Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 ... 9 10 >
Opcje tematu
#738994 - 24/11/2006 14:12 Re: PP - wymogi.
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Quote:

1. 14honor88 - przestań beczeć jak małe dziecko i czytaj to co pisze. Cofnij się na pierwszą stronę i przeczytaj moje ostatnie posty.

2. Lart - dajcie już temu spokój, określił się że nie będzie prowadzić bilansów itp. i jego sprawa.

3. Lord D - niewykonalne technicznie.




Fro Lech - a czemu niewykonalne? Kazdy ma jakis kapital, zgadza sie - ale mozna powiedziec, ze wszyscy maja 100 % kapitalu - pomysl jak byloby superwygodnie dla przegladajacych, gdzyby zobaczyli: w tym i tym miesiacu powiekszylem kapital poczatkowy o X %, w porownaniu z poprzednim rokiem kapital poczatkowy urosl o ...% - wystarczylby jeden rzut oka by ocenic, czy ktos ma dobre czy zle wyniki - bylaby superporownywalnosc - kazdy, przynajmniej ci bardziej zaawansowani typerzy nie graja przeciez va banque tylko inwestuja jakis procent kapitalu czy nawet promil - jaki to problem dla typujacego podliczyc procenty i w nich wyrazic wynik? Kazdy moze na poczatku napisac jaki ma budzet na gre zeby wyeliminowac sytuacje ekstrawpłat i ,nowych żyć, nowych tematów' - przynajmniej dla osob dysponujacych wiekszym kapitalem na gre byloby to ekstra wskaznikiem skutecznosci danego gracza, co do segmentu ,dwuzlotowkowiczow, sytuacja jest rzeczywiscie nieco bardziej skomplikowana - ale oni moga przeciez podawac stawki w jednostkach (5 zl = 5 jednostek itp) - gdzie tu widzisz trudnosc?
PS Czy 14honor88 to 19marcin08? Uderzajaco podobna konstrukcja nickow
Moim zdaniem wyraznie trzeba zaznaczyc w temacie, kiedy przechodzi on do elity, gdyz zdarzalo sie w przeszlosci ze niektorzy po tym dostawali orgazmow, odbijalo im, grali byle co, pograzajac siebie a co gorsza wielu innych
Oczywiscie przed przeniesieniem do elity nalezaloby bezwzglednie pytac prowadzacego o zgode, zeby nie bylo potem sytuacji 'ja sie bardzo zdziwilem jak zobaczylem temat w elicie'

Do góry
Bonus: Unibet
#738995 - 24/11/2006 15:27 Re: PP - wymogi.
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Przede wszystkim nikogo nie zmusisz do podawania swoich stawek w ten sposób. Każdy ma swoje przyzwyczajenia czy sposoby przedstawiania ich.

Do góry
#738996 - 24/11/2006 18:19 Re: PP - wymogi.
Jankesi Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 399
Skąd: Leszno
Quote:

Quote:

Z jednym się nie zgodzę:
Quote:


Moja propozycja:
1. EPP-równe stawki w zakresie 1-10 jednostek.Bilans tygodniowy(sprawa umowna).Dopiero wtedy można by było porównać tych ,którzy zasługują, by tu się znajdować.




Nie wszyscy lubią pisać stawki w jednostkach. To może być uciążliwe. A o tym czy ktoś zasługuje na EPP zadecyduje jego bilans.




Elita ,ma być elitą.Jakieś zasady powinny obowiazywać.Sam kiedyś podawałem w złotówkach.Nawet teraz źle robię podając typy w równych jednostach ,co nie odzwierciedla tego, co faktycznie gram.Dlatego od nowego roku planuję stawkowanie w zakresie 1-10j.Przecierz pod każdą jednostkę każdy może sobie podstawić odpowiednią ilość zer




Z tym to się zgodzić nie mogę. Całkowicie nie rozumiem grania jednostkami. Przecież wpłacam do danego buka złotówki (euro), gram za złotówki (euro). Po co mam dodaktowo tracić czas na przeliczanie na jednostki??? Gram już około 6 lat i nigdy tego nie robiłem - dla mnie to zwykła strata czasu.
Jeżeli chodzi o porównania - wystarczy spojrzeć w staty danego usera. Jeżeli ma dodatni bilans ( jaki procent - wszystko można ustalić ) i spełnia odpowiednie kryteria to czemu ma nie być EPP. Czy tylko daltego że nie gram jednostkami ... ???

