Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#996112 - 27/02/2007 14:01 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: rivex]
VVVVenlo Offline
journeyman

Meldunek: 29/11/2005
Postów: 65
No ok jeśli będą straszne spadki na giełdzie to sprzedaje akcje tracąc na tym tylko trochę.

Do góry
Bonus: Unibet
#996196 - 27/02/2007 14:16 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: VVVVenlo]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No pisalem ci wczoraj zebys poczekal z akcyjnymi troche ale widze ze nie bedziesz musial dlugo czekac bo dzisiaj krew sie polala na GPW i nie wyglada to ciekawie wyniki z USA tez nie ciekawe zreszta dowiemy sie o 16 dokladnie...

Poczekaj niech jeszcze akcyjne troche pospadaja i wtedy sie zapakuj.


'No ok jeśli będą straszne spadki na giełdzie to sprzedaje akcje tracąc na tym tylko trochę. '

Tylko zauwaz ze umarzajac jednostki czekasz przynajmniej 3 dni a niekiedy i 5 nawet... i oni wyceniaja ci po kursie jaki chca - nigdy nie wiesz po ile spzedales jednostki. Nie to co w akcjach, w akcjach mozesz zrobic jak mowisz, ja wlasnie tak zrobilem dzisiaj sprzedalem prawie wszystkie walory zostawilem tylko te na ktorych jestem mocno zarobiony i moge jeszcze poczekac... TYyle ze ja nie sprzedaje ze strata. Moze i zle po powinno sie ciac straty ale jak to mowia po kazdej burzy przychodzi slonce ;-) Mi sie z kasa nie spieszy moge trzymac nawet kilka lat bo na zycie mam z bukmacherki i tam korekty czy bessy nie ma.

Do góry
#996511 - 27/02/2007 15:54 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Eska]
VVVVenlo Offline
journeyman

Meldunek: 29/11/2005
Postów: 65
Więc trzeba się trochę wsztrzymać........Pytanie jak długo? \:D

Do góry
#996910 - 27/02/2007 17:23 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: VVVVenlo]
VVVVenlo Offline
journeyman

Meldunek: 29/11/2005
Postów: 65
A jak wy byście zainwestowali 15K, żeby powiedzmy po roku ,,zarobić,, i ograniczyć do minimum ryzyko?

Do góry
#997029 - 27/02/2007 17:45 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: VVVVenlo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Przy minimalnym ryzyku to Ty wiele nie zarobisz.Jakie sa Twoje oczekiwania co do zwrotu z inwestycji ?

Na dzien dzisiejszy pieniązki do banku i czekać.

Do góry
#997151 - 27/02/2007 18:11 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
jak bym zainwestowal? W dniu dzisiejszym bym nie wplacal jeszcze na akcyjne - najlepiej ulokuj te 15 tys na zaklady.

Graj na HT/FT X druzyn i ona under/over

no ale to nie ten dzial wiec nie bede sie dalej rozpisywal ;\)

Do góry
#997196 - 27/02/2007 18:17 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: VVVVenlo]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: mihau006
A jak wy byście zainwestowali 15K, żeby powiedzmy po roku ,,zarobić,, i ograniczyć do minimum ryzyko?


Niestety ale tak się nie da, żeby zarobić i nie ryzykować

Do góry
#997248 - 27/02/2007 18:26 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: VVVVenlo]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: mihau006
A jak wy byście zainwestowali 15K, żeby powiedzmy po roku ,,zarobić,, i ograniczyć do minimum ryzyko?


Widze, ze juz ludziom troche ta hossa psyche zryla. Bez ryzyka to Ty mozesz sobie na lokate włozyc. I wlasnie to polecam. Jak poszukasz to pewnie 4% znajdziesz. I masz bez ryzyka.

