Strona 11 z 12 < 1 2 ... 9 10 11 12 >
Opcje tematu
#628819 - 10/08/2006 13:16 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Moim zdaniem w tej fazie rozgrywek kluczowe znaczenie ma przede wszystkim spotkanie rewanżowe niezależnie od wyniku 1 meczu i to dobrze że Legia zagra na swoim stadionie.
Powiem więcej dobrze iż mecz nie zakończył się remisem bo Legia na niego wogóle nie zasługiwała, pomijam błąd sędziego.
Łatwiej bowiem drużynie szczególnie polskiej wypracowywać zaliczkę bramkową niż jej bronić
Wisła w zeszłym roku miała 2 bramki zapasu i roztrwoniła cały dorobek w 10 min
Awans Legii jest jak najbardziej realny i możliwy do zrealizowania pod warunkiem że każdy będzie wiedział co ma na boisku robić, jeśli poszczególne formacje będą grały w miarę blisko siebie, a zawodnicy będą się asekurowali i wzajemnie sobie pomagali.
Nie może być bowiem sytuacji w której 3 lub 4 zawodników gra na maksa swoich możliwości a reszta tylko statystuje.
We wczorajszym meczu było widać jak daleko piłkarze Legii grali od swoich przeciwników nikt nie atakował ich do 20 m od bramki Fabiańskiego.
Nawet jeśli Legionistom udało się przejąć piłkę to ją tracili bo nie byli w stanie podać do najbliższego kolegi bo ten był daleko od piłki i do tego miał na plecach asekurujących go zawodników Szachtara.
Brazylijczycy w Legii to chyba antyreklama brazylijskiej piłki. Oni zapomnieli że istotą gry w piłkę nożną jest gra kombinacyjna z udziałem jak największej liczby graczy by rozpracować obronę przeciwnika, a nie bezsesowne dryblingi kończące się w większości stratami, holowanie piłki przez całe boisko póki się da, niefrasobliwe zagrania najczęsciej do przeciwnika.
Takie gierki to moze wystarczą na Hafnarfjordur ale nie na Szachtar.
Jesli Legia awansuje do LM to nie obawiam się o masowy wykup piłkarzy tego zespołu.
Kto chciałby tak bezproduktywnych piłkarzy mieć w zespole którzy nie widzą innych na boisku lub tylko niecelnie podają.
Nie wiem co trzeba zmienić w polskich piłkarzach żeby im się naprawdę chciało chcieć i by przykładali się do gry skoro nie motywuje ich udział w tych elitarnych rozgrywkach niemałe pieniadze i promocja wlasnego wizerunku .
Nie wiem czy mądrość króla Salomona by wystarczyła aby wskrzesić w nich ambicję i wolę walki. Może nie płacić za wystepy w lidze i kazać im żyć z tego co ugrają w europejskich pucharach lub reprezentacji.
Legia wczoraj nie grała po to by chociaż zremisować tylko po to aby jak najmniej przegrać.
Jeśli piłkarzom brakuje umiejętności to powinni przykładać się do pracy na treningu lub zmienić zajęcie.

Do góry
Bonus: Unibet
#628820 - 10/08/2006 13:21 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

Quote:


Czyli lepiej nieosiagać dobrych wyników w puchaach bo nam drużynę wykupią?




Jeśli mam być szczery to jest mi obojętne co osiągnie lub czego nie osiągnie Legia. Nie życzę źle tej drużynie, ale dobrze też nie. Po prostu jest mi to obojętne.
Quote:


To może dać grubo ponad 20 milionów zł przy założeniu że Legia dostałaby bęcki w każdym meczu. Obecny budżet Legii to ok 25-28 milionów tak więc widać jaki wpływ na finanse klubu u na jego przyszłość miałby występ w Lidze Mistrzów.




I co z tego?
Wisła w PUEFA wygrała z Schalke, z Parmą i gdzie są ci drodzy piłkarze?
Pare lat temu, jeszcze za czasów jak Janas był trenerem Legia wyszła z grupy w LM. Co się stało z tymi pieniędzmi? Gdzie te super gwiazdy, które Legia kupiła za te pieniądze?
Quote:


Co do wyprzedaży zawodników weźmy pod uwagę że jeśli co niektórzy by się pozytywnie zaprezentowali to oznaczałoby duży wzrost ich wartośći i kolejne pięniądze w kasie klubowej. Tak więc jeśli by kogoś sprzedali to jestem pewnien że grajek który przyszedłby na jego miejsce niebyłby wcale gorszy.



