Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#818582 - 29/12/2006 21:09 Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą.
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
Trochę szperałem w sieci w poszukiwaniu fajnych sportowych sklepów internetowych, ale w sumie niewiele znalazłem
Dosyć dobrą ofertę ma http://www.citysport.com.pl
Czy znacie podobne sklepy? Nie chodzi koniecznie o rzeczy Reebok, Adidas itd. ale nie szukam też sklepów z bluzami po 30 zł.

Na allegro w sumie niewiele ciekawego można znaleźć. A tak przy okazji znacie może jakieś adresy sklepów z amerykańską odzieżą, które sprzedają w Polsce? Wiem, że np. w http://www.top-trendy.com/ jest możliwość zamówienia czegoś zza oceanu.

W obu przypadkach chodzi mi głównie o bluzy, koszulki.

Podajcie jakieś namiary, proszę \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#819579 - 30/12/2006 11:37 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: GBocian]
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
może jednak ktoś ma jakieś ciekawe adresy? \:\)

Do góry
#820673 - 30/12/2006 17:01 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: GBocian]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Wkurza mnie strasznie w Polsce taka rzecz: dlaczego ciuchy sa takie drogie? Bylem w USA i tam kupowalem mase ciuchow w normalnych cenach. W outletach ( w Polsce malo popularny taki rodzja sklepow) wszystko jest naprawde tanie. Ciuchy z Nike, Reebok kupowalem za smieszna kase. W cenie marnych ciuchow np. z Reserved itp w USA kupowalem sobie ciuchy z Calvina Kleina, Ralpha Laurena czy Tommy Hilfigera. A w Polsce to drogie jak cholera. Taka marka jak Hilfiger w USa jest srednia i nic nadzwyczajnego. Nastomiast w Polsce to wyzsza polka niemal jak Armani.
W USA zarabiaja duzo wiecej a ciuchy tansze, nie wspomne o elektronice i samochodach.

Co do tematu: omijalbym allegro. Zdecydowana wiekszosc ciuchow podrobki, najczesciej stare kolekcje. Nawet te drogie czesto sa podrobkami. Poza tym ciuchy w USA sa innych rozmiarow: tzn w reeboku kupowalem koszulki w rozmiarze L a w Polsce to XL nawet czesto sa male na mnie. Miedzy markami tez sa roznice. W RL XL jest mniejsze np. niz L w Hilfigerze. Dlatego trzeba uwazac na te oznaczenia S,M,L,XL bo czesto sie roznia duzo od tego mamy w POlsce.

Do góry
#821188 - 30/12/2006 18:18 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: rivex]
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
Dokładnie tak to wygląda...

Do góry
#821926 - 30/12/2006 23:54 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: rivex]
Kuba88 Offline
addict

Meldunek: 23/02/2005
Postów: 681
Originally Posted By: rivex
Wkurza mnie strasznie w Polsce taka rzecz: dlaczego ciuchy sa takie drogie? Bylem w USA i tam kupowalem mase ciuchow w normalnych cenach. W outletach ( w Polsce malo popularny taki rodzja sklepow) wszystko jest naprawde tanie. Ciuchy z Nike, Reebok kupowalem za smieszna kase. W cenie marnych ciuchow np. z Reserved itp w USA kupowalem sobie ciuchy z Calvina Kleina, Ralpha Laurena czy Tommy Hilfigera. A w Polsce to drogie jak cholera. Taka marka jak Hilfiger w USa jest srednia i nic nadzwyczajnego. Nastomiast w Polsce to wyzsza polka niemal jak Armani.
W USA zarabiaja duzo wiecej a ciuchy tansze, nie wspomne o elektronice i samochodach.

Co do tematu: omijalbym allegro. Zdecydowana wiekszosc ciuchow podrobki, najczesciej stare kolekcje. Nawet te drogie czesto sa podrobkami. Poza tym ciuchy w USA sa innych rozmiarow: tzn w reeboku kupowalem koszulki w rozmiarze L a w Polsce to XL nawet czesto sa male na mnie. Miedzy markami tez sa roznice. W RL XL jest mniejsze np. niz L w Hilfigerze. Dlatego trzeba uwazac na te oznaczenia S,M,L,XL bo czesto sie roznia duzo od tego mamy w POlsce.
i to jest własnie paradoks ;/

Do góry
#821948 - 31/12/2006 00:07 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Kuba88]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Ok, z tym że jesli chodzi o ciuchy na Allegro, jest ich wybór niemały i większośc jest oryginalna. Ceny również są bardzo korzystne w porównaniu do Polskich sklepów. Nie tak dawno jakiś gość sprzedawał kilkadziesiąt nowych, oryginalnych, bardzo ciekawych T-shirtów.

