Strona 7 z 15 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 14 15 >
Opcje tematu
#643023 - 04/09/2006 10:03 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Quote:

Popularny już "Leon" nie zna polskich realiów piłki nożnej.




Hmm, ale wiekszosc zawodnikow, i tak gra w ligach zagranicznych.
Poza tym te realia to sprzedawanie i ustawianie meczow, narzekanie zawodnikow po 2 kolejkach na zmeczenie etc

Do góry
Bonus: Unibet
#643024 - 04/09/2006 10:12 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5675
Quote:


czyli mój skład w całości wyglądał by tak:


-----------------Boruc---------------

Baszczyński-Bąk-Lewandowski -Żewłakow

----------Radomski/sobolewski--------
Smolarek------------------------Jeleń
---------------Żurawski--------------

-------------Delura-Rasiak-----------




Wszystko ok, poza Bąkiem i Żewłakowem. Z tymi zawodnikami wiele byś nie ugrał.

Do góry
#643025 - 04/09/2006 10:14 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Lupus ja to wiem. Dlatego coraz bardziej podzielam zdanie Szaranowicz skończmy z pucharami, reprezentacja a zróbmy porządek w PZPN-ie niech nas wykluczą na dwa lata a my przez ten czas oczyścimy związek i zaczniemy porządny program szkolenia młodzieży. Ja nadal nie wiem czemu w Polsce nie ma szkolenia młodzieży przecież tutaj leży nasz największy grzech. Przykładowo Legia ma w składzie tylko 23 zawodników bo nie miała żeby zgłosić swoich dwóch wychowanków. Czas postawić i zbudować 16 ośrodków (ilość województw) szkolenia młodzieży stworzyć lige w, której grały by różne roczniki z tych ośrodków. W ten sposób nie inwestując dużych pieniądzy zbudujemy podwaliny pod nowy polski futbol. Czemu nie zbudować takich osrodków jak zrobił to poseł PO Roman Kosecki, który stworzył klub Kosa Konstancin za nie wielkie pieniądze. Czemu państwo nie zrobi takich inwestycji tego nie rozumiem. Przecież SPORT nie tylko daje emocje kibicą, ale także rozwija i kształtuje młodzież.

Pozdrawiam

Do góry
#643026 - 04/09/2006 10:16 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
skoczek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/01/2005
Postów: 3063
Skąd: fut5al.pl / hypebeast.pl
Wydaję mi się, że łącząc wypowiedzi amkwisha i Ignoratora można dojść do tego co tak naprawdę trzeba zrobić. Leo został zatrudniony tylko po to żeby zamknąć usta tym, którzy mówili, że trenerzy to znajomi Listkiewicza. Zatrudnienie szkoleniowca z wielkim nazwiskiem jednak jak dotąd nie zdaje egzaminu i myślę, że nie zda. Natomiast powinno się powołać jakiegoś trenera - takj ak wspominał Ignorator - z mniej znanym nazwiskiem, ale wiedzącego co trzeba robić, aby osiągnąć sukces w Polsce i z Polską.

Do góry
#643027 - 04/09/2006 10:17 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Adammm10 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/02/2006
Postów: 242
Skąd: Toruń
Quote:

Quote:


czyli mój skład w całości wyglądał by tak:


-----------------Boruc---------------

Baszczyński-Bąk-Lewandowski -Żewłakow

----------Radomski/sobolewski--------
Smolarek------------------------Jeleń
---------------Żurawski--------------

-------------Delura-Rasiak-----------




Wszystko ok, poza Bąkiem i Żewłakowem. Z tymi zawodnikami wiele byś nie ugrał.




tylko no kwestia jest taka, że kogo byś za nich wstawił ? za bąka można by było wystawić radomskiego, wtedy na dps sobolewski ale za żewłakowa zawodnika nie widze...

Do góry
#643028 - 04/09/2006 10:32 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Ja wogole nie wiem po co Leo byl zatrudniony... przeciez on od 20 lat nie osiagnal zadnego sukcesu. Doświadczenie i wiedze ma, ale za trenerem muszą stać wyniki, a za Leo pustka.

600 tysięcy ojro rocznie... Kasperczak w Senegalu dostaje jakies 350... jezeli dostalby propozycje z PZPN z pewnoscia zgodzil by sie za jakies 250 tys. poprowadzic tych nieudaczników. 350 tysiecy roznicy... moglo isc na sprzet, szkolenie, lub w naszych realiach... na kieszeni zainteresowanych.