Do góry
#738997 - 24/11/2006 18:50 Re: PP - wymogi.
Big Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/03/2004
Postów: 2729
Skąd: Toruń
Może niech się wypowiedzą Ci ,którze w tej chwili podają stawki w dużych kwotach, ile razy ktoś wchodził z buciorami do tematu ,czy też na priv z zarzutem kłamstwa ,sam tego kiedyś doświadczyłem ,więc stwierdzam, że nie jest to przyjemne.

Do góry
#738998 - 24/11/2006 19:42 Re: PP - wymogi.
Jankesi Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 399
Skąd: Leszno
Przede wszystkim z gówniarzami którzy z buciorami włażą do tematu nie ma sensu dyskutować! A jeżeli ktoś nie wierzy to raz czy dwa wkleić skan. Uwierzy czy nie &#8211; jego sprawa a nie danego usera.

Do góry
#738999 - 24/11/2006 19:42 Re: PP - wymogi.
nowik Offline
addict

Meldunek: 08/03/2006
Postów: 598
Skąd: GG 346319
Jeśli wszyscy będą podawać zysk w jednostkach oraz yield , to łatwiej byłoby ocenić , kto ma jaką skuteczność - w końcu każdy z nas dysponuje innym kapitałem na grę - podając zysk w jednostkach i yield łatwiej jest porównać poszczególnych typerów , niż rzucając jakimiś kwotami np. 5 zł , 20 zł etc.

Co do zmian - uważam , że idą w dobrym kierunku - pozbędziemy się przypadkowych tematów w rodzaju "pewki suchym ryjem"...które wiadomo jak się kończą. Jeden user - jeden temat i w końcu będzie jakaś ciągłość - irytujące było zakładanie przez typerów po kilka tematów i porzucanie ich jak coś nie wyszło.Jedyne odstępstwo może być przy tematach prowadzonych przez dwóch lub więcej typerów wspólnie.

Do góry
#739000 - 24/11/2006 21:57 Re: PP - wymogi.
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
Quote:

Może niech się wypowiedzą Ci ,którze w tej chwili podają stawki w dużych kwotach, ile razy ktoś wchodził z buciorami do tematu ,czy też na priv z zarzutem kłamstwa ,sam tego kiedyś doświadczyłem ,więc stwierdzam, że nie jest to przyjemne.




Kilka bierzacych skanow zalatwia sprawe i zamyka usta niedowiarkom.Ja osobiscie nie potrzebuje zadnych skanow , odrazu widze czy prowadzacy temat gra realnie czy wirtualnie i jestem za zachowaniem dowolnych stawek(jesli ktos chce niech je podaje w jednostkach jesli nie w pln'ach)

Do góry
#739001 - 24/11/2006 22:04 Re: PP - wymogi.
Big Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/03/2004
Postów: 2729
Skąd: Toruń
Hmm....panowie ,na jaką sumę mam wystawić skan,na jaką?mogę na każdą ...jaką kto zechce

Do góry
#739002 - 24/11/2006 23:21 Re: PP - wymogi.
Jankesi Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 399
Skąd: Leszno
Quote:

Hmm....panowie ,na jaką sumę mam wystawić skan,na jaką?mogę na każdą ...jaką kto zechce




za stary już jestem żeby wdawać się w kłótnie kończąc ten wątek powiem tylko tyle - jednostki czy plnny - to moim zdaniem nie powinno być zapisane w regulaminie PP czy EPP.
Jak napisał Vendetta - czasami od razu widać kto gra wirtualnie a kto nie

Do góry
#739003 - 25/11/2006 00:01 Re: PP - wymogi.
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Gdy powstawała idea epp, jakiś czas temu również dyskusja była bardzo podobna, jedni chcieli tego, inni tamtego, bla bla, wiadomo nikomu się nie dogodzi, byly dywagacje, byly sondy, miało być dobrze wyszło jak widać średnio, zmiany są potrzebne, to fakt, ale na pewno nie dojdziemy do konsensusu, bo ile ludzi tyle opini.

