Strona 6 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#7057037 - 07/12/2017 13:13 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
Tazen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2011
I w analizie otoczenia - dwie znajome rodziny na 10 potrzebują i należy im się to wsparcie. Pięć to rodziny z solidnym dochodem, powiększonym 500+ przeznaczanym na bzdury i "luksusy" i trójka to jebana patolnia i pomimo 500+ dzieciaki dalej są zaniedbane i nic z tego nie mają. Zmiażdżyłbym statystykę jeszcze bardziej, wziąłem przekrój od rodziny/pracy/znajomych/sąsiadów.

500+ jest spóźnione o jakieś 15-20 lat, wtedy były ciężkie czasy, ostatnie plus-minus 10 lat to jest skok niesamowity, od zarobków po infrastrukturę i ogólny status społeczeństwa. Dzisiaj praca pary potrafi zapewnić spokojne przetrwanie nawet na najniższym stanowisku. Bieda w Polsce jest mocno wyolbrzymiana na rzecz ogólnej biedy Polaków względem reszty europy.

Do góry
Bonus: 200zł gratis w Bet365
#7057052 - 07/12/2017 13:34 Re: Polityka [169] [Re: laser]
Tazen Offline
Carpal Tunnel

Originally Posted By: laser
Wiesz co Tazen? Ja myślę, że Ty się marnujesz. Skoro np. wiesz, że obecne 500+ jest takie chybione i nie masz zamiaru płacić ze "swoich" podatków na nierobów i masz taki prosty, dużo lepszy pomysł, to podsuń go swojej PO, której tak bez wazeliny właziłeś w dupę jeszcze tak niedawno, a jak Cię oleją ciepłym moczem, to załóż swoją partię, wpisz te pomysły do programu, znajdź wyborców, którzy to poprą (a poprą skoro to taki dobry pomysł), wygraj wybory i wprowadź to w życie. Proste? Jeżeli Ci się nie chce lub czujesz, że nie masz charyzmy by to zrobić, znajdź inną partię, która ma podobny pomysł w swoim programie. Nie ma takiej? Osz kurwa, pech, ale chyba wiesz co to znaczy?
W innym przypadku ogon pod siebie, zakasaj rękawy i zapierdalaj na te podatki, tylko pamiętaj o jeszcze jednej ważnej sprawie z dziedziny nazewnictwa, te podatki, to nie są "Twoje" podatki, tylko pieniądze tego państwa, w którym pracujesz, korzystasz z infrastruktury, szkolnictwa, słuzby zdrowia itd. może to wszystko kulawe jest, ale jest i na to idą te "Twoje" podatki czy Ci się podoba czy nie. Kiedyś tym wydawaniem kierowała Twoja PO, teraz kieruje PiS. Jak masz kogoś lepszego do tego wydawania publicznej kasy to na niego zagłosuj lub sam coś zrób by powstała lepsza alternatywa dla obecnego PiS. Póki co ja takiej nie widzę ...

Ja nie muszę niczego, nikomu podsuwać, bo mój głos nie znaczy w tym kraju zbyt wiele - narzekam, ale nic nie robię, jestem hipokrytą w tym względzie. I ja płaczę o płacenie podatków? Narzekam na jeden z celów, na który te podatki są przeznaczane - i to w dodatku nie neguję samego pomysłu tylko wykonanie. Piłkarzy też nie krytykujesz, bo sam nie grasz w LM, ani gdziekolwiek?

I powiem Ci tak, co do zakasania rękawów i zapierdalania na podatki. To państwo jest na jebanej głowie postawione. Polska pierdoli w dupę tych najbiedniejszych na ich pracy bez litości, a ja płacę proporcjonalnie mniej podatków niż ludzie zarabiający średnią krajową. I nic nie zapowiada na zmiany. Polska to raj zamożnych. Podatkowy raj.

Jarek mnie urzekł zresztą ostatnio swoją czułością do zwierząt i propozycją dot. ich ochrony. Gdyby nie był zgredem, komuchem, którego wypluły nasze śmieszne elity i nawet nie chciały się z nim układać to mógłbym głosować z tego powodu na jego ugrupowania. Bo trochę w chuju mam ludzi, mających swój los w rękach, a szkoda mi zwierząt cierpiących z głupoty ludzkiej.

Zresztą nie wiem po co ja to wszystko rozkminiam. Wpływ mój żaden, i tak masy zdecydują.

