Strona 10 z 11 < 1 2 ... 8 9 10 11 >
Opcje tematu
#990849 - 25/02/2007 15:23 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Originally Posted By: amkwish
Ceny są z kosmosu ,zresztą w Hiszpanii ceny nieruchomosci sa relatywnie bardzo wysokie.

Mnie sie marzy za pare lat jakaś hacjenda nad samym morzem \:\)


Zastanawiam sie, gdzie sa relatywnie wyższe: w Polsce, czy w Hiszpanii. Znasz jakas strone z ogólnohiszpanskimi ofertami ?

Do góry
Bonus: Unibet
#990884 - 25/02/2007 15:30 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Wracamy na Ramblę i przechodzimy na drugą stronę deptaku.
Jesteśmy w dzielnicy cudów ,przed nami El Raval.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Idziemy ulicą Carrer de Sant Pau.
Te białe smugi na niebie pokazują ,że w powietrzu panuje dzis spory ruch
Nawiasem mówiąc ,całkiem spore lotnisko ,jakim jest El Prat ,staje sie powoli niewydolne.

Po 3 minutach docieramy do Iglesia de Sant Pau del Camp.
Z boku koscioła ma siedzibe Misja Miłosierdzia ,pomagajaca wszystkim ,którzy tej pomocy potrzebują.
Wśród klienteli przeważają Latynosi i Afrykanie.
Składam drobny datek dla potrzebujących ,wszak komu jak komu ,ale mnie wypada.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Wzdłuż bocznej ściany przechodzimy na przykoscielny plac.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

To miejsce okupuja ci ,którzy juz nie potrzebują nawet pomocy misjonarzy.
Robię zdjecie z daleka ,chociaż gdybym dał im na flaszkę,pozowaliby z bliska do wieczora.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Spójrzmy jeszcze na budynek od frontu ,zanim wejdziemy do środka.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

CDN...

Do góry
#990896 - 25/02/2007 15:34 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Jonathan Sarkos]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Originally Posted By: amkwish
Ceny są z kosmosu ,zresztą w Hiszpanii ceny nieruchomosci sa relatywnie bardzo wysokie.

Mnie sie marzy za pare lat jakaś hacjenda nad samym morzem \:\)


Zastanawiam sie, gdzie sa relatywnie wyższe: w Polsce, czy w Hiszpanii. Znasz jakas strone z ogólnohiszpanskimi ofertami ?


Na przykład ta :

http://www.loquo.com/spanish/cities

Najpierw kliknij w miasto ,potem "vivienda y locales" i nastepnie wybierz "piso/casa en venta"

Do góry
#990928 - 25/02/2007 15:41 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Czas wejść do srodka kościoła Świętego Pawła.

Nawa robi spore wrażenie.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Podobnie zresztą jak otoczenie.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Na koniec modlitwa pod niezwykle dla mnie szczęśliwym obrazem.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

W czasie ,gdy się modliłem przyszła japońska wycieczka.
Widząc mnie przewodnik ściszył głos do szeptu ,a inni zamilkli ,cichuteńko przechodząc dalej.

Tak ,zawsze twierdziłem ,ze stwarzajac japończyków Pan Bóg był w najwyższej formie \:\)
Japonia jest na mojej liscie ,liście 5 krajów,w których chciałbym żyć i umrzeć.

Wracajmy jednak do naszej wycieczki ,na końcu czeka prawdziwa perła.

CDN...

Do góry
#990957 - 25/02/2007 15:49 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Dosłownie 50 metrów od kościoła Św.Pawła znajduje się Antic Hospital de la santa Creu.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Gotycka kaplica ,w której kiedyś mieścił sie najstarszy szpital w tej części świata.***
Dla mnie byc w takim miejscu to wręcz obowiązek

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Obecnie w budynku odbywaja sie różne wystawy i prezentacje.
W tej chwili trwa prezentacja stacji telewizyjnych z ,bardziej niż Europa,egzotycznych części świata.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Węgrzy są ,polskojezycznej "tel_avi_zji" próżno szukać.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Multimedialne prezentacje doskonale siekomponują pod gotyckim sklepieniem.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

CDN...

Do góry
#991030 - 25/02/2007 15:58 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Wracamy na Las Ramblas ulicą Carrer de L'Hospital

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Przy okazji taka oto ciekawostka.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Jest równieżpolski sklep w Barcelonie.
Nazywa sie "Krakowiak" iznajduje sie przy Carrer Sicilia ,niedaleko La Sagrada Familia.
Byłem tam w listopadzie ,ale nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia.
Odwiedzę go w marcu ,może sie poprawiło ?

