Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#6303431 - 17/08/2014 20:46 Serie A 2014/2015
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277


http://www.11stelle.com/?p=2174 - rozkład jazdy sezony 2014/2015

http://www.legaseriea.it/ - strona oficjalna

http://www.gazzetta.it/Calcio/ - niezbędne źródło informacji, przewidywalne składy, kontuzje, transfery

http://www.calciomercato.com/ - transfery, plotki, nie tylko z włoskiej piłki

http://www.football-italia.net/ - strona w języku angielskim, bardzo przydatna do typowania, zapowiedzi spotkań, newsy, kontuzje, transferowe plotki, a to wszystko w języku angielskim, który pewnie dla większości jest bardziej bliski niż język włoski

http://www.transfermarkt.pl/jumplist/startseite/wettbewerb/IT1 - nikomu nie trzeba tej strony przedstawiać, statystyki, transfery - wszystko w jednym miejscu



Edited by Akhu (21/08/2014 17:54)

Do góry
Bonus: Unibet
#6303478 - 17/08/2014 21:26 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Pierwszy typ w nowym sezonie hmm Tak wiem, jeszcze dużo czasu, ale jak ktoś chce złapać na mój typ dobry kurs, to wydaje mi się, że powinien grać już teraz.

Sassuolo - Cagliari over 2,5 1.86 Unibet

Główny powód grania tego typu to ten starszy pan:

.

Dla ludzi mniej więcej go kojarzących, to wystarczy za całą analizę, ale jakby ktoś się nie orientował we włoskich realiach, to pokrótce przedstawię sytuację.

Pan ze zdjęcia, to Zdenek Zeman. Ostatnio trenował Romę, Pescarę i Foggię (w starsze czasy może póki co nie wchodźmy). We wszystkich tych sezonach jak ktoś złapał kurs 1.5 na over 2,5 w jakimkolwiek ich meczu, to już mógł się cieszyć z promocji.
Czech w zawodowej karierze trenerskiej ma statystykę 2,87 gola na mecz. W samej Serie A (trenując takie kluby jak Lazio czy Romę) wykręcił średnią 3,16. A przypominam, że mówimy o włoskiej lidze grin
Gra on ofensywną taktyką 4-3-3, której się trzyma przez lata. Taką grał podczas tzw.'Zemanlandii" w Foggi w 1989r., kiedy to z Serie C awansował rok po roku do Serie A, i taką gra teraz. Kto wpadnie na pomysł zatrudnienia Zemana na stanowisku trenera swojej drużyny musi wiedzieć, że decyduje się tym samym na futbol totalny.

To może na razie wystarczy o trenerze gości, bo pewnie zaczynam przynudzać. Teraz skupmy się na stylu trenera gospodarzy, który jest także bardzo ofensywny (zachowując oczywiście wszelkie proporcje normalności, których brakuje panu starszemu). Di Francesco również gra 4-3-3, czasem zmieniając na 3-4-3, czy 3-5-2. W Sassuolo dysponuje z przodu bardzo utalentowanym trio Zaza-Berardi,Sansone, którzy mogą nie jednemu napsuć krwi, szczególnie na własnym boisku, a już jestem wręcz przekonany, że zdołają jej napsuć Cagliari.
Ze wzmocnień, to przede wszystkim boki obrony, na lewą wzięli Peluso z Juve, a na prawą Vrsaljko (świetny transfer, pół serie A go chciało, a on sobie czmychnął do Sassuolo).
Jeśli chodzi o straty, to nic strasznego - Marrone, Ziegler, czy Rosi nie decydowali raczej o sile zespołu.

To teraz o brakach u gości. Cagliari wypożyczyło najlepszego zawodnika do Romy (ten fakt również należy podkreślić wężykiem w kontekście mojego typu). Astori, bo o nim mowa, to podpora defensywy z poprzedniego sezonu i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żeby tak od razu ktoś go umiał zastąpić. Zresztą przy Zdenku, to chyba awykonalne i tak ewentualnie będzie, że za mało strzelili, a nie że za dużo stracili laugh .

Z pozostałych transferów to oddali Avramova, który był ich podstawowym bramkarzem (młodziak Cragno z Brescii i Colombi z Atalanty za niego), Pinilla odszedł do Genoi (niby najlepszy strzelec drużyny, ale to tylko 7goli w tym 4 z karnych), Nene do Verony (żadna strata), Perico do Ceseny (jeszcze mniejsza strata).

Z transferami do klubu raczej słabo, wypożyczenia paru młodziaków, nic ciekawego, ale do końca okna jeszcze trochę czasu to może coś kupią. Zeman twierdzi, że jak nie kupią to i tak sobie poradzi.
A ja twierdzę, że trzeba grać ten over i póki jeszcze są jako takie kursy i póki 67-letni trener będzie się trzymał na stanowisku.
Nie wróżę mu specjalnie długiej kariery w Cagliari (mimo, że Cellino już tam nie prezydentuje), więc trzeba się nacieszyć pobytem Czecha na Sardynii.

Wyszło dość monotematycznie, ale naprawdę ciężko inaczej wink
Pozdrawiam fanów Calcio (z Jose na czele) i Ciebie vindomie, bo liczę, że chociaż Ty to przeczytasz laugh

Do góry
#6311086 - 27/08/2014 15:19 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
Witam smile wchodziłem tutaj czasami ale nie wypowiadałem sie jeszcze. smile Mam w planie zacząc sie udzialeć i wymieniac się pogladami na temat ukochanej ligi smile

Pozaostaje mi nic tylko sie zgodzić z wpisaem powyżej. Zeman jest gwarancją wielu bramek. Pamietam jego wyczyny z Pescary i Romy smile Bardzo dobrze przedstawia organizację gry druzyn prowadzonych przez czecha ten obrazek:



Jednak o ile w druzynie Pescary czy Romy miał niezwykle ofensywnych zawodników to z Cagliari nie wiadomo jak to bedzie wygladało. na ten moment pewniakami bedą Ibarbo i Sau. TYp bardzo mi sie podoba i tak jak napisałes trzeba korzystac póki kursy sa w miarę wysokie smile

Do góry
#6312122 - 28/08/2014 14:37 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
AS Roma - ACF Fiorentina

Na pierwszy rzut wybieram mecz Roma - Fiorentina. Wicemistrz kraju w poprzednim sezonie zaliczył piękna serię na początku sezonu, raz za sprawą nowego trenera R. Garcii a dwa że porostu moim zdaniem został niedoceniony. Fiorentina po osiągnięciu 4 miejsca w nowym sezonie pełną parą chce ruszyć po Champions. Jest to główny cel jaki sobie stawiają bracia Della Vale oraz kibice i cała Florencja. Jak wiadomo okienko transferowe trwa, zaczęła się jego najlepsza część ale na dzień dzisiejszy składy wyglądają następująco:




Roma została w tym sezonie wzmocniona objawieniem sezonu poprzedniego J. Iturbe. Młody przebojowy skrzydłowy kosztował 25 mln € i niewątpliwie będzie na nim ciążyła presja. Meczu przedsezonowych nie miał wybitnych, ale dostał czas na wdrożenie się do nowej drużyny. Środek obrony został także przemeblowany. Odszedł bowiem filar M. Benatia. Przyszli za to Astori a także Manolas. Do składu dołączył także A. Cole.

W składzie Fiorentiny nie zaszło wiele zmian które będziemy mogli zobaczyć w pierwszym meczu. Awizowany w miejsce kontuzjowanego ( ponownie) G. Rossiego jest K. Babacar który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Modenie i strzelił tam 20 goli. Do zdrowia powrócił za to M. Gomez który w przedsezonowych sparingach strzelił 6 bramek min Realowi w meczu na stadionie Narodowym.

Po obu stronach nie zobaczymy kilku znanych z włoskich boisk pikarzy którzy y różnych powodów nie mogą zagrać w tym meczu min: Balzaretti, Castan, Strootman czy po stronie Violi Roncaglia, Cuadrado, Rossi M. Fernandez czy nowy nabytek M. Marin.

Reasumując: przemeblowana obrona która na bank nie jest jeszcze zgrana, bowiem Manolas dołączył w tym tygodniu i nie wiadomo jak będzie się układała jego współpraca z Astorim, kolektyw i nie zmienność składu w jakim występowała Fiorentina nasuwają mi jeden typ BTS. Fiorentina będzie chciała rozpocząć sezon z wysokiego "C" nie inaczej tez Roma. Spodziewam się ciekawego spotkania.

BTS 1.80 @ bet 365


Edited by Akhu (28/08/2014 14:38)

Do góry
#6312149 - 28/08/2014 15:42 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
Chievo - Juventus g 18.00

Na tapetę biorę drugi z sobotnich meczy. Mistrz Włoch Juventus który przeżył trzęsienie ziemi za sprawą nagłej zmiany trenera na początek przyjeżdża do Verony. Styl jaki będzie prezentował Juventus jest dla mnie niewiadomą. Najlepsi piłkarze zostali, skład został dodatkowo wzmocniony ale nie wiem czy aż tak diametralnie. Wielka uwagę będzie na pewno skupiał na sobie nowy trener bianconerrich M. Allegri. Jeszcze przed sezonem wyszydzany przez juventinich i innych kibiców calcio trener teraz jest przez nich zaciekle broniony i wszyscy liczą że po prostu nie będzie gorzej niż w tamtym sezonie. Jeśli utrzyma obecny trend i Juventus zdobędzie mistrzostwo to na pewno wszyscy uznają to za wielki sukces. Z Milanem wiodło mu się katastrofalnie, zespół stracił miejsce w pucharach, został średniakiem ligi włoskiej. Zobaczymy jak mu się będzie wiodło w drużynie praktycznie kompletnej. Chievo to dla mnie przedsezonowa zagadka. Wzmocnili się naprawdę ciekawie jak na zespół tej klasy. Tylko najbardziej dziwią mnie ich przed sezonowe wyniki. Jak wiadomo nie sa one ostatecznym wyznacznikiem bo nowe twarze muszą się zgrać ze sobą. Do składu dołączyli: Botta, Bardi, Izco, M. Lopez, Gamberini, Meggiorini, Birsa czy Edmar. Są to znane nazwiska które moga sprawić wiele kłopotów szczególnie rywalom którzy zlekceważą piłkarzy Chievo. Do Juventusu dołaczyli: Evra, Morata, Coman, Romulo czy R. Pereyra. Jeśli chodzi o Juventus są to bardziej wzmocnienia które mają uzupełnić aniżeli znacząco wzmocnić skład. Prawdziwymi wzmocnieniami będą braki transferów najlepszych zawodników jakimi są Vidal ( Man Utd) czy Pogba.

