Strona 6 z 12 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12 >
Opcje tematu
#705465 - 22/11/2006 11:54 Re: Szkółka Pokera [2]
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Ja gram w Expekt, ale to akurat nie ma znaczenia, bo zasady wszędzie są takie same. Oczywiście wygrywa osoba z A 10 na ręce. Pewnie miała miejsce taka sytuacja, że gracz który miał flusha z K 5 posiadał więcej żetonów od przeciwnika i część poprostu wróciła do niego .

Do góry
Bonus: Unibet
#705466 - 22/11/2006 13:37 Re: Szkółka Pokera [2]
limpus123 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2006
Postów: 449
Skąd: Piekary Śl.
wygrywa ten z najwyzsza karta w tym przypadku as

Do góry
#705467 - 23/11/2006 08:45 Re: Szkółka Pokera [2]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
No wlasnie tez mi sie tak wydawalo, ale gralem na 2 stolach i dokladnie nie zauwazylem. Ale tez uwazalem ze to bez sensu by bylo. Bo grajac w gdzie indziej zawsze z A sie wygrywalo.

Mam jeszcze pytanie powiedzmy ze gramy Head to Head ( prawie zawsze tak gram jak narazie) i dostaje na reke np. AA etc. to lepiej czekac czy od razu mocno ladowac?

Od razu mowie, ze pokerem sie zajmuje od niedawna. Wiec 2 pytanie lepiej grac H2H cz na normalnych stolach. Tnz 4 lub 6 bo na 10 wg mnie jest najgorzej, ale moze sie myle.

Dzieki za odpowiedz.

Do góry
#705468 - 23/11/2006 12:05 Re: Szkółka Pokera [2]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:


Mam jeszcze pytanie powiedzmy ze gramy Head to Head ( prawie zawsze tak gram jak narazie) i dostaje na reke np. AA etc. to lepiej czekac czy od razu mocno ladowac?




zależy jak graleś dotychczas
jeśli dużo blefowaleś to teraz spróbuj podbić, przeciwnik pomyśli że znów blefujesz
a jeśli dotychzcas grales spokojnie, to duży bet bedzie wyglądal podejrzliwie, jeśli przeciwnik jest agresywny to daj mu najpierw podbić

Quote:


Od razu mowie, ze pokerem sie zajmuje od niedawna. Wiec 2 pytanie lepiej grac H2H cz na normalnych stolach. Tnz 4 lub 6 bo na 10 wg mnie jest najgorzej, ale moze sie myle.




ważniejsze pytanie jest czy chcesz grać turnieje czy stoliki. do każdego rodzaju gry stosuje sie inne podejście.

jeśli chodzi o stoliki to ja preferuje 6os. uważam 10os za zbyt nudne, a na 6os można pograć sobie sgresywnie.

Do góry
#705469 - 23/11/2006 16:37 Re: Szkółka Pokera [2]
ajdam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 2504
Quote:



Mam jeszcze pytanie powiedzmy ze gramy Head to Head ( prawie zawsze tak gram jak narazie) i dostaje na reke np. AA etc. to lepiej czekac czy od razu mocno ladowac?






jesli wiesz ze przeciwnik wejdzie (bo po prsotu ma taki styl gry) to laduj ostro szczegolnie gdy blindy sa juz duze

ja natomiast nigdy nie podbijam na preflopie w h&h, bo po prostu nie wierze w czystosc softu, moja gra w h&h opiera sie na czekaniu na blad przeciwnika i wykorzystywaniu go
dlatego gdy mam AA na na rece to nie podbijam (chyba ze blindy sa juz naprawde zabojcze rzedu 10-20% poczatkowej ilosci chipow) i czekam na flop, jak nie ma tam zadnych "niepodzianek" to czekam az przeciwnik uwierzy ze ma najsilniejsza reke i wtedy niemile go zaskakuje

Do góry
#705470 - 23/11/2006 23:23 Re: Szkółka Pokera [2]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
no tak ale pomysl o tym ze w tym czasie on po flopie moze miec 2 parki np ma 7 5 i na flopie jest i 7 i 5 i np Q i wtedy To Ty myslisz ze masz od niego lepsze karty tylko wiesz daje taki przyklad. Bo dajac srogiego grubasa on na 90% nie wejdzie z takimi kartami pisze na 90% bo zawsze znajdzie jest jakis kamikadze heheh i wtedy akurat im dochodzi... ;/ co jest bardzo wqrw.... :P zreszta poczytaj wczensijesze wypowiedzi innych forumowiczow na ten temat hehe bo nie wazne czy to H&H czy sit na 10 osob na 6 czy turniej... z takimi kartami trzeba walic grubasy na preflopie... wtedy masz pewnosc ze nie wchodzi ze slabiakami ktore pozneij dochodza mu na flopie... Pozdrawiam

