Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#6476334 - 01/06/2015 01:56 Bieganie [9]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD

Do góry
Bonus: Unibet
#6481266 - 13/06/2015 13:13 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
JELCZ Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 22/11/2003
Postów: 2466
Skąd: JAWORZNO
witam mam pytanie sprzętu odnośnie monitoringu treningu na basenie czy spotkaliście sie z czymś takim godnym polecenia, zależało by mi głownie na zegarku niechcialbym paska na klatke czy jest coś takiego?

Do góry
#6481439 - 13/06/2015 18:16 Re: Bieganie [9] [Re: JELCZ]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Garmin ma dedykowany zegarek do pływania: Garmin Swim
Zegarki triathlonowe też mają te funkcje. Z Garmina to modele 910/920xt, fenix. Z Polara V800

Ja korzystam z 910xt to mogę co nieco o nim powiedzieć.
Na plus wykrywanie stylu, działa bezbłędnie. Fajne też jest liczenie ruchów rąk i pomiar SWOLF - dobry bajer na poprawę ekonomiki pływania. Najbardziej mi zależało na pomiarze dystansu przy długich treningach, żeby nie liczyć basenów i tu mnie zawiódł bo 2 razy na pewno się pogubił - policzył mi nieparzystą ilość podczas gdy zawsze pływam parzystą.
Brakuje też możliwości ustawienia treningu interwałowego, drilli

Do góry
#6483404 - 16/06/2015 10:12 Re: Bieganie [9] [Re: qbasmuggy]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
IV Pszczyński Bieg o Puchar Carbo Asecura

> Oficjalny czas: 41:35 New PB
> Tempo: 4:09 min/km
> Open: 90/868
> M30: 33/275
> Temp.: 30 stopni C

7 czerwca na pszczyńskim rynku zjawiło się niecałe 900 biegaczy, z czego 1000 z nich śpiewało sobie pod nosem hit Elektrycznych Gitar pt. "Co Ty tutaj robisz?". Dlaczego w tym samym czasie nie było ich nad jakimś zbiornikiem wodnym? Dlaczego nie uprawiali leżakowania w ogrodzie? Dlaczego chociażby nie byli na pszczyńskim rynku, ale w celu skonsumowanie słynnych lodów? Na te pytanie ciężko znaleźć racjonalną odpowiedź, ale ze względu na 30 stopniowy upał trzeba je sobie zadać. Niektóre mądre książki ("Czym się różni książka od Realu Madryt?" laugh ) podają, że w takich warunkach nie powinno się biegać. Mało tego... niektóre z nich mówią, że w takich warunkach nie powinno się wychodzić z domu. A więc dlaczego? Jedną z jakże przyziemnych odpowiedzi zapewne jest fakt, że jak już się zainwestowało 40zł to trochę szkoda... wink

Biuro zawodów znajdowało się przy parkowej hali sportowej. Rozdawanie pakietów (a dokładniej koszulek) szło całkiem sprawnie. Do dyspozycji była mała szatnia z pełnym zapleczem sanitarnym (czyt. są prysznice jest impreza) i w sumie tyle, bo czego chcieć więcej... Zapewne niewielu zaskoczy fakt, że tegoroczna trasa pszczyńskiego biegu prowadziła ulicami... Pszczyny. W ich nazwy nie będę się wszczególniał. Pewne jest, że tego dnia każda z nich mogłaby się nazywać Słoneczną. 90% trasy prowadziło asfaltem, a 10% parkowymi brukami. Wbrew pozorom bruki okazały się być najprzyjemniejsze, gdyż były pokryte połacią cienia i były oznakowane dwoma magicznymi znakami: 500m i 200m, ale o nich potem.

Ok. 11:20 początek rozgrzewki, o 11:50 przejście na linię startu, która w tym roku została ulokowana na rynku. W pierwszej linii próżno było szukać czarnoskórych zawodników, dlatego i ja się nie przepychałem mocno do przodu. Ale niektórzy to naprawdę... bo chyba nie zawsze trzeba baloników, żeby móc się określić. No ale bywało, bywa i zapewne będzie bywać.

