Strona 11 z 22 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 21 22 >
Opcje tematu
#3589397 - 01/01/2010 02:30 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
esio Offline
stranger

Meldunek: 11/09/2009
Postów: 18
I jak, ile ci zabrakło do 10 000? A może udało ci się pokonać tą barierę? Handel idzie ci już lepiej?

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i wysokich profitów smile
Dobra czas się szykować do picia smile

Do góry
#3595871 - 05/01/2010 03:39 Re: Horse Racing Trader [Re: esio]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Podsumowanie:



Wykres kapitału od 09.12.2008 do 31.12.2009:








Screen z arkusza kalkulacyjnego z podsumowaniem:








Podsumowanie od 5 lipca (z próbą na koniec roku $10.000):










Z pesymistycznego punktu widzenia wykonałem zaledwie 7,5% planu $100.000 rozwijając się bardzo powoli. Jak i 60% planu nr 2 czyli od 5 lipca.

Z optymistycznego punktu widzenia jak to pomógł mi dostrzec mój forumowy kolega retoox wykonałem 100.000% kapitału, gdyż w najgorszym momencie miałem zaledwie około $7 z których zrobiłem ponad $7000.

Dziękuję za udział tym którzy wypowiadali się w temacie.

Próbującym swoich sił na rynkach życzę wytrwałości i powodzenia.

Do góry
#3596305 - 05/01/2010 10:33 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
ciśnie się na usta żeby powiedzieć: ,,o w mordę'', z $7 $7000.
2010 jest Twój, powodzenia i liczę na kolejne update'y, nie tylko ja pewnie

Do góry
#3596581 - 05/01/2010 19:29 Re: Horse Racing Trader [Re: zmarcin]
qenius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 8367
nie dostrzegłem wcześniej tego tematu smirk w ogóle za bardzo eksponowane są tematy QC, tenisa czy piłki nożnej. Fajnie, że są jeszcze tacy, którzy ciągną ten 'interes'. Będę się bacznie przyglądał tematowi. Wytrwałości życzę piwo

Do góry
#3596585 - 05/01/2010 19:31 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
qenius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 8367
>>klik<<


co to za program?

Do góry
#3596778 - 05/01/2010 21:15 Re: Horse Racing Trader [Re: qenius]
sfirek Offline
stranger

Meldunek: 10/04/2007
Postów: 9
BetAngel

Do góry
#3597378 - 06/01/2010 01:07 Re: Horse Racing Trader [Re: sfirek]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Wczoraj w poniedziałek jak i dziś były wyścigi tylko z jednego toru. W takie dni też warto grać tak jak nawiązywał do tego Adam.

Handel można zacząć już zaraz po zakończeniu poprzedniego wyścigu i w praktyce mamy jakieś 25 minut szukania okazji na każdy wyścig.




Do góry
#3597511 - 06/01/2010 02:03 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
czyzyk, jakiej stawki używałeś na powyższych gonitwach?

I drugie pytanie: ile mniej więcej transakcji wykonujesz na 1 rynku (zakładając, że wchodzisz 10 minut przed startem)? Wiem, że "to zależy", ale tak średnio to jest to liczba bliższa na przykład pięciu czy dwudziestu?

Dzięki

Do góry
#3597889 - 06/01/2010 04:56 Re: Horse Racing Trader [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
05.01; 14:10 - 1 selekcja - kursy od 2,80 do 2,94 - 5 transakcji po $500
05.01; 14:40 - 1 selekcja - kursy od 1,77 do 2,14 - 20 transakcji od $400 do $800
05.01; 15:10 - 2 selekcje - I: kursy od 3,70 do 4,20 - 3 transakcje po $300; II: kursy od 4,00 do 5,80 - 11 transakcji od $200 do $300
05.01; 15:40 - 1 selekcja - kursy od 4,20 do 4,90 - 18 transakcji od $250 do $300

Niech będą te 4 przykłady. Jako, że utrzymuję balance na około $1000 to zazwyczaj gram za całość jeśli chodzi o lay. Jeśli robię back to jest to mimo wszystko podobna a nawet w większości przypadków ta sama wielkość pozycji jak dla lay.

Czasami zdarza mi się robić kilkadziesiąt transakcji jeśli dużo skalpuję.

