Strona 8 z 19 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 18 19 >
Opcje tematu
#6316168 - 01/09/2014 10:11 Re: Bieganie [8] [Re: lupus]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Wczoraj zrobilem zyciowke na polmaratonie Gryfa - 1:26:41. Jak na fakt ze w tym roku kontuzje praktycznie wyeliminowlay mnei z "gry" to super wynik wink Regularnie biegalem zaledwie od miesiaca Mimo atestu PZLA trwa debeta czy trasa miala pelny dystans laugh Oficjalny komunikat niedlugo ale i tak srednie tempo biegu grubo ponizej 4:15/km(zakladane tempo na 1:30)
Procz tego moj klub 3 miejsce druzynowo zaraz za 40-sto kilogramowymi keniolami i jeszcze jedną szczecinską ekipą wink

Fechnerinho tez biegl w tym biegu i uzyskal bardzo przyzwoity czas piwo

Wiecej napisze pozniej wink

Do góry
Bonus: Unibet
#6316244 - 01/09/2014 13:15 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Vendetta shocked
Na czym Ty leciałeś? Mega wynik, ja gdzie trenuje takiego z pewnością bym nie zrobił, piękny wynik. Szczere gratulacje piwo
fech, nie było dublowania tongue Brawa smile
Czytam na szybkości o pomiarze czasu i praktycznie każdy narzeka i pisze, że coś było nie tak. By się ostatecznie nie okazało jak z moją dychą w Rzeszowie wink

podstawek piwo za piątaka, również mega wynik smile

Ja dziś pewnie znów spróbuję wrócić. Zrobiłem sobie jeszcze te dwa dni wolnego (sob, ndz), kolano nie boli, dziś cięższy trening więc zobaczę jak zareaguje. Ogólnie to tez moje przygotowania w tym roku pod górkę, czas pokaże czy stać mnie na dobre wyniki.

Do góry
#6316263 - 01/09/2014 13:29 Re: Bieganie [8] [Re: Platini]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Platini: organizator napisal oficjalny komunikat, że trasa byla mierzona zgodnie z wszystkimi zasadami.
Dzis mają znowu przyjechac z PZAL i mierzyc jeszcze raz laugh Komedia zeby takie rzeczy sie dzialy na tak duzej imprezie.
Znajac wybryki tego organizatora rozne cuda moga sie jeszcze zdarzyc. Startowalo grubo ponad 2 tys biegaczy a start byl umieszczony na wąskiej uliczce z bramą taką jak my dajemy organizujac bieg na 200 osob laugh Jednoczesnie wystartowal bieg na 10km i Ci wszyscy ludzie zaczeli sie ustawiac na poczatku. Ja sie ustawilem miedyz balonikami na 1:35 a 1:30 i polotra kilometra mioj bieg wygladal jak slalom gigant. Nie szczedzilem tez gorzkich slow tym wszystkim ludziom ktrych mijalem laugh
Ale ogolnie trasa duzo lepsza niz ta z poprzednich lat. Takiej łatwej jeszcze nie bieglem w zadnych zawodach.

Do góry
#6316370 - 01/09/2014 16:05 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
fechu Offline
I love mecz.pl

Meldunek: 12/03/2003
Postów: 51170
Skąd: ze wsi
No kabaret dobry z tym pomiarem. smile

Ja ustawiłem się na starcie ze znajomymi prawie na końcu. Czas brutto na mecie miałem 1.53 ze sporym hakiem, a oficjalny czas netto to 1.51.14 więc ponad 2 minuty zajęło mi przebiegnięcie przez linię startu od czasu wystrzału startera laugh

Sam bieg, profil trasy, pogoda bardzo fajne, ale zwężki, które zrobili np na 2 km gdzie był pas o szerokości około 3-4 metrów to gruba przesada. Dodatkowo V nie wspomniał, że praktycznie rownolegle ruszyli rolkarze, którzy dublowali biegnących i tutaj było juz naprawdę niebezpiecznie, zwłaszcza na wspomnianych zwężkach.

Co do mojego startu to mogę powiedzieć, że z wyniku jestem mega zadowolony. Przez cały sierpień do startu zrobiłem w sumie 20 km grin Żona dawała mi pociski czy w ogóle dam radę to przebiec i żebym od razu dał znać jak skończę czy przeżyłem laugh Nastawiałem się na czas ok 2h więc tym większe było moje zdziwienie/radość jak zobaczyłem czas po ponad 20 km. Śmiałem się w tygodniu poprzedzającym zawody z Grzechem, że polecę "na świeżości" i faktycznie nogi niosły. Udało się utrzymać jednostajne tempo praktycznie przez cały dystans, na fali adrenaliny pojawiającej się na zawodach. wink Miałem mały kryzys między 18 a 19 km(akurat zbiegło się to z widokiem gościa, którego reanimowali), ale automotywacja i fakt, że było już tak blisko do mety sprawiły, że się pozbierałem i nawet zrobiłem finisz na sprincie na ostatnich 100 m. smile