A kto poza Polakami i "odpadami" z zagranicznych klubów chciałby grać z polskiej lidze?




Ehh widze że pojęcia niemasz o tym co się dzieje w Legii w Wiśle czy co się działo w Legii za czasów Janasa.

Pamiętasz takiego gościa, który się nazywał Romanowski? Większość piłkaży któży grali w tamtej Legii byli piłkażami Pogoni Konstancić wypożyczonymi tylko do Legii. Legia niezdobyła mistrzostwa pan Romanowski zwinął manatki i sobie poszedł, a kasa za piłkaży trafiła do jego kiesy. Masz odpowiedż dlaczego Legia wtedy niesprowadziła następców.

Co do Wisły to wszystkie pieniądze które Telefonika pakowała w Wisłę były jej poprostu pożyczane. Wisła aktualnie ma ok 60 milionów zł długów względem Telefoniki. A sama firma planuje jakieś inwestycje, i jakas komisja nbankowa czy nadzó bankowy zalecił Telefonice zmniejszenie należnośći. I Wisła powoli spłaca Telefonikę. Sprzedano przecież Żurawskiego 3 miliony euro, Frankowskiego 800k euro, Uche 900k euro, Szymkowiaka 800k euro, a kasa wraca teraz do Telefoniki.

ITI wchodzac do Legii inwestując po prostu podwyższało kapitał a nie pożyczało. Klub jest zarządzany profesjonalnie. Chyba jak żaden polski klub dotychczas. W tej chwili Legia pracuje nad uruchomieniem akademii piłkarskiej, na dniach bedzie rozstrzygana decyzja o przetargu na nowy stadion dla Legii.

Nieporównuj sytuacji Legii z 1993 roku, Wisły z ostatnich lat do obecnej sytuacji Legii bo sytuacja jest diametralnie różna.

Do góry
#628821 - 11/08/2006 06:32 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
misiek2 Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2006
Postów: 32
Quote:

karnego ponoc nie było??!!jakies okularki proponuje albo ogladałes inny mecz!!a oc do fabiańskiego to każdy chciałby miec takiego bramkarza!!a to ,ze legia jest słabszym zespołem to inna para kaloszy!!dziękuje i pozdrawiam!




Ta dyskusja nie ma sensu. Karny był czy nie - sędzia go podyktował, padł gol, Szachtar wygrał - to fakty. A Fabiańśki poza skutecznym wybijaniem piłki po strzałach (bo co on złapał?) wyglądał na przestraszonego i zagubionego na boisku. Miał więcej szczęścia niż rozumu. Ale po co ja dyskutuję z kims kto identyfikuje się z tym śmiesznym stołecznym klubem...

Do góry
#628822 - 11/08/2006 07:23 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
No coz chyba niestety Szachraj Donieck jest jedna noga w LM, czy ktorys buk juz wystawil kursy na awans Szachraja??

Do góry
#628823 - 11/08/2006 08:12 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Quote:

A Fabiańśki poza skutecznym wybijaniem piłki po strzałach (bo co on złapał?) wyglądał na przestraszonego i zagubionego na boisku. Miał więcej szczęścia niż rozumu


Proszę Cię bardzo - przestań pieprzyc za przeproszeniem takie glupoty !
"wygladal na przestraszonego "
" poza skutecznym wybijaniem piłki po strzałach (bo co on złapał?)" - faktycznie , to matoł , przecież piłki trzeba łapać ...

Do góry
#628824 - 11/08/2006 09:11 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
śmieszny człowieczku ledwo pojawiłes sie na forum i juz sie wymądrzasz!!każdy ale powtarzam każdy(w polsce) klub chciałby miec fabiańskiego ....a jeśli koncentracje i skupienie nazywasz przerażeniem....to widac ,ze chłopcze nie masz pojecia!pozdro

Do góry
#628825 - 11/08/2006 09:33 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
andreosw Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/04/2005
Postów: 3353
Skąd: RP
Quote:

śmieszny człowieczku ledwo pojawiłes sie na forum i juz sie wymądrzasz




A Ty już na tym forum jesteś od wielu wielu lat
Sam nie bądź śmieszny.
I nie bądź też tak bardzo zadufany w sobie.
Każdy ma prawo zamieszczać SWOJE opinie. I nie muszą być one zbieżne z tym co Ty myślisz na dany temat.

