Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#965046 - 15/02/2007 23:12 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Alemannia - Bayern
Bayern o mistrzostwie może zapomnieć, ale będzie walczyć o miejsce gwarantujące udział w LM, czyli przynajmniej o 3 miejsce w tabeli, które daje prawo do gry w eliminacjach. Taki jest zapewne cel Bawarczyków i gdyby nie udało się go zrealizować, to poleci niejedna głowa.
Póki co, zespół zawodzi, a ostatnie skromne zwyciestwo mnie w tym utwierdza.
Mankamenty są we wszystkich formacjach i jakoś nie wierzę, by Hitzfeldowi udało się je wyeliminować. Tej drużynie brakuje świeżej krwi i dlatego gra się nie układa. Nowych nie ma na ławce, bo jeśli popatrzeć na zawodników, to wiekszość z nich jest w Bayernie od kilku lat. Dotychczas sprawdzali się oni w lidze, ale na arenie miedzynarodowej wygladało to już gorzej, teraz nawet na ligę nie starcza, pomimo "nazwisk".
Kurs na Bayern wydaje mi się za niski, tym bardziej, że Bayern zbyt dużo bramek nie strzela.
Gospodarze u siebie są bardzo skuteczni
W 11 spotkaniach strzelili 20 bramek
Stracili ich jeszcze więcej
W Pucharze wygrali z Bayernem 4:2
To wszystko skłania mnie ku temu, by odpuścic sobie ten mecz

Do góry
Bonus: Unibet
#965105 - 15/02/2007 23:48 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Brema - Hamburg
Hit kolejki, co wydawać moze się o tyle dziwne, że drużyna z czołówki podejmuje jednego z outsiderów.
Ale co by tu nie mówić, spotykają się 2 z 3 drużyną ubiegłego sezonu
Sytuacja Hamburga jest dramatyczna i goście z pewnością będę walczyć o każdy centymetr boiska
Nie są bez szans, bo powoli wychodzą z dołka, a ten z kolei przytrafił się drużynie, która wydawała się faworytem do mistrzostwa.
Myślę, że będziemy ogladać bardzo emocjonujący mecz
Faworytem są oczywiście gospodarze, ale i tu kurs na ich zwyciestwo jest moim zdaniem za niski.
Kibiców Werderu martwić musi słaba skuteczność napastników.
W meczu z Ajaxem bramki strzelali obrońcy i Frings... który zanotował asystę, bo w sumie to był samobój.
Reasumując - zwyciestwo gości jest tu mało prawdopodobne
Hamburgowi nie leży gra na boisku w Bremie.
Ale czy gospodarze sięgną po 3 punkty, tego nie wiem
Remisu nie wykluczam
W Werderze nie zagra Wome, który uzbieral 5 żółtek

Do góry
#965115 - 15/02/2007 23:57 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: WERDER12]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: WERDER12

Schlaudrauff dostal tylko kare grzywna w wysokosci 5000euro i nie zostal tak jak Ebbers zawieszony na mecz z Bayernem.

link


Schlaudarauff i tak nie zagra w meczu z Bayernem bo jest zawieszony za kartki. Potwierdzam też absencje Ebbersa.

źródło: kicker.de

Do góry
#965143 - 16/02/2007 00:18 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Dortmund - Gladbach
Zamienił stryjek siekierke na kijek
W Dortmundzie mieli bardzo dobrego trenera, ale widać komuś to przeszkadzało
Nowy boss zaczął rewelacyjne, bo odprawił z kwitkiem Bayern
Euforia jaka zapanowal w Dortmundzie po tej "wiktorii" przysłoniła prawdziwy obraz tego meczu, bo to nie Borussia wygrała ten mecz, ale Bayern go przegrał.
Gracze z Dortmundu szybko zostali sprowadzeni na ziemie i w trzech kolejnych mczach nie powąchali nawet punktu.
Dortmund ma jeden problem, który nazywa się Jurgen Rober
Kładzi on nacisk na siłę i wytrzymałość, zawodnicy maja "chodzi" jak niemieckie czołgi...
Tyle tylko, że bractwo tam miedzynarodowe, dobrane do koncepcji gry poprzedniego trenera i w tej roli się nie sprawdza, bo się do niej nie nadaje.
Stąd konflikty Smolarka, fatalna gra Pienaara, Valdeza i pewnie jeszcze pary innych.
Na drugim biegunie Borussia z Gladbach, a więc rywal wymarzony, bo na wyjazdzach grająca fatalnie
Tyle tylko, że tu zmiana trenera wyszla na plus, Gladbach wygrala już na wyjeździe z Arminią i nic sobie nie robi z tego, że musi radzić sobie bez Oliego Neuville'a
Przypuszczalne składy:
Weidenfeller - P. Degen, Brzenska, C. Metzelder, Kringe - Tinga - Kruska, Ricken - Pienaar - Valdez, Frei
Keller - Bögelund, Gohouri, Zé Antonio, Compper - Polanski, Kluge - Delura, Insua, Jansen - Kahe
Nie sądzę by Dotmund siegnął tu po 3 punkty
Najbardziej prawdopodobny wydaje mi się tu remis i tak wlaśnie zagram