Do góry
#7057077 - 07/12/2017 14:22 Re: Polityka [169] [Re: laser]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Originally Posted By: laser
Tazen - to taki swój chłopak, pamiętam jego miodne posty jak PO rządziło, no nic tylko wybrac ich na kolejne 4 lata puke

Też pamiętam jak Tazen pisał, że jak PiS będzie rządziło, to zablokuje zagranicznych buków i będzie trzeba grać przez VPN, albo za pośrednictwem brokerów. Niektórzy w to nie wierzyli, ale jednak sprawdziło się. PiS doszedł do władzy i zaczął komunistyczne ustawy uchwalać.
Ja nie jestem zwolennikiem PO. Ja po prostu nie lubię komunistów.

Do góry
#7057090 - 07/12/2017 14:48 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
forty Offline

Meldunek: 14/05/2001
@Tazen,pogubiłem się.
To jest dobrze czy żle?

Do góry
#7057091 - 07/12/2017 14:49 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
jaga1920 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/08/2014

brawo Winnicki wreszcie ktoś powiedział prawdę z mównicy smile
jebać sprzedawczyków i sługusów Makreli

Do góry
#7057149 - 07/12/2017 18:53 Re: Polityka [169] [Re: Tazen]
maths Offline
enthusiast

Meldunek: 28/08/2005
Originally Posted By: Tazen
To państwo jest na jebanej głowie postawione. Polska pierdoli w dupę tych najbiedniejszych na ich pracy bez litości, a ja płacę proporcjonalnie mniej podatków niż ludzie zarabiający średnią krajową. I nic nie zapowiada na zmiany. Polska to raj zamożnych. Podatkowy raj.

Dokładnie tak jak mówisz. Prawo jest jednak stawione pod tych, którzy go tworzą - dlatego w tym kraju biedny zawsze będzie je**ny w du**.

Wczoraj spotkałem znajomego z miejscowości w linii prostej jakieś 10 km od Nowosiółek Dydyńskich (autem - z 20 km) ;p To, że pracuje on w Leeds, oczywiście wiedziałem... Ale to, że ma jeszcze czworo rodzeństwa i w sumie wszyscy (w wieku od 20 do 33 lat) mieszkają dziś w Leeds i okolicach, to było dla mnie dość szokujące odkrycie.

Czasem się zastanawiam, po chu* nam właściwie ta ziemia na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Chełmszczyźnie czy Podkarpaciu. Nie lepiej byłoby ją oddać Rosjanom, Białorusinom, Ukraińcom? Z naszych podatków utrzymujemy zasiłki, opiekę medyczną, edukację setek tysięcy ludzi, którzy w tym kraju są zbędni. Nikt w ich miejscach zamieszkania nie da im sensownej pracy... Do dużego miasta też nie wyjadą - byliby debilami pracując 300 km od domu za 3000 brutto (2200 netto, mediana w Polsce jest w istocie jeszcze niższa - 2800 brutto), skoro pracując 1000-2000 km od domu (samolot sprawia, że nie ma różnicy) bez problemu znajdą robotę za 1300 funtów czy 1700 EUR...

W tym elemencie, co najgorsze, nie widać absolutnie żadnej zmiany. I tak sobie w ogóle myślę, że PiS wkrótce właśnie dlatego podzieli los PO - padnie ofiarą własnej propagandy sukcesu.

Nieszczęście PO zaczęło się od bezkrytycznego, triumfalnego świętowania przez Bronka i jego dwór 25 lat wolności. Nieszczęście PiS-u zacznie się od Kurskiego i TVP, które przed kolejnymi wyborami będą wmawiać ludziom jakim Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym, podczas gdy ludzie w małych miastach i na wsiach - ci sami, którzy wynieśli PiS do władzy - żadnej realnej zmiany poza 500 plus wokół siebie nie widzą...

Do góry
#7057205 - 07/12/2017 20:27 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
ssaczu Online   kasa
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2007
Szydlo out.

Morawiecki in.

Do góry
#7057210 - 07/12/2017 20:52 Re: Polityka [169] [Re: ssaczu]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Originally Posted By: ssaczu
Szydlo out.

Morawiecki in.

Mam nadzieję, że nie ta gnida Morawiecki. To jest ten który chciał żeby Polacy jedli zmodyfikowane genetycznie żarcie?

Do góry
#7057231 - 07/12/2017 21:35 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
Tazen Offline
Carpal Tunnel

Maths i tutaj się zgadzam z całością. Jedynie kolejne wybory mają w kieszeni - kwestia tylko czy dadzą radę z kimkolwiek się dogadać.. bo póki co na horyzoncie nie widać nikogo, z Kukizem to rok-dwa i koalicji nie będzie, więc może być paraliż. Totalny brak opozycji, nie ma z kim przegrać. PO potrzebuje Tuska, którego aktywność wobec Polski ewidentnie wskazuje, że będzie próbował wrócić. A strach przed rudym to widać na kilometr, wystarczy że wpada na jeden dzień do PL i w rządowych mediach sraczka. Na kretyna schetynę to ciężko bez bólu sumienia oddać głos.

