Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#953490 - 12/02/2007 13:38 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty )
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław



Do góry
Bonus: Unibet
#953792 - 12/02/2007 16:01 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
witam, skoro szczypior zalozyles juz temat no to jedziemy
jak dla mnie alemania aachen- bayern monachium 2
nie lubie bayernu, zreszta 3/4 kibicow w Niemczech go nie lubi, ale punkty musi ciulac, schalke ucieka, malo tego- brema i stutgart tez przed bayernem,aachen slabe, u siebie nie prezentuje wysokiej formy, zreszta bayern jesli chce sie jeszcze liczyc w walce o mistrzoswto nie moze juz tracic punktow, zwlaszcza z tak slabym rywalem jak alemania
Dla mnie 2, po underowym meczu
po tym co zaprezentowal stutgart w meczu z brema mozna sprobowac zagrac 2, eintracht byl bardzo blisko wywiezenia 3 pkt z leverkusen, gol w doliczonym czasie gry odebral im 3 pkt
mlode wilczki ze stutgaru mysle ze pojda za ciosem i rowniez eintracht znajdzie sie na ich rozkladzie
a kurs przyzwoity

Do góry
#953860 - 12/02/2007 16:35 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Co do bayernu to nie wydaje mi się, żeby typowanie jego wyjazdowego zwycięstwa było tak oczywiste, co to walki o mistrza to różnica 11 punktów jest bardzo duża i tylko wielkie szczęście może sprawić, że bayern zwycięży w lidze, w co bardzo wątpie. W niedzielnym meczu podopieczni hitzwelda znów byli bardzo nieskuteczni.

62% - posiadania piłki
13 - strzałów i tylko 4 celne, mówią bardzo wiele o postawie ofensywnej bayernu

wydaje mi się, wydaje mi się że hitzweld zmienił taktykę i gra trójką środkowych pomocników, dwójką defensywnych, czyli van bommelem i salihamidzicem, dwójką środkowych pomocników, ofensywnym pomocnikiem i dwoma napastnikami

Do góry
#954402 - 12/02/2007 19:36 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
IMHO Bayern w tym sezonie raczej juz pogrzebał szanse na mistrzostwo. Szelki graja jak z nut, dodatkowo wzmocnione ogromnym zastrzykiem kapitału od rosysjskiego giganta Gazpromu będą maszerować po pierwszy od 50 lat tytuł mistrzowski. W Bawarii pewnie bardziej skupiają się na tym by zagrać w następnym sezonie w LM. Gra w PUEFA dla FCB to była by chyba katastrofa. Walka nie będzie taka łatwe, gdyż Stuttgart i Brema będą dzielnie się bronić przed atakami na ich pozycje.

Do góry
#954587 - 12/02/2007 20:11 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen

Bayern zagral,jak chcial "general" Hitzfeld.
Liczylo sie tylko zwyciestwo i dobra gra w defensywie.

Jak juz pisalem,Bayern trenowal przed meczem z Bielefeldem intensywnie poczynania w defensywie,ktora byla winna przy wielu straconych golach.
Juz w meczu z Arminia bylo widac duzo lepsze reakcje defensywy Bayernu na kontrataki Bielefeldu,ktorzy stali gleboko pod wlasna bramka.
Arminia nie miala zadnej okazji do zdobycia gola!
Goscie zagrali co prawda bardzo slabo,ale jak to sie mowi, "gra sie tak jak przeciwnik pozwala".Bayern nie pozwolil doslownie nic!

Zadanie nr.1 zostalo wykonane,Bayern potrafi znowu wygrywac,sa 3 punkty i defensywa zagrala bez zarzutow.

Do góry
#954599 - 12/02/2007 20:13 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: As]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
No nareszcie, temat otwarty wcześnie i można podzielić się przemyśleniami :-)

Bayern na wyjeździe po kursie 1.65
Dziękuje, postoję !
To czy Bayern będzie grać w LM, UEFA, czy w ogóle, to mi zwisa i powiewa. Nie mój problem, a argument więc to żaden.

Kolejka jest bardzo ciekawa i jest szansa upolowania naprawdę ładnych kursów.
Bo ja nie jestem pewnien, czy Schalke wygra z Wilkami, Stuttgart z Frankfurtem, a Brema z Hamburgiem.
A i Mainz może zrobić niespodziankę

I to by było narzazie tyle

Do góry
#955571 - 13/02/2007 07:26 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
anhem Offline
member

Meldunek: 08/05/2005
Postów: 133
bardzo rzeczowa opinia rene....tyle, że nic nie wnosząca do tematu LOL...
...oglądałem mecz bayernu z arminią i w ataku bayern grał łajzowato
ale jak już ktoś wspomniał mógł to być wynik założeń defensywnej taktyki...tak czy siak gola wbili a mieli jeszcze szanse na następne więc plan wykonali ....
co do meczu z alemanią to można zagrać handicap na gospodarzy bo bayern jeśli wygra to raczej nie wysoko....

