Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#810325 - 25/12/2006 19:39 Turniej Spengler Cup
pablik1 Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2005
Postów: 829
Skąd: WhiteStok
Witam juz jutro startuje kolejna edycja pucharu !
Davos-Eisbaren
Team Canada-Mora
Czekamy na opinie , i oczywiscie typy <tylko bez procentow>

Do góry
Bonus: Unibet
#810427 - 25/12/2006 20:51 Re: Turniej Spengler Cup [Re: pablik1]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
No to trzeba by cos wiecej przyblizyc:
Oto rozklad jazdy.
Spielplan / Resultate:


Dienstag, 26. Dezember 2006
Eisb. Berlin - Davos 15:00 Uhr
Team Canada - Mora 20:15 Uhr

Mittwoch, 27. Dezember 2006
Mora - Khimik MO 15:00 Uhr
Davos - Team Canada 20:15 Uhr

Donnerstag, 28. Dezember 2006
Davos - Mora 15:00 Uhr
Eisb. Berlin - Khimik MO 20:15 Uhr

Freitag, 29. Dezember 2006
Khimik MO - Team Canada 15:00 Uhr
Mora - Eisb. Berlin 20:15 Uhr

Samstag, 30. Dezember 2006
Team Canada - Eisb. Berlin 15:00 Uhr
Khimik MO - Davos 20:15 Uhr

Sonntag, 31. Dezember 2006
F I N A L 12:00 Uhr

Do góry
#810435 - 25/12/2006 20:55 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków

Do góry
#810439 - 25/12/2006 20:56 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków


Edited by vonseb (26/12/2006 07:31)

Do góry
#810591 - 25/12/2006 22:39 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
W tym roku to prestizowa 80-ta edycja turnieju Sprengler Cup - jak widac mocno prestizowo podchodza gospodarze z Davos lidera szwajcarskiej ekstraklasy, ktorzy i tak mocny sklad wzmocnili przez 2 swietnych napastnikow Oleg Petrov ( 7 w klasyfikacji kanadyjskiej calej ligi ) z 38 pktami ( 8+30 ) i Somervuori ( 3 strzelec druzyny Ambri ) 9+12 .

Rowniez po ciekawe wzmocnienia siegnela ekipa Niedzwiadkow z Berlina: Monnet to 2 punktujacy ekipy Fribourga (4+19 ),a Reuille strzelil juz 9 goli dla Lugano w tym sezonie. Eisbaren ostatnio w niezlej formie wspieli sie w lidze niemieckiej na 6 miejsce.

Ciekawy sklad z dobrymi graczami jak na format europejski zebral Team Canady: Harperger (13+13), Pittis (11+23), J.Wright ( 9+13), Gardner ( 5+17), Roest ( 9+26), Law ( 13+20) czy Maneluk

Dla porownania nasz SuperMario na ta chwile ma 13+15.

Khimik to z kolei obecnie 3 zespol bardzo silnej ligi rosyjskiej ustepujacy dotychczas w lidze tylko zespolom z Omska i Kazania.

Mora to 10 zespol ligi szwedzkiej.

Do góry
#810615 - 25/12/2006 23:33 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów
Czyli opierajac sie na informacji Vonseba wynika ze mozna zaryzkowac zagranie Team Canady który zmontował ciekawy skład z Mora po kursie 1,6 (STS)???

Do góry
#810693 - 26/12/2006 09:07 Re: Turniej Spengler Cup [Re: aker]
Black_Hunter Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 2652
Kanada-Mora 2 5.0

Druzyna mory to beniaminiek rozgrywek szwedzkiej Elitserien.
Obecnie zajmujaca 10 miejsce w tabeli.Obecnie ta ekipa zlapala wiatr w zagle w lidze wygrywajac z bardzo wymagajacymi rywalami.