Ustawienie i sytuacja kadrowa:


Szokiem dla kibiców Juventusu jest kontuzja A. Moraty który zaraz po przejściu do Juventusu doznał urazu przez który Hiszpan opuści początek sezonu. W meczu po stronie Juventusu zabraknie także Pirlo i Barzagliego. Zawieszony jest filar obrony Chiellini. W chievo nie zobaczymy napastnika S. Pellissiera.

Analizując ten mecz wpadł mi bardzo ciekawy typ: Ilośc goli 2-3 Zagram to ze względu na wcześniejsze mecze Juventusu w Veronie w których obie drużyny zawsze mieściły się w tej wyznaczonej granicy. Tego się tez spodziewam. Chievo jest solidnym zespołem który może się postawić. Osoba Allegriego także do końca mnie nie przekonuje i twierdze że Juventus w tym meczu tak łatwo sobie nie poradzi.

typ 2-3 gole 1.95 bet365


Edited by Akhu (28/08/2014 15:45)

Do góry
#6312441 - 28/08/2014 18:46 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
BalonACF, serdecznie witamy w naszych skromnych szeregach piwo

Do góry
#6312628 - 28/08/2014 20:37 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
Miło poznać mam nadzieje ze wspólnie uda się coś ugrać :-)

Do góry
#6313437 - 29/08/2014 18:08 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
AC Milan - Lazio Rzym 18.00 31.08.2014

Kolejnym spotkaniem które zwróciło moja uwagę jest mecz Milan - Lazio. Obie drużyny przez sezonem zmieniły szkoleniowców. Trenerem Milanu została klubowa legenda Filippo Inzaghi, natomiast biancocelesti poprowadzi Stefano Pioli. Oprócz trenerów do obu drużyn dołączyło kilku bardzo ciekawych zawodników. Milan który zmaga się z finansowymi problemami wzmocnił się głównie zawodnikami bez kontraktu lub wypożyczonymi: Albertazzi, Agazzi, Alex, Menez, D. Lopez, Armero czy włączony ze szkółki 16-letni Hachim Mastour. Wzmocnienia to jedno ale trzeba pamiętać o osłabieniach które także są znaczące. Odeszli: Balotelli, Kaka, Birsa, Robingo, Nocerino, Emanuelson czy Taarabt. Znacznie lepiej wygląda to wg mnie po stronie Lazio ponieważ nie osłabili się praktycznie w ogóle natomiast wzmocnili zespół: De Vrij, Gentiletti, Parolo, Djordjevic czy Basta. Skład piłkarzy ze stolicy wygląda bardzo solidnie. Dobrą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności i pokazania jak zgrany zespół piłkarze Lazio mieli 24.08 w meczu Coppa Italia przeciwko Bassano które rozbili 7:0. Milan w przedsezonowych meczach prezentował słabą formę. Rossoneri doznali kilku porażek min z Valencia(1:2), Olympiakosem(1-3) czy Man City (1:5). Z dobrej strony za to pokazali się w Trofeo TIM gdzie wygrali spotkania z Juventusem i Sassuolo.
Wielkim problemem dla Milanu jest brak środkowego napastnika. Do końca mercato będą chcieli sprowadzić znaną twarz jednak wiadomo że na pewno tej znanej twarzy nie zobaczymy w meczu z Lazio. Ktoś musi przejąć pałeczkę po Balotellim i najprawdopodobniej będzie to F. Torres.
Składy i ustawienie wyglądają następująco:



Z zawodników którzy opuszczą mecz po stronie Milanu jest: De SCiglio, Mexes, Montolivo. Natomiast w Lazio zabraknie: Pereirinha, Marchetti, Onazi, Konko, Gonzalez. poza osłabieniami po stronie Milanu największym problemem może być brak typowej strzelby czyli środkowego napastnika który mógłby wykończyć akcję kolegów którzy mają do tego predyspozycje. Przód Milanu wygląda bardzo ciekawie bo trójka Shaarawy, Honda i Menez to niewątpliwie mocni ofensywni zawodnicy ale brak środkowego napastnika może być dużym problemem. Awizowany jest znany z występów w Romie Menez ale odkąd pamiętam jego grę koleś miał problemy z wykończeniem akcji. Jest to świetny zawodnik który idealnie pasuje na bok ataku ale nie środek.

Podsumowując typuje w tym spotkaniu X2 po kursie 1.83 w bet 365. Lazio wg mnie nie przegra tego spotkania a nawet może pokosić się o wygraną.

Typ Lazio X2 1.83 bet365

Do góry
#6314097 - 30/08/2014 12:28 Re: Serie A 2014/2015 [Re: BalonACF]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
1. KOLEJKA: AS Roma – ACF Fiorentina

Sobota, 30 sierpnia, godz. 20:45, Stadio Olimpico, Rzym (Włochy)

W sobotę od dwóch meczów rozpocznie się nowy sezon włoskiej Serie A. W jednym z nich zmierzą się ze sobą dwie czołowe drużyny: będąca wicemistrzem kraju AS Roma oraz ACF Fiorentina, która minioną kampanię zakończyła tuż za podium, na czwartym miejscu. Obie z nich mają apetyt na sukcesy tak na ligowym podwórku, jak i w europejskich pucharach.

AS Roma

AS Roma przed nowym sezonem wzmocniła się co prawda takimi graczami, jak Ashley Cole i Seydou Keita, jednak równocześnie doznała olbrzymiego osłabienia. Jej czołowy obrońca Mehdi Benatia przeszedł do Bayernu Monachium. W składzie żółto-czerwonych Marokańczyka ma zastąpić 23-letni Kostas Manolas, sprowadzony z Olympiakosu Pireus.

Drugie miejsce w minionym sezonie było najwyższym wywalczonym przez rzymski klub w ostatnich kilku latach. Dzięki niemu po trzech latach przerwy Giallorossi powrócą do Ligi Mistrzów. Wcześniej zespół ze stolicy Włoch wicemistrzostwo kraju zdobywał w latach 2006-2008 oraz w roku 2010.

Roma to jeden z niewielu zespołów, które w nowym sezonie mogą zagrozić Juventusowi Turyn w ligowych rozgrywkach. Dobrą formę strzelecką drużyny potwierdzają sierpniowe występy kontrolne. W ostatnich czterech meczach Roma strzeliła aż 14 goli. Trzeba jednak zauważyć, że podopieczni Rudiego Garcii po sprzedaży Benatii tracą wyjątkowo dużo goli, podczas gdy przed rokiem zachwycali swoimi szykami defensywnymi.

ACF Fiorentina

Nieszczęściem, jakie przydarzyło się przed nowym sezonem Fiorentinie, jest kontuzja jej czołowego napastnika Giuseppe Rossiego. Będzie on musiał odpocząć jeszcze przez kilka tygodni ze względu na dokuczający mu od dłuższego czasu uraz kolana.

Nawet bez niego, w meczach sparingowych Gigliati radzili sobie znakomicie, pomimo tego, że przyszło im się zmierzyć z dobrymi zespołami. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Fiorentina pokonała 2:1 najlepszą europejską drużynę minionego sezonu, czyli Real Madryt. Wcześniej udało jej się pokonać na wyjedzie Betis Sevillę, Malagę oraz peruwiańskie Universitario de Deportes.

Fiorentina w nowym sezonie będzie liczyć na bramki strzelane przez Mario Gomeza. Były napastnik Bayernu poprzedniej kampanii nie mógł zaliczyć do udanych ze względu na kontuzję. Rozegrał podczas niej tylko dziewięć spotkań, w trakcie których trafił do siatki rywali trzykrotnie. Teraz liczy na odzyskanie formy strzeleckiej.

Podsumowanie

Faworytami sobotniego meczu są gospodarze, między innymi dlatego, że w minionym sezonie dwukrotnie udało im się pokonać Fiorentinę. W Rzymie zwyciężyli 2:1, a w rewanżu rozegranym we Florencji 1:0. Który z tych zespołów spisze się lepiej w pierwszej kolejce nowego sezonu Serie A?



za Oddsring

Do góry
#6314105 - 30/08/2014 12:41 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
Nie znalazłem w ofercie tego meczu?