Do góry
#955615 - 13/02/2007 08:46 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: anhem]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: anhem
bardzo rzeczowa opinia rene....tyle, że nic nie wnosząca do tematu LOL...
...oglądałem mecz bayernu z arminią i w ataku bayern grał łajzowato
ale jak już ktoś wspomniał mógł to być wynik założeń defensywnej taktyki...tak czy siak gola wbili a mieli jeszcze szanse na następne więc plan wykonali ....
co do meczu z alemanią to można zagrać handicap na gospodarzy bo bayern jeśli wygra to raczej nie wysoko....


Nie twierdzę, że moja wypowiedź ma coś wnosić
Nie analizowalem jeszcze niczego, wszak trochę czasu jest
W swoim czasie podam swoje propozycje
Mam nadzieję, że dobre

Uważam, iż fajnie się stało, że temat otwarty został tak szybko
To zawsze pomaga, gdy inni przedstawią swoje przemyślenia, bo zawsze może być coś, co się przeoczy

A co do Bayernu, to moim zdaniem kurs jest za niski
Bayern gra na wyjeździe i wcale nie jest powiedziane, że sięgnie po 3 punkty
Ostatnio co prawda "zrobił swoje", ale te skromne zwycięstwo nie przekonało mnie co do tego, że kryzys został już zażegnany.
Po za tym trzeba pamiętać, iż tabela jest zawężona i każdy zespół o coś walczy.
Np. w mojej opinii Dortmund jest w strefie spadkowej \:D
Wiele będzie się jeszcze działo, do czego Bundesliga zdążyła przyzwyczaić.

Wracając do Bayernu
W poprzednich sezonach można było stawiać na nich w ciemno, bo wiadomo: Bayern to Bayern
Te typy zazwyczaj siadały.
Dziś nie ma takiej pewności

Do góry
#955627 - 13/02/2007 09:00 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
rene racja, wacham sie troche nad tym bayernem,zagram,zobaczymy co bedzie, nie mowie tutaj o jakis astronomicznych kwotach- bo rzeczywiscie bayern to nie jest druzyna ktorej w tej chwili mozna zaufac
a myslalem ze po zakupie Podolskiego wreszcie zaczna strzelac gole a tu nic
widac ze Ballack duzo dla nich znaczyl, byl motorem napedowym wielu akcji i sam je skutecznie wykanczal
w chelsea sie nie sprawdza- za duzo gwiazd, w bayernie on prowadzil wiekszosc akcji
jakos przeczuwam niespodzianke w Wolfsburgu, fakt schalke jest niezwykle mocna ale wolfsburg tez ma niezly sklad- zwlaszcza w ofensywie: hanke, klimowicz, wspom agajacy ich marcelino i nasz jacus, potrzebuja punktow,wiec kto wie

Do góry
#956904 - 13/02/2007 17:02 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Werder Bremen - HSV

Witam. Trochę daleko jeszcze do tej serii spotkań ale dla mnie wsród kilku potencjalnych ciekawych spotkań warto zastanowić się nad HSV . Ostatnio zwycięstwo przełamujące , nasuwają mi myśl by iść za ciosem i oczekiwać kolejnych zdobyczy punktowych . Jednak trochę moją strategię podcina fakt ostatnio słabego występu Werderu i tej sromotnej porażki której chyba zbyt wiele osób się nie spodziewało . Gospodarze napewno będą oczekiwali odegrania się i pokazania iż była to tylko mała wpadka a przy okazji zainkasowania kompletu pkt , jednak ja postanawiam przełamać te myśleni i skłaniam się usilnie za wynikiem remisowym . Ostatnie potyczki między tymi drużynami kończyły się podziałem pkt .


23.09.2006 Hamburg - Werder Bremen 1 - 1 (0 - 0)
18.12.2005 Werder Bremen - Hamburg 1 - 1 (1 - 0)
09.04.2005 Hamburg - Werder Bremen 1 - 2 (0 - 1)
30.10.2004 Werder Bremen - Hamburg 1 - 1 (0 - 1)

Tak więc czemu tym razem również nie miał by powtórzyć się ten scenariusz ? Odpowiedź niby jest prosta ale za razem ciężka do stwierdzenia Werder ma ambicję na mistrza , a HSV potrzebuję usilnie pkt by odbić się od dołu tabeli i zapewnić spokojne utrzymanie .