Czasami zdarza się wejść i dość długo trzymać, w efekcie robiąc jedną główną transakcję (takie przynoszą najlepsze zyski) ale przeważnie jeszcze na chwilę przed startem da się jeszcze poskalpować czyli dołożę jeszcze te 1-3 krótkie transakcje.

Osobiście zachęcam aby iść na jakość niż na ilość, gdyż ilość często nie przekłada się na jakość. Jak widać rynek w którym miałem 20 transakcji był na -35.

Adam pamiętam jak pisał, że robi od 5 do 10 transakcji na rynek.

Czy jest to liczba bliższa 5 czy 20 zależy od rodzaju strategi jaką przyjmuję do rynku - czyli swing to mniej, a scalping więcej transakcji.

Można wejść w rynek czekając na swing na rynku idącym bokiem dobrym do skalpowania jak i ruchliwy rynek można skalpować zaledwie po 1 tick.

Do góry
#3598804 - 06/01/2010 17:59 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Witam serdecznie !!!

Na początku chciałem pogratulować wytrwałości w dążenia do zarobkowania jako trader wyścigów konnych, choć wiadomo że może nie spełniłeś 1 i 2 celu jeśli chodzi o kwoty pieniężne, to jednak w końcu udało Ci się przełamać impass i systematycznie zarabiać na tradingu, jak wiadomo duży sukces może być sumą małych sukcesów. Ten temat obserwuję już od dłuższego czasu i moim zdaniem jeśli chodzi o twoje posty to są one jednymi z lepszych na jakie narazie natknąłem się w polskim tradingu wyścigów konnych w sieci. Oglądałem wiele razy filmiki z tradingu o scalpowaniu,swing trade ( jeszcze przed przeczytaniem twoich postów ) lecz dopiero po ich przeczytaniu dowiedziałem że to są filmy Petera Webba;-) Na jednym z filmików (Trading on Betfair - Low risk "painless" trading) mówi on około 3 minuty: Come on, somebody take that, it`s great value at 2.3, you know that you want to back that 2.3;) Do tego jak dojdzie ten angielski akcent i sposób jak to mówi, to mnie tak rozbawiło, że odrazu zdobył moją sympatię. Przeczytałem także cały blog Adam Heathcote i też jest on świetny. Mam pytanie, czy mógłbyś po krótce omówić co dokładnie było na kursie u Petera, ogólnie przymierzam się do niego tylko muszę uzbierać potrzebną do tego kwotę. W jakiej miejscowości się on odbył i ile on trwał? Czy nocowałeś w Anglii, gdyż chciałbym mniej więcej oszacować kwotę jaka byłaby potrzebna by wziąć udział w kursie razem z przejazdem ewentualnie noclegiem i jakimiś tam kosztami, bym mógł wiedzieć w jaką kwotę mam celować;-) Co np. Peter mówił o swing trade, kiedy widać sygnały do odwrócenia trendu, itp. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje jakie przekażesz, których dowiedziałeś się na kursie;-) Wierzę w twój sukces jak tradera oraz swój jako osobę początkującą w tym temacie, choć już od 2 miesięcy próbuje swoich sił, lecz wcześniej bardziej wyszukiwałem trendów z rana,to dopiero jednak od wczoraj ustaliłem sobie godziny tradowania ( w tym czasie kartka wywieszona przed pokojem nie przeszkadzać), by nikt mi nie przerywał. Moim zdaniem trading kursami wyścigów konnych jest to coś pasjonującego. Pozdrawiam i wyczekuję kolejnych postów !!!

Do góry
#3599534 - 06/01/2010 23:45 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Witaj braid18, chciałem wysłać Ci priva ale mam komunikat że przekroczyłeś ilość wiadomości w skrzynce, więc spróbuję podjąć się odpowiedzi tutaj.

Najpierw zacznę od Petera. Jest to skrajny pasjonat nabity pozytywną energią po brzegi. Nie sposób go nie polubić. Wkleję tutaj >>klik<< link do lipcowego webinar Petera. Jest tam masa (godzina i 50 minut) użytecznej wiedzy, na pewno Ci się przyda.