Ale juz po fakcie jest Leo. ok. I znowu zaczyna robić to co Janas. Zamkniete treningi, przez co zwieksza sie presja na poszczegolnycch zawodnikach, i znow Ci sami zawodnicy. Powolania dla Dudka, Mili i Franka to jest skandal.

Ja wogole nie potrafie zrozumiec toku rozumowania...Lea, jesli chodzi o powolanie Jurka. Co jak co, ale na pozycji bramkarzy nie mamy wiekszych problemów... Boruc, Kowaleswki regularnie wystepujacy w swoich srednikach europejskich...Kuszczak, ktory jakby nie bylo siedzi dopiero na lawce kilka tygodni, a nie tak jak Dudek 1.5 roku! Jest mlody zdolny Fabiański... no i Pawelek..ktory w moim mnieamniu jest powinien być ostatni, ustepujac wszystkim wyzej wymienionym z wyjatkiem Dudka. Jezeli Leo w srode postawi na Dudka ( a postawi ) to w moich oczach jest skreślony. Co z tego, że znają sie, i byli razem Feyenordzie...

Na kolejne spotkania moim zdaniem powienien zostac powolany Lewandowski, Rasiak...( powiecie, że drewniaki ? ) trudno. Lpeszych nie mamy, a oni przynajmniej graja w swoich klubach. Do tego dokladka z polskiej ligi..ale taka konkretna...

Ktoś tu skrytykowal Błaszczykowskiego.. moime zdaniem nieslusznie. Jakis potencjal ten chlopak ma, gra regularnie..moim zdaniem powinien dostawac regularnie szanse.

Rozumiem, że nigdy nie bedziemy grali jak Brazylia i Argentyna...ale dlaczego nie mozemy grać jak Niemcy, Czesi..

Jeszcze kwestia kapitana...szkoda, ze w pilce nie ma tak jak w koszykówce, ze kapitan moze siedziec na lawce rezerwowych. Jezeli by tak bylo, ja proponuje wziasc Świerczewskiego albo Hajto...i niech sobie nakleją opaske "C" i siedzą na ławce... i robią swoje.

Z grających... ja bym kapitana zrobil z bramkarza...najlepiej z Boruca...w ataku i tak nic nie poprawimy, a jak gk jest kapitanem to czesto duzo lepiej broni.

Do góry
#643029 - 04/09/2006 10:47 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5675
Quote:

Quote:

Quote:


czyli mój skład w całości wyglądał by tak:


-----------------Boruc---------------

Baszczyński-Bąk-Lewandowski -Żewłakow

----------Radomski/sobolewski--------
Smolarek------------------------Jeleń
---------------Żurawski--------------

-------------Delura-Rasiak-----------




Wszystko ok, poza Bąkiem i Żewłakowem. Z tymi zawodnikami wiele byś nie ugrał.




tylko no kwestia jest taka, że kogo byś za nich wstawił ?



Nie oglądam polskiej ligi i nie wiem jak grają polscy piłkarze, więc będę strzelał:
za Bąka - Paweł Strąk, Jakub Rzeźniczak, Marcin Wasilewski
za Żewłakowa - Dariusz Dudka, Grzegorz Fonfara

I za Rasiaka też bym kogoś innego dał np. Bartłomieja Grzelaka.

Do góry
#643030 - 04/09/2006 11:01 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Adammm10 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/02/2006
Postów: 242
Skąd: Toruń
jak już to za Rasiaka dał bym Brożka, któremu też przynajmniej będzie chciało się grać a co do zmian personalnych to nie zmieniał bym Bąka i Żewłakowa bo poprostu nie ma lepszych, a im grać się jeszcze chyba chce...

Do góry
#643031 - 04/09/2006 11:02 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Kreczmer Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/02/2005
Postów: 1718
Skąd: Ulica Sezamkowa
Quote:

Lupus ja to wiem. Dlatego coraz bardziej podzielam zdanie Szaranowicz skończmy z pucharami, reprezentacja a zróbmy porządek w PZPN-ie niech nas wykluczą na dwa lata a my przez ten czas oczyścimy związek i zaczniemy porządny program szkolenia młodzieży. Ja nadal nie wiem czemu w Polsce nie ma szkolenia młodzieży przecież tutaj leży nasz największy grzech. Przykładowo Legia ma w składzie tylko 23 zawodników bo nie miała żeby zgłosić swoich dwóch wychowanków. Czas postawić i zbudować 16 ośrodków (ilość województw) szkolenia młodzieży stworzyć lige w, której grały by różne roczniki z tych ośrodków. W ten sposób nie inwestując dużych pieniądzy zbudujemy podwaliny pod nowy polski futbol. Czemu nie zbudować takich osrodków jak zrobił to poseł PO Roman Kosecki, który stworzył klub Kosa Konstancin za nie wielkie pieniądze. Czemu państwo nie zrobi takich inwestycji tego nie rozumiem. Przecież SPORT nie tylko daje emocje kibicą, ale także rozwija i kształtuje młodzież.