A wiesz dlaczego? Bo nie ma takiego klubu jak AC Fiorentina


Dzieki za informacje toast


Edited by rafal08 (30/08/2014 12:45)

Do góry
#6314143 - 30/08/2014 13:36 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
Sorry ze tak drastycznie to napisałem ale staram się poprawiać w każdym moim miejscu ten skróty ze względu na to ze jestem kibicem Fiorentiny :-)

Pozdro :-)

Do góry
#6314211 - 30/08/2014 14:32 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
BalonACF Offline
stranger

Meldunek: 05/04/2006
Postów: 14
Dobrze byłoby żeby coś weszło tongue

Kolejnym meczem który chcę przeanalizować jest spotkanie Torino - Inter. Obie ekipy w czwartek uzyskały awans do fazy grupowej LE. Interowi przyszło to szalenie łatwo gdyż ograł amatorów z Islandii, natomiast Torino najmniejszym nakładem sił wygrało z RNK Split i tym samym awansowało dalej. Marcato obu zespołów było całkowicie inne, plany na ten sezon także są w obu ekipach odmienne. Budżet jakim dysponuje Torino jest znacznie mniejszy niż klubu z Lombardii. Byki pożegnały się przed tym sezonem z najlepszym strzelcem Seire A Ciro Immobile, Tachtsidis czy Kurtic... Gdyby tego było mało do końca okienka transferowego ważyła się będzie przyszłość największej gwiazdy zespołu czyli Alessio Cerciego. Do Byków przeszli jeszcze Molinaro i Nocerino. Jedno jest pewne, wielkich wzmocnień Torino nie poczyniło. Immobile zastąpił niechciany w Juventusie F. Quagiarella, który na pewno będzie chciał pokazać rywalom zza miedzy że się mylili co do jego sprzedaży. Jeśli Cer5ci zostanie i będzie z nim tworzył duet napastników to Torino pod względem ofensywy może być ciągle groźnym zespołem. Z Interem Cerciego jednak nie zobaczymy ze względu na jego sytuację transferową.

Inaczej to wygląda w Interze. Ich nowy właściciel E. Thohir tak jak obiecywał, wzmocnił zespół. Stara gwardia odeszła, pojawiło się kilka nowych i ciekawych twarzy. Z zespołu odeszli Botta, Taider, Cambiasso, W. Samuel, Milito, Belfodil, M. Silvestre, G. Mudingayi, Mariga, Castelazzi, Ronaldo, Wallace i kapitan J. Zanetti. Przyszli natomiast Y. M`Villa, G. Medel, Krhin. Osvaldo, Dodo, czy N. Vidic. Zespół uzupełniło także kilku juniorów.



Po stronie Byków nie zobaczymy Vivesa, Farneruda, Baretto i wspomnianego Cerciego. W Interze nie zagra Palacio oraz mający podobną sytuację do Cerciego R. Alvarez.

Patrząc na te dwa składy oraz ostatnie przed sezonowe mecze postawię na Inter. Mają naprawdę solidny zespół. Torino bez Immobile i Cerciego traci baaardzo wiele. Ostatni mecz w LE był łatwiejszy dla Interu. Napewno będą chcieli rozpocząć dobrze sezon. Środek Interu wygląda naprawdę imponująco do tego mocna ławka.

Typ Inter win 2.30 bet365


[img]link do zdjecia[/img] <-- tak beda sie fotki poprawnie wyswietlac bez potrzeby edycji


Edited by rafal08 (30/08/2014 14:37)

Do góry
#6314911 - 31/08/2014 01:30 Re: Serie A 2014/2015 [Re: BalonACF]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
Udinese Calcio - F.C Empoli 1 @1.826 4/10 Pinnacle

Nie ma co się oszukiwać, że w na Stadio Friuli gra się bardzo ciężko. W dodatku Udine w meczu pucharowym pokazało, że jest dobrze przygotowane to startu rozgrywek i bez większych problemów rozbili Ternanę aż 5-1. Empoli ma bardzo młodą defensywę, biorąc pod uwagę formę Antonio di Natale (4 bramki w wcześniej wspomnianym spotkaniu) jutro dla mnie wyraźnym faworytem są popularni Zebrette.

Do góry
#6315355 - 31/08/2014 16:13 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Palermo - Sampdoria

Nie przekonuje mnie ani skład Palermo, ani ich mecze towarzyskie, a już na pewno nie porażka w Pucharze Włoch z Modeną 0-3 u siebie. Odszedł Lafferty, odchodzi ich najlepszy, najbardziej utalentowany napastnik Hernandez. Nie wiem kto ma tam gole strzelać, ale chyba nie Dybala grin Może młody Belotti, w nim nadzieja.

Nienajlepiej na moje typy wpływa fakt, że w Sampdorii nie zagra Gabbiadini, ale liczę na formę Edera, który w meczu Pucharu Włoch ustrzelił hat-tricka. Co prawda z trzecioligowcem, ale jednak.
Nie wiem też dlaczego Mihajlovic w bramce chce postawić na Da Costę, a nie Viviano, ale niech mu będzie. Drużyna Serba solidnie przepracowała okres przygotowawczy, rozgrywając kilka spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Wygrali z Eintrachtem Frankfurt 4:2, czy z Sevillą 2-0. Przegrali z West Hamem 2-3 i Atl. Madryt 0-2.
Wydaje mi się, że jeśli się nie przestraszą atmosfery na Stadio Renzo Barbera, to są w stanie wywieźć stamtąd punkty. Może nie 3, ale 1 w zasięgu.

Moje typy na ten mecze:
gol Sampy 1.5 bet365 4/10
BTS 2.0 bet365 3.5/10
X2 1.7 bet365 1/10

Do góry
#6324651 - 13/09/2014 18:07 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
(Akhu) Sassuolo - Cagliari over 2,5 1.86
(BalonACF) AS Roma - ACF Fiorentina BTS 1.80 @ bet 365
(BalonACF) Chievo - Juventus typ 2-3 gole 1.95
(BalonACF) AC Milan - Lazio Rzym X2 1.83
(BalonACF) Torino - Inter 2 2.3

(Jose) Udinese Calcio - F.C Empoli 1 @1.826 4/10
(Akhu) Palermo - Sampdoria gol Sampy 1.5 4/10
(Akhu) Palermo - Sampdoria BTS 2.0 3.5/10
(Akhu) Palermo - Sampdoria X2 1.7 bet365 1/10

4/9

Do góry
#6324653 - 13/09/2014 18:07 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Juventus - Udinese

Nie pozostaje w tym meczu nic innego jak szukać BTS, lub overa. Ja się decyduję na opcję strzelenia przez obie drużyny gola.
Gram ten mecz ze względu na braki obronne Juventusu (zabraknie dziś Chielliniego i Barzagliego) jak również fenomenalną dyspozycję strzelecką 'Toto' Di Natale. 37-letni napastnik imponuje formą na początku sezonu, zdążył strzelić już 6 bramek w 2 meczach (4 w Pucharze Włoch i 2 przeciwko Empoli w lidze).
Do pierwszego składu Juve wraca też Llorente, miejmy nadzieję, że z Tevezem będą umieć strzelić tego jednego gola grin

Juventus - Udinene BTS 2.2 bet365

Cagliari - Atalanta

Tutaj opis jest ten sam co przed tygodniem. Zeman to overowiec i tak jak pisałem, dopóki kursy są tak wysokie, to trzeba to grać za każdym razem. To że się nie udało w meczu z Sassuolo na pewno nie jest w stanie mnie zrazić.

Cagliari - Atalanta (over 2,5) 1.7 bet365

Do góry
#6329871 - 20/09/2014 11:21 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
3. KOLEJKA: AC Milan – Juventus Turyn

Sobota, 20 września, godz. 20:45, Stadio Giuseppe Meazza, Mediolan (Włochy)

Drużyny z Mediolanu i Turynu zdążyły zaledwie po dwóch kolejkach Serie A wspiąć się na szczyt tabeli - zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, mając tyle samo punktów co trzecia AS Roma.

O ile jednak broniący ligowego tytułu Juventus bez większych problemów radził sobie w niedawnych meczach, większość z nich wygrywając do zera, o tyle w grze AC Milan pod wodzą Filippo Inzaghiego świetne ofensywne akcje przeplatają się z dziurawą postawą w obronie.

AC Milan

Ekipa z Mediolanu w drugiej kolejce Serie A zwyciężyła po chaotycznym spotkaniu 5:4 z AC Parma. Mecz ten obfitował we wszystko, co najbardziej emocjonujące w futbolu: grad goli, rzut karny, dwie czerwone kartki, kontuzję bramkarza, a nawet bramkę samobójczą w 89 minucie. W grze Rossonerich było widać pierwsze efekty wdrażania ofensywnego stylu gry przez nowego trenera, który latem zastąpił Clarence'a Seedorfa.

Co ciekawe, bramki w nowej kampanii nie strzelił jeszcze żaden nominalny napastnik Milanu (ani razu na boisko nie wybiegł jeszcze Fernando Torres). Zdecydowanie lepiej radzą sobie pomocnicy - trzy gole ma już na swoim koncie Jérémy Ménez, a dwa Keisuke Honda.

Milan co prawda wygrał dwa pierwsze mecze nowego sezonu Serie A, jednak warto przypomnieć, że poniósł porażki we wcześniejszych trzech potyczkach. Drużyna z Lombardii musiała uznać wyższość Valencii i Liverpoolu, a także Manchesteru City. Z tą ostatnią ekipą Rossoneri przegrali w sierpniu aż 1:5.

Juventus Turyn

Juventus, który zwyciężał w Serie A w każdym z ostatnich trzech sezonów, a minionego lata świętował 30. ligowy tytuł (włoski rekord), nowy sezon zaczął od wygranych 1:0 z Chievo Verona i 2:0 z Udinese. Kampanię 2014/2015 Stara Dama rozpoczęła - podobnie jak AC Milan - pod sterami nowego trenera. Antonio Contego na stanowisku szkoleniowca Juventusu zastąpił Massimiliano Allegri, wcześniej pracujący w... AC Milan. Niewykluczone, że świetna znajomość rywala zaprocentuje w sobotnim spotkaniu na szczycie Serie A.

