Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#20965 - 02/08/2002 02:14 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Wernychora to ja ci może powiem co o tobie myślą inni..... "Jak zaraz ten legendarny wróżbita Kozak z Wesela nie opisze tego swojego sposobu gry aby można go było podważyć lub udowodnić jego słuszność, to będzie znaczyć, że zmyśla". Ja czekam z niecierpliwością.....
i pozdrawiam[/qb][/QUOTE]To tylko Twoje zdanie. I nie czytałeś (lub nie zrozumiałeś) tego, co odpowiadałem na prośbe o opisanie mojego sposobu. A jeżeli sądzisz, że zmyślam, to wcale mi to nie przeszkadza.

Do góry
Bonus: Unibet
#20966 - 02/08/2002 02:16 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
natomiast w odniesieniu do zakładów u buków, bo to jest celem rozważań, poza uwagami mającymi ratować życie i zdrowie psychiczne niektórych graczy , czas ma duże znaczenie

wydaje mi się, że to jest główny problem Jaha

Jaho grając dużą liczbe zdarzeń, szybko odmierza czas, i spotyka go to czego nie spodziewał się spotkać

Rafter - drugi bohater tematu - chodź nie zawsze zgodny z resztą forum, stara się stosowac swoją metodą stalowych ..., i wolno, z korzyścia dla siebie" odmierza czas

dlatego był zaskoczony, choć nie wiem dlaczego nie domyślił sie wcześniej, że Jahu stosuje metodę hurtową

Do góry
#20967 - 02/08/2002 02:37 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
oczywiście dla Jaha i Raftera podstawą powinno być zasada co do korzystnego p*k

i tutaj też Rafter robi dużo więcej od Jaha,
Jaho ma także problem z tym czy może najpierw pobawić się p*k z poniżej 1, a potem dopiero skusić się na p*k=1,09, widocznie kursy go różne kuszą bardziej i do nich bardziej przykłada uwagę ...

Do góry
#20968 - 02/08/2002 02:38 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Ja wiem co wcześniej o systemie pisałeś. Nie chce mi się tego szukać ale w skrócie mówiąc pisałeś, że trudno go jest przedstawić bo....... Ale jeśli nie umiesz go przedstawić to znaczy, że go nie rozumiesz, jeśli się czegoś nie rozumie to nie powinno się tego stosować, choć jak działa komputer też nie wiem a korzystam
nie atakuję cię Wernychora ale to dla mnie dziwne

Do góry
#20969 - 02/08/2002 02:51 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał PROFIT:
[qb]oczywiście dla Jaha i Raftera podstawą powinno być zasada co do korzystnego p*k

i tutaj też Rafter robi dużo więcej od Jaha,
Jaho ma także problem z tym czy może najpierw pobawić się p*k z poniżej 1, a potem dopiero skusić się na p*k=1,09, widocznie kursy go różne kuszą bardziej i do nich bardziej przykłada uwagę ...

a wracając do kasyna

mam pytanie do uQ$

czy podejmiesz się wyliczenia, takiej o to sprawy:

wcześniej pisałem o utrudnianiu dowodu, miałem tu na myśli małą liczbe zdarzeń,

konkretnie chodzi mi o wpływ stawki na liczbę zdarzeń, która dla gracza jest niekorzystna,

przy pewnych zdarzeniach - gracz grając singlami, może zbankrutować mając określoną pulę,

natomiast wprowadzenie progresji, powoduje, że liczba zdarzeń ulega zmianie, dla tego samego ich rozkładu,

tzn. dla pewnego rodzaju zdarzeń grając progresją możemy dłużej nie zbankrutować, a dla innego może to być dużo szybciej

chodzi mi o to, czy uda się wyliczyć przy założeniu określonej puli i stawek (single oraz progresja +50% oraz np. x2 dla uproszczenia) ile % zdarzeń sprzyja graczowi a ile nie, by

1. był na plusie / był na minusie (single, progresja czy 50% - minus wpływ zera)
2. zbankrutował / nie zbankrutował

być może jest to trudne do wyliczenia, ale myślę że tu jest źródło wszystkich systemów, które zmieniają prosty układ, stała stawka -raz czerwone - raz czarne (oraz zero)

to na wstępie, jeżeli uQ$ rozumiesz moją intenecję, to spróbuj także doprecyzować zagadnienie i wypowiedzieć się nad możliwością jego wyliczenia[/qb][/QUOTE]
uQ$, jak tego nie policzysz, to zawiedziesz chłopaka.
A ja ponawiam pytanie, czy przedstawisz te 2 dowody, o których pisałeś, i jak już wspomniałem, wolałbym na konkretnych wartościach liczbowych.

