Strona 7 z 13 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 12 13 >
Opcje tematu
#630827 - 13/09/2006 15:22 Re: Formuła 1
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
nie wiem czy ktoś to wczesniej czytal... ja dopiero dzis sie o tym dowiedziałem, i Robert dzieki tej wypowiedzi jeszcze wiecej ma uznania w moim mniemaniu

Wypowiedź Kubicy zachwyciła komentatorów

Wszystkie włoskie gazety podkreślają dżentelmeńską postawę Kubicy, gdy przy wyjeździe z pit-stopu przepuścił mistrza świata Fernanda Alonso.
Cytują słowa Polaka: "Gdyby chodziło o kogo innego, być może trzymałbym się swego toru jazdy i nie ustąpił, ale pomyślałem, że to dopiero mój trzeci wyścig w F1, a Fernando walczy przecież o tytuł mistrza świata".

Ta wypowiedź zachwyciła włoskich komentatorów. Piszą, że to dowód dojrzałości, skromności i szacunku dla zasad fair play, których od Kubicy mogliby się uczyć starsi i bardziej doświadczeni kierowcy.
Więcej w "Rzeczpospolitej"

Do góry
Bonus: Unibet
#630828 - 13/09/2006 15:43 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
A w moim po tej wypowiedzi stracił. Czy to jest wyścig czy trening ? Niech jeździ jak chrześcijanin i przepuszcza wszystkich. Alonso ma sobie ten tytuł wywalczyć jazdą a nie będzie mu Kubica ustępował. Schumacher zdobył 7 tytułów m.in. dzięki agresywnej jeździe (8 da mu maFIA ).

Chociaż może to być też niezła zagrywka z jego strony - po prostu dał dupska i wyłączył limiter obrotów później od Alonso

Do góry
#630829 - 13/09/2006 15:46 Re: Formuła 1
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Dupska to dała ekipa Saubera, która przytrzymała Roberta dłużej niż chłopcy z boksu Alonso...

Do góry
#630830 - 13/09/2006 16:35 Re: Formuła 1
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Zgadzam sie z Kursonem, Kubica wjezdzal jako pierwszy a to tam strasznie dlugo przytrzymali
Niewiele brakowalo a by 4ty przyjechacl...

Do góry
#630831 - 13/09/2006 17:02 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Ehhhh

Czas jaki zmierzyli Alonso podczas ostatniego postoju to 6.3 sekundy czyli BARDZO mało, czas postoju Kubicy to 6.2 sekundy.

Kubica pośród zawodników jadących na 2 pit stopy spędził w boksach NAJMNIEJ czasu, łącznie z dojazdami 50.629 sek.

Druga wizyta zajęła Kubicy łącznie 24.616 sek, wizyta Alonso trwała 24.273 sek. Są to odpowiednio 3 i 1 najkrótsze czasy wizyt w boksach w całym wyścigu (nie liczę lansingu Heidfelda przez pit lane na 25 okrążeniu ).

Do góry
#630832 - 13/09/2006 18:38 Re: Formuła 1
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Dokładnie tak jak napisał Jiro - sam czas postoju to 6,3 Alonso i 6,2 Kubicy.

Zresztą gdy chłopaki już opuścili swoje boksy i jechali po Pit Lane to przez cały ten czas Robert był jakieś 30-40 cm (tak na oko) przed Ferdim.

Czyli w równej walce powinien być przed Ferdkiem, a że nie był to właśnie albo ospuścił (tak jak przyznał w wywiadzie) albo się spóźnił z wyłączeniem ogranicznika prędkości (tak jak niektórzy się domyślają).

Według mnie ta wypowiedź nie jest wbrew pozorom krokiem w dobrym kierunku - nieważne czy obok jest Alonso czy Yamamoto - nikomu nie wolno odpuszczać!

Do góry
#630833 - 13/09/2006 18:56 Re: Formuła 1
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Zapewne wartości podane przez Was odpowiadają rzeczywistym czasom, ja nie znając ich miałem optyczne wrażenie (zresztą komentatorzy też "psioczyli" na Sauberowców), że zawaliła ekipa w pit stopie.

Widocznie niuase z drobiazgami w przyśpieszaniu/zwalnianiu nie są widoczne "na oko".

Do góry
#630834 - 13/09/2006 19:06 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Ekipa BMW spisała się świetnie, tak jak powiedziałem Kubica spędził najmniej czasu w boksach.

