Opcje tematu
#895535 - 25/01/2007 18:21 Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Program 21 kolejki włoskiej Serie A:

27 stycznia, sobota:
Torino FC-Udinese Calcio godzina 18:00
US Citta'di Palermo-Lazio Rzym godzina 20:30

28 stycznia, niedziela:
AS Roma-AC Siena godzina 15:00
Cagliari Calcio-Reggina Calcio godzina 15:00
AC Fiorentina-AS Livorno godzina 15:00
Atalanta Bergamo-Catania Calcio godzina 15:00
FC Messina-Ascoli Calcio godzina 15:00
AC Milan-AC Parma godzina 15:00
Chievo Werona-FC Empoli godzina 15:00
Sampdoria Genua-Inter Mediolan godzina 20:30

Zapraszam wszystkich do dyskusji. Oby ta kolejka Serie A dała nam zarobić \:p

Do góry
Bonus: Unibet
#895547 - 25/01/2007 18:25 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Atalanta Bergamo
VS
Catania Calcio
Typ: Atalanta Bergamo (-0.5), goście nie strzelą

W niedzielne popołudnie na Stadio Atleti Azzurri miejscowa Atalanta podejmie gości z Sycylii. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Obydwie ekipy w tym sezonie Serie A zajmują bardzo eksponowane miejsca w ligowej tabeli. Atalanta jest na siódmym miejscu a Catania na czwartym. W ostatnich kolejkach zdecydowanie lepszy formę prezentują podopieczni trenera Stefano Colantuono. Ostatnie wyniki mówią sam za siebie. Pokonanie, aż (5:1) Livorno czy wygrana na wyjeździe z Ascoli (3:1). Pokazują, że beniaminek w tym sezonie mierzy wysoko. Nie koniecznie walka o utrzymanie musi być jedynym priorytetem tego zespołu. Z resztą w przypadku Atalanty potwierdza się reguła. Beniaminki zwykle w pierwszy sezonie w nowej lidze prezentują się nadspodziewanie dobrze. Dopiero drugi sezon jest wykładnikiem ich prawdziwej siły. Zobaczymy jak to będzie w przypadku Atalanty, ale póki, co ten zespół jest rewelacją i gra naprawdę dobry futbol. Mi strasznie podobał się mecz z Livorno. Przecież podopieczni trenera Daniele Arrigoniego nie są słabą ekipą. Choćby w tym sezonie potrafili zremisować na własnym boisku z wiceliderem Romą (1:1). Tym samym widzimy, jakim potencjałem dysponuje Atalanta skoro potrafiła tak zmiażdżyć swoich przeciwników. Przy okazji ostatnich spotkań warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą formę strzelecką podopiecznych Stefano Colantuono. Zwłaszcza dobrze prezentuje się najlepszy strzelec z Bergamo - Cristiano Doni. Ma on już na swoim koncie 10 bramek. A w ostatnich trzech kolejkach wpisał się, aż cztery razy na listę strzelców. Tak jak widzimy Atalanta jest w formie i powinna to pokazać w zbliżającej się konfrontacji z Catanią. Goście z Sycylii w ostatnim czasie prezentowali się słabiej od swoich niedzielnych rywali. W trzech ostatnich spotkaniach ponieśli dwie porażki i to ze słabymi ekipami jak Chievo Werona (1:2) czy Cagliari (0:1). Dopiero w zaległym spotkaniu, które zostało rozegrane w środę Sycylijczycy wygrali zasłużenie z Empoli (2:1). W tym meczu dobrze zagrał duet napastników Giuseppe Mascara-Giorgio Corona. Obaj wpisali się na listę strzelców w tym spotkaniu. Jednak warto zwrócić uwagę, że w tym meczu zabrakło najlepszego strzelca nie tylko Catanii, ale i Serie A - Gionatha Spinesi. Wszystko przez zajście, jakie miało miejsce w ostatniej 20 kolejce włoskiej ligi. Spinesi w spotkaniu z Cagliari obraził sędziego prowadzącego spotkanie. Włoski związek za to zajście zawiesił zawodnika na trzy spotkania. Prócz Spinesiego Catania straciła jeszcze pomocnika Giuseppe Colucciego, który będzie musiał pauzować w najbliższym meczu. Tak jak widzimy Catania jedzie do Bergamo zmęczona środowym pojedynkiem z Empoli plus zabraknie jej najlepszego strzelca. Uważam, że znajdujący się w bardzo dobrej formie piłkarze Atalanty będą w stanie wykorzystać te okoliczności i wygrają te niedzielne spotkanie.

