały w trakcie jazdy) na niemieckie Schwalbe o bieżniku uniwersalnym i nie narzekam.

Lelu, bez urazy, ale wydawanie w Twoim wypadku 2k na rower to głupota, nawet 1k szkoda, bo po prostu nie jeździsz. Skoro "stara" merida stała w piwnicy, no to po co nowy rower? Moim zdaniem na przejazdy typu 10-20 km tempem 15km/h nie opłaca się kupować nowego roweru, chyba że myślisz na poważniej o jeździe.

Do góry
#5981846 - 25/08/2013 19:58 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
@Jerome doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze 2k to glupota. Moim max bylo wstepnie ok 1k.
Pomysl jes taki zeby ta meride sprzedac za pare stowek i dolozyc troche i cos wybrac. Znalazlem np Meride Drakar za 850zl, jest tez Kross Hexagon V3 za podobna cene lub Merida Matts (ta podobno mimo ze starsza rocznikiem jest lepsza od niektorych nowszych w podobnej cenie). Jesli bym poszukal lepiej to pewnie za mniejsze pieniadze znajdzie sie cos podobnego do w/w ale jakies innej firmy.

Z ta merida ktora mam to tez nie do konca tak ze jest ona w pelni sprawna. Do wymiany poszly wszystkie linki, obie oski, lancuch, detki, klocki... i sie nazbieralo prawie 150zl wink Duzo nie duzo ale jednak. I powiem, ze ciezko sie jezdzi bez amortyzatora, nierownosci terenu daja o sobie znac. Co prawda pisalem ze cisne po twardej nawierzchni ale fakt faktem do najrowniejszych ona nie nalezy. Chodzilo mi o to, ze nie jezdze w terenie po lasach czy cos takiego.

Do góry
#5982467 - 26/08/2013 15:35 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
simons1986 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/06/2011
Postów: 1708
Skąd: Pyrlandia
Ehh rzeczywiscie Cross to spodnie a Kross to rower - zwracam honor smile To prawda, tak jak pisalem wyzej najlepiej udać sie do jakiegos fachowca i pozniej poszukac na rynku, choc ostrzegam przed kupowaniem roweru do zlozenia lub w sklepie internetowy, bo pozniej moga byc z tym problemy. Mi Kolo sciagnal rower i go zlozyl, pozniej musialem sie tylko wybrac na przeglad pod gwarancje i to wszystko. Teraz jak mi cos stuka czy puka to podjezdzam do kolesia i robi to w mig za free a jakbys sam złożył lub ściągnał to z każdą duperelą byś latał do serwisu i płacił. Co do ceny, ja osobiscie na ta chwile nie kupilbym roweru za 1.000-1.500 bo wiem ze nie dałby rady przy moich dystansach, dlatego uważam że jak już kupować to lepiej dołożyć te 500-1000 zł lub kupić rower używany i mieć rowerek o wartości 2000-3000 za 1000-1500 zł nawet pół roczny czyli prawie nowy wybór należy do Ciebie. Jeśli chodzi o cross, przed zakupem myslalem ze bede smigac glownie po asfalcie ale to wlasnie teraz mnie wciagnal na dobre, myslalem o szerszych laczkach ale predzej sprzedam swoj stary, rozbije skarbonke i kupie juz cos typowo w teren smile Co do rowerku mojej dziewczyny, ona ma przelozenie 3x9 , ja mam 3x7 tak wiec tu nie do konca chodzi o forme smile Lelu na twoim miejscu to kupilbym rowerek za 500-1000 byc moze uzywany i zobaczył czy rower to jest wlasnie to, jak Ci sie spodoba i zaczniejsze robic duze dystanse to zacząłbym zbierac na cos z wyzszej półki smile

