Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
WK - tak się składa że nasze buki prof i STS mają bardzo bogatą oferte tenisowe m.in. deble a jak widać po pierwszej edycji dużo osób gra mecze deblowe

Twoja propozycja jest godna rozważenie - należałoby podwyższyć wtedy minimalny kurs na 1.6 z naszych polskich buków - nie wiem czy nie wywołałoby to za dużo zamieszania

xeo - jeżeli ostatecznie zostanie postanowione co do oddzielniej klasyfikacji moge tez to liczyć wtedy jednak każdy typ musi mieć podany kurs

Mamy jeszcze ponad tydzień aby rozwiązać wszystkie sprawy

Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,828
R
raf Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,828
Panowie za bardzo chcecie skomplikowac sprawe..trzeba sie na cos zdecydowac a nie ciagnac wszystko na raz. Albo gramy na starych zasadach (trafione/nietrafione), albo robimy nowe zasady..np. tak jak w playoffach lub konkursie NBA..ale nie ma sensu dwoch tych rzeczy kombinowac ze soba bo bedzie za duze zamieszanie.

Fakt, ze mozliwosc manipulowania kursami sprawila by ze konkurs bylby atrakcyjniejszy, ale tez wg mnie o wiele mniej byloby typow trafionych..Czyli co tu duzo mowic, nie bylby tak przydatny nasz konkurs dla innych uzytkownikow forum.

Moje zdanie jest takie - zostawmy wszystko po staremu przynajmniej jeszcze na ta edycje, a w miedzyczasie pomyslimy bo teraz jest juz troche za pozno na takie rozwazania a zdan jest tu wiecej niz samych uczestnikow konkursu i ciezko bedzie dojsc do porozumienia..Kura, pewnie i tak bedzie tak ze sam bedziesz musial podjac ostateczna decyzje, ufam ze sluszna i z korzyscia dla wszystkich.

TENNIS - I LOVE THIS GAME <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

zaraz zaczynaja grac siostrzyczki wiec konczyc to gadanie i zapuszczac eurosport <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> GO Serena! mam nadzieje, ze dzis tatus nie kazal Ci przegrac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
jeśli będziemy liczyć zysk to konkurs nie będzie przydatny dla innych uczestników
wynika to z faktu że logicznie rozumujący uczestnik (ja) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> będzie wybieral takie mecze, których kursy będą mu pozwalaly na zwycięstwo a nie te które są najpewniejsze
i jeszcze jedna rzecz... 1.45 całkowicie wystarcza żeby osiągać przyzwoity zysk w realu przy takim procencie trafień jaki ma czołówka konkursu

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
panowie - liczenie pozostanie bez zmian

chodzi tylko o to że xeo i slav fundują dodatkową kasę - xeo zaproponował żeby nagrodzić osobę która bedzie miała po dodaniu największy kurs , a może by tak nagrodzić osobę która miałaby najwięcej "bezbłednych tygodni" wtedy nawet ci, którzy zajmują ostatnie miejsce mogliby mieć szanse pod koniec turnieju

Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
A ja mam propozycję taką odnośnie tej drugiej klasyfikacji, aby był w niej liczony jeden typ każdego zawodnika z najwyższym kursem i dodawany do niej. Może to nie wniesie nic nowego do konkursu ani nie pomoże zarobić nikomu dużej kasy, ale sądze że pozwoli to utrzymać ten konkurs na wysokim poziomie rywalizacji i osoby które już nie będą walczyć o pierwsze miejsce, nie będą walczyć chociaż o pietruchę, przecież 150 złotych samo po dordze nie chodzi, a więc warto rozpaczyć moja propozycję do której przyłaczył sie xeo.
Do rozpaczenia.

SLAV

Dołączył: Jun 2001
Posty: 387
$
enthusiast
enthusiast
$ Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 387
Ja też się zgłaszam, oczywiście z wpisowym

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:

Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Quote
Oryginalnie wysłał juan_carlos:
[qb]
i jeszcze jedna rzecz... 1.45 całkowicie wystarcza żeby osiągać przyzwoity zysk w realu przy takim procencie trafień jaki ma czołówka konkursu[/qb]
Przy kursach 1,45 u zagranicznych bukow tak. Przy kursie 1,45 u nas (gdyby wszystko grac jako single z kursem 1,45) nikt nie mialby zysku.
Oczywiscie nie wszyscy stawiali najnizszy mozliwy kurs z STS i zysk byl.

