Opcje tematu
#5978817 - 23/08/2013 00:23 Maroko
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź


Force Armes Royales -Fatih Union Sport
Piątek 23.08.2013
Typ X2 kurs:1,59
Typ under 2,5 kurs:1,43
Marathonbet

Na inaugurację nowego sezonu w Maroku zaplanowano derby Rabatu,w których zmierzą się vice-mistrz z ubiegłego sezonu FAR Rabat Z FUS Rabat.
Od razu powiem,że nie ma tutaj czegoś takiego jak atut własnego stadionu,bowiem oba kluby z Rabatu swoje mecze jako gospodarz rozgrywają na stadionie miejskim w stolicy Maroka Prince Moulay Abdellah Stadium( na zdjęciu).
Kilka słów o FAR.To 11-krotny mistrz kraju, wojskowy klub całkowicie utrzymywany ze środków przekazywanych przez Królewską Armię Maroka na czele ,której stoi generał Hosni Benslimane ,który jest też prezydentem klubu.
Ponieważ wszyscy piłkarze "muszą być żołnierzami" to w FAR nie moga występować obcokrajowcy.Jest to jedyny zespół w lidze oparty tylko na piłkarzach z obywatelstwem marokańskim.

W tym sezonie tak jak zreszta co roku FAR pozyskał wcielając do wojska 2 utalentowanych reprezentantów Maroka z U-19 i U-20 To Abderrahman Barki i Mohamed El Jaaouani.Reszta kadry pozostała bez zmian z jednym wyjątkiem,ale bardzo ważnym.

W lipcu zespół opuścił reprezentant Maroka Youssef Kaddioui,który przeszedł do katarskiego z Al Kharitiyath SC Katar, prowadzonego przez byłego trenera Raja Casablanca Bertrand Marchanda.
Ofensywny pomocnik.Kadioui był największa gwiazdą ligi w ostatnich 3 sezonach.Był mózgiem zespołu,najlepszym strzelcem,autorytetem na boisku .
Myślę,że spokojnie mógłby być gwiazdą polskiej ekstraklasy gdyby ktoś go do Polski sprowadził.

W pierwszym meczu sezonu(jak podaje portal score.ma) w wojskowych nie wystąpia także dwaj podstawowi napastnicy:Aziz Jounaid z powodu czerwonej kartki, jaką otrzymał w ostatnim meczu ligowym w zeszłym sezonie. Ponadto nie zagra Bilal Biat z powodu kontuzji naderwania więzadeł kolana doznanej na treningu w ubiegły piątek na zgrupowaniu w Agadirze.Obaj zdobyli w minionych rozgrywkach razem 19 goli dla FAR.

Brak tych trzech ofensywnych graczy to bardzo poważne osłabienie FAR Rabat w meczu inauguracyjnym nowy sezon,który po raz pierwsy poprowadzi nowy trener Jawad Milani zastępujący zwolnionego przez generała po sezonie 12/13 Abderazaka Khairiego za nie zdobycie mistrzostwa kraju.

Odwrotna sytuacja panuje w 5 -tym w w Botola 2012/13 FUS Rabat.

Zespół nie osłabił się,wczesniej wszedł w sezon,bo rozegrał już 3 mecze w Pucharze CAF.Oglądałem 2 spotkania i biało-czerwoni zaprezentowali sie w nich bardzo przyzwoicie.
Skład Fatihu Union Sportu jest oparty na doświadczonych graczach.Prym wiodą :mózg zespołu środkowy pomocnik Ibrahi Batri oraz dwaj zgrani,szybcy napastnicy napastnicy Batna i Benjelloun.Z ich strony będzie groziło wojskowym największe niebezpieczeństwo.
W pierwszy składzie FUS grają też cudzoziemcy: para stoperów z Mali i pomocnik z Kamerunu.Drużyna jest zgrana,wystąpi 3 z rzędu sezon w tym samym zestawieniu.

Myślę,że istotne absencje i brak siły rażenia ze strony FAR zwiększaja szanse wyrównanej,doświadczonej ekipy FUS Rabat na odniesienie korzystnego rezultatu z lokalnym rywalem.

Według mnie mecz skończy się remisem,lub wygraną gości,którzy są goścmi tylko z racji teminarza,bo tak samo jak FAR wystąpiam na wspólnym,"własnym" stadionie miejskim w stolicy Maroka.

Pamiętajmy,że to 1 kolejka,więc troche trudniej się typuje szczególnie w egzotycznej dla nas lidze,z której nie jest łatwo zdobyć jakieś konkretne informacje.



Edited by Akhu (21/08/2014 16:09)

Do góry
Bonus: Unibet
#5981132 - 25/08/2013 00:25 Re: Maroko [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
FAR - FUS 0:1 Gol z karnego,drudi karny równiez dla gości niewykorzystany.
Wszystkie informacje się sprawdziły.FUS Rabat osłabiony w ataku miał problemy ze stwarzaniem sytuacji.

Zastanawiam się nad sensem pisania analiz meczów w Maroku.

20 odwiedzin przez 4 dni to katastrofalny wynik.
Myślę,że temat jest za bardzo przykryty,zakopany.Ludzie nie dokopują się do niego.

Rozumiem,że liga marokańska nie jest wśród graczy najpopularniejsza,ale 20 wizyt to nie jest dlatego,że nikt się tą ligą nie interesuje.
Przejrzyjcie moje analizy z ub. sezonu.80% informacji było o.k.

Niestety temat zabity dechami na Forum i nikt prawie tu nie zagląda.Czy nie dałoby się zrobić,żeby był łatwiej dostępny.
Znalazłem 3 źródła informacji z Maroka,oglądam większość spotkań w TV.Obiecuję co kolejkę analizy.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 1641 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581246 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49