Bo wielu oczekuje podwojenia kasy w rok i jeszcze 100% pewnosci. Takich rzeczy to nie ma i nie bedzie. Im wyzsze ryzyko tym wyzszy mozliwy zysk. To wazna zasada. Wiec z 15k kokosow nie zrobisz. Tym bardziej, ze na gieldzie nie jest juz tak rozowo.

I najpierw trzeba troche poczatac, pomyslec a nie tylko sie sugerowac reklamami i pseudoartykulami. Wczoraj wlyszalem, ze TVN24 polecal kredyty na gielde. No to juz w ogole paranoja. Chyba banki im zaplacily za takie rekomendacje. Po prostu sa miejsca do ktorych niektorzy nie powinni wchodzic. Nie tylko sobie zaszkodza ale moga tez innym problemow narobic ....


P.S. Osuwanie indeksow na Wall Street trwa w najlepsze. Jutro nie spodziewam sie nic dobrego. czytalem troche anali technicznych i sytuacja kiepsko wyglada na najblizszy czas. Mnie to cieszy, im wiekszy spadek tym lepiej dla mnie. Teraz tylko bede obserwowal i jak cos wejde.
Mam czas na obserowanie, analizy wiec w fundy sie nie bawie. Cudow nie oczekuje ale jakis zarobek bedzie mily. No i zabawa jest. I jestem swiadom, ze po tylku mozna dostac i to porzadnie. Dlatego teraz bezwzglednie trzymam sie zasady ustawiania stop-loosow bo dzis o malo co a bym zostal z niezlymi bublami.
Jak jutro bedzie wzrost na wejsciu to nie bede sie martwil. Ja stawiam na spadki i tego sie trzymam.

Chcacym kupowac fundusze polecam poczekac. Jesli bedzie wieksza korekta to nastapi duze przetasowanie.
I jeszcze jedno: na funduszach mozna tracic!!!!!! Moze to dziwne ale juz spotkalem sie z opiniami osob, ktore twierdzily, ze na funduszach mozna tylko zyskac a straty sa wykluczone. No coz. Tak pieknie nie jest!!!!

Do góry
#997289 - 27/02/2007 18:34 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Eska]
Robertj Offline
member

Meldunek: 27/01/2007
Postów: 173
Originally Posted By: Eska

Troche przespales sprawe bo trzeba bylo sie zapisac na certyfikaty funduszu zamknietego investors FIZ za 15 tys bys mial ok 7 certyfikatow. I to jest fundusz ktory duzo zarabia i malo traci przy korektach praktycznie nic nie traci bo powinnien na nich zarabiac. No ale nie ma co sie rozpisywac bo juz tego narazie nie kupisz. Musisz poczekac na kolejna emisje.

Będzie można zainwestować w investors FIZ między 7 a 20 kwietnia 2007 r. w oddziałach biura maklerskiego BGŻ.
Informacje na http://www.investors.pl/

Do góry
#998929 - 28/02/2007 08:07 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Robertj]
TELE Offline
addict

Meldunek: 19/06/2005
Postów: 428
Ja jestem w sprawie funduszy troche zielony aczkolewiek chcialbym sie troche wiecej dowiedziec.

Pierwsze pytanie moje dotyczy publikacji. znacie jakies dobre strony na ktorych moge poczytac o funduszach, o tym jak dzialaja i w co warto inwestowac.

Aktualnie mam skandie i tam mam zamiar skorzystac z parasola funduszy na kwote powiedzmy 30-50 tys pln.

w przypadku terazniejszej hossy na gieldzie moge kupic jednostki cuzestnictwa po mniejszym koszcie i po przejsciu kryzysu na gieldzie sprzedac je po wyzszej cenie?
Jesli ktos ma troche cierpliwosci to moglby mi to wytlumaczyc:)

Pozdrawiam

Do góry
#999584 - 28/02/2007 12:21 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: TELE]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Skandia...