Do góry
#957453 - 13/02/2007 19:00 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen

Kolejny wypadek w Aachen!

3 tyg.temu Sichone spowodowal wypadek samochodowy,przed kilkoma dniami spieszylo sie strasznie Ebbersowi i Schlaudraffowi na trening , Ebbers rozwalil samochod (Porsche) Schlaudraffa,ktory siedzial obok.Powodem tych wypadkow oczywiscie bylo

Alemannia obok kary grzywnej dla tych pilkarzy zawiesila na mecz z Bayernem napastnika Ebbersa,ktory w tym sezonie dla Aachen zagral we wszystkich meczach.Ebbers i Schlaudraff byli strzelcami bramek w meczu pucharowym z Bayernem wygranym 4-2 (20.12.2006).

Do góry
#957624 - 13/02/2007 19:41 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: WERDER12]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Celowo założyłem temat tak szybko, żeby sprawdzić jaka wiwiąże się dyskusja. Bardzo fajnie, że tyle osób już teraz ma coś do powiedzenia.

Wprawdzie jeszcze nie ma co analizować dokładnie spotkań, bo jeszcze bardzo wiele czasu i nie mamy potrzebnych informacji, to podyskutować zawsze można.

Szymonez popatrz na grę ofensywną Wolfsburgu w rundzie jesiennej. Żenada i beznadzieja. Zakup Marcelinho, który w lidze niemieckiej jakiś czas temu grał w Hercie bardzo dobrze, był w pewłni świadomym i oczywistym krokiem, który na celu miał wzmocnienie lini ofensywnej. Teraz Wolfsburg dużo strzela, ale równie dużo traci. Ciekawy jestem jak zaprezentują się Wilki w kolejnych spotkaniach.

Do góry
#958600 - 13/02/2007 23:41 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Szczypior
Celowo założyłem temat tak szybko, żeby sprawdzić jaka wiwiąże się dyskusja. Bardzo fajnie, że tyle osób już teraz ma coś do powiedzenia.

Wprawdzie jeszcze nie ma co analizować dokładnie spotkań, bo jeszcze bardzo wiele czasu i nie mamy potrzebnych informacji, to podyskutować zawsze można.

Szymonez popatrz na grę ofensywną Wolfsburgu w rundzie jesiennej. Żenada i beznadzieja. Zakup Marcelinho, który w lidze niemieckiej jakiś czas temu grał w Hercie bardzo dobrze, był w pewłni świadomym i oczywistym krokiem, który na celu miał wzmocnienie lini ofensywnej. Teraz Wolfsburg dużo strzela, ale równie dużo traci. Ciekawy jestem jak zaprezentują się Wilki w kolejnych spotkaniach.


Dokładnie tak, choć Marcelinho jeszcze bramki nie strzelił
( chyba, choc nie sprawdzałem )
Ale w ostatnim meczu choćby zaliczył asystę, po której Jacek strzelił przepiękną brameczkę.
Ja myślę, że w Wolfsburgu poprawiła sie atmosfera, a zespół nabrał wiary i będzie groźny dla wszystkich. Klimowicz i Hanke też inaczej grają, a to znakomity duet napastników. Zwłaszcza Klimowicz.
Schalke łatwo mieć nie będzie, a z tego co pamiętam w Wolfsburgu nigdy lekko nie mieli.
Tak na dziś dzień, bez jakiejkolwiek analizy, po głowie chodzi mi overek

Też zastanawiam sie nad Brema - Hamburg
Brema gra teraz u UEFA z Ajaxem
Ciekaw jest jak zagra

Do góry
#959119 - 14/02/2007 10:23 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
jappa Offline
old hand