Nieczęsto spotyka się w futbolu sytuację, gdy trener czołowej europejskiej drużyny samemu rezygnuje ze stanowiska pomimo odnoszonych sukcesów. Conte swoją dymisję motywował niekorzystną polityką transferową zespołu.

Nie tylko ona wpłynie jednak na skład Juventusu na najbliższy mecz z AC Milan. Z powodu kontuzji na boisko nie wybiegną m.in. Andrea Pirlo i Giorgio Chiellini, a zapewne także Arturo Vidal. Do składu po krótkiej przerwie powrócił natomiast Carlos Tévez. We wtorkowym meczu Champions League Argentyńczyk strzelił dwa gole szwedzkiemu Malmo FF.

Podsumowanie

Faworytem najbliższego spotkania jest Juventus, który w ostatnim czasie dobrze radził sobie z AC Milan. Stara Dama wygrywała z drużyną Rossonerich w każdym z niedawnych czterech spotkań (w tym raz po dogrywce). Ostatnim razem oba zespoły spotkały się ze sobą w marcu tego roku na San Siro, gdzie Juventus zwyciężył 2:0 po golach Téveza i Fernando Llorente. Czy sobotnie spotkanie będzie miało podobny przebieg?

za Oddsring

Do góry
#6332881 - 24/09/2014 19:50 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Napoli - Palermo
Typ: Napoli
Kurs: 1.40
Buk: Betsson

Cytując klasyka jest to dla mnie peffa peff. Obie drużyny choć sąsiadują w ligowej tabeli to potencjałem piłkarskim znajdują siew odrębnych galaktykach. Palermo daleko do drużyny sprzed kilku lat, która rokrocznie walczyła o europejskie puchary. Obecnie szczytem możliwości ekipy z Sycylii jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z kolei Napoli obecną kadrę budowało z myślą o Lidze Mistrzów. Jednak z tych planów nic nie wyszło i została ligowa rzeczywistość. Tym bardziej nie rozumiem ostatnich wyników na rodzimym podwórku. Chievo i Udinese to ligowi średniacy, z którymi drużyna o takich ambicjach powinna spokojnie wygrywać. Może piłkarze chcą zwolnić Beniteza... Ciężko mi jakoś w to uwierzyć. Dlatego liczę na pewne i przekonywujące zwycięstwo gospodarzy, którym w przypadku braku trzech punktów nad tak słabym rywalem w kolejnym ligowym meczu grozi lincz ze strony miejscowej, fanatycznej publiczności.

Do góry
#6335170 - 28/09/2014 11:39 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Sassuolo - Napoli

Ubiegłoroczny beniaminek rozpoczął ten sezon znacznie lepiej w porównaniu z poprzednim. Rok temu okupował ostatnią pozycję z zerowym dorobkiem punktowym. Tak na marginesie, pierwszy punkt zdobyli w V kolejce z... Napoli na San Paolo. Teraźniejszość to 3 punkty zdobyte poprzez trzy remisy (Sampdoria i Fiorentina po 0:0 i 1:1 z Cagliari na inaugurację). Jedyna porażka miała miejsce w Mediolanie, gdzie polegli z Interem 7:0. Kuriozalny wynik tym bardziej, że taki sam rezultat padł w drugiej kolejce ubiegłego sezonu, z tą tylko różnicą, że wtedy spotkanie odbyło się na terenie naszego najbliższego rywala. Trenerem nadal jest Eusebio Di Francesco, autor historycznego awansu do Serie A w 2013 roku, który jednak został zwolniony 28. stycznia 2014r by powrócic na stanowisko 3. marca zastępując swojego zmiennika Alberto Malesaniego, który przegrał wszystkie swoje 5 meczów. Powrót okazał sie na tyle skuteczny, że Sassuolo mogło już świętować utrzymanie na kolejkę przed końcem sezonu. W składzie czarno-zielonych zabraknie najlepszego zawodnika, prawoskrzydłowego Domenico Berardiego. 20-latek w drugiej kolejce z Interem został ukarany czerwoną kartką i trzymeczową dyskwalifikacją. Z ważniejszych transferów w letnim okienku można wyróżnić pozyskanie Vrsaljko z Genuy, Peluso z Juventusu i wypożyczenie Taidera z Interu.

4-3-3. Consigli; Vrsaljko, Antei, Cannavaro, Peluso; Biondini, Manganelli, Taider; Sansone, Zaza, Floro Flores

Limit pecha (jak to nazywa Benitez, ja to nazywam nieudolnością) powinien chyba już się wyczerpać. Drużyna nie jest aż tak słaba kadrowo, żeby nie móc sobie poradzić z tego typu ekipami. A jednak, zwłaszcza w tym sezonie, zdarza się to notorycznie. Z Sassuolo Napoli w zeszłym sezonie wygrał 2:0 na Mapei Stadium po golach Dzemailiego i Insigne. Niech to będzie dobrym omenem, aby wreszcie przełamać serię trzech meczów bez zwycięstwa w Serie A. Żeby tego dokonać potrzebny też jest Higuain w formie, którą podziwialiśmy w ubiegłym sezonie. Tak jak można było się spodziewać brazylijski mundial (warto zauważyć, że Argentyńczyk skrócił sobie urlop o kilka dni) kosztował go dużo sił psycho-fizycznych. Pomijając gry w Europie, gdzie strzelił dwie bramki w tym jedną z karnego przeciwko Sparcie Praga, Higuain w Serie A ostatniego gola zdobył 13. kwietnia w meczu z Lazio na San Paolo (4:2 i hat-trick). Nie można mu odmówić ambicji i zaangażowania, ale abstynencja bramkowa trwa zbyt długo i Napoli niewątpliwie cierpi na tym.

Jorginho nie jest jeszcze w pełni sił i raczej znowu nie pojawi się na boisku.

W pięciu z ostatnich spotkaniem z udziałem niebieskich obydwie drużyny zdobyły bramkę.Ekipa z Neapolu nie zachowała w tym sezonie czystego konta.

BTS boks

Do góry
#6335974 - 29/09/2014 16:55 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36528
Udinese - Parma

Jeszcze w tym sezonie Udinese nie zrobiło BTS'a. Wygrali 3 mecze do zera i przegrali z Juve 0-2. Trzeba przyznać, że kalendarz na początku sezonu mają bardzo ciężki i radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Dziś mam nadzieję na małą zadyszkę. Nie są aż tak dobrzy, żeby grać na zero z kim popadnie. Parma ma kim strzelać i przekonały się już o tym ekipy Milanu i Chievo, a i Romę nieźle postraszyli.
Jako, że drużyna gości, to póki co największy overowiec, to dlaczego nie mieliby strzelić bramki gospodarzom.
Widzi mi się ten mecz na takie idealne 1-1, ale nie będę próbował grać CS-ów, czy remisów po prostu spróbuje BTS po kursie 1.83 w b365.

Do góry
#6355337 - 29/10/2014 17:52 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
szymontom Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/01/2011
Postów: 1830

Dyscyplina.Piłka Nożna - Włochy - Włoska Serie A
Spotkanie.Roma - Cesena (+1) HE
Typ.1
Kurs.1,56
Bukmacher.Betsson
Data.29.10.2014 g.20.45

Analiza.

Wloska Serie A przyspiesza tempa i dzisiaj mecze 9 kolejki spotkan.Ja typuje dzisiaj pewna wygrana Romy w spotkaniu z Cesena.Roma po ostatnim meczu zremisowanym z Sapdoria traci juz 3 oczka do Juventusu wiec dzisiaj zaangazowania w gre na pewno nie zabraknie.Malo tego...bedzie to pierwsze spotkanie po blamazu jaki Roma u siebie doznala z Bayernem w lidze mistrzow gdzie dostali 1-7.Tak wiec dzisiaj szansa na zmazanie plamy,a rywal do tego wyborny...Cesena to obecnie 17 miejsce w tabeli i 6 punktow na koncie,przy czym na wyjazdach to tragedia 1 remis i 3 porazki bilans bramek to 2-9.Przegrywali na wyjazdach z Juventusem i Lazio po 3-0 i Palermo 2-1,a zremisowali z Udinese 1-1.Roma sila podobna do Juve czy Lazio wiec spokojnie te dwa gole roznicy powinny dzisiaj pasc...A ,ze Roma podrazniona ostatnio to sadze,ze ta roznica moze byc jeszcze wieksza bo beniaminek na wyjazdach nie stanowi zadnego zagrozenia.Moj typ to pewna wygrana Romy 3-0.

Do góry
#6355757 - 30/10/2014 20:23 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
szymontom Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/01/2011
Postów: 1830

Piłka Nożna - Włochy - Włoska Serie A
Spotkanie.Verona - Lazio
typ.obie strzela gola
kurs.1,55
buk.Betsson
data.30.10.2014 g.20.45

Analiza.

Typ glownie oparty na statystykach...Ostatnie 4 mecze to grad bramek w besposrednich spotkaniach...
05/05/14 SA Lazio - Verona 3:3
22/12/13 SA Verona - Lazio 4:1
10/01/12 CI Lazio - Verona 3:2
21/04/02 SA Lazio - Verona 5:4

Kazde spotkanie to gole z obu stron,wiec dzisiaj moze byc podobnie...tym bardziej Verona - 3 ostatnie mecze u siebie z golami i to samo Lazio na wyjazydach wiec typuje dzisiaj bts...