Do góry
#6273857 - 07/07/2014 11:19 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Zawodnicy zrzucajacy (póki co) etapy z Tour de France na Strava

http://www.strava.com/pros/340874 Niki Tepstra (Omega)
http://www.strava.com/pros/2971302 David Lopez (SKY)
http://www.strava.com/pros/186522 Laurens Ten Dam (Belkin)
http://www.strava.com/pros/408163 Lars Boom (Belkin)
http://www.strava.com/pros/1803986 Marcus Burghardt (BMC)
http://www.strava.com/pros/8758 Ted King (Cannondale)
http://www.strava.com/pros/1655561 Jeremy Roy (FDJ)
http://www.strava.com/athletes/278282 Simon Yates (Orica) zrzucil z 1.
http://www.strava.com/pros/1603067 Thibaut Pinot (FDJ) zrzucil z 1.

Do góry
#6274975 - 08/07/2014 23:48 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: lupus]
tuttur Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 2300
Skąd: Lubin
I tego szukałem od rozpoczęcia TdF .. dzięki Lupus

Do góry
#6279130 - 16/07/2014 20:04 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
żeby nie zakładać nowego tematu...

jaki sposób przewozu rowerów na wakacyjne/urlopowe/weekendowe wypady preferujecie? Uchwyt montowany na dachu, tylnej klapie czy haku? Jakieś doświadczenia z wymienionymi sposobami? Na co należy zwrócić uwagę wybierając taki bagażnik?

Do góry
#6279624 - 17/07/2014 10:30 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: marzano]
simons1986 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/06/2011
Postów: 1708
Skąd: Pyrlandia
Originally Posted By: marzano
żeby nie zakładać nowego tematu...

jaki sposób przewozu rowerów na wakacyjne/urlopowe/weekendowe wypady preferujecie? Uchwyt montowany na dachu, tylnej klapie czy haku? Jakieś doświadczenia z wymienionymi sposobami? Na co należy zwrócić uwagę wybierając taki bagażnik?


Zdecydowanie polecam uchwyt montowany na dachu. Kilka lat temu kupiłem uchwyt włoskiej marki, tanszy od Thule o jakies 500 zł i nie żałuje, zwlaszcza ze sprzedawca sam mi polecił te tansze twierdząc że nie ma sensu dokładać kilka setek za sam napis Thule. Jeśli chodzi o użytkowanie, to nie miałem żadnych problemów, uchwyty po tych kilku tysiącach ciągle proste. Producenci twierdzą ze max prędkosc przy tych uchwytach to 120 km/h, ja na autostradzie nawet 160 km/h. Co do minusów to z pewnością opór tak więc większe spalanie w moim przypadku jakiś 1 litr na 100 km (2 rowery), no i dziwny świst wydobuwający się z góry, po za tym serce sie kroi jak rowery mokną podczas deszczu wink Kumpel kupił uchwyty na klapę i po kilkunastu km miał wykrzywioną klapę tak więc zdecydowanie odradzam a do tego słaba widoczność z tyłu. Tak wiec zdecydowanie polecam uchwyty na dach i nie ma co przepłacać wybierz włoskie albo polskie ja jestem zadowolony. Pozdro!

Do góry
#6292131 - 04/08/2014 18:34 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
Witam,

mam zamiar zakupić sobie taki sprzęt - http://allegro.pl/keller-elite-mocny-treking-shimano-meski-okazja-28-i4434443947.html

tylko, że została rama 19 cali, mój wzrost to 1.83?

Może znajdzie się ktoś kompetentny i doradzi smile

Do góry
#6292378 - 04/08/2014 22:16 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Generalnie 19 powinna być ok przy Twoim wzroście, ale warto sprawdzić u każdego z producentów osobno, bo to prawie jak z ciuchami - każdy ma swoją rozmiarówkę.

