Strona 10 z 12 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 >
Opcje tematu
#628799 - 10/08/2006 10:46 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

Quote:


JRR od czegos trzeba zaczac za same wystepy w LM legia zbierze wiecej kasy i doswiadczenia niz moznaby pomarzyc. Jak ty sobie wyobrazasz najpierw stworzyc doswiadczony zespol, a potem wywalczyc pierwszy awans? kolejnosc jest odwrotna.




Bzdury piszesz.
Jak Legia dostanie się do LM to przed następnym sezonen połowy najlepszych zawodników z obecnego składu już nie będzie bo wykupią ich zagraniczne kluby, a w ich miejsce przyjdą jacyś słabsi. Legia będzie stopniowo się staczać.
Nie pamiętasz jak było z Wisłą i innymi polskimi klubami, które cokolwiek osiągnęły na arenie międzynarodowej?



Czyli lepiej nieosiagać dobrych wyników w puchaach bo nam drużynę wykupią?

Za sam awans do ligi mistrzów Legia zgarnęłaby ok 7 milionow zł. Za każdy rozegrany mecz to ok 1,5 miliona zł. Nawet gdyby wsztstkie przegrali to w kasie klubu bedzie ok 16 milionów zł. Do tego dodajmy wpływy z biletów, z praw do transmisji, z reklam na stadionie. To może dać grubo ponad 20 milionów zł przy założeniu że Legia dostałaby bęcki w każdym meczu. Obecny budżet Legii to ok 25-28 milionów tak więc widać jaki wpływ na finanse klubu u na jego przyszłość miałby występ w Lidze Mistrzów.

Co do wyprzedaży zawodników weźmy pod uwagę że jeśli co niektórzy by się pozytywnie zaprezentowali to oznaczałoby duży wzrost ich wartośći i kolejne pięniądze w kasie klubowej. Tak więc jeśli by kogoś sprzedali to jestem pewnien że grajek który przyszedłby na jego miejsce niebyłby wcale gorszy.

Do góry
Bonus: Unibet
#628800 - 10/08/2006 10:48 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Dobra, załóżmy patriotycznie, że Legia awansuje.

Czy naprawdę ma ktoś ochotę ogladać sześć takich popisów jak wczoraj, z koślawym Włodarczykiem lub bezmyślnym Szalą ?
Ciekawe, co o tym myślą kibice Legii. Ewentualne występy w LM to koniec z mistrzostwem, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić zawodników pokroju Burkhardta czy Hugo grających co trzy dni. Sądzę, że oni sami mają taką świadomość. Po co się przemęczać, skoro można byc lokalnymi gwiazdkami i za swoje wątpliwe umiejętności trzepać niezłą kasę ?
Poza tym ITI nie bardzo ma gdzie pokazywać LM, a na pewno nie zdąży do na pierwsze mecze grupowe.
Niech Legia buduję drużynę zdolną walczyć z drużynami pokroju Galatasaray czy Benfica. A do tego potrzebuje zmienić przynajmniej połowę obecnego składu. Ma na to cały sezon, i uważam że udział w LM w tym nie pomoże.

Ale cudu nie będzie, Legia nie awansuje. Wczoraj było widac jak na dłoni, co sie działo kiedy Legia poszła trochę do przodu. I zapewne niedługo usłyszymy wypowiedź Wdowczyka, że sytuacja jest nieciekawa, bo Legia w rewanzu musi atakować, a w ataku pozycyjnym nie czuje sie najlepiej i woli grać szybką kontrą (oczywiście w wykonaniu pędziwiatra Nędzy). Taką grę z kontry widzielismy wczoraj - popłoch w szeregach linii defensywnych Szachtara o mało nie zakończył się drugim celnym strzałem napastników (?) Legii w światło bramki.

Do góry
#628801 - 10/08/2006 10:55 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
pablik1 Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2005
Postów: 829
Skąd: WhiteStok
podobno Wlodarczykiem interesuje sie OFI Kreta,niech lepiej szybko dzialacze sprzedaja za jakiekolwiek pieniadze dopoki jeszcze jest zainteresowanie jakiekolwiek , co gosc gra to az zal patrzec -tragedia- zadnego pozytku ,w rewanzu trzeba sie powaznie zastanowic nad posadzeniem go na lawie

Do góry
#628802 - 10/08/2006 10:55 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
@Igor
Moj post odnosil sie do ludzi piszacych ze lepiej zeby Legia nie awansowala bo i tak wszystko przegra.Nie rozumiem takiego podejscia. Anderlecht wszystko przegrywa w LM, ale Belgowie nie mowia "po co nam LM".