Do góry
#965158 - 16/02/2007 00:26 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: DJ SOSNA]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: DJ SOSNA
Originally Posted By: WERDER12

Schlaudrauff dostal tylko kare grzywna w wysokosci 5000euro i nie zostal tak jak Ebbers zawieszony na mecz z Bayernem.

link


Schlaudarauff i tak nie zagra w meczu z Bayernem bo jest zawieszony za kartki. Potwierdzam też absencje Ebbersa.

źródło: kicker.de


Schlaudarauff może grać. Na koncie ma 4 żółte kartki. W ostatnim meczu grał i nie dostal kartki

Do góry
#965207 - 16/02/2007 00:48 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Wolfsburg - Schalke
Te spotkanie zapowiada się bardzo interesująco i kto wie, czy nie będzie bardziej emocjonujące niż Brema - Hamburg

Przypuszczalne składy:
Jentzsch - Quiroga, Madlung, Hofland, Van der Heyden - van der Leegte - Menseguez ( ew. Sarpei ), Marcelinho, Krzynowek - Hanke, Klimowicz
Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Rodriguez - F. Ernst, Bajramovic - Lincoln - Halil Altintop, Kuranyi, Lövenkrands

Goście w wybornej formie, zmiataja po kolei wszystkich przeciwników. Bardzo cenne zwyciestwo w Bremie, wszak byl to mecz o 6 punktów, a kto wie, czy nie o mistrzowską koronę.
Gospodarze ciągle niepewni ligowego bytu, choc moim zdaniem Wilki spokojnie się utrzymają. Mają naprawdę interesujący zespół, z którym każdy musi się liczyć.
W ofensywie są bardzo mocni, zwłaszcza jeśli uda im się ustabilizować formę.
w najbliższej kolejce wilki zapoluja na grubego zwierza i nie są bez szans. Aktualnemu liderowi zwykle cieżko o punkty w Wolfsburgu. Tym razem będzie nie inaczej.
Wydaje mi się, że lider kompletu punktów nie wywiezie
Remis wydaje mi się najbardziej prawdopodobny i warty próby

Do góry
#965246 - 16/02/2007 01:04 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
W meczu Herthy z Mainz niespodzianki nie upatruję
Hertha jest drużyną własnego boiska, ma większy potencjal i powinna wygrać, choć łatwo jej to nie przyjdzie
Ale ten mecz sobie odpuszczę, podobnie jak Leverkusen - Hannover

Do góry
#965276 - 16/02/2007 01:17 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: rene
Originally Posted By: DJ SOSNA
Originally Posted By: WERDER12

Schlaudrauff dostal tylko kare grzywna w wysokosci 5000euro i nie zostal tak jak Ebbers zawieszony na mecz z Bayernem.

link


Schlaudarauff i tak nie zagra w meczu z Bayernem bo jest zawieszony za kartki. Potwierdzam też absencje Ebbersa.

źródło: kicker.de


Schlaudarauff może grać. Na koncie ma 4 żółte kartki. W ostatnim meczu grał i nie dostal kartki


Tak, rzeczywiście według źródła które podałem kicker.de ma grac Schlaudarauff wiec jesli klub go nie zawiesi to wystąpi przeciw Bayernowi.

rene, podsumujesz swoje wszystki wypowiedzi w jednym poscie z kursami itd? z góry thx.