Do góry
#705471 - 23/11/2006 23:28 Re: Szkółka Pokera [2]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
a i jeszcze maly dopisek do tego:P:P :
I jezeli koles wejdzie do tego grubasa ktorego pusciles na preflopie i na flopie znajdzie sie K i on np bedzie mial AK, Ty wtedy check... on all in Ty sprawdzasz i koles robi o tak O_O heheh ;P Pozdrawiam
PS. Dla tych co juz by sie chcieli przyczepic: ja daje tylko teakie przklady... oczywiscie nie wiemy co przeciwnik ma na reQ ale wchodzac z takimi kartami napewno ma cos wyskokiego... ewentualnie jakas parke... albo cos... wtedy mozemy tylko zgadywac i odpowiednio to rozegrac wiec NIE PRZYCZEPIAC SIE!!! :P :P :P

Do góry
#705472 - 25/11/2006 03:48 Re: Szkółka Pokera [2]
mosznik Offline
journeyman

Meldunek: 24/05/2006
Postów: 92
Pochwale się - turniej na FullTilt
wpisowe: 5$=0.50
graczy: 407
miejsce: 4
wygrana: 183$
przez pierwsze 40min gry najlepsza ręka jaką dostałem to K7s. Jak została 1/4 graczy to byłem na przedostatniej pozycji, ale udało mi się odrodzić. Sukces!

Do góry
#705473 - 25/11/2006 06:36 Re: Szkółka Pokera [2]
doyle Offline
member

Meldunek: 04/11/2005
Postów: 129
jaki jest lepszy stół, 10 osobowy czy 5? na 10 chyba trudniej wygrać, przynajmniej teoretycznie, ze względu na większą ilość graczy, ale można zobaczyć więcej rozdań "za darmo" a na 5 odwrotnie, jakie jest Wasze zdanie ??

Do góry
#705474 - 25/11/2006 07:23 Re: Szkółka Pokera [2]
mosznik Offline
journeyman

Meldunek: 24/05/2006
Postów: 92
Jeżeli stać cię na agresywną grę tight to polecam 2 stoliki 10 osobowe jednocześnie. Jeżeli boisz się badbeatów to graj na shortach.

Do góry
#705475 - 27/11/2006 07:55 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
czy mógłby mi ktoś u siebie sprawdzić, czy moze sie zalogować do Poker Ocean? bylbym wdzięczny. Ja od wczoraj nie moge i nie wiem po czyjej stronie lezy problem. Do Noble, czyli innego pokerroomu tej sieci moge sie zalogować bezproblemowo. Z góry dzięki

Do góry
#705476 - 29/11/2006 01:17 Re: Szkółka Pokera [2]
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Ciekaw jestem Waszej decyzji w mojej sytuacji.

Turniej w fazie zaawansowanej.

BB=800

Dostaję na rękę AcKs

Podbijam do 2000

Chiplider wchodzi all-inn.

Co w takiej sytuacji Wy byście zrobili?
Call or Fold
Only one choice allowed (33 total votes)
Fold - 6 (18%)
Call - 27 (82%)
Voting on this poll ends: 0 sekund temu

Do góry
#705477 - 29/11/2006 05:26 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
dla mnie wpływ na podjęcie okreslonej decyzji ma cale mnóstwo czynników. dlatego wole nie brać udzialu w sondzie, bo przy tych samych kartach (AK) ale róznych sytuacjach w danej chwili zareagowałbym inaczej.