Ja na tym forum wolę poprostu tylko poczytać. Tylko czsami coś skrobnę, bo wystarczy napisać tutaj tylko jedno słowo nie po myśli tutejszych "ekspertów", a już jest się zjebanym od góry do dołu.
Dlatego mało piszę bo nie chce mi się wdawać w polemiki z wieloma guru piłki kopanej.

Śledzę to forum od 1.5 roku i stwierdzam, że z każdym dniem schodzi coraz mocniej na psy.

Jeszcze tu zaglądam bo mam tu kilku ulubionych autorów bardzo ciekawych i przydatnych analiz, ale nie wymienię ich nicków, bo zaraz ktoś powie, że kadzę swoim kumplom.

Pozdrawiam.
andreosw

Do góry
#628826 - 11/08/2006 13:45 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
wcale sie nie wymądrzam tylko sam doskonale wiesz o tym ,ze fabiański jest klasowym bramkarzem i często wyłapuje niesamowite piłki...więc po co specjalnie zaogniasz atmosfere skoro doskonale wiesz,ze jest dobry i to,ze nie lubisz Legii tego nie zmieni!przykro mi!pozdrawiam

Do góry
#628827 - 11/08/2006 14:40 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
andreosw Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/04/2005
Postów: 3353
Skąd: RP
Ale ja lubię Legię i każdy inny polski klub, który reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Zawsze kibicuję naszym i życzę im jak najlepiej.
Uważam także, że Fabiański to świetnie zapowiadający się bramkarz. Mam Nadzieję, że jego kariera będzie rozwijała się w takim temoie jak do tej pory.
Odnośnie Łukasza zgadzam się z Tobą w 100%, tylko bardzo mnie rażą bardzo krytykanckie i takie "z góry" wypowiedzi w stosunku do innych forumowiczów.

Oczywiście niczego nie chcę zaogniać.
Pozdrawiam

Do góry
#628828 - 15/08/2006 08:09 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Oli2424 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2005
Postów: 3504
Jak dzisiaj rano zobaczyłem w Bwin kurs na Szachtar 2,9 to mówie co jest grane? Pomylili się czy co?A po chwili patrze w kilku innych bukach kurs podobny! Przeciez dla mnie to jest promocja tak wysoki kurs na Szachtar zważywszy na to , że w Legii nie zagra prawdopodobnie Choto więc ten kurs biorę w ciemno

Do góry
#628829 - 15/08/2006 12:49 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
niestety choto - 3 tygodnie przerwy - szanse legii maleją ,
mają pod górę w tych meczach najpierw karny z kapelusza teraz kluczowy obrońca odpada .
ale jak ma to być drużyna z charakterem to muszą sobie poradzić i wysadzić szachtar
szanse oceniam jak przed pierwszym meczem 50 % x 50%

Do góry
#628830 - 15/08/2006 12:54 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
kamasss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 9866
Skąd: Poznań
Ja zaraz po pierwszym meczu mówiłem, że zagram w rewanżu na Szachtar.

a taki kurs jak mówicie to jeszcze lepiej...


szkoda mi Legii, Choto wypadł... ciekawe kto będzie trzymał i tak dziurawa obronę...
jakby byli w formie i mieli tyle szczęścia co w tamtym sezonie to szanse oceniałbym 50% x 50%

teraz przy tych wszytskich okolicznościach oceniam na 20% x 80%

niestety...

Do góry
#628831 - 16/08/2006 05:23 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
Choto nie zagra,Quattary dawno nie ma,Elton po pijaku się rozbija,obrony brak w ataku szaleje Nędza- he, he Legia zrobi wypad.....

Do góry
#628832 - 16/08/2006 09:04 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
W pierwszym meczu bylem sceptycznie nastawiony co do grania na Szachtar po kursie 1,45. Na rewanz spodziewalem sie kursu 1.9-2.1. Naprawde pozytywnie buki mnie zaskoczyly, dajac 2.8-2.9. Trzeba grac.