Nie ma to jak wpakowac pieniadze na tyle lat. No ale kto co lubi

Do góry
#1004011 - 01/03/2007 11:58 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Eska]
TELE Offline
addict

Meldunek: 19/06/2005
Postów: 428
na jakie tyle lat? \:\)

Ja zainwestowalem 250 pln na 30 lat, skladka comiesieczna.

Ale mowiac o funduszach mialem na mysli konto dodatkowe ktore mi przysluguje w skandi i parasol funduszy z ktorego moge korzystac

Do góry
#1004404 - 01/03/2007 13:55 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: TELE]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
no 30 lat... to malo??

Ja bym wolal nie wkladac kasy na 30 lat bo nigdy nie wiesz co bedzie dalej moze niedlugo bedzie duzo lepsza oferta u innych a ty zamrazasz tutaj kase na tyle czasu.

To samo masz na SFI w mbanku i tez masz prasole wszystko bez prowizji itd

Jak dla mnie skandia to porazka ale wszedzie pelno naganiaczy na ten 'produkt'

Do góry
#1004592 - 01/03/2007 14:44 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Pierdoły Eska opowiadasz.Może powinien ,tak jak gdzies tu komuś polecałes , obstawiac za te pieniądze u/o ??

Jest to doskonały sposób na oszczedzanie.Na zapewnienie sobie godziwej,niezaleznej przyszłości.Stosunkowo niewielkie miesięczne czy kwartalne wpłaty dadzą po latach piekna kwotę.
Sam wpłacam juz od 7 lat do dwu podobnych instytucji i jestem bardzo zadowolony, a sprawdzając co kilka miesiecy stan jednostek zadowolenie moje jest coraz większe.
I nie ma tu mowy o zamrażaniu kasy bo jest to normalna długoletnia inwestycja, dodatkowo bez problemu mozna maxymalizowac zyski wykorzystując dłuższe okresy koniunktury na rynku.

Brawo TELE i tak trzymaj ,jesli tylko Cie stac na to, to wplacaj jak najwiecej mozesz wolnej gotówki.Nie ma co liczyć w przyszłosci na ZUS czy też na to smieszne państewko.

Do góry
#1004742 - 01/03/2007 15:10 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: dardaw]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
To się zgadza jeżeli ktoś tego typu inwestycje traktuje jako przyszłą emeryture

Do góry
#1004821 - 01/03/2007 15:33 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No dobra ale po co wkladac na skandie jak mozna zwyczajnie bez prowizji tak samo oszczedzac wrzucajac na fundusz i wyplacic kiedy sie chce i nie musisz wplacac okreslonej kwoty min. Wplacasz ile chcesz i tez wyjmujesz za 30 lat - tylko ze tutaj kasy nie zamrazasz. Wez teraz wyplac ze skandi kase. W skandii nie ma mozliwosci ciecia strat bo prowizja spowoduje wieksze straty niz ich nie obciecie! A co jak bedziesz potrzebowal? Teraz jest ladnie pieknie ale dopiero 7 lat inwestujesz nigdy nie wiesz co sie stanie przez nastepne lata a do 30stu 'troche' brakuje... Cos sie stanie i nie mozesz kasy wyplacic chociaz ladowales tam 20 lat - co z tego ze masz kase jak nie mozesz jej uzywac. Niedawno bylo jedyne dobre to ze mogles konwertowac jednostki bez placenia podatku. Teraz sa fundusze parasolowe i masz to samo w mbanku bez prowizji, nigdy nie wiesz czy za 10 lat nie bedzie lepszej oferty na rynku niz ta skandia... wiesz co to jest 30 lat? Kupa czasu wszystko sie moze zmienic. Kiedys byly ksiazeczki oszczednosciowe czy cos w tym stylu nie pamietam juz dokladnie tez ludzie placili (wiem bo moi rodzicie tez mieli miec duzo kasy na emeryturze) skladki byly dosc duze ale wplacali bo przeciez to na emeryture nigdzie indziej tyle nie zarobia - nie ma co liczyc na ZUS itd - wszystko prawda tylko ze przyszla nieoczekiwana przemiana systemu w PL i wszystkie zyski poszyly sie pier... bo inflacja spadla znacznie i gowno maja teraz z tych pieniedzy a na tamte czasy duza kwota miesiecznie byla odkladana... w porownaniu do tego co teraz maja. WIec nigdy nie wiesz co sie stanie na przestrzeni kilkunastu lat. Wiec po co zamrazac tak pieniadze. Napewno za kilka lat skandia bedzie gowniana bo wymysla cos innego lepszego. Jak wszedzie. Glownym atutem skandi bylo nie placenie podatku przy konwersji teraz masz to w kazdym funduszu i na mbanku wplacasz sobie i wyplacasz bez prowizji - czysty zysk.

