Opcje tematu
#6187637 - 16/03/2014 16:01 Ekstraklasa, 26 kolejka - 14-17.02.2014
Kane1910 Offline
addict

Meldunek: 15/11/2003
Postów: 543
Zaglebie - Slask
Typ: over 3.5
Kurs: 3.85
Piłka nożna Polska

Jak wiemy są to derby regionu - co za tym idzie najważniejsze mecze w sezonie dla fanów obu zespołów. W dwóch ostatnich sezonach padały w Lubinie wysokie rezultaty:4-0 i 1-5.

Zagłebie gra w tej rundzie bardzo dobrze. Jak zwykle gdy trenerem jest Orest Lenczyk są znakomicie przygotowani pod względem fizycznym. W obu meczach u siebie w tym roku strzelili po 3 bramki. Nie mają praktycznie szans na awans do pierwszej ósemki bo nawet w przypadku zwycięstwa będą tracić 9 punktów na 4(ciężkie dla nich) kolejki przed końcem więc powinni grać bardziej swobodnie.

Co innego Śląsk - w przypadku zwycięstwa będą mieć 5 punktów straty i mecze: z bezpośrednimi rywalami o miejsce w ósemce - Zawiszą i Lechią, ze słabym wiosną Górnikiem i z Podbeskidziem. Nieco lepiej zaczęli grać pod wodzą nowego trenera - szczególnie w wyjazdowym meczu z Cracovią niespodziewanie dość mocno zdominowali rywala..

Do góry
Bonus: Unibet
#6188040 - 16/03/2014 19:43 Re: Ekstraklasa, 26 kolejka - 14-17.02.2014 [Re: Kane1910]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Ruch Chorzów - Piast Gliwice
Typ: 1
Kurs: 1.74
Betsson

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna "Niebieskich" dziś u siebie podejmą Piast Gliwice. Goście mimo, że zapowiadali walkę o pierwszą "ósemkę" tabeli są już raczej pogodzeni z tym, że zagrają w grupie "spadkowej". Ruch natomiast dzisiejszym ewentualnym zwycięstwem będzie chciał umocnić się na pozycji wicelidera rozgrywek.
Warto zwrócić uwagę na formę obu ekip.
Ruch: ZZZZZ
Piast: RPRPR
Ruch w meczach u siebie: ZZZZZ
Piast w meczach wyjazdowych: ZPRRP
Patrząc więc tylko przez pryzmat formy w jakiej są obie ekipy nie trudno wskazać faworyta i myślę, że Ruch powinien sobie dziś poradzić i po raz kolejny zgarnąć komplet punktów.
Tym bardziej, że patrząc na Piasta jest to aktualnie jednak z najsłabiej grających drużyn w lidze i myślę, że aktualnie mogą mieć nawet mieć kłopoty z utrzymaniem w lidze, bo jak wiemy po 30 kolejce punkty dzielone są na pół.
Jeśli chodzi o nieobecnych to obie ekipy dziś zagrają w niemal najmocniejszych składach. Gospodarze zagrają jedynie bez Gieragi i Kwiatkowskiego, natomiast Piast bez Martineza. Myślę, że Ruch jest aktualnie w tak dobrej dyspozycji (jest do drużyna na fali) powinni sobie poradzić ze słabo grającym Piastem. Według mnie inne rozstrzygnięcie niż wygrana gospodarzy będzie tutaj sporą niespodzianką.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, Lukasz111, ElNinho[mmdea], alfa, Akhu, VVega, Józef Małolepszy, igea23, burbon, ANZELMO), 2111 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581194 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49