Do góry
#20970 - 02/08/2002 03:08 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]To jednak nie pies, a gadające drabinki . Nie pisz RAFTER żebym sobie darował, tylko się wyluzuj i zastanów się, czy te nerwice są warte tych pieniędzy (choć jak myślenie tak Cię męczy to kolejny stress).
[/qb][/QUOTE]Wernychora - jesteś zwyczajnym oszołomem, który nie może pogodzić się ze swoimi ograniczeniami umysłowymi, wierzy w gusła i kieruje pazernością hazardzisty,

poczytaj co napisałes Rafterowi - przyda się tobie

nie rozumiesz gościu, że nie chce mi sie z tobą tu rozmawiać

twoje posty są werny chore

Do góry
#20971 - 02/08/2002 03:12 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:[qb]

Pnieważ trzymam stronę RAFTER'a stwierdzam, że to zdecydowanie za proste - chomik z altzhaimerem mógłby to uzyskać [/qb][/QUOTE]rzeczywiście trzymasz się mocno Raftera, ale go zaczynasz przerastać chłopcze

Do góry
#20972 - 02/08/2002 03:25 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:

Co chwila zarzucasz komuś RAFTER infantylność, a to przeciż Ty się tak cały czas zachowujesz. Namiszosz, narobisz hałasu, straszysz kolegów progresją, a jak przychodzi co do czego, to nie masz czasu, obrażasz się i o swoich przyłożeniach i sukcesach już kolegów nie informujesz ("dobrzy" z nas ludzie ), tylko samotnie w ukryciu rozkoszujesz się zwycięstwem. Wiem, że można odnieść inne wrażenie czytając forum, ale jest tu wiele dorosłych osób i na nikim (lub prawie) wrażenia nie robisz. Jesteś przewidywalny.
Załuż temat "Odczepcie sie ode mnie"
(parę innych osób z niego skorzysta, lub bardziej założy swoje ) i napisz w nim, że nie masz już ochoty nic udowadniać, i będziesz sobie spokojnie typował teniska. Choć z drugiej strony, coś by się działo, gdybyś kolejny raz przywdział zbroję i stnął do potyczki, tylko, że robi się to już trochu nudne, bo nietrudno zauważyć skromność Twojego repertuaru.
U mnie masz plusa tylko za to, że po swich wcześniejszych akcjach nie pojawiłeś się pod innym nikiem, tylko ciągniesz swoje. Tupet to wielka zaleta i dzięki niemu masz szanse coś osiągnąć.[/QUOTE]nic poza tupetem

Do góry
#20973 - 02/08/2002 03:28 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał PROFIT:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]To jednak nie pies, a gadające drabinki . Nie pisz RAFTER żebym sobie darował, tylko się wyluzuj i zastanów się, czy te nerwice są warte tych pieniędzy (choć jak myślenie tak Cię męczy to kolejny stress).
[/qb][/QUOTE]werny chora - jetseś zwyczajnym oszołomem, który nie może pogodzic się ze swoimi ograniczeniami umysłowymi, i pazernością hazardzisty,

poczytaj co napisałes Rafterowi - przyda się tobie

nie rozumiesz gościu, że nie chce mi sie z tobą tu rozmawiać

twoje posty są werny chore[/qb][/QUOTE]A ja myślę, że brak ci argumentów, nie potrafisz nawet poprawnie wyrazić swoich głębokich przemyśleń - zapędziłeś sie nieco, a przez moment wydawało ci się pewnie, że jesteś fajny, bo ponabijasz się z Wernychory, RAFTERA, Jaha i zostaniesz bohaterem na forum. Niestety, nie masz pojęcia o logice, prawdopodobieństwie, grze w kasynie, ani u bukmachera.
Najlepiej ześlij mnie do torturowni Pacia i uke:
W jednym masz rację, nie jesteśmy dla siebie partnerami do dyskusji.