Co do kursu. Wyścigi konne nie są jedyną częścią którą omawia Peter, są też inne sporty. Nie mniej jednak zdecydowana część kursu idzie na konie. Ważne jest również, że kurs na który masz zamiar się wybrać, może już znacznie się różnić od tego co ja miałem. Gdyż jak Peter pisze na forum betangel, kurs jest odświeżany na bieżąco.

Mój kurs odbył się w okolicach Basingstoke, miejscowość Hook, dokładnie w Hook House Hotel. Ten na który Ty się wybierzesz może być w innej miejscowości ale z tego co widzę na stronie kursu jak na razie cały czas kursy odbywają się właśnie tam. Kurs trwał z tego co pamiętam trochę ponad 8 godzin, na pewno był od 10 (pamiętam bo się spóźniłem wink ). Nie martw się o posiłek, jedzonko będzie w przerwie bez opłat. Nocowałem w hotelu King William. Wybrałem ze względu na cenę, darmowy internet i śniadanie w cenie pokoju. Standard niezbyt wysoki ale byłem zadowolony, mnie wystarczyło. Moje koszty to były: 1) przelot tam i spowrotem, 2) Hotel jeśli dobrze pamiętam 2 dni (w niedzielę przylot, poniedziałek kurs, wtorek z rana wylot) 3) Wynajęcie samochodu na cały pobyt około 500 zł 4) Paliwo, jedzenie, inne drobne wydatki. To by było chyba tyle. Razem z kursem i wszystkimi dojazdami w Polsce było to coś ponad 4 tys. zł.

Jeśli chodzi o to co mówił Peter o swing trade, to było to bardzo dobrze przedstawione. Każdy otrzymał do rąk notatki i były puszczane video - Peter omawiał wszystko na bieżąco. To co było na kursie to już dokładnie nie pamiętam. Nie robiłem notatek tylko słuchałem i starałem się jak najwięcej przyswoić. Tam jest taki natłok informacji, że człowiek czuje się po wszystkim wyczerpany.

To co ja mogę od siebie powiedzieć o swing trade (mieszając swoją wiedzę i z kursu). To idealne warunki są wtedy gdy np. kurs od samego początku ciągle spadał i spadał, na jakieś 5 min przed startem osiąga już na prawdę zaniżoną wartość. Rynek się wysyca, nie ma już dużych mocnych zleceń ściągających cenę w dół, rynek się stabilizuje i zaczynają się coraz bardziej śmiałe zlecenia zawracające kierunek. Wtedy wstrzelenie się w transakcję w kierunku korekty (cena w górę) kiedy jest podparcie siłą pieniądza z dołu, jest o bardzo niskim ryzyku a o bardzo dużym potencjale zysku. Nic jednak nie zastąpi własnych prób i obserwacji, rynek po rynku przerobiony i na własne oczy będziesz wszystko analizował.

Jeszcze co do kursu przytoczę wypowiedzi z forum betangel. W skrócie: po kursie jest uczucie, że wie się wszystko, trzeba na siebie uważać i nie ulegać pokusie zaczynania z dużymi kwotami; są głosy że warto pójść na kurs po co najmniej roku używania betangel - że wtedy więcej by się wyniosło z kursu. Peter zacytował na forum tą wypowiedź jako najlepsze podejście do kursu: "For me I never really expected to be taught a magic trick that would be showing me how to make a mint from the markets."

Swoją drogą z tego co pamiętam Adam jak był na kursie (2007?) to dobrze nie wiedział z czym się je lay i back.

Do góry
#3602623 - 08/01/2010 01:07 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Dziś pierwszy raz cały dzień używałem The Geeks Toy. Wszystko wskazuje na to że nie ostatni. Wygląda >>tak<<. Dobra wiadomość to, szokujące, jest zupełnie darmowy. Jest bardzo szybki, ma masę funkcji i praktycznie wszystko da się zdefiniować wg własnego gustu. >>Tu strona programu<<.

Do góry
#3602734 - 08/01/2010 02:15 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Ja też próbowałem wysłać na początku wiadomość do Ciebie na priva ale nie miałem tej funkcji dostępnej, (może dlatego że jestem nowym użytkownikiem tego forum) bo defacto nie mam żadnych wiadomości w swojej skrzynce. Dzięki za wszelkie tak szczegółowe wiadomości oraz link do webinara Petera, napewno się przyda (szkoda tylko że to nie filmik który tak długo trwa, bo byłaby to rewelacja).