A PiS zmianą strzela sobie w potylicę, marionetkowa Beata wbrew temu co wskazywało idealnie się sprawdzała, społeczeństwo ją kupiło, nawet solidny PR. Dziś obrona jej przed wnioskiem, a wieczorem wypierdolka. W ogóle cała saga rekonstrukcyjna.. no żenada się zrobiła. Polityka informacyjna nie istnieje zupełnie, chaos. Nie kumam zupełnie o co chodzi, ale płakać nie będę wink

Do góry
#7057245 - 07/12/2017 22:00 Re: Polityka [169] [Re: Tazen]
maths Offline
enthusiast

Maths i tutaj się zgadzam z całością. Jedynie kolejne wybory mają w kieszeni - kwestia tylko czy dadzą radę z kimkolwiek się dogadać.. bo póki co na horyzoncie nie widać nikogo, z Kukizem to rok-dwa i koalicji nie będzie, więc może być paraliż. Totalny brak opozycji, nie ma z kim przegrać. PO potrzebuje Tuska, którego aktywność wobec Polski ewidentnie wskazuje, że będzie próbował wrócić. A strach przed rudym to widać na kilometr, wystarczy że wpada na jeden dzień do PL i w rządowych mediach sraczka. Na kretyna schetynę to ciężko bez bólu sumienia oddać głos.

Schetyna to był samobój PO, i myślę że już chyba nawet sama PO zdaje sobie z tego sprawę - wpływy ze składek członkowskich w 2016 roku: 371 549,25 zł... 10 razy mniej niż PiS, mniej niż SLD, nawet mniej niż Partia Razem ;o
To pokazuje jaka jest mobilizacja członków tej partii wink

PiS niby nie ma z kim przegrać, ale wystarczy, że nie poprawi wyniku z 2014 roku, do Sejmu wejdzie lewica i większości nie ma. W ogóle jeśli sprawdzi się ten scenariusz, o którym piszę - czyli rozczarowanie małych miast i wsi, to niewykluczony jest nawet wielki powrót do gry SLD - dużo znanych twarzy, nieustanne chwalenie PiS za programy socjalne, druga (po PiS) liczba aktywnych członków partii. Przed ubiegłorocznymi wyborami Zjednoczona Lewica miała sondaże nawet na poziomie 14% - jak teraz powstałaby jakaś siła z Biedroniem, Nowacką, Cimoszewiczem itp. to myślę, że na pewno byłaby w Sejmie, i na pewno byłaby lepszą alternatywą dla socjalnego elektoratu niż PO czy N.

O Morawieckim się nie wypowiem - poczekamy, zobaczymy.
Na razie niepokojące jest tylko to, że jako minister finansów (odpowiadający za propozycje podatkowe) zakopał w ziemi zapisany w programie PiS pomysł trzeciego progu podatkowego (39% dla osób zarabiających powyżej 400 tys. zł), zamiast tego forsował absurdalnie głupi i w dłuższej perspektywie bardzo kosztowny dla budżetu pomysł likwidacji limitu składki ZUS (na dodatek sprzyjający nadużyciom - np. wyciąganiu z ZUS bardzo wysokich rent).

Do góry
#7057248 - 07/12/2017 22:03 Re: Polityka [169] [Re: maths]
maths Offline
enthusiast

Originally Posted By: maths
wyniku z 2014 roku
(...)
Przed ubiegłorocznymi wyborami

Chodzi oczywiście o te same wybory w 2015 wink

Do góry
#7057308 - 07/12/2017 22:52 Re: Polityka [169] [Re: Tazen]
laser Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/08/2006
Znajdź laser choć 5 pozytywnych postów za poprzedniej i jeszcze poprzedniej kadencji. Wio.

Jak nie znajdziesz, to możesz się nazywać kłamliwą kurwą. wink

"Wio" to sobie powiedz do lustra cffaniaku, nie wskaże Ci żadnego ani Twojego, ani mojego posta, bo dobrze wiesz, że tematy "Polityki" z czasów rządów Twojej PO lądują w koszu, a nie Archiwum. Teraz Ty możesz się nazwać "zakłamaną kurwą" wink

Zresztą każdy kto choć pobieżnie śledzi ten temat dłuższy czas wie co pisałeś. A teraz nagle pragmatyk się z Ciebie zrobił, mówię Ci, że sie marnujesz.