Do góry
#6292647 - 05/08/2014 12:16 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Zawodnicy zrzucajacy etapy Tour de Pologne na Strava

http://www.strava.com/pros/1675856 Paul Martens (Belkin) zrzucił z obu
http://www.strava.com/pros/robertgesink Robert Gesink (Belkin) zrzucił z pierwszego
http://www.strava.com/activities/175457817 Pierre-Henri LECUISINIER (FDJ) zrzucił z obu
http://www.strava.com/pros/1546243 Jussi Veikkanen (FDJ) zrzucił z obu

Do góry
#6292795 - 05/08/2014 18:01 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Valverde]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
Originally Posted By: Valverde
Generalnie 19 powinna być ok przy Twoim wzroście, ale warto sprawdzić u każdego z producentów osobno, bo to prawie jak z ciuchami - każdy ma swoją rozmiarówkę.


dziękuje za radę smile

Do góry
#6296419 - 08/08/2014 11:48 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
28 kolarzy zrzuca etapy z Tour of Utah.
Dobra przewyższenia tam mają smile

Do góry
#6296437 - 08/08/2014 12:02 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: lupus]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Originally Posted By: lupus
28 kolarzy zrzuca etapy z Tour of Utah.
Dobra przewyższenia tam mają smile

myslalem, ze jedziesz TDP amatorow

Do góry
#6296483 - 08/08/2014 12:21 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Nie, ja tylko w Nutella wink

Do góry
#6318485 - 03/09/2014 22:14 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Zawodnicy zrzucajacy etapy Vuelta a Espania na Strava:

http://www.strava.com/pros/1675856 Paul Martens (Belkin)
http://www.strava.com/pros/robertgesink Robert Gesink (Belkin)
http://www.strava.com/pros/186522 Laurens Ten Dam (Belkin)
http://www.strava.com/pros/479385 Wilco Kelderman (Belkin)
http://www.strava.com/pros/1603067 Thibaut Pinot (FDJ)

Do tego jeszcze kilku mniej znanych nazwisk wink

Do góry
#6323319 - 11/09/2014 23:36 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Ze tez nie widzialem tego tematu wczesniej :/ obadam linki, kwiatkowski tez wrzuca etapy z Tour Of Britain, warto sledzic wink
Zna sie ktos na przerzutkach, p....e sie juz z tym od miesiaca? Wrzucam na przedniej wyzszy bieg, a wozek nie zatrzymuje sie na tyle wysoko, zeby go utrzymac... Ni ch... nie wiem dlaczego, jak podciagne linke sruba to wtedy z kolei nie zrzuca na nizszy, gdzie robie blad, jakies pomysly?

Do góry
#6323506 - 12/09/2014 13:30 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
No Kwiatkowski kosi KOMy ladnie wink Z wyścigu zrzuca jeszcze David Lopez ze Sky i jeszcze 8 innych mniej znanych.


Do góry
#6324101 - 12/09/2014 23:14 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Dzieki lupus, co prawda film nie pomogl, bo widzialem go juz wczesniej i nic nie wnosil w kwestii mojego problemu, ale jak to czesto sie zdarza podzielenie sie problemem sciaga nagle olsnienie wink
W skrocie rzecz biorac okazalo sie, ze druty z pancerza albo sa za dlugie albo nie wchodza tam gdzie powinny. Skrocilem je kombinerkami, zrobilem krotki (bo bylo juz ciemno) 'test ride' i chyba jest ok smile
Jesli sie potwierdzi, to w ramach swietowania sukcesu porwe sie niebawem na gran fondo wink

Do góry
#6465474 - 14/05/2015 20:56 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Uwielbiam Strava.
Tak gdzie mam wrazenie, ze zapierniczam az milo sie okazuje, ze bywalo jednak szybciej (czasem nawet nieraz), a tam gdzie mecze sie okrutnie nagle wynik w porzadku.

Do góry
#6466476 - 16/05/2015 18:10 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
http://labs.strava.com/flyby/viewer/#305476459,Uug2EtQeNxJd0DQStZg3EuqkNBKrFjYSrwU3EmhzNRK25zYSza01EkqDNhJx6zYSB1I2
EtAHNRKPVDUSm9Y0EhCyNBKq+zUS1iY1ElFGNhKlETYSdmg1EiWlNxI+ADcSs1A1Eh3xNxIUyDcSTYM3EhgKNxL7yDcSA+Q3Eg==

wink

Do góry
#6475811 - 31/05/2015 12:20 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
Jest coś takiego jak GPS na rower przez telefon?