Pozdrawiam




Ignorator przeciez w Polsce sa rozgrywki mlodziezowe.Nie wiem o co Ci chodzi.W kazdym wojewodztwie sa ligi juniorow mlodszych i starszych.Pozniej zwyciezcy z kazdego wojewodztwa (16 druzyn) graja mecz i rewanz systemem pucharowym.Nastepnie cztery najlepsze druzyny graja w turnieju finalowym.W tym roku tytul w juniorach starszych zdobyl Gwarek Zabrze. Dwoch najlepszych zawodnikow tej druzyny obecnie wystepuje w klubach zagranicznych.Cywka w Wigan i Trytko w Energie Cottbus.Cywka zostal uznany przez "The Guardian" najbardziej obiecujacym mlodym pilkarzem.Polak zostal porownany do samego Theo Wallcota! Kolejny Reprezentant U19 Jaroslaw Fojut rowniez wychowal sie w Polsce, na Polskich boiskach. W poprzednim sezonie zaliczyl debiut w Premiership. Wiec prosze nie mowic ze u nas nie ma boisk albo wogole sie mlodziezy nie szkoli. Nie wiem skad to sie wzielo ze u nas: boisk nie ma (u mnie w 60 tysiecznej miejscowosci jest kilka boisk ale mlodziez ma inne lepsze zajecia), mlodziezy sie nie szkoli, Beenhakker z pustego nie naleje a Jacek Bak (brawo za asyste przy pierwszym golu i swietne prostopadle podanie do Dudka) to najlepszy stoper i basta! W zagranicznych klubach nie graja tylko Szymkowiak i Zurawski, ktorzy zostali wykreowani na wielkie gwiazdy. Ludzie nie wiedza-trenerzy rowniez wnioskujac po powolaniach, ze w klubach zagranicznych jest kilku zawodnikow ktorzy graja a nie grzeja lawke i sa warci sprawdzenia. Jesli chodzi o Beenhakkera to go nic nie broni. Zmarnowal miesiac czasu i marnuje kolejny.Prosze zobaczyc co w analogicznym czasie zrobil Javier Clemente z Reprezentacja Serbii.Na pierwszy towarzyski mecz z Czechami powolal tylko 9 zawodnikow ktorzy brali udzial w MS.Wygral 3:1-jak widac da sie cos zrobic w miesiac.

Do góry
#643032 - 04/09/2006 11:27 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Nie zgodze się z tobą ja widze ak to jest w Warszawie i nie ma boisk dla młodzieży. W klubach trzeciej ligi tak jak Okęcie Warszawa czy też w niższych ligach jak Zwar Międzylesie Warszawa są problemy. Dla przykładu w Okęciu nie ma boiska dla młodzieży oni grają na piachu sam widziałem chyba, że coś się zmieniło. W moim Zwarze w ogóle brakuje pieniędzy rozwiązywane są kolejne sekcje trenują tylko roczniki co płacą im rodzice. Brakuje dobrych boisk, pieniądzy na sport. Zwłaszcza w niżyszch ligach. W tym rku Kania Gostyń nie wystartowała w rozgrywkach II ligi bo nie miała tyle pieniądzy. Może u ciebie w miejscowości jest kilka boisk i bardzo dobrze, ale w Warszawie jest ich nie wiele. Ja ostatnio mam takie smutne stwierdzenie, że w Warszawie wolą budować blokowiska niż utrzymywać sport a tak się dzieje. Moja gmina Wawer w ogóle nie daje klubą piłkarski pieniądzy. A powinno być zuepłnie inaczej. Czas aby państwo poprzez gminy zaczeło wspierać naszą piłkę nie może być tak, że tylko dzieci średnio zamorznych Polaków trenują czemu nie wszyscy?? musi być pomoc państwa. Dalej moim zdaniem warto zbudować te 16 ośrodków szkolenia, ale musiał by być to program państwa finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu. Tylko tutaj nachodzi mnie kolejne smutne stwierdzenie, że my tutaj wszyscy jakbyśmy się zebrali to byśmy więcej zrobili dla naszego sportu niż politycy. Teraz słysze, że w Warszawie chcą budować trzy stadiony: jeden dla Legii i Polonii i narodowy. Czy nie lepiej tylko zrobić funkcjonalne obiekty dla Legii i Polonii a reszte przeznaczyć na szkolenie młodzieży tego nie wiem. W każdym razie wysłałbym naszych działaczy, polityków do czeskich klubów, które od lat szkolą młodzież najlepiej w naszym regionie. Efekt 10 miejsce w rankingu FIFA a także wyższa pozycja klubów Czeskich w UEFA o czymś to świadczy. Niestety jak nie będzie programu szkolenia młodzież to nie będzie silnej kadry ani silnej ligi.

