Opcje tematu
#6157958 - 14/02/2014 17:15 Ekstraklasa, 22 kolejka - 14-17.02.2014
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Legia Warszawa - Korona Kielce : Liczba bramek
Typ: Powyżej 3.5
Kurs: 3.00
Betsson

W ostatnim czasie w meczach Legii z Koroną mieliśmy spotkania w których naprawdę padało sporo bramek. W poprzednim sezonie w Warszawie wygrała Legia 4-0, w Kielcach natomiast Korona 3-2, w tym sezonie w Kielcach natomiast byliśmy świadkami naprawdę gradu goli, gdyż Legia wygrała 5:3. Postanowiłem więc wykorzystać niejako fakt, że w ostatnich meczach padało sporo bramek w meczach tych drużyn i zagrać over 3.5 goli również dziś w meczu na Pepsi Arenie.
Legia jak wiemy jest to najskuteczniejsza drużyna w naszym kraju - do tej pory strzeliła 44 gole z czego 28 na własnym boisku. Korona natomiast mimo, że zajmuje odległe 12.miejsce również sporo bramek strzela jak na naszą ligę, a mianowicie ma na swoim koncie 29 goli, sporo jednak również Korona traci goli - 33 gole do tej pory (więcej straciły tylko ekipy Cracovii i Widzewa).
Warto również zwrócić uwagę na osłabienia obu ekip, otóż w Legii dziś nie zobaczymy: Jakuba Koseckiego, Michała Kopczyńskiego, Mateusza Cichockiego, Marka Saganowskiego i Michała Żyry, którzy jeszcze nie są gotowi do gry, natomiast Tomasz Jodłowiec i Jakub Wawrzyniak pauzować będą za kartki. W Koronie natomiast nie zobaczymy Tomasza Lisowskiego, Krzysztofa Kiercza, Przemysława Trytki, a Kamil Kuzera, którzy są kontuzjowani a Pavol Stano pauzuje za kartki. Jak więc widzimy w większości to zawodnicy formacji defensywnej, którzy gdyby mogli zapewne zagraliby dziś w meczu, dotyczy się to zarówno Jodłowca i Wawrzyniaka z Legii jak i Lisowskiego, Stano, Kuzery i Kiercza w Koronie.
Liczę więc dziś na dobry mecz w Warszawie, Legia oczywiście jest tutaj faworytem ale myślę, że Koronę stać tutaj na sprawienie kłopotów faworytom. Myślę, że dziś może paść sporo goli, obie ekipy mają swoje kłopoty kadrowe w defensywie przed tym spotkaniem i obie pokazywały jesienią, że strzelić im gola nie jest ciężko. Obie również mają spory potencjał w ofensywie (Legia największy w lidze) stąd też myślę, że granie tutaj overu 3.5 goli jest niezłym rozwiązaniem, a i kurs na to zdarzenie jest naprawdę niezły.

Do góry
Bonus: Unibet
#6161047 - 16/02/2014 17:14 Re: Ekstraklasa, 22 kolejka - 14-17.02.2014 [Re: krz1910]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze : Liczba bramek
Typ: Powyżej 3.5
Kurs: 4.00
Betsson

Górnik Zabrze po Legii jesienią była najskuteczniej grającą drużyną w Ekstraklasie - 36 goli. Górnik ponadto imponował swoją grą przede wszystkim ofensywną, która nie tylko była ładna dla oka ale również i efektywna. Zagłębie natomiast podobnie jak w poprzednich sezonach jesień miała bardzo słabiutką, teraz na wiosnę jednak powinno być nieco lepiej, bo jak pamiętamy "Miedziowi" znakomicie potrafią grać na wiosnę i wtedy nawet być nawet najlepszą drużyną rundy.
Zapowiada się więc naprawdę ciekawe spotkanie, w którym chyba możemy spodziewać się kilku bramek. Mój typ czyli over 3.5 goli jest nieco ryzykowny ale myślę, że jak popatrzymy na oba te zespoły to wcale ten over tak nierealny się nie wydaje.
Górnik zimą potrafił zatrzymać i Zacharę i Nakoulmą i myślę, że ich gra wcale tak różnić się nie będzie od tego co widzieliśmy jesienią. Jeśli chodzi natomiast o Zagłębie to tutaj liczę, że podobnie jak w poprzednich sezonach również i w tym wiosna w ich wykonaniu będzie zdecydowanie lepsza niż jesień. Zresztą potencjał ta drużyna ma naprawdę spory, wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Piech, Kwiek doszedł Janoszka, naprawdę są to zawodnicy, którzy mogą robić różnicę w ofensywie.
Jeśli chodzi o nieobecnych to dziś Górnik zagra bez Mariusza Magiery oraz Seweryna Gancarczyka i zapewne również Paweł Olkowski. Jeśli chodzi o Zagłębie to tutaj nie ma osłabień kadrowych jeśli chodzi o kontuzje.
Liczę więc, że będzie to niezłe spotkanie w którym będzie sporo emocji i w którym nie zabraknie bramek. Typ na over 3.5 jest ryzykowny ale myślę, że jest to typ warty ryzyka i można spróbować za niewielką stawkę.