Moim zdaniem moderatorzy powinni w swoim gronie przedyskutować wszelkie pomysły, dojść do jakiegoś sensownego wniosku i wdrożyc to w życie.

moim zdaniem
- w Elicie powinny być tematy które podlegają pewnym restrykcjom, a posiadacze tych topików powinni ścićle przestrzegać tych reguł, jesli oczywiscie chcą być w epp, (przejrzyste prowadzenie tematu, tygodniowe bilanse i miesieczne gruntowne podsumowania, plusowe wyniki itd.)
- w PP należy zachować również jakiś porządek, mozna by przechrzcić go na Tematy ze statystykami, gracze prowadzili by w nich statystyki, z nadzieją awansowania do elity
- utworzyc trzeci dział "wolna amerykanka", pełnił by funkcje dzisiejszego private picks, w których były by tematy osób które nie chcą być w elicie, nie chca prowadzić statystyk, pokazywac stanu portfela itd itp, dział jest potrzebny ponieważ, każdy user jest niezależny, powinien mieć własną wole, a nie można mu niczego narzucać.

taki jakby drzewkowy schemat prawdopodobnie załatwił by sprawę, bo przecież jesli ktos chce podawac swoje typy, wylacznei dla swojej przyjemnosci, nie chce robic statystyk to nie mozna mu tego zabronić !

- zmiana trybu na jednostkowy jest jak tu pare osób wczesniej pisała nietrafna i totalnie bez sensu

- lord devastator pisał o tym żeby każdy user miał jakąś wirtualną kwotą i nię zarządzał, moim zdaniem jest to świetny pomysł, ale tylko wtedy gdy założy się inny temat, dla graczy którzy chcieli by się zmierzyć z własnym "ja" lub z przeciwnikami, przydał by się taki dział, ponieważ daje głowe że bardzo duży odsetek ludzi gra wirtualnie, tam mogli by sobie "potrenować"

meritum:
elite picks - twarde zasady
private picks - podsumowania i chęć "awansu"
wolna amerykanka - bez ograniczeń
wirtualny stan konta - proba zarządzania kontem

kazdy moglby wybrac co jest dla niego odpowiednie i nie rodziły by się nie potrzebne konflikty, proste !

Do góry
#739004 - 25/11/2006 07:35 Re: PP - wymogi.
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Napewno kolejny dział typu "wolna amerykanka" czy coś w tym stylu nie powstanie. Wtedy reforma PP nie miała by w ogóle sensu ,w której właśnie chodzi o wyeliminowanie tematów typu "za 2zł lece na hawaje" ,"gram za wszystko" itp. ,które mają to do siebie ,że szybko niestety się kończą ,a user zakłada kolejny ,i kolejny itd.

Nikt nie napisał ,że w PP będzie trzeba prowadzić dokładne statsy z yieldem itp. Bilans mile widziany oczywiście ,ale jak ktoś nie będzie chciał to trudno. Ktoś chce "awansować" szczebel wyżej ,takowe musi posiadać. Proste...

Do góry
#739005 - 25/11/2006 09:46 Re: PP - wymogi.
Big Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/03/2004
Postów: 2729
Skąd: Toruń
Obserwuję to forum od 2002 r i widzę ,że od tamtej pory nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o zakładania nowego tematu po krótkich niepowodzeniach.Tak było i tak będzie.W tym bigosie PP naprawdę są wartościowi ludzie i trzeba im stworzyc odpowiednie warunki ,by sie dalej rozwijali.Jeżeli do tego bigosu wrzuci się kilka muchomorów i sromotników, jest to niestrawne.
Co jest w tym złego, by przesiać ziarno od plew?Nie będzie trzeciego działu,dalej będzie trwał ten cyrk.
Świat jest tak urządzony ,że muszą istnieć pewne prawa ,pewne porządki.
I faktycznie tak jest ,że jeszcze się taki nie narodził,co by wszystkim dogodził.

