Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#716436 - 11/11/2006 02:39 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
aha Offline
enthusiast

Meldunek: 02/05/2006
Postów: 226
W sumie powyzsze pytanie to tylko z ciekawosci zadane, bo jak sie gra u bukow to nie jest to pranie brudnych pieniedzy, zrozumcie to w koncu!
Gadacie jakbyscie byli przestepcami, sutenerami czy handlarzami narkotykow!

Opanujcie sie!!!

Do góry
Bonus: Unibet
#716437 - 11/11/2006 03:50 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
marek86 Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2005
Postów: 740
Skąd: Kraków
a wlaśnie z tego co wiem mozna sobie czek zamowic w neteller ( nie korzystam z jego uslug ale z tego co kiedys czytalem to mozna) i co wtedy jakby sie zamowilo czek np?

Do góry
#716438 - 11/11/2006 08:18 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
Jankesi Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 399
Skąd: Leszno
Quote:

Dobra, ktos tu pisal o kwocie 15000 EUR badz sumowaniu poszczegolnych wyplat do kwoty 15000 EUR.

Ale dziwie sie, ze nikt nie zadal bardzo oczywistego pytania.

O jakim okresie mowa jesli chodzi o sumowanie przelewow? Toz przeciez nie moze to byc wola pana inspektora, ze jednemu jak sie zsumuje w 3 miesiace to mu na dupe siadzie a jak innemu sie zsumuje te 15000 EUR po 6 miesiacach to do niego wtedy dopiero sie przyczepi. Chyba to gdzies w ustawie musi byc opisane dokladnie?




Odpowiedź jest prosta - okres - 1 dzień. Jeżeli w danym dniu są operacje przekraczające kwotę graniczną(15 000 euro) są rejestrowane. Jeżeli suma wszystkich operacji w danym dniu przekracza kwotę graniczną - również jest to rejestrowane.
To nie jest wymysł unspektora - on co miesiąc dostaje takie zestawienia z banków.

Do góry
#716439 - 11/11/2006 20:15 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
No ale jeśli ktoś w ciągu tygodnia zrobi z jednego źródła 3 wypłaty po 14 tys to być może nie jest to rejestrowane "z urzędu" ale bardzo prawdopodobne, że zostanie wyłapane jako "podejrzana transakcja".

Do góry
#716440 - 11/11/2006 20:22 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Pytanie zadane przez donica dotyczyło jednorazowej wypłaty dużych środków. Natomiast jeżeli ktoś sobie skubie z moneybookers po 1000 euro raz na 2 tygodnie to na pewno nie musi się obawiać, że jak suma przekroczy 15 tys to zostanie to zarejestrowane. Bo widzę, że część z Was krąży wokół tego pytania, choć nikt nie zadał go wprost.

Do góry
#716441 - 13/11/2006 17:51 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
langak Offline
old hand

Meldunek: 01/12/2002
Postów: 877
Quote:


Takie same zalecenia mają oczywiscie operatorzy bankomatów.
Teoretycznie wypłacanie z karty netellera jest anonimowe i w związku z tym transakcje takie sa szczególnie podejrzane.
Jesli częste i wysokie wypłaty będa więc dotyczyły jednej karty operator zgłosi takie transakcje do GIIF.Ci zas wystapią do własciciela rachunku o dane odbiorcy. Poniewaz zaś Wielka Brytania równiez podpisała trzecia dyrektywę o przeciwdziałaniu praniu brudnych pięniedzy oraz wprowadzaniu w obieg środków pochodzących z nielegalnych źródel i przestępstw obowiazkiem jej będzie ustalenie kim jest ów delikwent otrzymujący kaskę z netellera itd





Moze mnie ktos oswieci, NETeller jest z UK czy z Kanady? Mi sie zawsze wydawalo ze z Kanady, czyli wypłata z bankomatu jednak bez sladu

Do góry
#716442 - 14/11/2006 14:15 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
host Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 2696
Można bez przyapłu (jednorazowo) wypłacać duże kwoty z unibetu na konto bankowe? Chodzi o sumę przekraczającą 20 tys.

Do góry
#716443 - 14/11/2006 14:39 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Quote:

Można bez przyapłu (jednorazowo) wypłacać duże kwoty z unibetu na konto bankowe? Chodzi o sumę przekraczającą 20 tys.




20 000PLN to mniej niż 15 tys. euro. Także nie ma powodów do obaw.