Pozdrawiam

Do góry
#643033 - 04/09/2006 11:37 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Cytat z jednej z gazet :

Leo Beenhakker powtarza, że wybrał propozycję pracy w Polsce, bo lubi wyzwania. No to wyzwanie ma. Musi nauczyć grać zgraję piłkarskich parodystów.

Błąd w założeniu ,gruby błąd.

Jeżeli to miałoby być prawdziwe wyzwanie ,to podejmujący sie tego zadania winien wywalić tych cytowanych "parodystów" na zbity pysk ,a nie biadolić ,że lepszych nie ma.

Problem w tym ,że LB jest człowiekiem Listkiewicza (czy sie to komus podoba czy nie ,ale tak jest) i nie przeprowadzi żadnych rewolucyjnych zmian w kadrze.

Natomiast tych kolegów,którzy piszą ,że Bąk i Rasiak nadaja się do kadry ,prosiłbym o nieco wiecej powagi ,wszak rozmawiamy o niecierpiących co prawda,ale zawsze ...zwłokach piłkarskiej reprezentacji naszego kraju.

Do góry
#643034 - 04/09/2006 14:30 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
dla mnie Bąk powinnien dać sobie już spokój. Bramki jakie tracimy są też na jego sumieniu. Nie są to może jego bezpośrednie błędy ale zawsze gdzieś tam jest w otoczeniu. Z Niemcami obwinia się Dudka, a Bąk zachował sie jak junior zamiast kryć napastnika w polu karnym pobiegł do Odonkora. Z Ekwadorem też miał do spółki kryć piłkarza, który dograł piłke głową ale był krok do przodu, a nie przy rywalu. Z Finlandią przy karnym było dwóch Polaków i Bąk nie wiem co robił że nie asekurował Głowackiego. Nie są to jego bezpośrednie błędy ale jest zamieszany w tracone bramki dlatego piłkarzom na emeryturze w Katarze mówimy nie.

Do góry
#643035 - 04/09/2006 20:37 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Adammm10 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/02/2006
Postów: 242
Skąd: Toruń
tylko no nie ma stopera, który wywiązał by się z tej roli lepiej niż bąk... taka prawda

Do góry
#643036 - 04/09/2006 21:21 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Ktoś pisał, że nie bierzemy zawodników, których szkolą Niemcy, podając przykład Delury.

Selekcjonerzy młodzieżówek chyba wreszcie zmądrzeli. W poprzednim tygodniu w Ciechanowie rozgrywano tradycyjny turniej Syrenka Cup, obsadzony przez drużyny młodzieżowe (rocznik bodajże 89; przed rokiem Korzym grał u naszych) typu Czechy, Dania, Finlandia. W tym roku nie mogłem turnieju oglądać, ale z relacji kolegi wiem, że podobno to jest bardzo dobry rocznik. W naszej młodzieżówce (wygrali turniej) jest m.in. dwóch naturalizowanych na Polaków Niemców oraz jakiś zawodnik, który ma ojca Irakijczyka, matkę Polkę a mieszka w Szwecji (jakiś Irakijskie nazwanie ma ). Jeżeli będzie to kontynuowane to kto wie

Do góry
#643037 - 04/09/2006 21:59 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Adammm10 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/02/2006
Postów: 242
Skąd: Toruń
najważniejsze, żeby talenty sie nie marnowały. szkolenie szkolenie i jeszcze raz szkolenie... Mam osiedlowy przykład zawodnika który może spokojnie zostać pilkarzem a najprawdopodobniej nie zostanie... Trenuje w śmiesznym włukniarzu Toruń gdzie nie ma poprostu możliwości rozwijania się. Gra regularnie w kadrze wojewódzkiej, chcieli go do zawisz + opłacić naukę ale rodzice się nie zgodzili... Jedyna szansa, że koleś wyjedzie za granicę i tam podbije europę;)