Do góry
#965292 - 16/02/2007 03:33 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: DJ SOSNA]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Eintracht Frankfurt - Stuttgart

W poprzednim tygodniu, każdy kto grał na drużyny z czołówki tabeli nie zawiódł się. Jednak niemiecka Bundesliga jest tak nieprzewidywalna, że taka sytuacja raczej na pewno nie będzie miała miejsca w tej kolejce. I tak po raz kolejny w piątek rozpoczynamy naszą cotygodniową wizytę na stadionach naszych zachodnich sąsiadów. Eintracht Frankfurt w poprzedniej kolejce zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Bayerem Leverkusen, natomiast Stuttgart wysoko zwyciężył na własnym boisku z pretendentem do tytułu mistrza, zespołem Werderu Brema. Gospodarze nie wygrali w sześciu kolejnych spotaniach i widmo spadku z ligi wisi w powietrzu, dlatego teraz dla podopiecznych Friedhelma Funkela liczyć się będzie każdy punkt. W dzisiejszym spotkaniu zabraknie kontuzjowanego Markusa Prola, którego w bramce zastąpi Nikolov, zawieszonego za brutalny faul szwajcarskiego obrońcy Spychera, kapitana Jermaine Jones, oraz Marko Rehmera i Christophera Reinharda, który wystąpił tylko w jednym meczu. Wielkim zmartwieniem trenera jest gra obronna, ponieważ w tej rundzie stracili siedem bramek. Drużyna Stuttgartu jest na pewno bardzo mocno podbudowana ostatnim wygranym spotkaniem z klasowym rywalem. Zawodnicy uwierzyli, że w tym sezonie ograć mogą wszystkich i mierzyć w wysokie cele. Wśród samych zawodników widać wielki optymizm i chęć zwyciężania, co jest bardzo korzystne i potrzebne. W drużynie gości zabraknie wciąż kontuzjowanego Samiego Klaidery oraz kapitana Meiry. Patrząc na ostatnie potyczki obu drużyn, to bilans ogólny jest dużo korzystniejszy dla zespołu Funkela, jadnak gospodarzom nie udało się zwyciężyć Stuttgartu podczas ośmiu kolejnych spotkaniach. Drużyna z Frankfurtu nie radzi sobie zbytnio w meczach przed własną publicznością, może się to zemścić, ponieważ goście wyśmienicie grają na wyjazdach. Nie wątpliwie wszelkie argumenty są po stronie przyjezdnych. Różnica w potencjale ludzkim, jaki do dyspozycji mają obaj trenerzy jest diametralna, a na dzień dzisiejszy również sytuacja kadrowa nie sprzyja gospodarzom. Niewątpliwie Stuttgart jest lepszą drużyną, która oprócz tego, że świetnie prezentuje się w obronie, tylko 26 straconych bramek, to dysponuje ogromną siłą ataku w postaci duetu napastników Cacau-Gomez, którzy świetnie ze sobą współpracują i zdobyli w tym sezonie łącznie 19 bramek. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, choć teoretycznie goście strzelają dosyć mało w meczach wyjazdowych, w ostatnich 6 meczach tylko 4 bramki, to myślę, że jeśli złapiemy kurs w okolicach @2.0 na over to przy słabej postawie defensorów Eintrachtu można spróbować zagrać na taki rezultat, który moim zdaniem będzie najbezpieczniejszym typem. Co do typowania zwycięzcy tego meczu, to był bym bardzo powściągliwy ze stawianiem na Stuttgart. Choć jak pisałem wiele czynników im sprzyja, to dziś mimo wszystko ważna będzie dyspozycja dnia oraz, to jak zawodnicy podejdą do meczu. I choć wypowiedzi są bardzo pozytywne, to często mamy do czynienia z sytuacją gdy po dobrym, wygranym meczu z mocnym rywalem, przychodzi rozluźnienie lub nagły spadek formy z nieco słabszym i właśnie tak może się stać w dzisiejszym spotkaniu.


Do góry
#965396 - 16/02/2007 09:01 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: DJ SOSNA]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: DJ SOSNA

rene, podsumujesz swoje wszystki wypowiedzi w jednym poscie z kursami itd? z góry thx.


Frankfurt - Stuttgart X @3.10
17/02/07
Aachen - Bayern no bet / 2 @1.65
Bremen - Hamburg no bet / 1 @1.60
Dortmund - Gladbach X @3.35
Hertha BSC - Mainz 1 @1.60 / no bet
Leverkusen - Hannover 1X @1.21
Wolfsburg - Schalke X @3.15

Do góry
#967625 - 16/02/2007 21:51 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen

Werder Bremen - Hamburger SV

Czy naprawde HSV powoli wychodzi z dolka?tak jak pisal rene. Czy mozna juz mowic,ze druzyna ktora wygrala po raz pierwszy od wielu miesiecy na wlasnym stadionie wychodzi z dolka? Czy tylko tak sie przypuszcza po wysokiej wygranej (3-0) z Dortmundem,ktora mozna zawdzieczac sedziowi (mysle tu o pierwszej bramce ,ktora wpadla po rzucie karnym) ,ta bramka zadecydowala o losach tego spotkania.
Nie zaprzeczam ,ze sytuacja w Hamburgu jest dramatyczna i HSV napewno bedzie walczyl o kazdy cm boiska,ale zobaczmy jak to moze wygladac po stronie gospodarzy.