Z tego co pamiętam powodem że cała wizyta trwała o 0.35 sek dłużej od Alonso (co spowodowało praktyczne zrównanie się przy wyjeździe) był mniej dynamiczny start Kubicy z postoju.

Do góry
#630835 - 13/09/2006 21:59 Re: Formuła 1
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Kubica dal ciala ta wypowiedzia -wyscigi F1 to nie jest przyjecie w ambasadzie i jezeli nie zmieni sposobu rozumowania to nic wielkiego z tego nie bedzie

Do góry
#630836 - 14/09/2006 18:29 Re: Formuła 1
Tom Krus Offline
veteran

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 1353
Quote:

Kubica dal ciala ta wypowiedzia -wyscigi F1 to nie jest przyjecie w ambasadzie i jezeli nie zmieni sposobu rozumowania to nic wielkiego z tego nie bedzie





Do góry
#630837 - 15/09/2006 10:26 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Aby temat nie był martwy napiszę coś o kierowcach i zespołach.

Wśród 5 czołowych zespołów czyli Ferrari, Renault, McLaren, Honda i BMW zostało już tylko jedno wolne miejsce do obsadzenia na przyszły sezon. Jest to miejsce u boku Alonso w McLarenie.

Głównym kandydatem do tego miejca jest Lewis Hamilton. Byłby to pierwszy czarnoskóry kierowca w F1 i dodatkowo pierwszy debiutant w McLarenie - Ron Dennis nigdy wcześniej nie postawił jeszcze na debiutanta. W grę wchodzą jeszcze Gary Paffet oraz de la Rosa ale ich szanse są mniejsze.

Skład Ferrari mimo odejścia MS wydaje się bardzo mocny jeśli nie najmocniejszy w całej F1. Raikonen, to oprócz Alonso, jedyny dobry kierowca w całej serii którego możnaby postawić w jednym rzędzie z najlepszymi z dawnych lat. Widać też że Massa powoli 'wyrabia się' w Ferrari.

Honda ma podpisane kontrakty z Buttonem i Barrichello. W przypadku tego drugiego, który nie spełnia oczekiwań,napewno nie zostanie on już przedłużony na sezon 2008 a jeśli mnie pamięć nie myli w 2007 kończy mu się kontrakt.

BMW nie ma innych opcji poza dobrze spisującym się Kubicą oraz posiadającym kontrakt do 2008 Heifeldem. Vettel nie jest żadną alternatywą, po pierwsze bardzo chce jeździć w GP2 a po drugie jest związany kontraktem z Red Bullem i BMW nie miałoby interesu w promowaniu nie swojego kierowcy. Prawopodobnie Vettel nie będzie już kierowcą testowym w najbliższym GP Chin.

Skład Renault będzie w 2007 dość słaby w porównaniu do innych zespołów. Fisi jeździ słabo i nie zapowiada się na poprawę. Wygląda na to że Heiki będzie pierwszym kierowcą zepołu.


Reszta nie będzie się liczyła. Toyota mimo inwestowania olbrzymich pieniędzy znowu nic nie pokaże. Cosworth na szczęście odejdzie na jakiś czas z F1 i przestanie kompromitować swoją legendarną markę jak i Williams'a.

Do góry
#630838 - 15/09/2006 15:00 Re: Formuła 1
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Witamy w prowadzonym przez F1 Racing Konkursie Człowieka Roku 2006. To największy na świecie konkurs i ankieta popularności F1. W ubiegłym roku prawie 43 612 spośród 3 milionów czytelników F1 Racing zagłosowało w MOTY (jak to nazywamy). W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większą frekwencję.

MOTY należy do Was, fanów F1. To Wasza szansa aby nagrodzić tych ludzi, którzy Waszym zdaniem spisali się najlepiej w Formule 1 w tym sezonie.

Głosowanie jest proste. W każdej z 14 kategorii (poniżej), zespół ekspertów, dobrany przez F1 Racing spośród najlepszych z najlepszych ekspertów, wybrał kandydatów. Wystarczy kliknąć na punkt obok kandydata, który według Ciebie powinien wygrać w danej kategorii.

Wszystkie głosy z całego świata zostaną zebrane i opublikowane w grudniowym numerze F1 Racing. Głosowanie kończy się w niedzielę, 29 października 2006 - czyli tydzień po finale sezonu: GP Brazylii.

Więc na co czekasz? Głosuj!


F1 Racing Man of the Year Awards 2006


Wszystkich gorąco zachęcam do oddawania głosów!