Do góry
#6161961 - 17/02/2014 17:15 Re: Ekstraklasa, 22 kolejka - 14-17.02.2014 [Re: krz1910]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Piast Gliwice - Wisła Kraków : Liczba bramek
Typ: Powyżej 2.5
Kurs: 2.20
Betsson

Na zakończenie 22.kolejki T-Mobile Ekstraklasy w Gliwicach Piast podejmie Wisłę Kraków. Faworytem tego spotkania wydają się goście, choć należy pamiętać, że w tym sezonie Wisła na wyjazdach z 10 meczów w delegacji wygrała tylko raz.
Ja postanowiłem zagrać w tym spotkaniu zamiast zwycięstwa gości over 2.5 goli. Wisła i Piast mają identyczne statystyki u/o 2.5 gola w tym sezonie ligowym, obie ekipy mają po 9 overów i 12 underów. Wspomniałem jednak, że Wisła wygrał na wyjazdach tylko raz, oprócz tego Wisła na wyjazdach traci bardzo dużo goli w porównaniu z meczami domowymi, otóż u siebie tych goli stracili tylko 2, natomiast na wyjazdach, aż 17 - strzelając przy tym 10 goli. Widzę więc tutaj szansę na bramki w wykonaniu Piasta, który również u siebie więcej strzela goli (13) niż na wyjazdach (8). Wisła natomiast będzie zapewne chciała wykorzystać fakt, że defensywa Piasta to najlepszych w lidze nie należy - już 33 gole stracone w tym sezonie (więcej mają tylko Korona i Widzew), choć i obrona Wisły w meczach przedsezonowych nie spisywała się najlepiej - 5 goli straconych z Sigmą, po 3 z FSV Frankfurt i Chojniczanką.
Jak wyglądały ostatnie mecze obu ekip?

13.09.13 TMO Wisła Kraków Piast Gliwice 3 : 0 ++
07.04.13 TMO Wisła Kraków Piast Gliwice 1 : 2 ++
01.10.12 TMO Piast Gliwice Wisła Kraków 2 : 0 --
27.04.10 TMO Piast Gliwice Wisła Kraków 1 : 4 ++
24.10.09 TMO Wisła Kraków Piast Gliwice 2 : 1 ++
01.05.09 TMO Piast Gliwice Wisła Kraków 1 : 1 --
20.02.09 MIE Wisła Kraków Piast Gliwice 4 : 0 ++
18.11.08 PUC Wisła Kraków Piast Gliwice 4 : 1 ++
18.10.08 TMO Wisła Kraków Piast Gliwice 2 : 0 --
06.09.08 PUC Piast Gliwice Wisła Kraków 1 : 0 --

Jak widzimy szczególnie w meczach w ostatnim czasie notowaliśmy over 2.5 gola i myślę, że dziś w Gliwicach może być podobnie.
Kto w dziś nie zagra? W Wiśle na pewno nie zobaczymy Marko Jovanovića i Rafała Boguskiego, natomiast w Piaście nie zagra Krzysztof Król i Carles Martinez, natomiast nie wiadomo czy do dyspozycji trenera Brosza będzie Rubena Jurado. Podsumowując myślę, że może to być spotkanie w którym padnie trochę bramek i over 2.5 goli jest tutaj typem który warto spróbować i zagrać.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, Lukasz111, ElNinho[mmdea], alfa, Akhu, VVega, Józef Małolepszy, igea23, burbon, ANZELMO), 2111 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581194 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49