Pozdrawiam

Do góry
#899370 - 27/01/2007 09:48 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: Ignorator]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam,

Na dzisiaj króciutko na temat jednego meczu Palermo - Lazio Po pierwsze w tym meczu nijak nie widzi mnie się remis. Obie drużynu raczej nie są ekipamy, które lubią remisować tym bardziej że takimi własnie wynikami zakończyły ostatnie potyczki, co więcej były to wyniki bezbramkowe. Teraz widzi mi się w tym spotkaniu ładny overek. Co prawda w ekipie z Sycylii nie zagra Amauri , ale licze na Di Micheale , który wreszcie musi pokazać co naprawdę potrafii. Z drugiej strony stołeczna ekipa, która wystąpi w najsilniejszym składzie, oczywiście już bez Oddo, który przeniósł się do Mediolanu.

H2H tych drużyn:
17.09.2006 Lazio - Palermo 1-2
08.02.2006 Palermo - Lazio 3-1
25.09.2005 Lazio - Palermo 4-3
29.05.2005 Palermo - Lazio 3-3
16.01.2005 Lazio - Palermo 1-3

Mój typ:
Palermo - Lazio over 2,5 gola 1,80 STS

Do góry
#899736 - 27/01/2007 13:11 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: drfocus]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Typ na over w meczu Palermo - Lazio tak na skraju, pomijam juz kurs ktory podal kolega wyzej bo ten jest zupelnie nie oplacalny.
Mozna poszukac kurs podchodzacy pod 2 i to bez podatku.

Lazio ma w tej czesci sezonu calkiem korzystny kalendarz, dzisiejszy mecz teoretycznie zalicza sie do najtrudniejszych, wystarczy nie przegrac co nie bedzie latwym zadaniem ale wbrew pozorom jest to calkiem realne.

Mysle ze jesli Palermo ma wygrac to nie wiecej niz jedna bramka.
Gospodarze zagraja bez Salvatore Sirigu, Carvalho de Oliveira Amauri, Cesare Bovo oraz Giuseppe Biava.

Palermo:
Palermo (4-3-2-1): Fontana; Cassani, Zaccardo, Barzagli; Guana, Corini, Simplicio; Bresciano, Di Michele; Caracciolo.


Lazio:
Lazio (4-3-1-2): Peruzzi; Behrami, Siviglia, Cribari, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Mutarelli; Mauri; Rocchi, Pandev

Sedzia Paolo Dondarini jest szczesliwym sedzia dla Rzymian, dotychczas prowadzil 7 spotkan Lazio (w tym ostatnie derby) z czego 5 bylo wygranych:)

Do góry
#899858 - 27/01/2007 13:44 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: Biszop]
TCJ23 Offline
member

Meldunek: 03/01/2007
Postów: 119
Skąd: Łódź
Biszop bardzo mi się podoba informacja o arbitrze , zdradź skąd czerpiesz takie staty.......

Do góry
#901103 - 27/01/2007 18:48 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: TCJ23]
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Sampdoria-Inter X
Fantastyczna seria Interu trwa,wy liczycie kolejne ligowe zwycięstwa ale ja dodaje do tego jeszcze zwycięstwa w pucharach 2 razy z Empoli i raz właśnie z Sampdorią.Razem daje to około 16 zwycięskich meczów z rzędu.Ostatnio Inter punkty stracił o ile mnie dobrze pamięć nie myli w starciu z Bayernem Monachium ale kiedy to było ....... oj dawno.Jak wiemy wszystko w piłce ma swój koniec można wygrywać ale nagle przyjdzie mecz,w którym drużyna albo przegra albo zremisuje.W przypadku Interu ciężko stawiać na przegraną chociaż nie wykluczam takiego scenariusza dlatego gram progresję przeciwko Interowi na remis.Co tu dużo pisać Inter jest obecnie w fantastycznej formie,a Sampdoria to ligowy średniak,muszę przyznać,że zdumiała mnie trochę aż tak łatwa wygrana z nimi w Coppa Italia.Przychodzi czas na rewanż i myślę,że Sampdoria ma szansę pokusić się o sprawienie niespodzianki,a jeżeli nie teraz to i tak w niedalekiej przyszłości Inter zremisuje lub przegra,a ja wtedy przy wysokiej stawce zgarnę grubą kasę.Mam tylko nadzieję,że ten czas nastanie dość szybko bo jutrzejszy mecz gram już za 100 zł.,na kolejne może nie starczyć kasy \:\) Kolejne mecze Interu po jutrzejszym to mecz rewanżowy w Coppa Italia z Sampdorią i tam jest chyba bardziej prawdopodobny remis niż dzisiaj bo nie sądzę żeby gracze włoskiego klubu forsowali się przed meczem,który może oznaczać dla nich definitywne zdobycie Scudetto,chodzi oczywiście o mecz u siebie z AS Romą.W jednymz tych 3 meczów musi paść remis bo naprawdę zwątpię w moją żelazną zasadę,że każda seria się kiedyś kończy \:\)