Mora-Modo 3-2
Mora-Hv 7-2
Mora-Timra 3-1


W sladzie druzyny Mory wystepuje obecny lider klasyfikacji strzelcow Elitserien i wicelider klasyfikacji kanadyjskiej znakomity Pavel Brendl ktory jak pokazaly mecze ligowe potrafi praktycznie sam roztrzygac losy meczow.Niewiele umiejetnosciami ustepuje mu niedawno pozyskany przez More jego rodak Czech Miroslav Blatak oraz jednen z najlepszych obroncow ligi rowniez czech znany z wystepow w lidze finskiej Ivan Huml.Sklad Mory uzypelnia finska kolonia ( 7 Finow ) o raz 2 Kanadyjczykow w tym znakomity Eric Beaudoin oraz Rayan Jardine oraz mlody Norweg Bastiansen, Anders.
Mora to bardzo ciekawa druzyna dodac trzeba za na poczatku sezony byli nawet liderem Elitserien, ich glowna sila jest zgraniei bardzo dobra gra w power playu.

Co do Kanady a raczej Teamu Kanady zlozonego wylocznie z "europejskich Kanadyjczykow" to mam do tej druzyny mieszane uczucia. Pamietyami ich remis 3-3 z Chorwacja czy blamaz ze Slowenia 2-5. W tym zespole wystepuje ciogla rotacja, absolutnie nie mozna tu mowic o jakimkolwiek zgraniu, faktem jest ze to gracze Kanady "ciagna" europejskie ligi szczegolnie niemiecka szwajcarska i austriacka ale nie mam zaufania do tej druzyny.

Mamy tutaj dobrze umotywowana bedaca w dobrej formie srednia druzyne ligi szwedzkiej i zawodnikow Kanadysjkich bo nie reprezentacje Kanady i grzechem byloby nie sprobwac @5.

Powodzenia:)

Do góry
#810734 - 26/12/2006 10:14 Re: Turniej Spengler Cup [Re: Black_Hunter]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
WLasnie spojrzalem na program POLSAT SPORT EXTRA a tam relacje na live-iku z Pucharu Sprenglera ! ! !
o 15.00 Davos - Eisbaren
o 20.15 Team Canada - Mora

Do góry
#810953 - 26/12/2006 12:25 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Ja dzis zagralem
Davos - Eisbaren 1 6/10
Na gospodarzy mecze otwarcia z reguly padaly ich lupem , sa w dobrej formie i nie powinni zawiesc wlasnych kibicow. Od paru juz lat mecze otwarcia z udzialem gospodarzy wygrywala ekipa z Davos.

Team Canada - Mora no bet
Sklonilbym sie na jedynke, ale troszke maly kurs na Kanade. Tradycja "nakazuje" wygrana Teamu Canady aby od poczatku zdobywac punkty do awansu do finalu( potyczki finalowe to najczesciej Team Canada z godpodarzami z Davos ). Przy takim kursiku poczekamy, zobaczymy.

Do góry
#812665 - 27/12/2006 09:13 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
Black_Hunter Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 2652

No i zgodnie z przewidywaniami Mora postawila Kanadyjczykom ciezkie warunki...mecz zakonczyl sie remisem, niestety nie trafilem tego meczu, ale mam nadzieje ze osoby majace grac na Kanade ostatecznie sie rozmyslily:)takze sa w jakims sensie wygrani:)

Khimik Mytishi: Mora 1 kurs ????