Wracamy Las Ramblas i schodzimy w dół do przystanków metra i "Renfe" (podmiejskie pociagi).
Pojedziemy tym razem pociagiem ,ponieważ są o tej porze mniej zatłoczone niż metro ,są czystsze i......jak sie ma szczęście to można trafić na koncert muzyki andyjskiej.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

jestem fanem punka i fantasy metalu ,ale jak Boliwijczycy graja i śpiewają to aż mnie ciarki przechodzą po plecach.
Wspaniale to brzmi....robie fotkę i dorzucam się paroma euro na szczytny cel utrzymania musica andina przy życiu \:\)

Dziękuję za uwagę

Do góry
#991077 - 25/02/2007 16:15 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
super amkwish czekam na kolejną wyprawę \:\)

Do góry
#991079 - 25/02/2007 16:16 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Jonathan Sarkos]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
W czwartek postaram się zabrac wszystkich chetnych na wycieczke na Camp Nou.

Odbedziemy spacer po obiektach sportowych oraz zwiedzimy muzeum FC Barca.

Na dzisiejszy mecz z Bilbao nie idę.
Umowa z żoną mojego znajomego socio była taka ,że ja jestem na CL ,a ona na lidze.
Tak wiec dzis Montse bedzie dopingować Ronaldinho i resztę \:\)

Przy okazji chciałem poinformowac ,że na zaprzyjaźnionym portalu typerskim podałem 2 typy na dzisiejsze mecze ligi hiszpanskiej.

Barcelona - Bilbao over 2,5

Nastic - Valencia 2 (-1,0)

Co do pierwszego typu ,to biorac pod uwagę jak "zagotowana" jest Barca po meczu z Liverpoolem to innego rozwiazania jak wyraźne zwyciestwo nie widzę.
Baskowie nie w ciemie bici i wiedzą ,ze zamurowanie bramki nic nie da ,bo karny w 94 minucie rozwiaże sprawę \:p
Takze goście muszą pograć w otwarte karty.

W drugim meczu zdegradowany Nastic wcale nie musi byc chópcem do bicia.W Tarragonie żyje wiecej fanów Barcy niż Nasticu ,wiec zadanie gospodarzy to spróbowac przeszkodzic Valencii w zdobyciu 3 punktów.
Tarragona bedzie gryźć trawę i ...kosci przeciwnika ,ale valencia ma nieporównywalnie lepszy potencjał i jest w gazie ,dlatego wygra ,mysle ,że 2:0.
Swoja droga to Valencia jest dla mnie (na dziś) kandydatem nr 1 do mistrzostwa.
Jedyne co im moze przeszkodzić to....Liga Mistrzów.
Tam maja Inter na widelcu i beda sie liczyć nawet w kalkulacjach finałowych.
Zresztą ,jakby nie patrzeć na mecze Valencii to takie jak dzisiejsze winni wygrywać i basta

Pozdrawiam

amk

Do góry
#991511 - 25/02/2007 18:20 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
Na początku gratuluję tematu, bo jest chyba jednym z najlepszych w historii To i owo.

I prośba taka \:p Obok zabytków chętnie bym pooglądał życie codzienne w Barcelonie ;\) Pojawia się ono, ale jakby go za mało \:\)

Do góry
#991606 - 25/02/2007 18:47 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Zbigniew]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Zbigniew
Na początku gratuluję tematu, bo jest chyba jednym z najlepszych w historii To i owo.

I prośba taka \:p Obok zabytków chętnie bym pooglądał życie codzienne w Barcelonie ;\) Pojawia się ono, ale jakby go za mało \:\)


Zbychu ,a konkretniej ? \:\)

Sklepy ,knajpy ,bary ???

Do góry
#991797 - 25/02/2007 19:42 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
ja poproszę listę tych 5 krajów w których chciałoby się zyć i umrzeć ;\)


ja poproszę jeszcze o zdjęcia po deszczu...chciałbym zobaczyć czy tam też takie kałuże stoją jak u nas \:\)

zauważyliście jak czysto na ulicach / chodnikach ?? kiedy nasz naród dojdzie do tego poziomu \:\(

Do góry
#992044 - 25/02/2007 20:45 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: KeeP]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: KeeP
ja poproszę listę tych 5 krajów w których chciałoby się zyć i umrzeć ;\)


ja poproszę jeszcze o zdjęcia po deszczu...chciałbym zobaczyć czy tam też takie kałuże stoją jak u nas \:\)

zauważyliście jak czysto na ulicach / chodnikach ?? kiedy nasz naród dojdzie do tego poziomu \:\(


1.Hiszpania
2.Grecja
3.Dania
4.Japonia
5.Kostaryka

Keep ,trudno bedzie o zdjecia po deszczu ,bo rzadko tu pada :),ale postaram się.
Poczekam na wiekszą ulewę,hehe.