Powiem tak... Naprawdę przyjemnie jest pobiec bez nastawiania się na wynik, na luzie, z uśmiechem na twarzy i tak pozytywnie się zaskoczyć. Radość po biegu miałem nie mniejszą niż po Goleniowskiej dyszce, na którą spiąłem się mocno. A i wiem, że rezerwy są spore, tylko trzeba dupę ruszyć do treningów przez duże T. U mnie było z tym ciężko w ostatnim czasie. Rajcuje mnie ciągle bieganie, ale takie na zasadzie: wyjść i po prostu pobiegać. Jakoś straciłem zacięcie do nastawiania się na bicie rekordów. wink

Grzechu, szacun za wynik bo rozmawialiśmy w ile celujesz, a tutaj wyszła petarda piwo aplauz

Podstawek też dał czadu ostro. Gratulacje. aplauz

Do góry
#6317176 - 02/09/2014 13:25 Re: Bieganie [8] [Re: fechu]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin


1:21 - a wydawalo mi sie wtedy, że tak szybko biegne laugh miny tez zajebiste laugh

Do góry
#6317934 - 03/09/2014 10:44 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Gratuluje wszystkim, ktorzy uczestnili w weekend w zawodach piwo

U Podstawia mimo doskonalego czasu brak jednak zestawu kina domowego - zauwazalny regres ooo

Gratuluje Kuba piwo

Gratki Fesiu i Vendetta piwo

Swoja droga w weekend byly 2 polowki, obie ze skandalem. Jesli faktycznie nie wyjdzie wam na atestowanej trasie dystans to bedzie niezla zenada ze strony orga.
Tymbardziej, ze to nie pierwszy bieg przez niego organizowany. Chyba juz biec 15 km ze swiadomoscia, ze to 15 niz cos takiego.
Swoja droga to miasto jest glownym orgiem?
Ciekawe czy kase zwroca w przypadku wpadki?

W Wawie byla polowka, szumnie zapowiadana i brakowalo wody dla ludzi.
Woda w zasadzie najtanszy skladnik, a czesto i sponsorowany przez innych.
Organizator biegu to ten sam to rok temu robil krotszy bieg w Wawie i pewnie pamietacie tam czlowiek zjechal na mecie.
Skandalem byl tez regulamin tego biegu - pozniej chyba zmieniony, nie wiem, nie interesowalem sie tym, bo nie moja okolica wink

Ciagle problemy i problemy, a ludzie i tak beda w kolejnych latach startowac...

Do góry
#6317968 - 03/09/2014 12:35 Re: Bieganie [8] [Re: lupus]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
no ja po doglebnej analizie czuje, że okaze się krótsza smile jeszcze rozmawialem ze znajomymi i okazalo się ze praktycznie wszyscy pacemakerzy( ktorzy caly czas musieli biec jednym tempem na dany czas) powbiegali na mete wczesniej. Np. Ci z czasem na 1:30 byli na mecie minute za mną. Mozna się wkurwic bo bez wzgledu na te niedorobki organizatora mialbym czas pozniej 1:29 a tak dupa. Jedyny plus ze zalapalem się jako czwarty najlepszy z klubu i stanelismy na podium w druzynówce smile Wyprzedizlem 5-tego o 10 sekund laugh
JEdnak miesiac bardzo mocnego treningu gdzie organizm nie byl jak zwykle zajechany calorocznymi przygotowaniami dobrze zrobil.
Fechnerinho tez nie moze powiedziec ze biegl bez zadnego przygotowania. Samo to ze 1-2 razy w tygodniu biegal i gra ostatnio co tydzien w pile musial cos dac smile

Do góry
#6318033 - 03/09/2014 16:11 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
Kukis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/06/2007
Postów: 3903
Skąd: The Beach
Gratulacje Vendetta i fechnerinho.

Swoją drogą, już wcześniej mnie to interesowało: jak wygląda pomiar trasy (przez ludzi zajmujących się atestami)? Idą środkiem drogi z jakąś miarą? Ścinają zakręty maksymalnie jak się da? Czy biorą odległość z gpsu?

Do góry
#6318035 - 03/09/2014 16:13 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
fechu Offline
I love mecz.pl

Meldunek: 12/03/2003
Postów: 51170
Skąd: ze wsi
Pewnie kolo z PZLA odpala endo i idzie środkiem drogi laugh

Do góry
#6318073 - 03/09/2014 18:04 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Krótka relacja z mojego startu na 5km w Siedlcach.