Start, jak zwykle mocny aczkolwiek udało się nie schodzić poniżej 4:00. Na początku sporo skakania i wyprzedzania, ale po kilkuset metrach to się uspokoiło i można było nastroić nogi na odpowiednie obroty. Trochę to trwało gdyż/iż 1km wyszedł ~4:06, ale najważniejsze że czuć było lekkość. 2,3 i 4km niczym z zegarkiem na ręce (a to Ci niespodzianka): 4:16, 4:14 i 4:12, czyli jeszcze wszystko w granicach rozsądku. Przed 5km czekali strażacy, którzy gasili pożar na głowie każdego ze startujących. Na mnie chyba do końca nie podziałało, bo tak się "przygrzałem", że 5km skończyłem na 4:07. Na półmetku czekał wodopój. Tutaj można mieć zastrzeżenia do zbyt małej ilości osób obsługujących kubki. Nie wiem co mi tam dziewczyny wlały, ale 6km w 4:02? Stety/niestety trochę to było za wcześnie, ale jak najbardziej dawało nadzieję na dobry rezultat. Na kolejnej kurtynie po 6km już porządnie schłodziłem głowę, bo tempo spadło do 4:18. Pozostały 3km do końca, a mi nie pozostało nic innego, jak bronić tych urwanych sekund z 5 i 6km. Ostatecznie się udało. Z ostatnich kilometrów ciężko napisać coś konstruktywnego. Walka z czasem i słońcem. Mi się udało wygrać i z tym i z tym, ale na trasie było kilka osób, które dosłownie tańczyły i to nie z radości, tylko z bezradności. Ostatni km już w zacienionym parku, a widok tabliczki 1km, 500m i 200m... Niby zwykła kartka z drukarki, a jednak naprawdę może wywoływać pozytywne emocje. Na koniec jeden mostek, drugi mostek, zakręt w lewo i New PB stał się faktem. Medal, dwie wody i można się było schować do cienia. Po biegu zimny prysznic, zrzeknięcie się zapewne przepysznej fasolki i powrót do domu z nowym materiałem dowodowym do przemyśleń.

Trasa przyjemna/szybka, ale bieg ciężki ze względu na warunki pogodowe. Nie będę zadawał pytania co by było, gdyby, ale... duch Prysznic był, a więc organizacja dobra. Mały minus za obsługę wodopoju, no ale... jak to mawiają była pogoda, a wszystkiego ponoć mieć nie można.
Bieg taktycznie za bardzo nie wyszedł. Początek za szybki, środek za szybki, a przez to końcówka za wolna. Do Nocnego z Krakowa mu daleko, no ale że zwycięskich biegów się nie sądzi, to pozostaje tylko po cichu wyciągnąć wnioski. W końcu jeszcze niecały rok temu uczyłem się chodzić...

* z "ciekawszych" rozmów po biegu:
I
- W taką pogodę nie powinno się biegać. W ogóle jak ktoś solidnie nie przepracował zimy to tu nie miał czego szukać – powiedział jeden z biegaczy.
- No tak, tak... - powiedział drugi i pomyślał o swoich grudniowych 3 kilometrowych "wybieganiach".
II
Akcja dzieje się pod prysznicem:
- Co to?! Nie ma ciepłej?!
- Ej! Jeszcze pół godziny temu oddałbyś wszystko za taki prysznic, a teraz marudzisz, że ciepłej nie ma - powiedział znowu ten drugi.

Do góry
#6486780 - 25/06/2015 08:51 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Witam,

Czy jakies znizki w sklepie biegacza ktos z was ma?