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 740
Skąd: wielkopolska
Nurnberg-Cottbus 1
Dortmund-M`gladbach 1
Witam dziś będe omawiał 2 wyżej wymienione spotkania i oczywiście licze na komentarze bo oto chyba tu chodzi..
Nurnberg-Cottbus 1
W tym spotakaniu każdy walczy o coś ..Jedni o puchary,inni o utrzymanie..Jeśli ktoś by powiedział że w lutym bayern i Nurnberg bedą sąsiadami w tabeli to by kazał popukać się po głowię..Ale do rzeczy,gospodarze napewno nie grzeszą w ofensywie,w domu(5-5-1)ma bardzo przyzwoity bilans,teraz czeka ich mecz z beniaminkiem..W 1 rundzie był remis 1-1,ale teraz liczę ż epadnie więcej bramek niz 2 w meczu..Energie (2-3-5 na wyjazdach)Potrzebuje trochę punktow by spokojnie utrzymać się w lidzę..Ostatni mecz to prawdziwe lanie od Mainz(4-1),więc sądze że trudno będzie się mi przecistawić umotywowanej Nurnberge...Więcej niz remis to napewno będzie niespodzianka ,ale moj typ to gospodarzeKtorzy wygraja 2-1:)
Dortmund-M`gladbach 1
Brak Smolarka i ostre treningi siłowe są widoczne w grze Borusii..Wygrana na poczatku sezonu z bayernem ,póżniej 3 porażki..Napewno ten mecz będzie typowy na przełamanie,sądzę że gospodarze zaczną wyciągać wnioski po tych 3 meczach i zrewanżują się gościom za jesienną porażkę(1-0)..Pod znakiem zapytania stoi występ Smolarka ,Dede będzie pauzował 3 kolejki za czerwoną kartki więc to nie wrózy dobrze gospodarzom..Goście nie przegrali od 3 spotkań,szczerze mowiąc mają szanse na przedłużenie tej serii....Dla mnie osobiście jest to mecz na remis,choć trener gospodarzy chyba wie że z taką grą może czasem trafić do 2 ligi(5pktprzewagi nad strefą spadkową)..Jak nigdy nie było takiej wyrownanej tabeli..Trudno dziś stwierdzić kto spadnie więc tym bardziej koncowka będzię ciekawsza ..Jeśli Gospodarze nie wygrają tego meczu to zkim mają wygrywać?
Moj typ : 1
Lb: under2,5
Pozdrawiam ,oraz czekam na wasze opinie \:\)

Do góry
#959953 - 14/02/2007 16:03 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: jappa]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
malo tego ze alemania zawiesila ebbersa ale wyczytalem tez ze zawiesila takze Jana Schlaudraffa, a to duze oslabienie

Do góry
#963104 - 15/02/2007 14:37 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Originally Posted By: szymon0305
malo tego ze alemania zawiesila ebbersa ale wyczytalem tez ze zawiesila takze Jana Schlaudraffa, a to duze oslabienie


Zarówno Schlaudraff jak i Ebbers zostali zawieszeni przez klub za spowodowanie wypadku samochodowego

Do góry
#963170 - 15/02/2007 15:01 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen

Schlaudrauff dostal tylko kare grzywna w wysokosci 5000euro i nie zostal tak jak Ebbers zawieszony na mecz z Bayernem.

link

Do góry
#963189 - 15/02/2007 15:10 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: WERDER12]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
faktycznie WERDER ! dziękuje za poprawienie, z mojego źródła wynikało, że jednak obaj zostali zawieszeni i tak by się to zdementowało w dniu meczu, ale lepiej szybciej niż później


Do góry
#963269 - 15/02/2007 15:48 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
z mojego zrodla tez tak wynikalo, sorki za maly blad
dzieki Werder za poprawke

Do góry
#964979 - 15/02/2007 22:38 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Frankfurt - Stuttgart

Przypuszczalne składy:
Nikolov - Preuß, Kyrgiakos, Vasoski, P. Ochs - Jones, Chris - A. Streit, A. Meier, Thurk - Takahara
Hildebrand - Osorio, Tasci, Delpierre, Magnin - Pardo - Hilbert, Hitzlsperger - da Silva - Cacau, Gomez

Wielu będzie obstawiać zwyciestwo gości, którzy złapali wysoką formę i są faworytem w tym meczu.
Ja nie jestem taki pewnien, czy Stuttgart wygra ten mecz.
Frankfurt to drużyna, którą trudno rozgryźć
Grają raczej defensywnie, a pomimo tego tracą dużo bramek
Nie mają rasowych napastników, a strzelają sporo bramek.
Najwięcej Takahara, który w zeszły sezonie większość spotkań ogladał z ławki w Hamburgu.
Stuttgart bedzie musiał zwrócic uwagę na Meiera, który ostatnio żądlił ich, oraz na obrońcę Kyrgiakosa.
ten ostatni moze być sporym zagrozeniem z uwagi na kontuzję Meiry.
Co przyniesie jutrzejszy mecz, trudno powiedzieć
W sumie to należałoby sobie go odpuscić
Ja zagram sobie leciutko na remis w tym spotkaniu
Frankfurt tanio skóry nie sprzeda, bo jest w strefie spadkowej i do końca będzie walczyć o prolongatę

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, igea23, VVega, alfa, rafal08), 1319 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581247 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49