Co Ci po wysyłce z USA, jak drugie tyle policza Ci za paczkę, a do tego możesz mieć jeszcze kłopoty z celnikami ?

Do góry
#822270 - 31/12/2006 08:52 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
Ale Allegro to chyba nie jedyne rozwiązanie? Na pewno korzystacie ze sklepów internetowych z taką odzieżą. Jakieś adresy?

Do góry
#822313 - 31/12/2006 09:51 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: GBocian]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Originally Posted By: GBocian
Ale Allegro to chyba nie jedyne rozwiązanie? Na pewno korzystacie ze sklepów internetowych z taką odzieżą. Jakieś adresy?


Ja przywożę sobie ja po prostu z UK. Powtórzę jeszcze raz: Allegro jest w Twoim przypadku zdecydowanie najlepszą opcją - ogromna większość ciuchów to oryginały (z wyjątkami takimi jak np. polary i kurtki znakomitej amerykanskiej firmy North face), a do tego są one często w niewiele wyższych cenach niż w Anglii. Przykładowo T-shirt, ktory kosztuje tam 30 PLN, mozesz dostac na Allegro za 45, a w polskim sklepie cena będzie wynosić pewnie minimum 80 zł.

Do góry
#823046 - 31/12/2006 15:35 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Na allegro oryginały?! Rzadkość

Do góry
#823059 - 31/12/2006 15:47 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: kfjatek]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
No z tym stwierdzeniem, ze oryginaly to smieszne troche. Moze jeszcze 95% perfum to oryginaly?
Moj kumpel lubi luksusowe ciuchy i sie zna na tym bardzo dobrze. Planowal kupno na allegro niektorych ciuszkow ale sie przyjrzal dokladnie i doszedl do wniosku, ze zdecydowana wiekszosc to podrobki. Decyduja male szczegoly: np. rodzaj metki lub guziki. Jesli sie nie znasz zbyt dobrze to wydaje sie, ze oryginal ale rzadko tak jest. Sam ostatnio przegladalem allegro i szybko zauwazalem co podrobka a co nie.
Mowie tu o drozszych ciuchach. Nie wiem jak w przypadku Nike, Adidas itp.
Dlatego przed kupnem a allegro zalecam duza czujnosc. Ja takiego czegos nie lubie bo wole przymierzyc wczesniej. Sam wiem jak kupowalem: bralem rozmiar (wydawalo sie, ze najlepszy dla mnie) a gdy przymierzylem to kicha. Ale innym nie odradzam bo kazdy wie co dla niego najlepsze. Jednak na allegro lepiej byc uwaznym ...

Do góry
#823093 - 31/12/2006 16:13 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: rivex]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
rivex, kfjatek, czyli w ten sposób chcecie mi powiedziec, ze albo nie sprzedaję oryginałów, albo jestem jednym z nielicznych, którzy sprzedają ? Co do perfum masz rację - zdecydowana większość z nich to podróbki. Przejedz sie do UK i zobacz jak ksztaltuja sie ceny ciuchów, a jak perfum. Porównaj je z polskimi i allegrowymi. Zobaczysz, ze perfum nie opłaca sie sprzedawać. Ciuchy jak najbardziej.

Do góry
#823099 - 31/12/2006 16:16 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Nie wiem co sprzedajesz ale jak spojrze na Lacoste, Ralpha Laurena czy Hilfigera to wyjatki sa oryginalne.

Do góry
#823106 - 31/12/2006 16:20 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: rivex]
prenumerator_GW Offline
veteran

Meldunek: 10/12/2006
Postów: 1405

Do góry
#823108 - 31/12/2006 16:21 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
i zeby nie byc gołosłownym: pracowalem w zeszle wakacje w przedstawicielstwie Kappa GB - jedynym w Wielkiej Brytanii. W miejscu, w którym był cały towar kappy na cała UK i Irlandię. Widziałem faktury na których wyraźnie stało, jakie sa ceny. Widziałem zamówienia z kilku największych sieci handlowych, zarówno na towar z tego sezonu, jak i z poprzednich. Nowe koszulki Tottenhamu i Walii (nowe fabrycznie), ale z zeszłego sezonu szły do 2 sieci po ok. 5 funtów za sztukę. biezacy sezon po ok. 20, natomiast juz do sieci sklepow nalezalo to kiedy ja obnizy i za ile. Dave McNab, szef hurtowni powiedział mi, że wyprodukowanie pary butów Nike, czy Adidas to koszt ok 1,5 funta. (robocizna + materiały; w cenie tej nie ma raczej transportu, ktory jest bardzo tani anyway, i marketingu, ktorego koszta są ogromne). Twój kumpel nie ma racji: mozesz w UK kupic bluzy, czy spodnie Armaniego, Hilfigera, czy Laurena, za 30 funtow. I to z łatwością. A jesli sie postarasz (dosc mocno oczywiscie), kupisz je za 23, lub nawet 1/2 tej ceny.