Co sie zaś tyczy czystości to w kazdy dzień ,niedzieli nie wyłaczajac ,praktycznie wszędzie widać ludzi w jaskrawożółtych kombinezonach.To właśnie sprzątacze.
Dodać nalezy jeszcze ,ze ludzie nie ułatwiaja im pracy ,bo śmieci ,ogryzki ,pety ,puszki rzucają praktycznie gdzie popadnie.

Te czyste ulice i chodniki to jedna z miłych dla mnie niespodzianek ,bo spodziewałem się "polskiego" porzadku

Do góry
#992184 - 25/02/2007 21:39 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
Originally Posted By: amkwish


Zbychu ,a konkretniej ? \:\)

Sklepy ,knajpy ,bary ???


O to to to \:\)

Do góry
#994983 - 27/02/2007 00:58 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Zbigniew]
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade

Witaj na Poludniu

Jako, ze mieszkam juz jakis czas niedaleko Ciebie i znam dosc dobrze Twoje nowe rewiry pozwole podzielic sie kilkoma spostrzezeniami (he,he)

1. Uwazaj na kieszonkowcow !!! To prawdziwa plaga Barcelony. Zdarzaja sie rowniez kradzieze "na wydre". Bezwzglednie pilnuj dobytku na plazach.
Rozmawialem w tamtym roku z Polakiem, ktory wystawial swoje grafiki pod Katedra Gaudiego. Opowiadal mi, ze codziennie turysci lapia kieszonkowca i oddaja w rece policji, po czym ten sam koles wraca po godzinie, zeby obrobic kolejna wycieczke.
2. Nie parkuj samochodu w miejscach niedozwolonych. Szybko przewioza go laweta na parking. A to slono kosztuje.
3. Unikaj Gitanow. Ta hiszpansko-francuska odmiana Cyganow to bardzo nieprzyjemny narodek. Nie kupuj u nich "uzywek".
4. Ne jadaj w knajpach dla turystow (Stare Miasto, Esplanada) Drogo i nie zawsze dobrze. Najlepiej wybrac jakas ustronna knajpke. Zapewne wlasciciel zauwazy juz Twoja druga wizyte, a przy nastepnej moze i dostaniesz kolejke od szefa. Koniecznie sprobuj paelli z owocami morza
5. Jezeli wdasz sie w bojke z Arabami pamietaj, ze prawdopodobnie wyciagna noze . Nie probuja zabic ale zostawiaja pamiatki a la Frank Ribbery.
6. Jezeli Twoj apartament ma okna wychodzace na inna strone niz polnocna i nie ma klimatyzacji, zacznij na nia zbierac. W kwietniu praktycznie zacznie sie lato. Barcelona, ze wzgledu na wielkosc,polozenie na wystawionych na slonce wzgorzach, duza wilgotnosc powietrza, to prawdziwy tropik.
7. Nie rob sobie zdjecia za 10e z Pucharem LM w muzeum FCB . Bardzo kiczowata pamiatka .
8. Jezeli interesujesz sie sztuka to odwiedz koniecznie muzeum Salwadora Dali w Figueres. Autopista nr 7 w kierunku Francji ok 150 km. To jego rodzinne miasto. Zgromadzono kolekcje 1/3 jego dziel
9. Na polnoc (ok 200km) w Pirenejach lezy Andorra. Oprocz niewatpliwych urokow turystycznych takze strefa wolnoclowa z centrami handlowymi na wys. 2500-3000 m i siedziba kilku bankow offshore. Jezyk oficjalny - katalonski,ale wszystko mozna zalatwic we francuskim, angielskim, hiszpanskim.
10. Przy C-32 w kierunku Taragony stoja bardzo ladne i egzotyczne lalunie ;\)

To tyle na szybko

Salut

Do góry
#995768 - 27/02/2007 12:15 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Terry Butcher]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Terry Butcher

Witaj na Poludniu

Jako, ze mieszkam juz jakis czas niedaleko Ciebie i znam dosc dobrze Twoje nowe rewiry pozwole podzielic sie kilkoma spostrzezeniami (he,he)


Dzieki Terry ,zdazylem juz wykonac troche spostrzezen.
Cudem uniknalem kradziezy portfela (noc na Ramblas) ,cyganow omijam szerokim lukiem (nie znosze tego dziadostwa i traktuje tak samo jak w Polsce.
Samochod zostawilem w kraju ,jadam w swoich ulubionych knajpkach ,nie w centrum i kiczowatej fotki nie zrobie

Do muzeum Salvadora Dali wybiore sie z rodzina ,do Andorry rowniez.