Start był o 10:45. Szybko się ogarnąłem i byłem w Siedlcach 1,5h przed startem. Samo miasteczko bardzo dobrze zlokalizowane, ogromny parking, przestronnie, szatnie i depozyt na stadionie Pogoni Siedlce. Klasa i wzór do naśladowania.
Zaraz po przyjeździe zaczęły się biegi dla dzieci i już było sporo kibiców/rodziców. Później moja piątka i po zakończeniu jeszcze na dokładkę połówka.
Zacznę może od tego, że na Mazowsze przyszło znaczne ocieplenie na weekend. Już sobotni rozruch mnie na to przygotował. W niedzielę już na rozgrzewce pot lał się niemiłosiernie. Ale w końcu nie pojechałem tam dla przyjemności wink
Wiedziałem, że stawka jest bardzo mocna więc spokojnie ustawiłem się w 3. linii. Pierwszy raz widziałem, żeby start odbył się tak płynnie. Szybcy stali z przodu i żaden dreptak nie wyrwał się na czoło. Chciałem trzymać tempo 3:30-3:35 i nie licząc samego startu to dobrze realizowałem założenia. Na trasie wyprzedziłem 3 osoby. Mnie po raz kolejny na trasie nikt nie wyprzedził. Do trzeciego kilometra było spoko. Później zaczęła się walka z samym sobą. Głównie chodziło o przezwyciężenie i walkę dla samego siebie, bo nikogo nie miałem w zasięgu. Tętno wariowało, złapałem nowy max. - 205. O dziwo zebrałem się do finiszu. Było ciężko.
Ostatnio biegłem same dyszki i ten bieg przypomniał mi, jak wyniszczającym dystansem jest 5km. Niesamowite zmęczenie. Kwas mlekowy zalewał mi mózg wink Prawdziwa rzeźnia w upale. Nie mam na razie żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o przebieg biegów na innych dystansach, ale piątka jest dla mnie zdecydowanie trudniejsza od dyszki. Trzeba zacząć bardzo umiejętnie. Za mocno to zejście z trasy, za wolno to nie ma gdzie odrabiać.
Czas, który wybiegałem to 17:54 wg oficjalnych pomiarów. Mi co prawda wyszło 5,1km, innym z czołówki też tyle, ale był atest więc nie będę się kłócić. Aczkolwiek nigdy jeszcze tak bardzo nie nadrobiłem dystansu. No nic. 17:54 i koniec. Celowałem w 17:30-18:00. Jeszce jako ciekawostkę dodam, że na połówce dystans wg GPS był mniej pomylony niż na piątkę, wskazywało im 21,15-21,20km więc w normie.
Po biegu były problemy z pomiarem datasport. Najpierw czasy brutto były podawane o 3 minuty gorsze niż rzeczywiście, później 1,5 minuty. U mnie się unormowało, ale inni dalej mają jakieś anomalia wg oficjalnych wyników.
W pakiecie za 30zł była koszulka, atest, punkt z wodą, kiełbaska z grilla i medal więc całkiem dobrze.

Za rok na pewno znowu pojadę do Siedlec.

Przy okazji dodam, że dawno tam nie byłem i miasto ładnie rozwinęło się przez ostatnie lata. A kompleks Pogoni Siedlce to bajka. Zadaszona trybuna na 3000 osób, czyste i nowoczesne zaplecze, wielki parking dla 700 samochodów i 20 autokarów, boisko z pełnym drenażem, podgrzewane, sztuczne oświetlenie. 3 boiska pełnowymiarowe treningowe (2 naturalne, 1 sztuczne). 2 boiska z trybunami na kilkaset osób, wszystkie z drenażem i oświetleniem. Robi to wszystko duże wrażenie.

Do góry
#6318075 - 03/09/2014 18:08 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Odnośnie Waszej połówki w Szczecinie to Wam współczuję. Duże rozczarowanie. Teraz nawet, jak im wyjdzie, że była pełna połówka to i tak każdy wie swoje. Nie wiem, ile trzeba ścinać zakrętów, żeby tyle zbić dystansu. Jest to raczej niemożliwe.

@kukis
Tutaj masz z Kołobrzegu:
http://www.bieg.kolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46:28-bieg-pomiar&catid=8

Do góry
#6318084 - 03/09/2014 18:28 Re: Bieganie [8] [Re: podstawek]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
czemu kazdy wie swoje? laugh jak wyjdzie ze polowka to ksieguje taką zyciowke ze juz raczej na kolejny na start w polmaratonie się nei zdecyduje laugh

podstawek gratulacje wyniku piwo

Do góry
#6318091 - 03/09/2014 18:33 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Dlatego, że np. atestatorzy mogą chcieć przykryć swoją nieudolność, start był ze złego miejsca, było złe zabezpieczenie zakrętów. Konkludując mogą specjalnie przyklepać ten atest, żeby nie narażać się na kolejne problemy. Zresztą sam wiesz, że atest prowadzi najkrótszą możliwą drogą i zawsze wynik z zegarka jest z górką