No rozumiem że po kursie u Petera nie można wskakiwać odrazu na głęboką wodę,gdyż lepiej się pouczyć na małych kwotach, ponieważ ich strata jest napewno mniej bolesna niż dużych kwot. To tak jakby ktoś po kursie prawa jazdy przesiadł się odrazu do Astona Martina DB9 i chciał się stać królem szos;-) Bodajże Adam gdzieś w swoim blogu coś pisał chyba,że aby się oswoić z rynkami trzeba czasem koło 4 miesięcy (full day-trader-work) Wiadomo że nic nie przychodzi odrazu, w końcu na własnej skórze się przekonałeś.

Szkoda że ta zima w anglii jest najgorsza od iluś tam lat, bo wczoraj niestety wszystkie rynki były odwołane, nawet Peter coś na swoim blogu pisał o tej pogodzie, hehe

Dziś ładnego swing trade przyliczyłem ( choć może nie tak bardzo dużego) ale z 3.15 do 3.5 to zawsze coś;)

Proponuje Ci czyzyk byś może wzorując się na najlepszych, założył swojego bloga z głównym celem 100k. Napewno byłaby to perełka, heh;-)

Ogólnie dzięki za namiar na programik, napewno przetestuję, gdyż narazie siedziałem na betdaq ( ale tam z tą płynnością jest różnie) jeśli chodzi o skalpowanie o 1 tick, to moim zdaniem napewno łatwiej na betfair jeśli wie co się robi. Wkurza mnie tylko to że w betangel na betdaqu nie ma pokazane ile zostało przehandlowane pieniędzy, a jest to naprawde przydatna sprawa.

Pozdrawiam serdecznie !!!

Do góry
#3602744 - 08/01/2010 02:30 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
lepusti Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2006
Postów: 1031
Tak myślałem, że przypadnie Ci do gustu.
Kiedyś w sieci widziałem krótką informacje, w której ludzie z 'obozu' BAngel wyrażali się ze sporym uznaniem o tej zabawce. Tak że coś w tym jest.
The Geeks Toy jest faktycznie darmowy. Sam jego twórca ogłosił że na pewno przez cały 2010 rok będzie darmowy, jednocześnie zaznaczając że w przyszłości wprowadzi opłaty, które będą napewno mniejsze niż w BAngel i BTrader.
Puki co jest to przyzwyczajanie klientów do produktu, dodam dobrego produktu.
Sporo dobrych handlarzy od koni, przeszło z obozu Racingtraders do Geeks Toy i z powodzeniem używają tego produktu (np bazbaz polecam przeglądnąć krótki jego "Bazbaz trading diary" na forum Geeks Toy).

Wydaje mi się że dla osób chcących zacząć naukę handlu na koniach jest to najlepszy moment. Przez długi czas mają możliwość korzystania z darmowego, specjalistycznego programu.
Takich rzeczy dawniej nie było.

Dodam jeszcze tylko, że TToy na profesjonalny support, gdzie każdy zapytanie jest szybko wyjaśnione.

pozdrawiam

Do góry
#3603457 - 08/01/2010 05:32 Re: Horse Racing Trader [Re: lepusti]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Swing który złapałeś był bardzo dobry. Wybicie z konsolidacji. Łanie przytrzymałeś i wyszedłeś w praktyce na szczycie czyli lepiej się nie dało.

Co do blogowania i celu 100k. Założyłem ten temat rok temu praktycznie 3 dni po kursie. Wyznaczenie dużego celu było uważam dobre, gdyż nie mogłem przewidzieć jakie będzie tempo mojego rozwoju. Teraz sytuacja jest inna. Znam już siebie bardziej. Żeby osiągnąć 100k musiałbym mieć średnio w miesiącu $8500, czyli około 7-8 razy więcej niż średnia za ostatnie około 4 miesiące. Dużym wyzwaniem będzie jeśli uda mi się uzyskać średnią około $3000 za miesiąc, czyli prawie 3 razy większą niż mam obecnie!

Lepusti dzięki za info o temacie Bazbaza, warty śledzenia. Chciałem jeszcze dodać dla czytających mój temat, że lepusti założył bloga o tradingu http://betfairtrading2010.blogspot.com/ powodzenia oczywiście życzę!