Do góry
#628803 - 10/08/2006 11:01 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
GregVeB Offline
veteran

Meldunek: 15/08/2004
Postów: 1355
Skąd: Warszawa
Quote:

Czyli jak jestem Katalonczykiem, kibicem Barcelony, i ona zakladamy odpada w cweircfinale LM, a w innej parze przechdzi real, to mam zaczac im teraz kibicowac i zyczyc by wygrali LM?
BUhaha. Nie badzcie smieszni





Katalonia to Hiszpania? Zawiodłes mnie panie lupusie. Jak juz wielbic klub, utozsamiac sie z nim to chyba na calego?

Do góry
#628804 - 10/08/2006 11:02 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Ale mi to nic nie daje Wahi!
A mowimy przeciez w tej chwili z punktu widzenia kibica.

A nie z punktu widzenia, np wladz innych klubow.
Czy np wspomnianej Barcelonie na reke to aby real mial dolozyc kolejne trofeum do swojej kolekcji?
Napewno nie, choc nie przyznaja tego oficjalnie


Wiadomo, ze kibice Legii chca awansu, ale smieszy mnie to, ze jesli ktos powie, "nie awansujecie" to pewnie jest z poznania albo z krakowa czy z innego miasta, gdzie gra druzyna 1-ligowa, a kibice nie przepadaja za soba.

Jakby to bylo jakis obowiazek trzymac za Legia

Takie cos mnie po prostu rozbraja, nigdzie nie ma zapisane aby obowiazkiem kazdego obywatela bylo trzymac za Legie czy inne druzyny.
Zyjemy w wolnym kraju, kazdy ma prawo kibicowac komu chce, mowic co chce...

Do góry
#628805 - 10/08/2006 11:03 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28278
Z jednej strony gdyby nie sędzia to...

Z drugiej strony gdyby nie Fabianski to...

No tak ten mecz jak dla mnie pozostawił wiele wątpliwości z jednej strony, kontrowersyjna bramka dla ekipy z Ukrainy z drugiej postawa naszego zespołu oraz postawa Szachtara w drugiej połowie.

Jesli chodzi o piewsza część gry to tak: schowani byliśmy bardzo głeboko i wtedy Szachtar grał na przed 16 metrem jak chciał wielokrotnie kończyło sie to strzałami w strone bramki ale wtedy na posterunku był Łukasz.

Druga połowa to lepsza postawa naszego zespołu i przy okazji agresywniejszy odbiór piłki co przełożyo się na pare okazji, ale mamy w przodzie kogo mamy i niestety...

Co do drugiego meczu to daje naszej ekipe jakieś 30% szans na awans choć to i tak chyba troche za wiele

Do góry
#628806 - 10/08/2006 11:06 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Quote:

Quote:

Czyli jak jestem Katalonczykiem, kibicem Barcelony, i ona zakladamy odpada w cweircfinale LM, a w innej parze przechdzi real, to mam zaczac im teraz kibicowac i zyczyc by wygrali LM?
BUhaha. Nie badzcie smieszni





Katalonia to Hiszpania? Zawiodłes mnie panie lupusie. Jak juz wielbic klub, utozsamiac sie z nim to chyba na calego?




katalonia nalezy Do hiszpani czy Ci sie to poodba czy nie.
Poodbnie jest z krajem baskow.
Tak samo masz w Polsce SLask nalezy do Polski, Kaszuby rowniez etc

Oboje wiemy, ze Katalonia jak I kraj Baskow daza do autonomii, a moze i do niepodleglosci, ale jest to Hiszpania.



A co do Wlodarczyka i jego tlumaczacych tu kibicow.
Co z tego, ze mial sytuacje, napastnik ma strzelac bramki, wykrozystywac te sytuacje, a nie "je miec"

Do góry
#628807 - 10/08/2006 11:14 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Landzaat Offline
veteran

Meldunek: 31/07/2006
Postów: 1471
Przepraszam za mały OT ale polska pilka to dno

Na pokładzie samolotu do Odessy nie znalazł się obrońca zespołu z Płocka Krzysztof Kazimierczak. Powód? Piłkarz zapomniał paszportu!

Do góry
#628808 - 10/08/2006 11:27 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Quote:


Czyli lepiej nieosiagać dobrych wyników w puchaach bo nam drużynę wykupią?




Jeśli mam być szczery to jest mi obojętne co osiągnie lub czego nie osiągnie Legia. Nie życzę źle tej drużynie, ale dobrze też nie. Po prostu jest mi to obojętne.
Quote:


To może dać grubo ponad 20 milionów zł przy założeniu że Legia dostałaby bęcki w każdym meczu. Obecny budżet Legii to ok 25-28 milionów tak więc widać jaki wpływ na finanse klubu u na jego przyszłość miałby występ w Lidze Mistrzów.