nie wiem:
- jaki jest Twoj stack
- jaki jest stack chipsleadera
- jaki jest avarage stack
- ile osób startowało, ile trwa turniej, ile zostało w grze, ile płatnych miejsc (domyślam sie, ze chodzi o ten free roll na Bwin)
- jaka pula turnieju, bo przecież jeśli zostało 21 graczy, turniej jest platny powiedzmy 10+1$, i od 20-tego miejsca jest płacone , powiedzmy 60$, to bym nie wchodził w takiego all inna.
- no i chyba najwazniejsze, rozpoznanie rywala. Siedząc z nim przy stole widzisz z jaką częstotliwością daje all inn. Czy "buja się" bo ma największy stack. na pewno nieraz widzialeś rozdania, w których zgarniał pule. Z jaką ręka wchodził. Z wlasnych obserwacji wiem, ze chips leaderowi wystarczy A 5 , lub najniższa parka, zeby wbić all inna (tak generalnie). Więc mimo tych wielu niewiadomych o ktorych wyżej wspominalem, to bardziej bym sie tutaj sklaniał do call. Jest bardzo duża szansa na podwojenie swojego stacka. Natomiats własnie wielce prawdopobodobne wg mnie jest, ze ten chipsleader miał asa z "czymś". A to "coś". AQ, AJ, A10... albo jaką middle parke 77, 88, 99 (bardziej sklanialbym się do parki) Coś takiego. Jestem ciekaw czy ktoś go sprawdził (moze Ty?) i jakie gość miał karty.

w ogóle to świetny pomysł z tą sondą th0mas fajnie gdybyśmy własnie zaczęli częsciej takie sondy robić, dot. jakich własnych trudnych decyzji. Jest to "szkółka..." więc jak najbardziej wskazane, aby poznać opinie innych graczy. mam nadzieje, ze takie sondy będą się pojawiały częsciej.

ps. musze się "pochwalić". Wczoraj na stoliku zrzucilem AK na preflopie ale wiadomo - inaczej "brzmi" AK a turnieju a inaczej na stoliku

Do góry
#705478 - 29/11/2006 21:05 Re: Szkółka Pokera [2]
Romus1981 Offline
addict

Meldunek: 29/10/2006
Postów: 547
Zgadzam sie w 100% z rockemanem swietna sprawa z taka ankieta i rowniez nie wezme udzialu w sondzie bo zamalo danych , ale w wiekszosci wypadkow dalbym fold .

Do góry
#705479 - 29/11/2006 23:00 Re: Szkółka Pokera [2]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
a ja mam dla was takie male cos hehe a mianowicie
http://freepokerquiz.com
jest to stronka z qizami z pokerka... niestety po angielsku ale kto zna chociaz podstawy angielskiego i zna troche pokerka to nie bedzie problemu z rozwiazaniem mozna nawet wygrac jakies tam nagrody heheh ogolnie fajna zabawa... czasami ja sie nie zgadzam z prawidlowymi odpowiedziami ale no trundo to jest quiz a nie kto jakie ma zdanie
A i jezeli checie podac mnie jakos refa (za 1 osobe zzgarne 5$ na konto w TitanPoker) to nick taki sam jak na forum Pozdrawiam


niom sonda fajny pomysl heheh tylko wiecej danych nastepnym razem prosze podac Pozdrawiam

Do góry
#705480 - 30/11/2006 06:14 Re: Szkółka Pokera [2]
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Świąteczna wersja softu Bwin po prostu mnie zmasakrowała

zastanawiałem się, czy na stole będą pojawiały sie karty, czy moze dania wigilijne

z jednej strony loooool.... ale z drugiej nawet fajnie

Do góry
#705481 - 30/11/2006 09:15 Re: Szkółka Pokera [2]
Kreczmer Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/02/2005
Postów: 1718
Skąd: Ulica Sezamkowa
ja bym sprawdzil w takiej sytuacji. w dalszej fazie turnieju zawsze jak podbijasz karte to prowokujesz przeciwnikow do all-in. trzeba sie z tym liczyc.

przyklad z wczorajszego turnieju. po flopie mam najwyzszy kolor ale nie gram tylko czekam. po turnie jakis zawodnik robi bet 800 (jak sie okazuje z dwoma parkami K T). ja podbijam na 3200 i on robi all-in (za 10k) wiec ja sprawdzam. oczywiscie zetony przechodza na moja strone. podejrzewam ze jak bym zagral all-in po flopie albo all-in bet 800 to bym niewiele zyskal. tak samo gram z parkami AA KK QQ (tylko w dalszej fazie turnieju). nigdy nie wchodze all-in tylko podbijal wlasnie na 2k (przy BB 800) i licze ze ktos wyskoczy z all-inem. kilka dni temu mialem taka sytuacje. QQ na rece podbijam 3xBB (3x150) i jakis zawodnik mnie sparawdzil (z A J jak sie pozniej okazalo). na stol wypadlo Q J 6. robie check (z QQQ) nastepnie przeciwnik robi agresywny bet i wtedy dopiero all-in.