Werder po przegranych meczach z Schalke i VfB nie jest co prawda w dramatycznej sytuacji jak HSV,ale druzyna z Bremen musi byc juz bardzo czujna i nie moze sobie pozwolic na kolejne stracone punkty.
Nie chodzi tutaj o tytul mistrza ,ktory napewno jest jeszcze w zasiegu,lecz duzo wazniejsze w tej chwili jest utrzymac 2 pozycje w tabeli ,to gwarantuje bezposrednie granie w LM (i ok.15 milionow euro).
Tylko LM gwarantuje utrzymanie pilkarzy (np.Klose),ciagle wzmacnianie druzyny nowymi zawodnikami i ustabilizowanie sie nie tylko w czolowce Bundesligi.Nie wspominam juz o sponsorach,ktorzy stoja w kolejce np.Nike (odziez) czy prawo do nazwy stadionu itd.Rowniez i pilkarzowi LM przychodzi na dobre,nowe kontrakty z wiekszymi zarobkami, wiecej reklam (np.Frings za reklamowanie dropsami 100 000e,za granie w butach Nike 500 000e na rok).Jest wiec o co grac \:\)

W druzynie HSV wiekszosc pilkarzy ma kontrakty tylko na Bundeslige,nie jeden moze spekulowac latwym odejsciem po sezonie z klubu i jak czesto w takich sytuacjach bywa gdzie daja wiecej na reke tam sie pozniej gra,wazne ,ze jest sie juz 1-dnym milionem do przodu.Jednak nie chce juz teraz zarzucac pilkarza takiego poczynania,chcialem to tylko naruszyc ;\)

Werder w srodowym meczu z Ajaxem pokazal,jak sie walczy i jak sie wygrywa ,nie bylo widac jakiegos kryzysu po 2 ligowych porazkach,wrecz przeciwnie,Werder zagral swietny futbol,a ze ostatnio skutecznosc napastnikow nie jest najlepsza mnie nie martwi, bo gdyby i napastnicy byli tacy skuteczni jak obrona Werderu,to nie tylko Ajax ,ale i prawdopodobnie HSV pojechaloby do domu z wynikami przypominajacymi hokej a nie pilke nozna

Kurs na gospodarzy w/mnie nie jest za niski,niezapominajmy,ze Werder jest na 3 miejscu w tabeli a HSV nadal na ostatnim.
Przebieg sezonu wyraznie pokazuje w jakim dolku HSV sie naprawde znajduje.



Dodajmy jeszcze ,ze jest to juz 86 spotkanie derbowe tych druzyn i od 1994 roku HSV nie strzelil wiecej niz jedna bramke na Weserstadionie.
Musze byc fair i napisac jeszcze,ze kibice tych klubow bardzo sie nie lubia,lecz zarzady obu klubow zawsze dobrze ze soba zyli i juz nie raz HSV pomogl (wynikami i podarowymi bramkami)Werderowi,aby ci drudzy mogli zagrac w europejskich pucharach.Mam nadzieje,ze jutro sytuacja sie nie odwroci i wszystko bedzie w ramach Fair Play!

Moj typ:

Werder - HSV 1 @1.63 3/10
i tradycyjnie over @1.63 2/10 wszystko w Betfair

Do góry
#967666 - 16/02/2007 22:12 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: WERDER12]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
witam, jesli ktos ogladal ten kapitalny wystep stutgartu prosze o opinie
czyzby szykowala nam sie niespodzianka w tym sezonie w bundeslidze?mlode chlopaki ze stutgartu naprawde sporo juz potrafia,a kto przed sezonem na nich liczyl?chyba nie bylo zbyt wielu osob, ktore typowalyby stutgart na czarnego konia rozgrywek- bo wlasnie dla mnie ta druzyna nim jest
zobaczymy jak zareaguje reszta czolowki na ten wynik
osobicie przeczuwam niespodzianki, schalke moze miec problemy jutro w wolfsburgu i licze po cichu na hamburg, za mala staweczke z podporeczka