Do góry
#6360320 - 08/11/2014 11:05 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Sampdoria - AC Milan
Typ: x
Kurs: 3.25
Buk: Betsson

Zwykle dosyć ciężko znaleźć jakieś argumenty na poparcie typu na remis. Jednak w tym przypadku jest inaczej. Po pierwsze kursy na remis przejawiają spore value mając na uwadze dotychczasowe wyniku obu ekip. Zarówno Sampdoria, jak i Milan w dziesięciu poprzednich spotkaniach czterokrotnie remisowały, także mnożąc 40% przez kurs @3.25 mamy więcej niż 1, a wiec value. Po drugie dwa z trzech ostatnich spotkań na Stadio Luigi Ferraris kończyły się remisami. W końcu po trzecie Sampdoria ma najlepszą obok Romy obronę w lidze (tylko sześć straconych bramek), podczas gdy atak to co najwyżej ligowa średnia (12 strzelonych). Z kolei w Milanie sytuacja przedstawia się zgoła odwrotnie, gdyż goście strzelili 18 bramek, jednakże stracili aż 14. Dlatego też Milan jest w mojej ocenie zbyt słaby na zwycięstwo z uwagi na dyspozycję obrony, zaś Sampdoria zbyt słaba na zwycięstwa z uwagi na indolencję w ataku. Dlatego też spodziewam się zaciętego spotkania zakończonego wynikiem 1-1.

Do góry
#6366949 - 20/11/2014 23:43 Re: Serie A 2014/2015 [Re: BalonACF]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
AC Milan – Inter Mediolan

Niedziela, 23. listopada, godz. 20:45, Stadio Giuseppe Meazza, Mediolan

Ekipy z Mediolanu przyzwyczaiły swoich kibiców do walki o najwyższe trofea. Rywalizacja obu ekip trwa nieprzerwanie od 1908 roku i bardzo rzadko zdarzało się, by żadna z tak renomowanych jedenastek nie znajdowała się nawet w pierwszej piątce Serie A. Inaczej będzie w zbliżającą się niedzielę, gdy na murawę wybiegną ligowi średniacy – siódmy AC Milan i dziewiąty Inter.

AC Milan

Przygnębienie w drużynie gospodarzy niedzielnego szlagieru spowodowane jest nie tylko odległą, siódmą pozycją w ligowej tabeli. Dużym problemem dla trenera, a niegdyś znakomitego gracza, Inzaghiego jest kontuzja De Jonga oraz niedyspozycja wracającego po kontuzji Montolivo.

Efektem ciągłych problemów jest seria czterech meczów bez zwycięstwa oraz ogólny obraz ekipy bez większych szans na walkę z najlepszymi. Mimo wielu gwiazd w składzie, AC Milan nie odniósł w obecnym sezonie tryumfu nad żadnym z wymagających rywali. Czy mimo nieobecności w europejskich pucharach piłkarze powalczą o powrót do nich w przyszłorocznych rozgrywkach?

Inter Mediolan

Odmienne nastroje panują w ekipie Interu, która mimo fatalnych dotychczasowych występów, liczy na niedzielny tryumf. Dziewiąta pozycja w tabeli jest efektem dużej liczby remisów z przeciętnymi rywalami. Piłkarzom momentami dopisywało jednak szczęście, jak chociażby w zremisowanym 2-2 meczu z Napoli, gdy wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Hernanes.

Występy w Lidze Europy traktowane są w Mediolanie z przymrużeniem oka. Szkoleniowiec Mazzarri oszczędza w nich najlepszych piłkarzy, czego efektem są przeciętne rezultaty: 1-1 i 0-0 z Saint Etienne, 2-0 z Quarabagiem i 1-0 z Dnipro. Czy pozostawianie wszelkich sił na Serie A poskutkuje zbliżeniem się do ligowego podium?

Podsumowanie

Tylko w drugiej dekadzie XXI wieku ekipy z Mediolanu mierzyły się ze sobą dziesięciokrotnie. Spotkania należały do bardzo wyrównanych, a nieznacznie częściej zwyciężał w nich Inter (5-4). W dwóch ostatnich starciach gospodarze tryumfowali na własnych obiektach w stosunku 1-0, a strzelcami decydujących goli zostali Palacio i nieobecny w niedzielę De Jong.

AC Milan: D W L D D, 6, 6, 0

Inter Mediolan: L L L D D, 5, 5, 0

za Oddsring

Do góry
#6368563 - 24/11/2014 12:49 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Genoa - Palermo
Typ: Genoa [EH -1]
Kurs: 4.20
Buk: Betsson

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony kursami na gospodarzy. Genoa jest bez wątpienia jedną z pozytywnych rewelacji obecnego sezonu w Serie A. Miejscowy zespół jest niepokonany od sześciu spotkań (w tym cztery zwycięstwa). Ponadto byli w stanie pokonać Juventus, czy też Lazio. Oczywiście przegrali na własnym stadionie z Napoli i Sampdorią, jednak bądźmy poważni. Podopieczni Rafy Beniteza są w stanie pokonać każdą drużynę we Włoszech, zaś derby z Sampdorią są zawsze zacięte i o wyniku decydują niuanse. Z kolei kurs na Palermo jest tak na dobrą sprawę oparty po ich zwycięstwie na San Siro z Milanem. Na pewno nie przekonują mnie wygrane 1:0 z Chievo i Ceseną na własnym boisku, bo jest to obowiązek każdej drużyny, która zamierza się utrzymać. Co więcej należy podkreślić, że jeszcze kilka tygodni temu ta sama drużyna przegrała w domu z Lazio 0:4, zaś z Empoli 0:3. Genoa jest drużyną stabilniejszą w defensywie ze doświadczonymi zawodnikami w formacjach ofensywnych (Matri, Pinilla, Kucka). Dlatego też z pełnym przekonaniem stawiam na gospodarzy.

Do góry
#6373424 - 04/12/2014 17:11 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Sabelius]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Fiorentina – Juventus Turyn

SERIE A, 14. KOLEJKA: Lider Serie A podejmie na wyjeździe dobrze dysponowanych piłkarzy z Florencji.

Pierwsza pozycja Starej Damy w tabeli Serie A jest potwierdzeniem znacznej dominacji tego klubu we włoskich rozgrywkach. Szansę na walkę o mistrzostwo zachowała poza Juventusem tylko AS Roma, a pozostałe drużyny stoczą bój o możliwość gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Wśród nich znajduje się Fiorentina, która do trzeciej pozycji notuje obecnie czteropunktową stratę.

Fiorentina

Postawa podopiecznych Montelli na niemalże półmetku rozgrywek nie wróży drużynie wielkich osiągnięć. Dorobek 19 punktów pozwala plasować się dopiero na 8. pozycji, z trzypunktową stratą do europejskich pucharów.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia bardzo nierówna dyspozycja. Wysokie zwycięstwa piłkarze przeplatają ze znaczącymi porażkami, jak chociażby 0-1 z Napoli czy 0-2 z Lazio. Na pocieszenie Fiorentina świetnie radzi sobie natomiast w fazie grupowej LE. Już po czterech kolejkach piłkarze zagwarantowali sobie awans z pierwszego miejsca w grupie z Guingampem, PAOKiem i Dynamem Mińsk.

Juventus Turyn

Stara Dama to drużyna grająca na co najmniej o klasę wyższym poziomie, niż najbliższy oponenci. Pierwsza pozycja w tabeli Serie A i passa sześciu wysokich zwycięstw z rzędu nie gwarantują jednak sukcesów na arenie europejskiej.

Coraz niższy poziom Serie A po niedawnej aferze korupcyjnej widoczny jest gołym okiem poprzez występy włoskich klubów w Lidze Mistrzów. Stara Dama plasuje się dopiero na drugiej pozycji w grupie A, wyprzedzając nieznacznie Olimpiakos Pireus. Czy konieczność mobilizacji na mecz LM nie pokrzyżuje zawodnikom planów na piątkowy tryumf?

Podsumowanie

Dotychczasowe spotkania bezpośrednie doskonale odzwierciedlają ogromną przewagą Juventusu nad krajowymi rywalami. Nawet stosunkowo silna Fiorentina notuje ze Starą Damą tragiczny bilans 5 zwycięstw w 39 spotkaniach. Ostatnie z nich miało miejsce niespełna przed rokiem (4-2), lecz w późniejszym dwumeczu LE lepszy okazał się być Juventus.

Fiorentina: W W W L D, 9, 4, +5

Juventus Turyn: W W W W W, 17, 3, +14

za Oddsring

Do góry
#6375106 - 08/12/2014 08:34 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Cagliari - Chievo 1 @ 1.90 Betsson

Ważny pojedynek dla układu dolnych rejonów tabeli. Obie drużyny dzieli zaledwie punkt, a zajmują kolejno ostatnią bezpieczną i pierwszą spadkową lokatę. W starciu takiej mizerii stawiam na podopiecznych Zdenka Zemana. Cagliari to drużyna bardzo ofensywnie usposobiona, groźna dla każdej defensywy w Serie A. W obecnych rozgrywkach potrafili już zaskoczyć Inter i to na San Siro, czy też urwać punkty Milanowi, czy Napoli. Gdyby nie słaby start rozgrywek ekipa z Sardynii na pewno plasowałaby się w okolicach spokojnego środka tabeli. Co do Chievo to drużyna, która rokrocznie dramatycznie walczy o uniknięcie degradacji. Mocno ograniczony budżet zmusza włodarzy do oddawania co lepszych i wyróżniających się graczy. Przed obecnymi rozgrywkami odszedł skuteczny Cyril Thereau, co skutkuje obecnie drugim najgorszym atakiem w lidze. W mojej opinii goście nie będą w stanie odpowiedzieć na każde trafienie gospodarzy, którzy powinni zainkasować pewną i przekonywującą wygraną.

Do góry
#6380255 - 19/12/2014 14:20 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Inter Mediolan – Lazio Rzym

Niedziela, 21. grudnia, godz. 20:45, Giuseppe Meazza, Mediolan

Układ sił w tabeli Serie A jest dość zaskakujący. O ile dziwić nie mogą pierwsza pozycja Juventusu Turyn i druga AS Romy, tak walka o trzecią pozycję pomiędzy Lazio, Sampdorią i Genuą jest dużą niespodzianką. Poniżej oczekiwań spisuje się natomiast Inter, który plasuje się obecnie dopiero na 11. pozycji.