Dzieki za informacje i...

¡ Salud !

Do góry
#996287 - 27/02/2007 14:38 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Terry Butcher]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: Terry Butcher

...

10. Przy C-32 w kierunku Taragony stoja bardzo ladne i egzotyczne lalunie ;\)



ja bym się tym zainteresował

Do góry
#996322 - 27/02/2007 14:53 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: _Korver_]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
świetna robota amkwish



z zapartym tchem czekam na wycieczkę po obiektach Barcy

Do góry
#999208 - 28/02/2007 10:34 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Koski]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Koski
świetna robota amkwish



z zapartym tchem czekam na wycieczkę po obiektach Barcy


Chyba jutro nie zdaze ,poniewaz w pierwszym rzedzie musze kupic Kolegom z forum bilety na F1 ,na 11-13 maja.

Dzis wazny dzien ,na moje konto wplynela pierwsza pensja \:\)

Do góry
#1003665 - 01/03/2007 10:17 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: Amkwish]
viali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/08/2005
Postów: 5574
Amkwish witaj.Po raz pierwszy pisze w twoim poście natomiast śledze go i czekam na kolejne twoje opisy pięknej barcelony.Czyta sie to lepiej niż książkę z pieknym urozmaiceniem to znaczy ze zdjęciami.
Bardzo cenie Ciebie jako człowieka mimo że Ciebie nie znam a to się żadko zdarza.
Mam kilka pytań :
1)Po pierwsze jak sie nazywa punkt widokowy w Barcelonie obok ślicznego parku w któwym latem jaszczurki sobie biegaja po ścieżkach.Nie mogę sobie przypomnieć nazwy ale wrażenia widokowe kolosalne.
2)Czy orientujesz sie może ile kosztują bilety na Espanol
3)To raczej nie pytanie a moja nabyta i sprawdzona wiedza bycia w Barcelonie , jeśli jesteś nie tylko kiicem piłki kopanej a również czynnie grasz przejdź się kiedyś okolo 19-20 na boiska na którym grają panowie koło 40 znajdziesz w nich nowych przyjaciół to gwarantowane oni kochają grać z cudzoziemcami w piłke
4)Jeśli masz możliwość pojedz do Pampeluny na spotkanie z bykami wrażenie cudowne a
5)jeśli bedziesz w MAdrycie pojdź obejrzeć Puerta de Europa dwa nachylone ku sobie wieżowce , Puerta de Alcala na Plaza de la Independencia, stoi tam monument który miał stanowić wrota wschodniego muru miasta. A na Plaza de Cibeles znajdziesz sniesamowita fontanne i jeden z najpiękniejszych budynków poczty na świecie - Palaciode las Telecomunicaciones

Pozdrawiam i trzymaj sie ciepło

Hola Amigo

Do góry
#1005361 - 01/03/2007 18:13 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony.... [Re: _Korver_]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Co za dzień

Rano poszedłem kupowac bilety na wyscig F1.
Przedsprzedaż prowadzi najpopularniejszy bank kataloński "La Caixa".
wejściówki kupisz w oddziałach ,wktórych funkcjonuje tzw."Servicaixa".
Wbrew pozorom nie jest to biuro ,tylko bezduszka ,głupawa maszynka
Żadają ode mnie karty kredytowej...nie posiadam.
Do tej pory wystarczała mi tzw.libretta i konto wirtualne ,aby dokonywacnormalnych operacji.
Tu...karta musi być.
Wkurzam sie ,wracam ,rozmawiam z Tomo ,który tez sie wpienia i...wychodzę powalczyc o te bilety.

Idę do sąsiada ,proponuje mu deal.
On kupuje na swoja kartę,jamu daje równowartośćwejściówek w euro.
Idziemy do debilnej maszynki.
Klik,klik ,klik ,sruuuuuuuu......nie ma biletów

O szlag ,co robić ?

I tu zaczyna sie amkwisha droga przez mękę ;\)

CDN....

Do góry
Strona 10 z 11 < 1 2 ... 8 9 10 11 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, alfa, igea23, 11kera11), 3566 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582032 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49