Do góry
#643038 - 05/09/2006 05:15 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Czy Leo powinien być trenerem naszje kadry? nie wiem... dla mnie bezdyskusyjnym nr.1 na to stanowisko był , jest i zawsze będzie Heniu Kasperczak. Nie widze właściwszego czlowieka na to miejsce

Co do naszych "Orzeł.."... "Orło..." "Ptaków!" (Kryszak parodiujący Wałęse ) to paradoksalnie mysle, ze najlepiej dla Polskiej piłki by było ,gdyby teraz dostali z Serbami konkretne baty (jakieś 0:3) i aby te następne mecze jeszcze w tym roku tez zawalili. To jest jedyna szansa, na tak niezbędną rewolucje i zbudowanie wszystkiego od nowa. Kiedy już stracimy szanse na awans (a im wcześniej ,tym lepiej), to może ktoś wreszcie klepnie się w ten głupi łep i w końcu zrozumie, ze potrzebne są zmiany!! Jak najszybciej przegrać te eliminacje i zaraz wywalić na ZAWSZE z kadry takiego Bąka, Dudka i kilku innych podobnych im graczy, którzy zdając sie mieć wykupiony abonament na występy w kadrze. Obyśmy czym prędzej zawalili te eliminacje i zaczeli budować nową jakoś naszej piłki. Trzeba postawić na młodych perspektywnicznych i utalentowanych graczy (Jeleń, Blaszczykowski, Brożek, nawet Kuszczak) Niech dla nich te eliminacje do ME będą takim powąznym "przetarciem" sie, a to moze zaowocować w przyszłości! Mam już troche tego dosyć, tego że co eliminacje myślimy o "tu i teraz", nie wybiegając myślami nawet o miesiąc w przyszłosć. Wygramy w Środe z Serbami, i znów sie zacznie dobrze nam znany cykl meczów "o 6 punktów", meczy "ostatniej szansy". A czy w tego typu spotkaniach szanse gry dostaną Ci którzy najbardziej na to zasługują? NIE! Znów zagra ta sama "stara gwardia". Eh....

Do góry
#643039 - 05/09/2006 05:59 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Nie zgodze się z tym, że nie ma lepszych od Bąka dopóki nie zobacze jak na stoperze gra Radomski i Lewandowski, którzy są obrońcami w klubach. Nie wiem dlaczego kto prowadzi kadre lubi zmieniać pozycje piłkarzom, a w klubach grają przez cały czas na jednej.

Do góry
#643040 - 05/09/2006 06:53 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
no własnie, chętnie bym zobaczył Lewandowskiego w miejsce Bąka. Mysle, ze dużo lepiej by to wyglądało. Lewandowski jest postawowym zawodnikiem w co by nie powiedzieć baaardzo przyzwoitym klubie. Podobał mi sie w meczach z Legia. wg mnie powinien grac za Bąka w pierwszym składzie

Do góry
#643041 - 06/09/2006 09:48 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
onet pisze:

"(..) Na środku Szymkowiaka zmieni Lewandowski."

Prawdopodobny skład Polski na mecz z Serbią:

Kowalewski &#8211; Golański, Bąk, Jop, Żewłakow &#8211; Jeleń, Radomski, Lewandowski, Krzynówek &#8211; Matusiak, Żurawski.


Jeśli taka ma być linia pomocy...


RATUUUNNNKKKKUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do góry
#643042 - 06/09/2006 10:05 Re: Leo Beenhakker jako selekcjoner naszej kadry
kobiash Offline
addict

Meldunek: 09/03/2005
Postów: 698
Skąd: Kielce
Super, mi sie podoba, Radomski wcale nie jest taki slaby, mysle nawet ze w obecnej kadrze zasluguje na te podstawowa 11. Wywalilbym jeszcze Zurawia, bo tylko chodzi po boisku (kiedy on ostatnio biegal?) i udaje, ze gra. Sam jeden Lewandinho nam meczu nie powinien zepsuc. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze. Taka reprezentacja juz zaczyna mi sie podobac, zobaczymy jak bedzie na boisku.


=================================================

Aha, byl temat o snach, ale wpisze tu, snil mi sie dzisiaj Kowalewski jak broni jakis strzal i popelnia szkolny blad wypuszczajac pilke z rak, ale szybko poprawia sie i wykopuje ja....koniec snu. To tak na marginesie.

Do góry
Strona 7 z 15 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 14 15 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Sensei, igea23, alfa, VVega, akagi, wHiTe_StAr, ANZELMO, burbon, pacyfista), 3793 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582844 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07