Inter Mediolan

Fatalny okres w drużynie Interu trwa na dobre. Gra w Lidze Europy nie przynosi Mediolańczykom chluby i mimo dobrych wyników nie stanowi dla nich priorytetu. Najważniejszym celem wydaje się być walka o przyszłoroczną edycję Ligi Mistrzów. Strata do trzeciego Lazio wynosi jednak aż 6 oczek, przez co najbliższe spotkanie bezpośrednie okazać się może kluczowe.

Gracze Interu przeplatają dobre rezultaty z Ligi Europy z fatalnymi występami w Serie A. Niedawne porażki 2-4 z Romą i 1-2 z Udinese świadczą o dużej różnicy klas nawet w stosunku do przeciętnej ekipy z LM. Czy Mediolańczycy z pomocą swoich fanów przeżyją w niedziele odrodzenie?

Lazio Rzym

Gra wyłącznie w rozgrywkach Serie A wyraźnie wychodzi piłkarzom z Rzymu na dobre. Trzecia pozycja w tabeli z realną szansą na grę w barażach Ligi Mistrzów daje zawodnikom ogromną motywację. Czy wystarczającą, by podtrzymać passę trzech zwycięstw z rzędu?

Zawodnicy z Wiecznego Miasta mimo dobrej gry odstają od ligowej czołówki, o czym świadczy niedawna porażka 0-3 z Juventusem Turyn. Do grona pogromców Lazio zaliczają się ponadto jedenastki Empoli, Udinese i Genoi. W pozostałych spotkaniach górą byli Rzymianie, którzy tylko dwukrotnie dzielili się punktami z rywalami.

Podsumowanie

Dotychczasowe spotkania bezpośrednie Lazio z Interem były niezwykle wyrównane. Obie ekipy notują praktycznie tyle samo tryumfów, co porażek. W ostatnich meczach nieco lepiej spisywali się niedzielni goście, którzy poszczycić się mogą serią czterech wygranych z rzędu. Zwycięstwo w majowym starciu na Giuseppe Meazza padło jednak łupem Interu. Mediolańczycy odrobili wówczas jednobramkową stratę, by tryumfować aż 4-1. Czy w niedzielę także będziemy świadkami zaskakującego przebiegu spotkania?

Inter: W D L L W, 7, 7, 0

Lazio: W W W D L, 8, 4, +4

za Oddsring

Do góry
#6381078 - 21/12/2014 14:31 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
szymontom Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/01/2011
Postów: 1830
Dyscyplina.Piłka Nożna - Włochy - Włoska Serie A
Spotkanie.Torino - Genoa
Typ.x
Kurs.3,45
Bukmacher.Betsson
Data.21.12.2014 g.15.00

Analiza.

Dzisiaj na Stadio Olimpico zespol Torino podejmowac bedzie ekipe Genoa i zapowiada sie tutaj bardzo wyrownany mecz,dlatego stawiam tutaj na podzial punktow.Ekipa Kamila Glika w ostatnich 6 spotkaniach na swoim stadionie przegrali tylko raz z Sassulo.Pozostale mecze to remisy i dlatego w tej chwili ekipa Torino znajduje sie na dalekim 15 miejscu z 14 punktami.Ekipa gospodarzy na wygrana na swoim stadionie czeka juz od 29 października, gdy pokonali 1:0 Parmę.Natomiast Genua w tym sezonie gra bardzo dobrze i w tej chwili na miejscu 6 i 26 punktow na koncie.Jak by tego bylo malo ekipa dowodzona przez Gianpiero Gasperiniego na wyjazdach gra wrecz wybornie bo nie przegrali meczu ,remisujac 3 spotkania i 4 wygrywajac.W takiej formie dzisiaj na pewno sa wstanie urwac jakies punkty bedacemu w nie najlepszej dyspozycji zespolowi Torino.Jak dla mnie wynik remisowy bardzo prawdopodobny,tym bardziej,ze na ostatnie 4 pojedynki pomiedzy tymi ekipami zantowalismy,az 3 remisy.Typuje tutaj wynik 1-1.

Do góry
#6385592 - 05/01/2015 16:02 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Juventus Turyn – Inter Mediolan

Wtorek, 6 stycznia, godz. 21:00, Juventus Stadium, Turyn (Włochy)

Choć uwaga mediów w ostatnich dniach skupiona była bardziej na zawodnikach, o których pozyskanie starają się zarówno Juventus Turyn, jak i Inter Mediolan (chodzi m.in. o Xherdana Shaqiriego oraz Jeisona Murillo), niż na zbliżającym się starciu między tymi zespołami, to jednak nie ulega wątpliwości, że wtorkowy mecz przyniesie sporo emocji. W końcu jeszcze kilka lat temu byłoby to starcie na samym szczycie Serie A.

Juventus Turyn

Po drużynie, która w poprzednim sezonie wygrała 33 z 38 ligowych spotkań, oczekiwać można tylko jednego: powtórzenia sukcesu, czyli ponownego tytułu mistrzowskiego. Póki co Juventus wywiązuje się z tego w pełni. Po 16 meczach przewodzi tabeli włoskiej ligi, z 39 punktami oraz świetnym bilansem bramkowym 34-7. W walce o mistrzostwo Starej Damie przeszkodzić może właściwie tylko AS Roma, mająca obecnie zaledwie trzy oczka mniej.

Mimo to podopieczni Massimiliano Allegriego w ostatnim czasie złapali lekką zadyszkę. Wliczając spotkania Ligi Mistrzów oraz Superpucharu Włoch, Juventusowi udało się zwyciężyć jedynie w jednym z ostatnich pięciu pojedynków (3:1 na wyjeździe z Cagliari). Pozostałe wyniki to remisy z Fiorentiną, Atletico Madryt oraz Sampdorią oraz porażka po rzutach karnych z Napoli. W tym ostatnim spotkaniu (o Superpuchar Włoch), rozegranym przed samą przerwą świąteczną, Juventus stracił kluczowego gola na dwie minuty przed końcem dogrywki, a później okazał się gorszy w karnych 5:6.

Inter Mediolan

Podobnie jak Stara Dama, również Inter Mediolan pochwalić może się zaledwie jedną wygraną w ostatnich pięciu meczach. Zespół, któremu w minionym sezonie udało się zakwalifikować z piątego miejsca do rozgrywek Ligi Europy, w bieżących rozgrywkach zajmuje dopiero 11 miejsce. Mediolańczycy z 16 spotkań wygrali zaledwie pięć. Ostatnią wygraną odnieśli nad Chievo Verona (2:0), a przed przerwą świąteczną udało im się jeszcze zremisować 2:2 z mocnym składem Lazio Rzym.

Trener Roberto Mancini wciąż stara się ułożyć zespół w ten sposób, aby prezentował on równą formę, zamiast przeplatać dobre występy słabymi. Prawdopodobnie szkoleniowcowi Interu uda się zmotywować drużynę na prestiżowe spotkanie z Juventusem, ale czy to wystarczy, by wywalczyć punkty w Turynie? Na pewno Nerazzurrim pomógłby w tym dobry występ Mauro Icardiego, wicelidera tabeli strzeleckiej Serie A (8 bramek), który jednak w ostatnich siedmiu meczach zdobył tylko jednego gola.

Podsumowanie

Po starciu dwóch utytułowanych włoskich zespołów spodziewać można się sporej dawki emocji, niezależnie od tego, że obie drużyny w tabeli Serie A rozdziela aż 18 punktów. W poprzednim sezonie Juventusowi udało się wygrać z Interem na własnym stadionie 3:1, podczas gdy w meczu rozegranym w Mediolanie padł remis 1:1. Czy we wtorkowym pojedynku Stara Dama ponownie wykorzysta atut swojego terenu?

Juventus

D*, W, D, D, D

* - porażka po rzutach karnych

bramki 6-4, +2

Inter

L, D, W, D, L

bramki 5-5

za Oddsring

Do góry
#6399006 - 24/01/2015 11:47 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Lazio Rzym – AC Milan

Sobota, 24 stycznia, godz. 20:45, Stadio Olimpico, Rzym (Włochy)

Lazio Rzym i AC Milan w poprzednim sezonie zajęły odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce w Serie A, ocierając się tym samym o awans do Ligi Europy. W obecnych rozgrywkach obu tym drużynom pozostało więc jedynie skupienie się na włoskim podwórku. Choć przed tygodniem solidarnie przegrały w swoich meczach mimo, iż grały przed własną publicznością, to jednak nadal liczą się w walce o najwyższe miejsca.

Lazio Rzym

Lazio z dorobkiem 31 punktów po 19 spotkaniach znajduje się zaledwie dwa oczka za trzecią pozycją w tabeli, okupowaną aktualnie przez Napoli. To właśnie z tą drużyną Biancocelesti przegrali przed tygodniem 0:1, pomimo atutu własnego stadionu, przewagi 18-6 w strzałach oraz 64 proc. posiadania piłki. Nie udało im się ani razu sforsować bramki rywali, mimo iż są jedną z najbardziej bramkostrzelnych ekip w Serie A.

Niepowodzenia w ataku wytłumaczyć można częściowo brakiem na boisku pomocnika Felipe Andersona. Nie zagra on również w sobotę, a najprawdopodobniej na murawę nie wybiegnie także Stefano Mauri (7 goli w 13 meczach) oraz kilku innych ważnych zawodników. Oznacza to, że trener Stefano Pioli będzie musiał liczyć na dobry występ Filipa Djordjevicia (7 goli w 19 meczach) oraz Miroslava Klose (3 bramki w 16 spotkaniach).