Do góry
#20974 - 02/08/2002 03:35 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
Oryginalnie wysłał Wernychora:

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:

OK, zapomniałem o tych drobnych 0,36

Żaden Urząd Skarbowy nie przyjąłby Twojego wyliczenia poprzednich "kosztów" wynikających a poprzednio przegranych stawek. Kwota zarobiona (dochód) na typie jest różnicą między przychodem (164,48j.) a kosztami uzyskania przychodu (104 j.).
Stąd na tym jednym typie zarobiłeś faktycznie 64,48j.
[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:

Po pierwsze, US nie interesuje mnie zbytnio w tym przypadku.
A poza tym, to nie wiesz chyba zbytnio, co można zaliczyć, do kosztów uzyskania przychodu. Jeżeli (przykładowo) 5 razy jeździłem do klienta, z czego pierwsze 4 razy były wizytami bezskutecznymi, a transakcję sfinalizowałem dopiero za piątym razem, to do kosztów zaliczam benzynę zużytą podczas wszystkich 5 wycieczek - każdy US przyjąłby mi to (uwierz mi, wiem coś o tym ). [/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:

A ja się nie zmieści to GAME OVER
[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:

To oznacza, że podjąłeś błędną decyzję (a nawet kilka) i do tego samego GAME OVER możesz dojść bez progresji i wielu osobom się to udaje.[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
Poza tym faktycznie nie rozumiem jak jeden typ ma być czym innym niż inny?
Jeżeli ktoś inny też ostawi dokładnie to samo co ty i za tyle samo, ale nie w progresji, to ma inne szanse na wygranie? [/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:

Bo widocznie nie potrafisz na jedną sprawę spojrzeć z różnych perspektyw i niewiele w tej kwestii mogę Ci pomóc.
A jeżeli ktoś inny na to postawi, to szanse ma takie same i dziwi mnie, że o tym nie wiesz.
[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:

Dlaczego chcesz ryzykować całą kasę jaką masz na jeden typ?
To już jest hazerd, a nie zarządzanie kapitałem.
[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:

Bo wiem, że wygram.
A jeżeli Ty, grając u bukmachera, sądzisz, że nie uprawiasz hazardu, to się oszukujesz.
[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
Zakładam, że kapitał jaki przeznaczasz na grę, to jest wszytko to, co możesz przegrać.
A jeżeli nie, to napisz wyraźnie jaka jest to część twojego kapitału?

[/QUOTE] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:

[qb]A tego, to ja zbytnio nie rozumiem.

I ogólnie odnoszę wrażenie, że zaczynasz uprawiać rzeźbiarstwo , a dyskusja z Tobą staje się coraz mniej ciekawa.
[/qb][/QUOTE]NO COMMENT

partner do rozmowy ??? czy ja odpowiadałem na twoje posty, gdybyś nie wpraszał sie co chwila, to nawet ich bym nie czytał

tak samo ty mogłeś nie czytać moich, bo nie do ciebie były skierowane

Do góry
#20975 - 02/08/2002 03:38 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Forumowicze Wernychora i Profit proszeni są o przejście do tematu Hyde Park

Do góry
#20976 - 02/08/2002 05:06 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Jesteś PROFIT kiepski.
Bidulek się uniósł, bo uchwyciłem jakże głęboki post w jego wykonaniu (przed edycją, bo reszta kilkakrotnie edytowana - biedaczysko nie wie, co czyni)- ale ma to przecież i dobre strony - może uQ$ go rozszyfruje?, a może stanie się cytatem miesiąca?

A ja podpisuję się obiema rękami pod każdym z postów, który napisałem, a ów młodzieniec w przypływie gniewu tak ochoczo przytaczał. Nie mam się czego wstydzić, a niektóre z moich stwierdzeń uważam za wyjątkowo celne.

P.S. Tysio - już nie będę

Do góry
#20977 - 02/08/2002 16:39 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
To świetny temat i wchodzę do niego co rano.
A skoro bywa tu i UQ$ i Ufo, pojawiają się ciekawe linki to trzeba to czytać. Dużo dobrej polszczyzny, dużo wybitnej matematyki, statystyki i logiki sprawiają że to już druga edycja tematu.
Paradoksalnie, nie zdziwiłbym się, gdyby Wernychora i inni nie odwodzili nas na swój sposób z progresji. W sposób czysto zamierzony.
Mnie niestety nauczyło samo życie. Jak to już kiedyś pisałem trzech znajomych gości stawiało w Victorii maxa na kolor (bo limit) i skończyło się to dla mnie słaaaabo, mówiąc enigmatycznie. A przez dłuuuuugi czas było tak fajnie. Nawet nie będę pisał jak fajnie żeby nie robić popeliny.
A potem, no cóż, kupiłem dwie talie kart (to oczywiście artystyczna przenośnia) i zacząłem od początku. Ale z dala od progresji.
Czy grałem źle, czy dopadł mnie czas, czy statystyka w sposób okrutny uparła się w tym dniu, czy wreszcie jak mawia mój znakomity kolega uruchomione zostały różne techniczne mechanizmy (głupota) ,to już tylko Bóg raczy wiedzieć.
Ale jak to mówią znajomi rzymianie Veni, Vidi, Vici.
To tyle
Pozdrawiam

Do góry
#20978 - 03/08/2002 14:15 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Witam!
Czy jest ktoś obecny na torze?
uQ$, potrafisz podać te 2 dowody? (nawet 1
), bo mam wrażenie, że nie.