Piotrek mial swego czasu, ale mu juz wygasly wink
Potrzebuje jedna rzecz zakupic. smile

Do góry
#6486889 - 25/06/2015 15:42 Re: Bieganie [9] [Re: lupus]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin

Do góry
#6487455 - 27/06/2015 06:45 Re: Bieganie [9] [Re: Vendetta]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
LFO Oświęcim 10km

> Oficjalny czas: 40:17 New PB
> Tempo: 4:02 min/km
> Open: 28/231
> Temp.: dla biegaczy
> Nie ma Cię na endo to nie istniejesz

W tym roku III edycja Life Festival Oświęcim odbyła się wyjątkowo w... Oświęcimiu. Impreza zaplanowana została na 20 czerwca, czyli jeden dzień przed 21. Przy okazji imprez sportowych odbywały się również przeróżne koncerty o których to oczywiście wzmianki już nie będzie. Wszystko zaczęło się od biegu na rolkach. Do linii mety dotarło 19 zawodników, co jest trochę zaskakująco małą ilością. Już bez rolek odbył się bieg "Life" (5km) i bieg "Tolerancja na sportowo" (10km), czyli główny punkt imprezy (kto chciał to mógł startować w butach i większość/wszyscy skorzystali z tej możliwości).
Trasa liczyła 5km, co dla tolerancyjnych oznaczało dwie pętle. Jeszcze rok temu wyścig odbywał się na 2.5km pętli, co przy biegu na 10km daje nam... już zdecydowanie za dużo okrążeń. Decyzja o 5km pętli zdecydowanie na plus. Jedno okrążenie ukończyło 121 zawodników, a dwa - jak sama nazwa wskazuje - prawie dwa razy tyle, bo 231.

Start biegu głównego przewidziany był na 10:00. Pora idealna i pogoda również. W porównaniu z Pszczyną (dwa tygodnie temu) to spore oziębienie klimatu, gdyż czym że jest oświęcimskie 15 stopni przy pszczyńskim 30? Plażowicz wybrałby Pszczynę, a biegacz Oświęcim. Na mecie okazało się, że pogoda może mieć spory wpływ na osiągane wyniki (brawo... Amerykę już dawno odkryli).

Założenia przedstartowe? Nie ukrywam, że Oświęcim traktuję jako bieg lokalny/towarzyski. Ale że towarzyski to może być taniec wink na starcie założenie było, aby pierwsze 5km pobiec ~4:10 i zobaczyć co się stanie na półmetku. Początek był obiecujący. Udało się trzymać nogi na wodzy i wyszło 4:06. Samopoczucie było dobre i czułem, że nogi podają. Również słońce nie dawało o sobie znać. Kolejne km mijały bardzo szybko. Tempo utrzymywane poniżej 4:10, a na trasie gorący doping rodziców i przypadkowo napotkanych znajomych (Maćka spacerującego w sobotni, pochmurny poranek w okularach przeciwsłonecznych – to mogło oznaczać tylko jedno wink i Agę idącą na spacer, bo autem tymczasowo się nie dało). To że pierwszą pętla skończyłem z czasem 20:45 to jeszcze nic, ale to że czułem się dobrze i dalej miałem moc już daje do myślenia. Siły były, chęci były, a więc nie pozostało nic innego, jak jeszcze tylko podkręcić tempo. Zaraz po półmetku był wodopój, gdzie młodzież rozdawała wodę w 0.5l butelkach. Fakt ten mi w ogóle nie przeszkadzał, a nawet ułatwił trochę sprawę, bo można było uzupełnić płyny i jednocześnie wziąć prysznic. Po 6km dotarłem do grupki trzech osób, ale stety/niestety szybko musiałem ich opuścić, bo byłem szybszy. Kolejnym celem była pewna dziewczyna. Na początku ucieszyłem się, bo zapowiadało się, że mamy podobne tempo, ale okrzyki i oklaski już rozbudowanej o kuzynkę Anię rodziny oznaczały kolejny bieg wyżej. 8km w 3:58... dał sygnał do samotnego ataku na metę. Pod koniec 9km był jeszcze największy podbieg, ale po kwietniowym treningu na Żarze nie okazał się on zbyt straszny wink. Tempo ostatniego km było szaleńcze. Na 150m przed metą przyłączył się do mnie sąsiad Tadeusz. Już z medalem na szyi za bieg na 5km dotrzymał mi tempa przez kilkadziesiąt metrów i zmotywował do dalszej walki, której efektem było nadjeżdżające pendolino.