"Chemicy" to objawienie sezonu rosyjskiej SuperLigi. Graja doprawdy znakomicie, dosc powiedziec ze na ostatnie 16 meczy w lidze przegrali zaledwie 1
Ich glownym atutem jest doskonala gra obronna , moim zdaniem jedna z najlepszych w calej lidze. Nie bede sie rozpisywal na temat skladu ekipy rosyjskiej bo powiem szczerze nazwiska tam wystepujace nie wiele mi mowia. LIga rosyjska jest o ile nie najsilniejsza to jedna z najsilniejszych w Europie i nie chce mi sie wierzyc ze w konfrotnacji ze sredniakiem ze Szwecji dodatkowo obciazonym jeszcze wczorejszym meczem Rosjanie nie pokusza sie o zwyciestwo.
Tyle ode mnie:)

Do góry
#812690 - 27/12/2006 10:04 Re: Turniej Spengler Cup [Re: Black_Hunter]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Ja dzis krotko

Davos - Team Canada 1 2,20 ( np Toto-mix ) 5/10
Davos wczoraj od poczatku kontrolowalo mecz z Miskami. Grali ladnie naprawde ladnie, widac bylo zgranie no i ta wpaniala publika ! Doping byl jak na meczyk hokejowy naprawde SUPER. Mecz bedzie z gatunku prestizowych , do tego bardziej wypoczeci beda gracze Davos, i to o dobre pare godzin.

Siegnalem w historie 4 ostatnich meczow w pucharze Spenglera i z reguly w rundzie zasadniczej zwyciezala druzyna Teamu Canady po karnych 2 razy i po razie w regulaminowym czasie Team Canady i Davos. Ale tym razem mecz ten jest grany stosunkowo we wczesnej fazie turnieju i jego zwyciezca moze byc juz bardzo blisko finalu i np odpuscic jakis ostani meczyk w fazie zasadniczej. Warto sie wiec potrudzic.

Khimik - Mora 1 ale po kursie minimum 1,65 6/10

Khimik jeszcze nie gral wiec ciezko ich oceniac. Natomiast jak napisal Black Hunter sila ich ligi jest jedna z najlepszych w Europie a sami zajmuja przeciez 3 miejsce.
Mora jakos mnie wczoraj nie przekonala ( choc ogladalem tylko fragmenty) to raczej Team Canady dyktowal warunki.
Mora grala wczoraj bez swojego najlepszego gracza i strzelca P.Brendla ( ciekawe czy ma kontuzje czy byl oszczedzany bo przyjechal z zespolem do Davos),a kontuzji doznal 1-szy bramkarz M.Ramo choc Pitkamaki w niczym mu nie ustepuje ( wczoraj przy karnych byl jednak troszzke malo rozgrzany wszak gral tylko 13 mniut). Za ten turniej moga droga zaplacic w lidze szwedzkiej.

Do góry
#812866 - 27/12/2006 13:21 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
Homraj Offline
old hand

Meldunek: 20/08/2006
Postów: 982
Skąd: gdzieś w Afryce
dołaczam sie do słów poprzedników i mój dziewiczy typ na tegorocznym Spengler Cup to:

Khimik MO 1,615

hmmmm generalnie zajmuje sie przede wszystkim NHL choć jako nałogowiec hokeja jakąś tam wiedze (raczej ogólną) o sytuacji w ligach europejskich niby mam. Nie jest ona jednak na tyle dalekosiężna aby zająć sie analizą składów Mory czy Khimiku.
Oglądałem za to wczorajszy występ Szwedów w meczu przeciwko Kanadyjczykom. Generalnie Mora grała dosyć słabo. Czasami nawet do tego stopnia że mając przewage 5 na 3 nie potrafili faktycznie oddawać strzałów na brakme Team Canada. Fakt że dotrwali do koarnych mogą zawdzięczać własciwie tylko i wyłącznie zupełnie rozregulowanym i chyba nie do końca skoncentrowanym graczom Kanady a także świetnej postawie Mikko Ramo w bramce.
Kilka słukpów, poprzeczka, złe przyjęcia krazka czy nawet nie trafianie w gume wyłożoną przed pustą bramke - to znaki firmowe hokeistów z Klonowym Liściem na piersi we wczorajszej potyczce.
Szwedzi ograniczali sie w większości przypadków tylko do kontrataków.
Druga sprawa- nie wiem czy zagra dzisiaj dla Mory ich najlepszy zawodnik- król strzelców Elitserien- Pavel Brendl, ale że More czekają chyba w lidze jakieś baraże, szanse na jego występ raczej niewielkie. Myśle że Szwedom bardziej zależy na utrzymaniu niż uniknięciu na przykład ostatniego miejsca w Spengler Cup