Do góry
#902941 - 28/01/2007 13:31 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: grzesol]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Wczoraj gorszy stoleczny klub nie zawiodl, dzis czas na lepszy zespol stolicy Wloch

Po czterech wyjazdach Romanisci zagraja w koncu przed swoimi kibiacami, podejma Sienne z ktora gra im ostatnimi czasy ukladala sie malo ciekawie, oczywiscie mam na mysli mecze na Stadio Olympico bo na boisku gospodarzy Roma od dawna nie miala problemow.
Ostatni wygrany mecz u siebie to rok 2004.
h2h
Serie A 2006/2007
2006-09-17 Siena - AS Roma 1 - 3

Previous meetings, Overall. Serie A 2006/2007
2006-09-17 Siena - AS Roma 1 - 3

Serie A 2005/2006
2006-02-12 Siena - AS Roma 0 - 2
2005-10-02 AS Roma - Siena 2 - 3

Serie A 2004/2005
2005-04-20 AS Roma - Siena 0 - 2

Coppa Italia 2004/2005
2005-01-13 Siena - AS Roma 1 - 5

Serie A 2004/2005
2004-11-27 Siena - AS Roma 0 - 4

Coppa Italia 2004/2005
2004-11-19 AS Roma - Siena 1 - 2

Serie A 2003/2004
2004-02-22 AS Roma - Siena 6 - 0
2003-10-05 Siena - AS Roma 0 - 0

Nie przewiduje dzis raczej sensacji w postaci wygranej gosci ale granie na czysta 1 nie jest zbyt sensowne, kurs zbyt niski, a po kolejne Roma ma przed soba bardzo ciezkie i wazne mecze z dwiema druzynami z Mediolanu,
nie zagra dzis Totti zawieszony za czerwona kartke oraz malo prawdopodobne aby zagrali Mancini, Perrotta i Chivu wszyscy jesli dzis otrzymaja kartke nie zagraja w meczu z Interem.

W ataku zobaczymy prawdopodobnie Tavano ktory wrocil z nie udanego pobytu w Valencji, nie jest zbyt ograny podobnie jak mlody Wilhelmson ktorym zachwycaja sie media, a ja mam mieszane uczucia bo na razie nie blyszczy i wg mnie srednio sie wpasowal w druzyne. Z Tavano moze zagrac w parze lub na zmiane Vucinic.

Ciekawym typem na dzisiejszy mecz wydaje sie to ze Sienna strzeli, w nocy kurs w expekt byl 1,85 dzis juz spadl do 1,78.
Ciesa albo Corvia to ciekawi i szybcy napastnicy, zespol gra z kontry i szanse na to ze strzela bramke sa naprawde spore.

1x2 raczej nie warto grac, Roma moze znow zlekcewazyc rywala lub potraktowac bardziej ulgowo, wczoraj rywale zza miedzy odebrali kolejne punkty najblizszemu rywalowi w tabeli wiec moga sie bardziej skupic na meczach z najblizszych bardzo waznych i prestizowych meczach.

Mozna sprobowac over ale jest to typ raczej na pograniczu, podobnie jak wczorajszy Lazio z bardzo podobnym kursem ledwo dochodzacym do 2.

Prawodpodobne sklady:
R O M A
(1-4-2-3-1)
[32]Doni [2]Panucci [5]Mexes {13]Chivu [22]Tonetto
[16]DeRossi [7]Pizarro [11]Taddei [20]Perrotta [4]Wilhelmsson[17]Tavano

S I E N A
(1-4-3-1-2)
[1]Manninger [73]Bertotto [90]Portanova [83]Rinaudo [3]Molinaro [77]Antonini [6]Codrea [8]Vergassola [20]Locatelli [10]Chiesa [9]Corvia

Sedziowac beda na liniach Pugiotto – Viazzi, a głównym bedzie Antonio Giannocaro z Lecce.

Do góry
#905660 - 28/01/2007 23:38 Re: Serie A - 21 kolejka ( 27-28.01) [Re: Biszop]
El_Darro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6444
Skąd: Hlef nad Wisłą
Myśle, że wielu już wie o czerwonej kartce dla Delvechio w meczu Sampdoria Genua - Inter Mediolan. Kartka jak kartka, ale ta jest specjalna, taka powtórka z MŚ06. Powonwnie pokrzywdzonym jest Materazzi i to niemal w identyczny sposób. Gracz Sampdorii uderza głową i rozwala nos Materazziemu



Prosze o niewowiadanie sie na ten temat bo i tak już mój post podchodzi pod Quasi. Podałem go w formie info, bo kara za taki atak może być dotkliwa.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Zaixi, kemp, bester, wHiTe_StAr, rafal08), 3133 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582325 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25