jak widac staram sie unikac all-inow i nie prowokowac przeciwnikow bo nawet przy dobrej grze mozna odpasc w glupi sposob. dlatego nie podbijam ze slabym kartami typu 99, TT albo AJ co czesto ludzie robia. co najwyzej sprawdzam przy duzej liczbie zetonow. bo co zrobic w przypadku gdy podbijamy z para 99 albo AJ a w tym samym czasie ktos zrobi all-in z mocniejszym ukladem? jedno takie glupie sprawdzenie i mozna umoczyc 10k zetonow no i dodatkowo zlapac tilta

jestem ciekaw co inny o tym mysla (przyklad opisany przez th0masa) i jak sie zachowuja w sytuacji gdy trzeba zrobic all-in albo spasowac.

Do góry
#705482 - 30/11/2006 09:48 Re: Szkółka Pokera [2]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
No to ja opiszę swoją weekendowaą przygodę w turnieju kwalifikacyjnym na CD poker (do 250,000) pierwsze pięć miejsc tickety, plus do podziału 2700$. Odpadlem jako 7

Dzięki dwóm rozdaniom.

Pierwsze (okolo 20 graczy w turnieju) mam koło 80000 (na piątkę trzeba mieć koło 250000-300000) i na rękę AA, bet skromny, jeden wchodzi allinn na preflopie - za 70k) miałem złe przeczucie, chciałem odpuścić, ale jednak call. Gość KQ. Flop blotki i Q, turn blotka, river K.

Foldować AA, na preflopie? Pech, gram dalej.

Dotarłem do stołu finałowego, uzbierałem znowu kolo 80k, no i ręka QdQs. Wchodzimy do gry w dwójkę. Flop Qh, As, 7s. Gość allinn. Również z ciężkim sercem call (w przypadku zwycięstwa praktycznie miejsce w piątce) gość na ręku Ks, Jh. W sumie kiepska ręka na allinn ale turn 10s, river bodajże 6s.

I dzięki najpierw AA, później QQ poźegnałem się z turniejem.

Pech, czy trzeba było foldować?

Do góry
#705483 - 30/11/2006 10:01 Re: Szkółka Pokera [2]
Kreczmer Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/02/2005
Postów: 1718
Skąd: Ulica Sezamkowa
co do mojego wczesniejszego postu chce dodac ze w poka gram od niedawna ;-) co sie tyczy postu coronacha to pechem tego nazwac nie mozna. to bylo cos wiecej niz pech na pewno zagralbym tak samo. mysle ze wiekszosc by tak zagrala. oczywiscie staram sie unikac all-inow ale bez przesady. niestety nawet z najlepszym ukladem po flopie mozna odpasc.

Do góry
#705484 - 30/11/2006 10:54 Re: Szkółka Pokera [2]
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Coronach tylko nie pisz ze chciales AA preflop zrzucic . W tym rozdaniu miałeś poprostu pecha , ewentualnie mocniejszy bet przed flopem wystraszyłby przeciwnika ( w co jednak wątpię ) .
Przy drugim rozdaniu z ciężkim sercem call ?? . Bez przesady , rozumiem że chciałeś być w 5 i starałeś się grać ostrożnie , ale zapewniam Cię że taka taktyka nie jest zbyt dobra. Znam to z autopsji . Oczywiście w kwalifikacjach , w zaawansowanej fazie turnieju czasem opłaca się odpuścić niektóre rozdania , w które we wcześniejszej fazie weszlibyśmy bez mrugnięcia okiem , i poczekać aby przeciwnicy się wykruszyli ale w tym przypadku miałeś wysoką parę , a po flopie seta! Nie napisałeś ile podbijałeś pre flop , ale po przebiegu rozdania widzę że raczej limpowałeś QQ , bo przeciwnik mając draw do strita próbował Cie wystraszyć. Oczywisty call w tym przypadku i znów pechowo przegrałeś, bo miałeś dużo większe szanse na wygranie tego rozdania, ale podejrzewam że błąd popełniłeś przed flopem, nie podbijając lub podbijając zbyt nisko.

Do góry
Strona 6 z 12 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (burbon, alfa, ElNinho[mmdea], wHiTe_StAr, igea23, VVega), 3560 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582872 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07