Wojtek

Dołączył: Aug 2001
Posty: 23,255
K
xxx
xxx
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 23,255
zglaszam sie z wpisowym

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
GRATULACJE dla CARLOSA..... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Podaj prosze swojego meila ,zeby omowic sprawe Twojej WYGRANEJ.

Pozdrowienia

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
Quote
Oryginalnie wysłał Drak:
[qb]GRATULACJE dla CARLOSA..... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Podaj prosze swojego meila ,zeby omowic sprawe Twojej WYGRANEJ.

Pozdrowienia[/qb]
dzięki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
[email protected]

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
Carlos...wyslalem cos do Ciebie.....daj znac jezeli doszlo....i od jutra 2.4.2002 mozesz "walic" typami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
Quote
Oryginalnie wysłał Drak:
[qb]Carlos...wyslalem cos do Ciebie.....daj znac jezeli doszlo....i od jutra 2.4.2002 mozesz "walic" typami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
dzięki drak... doszło
wysłałem Ci maila z prśbą o wyjaśnienie jeszcze jednej drobnej kwestii
pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Jesli mozna, to i ja chcialbym sprobowac swych sil w konkursie, tyle ze bez wpisowego.
:rolleyes:

Dołączył: Feb 2001
Posty: 86
P
Pat Offline
journeyman
journeyman
P Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 86
Witam !
Jak słusznie WK zwrócił uwagę tak naprawdę (nie wiem dlaczego większość osób nie chce (?) tego zauważyć) największą wadą tego konkursu jest klasyfikowanie graczy tylko na podstawie bilansu: trafione/nietrafione. Kto pamięta zasady tego forum jakie obowiązywały przed "rozbiciem" na poszczególne kategorie ten na pewno pamięta "TABELĘ TYPERÓW".
Regularnie co jakiś czas ktoś wpada na genialny i w 100% skuteczny system typowania. Był RAFTER, był system hi_res_evil'a (to chyba się inaczej pisało <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> ), znowu był RAFTER, jakiś niesamowity system na remisy itd.itp. Tak naprawdę jednak nikt (może z wyjątkiem paru pomazańców bożych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ) tak nie typuje bo prędzej czy później kończy się to bankructwem. Ok przejdę może do sedna: moim zdaniem tylko coś w rodzaju tabeli typerów może wyłonić prawdziwych ekspertów w typowaniu ! Dla przypomnienia powiem, że "tamta" TABELA pokazała, że wielu z tych co najwięcej krzyczało słabiutko radziło sobie w rzeczywistości :zobacz: Pewnie wielu (wszyscy ?) znają Uq$. Otóż potrafił on w parę miesięcy zarobić na czysto ok. 10.000 zł stawiając "normalne" kwoty na "normalne" kupony i podając wyd. sportowe tylko z STS i Profa (sam parę razy skorzystałem w realu z jego typów). A jaką miał skuteczność ? 50 % !!!!!!!!!!!
Z kolei wielu ze skutecznością dużo większą, nie mogło wyjść choćby na zero.
Dla lepszego zobrazowania powiem, że na ponad 100 osób podających wtedy typy tylko ok 15 % było w ogóle na plusie !!!
Juan Carlos nie obraź się, ale jak już wcześniej napisał WK Twoja skuteczność jest wysoka (76%), ale tak naprawdę nic z tego nie wynika bo nawet przy takim procencie można być przy tych zasadach na '-'. Przyglądam się regularnie "rzucanym" tu typom i jestem pełen uznania dla graczy jak Sikor czy raf, którzy nie boją się podać rewelacyjnych (choć tylko 50%) "dwójeczek".
Widzę, że tworzy się wokół tego jakaś dyskusja więc postanowiłem dorzucić parę groszy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
pozdrawiam wszystkich fanów tenisa !