AC Milan

Również zespół z Mediolanu nie może być zadowolony z tego, jak wielu spośród jego zawodników przydarzyły się kontuzje i wykluczenia. Głównym zmartwieniem trenera Filippo Inzaghiego jest jednak osłabienie w szykach defensywnych. Czerwono-czarni zagrają w sobotę bez czterech obrońców, na czele z Daniele Bonerą, Cristianem Zapatą i Adilem Ramim, a niewykluczone, że również przyjdzie im radzić sobie bez defensywnego pomocnika Nigela De Jonga.

Można się więc spodziewać, że AC Milan odważnie zaatakuje, żeby zrekompensować sobie ewentualnie utracone gole. Choć El Shaarawy zawodzi od początku sezonu (zaledwie jedna bramka w 14 meczach!), to jednak Lazio i tak ma się czego bać. Jeremy Menez i Keisuke Honda w tegorocznych rozgrywkach zdobyli do spółki już 15 goli i na pewno stanowić będą zagrożenie pod bramką Federico Marchettiego.

Podsumowanie

W ostatnich czterech meczach pomiędzy tymi drużynami rozegranych w Rzymie, Lazio nie przegrało ani razu - dwukrotnie wygrało oraz dwukrotnie padł remis. Głodny zwycięstw Milan pokusi się tym razem o lepszy wynik. Dzięki wygranej, zbliżyłby się w tabeli Serie A na odległość zaledwie dwóch punktów za Lazio, a więc teoretycznie mógłby włączyć się jeszcze do walki o trzecie miejsce. Czy ekipa z Mediolanu odczaruje Stadio Olimpico?

Lazio Rzym

L, W, D, W, D bramki 10-6, +4

AC Milan

L, W, D, L, W bramki 8-7, +1

za Oddsring

Do góry
#6414544 - 15/02/2015 10:29 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Chievo - Sampdoria
Typ: x
Kurs: 3.00
Buk: Betsson

Dzisiejszy mecz pomiędzy Chievo, a Sampdorią to typowy przykład spotkania drużyn, spośród których jedna jest za słaba by wygrać, druga zaś za silna i ambitna by przegrać. Zespół z Verony od kilku lat regularnie stara się zachować ligowy byt. Mały budżet nie pozwala ekipie Chievo angażowac lepszych gracz, zaś ci któyz się wybiją są zaraz sprzedawani. Z kolei Sampdoria nie może nawiązać do lat świetności z przełomu lat 90-tych, kiedy z powodzeniem walczyła zarówno w krajowych, jak i europejskich rozgrywkach. Obecnie goście walczą o europejskie puchary , jednak będzie to niezwykle trudne, gdyż poza rywalem zza miedzy podobne aspiracje składają drużyny Lazio, Palermo i Torino. Gospodarzom na pewno nie można odmówić ambicji. Choć ostatnio grali aż trzy spotkania z drużynami z top 4 to przegrywali minimalnie. Z kolei Sampdoria po zimowym okienku transferowym kiedy straciła Gabbiadiniego jakby złapała zadyszka i już nie prezentuje tak dobrej formy, jak u progu obecnego sezonu.

Do góry
#6424531 - 02/03/2015 07:52 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
AS Roma - Juventus Turyn :liczba bramek
Typ: Powyżej 3.5
Kurs: 4.15
Bukmacher: Betsson

Mecz na szczycie w Serie A, Juventus już dziś może w zasadzie przesądzić losy Mistrzostwa Włoch gdyby pokonał na Stadio Olimpico Romę. Wtedy ich przewaga zwiększyłaby się już do 12 punktów i wydaje się,że podopieczni Rudiego Garcii już by raczej nie odrobili. Roma jednak liczy na przełamanie i wygraną z Juventusem, która pokazałaby, że kryzys mają już za sobą.
Roma bowiem w ostatnim czasie notuje bardzo słabe wyniki - dużo meczów remisuje i to wcale z nie najmnocniejszymi rywalami. Ostatnio jednak wygrali w Rotterdami z Feyenoordem (2:1) i awansowali dalej w Lidze Europy. Teraz czekają zapewne na zwycięstwo z Juventusem.
Osobiście gram tutaj over 3.5 goli. Owszem wiem, że w ostatnim czasie Roma nie notuje takich overów - ma ponadto problemy ze zdobywaniem bramek ale dziś może wygląać to nieco inaczej. Juventus bowiem na pewno nie przyjedzie się bronić na Stadio Olimpico, oni przyjadą tutaj po zwycięstwo. Paradoksalnie więc możemy być świadkami meczu w którym Roma zagra naprawdę dobrze z przodu i będzie miała swoje okazje na bramki. Oczywiśćie Juventusu w tym wypadku również nie należy lekceważyć. "Stara Dama" jednak w ostatnich meczach nie tylko zdobywa bramki ale również je traci (co jest kolejną szansą na bramki dla Romy). 4 ostatnie mecze o stawkę Juve : 3:1 z Milanem, 2:2 z Cesaną, 2:1 z Atalantą i 2:1 z Dortmundem.
W dzisiejszym spotkaniu w barwach gospdarzy nie zagrają Strootman, Balzaretti, Castan, Ibarbo, Lobont i Maicon. W drużynie gości natomiast nie zobaczymy Asamoaha, Romulo, Marrone, Pirlo oraz Pogby.
Na koniec przypomnę, że pierwszy mecz tych ekip w tym sezonie to było naprawdę znakomite widowisko - Juventus wygrał 3:2. Dziś liczę na podobne emocje oraz na bramki.

Do góry
#6454171 - 25/04/2015 20:08 Re: Serie A 2014/2015 [Re: Jose]
szymontom Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/01/2011
Postów: 1830

Piłka Nożna - Włoska Serie A
25,04,2015 g.20:45
Inter - Roma
typ.x
kurs.3,20
buk.Betsson


32 kolejka Wloskiej Serie A i szlagierowe spotkanie pomiedzy zespolami Interu i Romy.Poczatek sezonu byl wymarzony dla ekipy Romy ktora razem z Juventusem prowadzila z duza przewaga.Nastepnie slabszy okres i teraz podopieczni Rudiego Garcii na miejscu 3 i 58 punktow i tylko 5 punktow przewagi nad groznym Napoli.Dzisiaj rywal ktory ten sezon nie moze zaliczyc do udanych bowiem teraz na miejscu 10 i 42 punkty na koncie,ale forma ostatnio lepsza od dzisiejszego rywala.Bo ekipa Romy ostatnie dwa mecze to remisy z Torino i Atalanta,natomiast Inter wygral 3-0 z Verona na wyjezdzie i zremisowal u siebie w derbach z Milanem.Do składu Interu powroca dzis Marcelo Brozović i Fredy Guarin,natomiast Roma bez Davide Astoriego.Tak wiec patrzac na forme i fakt,ze gospodarzem dzisiaj Inter to smiem twierdzic,ze Roma nie wygra kolejnego spotkania ,a mecz zakonczy sie dzisiaj podzialem punktow.Typuje tutaj wynik 1-1.

Do góry
#6455321 - 28/04/2015 13:29 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Lazio Rzym – AC Parma

Środa, 29 kwietnia, godz. 20:45, Stadio Olimpico, Rzym (Włochy)

Na sześć kolejek przed końcem sezonu Lazio Rzym jest najbliżej wicemistrzostwa Włoch spośród drużyn z czołówki, jednak na finiszu rozgrywek będzie musiało odeprzeć atak AS Romy i SSC Napoli, które także mają chrapkę na drugie miejsce. Teoretycznie dla Lazio mecz z AC Parmą powinien być spacerkiem, jednak goście w ostatnich spotkaniach zaczęli grać najlepszy futbol od co najmniej kilkunastu miesięcy i mogą sprawić niespodziankę.

Lazio Rzym

Lazio nie ma już prawie żadnych szans - poza matematycznymi - na dogonienie Juventusu Turyn, do którego traci 14 punktów. Przewaga zespołu Stefano Piolego nad trzecią AS Romą to zaledwie jedno oczko, co zwiastuje arcyciekawą końcówkę sezonu. Ostatnią rzeczą, jakiej teraz życzyliby sobie Biancocelesti, jest wpadka z starciu z takim outsiderem Serie A, jak AC Parma. Mimo to o wygraną z zespołem będącym na fali wznoszącej może nie być łatwo.

W ostatnią niedzielę Lazio jedynie zremisowało u siebie 1:1 z Chievo Verona, nie wykorzystując porażki Romy z Interem Mediolan na odskoczenie jej w tabeli. Rzymianie mieli w swoim spotkaniu liczne szanse (8 strzałów celnych i 13 niecelnych), jednak w światło bramki udało się skierować piłkę jedynie Miroslavowi Klose. Był to zaledwie drugi raz w ostatnich 10 meczach ligowych, kiedy Lazio się potknęło - wcześniej drużyna ze stolicy Włoch przegrała 0:2 z Juventusem Turyn.

AC Parma

AC Parma to absolutny pewniak do spadku z Serie A - po 32 kolejkach jej strata do 17-tej Atalanty Bergamo, czyli ostatniego zespołu nad strefą spadkową, wynosi aż 15 punktów. Tymczasem dorobek Parmy od samego początku rozgrywek to 16 oczek. Tyle tylko, że... aż 10 z nich podopieczni Roberto Donadoniego dopisali do swojego konta w pięciu meczach kwietniowych. Być może uda im się podtrzymać dobrą passę na zakończenie miesiąca.