Ostatni km w tempie 3:39, siły, przyśpieszenie i dynamika na finiszu. Czy to odpowiednie przygotowanie? Czy to pogoda? Czy zmiana butów z Nimbusów 15 na lżejsze i "zwyklejsze" x-letnie Gel Flashfire? Czy to doping na trasie? Zapewne wszystko po trochu złożyło się na całość zwieńczoną czasem 40:17 i 28. miejscem (po 5km 39. miejsce). Kolejna bariera nasuwa się sama. Złamanie 40:00 było w planach, ale jeszcze nie w jesiennych, a teraz już jest.

Imprezę w Oświęcimiu oceniam bardzo pozytywnie. Można pisać co się chce, ale nie jest to docelowe wydarzenie festiwalu, a rozwija się w dobrym kierunku. Zmiana długości trasy (w I edycji był tylko bieg na 5km), wydłużenie pętli (jak wspominałem w II edycji pętla liczyła 2.5km) to tylko niektóre z pozytywnych akcentów tej imprezy. Po biegu oczywiście pamiątkowy medal, przed biegiem była pamiątkowa koszulka... jak na imprezę lokalną za 30zł nie było źle, a wręcz przeciwnie... Ale wiadomo, że moja ocena jest przez pryzmat nowego PB wink. Oczywiście na wstępie jeszcze wspomnę, że trasa nie posiadała atestu. Ale że F2 zmierzył powyżej 10km, organizatorzy zmierzyli 10km, także niech stracę i im zaufam.

19 września w planach jest "Jastrzębska Dziesiątka" w... tak, właśnie tam. Tam też będzie walka z atestowanym dystansem.

Do góry
#6487930 - 28/06/2015 14:32 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
Kretol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2005
Postów: 29716
Używacie bądź używaliście może jakiś przedtreningówek i macie coś do polecenia ?

Do góry
#6487936 - 28/06/2015 14:50 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
ja kiedys bralem dorian black bombs, ale to jest bardziej spalacz tluszczu, aczkolwiek tez mialo dawac kopa przed treningiem.

Wyrywalo z butow musze przyznac laugh amfa jest maly miki w porownaniu do tego. Piles, to po 10 minutach kibel i dwojka a potem tak Cie nosilo ze ja to robilem np 80 pompek na raz, tak jak normalnie robilem 15 laugh

Do góry
#6487939 - 28/06/2015 15:01 Re: Bieganie [9] [Re: Kretol]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Kretol
Używacie bądź używaliście może jakiś przedtreningówek i macie coś do polecenia ?


Do biegania/rowerka wystarczy Ci porzadna dawka kofeiny i to wszystko.
Pozostalych przedtreningowek z silowni np pomperow nie ma sensu.

Do góry
#6487964 - 28/06/2015 16:17 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
Kretol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2005
Postów: 29716
W ciągu pierwszego roku biegania który mi właśnie mija brałem dwa różne spalacze i waga poleciała fakt ale myślę, że i bez tego przy dobrych treningach by mogło tak być. W tej chwili problem jest taki, że często po prostu brak mi sił albo motywacji do treningów i myślałem właśnie o czymś co mogłoby pobudzać. Lupus ja właśnie nawet nie pijam kawy to może właśnie dlatego tak mam.

Do góry
#6487966 - 28/06/2015 16:34 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Ja też nie pijam kawy, bo to u mnie gwarant przystanków celem oddania moczu wink

Uzywam kofeiny w kapsulkach, do ryja i zapijam woda.
Nie goni mnie tak w krzaki za potrzebą wink

Do góry
#6488592 - 29/06/2015 21:32 Re: Bieganie [9] [Re: Kretol]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Kretol
W ciągu pierwszego roku biegania który mi właśnie mija brałem dwa różne spalacze i waga poleciała fakt ale myślę, że i bez tego przy dobrych treningach by mogło tak być. W tej chwili problem jest taki, że często po prostu brak mi sił albo motywacji do treningów i myślałem właśnie o czymś co mogłoby pobudzać. Lupus ja właśnie nawet nie pijam kawy to może właśnie dlatego tak mam.


