Opcje tematu
#6492176 - 07/07/2015 13:28 CONCACAF Gold Cup 2015
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110676
Skąd: Las Vegas
USA - Honduras

Środa, 8 lipca, godz. 03:30, Toyota Stadium, Frisco, Teksas (Stany Zjednoczone)

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jest głównym faworytem do zwycięstwa w rozpoczynającej się w nocy z wtorku na środę 13. edycji Złotego Pucharu CONCACAF. Gospodarze turnieju (wspólnie z Kanadą) w meczach towarzyskich z ubiegłego miesiąca zachwycali formą. Jeśli uda im się ją podtrzymać podczas najbliższej imprezy, będzie bardzo trudno ich pokonać. Urwać punkty Amerykanom jako pierwsi spróbują piłkarze z Hondurasu.

USA

Zespół prowadzony przez Jürgena Klinsmanna w ostatnich tygodniach pokonał w meczach kontrolnych mistrzów świata, Niemców (2:1) oraz trzecią ekipę globu, Holendrów (4:3). Losy obu tych spotkań przesądził w samej końcówce. Dość powiedzieć, że Holandia prowadziła jeszcze w 89 minucie, a zespół niemiecki remisował na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem. Amerykanie zwyciężyli też towarzysko 2:0 z Meksykiem i 4:0 z Gwatemalą. Tym samym dzięki czterem wygranym z rzędu mogą już zapomnieć o fatalnej passie trwającej od Mundialu, kiedy wygrali tylko dwa z 12 kolejnych pojedynków.

The Yanks podczas tegorocznej edycji Złotego Pucharu CONCACAF bronią złota wywalczonego przed dwoma laty (w finale 1:0 z Panamą). Ogółem w 12 dotychczasowych edycjach turnieju tylko raz, w 2000 r., nie znaleźli się na podium. Mimo to w dwóch z ostatnich trzech turniejów musieli w finale uznawać wyższość swoich sąsiadów z południa, Meksykanów (przegrane 0:5 w 2009 i 2:4 w 2011 r.). Jeśli w tym roku Amerykanom uda się obronić złoty medal, będzie to pierwszy taki przypadek od lat 2005-2007. W takim wariancie zrównają się także z Meksykiem w klasyfikacji najczęstszych triumfatorów imprezy. Obecnie mają pięć mistrzowskich tytułów.

Honduras

Honduras jeszcze nigdy nie zdobył Złotego Pucharu CONCACAF, choć raz, w 1991 r., znalazł się w finale imprezy. Mimo to w ostatnich edycjach należał do grona najlepiej spisujących się krajów. W latach 2005, 2009, 2011 i 2013 sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Należy jednak wspomnieć, że w tamtych edycjach turnieju nie były rozgrywane "mecze pocieszenia" o brąz - medal przyznawano obu reprezentacjom, które poległy w półfinałach. W tegorocznej edycji turnieju mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany po raz pierwszy od 2003 r.

Podopieczni kolumbijskiego selekcjonera Jorge Luisa Pinto (zatrudnionego w grudniu 2014 r.) poczynili postępy względem tego, co prezentowali pod wodzą jego poprzednika. Wcześniej mieli serię ledwie dwóch zwycięstw w 14 meczach (i to z Belize oraz Nikaraguą). Pinto pracę w roli trenera Hondurasu rozpoczął od trzech porażek, ale później jego zespół uległ tylko raz w pięciu meczach, i to zaledwie 0:1 z Brazylią. Oprócz tego zremisował bezbramkowo z Meksykiem i 2:2 z Paragwajem, jak również wygrał 2:0 z Salwadorem i 3:0 z Gujaną Francuską.

Podsumowanie

Piłkarze USA i Hondurasu przed dwoma laty spotkali się w półfinale turnieju o Złoty Puchar CONCACAF. Amerykanie zwyciężyli wówczas 3:1 (dwa gole i asysta Landona Donovana). Od tamtej pory oba kraje zmierzyły się ze sobą tylko raz, towarzysko, jesienią minionego roku. Hondurasowi dzięki bramce zdobytej w 86 minucie udało się wtedy zremisować 1:1. Czy piłkarzom z tego kraju uda się w najbliższym meczu powtórzyć tamten wynik?