Do góry
#6475892 - 31/05/2015 13:49 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Jose]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Jose
Jest coś takiego jak GPS na rower przez telefon?


Jesli dobrze zrozumialem to wsiadajac na rower wlacz sobie w telefonie gps.
Za pomoca aplikacji np strava czy endomondo mozesz z pomoca gps zarejestrowac sobie trase.

Do góry
#6475909 - 31/05/2015 14:20 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
A co bardziej przejrzyste?

Do góry
#6475914 - 31/05/2015 14:28 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Mozesz uywac obu, mozesz jednej.
Strava dobrze pokazuje wznos calkowity - przewyzszenia. endo wymieka i pokazuje totalne gupoty.

Do góry
#6475922 - 31/05/2015 14:32 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
No Endomondo mam np. i jak teraz mam ustawić, że chce dojechać wyznaczone miejsce i żeby mi trasę pokazał?

Do góry
#6476043 - 31/05/2015 16:29 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
obczaj sobie http://www.bikemap.net, jest też appka na telefon

Do góry
#6479920 - 09/06/2015 12:46 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Na stravie tak mozesz zrobic, ale wydaje mi sie, ze ta opcja jest w Premium.
Co jakis czas mozna wziac premium na miesiac za friko, wiec mozna sie wtedy pobawic smile

Do góry
#6480487 - 11/06/2015 02:33 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Nie wiem gdzie by mozna to sprawdzic, ale wczoraj chyba ustanowilem rekord: 3 kapcie na przestrzeni niecalych 5km. Po pierwszym zmienilem detke, po drugim ja zalatalem a po trzecim zjechalem do sklepu i kupilem nowa detke i opone. Poziom mojego wk....a osiagnal nowe, nieznane dotad obszary...;/

Do góry
#6492958 - 08/07/2015 19:42 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Kolarze wrzujacacy etapy Tour de France na STRAVA.


https://www.strava.com/athletes/1905161 - Michał Kwiatkowski


https://www.strava.com/pros/186522 - Laurens Ten Dam (Lotto NL) bral udzial w kraksie, nastwili mu obojczyk wink
https://www.strava.com/pros/1216273 - Robert Gesink (Lotto NL)
https://www.strava.com/pros/1603067 - Thibaut Pinot (FDJ) 3 miejsce rok temu, teraz strata za strata, a to defekty a to lezy
https://www.strava.com/pros/384548 - Andre Greipel (Lotto), wygral 2 etapy juz, dzis tez, zielona koszulkę ma.
https://www.strava.com/pros/4084289 - Damiano Caruso (BMC)
https://www.strava.com/pros/1675856 - Paul Martens (LottoNL)
https://www.strava.com/pros/1655561 - Jeremy Roy (FDJ)
https://www.strava.com/pros/3056059 - Steven Kruijswijk (LottoNL)
https://www.strava.com/pros/505408 - Alex Dowsett (Movistar)

I jeszcze kilkunastu innych, mniej znanych.
Ogolnie sporo kolarzy juz sie wyrobilo, wrzucaja wlasne opisy, przemyslenia, komentuja sobie wzajemnie wrzuty, no i wrzucaja foty, nie tylko z trasy, ale np z autobusu po etapie, niektore sa dosc mocne laugh

Do góry
#6494168 - 11/07/2015 11:50 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: majner]
Lokus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/10/2002
Postów: 9291
Skąd: Poznań
Originally Posted By: majner
Po pierwsze: Cross robi jeansy, rowery produkuje Kross smile
Po drugie: idziesz do sklepu "przyosiedlowego", wypytujesz fachowca o wszystko co cię interesuje, wychodzisz i szukasz zaproponowanego roweru najtaniej na rynku wink Różnica w cenie potrafi być nawet kilkaset złotych.
czyli pobierasz fachowa porade za darmo i kupujesz gdzie indziej. Swietna sprawa, a potem sie dziwimy, ze w Polsce jest jak jest.