(a w szczególności Agassiego i Henmana <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: )

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
liczenie trafiony/nietrafiony wydaje mi się najprostsze... takie przyjęliśmy zasady konkursu
jestem tylko jednym z uczestników ale jeszcze raz napiszę ze wg mnie formuła konkursu jest dobra... są inne gry w których wysokie kursy się liczą (np. play-off) a u nas liczenie kursów może mieć rolę pomocniczą
tenis jest dyscypliną w której faktycznie dość często zdarzają się mecze których prawdopodbieństwo rozstrzygnięcia jest przez buków źle oszacowane... są tematy (np. tenis 3) gdzie można o tym pisać
mamy jeszcze kilka dni do nowej edycji i czas żeby zdecydować jaka formula nam odpowiada
pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
To Paf

Ja nie uwazam zeby konkurs mial jakies bledy.

Co do tego ze piszesz ile to ludzi wpada na rozne systemy to powiem tak:ja za dlugie lata takze analizowalem dziesiatki systemow i jak teraz widze ze ludzie staraja sie grac jednakowymi systemami jak ja kiedys to nic nie mowie bo kazdy tym musi przejsc.

Co do Uq$ to dla mnie sprawa jest bardzo prosta.
Wytlumacze:Wiekszosc bukow naprz.w Czechach,Slowacji,Polsce.....robi kursy na malo atrakcyjne ligi /Grecja,Moldawia,Brazylia,Argentyna,Urugwaj.......Chorwacja,Slowenia,Wlochy ser.B to cos innego/bardzo prosto bo wedlug tabeli.Osobiscie widzialem jak bukmacherzy raz zazartowali i po lekkich wzkazowkach dali zrobic kobiecie kurs na GRECKA lige i tej kobitce sie udalo zrobic "DOBRE" kursy.../to tylko taka mala przygoda,ale o kursach mozna mowic godzinami../
No i co z tego wyplywa.....to ze teraz trzeba miec dostep do internetu miec konta lub dostep do paru bukow i "troche" czasu i jasne ze troche szciescia......Szukasz kursow u tych bukow /Grecja,Moldawia,Brazylia....../lub u ich sasiadow bo napewno buk danego panstwa nie robi kursow wedlug tabeli,ale wedlug "dobrych" wiadomosci z wlasnego kraju dajesz meczom wlasne % skutecznosci analizujesz,zbierasz rozne ciekawe informacje i grasz.Uwaga!!! wyglada to moze troche prosto,ale trzeba sie znac i miec troche szczescia,pieniedzy,doswiadczenia i jeszcze pare rzeczy.....

Co do Carlosa to Ci powiem tyle : przy tej skutecznosci 46:14 i przy madrym systemie i inwestowaniu pieniedzy mozna spokojnie wygrac.
Jest tylko jedno male ale.....przy skutecznosci tygodniowej 4-1 by 5 typow nie mogl podawac w jeden dzien naprz. w poniedzialek/a w dalszych dniach w tygodniu juz nic/ i Ty bys nie smial miec takiego pecha zeby zawsze wybrac z jedo typow ten 1 ktory nie wejdzie.

Pozdrawiam.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Mam taki pomysl, zeby kursy z STS i profa mozna bylo uzywac tylko wtedy jesli u zagranicznych bukow (tych od ktorych mozna brac kursy do konkursu) nie ma tego meczu z kursem nizszym niz 1,45.

Pozwoli to wykorzystac wieksza oferte polskich bukow i ograniczy stawianie na mecze ktoe za granica maja kursy 1,3.

Co Wy na to?

Wojtek

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
Quote
Oryginalnie wysłał WK:
[qb]Mam taki pomysl, zeby kursy z STS i profa mozna bylo uzywac tylko wtedy jesli u zagranicznych bukow (tych od ktorych mozna brac kursy do konkursu) nie ma tego meczu z kursem nizszym niz 1,45.

Pozwoli to wykorzystac wieksza oferte polskich bukow i ograniczy stawianie na mecze ktoe za granica maja kursy 1,3.

Co Wy na to?

Wojtek[/qb]
jestem przeciw
po prostu uważam że nie ma sensu wprowadzać niepotrzebnych komplikacji

Dołączył: Mar 2002
Posty: 235
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 235
zgłaszam sie do konkursu

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
slav i xeo czy mogliyście ustalić zasady co do nagrodzenia zwycięzcy w przypadku dodatkowych nagród proponowanych przez was - myślę że ta decyzja powinna należeć właśnie do was

Strona 2 z 6 1 2 3 4 5 6

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (aker, burbon, betowiec, latajaca_holenderka, alfa, Lukasz111, rafal08), 1,796 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,766
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1