I co z tego?
Wisła w PUEFA wygrała z Schalke, z Parmą i gdzie są ci drodzy piłkarze?
Pare lat temu, jeszcze za czasów jak Janas był trenerem Legia wyszła z grupy w LM. Co się stało z tymi pieniędzmi? Gdzie te super gwiazdy, które Legia kupiła za te pieniądze?
Quote:


Co do wyprzedaży zawodników weźmy pod uwagę że jeśli co niektórzy by się pozytywnie zaprezentowali to oznaczałoby duży wzrost ich wartośći i kolejne pięniądze w kasie klubowej. Tak więc jeśli by kogoś sprzedali to jestem pewnien że grajek który przyszedłby na jego miejsce niebyłby wcale gorszy.



A kto poza Polakami i "odpadami" z zagranicznych klubów chciałby grać z polskiej lidze?

Do góry
#628809 - 10/08/2006 11:30 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
takie jest własnie nasze Polskie smieszne podejscie i wiara we własne siły....i jak czytam te marne wypowiedzic co poniektórych to sie niedobrze robi....bo gdyby każdy klub miał zakładac ,ze gdy awansuje do LM to wtopi wszystkie meczto to wsumie wystartowały by może ze 3 kluby!!ja wole oglądac obojętnie jaką polska drużyne w fazie grupowej niz np. taki szachtar!!a to,ze poziom jest słaby to sprawa jasna ale to nie tylko u nas bo ukraińcy jak widac mimo ogromnego budżetu graja niewiele lepiej od nas...hehe ale maja za to kaske na sędziego:(bym zapomniał)!!pozdro

Do góry
#628810 - 10/08/2006 11:45 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Co do Legii,
wczoraj chyba zaskoczyli wiele osob, jednych in plus innych in minus,
nie widzialem meczu tzn jakies fragmenty ale z tego co czytam to nie grali tak zle albo Szachtar gral tak zle;-)
Zycze im awansu z jednej strony, a z drugiej wolalbym zeby nie awansowali.
Jesli odpadna i ITI dalej bedzie inwestowal w druzyne z glowa czyli beda sie szykowali na LM w kolejnych latach to chyba ich odpadniecie bedzie wlasciwsze teraz.
Zbiora doswiadczenia i wyjdzie szydlo z worka czy Walter z kolega chca naprawde silnego klubu czy to tylko ich kolejna zachcianka.
Jesli im sie uda, odniosa sukces na arenie miedzynarodowej to wtedy beda najlepszym przykladem dla innych wlascicieli w naszej lidze ze na sukces trzeba czasu i olbrzymiej konsekwencji, moze wtedy Cupial sie obudzi i cofnie sie o kilka krokow i rozpocznie budowe od nowa, moze sie wycofa, a moze pojawia sie nowi ludzie chcacy inwestowac w pilke w naszym kraju.
Inwestycja w pilke to interes jak wiele innych lecz widze tylko jedna roznice, to jest interes hobby, nie mozna liczyc na zyski po roku czy dwoch, najpierw trzeba sie sporo napracowac i stworzyc marke, a dopiero pozniej myslec ewentualnych zyskach ktore wcale nie sa pewnikiem, ogolnie trzeba wielu wielu lat zeby osiagnac zamierzony efekt.
Zycze Legii awansu ale niekoniecznie w tym roku, a nawet jesli uda im sie awansowac to niech dzialacze nie pomysla ze w tym skladzie i z podobnymi nakladami zwojuja cos w roku kolejnym, i myslec, myslec, myslec...

Do góry
#628811 - 10/08/2006 12:21 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
solo24 - masz jednak nieobiektywne spojrzenie na problem, bo jestes kibicem Legii.
Nie w tym rzecz, czy Legia przegra wszystko w grupowej LM, bo to akurat wcale nie jest takie pewne. Wystarczy, że któraś druzyna pewna awansu przyjedzie drugim składem i punkty mozna zdobyc (tak jak Szachtar z Barcelona). Chodzi o styl, granie ósemką na 16-25 metrze, nieumiejętność grania z pierwszej piłki, bezproduktywni boczni obrońcy (to dotyczy całej polskiej piłki), liczenie na wolnego z 20 m, bo teraz wygląda na to, że w przypadku Legii to większa szansa na bramkę niz karny. Legia praktycznie nie ma ławki, a co bedzie jak się wysypie któryś brazylijczyk ? Trzeba grać ligę, i choc to inna półka niz LM, to jednak nikt nie będzie stal i patrzył jak Legia bezkarnie strzela bramki.
Siłe Legii poznamy w meczu rewanzowym, bo tu Szachtarowi powinno się grać jednak troche łatwiej. Mam obawy, że ta lekcja skończy się bardzo źle - jeśli nie w kategorii wyniku, to na pewno w samej grze i umiejetnosciach czysto piłkarskich. Szachtar potrafi grać piłką, zawodnicy nie muszą się "pokazywać" w Europie, bo tam maja idealne warunki, wiedzą za co grają.
Sam zarząd Legii jako główny cel postawił drużynie zdobycie MP, pewnie będąc świadomym siły druzyny. Rok-dwa, i jeśli uda się zatrzymać podstawowych zawodników można mysleć poważnie o sukcesach w LM.