A ja, nikogo nie namawiam do progresji, ani gry w kasynie i nigdy tego nie robiłem. Ale fakt, że czegoś nie potrafimy, nie oznacza, że jest to niemożliwe, a że ktoś potrafi (lub co najmniej tak twierdzi), że do tego zachęca innych.

Do góry
#20979 - 03/08/2002 15:00 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
Hej Wernychora

Nie chce mi się na ten temat już gadać, bo ciągle nie chcesz przyznac mi racji
Czas to zakończyć.

Z powodu upału moje argumenty były ostatnio nie najlepsze (te drobne 0,36).
Ale z tym US to sam się trochę wkopałeś, bo potwierdziłeś, że na moje pytanie o to ile zarobiłeś na JEDNYM typie, Ty ciągle odpowiadasz: "na KILKU ostatnich typach straciłem i zarobiłem...". A to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Urząd Skarbowy chciałby zobaczyć wszystkie Twoje rachunki, a nie te wybrane przez Ciebie.
Ile miałbyś pieiędzy, gdybyś ten jeden raz nie pojechał i nie zarobił?
Ile zarobi ktoś inny, kto pojedzie tylko ten jeden raz?
Chciałem wykazać wpływ tego JEDNEGO typu za 104j. na cały Twój bilans, ale Ty ciągle kręcisz.

Ale to już nie jest ważne.

Mówisz wszystkim, że masz kurę znoszącą złote jajka! Każdy chciałby to zobaczyć! Dzieci, bo wierzą w bajki, a dorośli bo w bajki już nie wierzą.
Niestety, ty jej nam nie pokażesz, bo jej nie zrozumiemy

Jak twierdzisz Twoja kura znosi Ci złote jajka, ale niestety...
Wernychora, Twoje jajka nie są złote, są tylko żółte .

Wyglądają podobnie, ale dopiero po długim czasie możesz się przekonać, że zaśmierdną.

Rafter też ma swoją kurę znoszącą złote jajka, ale chce swoją złotą kurę sprzedawać! Ciekawe dlaczego? Może coś wyczuwa ?

spokojnych wakacji
pozdrowienia
wuzz

Do góry
#20980 - 03/08/2002 15:26 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Cześć wuzz!
Miło widzieć, że powracasz do swojej średniej - podoba mi się to o jajkach (a swoją drogą, to odziedziczyłeś chyba po babci umiłowanie do analogii z jajkami ).

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]
Ile miałbyś pieiędzy, gdybyś ten jeden raz nie pojechał i nie zarobił?
[/qb][/QUOTE]Odpowiem krótko, cytatem z "Alicji w krainie czarów" : "Gdyby tak było, mogło by tak być, ale tak nie jest, czysta logika".

Dzięki za życzenia (niebawem się wybieram) i nawzajem!
Pozdrawiam!

Do góry
#20981 - 03/08/2002 15:33 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
takich trzech jak was dwóch to nie ma ani jednego chłopaki
i pamiętajcie że kura czasem zdycha... ze starości albo porywa ją lis :zobacz:

Do góry
#20982 - 03/08/2002 23:40 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Z tego co pamietam to od sierpnia Rafter miał pokazać symulację gry

Do góry
#20983 - 04/08/2002 01:28 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]Witam!
Czy jest ktoś obecny na torze?
uQ$, potrafisz podać te 2 dowody? (nawet 1
), bo mam wrażenie, że nie.
[/qb][/QUOTE]Dowód nie okazał się tak banalny jak początkowo sądziłem, ale wciąż mam nadzieję że tak. Ostatnio miałem trochę innych, pilniejszych zajęć, ale pamiętam o tym i postaram się to pokazać.

Do góry
#20984 - 04/08/2002 01:31 Re: RAFTER - progresja - JAHU 2
Kejsper Offline
old hand

Meldunek: 14/02/2002
Postów: 1096
Skąd: Jelenia Gora, Wroclaw, Cork(IE...
jaki czaaaaaaaaad! Czytam i chce wiecej! Nie przestawajcie chlopy - jestescie boscy!


Do góry
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Szuman, Akhu, alfa), 3612 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49