Jezeli 4 fundusze spadna to piaty fundusz tez! Chyba ze to headingowy ale takich chyba Skandia nie ma w ofercie. Fundusze inwestuja w AKCJE! Jak spadaja to wszystkie przeanalizuj sobie historie dowolnych funduszy pokrywaja sie w 90% ich wykresy I tak samo pokrywaja sie z wykresem WIG-u


Po co kupowac przez 10-tego posrednika fundusze i placic 10-ta prowizje jak mozna samemu? taki prosty i krotki wniosek. Tacy co lubią tracić dużo procent żeby inni za ich kasę robili to co sami by mogli zawsze będą, ja nie lubię być w tej grupie

Skandii i aegon maja zalety, nigdy nie ukrywalem, ale sa one takie malo istotne dla inwestora, ale czesto istotne dla przecietnego Kowalskiego, i maja dobra reklame, a ponadto robi profesjonalne wrazenie, ale jak dla mnie zalty te sa zbyt male. I nie nikt bo wiekszosc zobacyz reklame, adres www, zoabczy jaki zysk przynosi porowna z innymi funduszami i bierze. Fundusze to przy hossie takie inwestycje dla idiotow, wez i wyjmij wiecej kasy! Proste! I sam na poczatku, patrzylem ze czemu z mbank jak wlasciei nie ma tam ING i Pioneera ktore przoduja w wynikach. ALe z drugiej storny jak obliczyelm ich prowizje okazlao sie ze lepiej wziasc 60% niz 70% a nei zaplacic tych prowizji, albo conajmniej na to samo wychodzi. Policz sobie. A biorac pod uwage ze czesto przenosze pieniadze miedzy roznymi funduszami to dlatego mbank jest dla mnie idealny. Nie mowie ze dla innego nie zmoe byc Skandia, dla mnie skandai to zamrozenie kasy, zlodziejskie prowizej, umowa nazbyt dlugo, niskie korzysci jak za taka kase, a nie daja ci nic wiecej niz zarobia dal ciebei fundusze ! tylko jeszcze czesc z tego zabieraja!

Do góry
#1004961 - 01/03/2007 16:32 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ustosunkuję się tylko do pierwszego zdania bo dalej troszke mieszasz i nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

Jest zasadnicza,kolosalna róznica pomiędzy oszczędzaniem w zwykłym funduszu a na moim przykładzie np w CU.W CU posiadam fundusz z polisą i dzięki temu jestem dodatkowo ubezpieczony.
To ,że przez pierwsze 6 lat alokacja skladki jest mniejsza to z uwagi na ubezpieczenie chyba jest oczywiste lecz juz po 6 latach jest ona taka sama jak w tradycyjnych funduszach.
Pomimo iz przez pierwsze lata alokacja jest mniejsza i tak wiele nie tracę ponieważ w funduszu sa na razie stosunkowo niewielkie pieniadze,prawdziwe pieniądze zaczynąją się dopiero po *nastu czy
*dziesieciu latach a wtedy masz dostęp do gotówki w kazdej chwili i mozesz zrezygnowac kiedy tylko zechcesz nic nie tracąc a ubezpieczenie oczywiście biegnie cały czas.
Patrząc na czas oszczedzania pzrez TELE ,domyslam się że również posiada on fundusz z ubezpieczeniem.