Do góry
#3604176 - 08/01/2010 19:11 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
braid18 Offline
newbie

Meldunek: 04/01/2010
Postów: 33
Masz racje wyznaczenie dużego celu to jest bardzo dobra sprawa, gdyż właśnie nie mogłeś przewidzieć tempa swojego rozwoju, dlatego moim zdaniem przy długoterminowych celach należy czasem ponieść się marzeniom, oczywiście jednocześnie skupiając się na podnoszeniu o trochę swoich dziennych i miesięcznych celów które muszą już być realistyczne dla naszego ja. Piszesz że znasz siebie bardziej i wiesz na co Cię stać, ale pomyśl sobie że jesteś dwa razy lepszy niż jesteś,to nie wiesz do czego Cie to może zaprowadzić. Patrząc chociażby na rozwój Adama ---> klik <--- to w styczniu 2008 roku miał on 2000 na miesiąc, pod koniec roku ta średnia była 7-8 razy większa. A teraz spójrz na swój wykres średnich miesiąca na początku stycznia 2009 gdy się uczyłeś nie był on za duży, lecz teraz wzrósł do poziomu napewno wiekszych niż tylko 7-8 razy. Pamietaj wszystko jest możliwe, jedyne ograniczenia które są czasem, to są w nas samych;-) Mojego skromnego zdania, jesteś w stanie tego dokonać.

Apropo baz baza to też dzięki za info i apropo bloga to napewno lepusti będę tam zaglądał;-)

Tak rozmyślając nad tymi blogami, to chyba sam założę swojego, jednak jest coś w tym jak się dokumentuje wyniki w sieci, droga do sukcesu czasem przyśpiesza, poza tym człowiek nie zdaje sobie sprawę ile osób może interesować ten temat, gdyż wśród mojego otoczenia najbliższego to nie mają pojęcia co to jest, z czym to się je i wogóle, wiadomo że jak odnosisz sukcesy to łatwo zawsze się pochwalić bliskim, lecz na początku nauki człowiek często doznaje porażek, a jak się z nimi podzieli, to można czasem usłyszeć słowa że może zająłbyś się czymś innym, dlatego wiara we własny sukces najważniejsza;-)

Dziś szykuję się kolejny ekscytujący dzień na rynkach, powodzenia życzę;-)

Do góry
#3604999 - 09/01/2010 01:06 Re: Horse Racing Trader [Re: braid18]
VanessaAtalanta Offline
newbie

Meldunek: 09/09/2009
Postów: 32
witam mam pytanko który soft podaje,może podawać informacje o średnim ważonym kursie przyjętym do tej pory czyli suma( kurs*suma stawek)/suma kasy przyjętej. Z góry dziękuje

Do góry
#3605128 - 09/01/2010 01:36 Re: Horse Racing Trader [Re: VanessaAtalanta]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Po instalacji Geek Toy prosi mnie o Betfair username i hasło, czy to bezpieczne???

W życiu z takimi programami nie miałem do czynienia.

Do góry
#3605140 - 09/01/2010 01:39 Re: Horse Racing Trader [Re: rwschod]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
tak, bezpieczne, jakos program musi sie połaczyc z twoim kontem

Do góry
#3605580 - 09/01/2010 04:17 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
braid18, dziękuję za doping i zachętę. Co do nieuniknionych porażek, dobrym lekarstwem jest świadome otaczanie się ludźmi którzy nas motywują, a nie demobilizują. Na szczęście w sieci takich ludzi nie brakuje. Trzeba jednak mieć dystans do tego co się robi, negatywne opinie przecież też mogą być konstruktywne.

VanessaAtalanta, betangel i the toy nie mają tej funkcji wg mojej wiedzy.

Parę słów o the toy. Dzięki niemu zmieniłem swój styl handlu. Nie pamiętam żebym miał tak, że handlowałem więcej niż 2 konie. Czasami zostawiałem faworyta bo mi się po prostu nie podobał do handlu i brałem się za innego. Teraz z the toy jeśli coś zauważam na innej drabinie, jest mi łatwiej się zaangażować. W betangel brakowało mi wykresów betfair ułożonych komfortowo, w the toy to mam.

Do góry
Strona 11 z 22 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 21 22 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Zaixi, rafal08, Irek), 3143 gości oraz 2 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49