Poniżej moja subiektywna ocena:

1. Ferrari
2. BMW-Sauber
3. Aguri Suzuki (za pasję)
4. Jenson Button, P14 na P1, Węgry (sam się sobie dziwię)
5. Fernando Alonso, z P7 na P3, Malezja
6. Mark Webber - Kimiego Räikkönena na P9, okr. 1, San Marino
7. Ferrari 248
8. Felipe Massa
9. Felipe Massa (ciężki wybór)
10. bez komentarza
11. j.w.
12. Flavio Briatore
13. Ross Brawn (Ferrari)
14. Michael Schumacher

Do góry
#630839 - 15/09/2006 15:37 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Wywiad z Robertem : http://formula1.com/news/4960.html

Quote:

Q: Running side-by-side with Fernando Alonso down the Monza pit lane was one of the highlights of the Italian race. You lost out to him - was this cold calculation? And was the Hungary disqualification in the back of your mind, as you wanted to avoid getting punished for speeding?

RK: No calculation at all. I tried to keep my third position but Fernando had just fit a set of new tyres and I didn't, so he had a better traction when exiting the pit and he also managed to switch off the pit limiter earlier than me.



Do góry
#630840 - 15/09/2006 21:24 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

F1 Racing Man of the Year Awards 2006


Wszystkich gorąco zachęcam do oddawania głosów!





Twoje wyboty Tomo są w dużej większości takie jakie powinny być ale jednak nie zgodzę się z trzema. (3) Najlepszy dyrektor, (8) Najlepszy kierowca oraz (9) Najlepszy kierowca w kwalifikacjach.

Nagroda w trzeciej kategorii powinna trafić mimo wszystko do Jeana Todta. Pomimo słabego początku potrafił wyciągnąć wreszcie Ferrari z kryzysu. Dodatkowo na miejsce odchodzącego Michaela ściągnął wg mnie i nie tylko drugiego najlepszego kierowcę w F1. W grę wchodzili jeszcze Flavio Briatore oraz Mario Theissen. Flavio Briatore za niezłą dyspozycję Renault i ciągłe użeranie się z debilami z FIA. Niestety słaba obsada foteli kierowców na sezon 2007 nie pozwala mi na wskazanie właśnie jego. Mario Theissen za ciągłe postępy BMW oraz ryzyko jakie podjął w sprawie Kubicy które okazało się genialnym posunięciem. Moja opinia jest tu szalenie obiektywna i tak samo uważa cała F1.

Sam Flavio jeszcze przed debiutem Kubicy w GP Węgier mówił że wypuszczenie Kubicy było olbrzymim błędem Renault ale nie on go popełnił. Już wtedy bardzo żałował. Po ostatnim wyścigu jego komentarze jeszcze bardziej dawały to odczuć.

-

Najlepszy kierowca w kwalifikacjach - ciężko tu jest kogoś kto się wyróżnia - wiadomo MS i FA.

-

Teraz najważniejsza kategoria - Kierowca roku. Massa ? Tomo jaja sobie robisz ? hehehe

W tej kategorii liczą się tylko dwaj kierowcy MS i FA. Powinien otrzymać ten kierowca który wygra w tym roku F1. FA stoi niestety na straconej pozycji z powodu kłód rzucanych mu pod nogi przez FIA.


-

Powinna być jeszcze jedna kategoria - przegrany roku. Tytuł tu bezapelacyjnie należy się FIA za niszczenie tego sportu i wystawianie się na pośmiewisko. Jestem zagorzałym fanem Ferrari ale to co robili przez cały sezon to żenada. W zeszłym tygodniu spuszczając Alonso na 10 miejsce przeszli samych siebie. Jak ktoś mi powie że Alonso dostał słusznie karę to dostanie z miejsca ostrzeżenie za współpracę z tymi debilami. Flavio dobrze powiedział że w tej chwili F1 jest gorsza niż włoska piłka nożna. Bał się pewnie że Alnoso zostanie zdyskwalifikowany na 3 wyścigi i odejmą mu 3 pkt na wypadek gdyby Schumi nie podołał - wydaje to się śmieszne i nierealne ? Po wydarzeniach z Monzy wszystko jest możliwe.

Do góry
#630841 - 15/09/2006 21:28 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
W poprzedniej mojej wypowiedzi zabrakło jedenego zdania.

Wycofał swoją wypowiedź i przeprosił ponieważ bał się że Alnoso zostanie zdyskwalifikowany na 3 wyścigi i odejmą mu 3 pkt na wypadek gdyby Schumi nie podołał - wydaje to się śmieszne i nierealne ? Po wydarzeniach z Monzy wszystko jest możliwe.