W czasie owej zupełnie niespodziewanej serii, Parma wygrała 1:0 z mistrzem Włoch i zdecydowanym liderem tabeli, czyli Juventusem Turyn. Ducali identyczny wynik odnotowali także w starciu z Udinese oraz w ostatnią niedzielę przeciwko Palermo. W międzyczasie wywalczyli jeden punkt w |Empoli (2:2), a przegrali jedynie z Genoa CFC (0:2). Trzeba przyznać, że jak na zespół nie grający już w zasadzie o nic, poza własnym honorem, Parma spisuje się wyjątkowo dobrze.

Podsumowanie

W rundzie jesiennej na Stadio Ennio Tardini w Parmie gospodarze postawili się Lazio i przez trzy minuty przed przerwą prowadzili 1:0 po golu Raffaele Palladino (wyrównał w czasie doliczonym do pierwszej połowy Stefano Mauri). Po zmianie stron Biancocelesti wysunęli się na prowadzenie 2:1 po strzale Felipe Andersona i nie oddali inicjatywy do końcowego gwizdka. Czy w rewanżu z grającą na luzie Parmą uda im się ponownie zdobyć trzy punkty i przybliżyć do wicemistrzostwa Włoch?

Lazio Rzym

D, L, W, W, W

bramki 9-4, +5

AC Parma

W, D, L, W, W

bramki 5-4, +1

za Oddsring

Do góry
#6461937 - 09/05/2015 20:02 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Lazio Rzym – Inter Mediolan

Niedziela, 10 maja, godz. 20:45, Stadio Olimpico, Rzym (Włochy)

Na cztery kolejki przed końcem sezonu wciąż nie wiadomo, jaką pozycję zajmie w Serie A Lazio Rzym. Zespół ze stolicy może zostać wicemistrzem Włoch, ale równie dobrze może wypaść poza podium i poza kolejną edycję Ligi Mistrzów. W niedzielę Lazio zmierzy się z szarżującym w ostatnich kolejkach Interem Mediolan, który w końcówce rozgrywek pnie się w tabeli i liczy na pozycję gwarantującą miejsce w Lidze Europejskiej.

Lazio Rzym

W ostatnią niedzielę Lazio zremisowało na wyjeździe 1:1 z Atalantą Bergamo, przez co spadło na trzecią pozycję w lidze. Jego strata do drugiej AS Romy (która uporała się 2:0 z Genoą) wynosi jeden punkt, a przewaga nad czwartym Napoli to cztery oczka. Oznacza to bardzo emocjonujący finisz rozgrywek, podczas którego wszystko może się jeszcze zdarzyć, zwłaszcza że Lazio pozostały jeszcze mecze zarówno z Romą, jak i Napoli. Wcześniej jednak Aquilotti muszą uporać się z Interem, a to również nie będzie łatwe.

Podopieczni Stefano Piolego potrafią jednak korzystać z atutu własnego stadionu. Z ostatnich sześciu ligowych spotkań, do których podchodzili w roli gospodarzy, wywalczyli komplet oczek w pięciu. W całym sezonie bilans Lazio na Stadio Olimpico to 12 zwycięstw, 4 porażki i 1 remis. Co więcej, Biancocelesti w ostatnich 14 spotkaniach (we wszystkich rozgrywkach) przegrali tylko raz, z Juventusem Turyn, który z olbrzymią przewagą zapewnił już sobie czwarty z rzędu tytuł mistrza Włoch.

Inter Mediolan

W szatni Interu nastroje w ostatnich tygodniach odmieniły się o 180 stopni. Po tym jak w marcu zespół Roberto Manciniego w sześciu kolejnych meczach nie odnotował ani jednego zwycięstwa (w tym czterokrotie przegrał), przyszła kolejna seria, już znacznie lepsza. W minionych sześciu pojedynkach Nerazzurri nie przegrali ani razu, za to odnieśli trzy zwycięstwa, a jedno z nich nad AS Roma (2:1). Dzięki temu pod koniec rozgrywek ponownie włączyli się do walki o miejsce w Lidze Europejskiej.

W tabeli Serie A Inter zajmuje obecnie ósmą pozycję, z 49 punktami. Aby zakwalifikować się do europejskich pucharów, musi przesunąć się na piąte miejsce, a więc wyprzedzić Genoę, Sampdorię i Fiorentinę. Z pozoru wydaje się to trudne, przy zaledwie czterech kolejkach do końca sezonu, jednak w rzeczywistości różnica, którą trzeba odrobić, to tylko trzy punkty. Tymczasem Sampdoria i Fiorentina w swoich ostatnich pięciu ligowych meczach wywalczyły jedynie po trzy oczka z piętnastu dostępnych. Dobra seria Interu na koniec sezonu może więc doprowadzić zespół z Mediolanu do Ligi Europejskiej.

Podsumowanie

Zimą w Mediolanie Lazio przez długi czas liczyło na trzy punkty, po tym jak Felipe Anderson wyprowadził je na prowadzenie już w drugiej minucie, a przed przerwą podwyższył na 2:0. Interowi udało się jednak wyrównać w końcówce meczu dzięki bramkom Mateo Kovačicia i Rodrigo Palacio. Czy w najbliższą niedzielę ponownie dojdzie do podziału punktów między tymi zespołami?

Lazio Rzym

D, W, D, L, W

bramki 10-4, +6

Inter Mediolan

D, W, W, D, W

bramki 7-2, +5

za Oddsring

Do góry
#6471397 - 24/05/2015 16:51 Re: Serie A 2014/2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110461
Skąd: Las Vegas
Lazio Rzym – AS Roma

Poniedziałek, 25 maja, godz. 18:00, Stadio Olimpico, Rzym (Włochy)

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Serie A, dwa kluby z Rzymu - Lazio Rzym i AS Roma - w bezpośrednim starciu zadecydują, który z nich jest bardziej godny tytułu wicemistrza Włoch. Wygrana Romy na Stadio Olimpico zapewni jej drugą pozycję w lidze, natomiast każdy inny rezultat oznaczać będzie, że końcowy układ czołówki tabeli poznamy dopiero za tydzień, po ostatniej, 38. kolejce.

Lazio Rzym

Odrobinę trudniejsze zadanie ma przed sobą Lazio, dla którego ewentualny podział punktów w poniedziałek będzie smakował niemal tak gorzko, jak porażka. Ekipa Stefano Piolego musi postawić wszystko na jedną kartę i zawalczyć o zwycięstwo. Problemem może okazać się morale zespołu, niskie po porażce 1:2 po dogrywce w finale Coppa Italia z Juventusem Turyn w ostatnią środę, właśnie na Stadio Olimpico. Co więcej, ewentualna porażka Lazio z Romą może sprawić, iż Biancocelesti zrównają się punktowo z czwartym SSC Napoli, jeśli zespół ten pokona w sobotę grający "o pietruszkę" Juventus Turyn.

Atutem Lazio z pewnością nie jest wysoka forma. Aquilotti w ostatnim ligowym meczu pokonali co prawda na wyjeździe 1:0 Sampdorię Genua, jednak we wcześniejszych pięciu starciach na krajowym podwórku udało im się wygrać jedynie z "czerwoną latarnią" Serie A, czyli AC Parmą. Co ciekawe, Lazio swoją niefortunną serię rozpoczęło po tym, jak od połowy lutego było niepokonane przez równo 10 spotkań. Teraz, na finiszu sezonu, drużyna Piolego musi wykrzesać z siebie resztki sił w walce o wicemistrzostwo. Walka o trzy punkty nie będzie jednak łatwa, biorąc pod uwagę braki kadrowe, na czele z kontuzją Lucasa Biglii.

AS Roma

Teoretycznie piłkarze AS Roma przed 176. derbami Rzymu powinni czuć lekką przewagą psychologiczną nad rywalem. Żółto-Czerwoni kontrolują własne przeznaczenie i nie muszą oglądać się na jakąkolwiek inną drużynę, niż na siebie samych. Dla Wilków satysfakcjonujący będzie nawet bezbramkowy remis, gdyż trudno spodziewać się, aby za tydzień - w ostatniej kolejce - nie wygrali przed własną publicznością z ligowym średniakiem Palermo. Wicemistrzowski tytuł, a przy tym bezpośredni awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, nie wywalczy się jednak sam.

Roma z ostatnich 24 meczów przegrała zaledwie cztery, jednak dwa z nich - w ostatnich pięciu kolejkach. Były to porażki 1:2 z Interem Mediolan i 1:2 z AC Milan, w obu przypadkach na wyjeździe. Rozdzielone zostały one przekonującymi zwycięstwami 2:0 z Genoą i 3:0 z US Sassuolo Calcio. W minioną niedzielę zespół Rudiego Garcii wygrał natomiast 2:1 z Udinese, mimo iż to rywale prowadzili 1:0 od 19 minuty. Dzięki temu wynikowi aktualni wicemistrzowie Włoch są drużyną, której najbliżej jest do zapewnienia sobie po raz kolejny drugiej pozycji w kraju.

Podsumowanie

W styczniu, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, Lazio prowadziło z Romą po pierwszej połowie 2:0 po golach Stefano Mauriego oraz Felipe Andersona, jednak w drugiej części gry do remisu doprowadził Francesco Totti, któremu dwukrotnie udało się znaleźć drogę do siatki rywali. W najbliższy poniedziałek, w meczu o nieporównywalnie wyższą stawkę, niż wtedy, Lazio ponownie postara się zaskoczyć Romę od pierwszych minut. Czy Biancocelestim uda się wywalczyć trzy punkty i przeskoczyć lokalnego rywala w tabeli?

Lazio Rzym

D*, W, L, D, W

* - porażka po dogrywce

bramki 8-5, +3

AS Roma

W, L, W, W, L

bramki 9-5, +4

za Oddsring

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2670 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45042 Tematów
5579823 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49