USA

W, W, W, W, D

bramki 13-5, +8

Honduras

D, L, D, W, W

bramki 7-3, +4

za Oddsring

Do góry
Bonus: Unibet
#6494147 - 11/07/2015 11:00 Re: CONCACAF Gold Cup 2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110676
Skąd: Las Vegas
Jamajka - Kanada

Niedziela, 12 lipca, godz. 00:30, BBVA Compass Stadium, Houston, Teksas (USA)

Choć to Kanada legitymuje się zdecydowanie lepszym bilansem w ostatnich pięciu meczach, niż Jamajka, reprezentacja Kraju Klonowego Liścia nie jest faworytem bezpośredniego, niedzielnego starcia. W pierwszej turze spotkań w trakcie turnieju o Złoty Puchar CONCACAF oba zespoły zremisowały (Kanada z Salwadorem, a Jamajka z Kostaryką) – oznacza to, że drużyna, która nie wywalczy punktów w drugim meczu, znajdzie się w ciężkiej sytuacji w kontekście wyjścia z grupy.

Jamajka

Piłkarze Jamajki, prowadzeni przez niemieckiego trenera Winfrieda Schäfera, w ubiegłym miesiącu uczestniczyli gościnnie (jako dodatkowo zaproszona drużyna) w Copa America. Podczas swojego trzymeczowego debiutu na tym prestiżowym turnieju nie udało im się zdobyć nawet gola. Wszystkie trzy mecze przegrali 0:1, warto jednak wziąć pod uwagę, iż nie mieli łatwych rywali - przyszło im się zmierzyć kolejno z Urugwajem (obrońca złotego medalu), Paragwajem (obrońca srebra) i Argentyną (wicemistrz świata z 2014 r.).

Jamajskim zawodnikom na osłodę pozostała walka o Złoty Puchar CONCACAF. The Reggae Boyz przed dwoma laty nie uczestniczyli w tym turnieju, a dalej niż do ćwierćfinału udało im się dojść tylko w latach 1993 (trzecie miejsce) i 1998 (czwarta pozycja). Biorąc jednak pod uwagę, że w tym roku nie trafili do zbyt wymagającej grupy, z powodzeniem mogą myśleć co najmniej o przejściu pierwszej fazy turnieju. W pierwszym meczu, z Kostaryką, objęli prowadzenie w 13 minucie, jednak goście jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwoma bramkami zdobytymi w odstępie czterech minut. Notowana na 76. miejscu w rankingu FIFA Jamajka wyrównała na 2:2 zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy i taki wynik utrzymał się aż do samego końca.

Kanada

Odmiennie niż Jamajczycy, Kanadyjczycy w swoich ostatnich spotkaniach legitymują się bardzo dobrym bilansem - od listopada 2013 r. ponieśli tylko dwie porażki w 12 meczach (w tym jedną z silną Kolumbią). Przed samym rozpoczęciem Złotego Pucharu CONCACAF, mogli się pochwalić czterema zwycięstwami z rzędu. Były to towarzyskie wygrane 1:0 z Gwatemalą i 3:0 z Portoryko, a także dwa zwycięstwa z Dominiką w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata (2:0 i 4:0). Walkę o Złoty Puchar CONCACAF Kanada rozpoczęła natomiast od bezbramkowego remisu z Salwadorem. Oznacza to, że nie straciła żadnego gola już od ponad pięciu spotkań!

Podopieczni Benito Floro (hiszpański trener, dawniej prowadzący Mallorkę czy Villareal) są współgospodarzami turnieju, jednak - co ciekawe - zarówno pierwszy, jak i drugi mecz, rozgrywają na terytorium Stanów Zjednoczonych. Dopiero pojedynek z Kostaryką w trzeciej turze spotkań grupowych odbędzie się na BMO Field w Toronto. Kanadyjczycy z pewnością po meczu przed własną publicznością chcieliby świętować awans do ćwierćfinału, a aby tak się stało, nie powinni pozwolić sobie na brak punktów w spotkaniu z Jamajką.

Podsumowanie

Reprezentacje obu krajów po raz ostatni zmierzyły się towarzysko we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas to Kraj Klonowego Liścia zwyciężył 3:1. Jamajczycy wyszli na prowadzenie w 30 minucie, jednak cieszyli się z niego mniej, niż 60 sekund. Druga połowa należała już w całości do Kanadyjczyków, którzy zdobyli kolejne dwie bramki. Czy stać ich na powtórkę tamtego wyniku w najbliższą niedzielę?