Do góry
#967735 - 16/02/2007 23:10 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja oglądałem Sttutgart, ale nie powiedziałbym, by rozegrali oni kapitalny mecz. Wynik co prawda na to wskazuje, ale to był mecz z gatunku, jednej drużynie wychodzi wszystko, drugiej prawie nic.
Stuttgartowi ten mecz się ułożył, bo błyskawicznie objęli prowadzenie, co trochę "zmuliło" gospodarzy. Kontra była rzczywiście ładna, choć przy lepszym bramkarzu nie musiała skończyć sie bramką. Nikolov co prawda winy nie ponosi.
Zanim Frankfurt zdążył sie otrząsnąć było 0:2 i praktycznie pozamiatane. Ale od tego momentu gospodarze zaczeli grać i gdyby byli bardziej skuteczni to minutę później powinno być 1:2.
Później co rusz przeprowadzali ładne ataki i mogli, a nawet powinni wyrównać. Ale ciagle zawodziła skuteczność i świetnie bronił Hildebrand.
Zamiast wyrownać, albo chociaż zlapać kontakt, dostali bramkę po ewidentnym błędzie obrońcy.
Druga połowa połowa przebiegala podobnie. Lekka przewaga gospodzarzy i sporo niewykorzystanych sytuacji. Karnego nie było, ale to nieistotne.
W całym meczu Sttutgart stworzył 5 sytuacji strzeleckich, z czego wykorzystał 3 + karny. Gospodarze mieli ich więcej, ale nie strzelili nic. A mogli tych bramek nastrzelać sporo, bo sytuacje potrafili wypracować.
Reasumując - fajny otwarty mecz, z dużą ilością sytuacji strzeleckich. Gospodarze nie zasłużyli na tak wysoką porażkę.

Moją uwagę zwróciło to, że gospodarze bardzo łatwo ogrywali obronę gości. Dziś Stuttgartowi uszło to na sucho, ale na dłuższą metę nie "obleci".
Faktem jest, że Sttutgart jest rewelacją, ale do końca jeszcze daleko i nie wiadomo, czy udźwignie ten ciężar. Dziś strzelali bramki jak na zawołanie, ale tak nie będzie zawsze.
Ja osobiście bardzo lubie tę drużynę i życzyłbym jej, by załapała się na pudło i LM.
Będzie jednak bardzo trudno, bo Werder i Bayern na koniec najprawdopodobniej będą przed Sttutgartem.

Odnosząc sie do wypowiedzi Werdera12
Mi się wydaje, że Hamburg pomimo wszystko wyszedł z dołka.
Po pierwsze to zwycięstwo u siebie było im niezwykle potrzebne i teraz u siebie będzie im się grało łatwiej. Jakiś ciężar spadnie, no bo jakby nie patrzeć, cała runda bez domowego zwycięstwa, to totalna klapa i pośmiewisko.
Tabela i wykresik nie pokazują tego, ale ja jestem przekonany, że na wiosnę będziemy oglądać inny Hamburg.
Układu bym się raczej nie spodziewał, bo obie drużyny o coś walczą, a na jesień było 1:1. Gdyby był układ to podział byłby 3/3 albo 6/0 w punktach.
Meczu z Ajaxem bym w to nie mieszał, choc Werder zagrał bardzo dobre zawody i z 7 bramek mógl strzelić, a z 5 powinnien.
Z tym że Ajax był słaby i przez długi czas grał w 10.
Faktem jest, że Hamburg w Bremie nie strzela za dużo, ale też kto strzela.
Mi ten mecz jakoś zajeżdza remisem i odpuszczę po kursie 1.60
Choć gdybym musiał wybierać, to lepiej grać Werder niż Bayern po zbliżonym kursie

Do góry
#967743 - 16/02/2007 23:25 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Hertha Berlin - FSV Mainz