Khimik jeszcze nie grał więc nie wiem w jakim nastawiemiu zjechali do Davos Ruskie. Mając jednak na uwadze ich poczynania w ligze i wczorajszy mecz Mory, nie wydaje mi sie aby Szwedzi byli w stanie uniknąc porażki.

Stawka umarkowana bo gdy mamy do czynienia z Rusinami to zawsze jakiś wał może sie pojawić.
powiedzmy że jakieś 4/10.

pozdrawiam

Do góry
#812971 - 27/12/2006 14:41 Re: Turniej Spengler Cup [Re: Homraj]
szpila1910 Offline
enthusiast

Meldunek: 16/09/2005
Postów: 307
Skąd: Radom
... chyba wspomniany wał nadciąga!:) Khimiki przegrywają 1 tercję 0:1! ...czy dadzą radę ? .oby!

Do góry
#813186 - 27/12/2006 16:29 Re: Turniej Spengler Cup [Re: szpila1910]
silvah Offline
old hand

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 928
no i ruscy przegrali tak jak sie spodziewalem..niestety w tej lidze to mocny byl magnitogorsk rok temu teraz wszyscy sa przecietniakami niestety nie zagralem tego meczu a szkoda! co do drugiego meczu wydaje mi sie ze kanada go nie przegra wczoraj ogladalem poltota tercji meczu dawos i nie pokazali nic wielkiego imho kanada zaprezentowala sie "pewniej" jak dla mnie dzisiaj x2 tylko dlatego ze dawos jest gospodarzem

Do góry
#813196 - 27/12/2006 16:35 Re: Turniej Spengler Cup [Re: silvah]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Ruscy - dzis chcacy, czy nie chcacy zagrali taka padake. Jak na 3 zespol ligi rosyjskiej to naprawde obciach. Byli wolniejsi, strasznie schematycznie rozgrywali krazek, ze 3 razy tracili na wlasnej polowie krazek przy wyprowadzeniu gorzej niz juniorzy, wlasciwie nie strzelali chcac prawie wjechac do bramki - jedyne w czym byli lepsi to w bezsensownych faulach i troche brutalniejszej grze. A i Brendla u szwedow zagral jak widac - wczoraj oszczedzany nie przyjechal na wycieczke i dzis strzelil b.wazna bramke na 2-0.

Do góry
#814503 - 27/12/2006 21:21 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
silvah Offline
old hand

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 928
tak jak sie spodziewalem kanada wygrala i dla mnie jest pewna jedynka w turnieju, na drugim miejscu widze more, davos na 3 ale jutrzejszy mecz davos mora ciezko bedzie wytypowac - mora lepsza ale davos u siebie...natomist w drugim meczu prawdopodobnie wygrana ruskich

Do góry
#814587 - 27/12/2006 22:17 Re: Turniej Spengler Cup [Re: silvah]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Szkoda ze niestety Polsat Sport najciekawsze spotkanie z fazy wstepnej turnieju nie nadal na zywo ( retransmisja bedzie po 0.00 ). Troszke ciezko na sucho oceniac ale mecz mial zaskakujacy przebieg najpierw po 2'15 sek 2-0 dla Davos , po czym w 8'33 sek juz bylo 2-2. Jednak przelomowe bramki na 3-2 i 4-2 w przeciagu 33 sekund gracze Teamu Canada zdobyli grajac w przewadze 5 na 3 i 5 na 4 .
Okazuje sie jednak ze zaciag kandyjski na ten turniej wyglada niezle, a i statystyka z ostatnich lat wciaz po stronie "Klonowego Liscia".
Warto zeby ktos sie poswiecil i ogladnal meczyk \:\) i napisal jak to wygladalo.