Do góry
#628833 - 16/08/2006 10:09 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Kamikaze Offline
old hand

Meldunek: 28/07/2006
Postów: 707
Quote:

Ja zaraz po pierwszym meczu mówiłem, że zagram w rewanżu na Szachtar.

a taki kurs jak mówicie to jeszcze lepiej...


szkoda mi Legii, Choto wypadł... ciekawe kto będzie trzymał i tak dziurawa obronę...
jakby byli w formie i mieli tyle szczęścia co w tamtym sezonie to szanse oceniałbym 50% x 50%

teraz przy tych wszytskich okolicznościach oceniam na 20% x 80%

niestety...


Balde ...

Do góry
#628834 - 16/08/2006 22:30 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
neomax Offline
journeyman

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 99
ja stawiam na remis w meczu rewanzowym...1-1 lub 0-0...

Do góry
#628835 - 17/08/2006 00:12 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Quote:

ja stawiam na remis w meczu rewanzowym...1-1 lub 0-0...


a ja na Tolka Banana

Do góry
#628836 - 17/08/2006 09:41 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
HEYKA Ziomki macie jeden z moich ostatich postow

moze to Wam pomoze ograc tycch

Przed rewanżowym meczem o awans do Ligi Mistrzów Legia się sypie. Atmosfera w drużynie jest podła, a obronę rozbiły kontuzje


Leczą się Dixson Choto, Wojciech Szala i Grzegorz Bronowicki, a być może i Edson. Dlaczego być może? Brazylijczyk od dwóch dni nie trenuje, klub ogłosił, że również z powodu lekkiego urazu, ale nieoficjalnie mówi się, że popadł w konflikt z drużyną.

Jeśli do tych kłopotów dołożyć rozczarowanie Hugo Alcantarą, który na razie gra poniżej poziomu pierwszoligowego, to defensywa z początku sezonu (Szala, Choto, Hugo, Edson) właściwie przestała istnieć. Do 31 sierpnia Legia może co prawda dokonywać jeszcze transferów, ale na rewanż z mistrzem Ukrainy nikogo niezgłoszonego do rozgrywek nie wystawi.

Z czwórki, która rozpoczynała sezon, zostali Brazylijczycy. Sytuacja Edsona jest jednak niejasna, a Hugo grał z GKS Bełchatów tak źle, że Wdowczyk zdjął go w 38. minucie. - Rzetelnie ocenić go będzie można dopiero po dziesięciu ligowych kolejkach - twierdzi Marek Jóźwiak, odpowiedzialny w Legii za wyszukiwanie piłkarzy. Mistrz Polski nie ma jednak czasu, bo z Szachtarem zmierzą się za tydzień w środę (w sobotę jadą do Łodzi na ligowe spotkanie ŁKS).

- Bez Choto Legia nie ma szans z Szachtarem. To jej jedyny oprócz Łukasza Fabiańskiego gracz na europejskim poziomie - uważa Mirosław Trzeciak. Co gorsza, w składzie Legii ostał się jeden zawodnik z doświadczeniem na środku obrony - Szala - ale on naciągnął mięsień dwugłowy i jego występ za tydzień byłby niespodzianką. 19-letni Artur Jędrzejczyk miał wielką tremę nawet w debiucie, a był to "tylko" mecz o Superpuchar Polski. Wypożyczony z Bordeaux Mamadou Balde spisuje się beznadziejnie. Ostatnio na środku defensywy pojawił się jeszcze zwykle grający po lewej stronie Tomasz Kiełbowicz, co świadczy o tym, jak zdeseprowany jest trener Wdowczyk. Ostatni defensor w kadrze - lewy obrońca Artur Chałas - na ogół nie mieści się nawet na ławce rezerwowych

zrodlo gazeta wyborcza pozdro

Do góry
#628837 - 17/08/2006 10:23 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Kamikaze Offline
old hand

Meldunek: 28/07/2006
Postów: 707
Edsonowi nic nie jest , sprawa wyjasniona wraca do druzyny. Elton takze od wczoraj trenuje z 1 zespolem.

Do góry
#628838 - 18/08/2006 20:57 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Maarcell Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/08/2006
Postów: 1709
Skąd: Gdynia
Ja uwazam ze Legia nie awansuje ... a co wiecej ze u siebie równiez przegra z Ukrainacami. Kurs w granicach 1.9 wart gry. Legia sie musi otworzyc i zaatakowac ... a co za tym idzie ... KONTRA !! Szchtar na zawodników którzy potrafia grac z kontry i mysle ze tutaj jest szansa dla nich...

Do góry
Strona 11 z 12 < 1 2 ... 9 10 11 12 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Irek, Szuman, Akhu), 3614 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49