Do góry
#823118 - 31/12/2006 16:27 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: prenumerator_GW]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków


Musiał bym dużo pisać o tym czy są, czy nie. Mozliwości są takie:

1. tanie podróby
2. dużo lepsze podróby
3. defekty (często niezauważalne)
4. oryginały niemeczowe (zazwyczaj tansze)
5. oryginały meczowe (najdrozsze)

tu masz oryginał Celticu, ktory sprzedawałem jakiś czas temu. 100% oryginał: http://www.allegro.pl/item146793998_nowa_oryginalna_koszulka_celtic_glasgow_nike_.html

do tego oryginał najdroższy - logo Carlings jest zrobione z takiej meszkowatej tkaniny, a sa koszulki (tansze i tez oryginalne) w ktorych logo jest jedynie naprawdowywane. Z ciekawostek powiem Ci, ze to ja robiłem wszsytkie meczowe koszulki dla Rasialdo i ze wtedy klub otrzymywał nastepujace koszulki na mecze (na caly sezon, oczywiscie jesli bylo potrzeba, zamawiał:

- 4 szt dla kazdego pilkarza home kit krotki rekaw
- 4 sztuki away kit krotki rekaw
- 4 sztuki home kit dlugi rekaw
- 4 sztuki away kit dlugi rekaw

Do góry
#823120 - 31/12/2006 16:29 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Bluzy Hilfigera, Ralpha to ja moge nawet po 20-25 kupowac tyle, ze dolcow. USA wydaja mi sie najtansze jesli chodzi o takie ciuchy.
Ale widze co sprzedaja takie sklepy a co jest na allegro. I niestety duzo podrobek.
Co do roznic cenowych podam przyklad:
jakis tam model butow Nike w USA 44$ (z taxem)
taki sam w Mediolanie 120euro.
A wiadomo, ze koszt wytworzenia jest kilkukrotnie mniejszy. Mimo to pewnie latwiej dla wielu sprzedawcow kupic podrobki i nimi handlowac.

Do góry
#823123 - 31/12/2006 16:29 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków

Do góry
#823125 - 31/12/2006 16:31 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: rivex]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Originally Posted By: rivex
Bluzy Hilfigera, Ralpha to ja moge nawet po 20-25 kupowac tyle, ze dolcow. USA wydaja mi sie najtansze jesli chodzi o takie ciuchy.
Ale widze co sprzedaja takie sklepy a co jest na allegro. I niestety duzo podrobek.
Co do roznic cenowych podam przyklad:
jakis tam model butow Nike w USA 44$ (z taxem)
taki sam w Mediolanie 120euro.
A wiadomo, ze koszt wytworzenia jest kilkukrotnie mniejszy. Mimo to pewnie latwiej dla wielu sprzedawcow kupic podrobki i nimi handlowac.


1. Pokaz mi aukcje, co do ktorych jestes pewien, ze to podrobki.

2. To ze w USA wszsytko jest tansze, to rzecz oczywista. W Anglii jednak ciuchy sa niewiele drozsze. Istnieje prosciutkie wytłumaczenie ekonomiczne tego faktu. Prosciutenkie.

Do góry
#823131 - 31/12/2006 16:34 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Jedna podstawowa sprawa: podatek. W Stanach byl w moim rejonie 8,5%. Nie wiem jak UK bo to zalezy od tego jak zdecydowala Bruksela.

Do góry
#823134 - 31/12/2006 16:35 Re: Sklepy internetowe z (amerykańską?) markową odzieżą. [Re: Jonathan Sarkos]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
GBocian ,uważaj na te sklepy bo w większości sprzedawane są podróby . Ja kupuje na allegro nie od żadnych super sprzedawców tylko od zwykłych allegrowiczów co byli w USA coś przywieźli i wystawiają na aukcji (polecam wklepać ,,z USA'' .

Również cenie sobie odzież z USA ,szczególnie niezszywane po bokach podkoszulki.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Ojro, latajaca_holenderka, akagi, Sensei, 11kera11, igea23, rafal08), 3122 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582336 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25