Podejrzewam Eska iz jesteś jeszcze młodziutkim czlowiekiem który żyje chwilą a nie mysli o przyszłosci.Szkoda bo czas naprawde szybko leci.

Do góry
#1005030 - 01/03/2007 16:50 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Ze mlody to racja ;\)

ale mysle o przyszlosci dlatego nie klade pieniedzy na 30 lat jak moge dokladnie tak samo oszczedzac i bez zadnych prowizji na fundusz w mbanku i wplacajac sobie tak samo rowna kwote co miesiac na fundusz agresywny i wyjmuje po 30 lata. Tylko to jest wlasnie to... duzy horyzont czasowy. Wszystko sie moze zdarzyc. Wiec nie ma nic pewnego. Teraz te fundusze sa bez prowizji itd ale nie wiadomo co bedzie za 30 lat i mbank moze zawolac duza prowizje tak samo jak skandia teraz jest dobra ale przez 30 wszystko sie moze pozmieniac. Nie ma nic pewnego...

No ale ja i tak wole miec mozliwosc reagowania niz walic kase na 30 lat i 'zakopac'

No ale kto co lubi. Ja uwazam ze bede mial wiecej po 30 latach jak wrzuce to na fund zwykly niz na ta skandie (oczywiscie na dzien dzisiejszy jest to napewno korzstniejsze). Spotkamy sie za 30 lat i zoanczymy kto mial racje. Tak czy siak pewnie i tak nas wyruchaja i dostaniemy marne grosze. Jak zwykle ;\)

30 lat kupa czasu to ja tyle nie zyje...

Do góry
#1006168 - 01/03/2007 20:31 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Wyruchac moga ale jak sie dasz. Jak ktos ma pojecie i mysli to wykiwac nie powinien sie dac ...

Do góry
#1008321 - 02/03/2007 11:43 Re: Jaki fundusz inwestycyjny polecacie? [Re: rivex]
TELE Offline
addict

Meldunek: 19/06/2005
Postów: 428
kurde ale mieszacie

Eska odpowiem glownie tobie bo ty chyba chcesz mi wmowic swoja racje \:\)


Ja zaczalem sozczedzac na skandi te 250pln/msc poniewaz nie mam zamiaru krozystac z trzeciego filaru. dla mnie jest to bezsens i wrzucanie kasy na 3ci filar ktory inwestuje ja w papieryy dluzne mija sie z celem. Glownie dlatego psotanowilem spisac sie na 30 lat i miec ok 50tki te powiedzmy 300 tys z wplaconych 90 powiedzmy dla dzieciaka na mieskzanie lub dla mnie na emeryture.

Do tego chcialem miec konto do wplat jednorazowych ktore zaoferowali mi w scandi. Jest to dobra opcja bo gwarantuje mi ok 13% w skali roku.

Jesli chodzi o fundusze to z tego co sie orintuje to skandia bije na glowe SMF w mBanku i chyba powinienes sie ze mna zgodzic. A to w co inwestuje: czy sa to fundusze akcji stabilnego wzrostu mieszane czy jakiekolwiek inne to tylko moja sprawa i ja decyduje o ryzyku nalozonym na moje srodki. do tego moge te pieniadze zawse wyplacic i to jest dobre. Wiec nie ma tu mowy o zamrazaniu.

A jesli uwazasz ze jestes w stanie 250 pln odkladac i samu to inwestowac z takim procentem jak ja mam w skandii to zapraszam do rywalizacji:) za 30 lat spotkamy sie na herbacie albo biovitalu, zagryziemy jakas pigula na skleroze i zobaczymy komu co sie bardziej oplacalo:)


Ps ja nie mam czasu zeby tyle go poswiecac na sledzenie wszystkiego do okola:)


Pozdrawiam.

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Józef Małolepszy, alfa, VVega), 3324 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49