Jamajka

D, L, L, L, W

bramki 5-5

Kanada

D, W, W, W, W

bramki 8-0, +8

za Oddsring

Do góry
#6499521 - 25/07/2015 10:05 Re: CONCACAF Gold Cup 2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110676
Skąd: Las Vegas
Stany Zjednoczone - Panama

Sobota, 25 lipca, godz. 22:00, PPL Park, Chester, Pennsylwania (USA)

Spotkania półfinałowe w ramach tegorocznego turnieju o Złoty Puchar CONCACAF przyniosły sensację i skandal. Mianem tego pierwszego określić można porażkę 1:2 faworyzowanych Stanów Zjednoczonych z Jamajką, która oznacza, że Amerykanie po tym, jak grali w finale ZPC w pięciu ostatnich edycjach, tym razem nie wystąpią w meczu o złoto. W drugim półfinale Meksykanie pokonali 2:1 po dogrywce Panamę, strzelając oba gole po kontrowersyjnych rzutach karnych. Oznacza to, że w meczu o 3. miejsce zagrają Amerykanie i Panamczycy, a więc finaliści sprzed dwóch lat.

Stany Zjednoczone

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w 22 meczach z Jamajką przegrali tylko raz. Pech chciał, że w 23. starciu z Reggae Boyz dali się pokonać po raz drugi. Było to zarazem pierwsze w historii zwycięstwo Jamajki na amerykańskich stadionach (USA to razem z Kanadą współgospodarze ZPC 2015). Podopieczni Juergena Klinsmanna w półfinale stracili bramki w 31 oraz 36 minucie i choć udało im się zmniejszyć stratę do rywali zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy gry, to nie zdołali doprowadzić do remisu.

Amerykanie we wcześniejszych meczach w ramach imprezy wygrali 2:1 z Hondurasem, 1:0 z Haiti i 6:0 z Kubą, jednak w grupowym starciu z Panamą, a więc swoim sobotnim rywalem, jedynie zremisowali 1:1. Reprezentanci USA w tym ostatnim meczu wyraźnie ustępowali na boisku swoim rywalom, oddając tylko dwa celne strzały, podczas gdy Panamczycy mieli ich siedem. Jeśli jedenastka Klinsmanna nie poprawi gry przed spotkaniem o brąz, będzie mieć duże problemy z pokonaniem Panamy. Przypomnijmy, Amerykanie jak dotąd nie wywalczyli żadnego medalu na ZPC tylko raz w historii, w 2000 r.

Panama

Prowadzeni przez selekcjonera Hernana Gómeza piłkarze Panamy po kontrowersyjnej porażce w półfinale opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym trzymają płachtę z napisem "CONCACAF to złodzieje". Trudno dziwić się ich desperacji. Sędzia w starciu z Meksykiem podyktował przeciwko nim dwa niebywale kontrowersyjne rzuty karne, najpierw w 90 minucie (jedenastka wykonana dopiero po 10-minutowych przepychankach na boisku), a potem na sam koniec pierwszej części dogrywki. Obie próby z jedenastu metrów na gole zamienił Andres Guardado, tym samym dając Meksykowi wygraną 2:1. Co ciekawe, nawet trener Meksyku na konferencji prasowej przyznał, że ostatni rzut karny nie powinien zostać podyktowany.

Panamczycy, jeśli chcą zdobyć brąz, muszą zapomnieć o półfinałowym starciu, jednak o koncentrację na grze nie będzie w kolejnym występie im łatwo. Co ciekawe, broniąca srebra drużyna Gómeza może wywalczyć podczas ZPC medal, nie wygrywając ani jednego meczu w regulaminowym czasie gry! Wszystkie z dotychczasowych pięciu starć na amerykańskich stadionach Panamczycy po 90 minutach remisowali 1:1. Były to starcia, kolejno, z Haiti, Hondurasem, USA, Trynidadem i Tobago (wygrana po karnych) i Meksykiem (porażka po dogrywce).

Podsumowanie

Amerykanie i Panamczycy zremisowali ze sobą w grupie 1:1, jednak ich starcie, które będzie stanowiło główny punkt odniesienia do meczu o trzecie miejsce, miało miejsce dwa lata temu. Wówczas w finale ZPC to reprezentanci USA zwyciężyli 1:0, po golu Breka Shea. Czy w najbliższy weekend ponownie to Amerykanie będą górą?