Ja się nie wstydzę, że głosuję na PiS, choć jestem w stanie wskazać być może nawet więcej spraw, w których mnie wkurwiają, niż te, które popieram. Ale jak popatrzę na listę potencjalnych twórców rządu bez PiS, to aż skóra cierpnie.
Zgadzam się natomiast z tezą, że najbardziej niebezpieczne dla samego PiS jest to, że "nie mają z kim przegrać", bo to powoduje bardzo szybką erozję władzy, a przy braku realnej alternatywy będą nami rządzić ... no właśnie nie wiadomo kto i skąd ...

Do góry
#7057345 - 07/12/2017 23:38 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
Tazen Offline
Carpal Tunnel

A ja ciagle mowie Ci, ze zadnego takiego posta przed 2015 nie znajdziesz nawet jesli administratorzy daliby dostep do tycb tematow. Ba, nawet cieszylem sie ze zmiany rzadu, a pierwszy krytyczny post pojawil sie po nominacjach na ministrow - szczegolnie totalnego zera ziobry.

Albo mi wciskasz jakas ciemnote, albo mylisz mnie z kims. Moich postow w polityce nie bylo zbyt wiele przed 2015.

Do góry
#7057378 - 08/12/2017 00:59 Re: Polityka [169] [Re: ssaczu]
maths Offline
enthusiast

Originally Posted By: ssaczu
Szydlo out.

Morawiecki in.

***, salon24, i jeszcze takiego rozczarowania PiSem nigdy tam nie widziałem - mnóstwo ludzi wychwalających pod niebiosa Szydło, wściekłych na Kaczyńskiego, zarzekających się, że już nie zagłosują na PiS. Sądząc po komentarzach to twardy elektorat strasznie nieufnie podchodzi do MM - wyrzucają mu, że był na trzech taśmach (z których tylko jedna wypłynęła - ergo: ktoś nim będzie sterował), że doradzał Tuskowi, że bankster itd.

Ciekawe, czy jakieś media podchwycą temat i sprawdzą miarodajność tych opinii sondażem zaufania do MM/JK (z uwzględnieniem preferencji - jak wyborcy poszczególnych partii postrzegają tę zmianę i tych polityków) smile

Do góry
#7057379 - 08/12/2017 01:00 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
maths Offline
enthusiast

wpotylice dalej tu na cenzurowanym laugh
Chciałem napisać tylko, że tam zajrzałem z ciekawości wink

Do góry
#7057380 - 08/12/2017 01:07 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
maths Offline
enthusiast

PS. Może Conrad mnie za to nie zbanuje wink

Do góry
#7058432 - 10/12/2017 02:51 Re: Polityka [169] [Re: maths]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Szydło za słabo goliła smile , golarzom potrzeby był na gwałt lepszy golarz małp.Takim jest bez wątpienia Morawiecki ma świetną praktykę w goleniu jako minister finansów , uszczelnił system golarzy małp dla niewtajemniczonych ( bo już się bardzo rzadko wypowiadam na tym forum ) to jest system fiskalny.
Co do mojej przygody z Kukizem : już się skończyła. Paweł o zgroza chciał wolności dla małp : a tego się nie da to utopia - dać małpom wolność to poharatają się brzytwami. Doświadczeni golarze to wiedzą , Paweł nie nadaje się na golarza stąd coraz większa marginalizacja jego ugrupowania. Co bystrzejsi potencjalni golarze odchodzą od niego, ja również ,choć niestety nie jestem golarzem , tylko rozumną małpą .

POZDRO
ELDO

Do góry
#7059227 - 11/12/2017 10:37 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
maths Offline
enthusiast

Na pewno dużym plusem Morawieckiego jest to, że jako jedyny chyba ważny polityk na prawicy nie ukrywa swoich żydowskich korzeni: https://oko.press/morawiecki-przyznaje-z...-o-holocauscie/

Po tej całej nagonce na Polskę z okazji Marszu Niepodległości to automatycznie poprawia wizerunek tej ekipy na Zachodzie Europy.

Do góry
#7059283 - 11/12/2017 16:05 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
gadu gadu, brazylijska telenowela o zmianach w rzadzie w toku, a w miedzy czasie juz sie popchnelo ustawy o sadach a do tego zniesienie limitu na ZUS

a jak ktos nadal mysli ze dobrze zreformowali sady to do poczytania nizej, tak bedzie teraz to wygladalo.
mozna TVN wyzywac, ale to prywatna stacja a takie kary to juz niczym lukaszenki

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/kara-dla-tvn-24-za-relacje-spod-sejmu-krrit/g3z92qh

Do góry
#7059444 - 12/12/2017 03:04 Re: Polityka [169] [Re: rafal08]
Ezquerro Online   content
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
dokładnie kara jak na warunki białoruskie, a nie Polskie! powinni nałożyć z 10x tyle, za propagowanie zachowań antyspołecznych, nie etycznych, zaburzeń psychicznych itp.

Do góry
Strona 6 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Conrad