|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
LOgan, tak z ciekawosci zapytam co konczyles??
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
wiekszosc pokonczyla "akademie parzenia herbaty" maja porobione jakies glupie licencjaty z zawodow ktore w tych czasach potrzebne sa psu na bude- a moze tak Panowie odlozyc "naukowe ambicje" i zajac sie bardziej dochodowymi dyscyplinami nauki???np. spawanie, jazda wozkami akumlatorowymi itp>???
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
moskiewska "akademie parzenia herbaty" - wierz mi ze cos takiego jest!! a napewno bylo!
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
a tak na powaznie to srednia szkola w moich czasach bije na leb dzisiejsze licencjaty!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Czyli masz srednie wyksztalcenie tak? OK i wszytko jasne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
jeb... bezrobocie:/ staż to jeden wielki szajs. Choc zamaist 8h robie 5-6h w domu (staz zdalny )to i tak kazdy chce cie wydymac:/ Na staż poszedlem jako grafik komp.... pierwsyz tydzien ok layouty itp , drugi tydzien juz dostalem obrobke zdjec (no jeszcze mzoe byc,........ 3 tydzien i 4 tydzien uzupelniam katalog jakies po... firmy w sklepie internetowym zmieniajac ceny itp ,czyli latanie po tabelkach i sprawdzanie czy sie cena niezmienila lub dodawanie nowych produktow. A na poczatku jak zwykle slyszałem "udzial w bardzo ciekawych projektach itp " ani mi to w grafice niepomaga , ani nie nazwalbym klepaniem cyferek w tabelkach ciekawym projektem .Wszystko to polega na tym aby czlowieka wydymac jak najwiecej za jak najmniejsza kase. Gdyby nie to ze robie 5-6h i potem moge z 2-3h dodatkowo sam przysiasc do zwiekszania wiedzy w grafice dawno, bym to zostawil.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Czyli masz srednie wyksztalcenie tak? OK i wszytko jasne. Lupus jestes smieszny jezeli sadzisz ze wszyscy w tym ktaju beda specami od programow i komputerow- musza byc ludzie ktorzy napedzaja ta gospodarke - aby zarobic na pseudo naukowcow - ja do nich naleze i mam czas jeszcze na to aby z Wami wypisywac takie brednie!- musze utrzymywac cala bande nierobow- wszystko jasne!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
Bezobocia w Polsce nie ma. Jest masa nierobów, do tego multum ludzi którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji - co oczywiście jest winą tylko ich samych. Gadanie bzdur, że zarobki zbyt niskie nie trafia do mnie, bo cholera jasna pacjent x woli brać zasiłek 300zł., a gdyby pracował miałby powiedzmy te 800zł. Różnica 500zł., + ewent. doświadczenie zawodowe + ewent. szkolenia w takiej pracy. Jestem ciekaw ile osób dostało w swojej pierwszej pracy 2 tysie netto + bonusy - zapewne niewiele.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nie jestem specjalista ani naukowcem a Ty znow zaczynasz uprawiac to co potrafisz najlepiej czyli krzyczec na lewo i prawo. Oni nie sa problemem, wiekszym problemm jest rosnaca banda emerytow lub przyszlych ktorzy ciagle domagaja sie kolejnych przywilejow, na to idzie w w cholere kasy, a nie na naukowcow 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
Bezobocia w Polsce nie ma. Jest masa nierobów, do tego multum ludzi którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji - co oczywiście jest winą tylko ich samych. Gadanie bzdur, że zarobki zbyt niskie nie trafia do mnie, bo cholera jasna pacjent x woli brać zasiłek 300zł., a gdyby pracował miałby powiedzmy te 800zł. Różnica 500zł., + ewent. doświadczenie zawodowe + ewent. szkolenia w takiej pracy. Jestem ciekaw ile osób dostało w swojej pierwszej pracy 2 tysie netto + bonusy - zapewne niewiele. Sa tacy;-) Choc masz racje ze jest ich niewielki procent, po czesciw ynika to z chytrosci pracodawcow ale jest tez kwestia kto czego oczekuje i co sam soba reprezentuje:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
oczywiscie ze nie ma, zgadza sie tylko ze wszyscy mlodzi uparli sie aby siedziec przed komputerami! no moze i za to 600 zl. ale jak to brzmi!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
Usiedli przed komputerami, bo może marzeniem i szczytem ambicji ich zycia nie jest być ekspertem od kopania łopata, lub układania towaru klecząc 8h.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Usiedli przed komputerami, bo może marzeniem i szczytem ambicji ich zycia nie jest być ekspertem od kopania łopata, lub układania towaru klecząc 8h. zgadza sie tyle tylko ze znikomy procent zakonczy przed komputerami- reszta niestety z lopata!!! bo na teraz to zmienia sie koniunktura zatrudnienia !!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
Jak ktos chce ,uczy sie poswieca na to swoj czas to i koniunkttura mu nieprzeszkodzi, na profesjonalistow zawsze beda chetni, a "do lopaty" pojda ci, ktorzy lizna troche informacji i do przodu...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Jak ktos chce ,uczy sie poswieca na to swoj czas to i koniunkttura mu nieprzeszkodzi, na profesjonalistow zawsze beda chetni, a "do lopaty" pojda ci, ktorzy lizna troche informacji i do przodu... dokladnie o to chodzi bedzie coraz mniej miejsc dla ludzi typu "bo mama tak chce"-
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Sam uważam, że "tyle Ci płacą ile jesteś wart", ale kiedy u nas będzie tak, że za godzinę pracy, dobra nawet 3, można se kupić dobre buty inne niż klapki z bazaru.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Sam uważam, że "tyle Ci płacą ile jesteś wart", ale kiedy u nas będzie tak, że za godzinę pracy, dobra nawet 3, można se kupić dobre buty inne niż klapki z bazaru. uuuuuuuuu chyba jestes jeszcze dosc mlody- ale gwarantuje Ci ze tego nie dozyjesz!!!! ( obys zyl jak najdluzej)
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Sam uważam, że "tyle Ci płacą ile jesteś wart", ale kiedy u nas będzie tak, że za godzinę pracy, dobra nawet 3, można se kupić dobre buty inne niż klapki z bazaru. uuuuuuuuu chyba jestes jeszcze dosc mlody- ale gwarantuje Ci ze tego nie dozyjesz!!!! ( obys zyl jak najdluzej) 25 lat. oczywiście to dotyczy pensji minimalnej. A co do tego czy ja będę miał taki komfort? na 95% tak. Jak już osiągnę ten pułap, to Ci napiszę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
Ja już nie wiem co myśleć. Kumpel jest na piątym roku administracji. W listopadzie zaczął staż w banku Millenium na posadzie asystent klienta, a już w styczniu podpisał umowę na dwa lata. Wysokości zarobków nie może ujawnić, bo obowiązuje go tajemnica bankowa ale lekko zasugerował, że zarabia około 2 tyś. Jak na początek to według mnie dosyć sporo. Dodam, że była to jego pierwsza i jedyna rozmowa kwalifikacyjna. Jak to więc w końcu jest z tą pracą ? Jedni szukają miesiącami i nie mogą nic znaleźć, inni ledwo wyjdą z domu i od ręki dostają dobrą posadę. Ja za półtora roku kończę prawo na tym samym wydziale co kolega wyżej i jestem jakoś spokojny o to, że znajdę dobrą pracę. Oczywiście moje odczucia może brutalnie zweryfikować rzeczywistość ale łatwo się nie poddam  A mógłby jeszzce zasugerować czy brutto czy netto bo to różnica
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|