Do góry
#6318094 - 03/09/2014 18:35 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
AAA i dziękuję za dobre słowo i gratuluję Wam wyników w Szczecinie i Kubie w Krakowie

Do góry
#6318118 - 03/09/2014 18:51 Re: Bieganie [8] [Re: podstawek]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
szczerze to ja az tak bardzo tego nie przezywam wink Z drugiej strony jak uznaja atest to dla mnie bedzie zyciowka i wcale nie bede myslal ze nie bylo polowki smile Rownie dobrze kazdy z nas moglby nigdy nie miec pewnosci co do dlugosci trasy bo meirza je Ci sami goscie.
Pamietam jak dzis, że Platiniemu rok temu wychodzilo z pomiaru 20,57( mniej wiecej tyle samo co w Szczecinie laugh ) a wpisal sobie polmaraton( i tym samym zyciowke) po konsultacji z organizatorami, mimo że tam nawet chyba nie bylo atestu PZLA.

Do góry
#6318381 - 03/09/2014 21:32 Re: Bieganie [8] [Re: podstawek]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA

Do góry
#6319013 - 04/09/2014 21:07 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
4 wrzesnia, a 2 forumowe "łosie" juz maja nabite ponad 40 km wink

Do góry
#6319290 - 05/09/2014 09:59 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Originally Posted By: Vendetta

Pamietam jak dzis, że Platiniemu rok temu wychodzilo z pomiaru 20,57( mniej wiecej tyle samo co w Szczecinie laugh ) a wpisal sobie polmaraton( i tym samym zyciowke) po konsultacji z organizatorami, mimo że tam nawet chyba nie bylo atestu PZLA.

Z tego co pamiętam to na Endo wyszło mi 20,65 a jak było podczas biegu to pisałem. U was widzę, że ludzie na endo mają nawet po 20,35-20,40. Wpisałem sobie pełny dystans po konsultacji z osobami, które ten bieg robiły, jak i z osobami, które biegły z Garminami - u nich na zegarku akurat połówka była. Inaczej bym tego nie czynił, ale i tak nie czuję satysfacji z tego wyniku. Choć wiem wiem jakie masz podejście do pomiarów jednego i drugiego. Szkoda tylko, że nie podałeś jeszcze jak było w Rzeszowie wink
Z Garminów widzę też u was słabiutko, brakuje mnóstwo metrów, ponad 500-600.
Myślę, że może być tak jak pisze podstawek - klepną teraz atest żeby była cisza, by nie narobić sobie jeszcze większych problemów. Ale tyle ściąć, tyle zegarków oszukać?

Gratuluję raz jeszcze świetnych czasów. Sam obecnie wiem na co mnie stać i mogę napisać, że takiego wyniku bym nie zrobił. Ale oczywiście nie zazdroszczę, nie dla mnie takie coś smile
Wiem np. że nie śmignę podstawka - ale za każdym razem jak patrzę, gdy wrzuci swoje wyniki z zawodów to gęba cieszy się z tych jego świetnych rezultatów piwo

Do góry
#6319336 - 05/09/2014 14:05 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
Kukis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/06/2007
Postów: 3903
Skąd: The Beach
Myślałem, że te atesty są znacznie bardziej dokładnie robione niż koleś(czy tam paru kolesi) jadący na rowerze lol. Przecież takim rowerem to na dystansie połówki spokojnie moża się o parędziesiąt metrów rąbnąć, jak nie o parę setek. Nawet jak jedzie paru kolesi i uśredniają pomiary to i tak powinni od pomiaru odjąć jakieś 1-2%, bo koło roweru nigdy nie toczy się idalnie po linii prostej, skoro człowiek nim kieruje.

Taki atest to ja też mogę zrobić : o.

Bardziej wyobrażałem to sobie, że pomiar wykonywany jest jakąś maszyną(coś jak samochód - nie skręca dopóki nie ruszysz kierownicy) jadącą wzdłóż krawężnika. A ewentualne skrócenia trasy wyliczane są matematycznie.

No nic, można wierzyć tylko bieżni :/ . Ale pobieżni chyba max 10km się biega.

Do góry
#6319391 - 05/09/2014 17:38 Re: Bieganie [8] [Re: Conrad]
Kukis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/06/2007
Postów: 3903
Skąd: The Beach
Odnośnie atestów tras jeszcze.
Dzisiaj przeczytałem, że trasa o takim profilu:


posiada atest PZLA
http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/upload/regulaminy/PZU%20Festiwal%20Biegowy/%C5%BByciowa%20Dycha.pdf

Chyba atest PZLA i IAAF to muszą być dwa różne atesty. Nie widzę innego wytumaczenia.

Do góry
Strona 8 z 19 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 18 19 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (igea23, burbon, wHiTe_StAr), 3542 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581246 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49