Do góry
#630842 - 15/09/2006 22:38 Re: Formuła 1
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Sorry Jiro ale chyba coś Ci się bardzo mocno pomyliło i to już na samym początku Twojego wywodu.

Co to w ogóle znaczy "Twoje wybory Tomo są w dużej większości takie jakie powinny"?

Jeżeli tak podchodzimy do sprawy to po kiego grzyba w ogóle jest cała ta ankieta? Po kiego grzyba po kilka albo i kilkanaście propozycji do każdego zapytania?
Idąc Twoim tokiem rozumowania zawartym w zacytowanym zdaniu dla każdego pytania powinna być tylko jedna możliwość wyboru i winna być ona przez każdego zaznaczana jako 'jedyny słuszny wybór'.

No ale tak (nie)stety nie jest. Po to jest ankieta i po to jest w niej tak wiele możliwości wyboru aby każdy SAM mógł SUBIEKTYWNIE dokonać oceny i według swoich własnych kryteriów udzielić odpowiedzi na zawarte w ankiecie pytania.

Formuła 1 tylko pozornie jest dla każdego taka sama, tylko pozornie każdy kto ogląda wyścig w TV widzi to samo - w rzeczywistości tak nie jest, w rzeczywistości dla każdego F1 znaczy coś innego i dla każdego co innego jest w tym sporcie istotne.
I całe szczęście bo inaczej cały ten cyrk niemiałby najmniejszego sensu!

Ja widzę F1 swoimi własnymi oczami, a nie przez pryzmat tego co mówią o niej inni i właśnie dlatego zagłosowałem a nie inaczej, zagłosowałem tak jak uważałem to za słuszne, a swych wyborów absolutnie nie żałuję.
Ty zagłosujesz inaczej - Twoje prawo, mnie nic do tego!
Ktoś inny za najlepszego kierowcę uzna Tiago Monteiro - i bardzo dobrze!
Po to w końcu jest ta ankieta aby poznać RÓŻNE opinie RÓŻNYCH ludzi!


Odniosę się tez po krótce do swoich trzech wyborów uznanych przez Ciebie za "robienie sobie jaj".

3. Przepraszam co takiego Todt zrobił? Wyciągnął Ferrari z kryzysu?!
No beż żartów... Ferrari z kryzysu nie zostało wyciągnięte przez Todta, a przez przywrócenie możliwości zmiany opon w trakcie wyścigu, a jeśli nawet ten argument pominąć to wyciągnięcie Ferrari z kryzysu jest zasługą ogromnego zaplecza technicznego, setek osób odpowiednio wykształconych i odpowiednio opłaconych odpowiadających w zespole za poszczególne komponenty.
Kasa była i zaplecze było, a Todt tym jedynie umiejętnie kieruje. Fakt iż to też jest całkiem pożądana i nie zawsze spotykana umiejętność no ale nie przesadzajmy.

Coś wielkiego zrobił właśnie nie kto inny jak Aguri Suzuki!
I co z tego, że jego Super Ogórek pałęta się na szarym końcu stawki?! Są sprawy ważniejsze, są sprawy na które należałoby spojrzeć z nieco szerszej perspektywy a nie jedynie looknąć na ostatnie wyniki i klasyfikacje konstruktorów.
Suzuki jest wielkim pasjonatem F1, kocha ten sport bezgranicznie i zapragnął mieć w nim swój własny zespół - i nie była to kolejna zachcianka ani zabawka, która po kilku miesiącach można wyrzucić do śmietnika, było to coś o czym naprawdę marzył. Zapragnął czegoś czego stworzenie zajmuje mnóstwo czasu, a on swoje marzenie wcielił w życie niemal natychmiast! Zrobił coś z niczego w bardzo krótkim czasie, stworzył pełnoprawny zespół F1 nie mając jeszcze niedawno praktycznie nic!
To jest coś !!!


8. Kierowca Roku - pojęcie absolutnie niejednoznaczne, pojęcie mogące być różnorako interpretowane i co za tym idzie inne argumenty mogą być brane pod uwagę przez różnych ludzi przy wyborze 'Kierowcy Roku'.
Bo kim tak naprawdę jest 'Kierowca Roku' - najszybszym kierowcą? kierowcą jeżdżącym najlepiej technicznie? kierowca popełniający najmniej błędów? kierowcą jeżdżącym najbardziej widowiskowo? itp., itd. ...można tak pytać bez końca.