Stany Zjednoczone

L, W, D, W, W

bramki 11-4, +7

Panama

D*, D**, D, D, D

* - porażka po dogrywce

** - wygrana po rzutach karnych

bramki 5-6, -1

za Oddsring

Do góry
#6500111 - 26/07/2015 09:42 Re: CONCACAF Gold Cup 2015 [Re: rafal08]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110676
Skąd: Las Vegas
Jamajka - Meksyk

Poniedziałek, 27 lipca, godz. 01:30, Lincoln Financial Field, Filadelfia, Pennsylwania (USA)

Obecność Jamajki w finale turnieju o Złoty Puchar CONCACAF to jedna z największych, jeśli nie największa sensacja w całej historii tej imprezy. Reggae Boyz w meczu o złoto zagrają z Meksykiem, który zdaniem wielu ekspertów i kibiców nie powinien znaleźć się w finale, a udało mu się to tylko ze względu na trzy kontrowersyjne rzuty karne w ćwierćfinale i półfinale. Cała ta otoczka sprawia, że emocje związane z finałem ZPC są ogromne.

Jamajka

Gdy reprezentanci Jamajki w czerwcu gościnnie uczestniczyli w Copa America, nie zdobyli na tym turnieju ani jednego gola i odpadli po fazie grupowej. Co prawda wszystkie mecze przegrali tylko 0:1, a ich rywale byli silni (Argentyna, Urugwaj, Paragwaj), a jednak po tamtych spotkaniach trudno było wróżyć sukces Jamajczykom miesiąc później podczas Złotego Pucharu CONCACAF. Reggae Boyz na amerykańskich i kanadyjskich stadionach udowadniają jednak, że trzeba się z nimi liczyć. Nie są faworytami finału, jednak z pewnością mogą sprawić w nim niespodziankę.

Podopieczni niemieckiego trenera Winfrieda Schäfera swój udział w ZPC rozpoczęli od remisu 2:2 z Kostaryką, a później radzili sobie już tylko lepiej. W pozostałych meczach grupowych, z Kanadą i Salwadorem, wygrali po 1:0, by następnie przy identycznym wyniku odprawić w ćwierćfinale do domu rywali z Haiti. Przed półfinałem ze Stanami Zjednoczonymi, obrońcami złota, mało kto dawał Jamajczykom jakiekolwiek szanse. Tymczasem po 36 minutach piłkarze z egzotycznego kraju prowadzili 2:0 i choć na początku drugiej połowy stracili bramkę, to udało im się dotrwać do końca z przewagą jednego gola. Tym samym Jamajka awansowała do finału ZPC po raz pierwszy w historii (jej najlepszy jak dotąd wynik to czwarte miejsce w latach 1993 i 1998).

Meksyk

W odróżnieniu od Jamajki, Meksyk może pochwalić się byciem najbardziej utytułowaną drużyną w historii ZPC. Na 12 dotychczasowych turniejów, El Tri zdobyli złoty medal siedmiokrotnie. Po pierwsze miejsce sięgali ostatnio w latach 2009 i 2011, podczas gdy w 2013 r. musieli zadowolić się trzecią pozycją ex aequo z Hondurasem (nie rozegrano wtedy meczu o trzecie miejsce). Dotychczas w finale ZPC Meksykanie mierzyli się zawsze ze Stanami Zjednoczonymi bądź Brazylią, ale jak już wiemy, w tym roku statystyka ta ulegnie zmianie.

Nawet jeśli zespół prowadzony przez Miguela Herrerę wygra finał, to i tak wielu kibiców futbolu trudno będzie przekonać, że właśnie El Tri byli najlepsi podczas ZPC 2015. Wszystko za sprawą trzech mocno kontrowersyjnych rzutów karnych z rundy finałowej, które najpierw dały Meksykowi wygraną 1:0 po dogrywce z Kostaryką (gol w 124 minucie), a potem 2:1 po dogrywce z Panamą (bramki w 90+10 i 105 minucie). Wszystkie trzy wywołujące emocje jedenastki wykorzystał Andres Guardado z PSV Eindhoven. Wcześniej, w fazie grupowej, Meksyk zremisował 0:0 z Gwatemalą i 4:4 z Trynidadem i Tobago oraz wygrał 6:0 z Kubą.

Podsumowanie

Obie reprezentacje nie grały ze sobą od pierwszej połowy 2013 r., kiedy to w eliminacjach do Mistrzostw Świata najpierw padł bezbramkowy remis w Meksyku, a następnie w jamajskim Kingston goście zwyciężyli 1:0. Faworytami poniedziałkowego finału ZPC rozgrywanego w Filadelfii są Meksykanie, jednak Reggae Boyz udowodnili już, że są nieobliczalni. Czy Jamajczycy będą w stanie sprawić kolejną sensację i sięgnąć po złoto?

Jamajka

W, W, W, W, D

bramki 7-3, +4

Meksyk

D*, D*, D, D, W

* - wygrana po dogrywce

bramki 13-5, +8

za Oddsring

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Józef Małolepszy, alfa), 3386 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49