Popracuj nad miską okołotreningową.
Widziałem też, ze biegasz glownie same biegi spokojne.
Zobacz na chlopakow, jak smigaja, wplec sobie jakies przbiezki po 60m, sprinty po 100, 200 m smile
To Cie nie zabije a fajnie sie czlowiek po tym czuje i ma ochote na wiecej wink


Znalazlem tez dobre zawody dla Platiniego smile

https://www.strava.com/activities/334815496/overview

Do góry
#6488826 - 30/06/2015 13:07 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Trewor dawaj więcej tych relacji wink

Ja kofę biorę tylko przed naprawdę ciężkimi treningami i to też jak tylko słabo się czuję. Wtedy dają większego kopa na zawodach laugh

Jak już nakłada mi się zmęczenie treningami i najchętniej cały czas bym spał, albo grubiej zabaluję to wtedy biorę vita-min Olimpu i sam magnez. Zmęczenie odchodzi, normalnie śpię i generalnie lepiej się funkcjonuje.

Do góry
#6489110 - 30/06/2015 22:08 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Panowie, nowy miesiac, nowe mozliwosci wink

Bieganie:

Miesięcznica:
https://www.strava.com/challenges/July-2015-mts-run
10 km:
https://www.strava.com/challenges/strava-races-10k-2015-7
Halfik:
https://www.strava.com/challenges/strava-races-half-marathon-2015-7

Chyba kazdy kojarzy kto to Kilian Jornet.

Kilian Jornet Climbing Challenge
https://www.strava.com/challenges/kilian-jornet-climbing-challenge

Artur jak sie postara ma szanse sklepac Kiliana wink

Rowerki:

Gran Fondo wink
https://www.strava.com/challenges/gran-fondo-7
Grupeczka miesieczna:
https://www.strava.com/challenges/July-2015-mts-ride

W zwiazku z rozpoczynajacym sie niedlugo Tour de France
Alpe d’Huez Climbing Challenge

Do zrobienia 1,860 m wznosu, 10 dni na to.
Do zrobienia nawet w Holandii wink

https://www.strava.com/challenges/july-climbing-challenge


JOIN JOIN JOIN. zebym nie musial wiecznie wysylac mejli wink

Do góry
#6495593 - 15/07/2015 21:28 Re: Bieganie [9] [Re: lupus]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
https://www.strava.com/activities/345789230

Kilian wrzucił zrzut z wyścigu Hardrock cool

Do góry
#6495752 - 16/07/2015 13:18 Re: Bieganie [9] [Re: lupus]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
brakuje 30km z koncowki trasy ptzez te polityke prywatnosci Stravy tongue Czytam, że pobil rekord trasy. KOT.
http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-...ym#.VaeRrKTtmko

Do góry
#6495831 - 16/07/2015 20:14 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Nie, Suunto wtopiło wizerunkowo.
Bateria mu padla tongue

Troche lipa, mogli mu dac 2 zegarki, a slad by sobie polaczyl potem.

Do góry
#6497410 - 19/07/2015 20:23 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
Kukis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/06/2007
Postów: 3903
Skąd: The Beach
Strava ssie.

Do góry
#6498886 - 23/07/2015 21:28 Re: Bieganie [9] [Re: Conrad]
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Panowie po roku użytkowania zniszczyły się wkladki do butów adidas gilde bost 6. Oryginalnych nie ma szans dostać. Polecacie jakieś wkładki które nie kosztuja 200zł bo tylko takie znalazłem.

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, wHiTe_StAr, Lukasz111), 2439 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581081 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49