Herta w tym meczu wystąpi jako zdecydowany faworyta. W domu w obecnym sezonie ma świetny bilans (8-2-0), walczy o LM.
Piłkarze z Mainz po tragicznej jesieni szybko zaczęli zdobywać punkty, w ostatnim tygodniu wygrali zdecydowanie z Cottbus (4-1)
Dobrą forme potwierdza w każdym spotkaniu Zidan, który ostatnio ustrzelił hat-tricka. Ich gra wygląda nieźle i z pewnością jutro nie stoją na straconej pozycji.
Zespół Herty juz od kilku sezonów chce osiągnąc bardzo duzo ale na chęciach sie tylko konczy.
Nie spełniają oczekiwań swoich, działaczy i kibiców.
W obecnym sezonie liczyli na zaszczytne dla nich miejsce jednak w pierwszej trójce będzie im sie szalenie trudno znaleźć.
Przyczynia sie do tgo głównie fatalna gra na wyjazdach.
Na wyjazdach mizernie sobie poczynają gracze FSV. Do tej pory zdobyli oni tylko 8 ptk na obcych stadionach.
Nastawiają się na obronę i w tym roku przynosi to efekty. W 2007 roku stracili w 4 meczach tylko jedną bramke!
Jak na drużyne, której celem jest utrzymanie się w lidze to bardzo dobry bilans, biorąc pod uwagę ofensywną gre piłkarzy Bundesligi.
Berlińczycy mnie jakoś nie przekonują, szczególnie po batach jakie dostali w Hannoverze (5-0) czy po porażce z S 04 (0-2)
Wg mnie nie ma co pochopnie skreślać piłkarzy Mainz przed jutrzejszym meczem i grać po kursie ~ 1,6 na Herte.
Jutro spodziewam sie underowego meczu i po cichu liczę na urwanie punktów przez graczy FSV.

Mój typ : Remis @ 3,40 4/10
Remis HT @ 2,10 6/10

Do góry
#967905 - 17/02/2007 07:42 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Platini]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
rene, dziekuje za podsumowanie, to ci stutgart, ja ogladalem ich w meczu z Brema, tez nie mieli duzo sytuacji a jednak ich rozniesli, graja na duze skutecznosci-nie potzrebuja wiele sytuacji ze strzelic bramke
no a ten gomez to sie robi gwiazda bundesligi

Do góry
#967996 - 17/02/2007 09:49 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Werder – Hamburger

Mecz ten wydaje się być najciekawszym spotkaniem kolejki. Gospodarze przegrali w ostatnich kolejkach bardzo ważne mecze. Ze Stuttgartem i na własnym boisku z Schalke, jednak w środę odnieśli ważne zwycięstwo, wygrywając w dobrym stylu w Pucharze Uefa z Ajaxem Amsterdam. Co ciekawe w tamtym meczu bramki strzelali tylko obrońcy, oraz Torsten Frings. Wydaje się, że największa gwiazda zespołu – Mirosław Klose jest w chwilowym dołku formy o czym świadczą ostatnie mecze oraz brak bramek strzelonych przez tego jakże wyśmienitego napastnika. Ich dzisiejsi rywale w końcu zwyciężyli na własnym boisku. Sztuka ta udała się w zeszłej kolejce, w której przeciwnikiem Hamburgera SV była drużyna z Dortmundu. Dzisiejszy mecz ma wielkie znaczenie dla obu zespołów. Choć przez ostatnie porażki Werder traci 6 punktów do lidera, to nie przekreśla to jeszcze ich szans na walkę o tytuł mistrza. Dlatego dziś, aby zachować drugie miejsce w grupie i dotrzymać tempo czołówce, gospodarze muszą zwyciężyć. Podobna sytuacja jest w drużynie gości, którzy po prostu muszą wygrywać, ponieważ aktualnie znajdują się na ostatnim miejscu w Bundeslidze. Za pewne walczyć dziś będą ambitnie o każdy metr boiska. Kto dziś zwycięży ? Wydaje mi się, że mimo wszystko większe szanse mają gospodarze, a na właśnie takie rozstrzygnięcie możemy znaleźć bardzo ładny kurs. Bardzo możliwa jest dziś również duża ilość bramek, a jeśli znajdzie ktoś kurs w okolicach @1.70 warto spróbować.

Aachen – Bayern

Bayern Monachium nie przegrał żadnego spośród siedmiu ligowych potyczek z Aachen, wygrywając w sześciu. Natomiast w innych spotkaniach między obiema jedenastkami, przegrał w pucharze 4:2. Hitzweld wprowadził swój sposób gry. Skupił się na grze defensywnej i właśnie na ten aspekt położył największe starania, ponieważ wcześniej, zeszłoroczny mistrz Niemiec tracił bardzo wiele bramek. Myślę, że dziś po mimo wszystko to Bayern ma największe szanse na odniesienie zwycięstwa, co sugerują również bukmacherzy wystawiając dosyć niski kurs na gości, oscylujący w granicy @1.60. Każdy musi zadecydować sam, czy opłaca się stawiać na gości po tak mizernym kursie. Jednak wydaje mi się, że dziś, Bawarczycy osłabieni jedynie brakiem Ismaela, mają większe szanse na odniesienie zwycięstwa niż choćby Schalke, które dziś będzie miało dużo mocniejszego rywala.