Wybrałem Felipe Massę bo:
1. Nie wystawia się na pośmiewisko i nie jest takim oszustem i kombinatorem jak Sz. P. Michael Schumacher podczas kwalifikacji w Monaco.
2. Nie dostaje białej gorączki i nie zachowuje się jak frustrat gdy grunt zaczyna palić się pod nogami i nie traktuje z wyższością wszystkich swoich rywali na torze podczas manewrów wyprzedzania/dublowania tak jak to ostatnio ma w zwyczaju Sz. P. Fernando Alonso.
3. Podczas nie jednego, nie dwóch i nie trzech weekendów wyścigowych w tym roku był szybszy od swojego zespołowego kolegi, a to że przeważnie z nim nie wygrywał nie wynikało ze słabszych umiejętności, a z faktu iż 'tak ma być'.
4. Po pierwszych 2-3 nieudanych wyścigach w całej pozostałej części sezonu jest chyba najrówniej jeżdżącym kierowcą.
5. Jest kierowcą, który decyduje o MŚ Konstruktorów.


9. Tu bardzo ciężki wybór - nie ma w tym sezonie zawodnika, który jakoś szczególnie wyróżniałby się w kwalifikacjach.
Massa jest w ścisłej czołówce tych najlepszych obok Schumachera, Alonso i Raikkonena, a że jest tym teoretycznie 'najsłabszym' to właśnie do niego poszedł mój głos.


I jeszcze jedna rzecz, która jest tutaj bardzo istotna, a którą Ty zdaje się pominąłeś:
Głosy oddajemy za postawę w Sezonie 2006, a nie za całokształt twórczości artystycznej.


Dziękuję za uwagę i uprzejmie proszę o nie negowanie w przyszłości cudzych wyborów.

Pozdrawiam

Do góry
#630843 - 16/09/2006 08:58 Re: Formuła 1
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

uprzejmie proszę o nie negowanie w przyszłości cudzych wyborów.




Nie miałem takiego zamiaru. Nic chciałem też w żadnym wypadku urazić Ciebie a widzę że tak się poczułeś.


Quote:

Sorry Jiro ale chyba coś Ci się bardzo mocno pomyliło i to już na samym początku Twojego wywodu.

Co to w ogóle znaczy "Twoje wybory Tomo są w dużej większości takie jakie powinny"?




W cytowanym zdaniu źle się wyraziłem - oczywiście ankiety nie trzeba wypełniać OBIEKTYWNIE , zapomniałem o tym. Chciałem też powiedzieź że twoje odczucia pokrywają się moimi.


Ad3. Tsutomu Tomita kieruje zespołem z budżetem 500 mln $, na same silniki wydają rocznie 180 mln $, zaplecze techniczne mają pp lepsze niż Ferrari i co z tego jeśli Tsutomu nie potrafi tym pokierować, dobrać odpowiednich ludzi, wymienić tych którzy się nie sprawdzają.

Honda tak samo ma świetne zaplecze techniczne, duże pieniądze i ... nic wielkiego, jedna wygrana, głównie z powodu deszczu.


Ad8. "Bo kim tak naprawdę jest 'Kierowca Roku' - najszybszym kierowcą ?"

Najlepszym. Co to znaczy najlepszy kierowca ? Ten który łączy w sobie najlepiej wszystkie rzeczy takie jak widowiskowość, efektywność, technkię, szybkość i inne w sobie.


Pozdrawiam

Do góry
#630844 - 16/09/2006 09:18 Re: Formuła 1
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Quote:

Quote:

uprzejmie proszę o nie negowanie w przyszłości cudzych wyborów.




Nie miałem takiego zamiaru. Nic chciałem też w żadnym wypadku urazić Ciebie a widzę że tak się poczułeś.




No może troszkę, ale już luzik.

Peace


Do góry
#630845 - 19/09/2006 14:00 Re: Formuła 1
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields

Do góry
#630846 - 22/09/2006 21:48 Re: Formuła 1
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Tomo & Jiro => wasze głosy coś jednak zdziałały

Kubica objawieniem sezonu

Aż 49,56 proc. internautów stwierdziło, że odkryciem obecnego sezonu Formuły 1 jest Robert Kubica. Polski kierowca BMW Sauber wyprzedził kolegę z zespołu Sebastiana Vettela


http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3638209.html

Do góry
Strona 7 z 13 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 12 13 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, pacyfista, Lukasz111, akagi, burbon, alfa, Zaixi, wHiTe_StAr, VVega, ElNinho[mmdea], rafal08), 4152 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582718 Postów

Najwięcej online: 4344 @ Wczoraj o 20:27