Do góry
#628812 - 10/08/2006 12:22 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Kamikaze Offline
old hand

Meldunek: 28/07/2006
Postów: 707
pixies napisales : "sukcesach w LM" Tzn 1/4 finalu ? Polfinal ? Final ?

Do góry
#628813 - 10/08/2006 12:30 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Na pewno o wyjściu z grupy, bo potem wszystko jest możliwe.
Teraz na pewno jest to malo realne, ale zakładając rozsądną politykę kadrową - w dwu, trzy letniej perspektywie mozliwe.
ITI ma kasę (weźmie chyba F1 w przyszłym sezonie), ma czas - oby nie zabrakło konsekwencji.

Rumuni potrafi w ciągu kilku lat stworzyć grupę niezłych klubów i to bez sukcesów reprezentacji. Czyli mozna.

Do góry
#628814 - 10/08/2006 12:35 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Kamikaze Offline
old hand

Meldunek: 28/07/2006
Postów: 707
Wszytko jest mozliwe ale do tego potrzeba po 1) pieniedzy a to posiadaja wlasciciele ITI i po 2) cierpliwosci

Do góry
#628815 - 10/08/2006 12:36 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
misiek2 Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2006
Postów: 32
Quote:

Co do Legii,
wczoraj chyba zaskoczyli wiele osob, jednych in plus innych in minus,
nie widzialem meczu tzn jakies fragmenty ale z tego co czytam to nie grali tak zle albo Szachtar gral tak zle;-)





Opinie w polskiej prasie są niezwykle pochlebne na temat meczu. Wszyscy lamentują za podyktowanie rzutu karnego, którego ponoć nie było ... To stało się tematem zastępczym w tym przegranym pojedynku. Powiem od siebie, że widac było jednoznacznie kto jest lepszy na boisku. Szachtar kontrolował grę przez całe spotkanie. Zawodnicy zespołu ukraińskiego jednak mają problemy z grą na polu karnym stąd wiele strzałów spoza tego pola. Fakt, ślisko - zawsze może coś wejść ... Chwali się Fabiańskiego, ale on robił co do niego należało. Strzały z ponad 16 metrów nie jest ciężko obronić, gdy zawodnicy strzelający są jacyś niemrawi ... Gdy Fabiański bronił, serca żołądek pochodził mi do gardła. Jego technika mrozi krew w żyłach. Ma jakieś problemy z koordynacją ruchową na boisku ....

Legii brakuje lidera, kogoś kto tych zawodników pociągnie. Widać było bezpłciowość piłkarzyn, którzy jako drużyna byli dużo gorsi od zawodników z Doniecka. Szachtar wygrał zasłużenie. Nie obraziłbym się gdyby było 2 czy 3:0. Legia poza Polske niech nie wyjeżdża ...

Do góry
#628816 - 10/08/2006 12:40 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
Kamikaze Offline
old hand

Meldunek: 28/07/2006
Postów: 707
Przepraszam ale nie moge Mecz sie zakonczyl wynik brzmi 1-0 moze zamknac temat i za tydzien zalozyc nowy do rewanzu ?


Czytajac tekst : "Gdy Fabiański bronił, serca żołądek pochodził mi do gardła. Jego technika mrozi krew w żyłach. Ma jakieś problemy z koordynacją ruchową na boisku .... " to nie wiem czy sie smiac czy plakac

Do góry
#628817 - 10/08/2006 12:47 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
misiek2 Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2006
Postów: 32
Quote:

Przepraszam ale nie moge Mecz sie zakonczyl wynik brzmi 1-0 moze zamknac temat i za tydzien zalozyc nowy do rewanzu ?


Czytajac tekst : "Gdy Fabiański bronił, żołądek pochodził mi do gardła. Jego technika mrozi krew w żyłach. Ma jakieś problemy z koordynacją ruchową na boisku .... " to nie wiem czy sie smiac czy plakac




Płacz

Jedyne mądre co powiedziałeś, to zamknęcie tematu meczu Szachtar-Legia. Teraz zacznijmy dyskusję Legia-Szachtar.

Do góry
#628818 - 10/08/2006 13:16 Re: Szachtar Donieck - Legia Warszawa
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
karnego ponoc nie było??!!jakies okularki proponuje albo ogladałes inny mecz!!a oc do fabiańskiego to każdy chciałby miec takiego bramkarza!!a to ,ze legia jest słabszym zespołem to inna para kaloszy!!dziękuje i pozdrawiam!

Do góry
Strona 10 z 12 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, pacyfista, Sony, VVega, alfa, ElNinho[mmdea], ANZELMO, rafal08), 3596 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49