Wolfsburg – Schalke

Mecz ten jest drugim, obok pojedynku Werderu z Hamburgiem z najciekawszych meczów tej kolejki. Gospodarze, którzy jak widać przypomnieli sobie jak się zdobywa bramki, mają dziś dużą szansę sprawić niespodziankę i zabrać punkty liderowi tabeli. Wilki z meczu na mecz grają coraz lepiej i myślę, że powoli, zacznie to przynosić profity w postaci kolejnych ligowych punktów. Schalke natomiast po bardzo ładnych ostatnich zwycięstwach dziś może stracić punkty. Ich dzisiejszy przeciwnik ewidentnie im nie leży, co wskazują statystyki bezpośrednich spotkań, ponieważ Schalke wygrało w zaledwie jednym, z pośród dziewięciu ostatnich potyczek obu drużyn. Myślę, że Wolfsburg dziś nie przegra, a do tego bardzo możliwy jest overowy rezultat, ponieważ ofensywa gospodarzy wygląda coraz lepiej, a goście w ostatnich dwóch spotkaniach zaliczyli undery. Myślę również, że dziś swoje umiejętności strzeleckie pokaże Marcelinho i strzeli bramkę.
Dortmund – Mgladbach

Ebi Smolarek w końcu powraca po kontuzji i to na pewno bardzo nas cieszy. Wątpię jednak aby rozpoczął ten mecz w pierwszym składzie. Jednak kibiców jak i samych podopiecznych Robera smuci postawa w ostatnich spotkaniach. Piękny początek i zwycięstwo z Bayernem zadziałało na wszystkich bardzo optymistycznie, jednak kolejne przegrane sprawiły, że gospodarze do dzisiejszego meczu nie podejdą w najlepszych humorach. Trener twierdzi, że dzisiejszy mecz bez dwóch zdań muszą wygrać, ale w ostatnich trzech konfrontacjach to goście byli górą i dziś może być bardzo podobnie, ponieważ gospodarze nie przegrali jeszcze meczu pod wodzą nowego szkoleniowca. W porównaniu z poprzednim spotkaniem do listy nieobecnych dołączył Dede, który jest zawieszony na kilka ligowych spotkań. Choć obu drużynom bardzo potrzebne jest zwycięstwo i zaledwie jeden z pośród ostatnich dwunastu potyczek zakończył się remisem, myślę że taki właśnie wynik jest dziś najbardziej prawdopodobny.

Hertha – Mainz

Kursy na zwycięstwo gospodarzy idą ostro w górę, jednak moim zdaniem nie należy się zbytnio tym sugerować, bo to właśnie drużyna ze stolicy Niemiec jest faworytem dzisiejszego meczu i choć dzisiejsze spotkanie może być bardzo ciężką przeprawą, to duże szanse są, że to właśnie Hertha dziś zdobędzie komplet punktów. Po wznowieniu rozgrywek liowych Mainz nie przegrało jeszcze meczu, zwyciężając w trzech spotkaniach co pozwoliło im opuszczenie strefy spadkowej. Sytuacja kadrowa jest po ich stronie, ponieważ w kadrze nie ma większych osłabień a u gospodarzy w porównaniu z ostatnią kolejką zabraknie ofensywnego pomocnika Boetanga. Warto dziś zagrać na zwycięstwo podopiecznych Falko Gotza po dosyć wysokim kursie.

Leverkusen – Hannover

Bayer dysponuje bardzo ciekawym zespołem i to on jest faworytem dzisiejszej konfrontacji. Do kadry po kontuzjach powracają Ramelov i Schneider oraz Athirson. Dziś na boisku nie zobaczymy Juana, którego kontuzja jest bardzo wielkim osłabieniem, oraz Freiera i pechowca Roque Juniora. W zespole gości zabraknie naszego rodaka Żurawia oraz Brdarica, który wciąż jest kontuzjowany. Michael Skibbe zapewnia, że jego zespół będzie walczył dziś o każdy centymetr boiska i trudno się z nim nie zgodzić, bo odniesienie zwycięstwa przed własną publicznością jest bardzo ważne. Choć Hannover bardzo dobrze prezentuje się na wyjazdach, w których wygrał w pięciu spotkaniach, to goście dysponujący dużo lepszym zespołem dziś wygrają i właśnie takie rozstrzygnięcie przewiduje.