A ja jutro konsekwentnie:
Davos - Mora 1 kurs: ?
Obie druzynki pograly juz po 2 mecze , dla obu bedzie to zapewne meczyk o wejscie do finalu. Mora wczoraj zle wizualnie( ale to moze Kandole takie silne ) ale wynikowo nie tak najgorzej ( 1 pkt zdobyli ), dzis dobrze i konsekwetnie ( ale 3 druzyna ligi rosyjskiej zagrala naprawde totalna padake ) . Davos wczoraj b.dobrze ( ale to zapewne "niedzwiadki" slabe ), dzis ( ?) . Ja kosekwentnie na gospodarzy liczac ze jednak bardziej bedzie zalezalo im na finale ( i nieodpuszcza ani troszke ), w dalszej perspektywie Mora ma wszak walke o utrzymanie w lidze, a Davos moze tylko zajac gorsza pozycje przed play-offem. Wazne zeby taki turniej nie okupic kontuzja.

Eisbaren - Khimik no bet

Do góry
#815130 - 28/12/2006 10:13 Re: Turniej Spengler Cup [Re: vonseb]
Black_Hunter Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 2652
Witam:)

Widzac dzis kurs na More @3 jestem sklonny znowu na nich zagrac:)

Jezeli Mora bez Brendla ktory moim zdaniem stanowi polowe wartosci druzyny ( gol i 2 asysty z Himikiem ) remisuje z Kanada 3-3 a Davos w najsilniejszym skladzie dostaje baty 3-6 to kurs.... na More wydaje sie mocno przeszacowany.
Moze to proste rozumowanie i nieco zabawne:)ale po wczorejszym zabawnym wyniku Himiku jestem sklonny to zagrac:)

Himik dzis bedzie bronil honoru z Eisbarenem. Nie wiem jezeli oni ten mecz przegraja to doprawdy trudno mi bedzie zrozumiec ich 3 miejsce w lidze...

Zagram Himika i More x2.POzatym pomysle o overach.

Do góry
#815240 - 28/12/2006 11:41 Re: Turniej Spengler Cup [Re: Black_Hunter]
silvah Offline
old hand

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 928
zgadzam sie z typami mam tylko jedno ale a mianowicie to ze davos u siebie braki w umiejetnosciach nadrabia walecznoscia imho w tym meczu wszystko moze sie zdarzyc

Do góry
#815271 - 28/12/2006 12:08 Re: Turniej Spengler Cup [Re: silvah]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Davos-Mora typ 1 kursd 1.75
Nie wyobrazam sobie innego wyniku jak wygrana gospdarzy w tym meczu , traktuja ten turniej bardzo powaznie ,i dzisiaj graja arcywazny mecz w ktorym dadza z siebie wszystki i ograja druzyne Mory , ktora nie gra wielkiego hokeja na tej imprezie , wyniki dotychczas osiagniete nie wspolgraja idealnie z ich gra , choc zapewne prezentuja sie nie zle , co mysle dla wiekszosci jest zaskoczeniem ! Wg mnie skonczy sie dzisiaj dzien dziecka dla Mory i przegraja , sa na pewno druzyna slabsza od Szwajcarow i mam nadzieje ze dzisiaj sie to potwierdzi , gospodarz górą !!!!
Eisbaren-Khimki typ 2 kurs 2.00
Nie mam tu nic do powiedzenia , wczoraj ruscy chyba mysleli ze wyjda na lod i bedzie po meczu ... jak ktos wspomnial walcza o honor i zmazanie WIELKIEJ PLAMY po wczoraj , jak bedzie to sie okaze .. nic madrego tu nie wymysle !

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, akagi, 11kera11, ElNinho[mmdea], Sensei, Maxi), 3338 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581657 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49