Do góry
#6497637 - 20/07/2015 21:39 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA

Do góry
#6511357 - 20/08/2015 22:39 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Lokus]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: Lokus
Originally Posted By: majner
Po pierwsze: Cross robi jeansy, rowery produkuje Kross smile
Po drugie: idziesz do sklepu "przyosiedlowego", wypytujesz fachowca o wszystko co cię interesuje, wychodzisz i szukasz zaproponowanego roweru najtaniej na rynku wink Różnica w cenie potrafi być nawet kilkaset złotych.
czyli pobierasz fachowa porade za darmo i kupujesz gdzie indziej. Swietna sprawa, a potem sie dziwimy, ze w Polsce jest jak jest.
No właśnie, dziwimy się, że w Polsce jest tak jak jest. Za "przymierzenie" roweru fachowiec pobiera sobie opłatę kilkaset złotych. Chyba troszkę za dużo, nie uważasz ?
To oczywiście uproszczenie sprawy, bo wiadomo, że dochodzą dodatkowe koszty itp. itd., ale jeśli producent ustala cenę fabryczną za rower na 2199 zł brutto, w necie można go kupić za 1899 zł brutto, a fachowiec ze sklepiku krzyczy 2499 zł, to chyba nie tędy droga do pozyskania klienta ?

Do góry
#6643175 - 30/03/2016 13:10 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Czołem!

Odświeżam wątek. Szanowna małżonka sobie rower zażyczyła. Polecicie coś laikowi? Najlepiej z konkretnym linkiem na jaką specyfikację patrzeć. Chciałbym też, żeby rower był już złożony, gotowy do jazdy.

- Wzrost 170-180 cm
- Jazda po drodze oraz ewentualnie szutry, polne drogi (żadnych wyczynów górskich i terenowych)
- Dystanse max 30-40 km
- Cena najlepiej do 1500 zł (ale nie orientuję się, czy w tej cenie coś porządnego można kupić)

Będę wdzięczny za sugestie.

Do góry
#6647901 - 08/04/2016 07:22 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
@quincy, moja narzeczona też szuka czegoś dla siebie. Ostatnio gościu w rowerowym polecał coś takiego - http://www.kross.pl/pl/mtb-women-26/lea-f2

Podobno wyprzedaż rocznika 2015 i opłaca się na chwilę obecną ten model zakupić.

Do góry
#6648708 - 09/04/2016 18:00 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
Panowie bardzo Was proszę o opinie. Mam dwa roweru do wyboru:

http://www.decathlon.pl/rockrider-520-275-id_8351007.html

http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-275/level-r2

Z tym, że ten Kross jest teraz za 1699 w Go Sporcie. Czy między tymi rowerami jest faktycznie tak duża różnica, że warto dołożyć te 400 złote do Krossa czy płace tylko i wyłącznie za firmę... wink

Do góry
#6675112 - 16/05/2016 19:46 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Z tymi rowerami ocipieć idzie.
Ponoć Krossy są niezłe.

Do góry
#6685857 - 05/06/2016 22:08 Re: Rower - jaki kupic ?? [Re: Inzaghi78]
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Miał ktoś do czynienia z rowerami Kands ?

Myślę nad zakupem roweru crossowego tak do 1500 zł i ten wpadł mi w oko http://rowerykands.pl/rowery/124-kands-maestro-men-2016r.html. Marka mało znana, osprzęt całkiem niezły, pytanie co to za rama tam jest. Ewentualnie co innego w tej cenie crosowego moglibyście polecić ?

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (VVega, alfa, Józef Małolepszy), 1546 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581246 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49