Do góry
#969322 - 17/02/2007 16:47 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: Szczypior]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
No to dała Bundesliga popalić.
Przegrane Bayernu, Werderu, Leverkusen i Herthy
Kolejne zwycięstwo Mainz i tyle samo punktów na wiosnę co Schalke.
U mnie leciutki plusik, ale w sumie do bani

Do góry
#969426 - 17/02/2007 17:38 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
witam,kto zarobil na bundeslidze to jest wielki
wyczulem niespodzianki w bremie i wolfsburgu ale wbrew znawcom tematu zagralem na bayern, sierotka ze mnie
ale nie narzekam, nie teraz to za tydzien ogramy bukow
przynajmniej dzieki remisowi schalke sprawa tytulu jest otwarta

Do góry
#969771 - 17/02/2007 20:28 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Norymberga - Cottbus

Przypuszczalne składy:
R. Schäfer - D. Reinhardt, A. Wolf, Beauchamp, Pinola - Galasek - Mnari, Gresko - Vittek, Schroth, Saenko
Piplica - Szelesi, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - T. Rost - Baumgart, Gunkel, Munteanu - Radu, Kioyo

Norymberga poniosła w tym sezonie tylko dwie porażki ( w 21 meczach ) - najmniej spośród wszystkich zespołów !
Bayern Monachium 7 razy schodził z boiska pokonany ( w 22 spotkaniach ) ale pomimo tego na koncie ma 4 punkty więcej !
Problemem podopiecznych Hansa Meyera jest to, że nie potrafią wygrywać spotkań... które powinni wygrać !
Takie spotkanie czeka gospodarzy w niedzielę o 17.00

Uważam, że Norymberga powinna sobie poradzić i dopisać 3 punkty, ale po "sobocie cudów" takiej pewności już nie mam.
Cottbus łatwo skóry nie sprzeda, bo aktualnie zajmuje 15 miejsce w tabeli, czyli ostatnie gwarantujące pozostanie.
Zresztą Bochum w razie korzystnego wyniku w drugim niedzielnym spotkaniu, może zepchnąć Energię o oczko niżej.
A do końca rozgrywek bardzo daleko.
Norymberga, chcąc wygrać, będzie musiała baczną uwagę zwrócic na Munteanu i Radu, bo ci wydają się najgroźniejsi.
Jeśli gospodarze zagrają tak jak w ostatnich meczach, to sięgną po 3 punkty, bo potencjał mają większy i sportowo przewyższają gości.
Pozostaje tylko jeszcze pytanie, czy warto ryzykować po kursie 1.50 - 1.60, bo wiekszego ( chyba ) nie ma
Mój typ: 1

Do góry
#970202 - 17/02/2007 23:29 Re: 22 kolejka Bundesligi ( 16 - 18 luty ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Bielefeld - Bochum

Przypuszczalne składy:
Hain - Korzynietz, Westermann, Gabriel, Schuler - Kamper, Kauf, T. Marx, Böhme - Zuma, Wichniarek
Drobny - O. Schröder, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Epalle, Dabrowski, Zdebel, Trojan - Misimovic - Gekas

W czterech meczach na wiosnę Bochum jeszcze bez strzelonej bramki !
Myślę, że najwyższa pora :-)
Bochum zbyt bramkostrzelne nie jest - średnio 1 bramka na mecz ( ogólnie i na wyjeździe )
Tak statystyka może być myląca, ale tak się składa, że akurat ogladałem ich w meczu z Norymbergą.
Spokojnie mogli strzelić i to nie raz. Szczególnie podobał mi się Gekas.
O tym, że Bochum ma dużą szansę coś strzelić, przekonują mnie statystyki H2H
Patrząc na nie, powiem więcej - Bochum ma duże szanse ten mecz wygrać !
Gospodarzom będzie bardzo trudno podnieść się po 3 kolejnych porażkach.
Najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem wydaje mi się remis.
Goście już swoje wzięli w tej kolejce - 4 wygrane drużyn przyjezdnych :-)
Walka będzie ostra, bo to mecz o 6 punktów.
Siły wydają się wyrównane.

Będzie to już czwarty remis, typowany przeze mnie w tej kolejce.
Choć 1 w Norymberdze wydaje mi się dobrym typem, spróbuję złowić wyższy kurs i tak postawię.
Mój typ: X

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, pacyfista), 3390 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581602 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49