Do góry
#716444 - 14/11/2006 16:09 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
alexdelpierro Offline
newbie

Meldunek: 14/11/2006
Postów: 28
a ja myśle że osoby wygrywajace tak duze kwoty doskonale wiedza co zrobić by było OK:)

Do góry
#716445 - 14/11/2006 20:53 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
aha Offline
enthusiast

Meldunek: 02/05/2006
Postów: 226
Quote:

a ja myśle że osoby wygrywajace tak duze kwoty doskonale wiedza co zrobić by było OK:)



Dokladnie. Np.:
https://www.postbank.mn/internetbank_eng/index.htm

Mongolski bank pocztowy. Pewny, zaufany. Na 100% zaden Mongol pary z geby nie pusci, ze ktos u bukow gra

Albo ciut blizej:
https://www.postbank.mn/internetbank_eng/index.htm

Ta druga alternatywa chyba praktyczniejsza

Do góry
#716446 - 14/11/2006 21:13 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
noel Offline
addict

Meldunek: 29/07/2002
Postów: 690
Skąd: Olcza
Mnie ciekawi odpowiedz na pytanie ktore juz ktos zadal: co jesli gralem sobie poza granicami naszego kraju? Czy wtedy są to juz legalne pieniądze i jaka kara nam grozi za niezapłacony podatek? Spróbowalem juz wypłaty czekiem ale okres realizacji to 6 tygodni a do tego i tak nie wiem czy jest to gdzies rejstrowane. Ktos oblatany w tych sprawach mowił mi ze tych kwot powyzej 15000e jest mało i w praktyce rejstruje sie każdy przelew zza granicy ale moze to tylko bujda. Czy ktos w naszym kaczogrodzie moze miec pełna wiedze na tematy związane z bankami, bukami i podatkami od wygranych?

Do góry
#716447 - 19/11/2006 18:31 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
milanak Offline
member

Meldunek: 21/10/2006
Postów: 175
Quote:

Pytanie zadane przez donica dotyczyło jednorazowej wypłaty dużych środków. Natomiast jeżeli ktoś sobie skubie z moneybookers po 1000 euro raz na 2 tygodnie to na pewno nie musi się obawiać, że jak suma przekroczy 15 tys to zostanie to zarejestrowane. Bo widzę, że część z Was krąży wokół tego pytania, choć nikt nie zadał go wprost.




Czy ktoś kto się orientuje w temacie mógłby sie do tego ustosunkować?

Do góry
#716448 - 20/11/2006 03:37 Re: Wypłata dużych sum na konta bankowe
comp Offline
addict

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 435
trudno niestety odpowiedziec na to pytanie...jesli GIIF posilkuje sie specjalistycznym oprogramowaniem to i takie rzeczy da rade zrobic,pozatym z tą suma 15k to kto z nas wie jaki musi byc przedzial czasowy np 5k i 10k zeby inspektor sie nie przyczepil?pewnie to zalezy od czestotliwosci takich przelewow i widzimisie inspektora jesli sa jakies reguly postepowania to niestety nie musi ich precyzowac ustawa(tak bysmy wiedzieli co i jak).Pozytywne jest to ze jesli nie przekracza sie przecietnych sum jakie polacy dostaja przelewami to nie ma chyba realnych szans zeby insp. nas zauwazyl(ile takich przelewow co miesiac ludzie dostaja?szukanie igly w stogu siana,gorzej jesliby pod katem nazw kont bankowych itp. wyszukiwali przelewow od bukow zagr. ale no wlasnie widocznie inspektorow to niezbyt interesuje skoro coraz wiecej firm ma konta w polsce no i nie slyszelismy zadnej afery w 'swiatku bukmacherskim' wiec chyba nie ma sie za bardzo czego obawiac jesli sie wyplaca 'rozsadnie' kwoty juz o innych sposobach nie wspomne.Jesli chodzi o sposoby bo nie ma co ukrywac,warto je znac przydaloby sie spisac wszelkie mozliwe metody bezstresowego materializowania cyferek na kontach buków :P temat byc moze nie wracalby jak bumerang i poczulibysmy sie bezpieczniej
Pamietam pewne forum o hyipach gdzie pisali conieco o bankach zagranicznych podobnych do netellera ale niestety blade mam pojecie o 'anonimowych kontach/kartach bankowych' poza kosztami jest to raczej dobry sposob.Tak wiec co poza netkiem,multi kontach bankowych?

Do góry
#716449 - 23/11/2006 09:31 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
Marcin07 Offline
addict

Meldunek: 05/03/2005
Postów: 642
Skąd: Radom
Quote:

Ktos oblatany w tych sprawach mowił mi ze tych kwot powyzej 15000e jest mało i w praktyce rejstruje sie każdy przelew zza granicy ale moze to tylko bujda.