Do góry
#739006 - 25/11/2006 10:58 Re: PP - wymogi.
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Big ,dlatego powstał dział EPP ,aby wartościowi ludzie ,o ile chcą mogli tam sobie prowadzić temat ,a kolejnego działu nie ma sensu zakładać.


Co do dyskusji na temat stawkowania 1-10j. jestem jak najbardziej na tak. Przecież wtedy widzimy wyznacznik ,jak dany typer ocenia szanse powodzenia danego zdarzenia w skali. A jak ktoś poda suchą stawkę np. 100 zł ,nic nam to nie mówi. Jednak ,żadnych takich wymogów wprowadzać nie będziemy. Typerzy sami muszą nauczyć się takiego stawkowania...

Do góry
#739007 - 25/11/2006 12:48 Re: PP - wymogi.
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Zauważ, że niektórzy grają płaską stawką. To przy każdym kuponie będzie pisał 1/10?

Do góry
#739008 - 25/11/2006 12:53 Re: PP - wymogi.
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
W kazdym powaznym serwisie bukmacherskim typy podaje sie w jednostkach n/10. Wtedy jest wszystko jasne. Jesli chodzi o stawkowanie "pieniezne", to dla kogos 100pln to bedzie caly budzet a dla kogos innego 1%. W PP wg mnie powinna byc dowolnosc stawkowania, ale w EPP sztywne zasady: jednostki, podsumowania, statystyki, yield.

Do góry
#739009 - 25/11/2006 12:56 Re: PP - wymogi.
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Gram realnie i te wasze jednostki mam głęboko w ....
Mogę być w dziale archiwalnym ważne,że ja tam trafię hehe bo robię to dla siebie a te jednostki są śmieszne.

Do góry
#739010 - 25/11/2006 13:41 Re: PP - wymogi.
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
No proszę jaki ton wypowiedzi, a mi zarzucałeś, że jest niegodny studenta. Kolejny histeryk .

Do góry
#739011 - 25/11/2006 13:48 Re: PP - wymogi.
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Mały OT: czy nagle większości przestało zależeć na czymkolwiek?
Czy to forum ma służyć jako dziennik typerów?
Każdy ma wszystko w dupie, za przeproszeniem, buntują się przeciwko wszystkiemu (a nowym regulacjom to juz w szczególności)...
[/OT]
Fro - wprowadźcie te zmiany i ich przestrzegajcie to będzie połowa sukcesu. Reszta się przyzwyczai.
Pozdrawiam!

Do góry
#739012 - 25/11/2006 13:48 Re: PP - wymogi.
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
Te jednostki sa smieszne ! ja wole podawac stawki w PLN i tego nie zmienie a pozatym szkoda czasu na przeliczanie na jednostki.Podsumowania owszem powinny byc ale z tego co widac nie wszyscy je lubia robic!ja wole gdyz wiem na czym stoje! a odnosnie jednostek to teoretycznie mozna by sie przyzwyczaic do nich ale wole PLN. a i tak w EPP pewnie "uchwalicie" jednostki wiec lipa :/

P.S. wkurzajace jest jak ktos podaje w jednostkach bo nie wiem za ile PLN realnie gra! jak sa PLN to przynajmniej widac kto gra jak czy konkretnie czy srednio czy za 2 zl

KAzdy ma swoje zdanie, ja mam takie i sie wypowiedzialem a jak ktos chce to niech komentuje

Do góry
#739013 - 25/11/2006 13:51 Re: PP - wymogi.
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
aha i taka prawda ze jak bedzie tam jakis regulamin nowy "uchwalony" a co najwazniejsze bedzie PRZESTRZEGANY to i tak wiekszosc sie przyzwyczaji bo wiekszosc to "nałogowcy bukmacherki" hehe,

Do góry
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 ... 9 10 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, rafal08, VVega, burbon, latajaca_holenderka), 3198 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581560 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49