Mało? Pracowałem 5 lat w firmie produkującej i importującej windy i takich przelewów dziennie było 10 do 15-tu tylko u nas(koszt takiej windy to od 100tyś do 1mln PLN). Pewnie były gdzieś rejestrowane jak tysiące innych dziennie i nikt nas nigdy nie pytał za co, po co i dlaczego. Wiadomo że lepiej na zimne dmuchać ale ni piszcie że takich transakcji jest mało, bo prawie każdy nowy samochód więcej kosztuje nie mówiąc już o droższych rzeczach.

Do góry
#716450 - 28/11/2006 15:35 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Quote:

Mnie ciekawi odpowiedz na pytanie ktore juz ktos zadal: co jesli gralem sobie poza granicami naszego kraju? Czy wtedy są to juz legalne pieniądze i jaka kara nam grozi za niezapłacony podatek? Spróbowalem juz wypłaty czekiem ale okres realizacji to 6 tygodni a do tego i tak nie wiem czy jest to gdzies rejstrowane. Ktos oblatany w tych sprawach mowił mi ze tych kwot powyzej 15000e jest mało i w praktyce rejstruje sie każdy przelew zza granicy ale moze to tylko bujda. Czy ktos w naszym kaczogrodzie moze miec pełna wiedze na tematy związane z bankami, bukami i podatkami od wygranych?




Poza granicami? Czyli np jak ktos mowi ze pojechal sobie do UK na wakacje i tam gral u buka... wszystko ok tylko ze UK z tego co wiem nie mozna grac w internecie rowniez. Tylko u bukow naziemnych jak u nas sts. Tyle tylko ze tam nie ma podatku od wygranych jak u nas w sts 10%. Ale w necie nie mozna grac tak samo jak u nas wiec takie tlumaczenie nic nie daje.

Sam od dluzszego czasu szukam jakiegos sposobu i chyba nie ma jakiegos dobrego. Mozna zalozyc sobie konto w UK bez probolemu nawet darmowe ale czy jest sens? Jesli jestesmu w UE to wszystko jest i tak rejestrowane i oni z Uk przesylaja do PL wszystko i odwrotnie.

Ktos kiedys pisal o kontach w szwajcarji ale tak nie jest juz tak latwo zalozyc konta jak w UK zreszta oni tez maja juz podpisane umowy z UE o wspolpracy itd wiec tez ni ejest to bezpieczne

Do góry
#716451 - 29/11/2006 05:18 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
Bugs Bunny Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2003
Postów: 1389
Skąd: Oświęcim
Wydaje mi sie ze robicie problemy tam gdzie ich nie ma. Przeciez o ile wiem to za pomoca MB mozna przeslac kase komus innemu nie wiem jak z nettelerem bo nie korzystam wiec mozna zalozyc konta moneybookers rodzince tzn. zonie, rodzicom i komu tam jeszcze z kim masz normalny uklad i wiesz ze cie nie okradnie i czesciowo wyplacac z MB na swoje konto w banku a czesc przeslac znajomym niech oni wyplaca. Moze zle kombinuje ale wydaje mi sie to w miare pewny sposob. Ale ogolnie to pozostaje zyczyc wszystkim zebysmy tylko takie problemy mieli

Do góry
#716452 - 29/11/2006 08:02 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
to nie jest wcale taki maly problem. Moze teraz nikt sie nie czepia ale za kilka lat wezma sie za to jak za aukcje na allegro wiec trzeba pomyslec za wczasu

Do góry
#716453 - 29/11/2006 09:25 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wiecie moze czy gdzies u Niemcow da sie kupic samochod placac przez Moneybookers? Najlepiej, zeby byl spory wybor i pewna firma. Czy ktos sie orientuje na ile popularne jest MB w ofertach wystawianych na e-bay?

Wojtek

Do góry
#716454 - 29/11/2006 10:00 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
przez MB nie mozna wysylac takich duzych kwot. Musisz miec ktorys tam etap rejestracji zeby wyslac wieksza kwote. Wiem bo kiedys chcialem wysylac do bukow kase przez MB i sie nie dalo wplacic duzej kwoty bez ilus tam stopni rejestracji. Moze teraz jest inaczej - nie wiem nie orientowalem sie ostatnio

Do góry
#716455 - 29/11/2006 10:17 Re: Wypłata dużych sym na konta bankowe
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Samochod to niekoniecznie duza kwota - za 100 euro tez sie da kupic ;-). Sa rozne ograniczenia 90-dniowego obrotu ale wydaje mi sie, ze 32tys euro kazdy moze dostac spelniajac kilka warunkow. Nie wiem czy tyle mozna wyslac za jednym razem?

Wojtek

Do góry
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 1300 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581162 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49