Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 3 1 2 3
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
Y
veteran
veteran
Y Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
Z uwagi na to, że bieżący konkurs tenisowy dobiega końca i w zasadzie wszystko jest już jasne (po desperanckich próbach odrobienia strat ostatnio zwyczajnie spasowałem) chciałbym podzielić się ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi graczami uwagami odnośnie regulaminu i pomysłów na uatrakcyjnienie konkursu.

(1) pomysł szalony i chyba dla większości nie do zaakceptowania, ale... proponuję z portfolio buków wywalić polskie firmy, które zawyżają kursy na tenis w porównaniu do buków internetowych i chyba również w porównaniu do rzeczywistości.

(2) z uwagi na to że gra w 7 typów na tydzień to jednak pewna monotonia, a i straty w pewnym momencie w praktyce są niedoodrobienia - np. prowadzący ze znaczną przewagą gracz może powtarzać typy najgroźniejszych rywali proponuję aby...
oprócz 7 obowiązkowych typów/ tydzień po kursie min. 1.45 gracz miał dodatkowe nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną.
myślę że dzięki takiemu pomysłowi wynik konkursu do końca może być sprawą nierozstrzygniętą.

(3) ten pomysł narzuciło życie (moje dziecko było w szpitalu i obstawiając w "biegu" straciłem bezpowrotnie kontakt z czołówką:
uważam, że każdy gracz w czasie trwania konkursu powinien móc zrezygnować z typowania w jakimś jednym wybranym tygodniu i przenieść typy na inny wybrany tydzień (wtedy będzie musiał wytypować 14 spotkań + ewentualne 4 nieobowiązkowe)
rezygnacja z typowania powinna być ogłoszona na początku wybranego tygodnia lub gracz po prostu nie powinien nic typować w danym tygodniu

(4) i do rozważenia - może jakieś bonusy za wynik 7-0 w tygodniu (np. +1 pkt)

pozdrawiam i zapraszam do owocnej dyskusji

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
J
veteran
veteran
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,581
Quote
Oryginalnie wysłał Yzerman:
[qb]Z uwagi na to, że bieżący konkurs tenisowy dobiega końca i w zasadzie wszystko jest już jasne (po desperanckich próbach odrobienia strat ostatnio zwyczajnie spasowałem) chciałbym podzielić się ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi graczami uwagami odnośnie regulaminu i pomysłów na uatrakcyjnienie konkursu.

(1) pomysł szalony i chyba dla większości nie do zaakceptowania, ale... proponuję z portfolio buków wywalić polskie firmy, które zawyżają kursy na tenis w porównaniu do buków internetowych i chyba również w porównaniu do rzeczywistości.

(2) z uwagi na to że gra w 7 typów na tydzień to jednak pewna monotonia, a i straty w pewnym momencie w praktyce są niedoodrobienia - np. prowadzący ze znaczną przewagą gracz może powtarzać typy najgroźniejszych rywali proponuję aby...
oprócz 7 obowiązkowych typów/ tydzień po kursie min. 1.45 gracz miał dodatkowe nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną.
myślę że dzięki takiemu pomysłowi wynik konkursu do końca może być sprawą nierozstrzygniętą.

(3) ten pomysł narzuciło życie (moje dziecko było w szpitalu i obstawiając w "biegu" straciłem bezpowrotnie kontakt z czołówką:
uważam, że każdy gracz w czasie trwania konkursu powinien móc zrezygnować z typowania w jakimś jednym wybranym tygodniu i przenieść typy na inny wybrany tydzień (wtedy będzie musiał wytypować 14 spotkań + ewentualne 4 nieobowiązkowe)
rezygnacja z typowania powinna być ogłoszona na początku wybranego tygodnia lub gracz po prostu nie powinien nic typować w danym tygodniu

(4) i do rozważenia - może jakieś bonusy za wynik 7-0 w tygodniu (np. +1 pkt)

pozdrawiam i zapraszam do owocnej dyskusji[/qb]
po przerwie też się zapiszę i uważam że:
co do buków to sprawa do dyskusji ale sądzę że większość userów gra jednak u naziemnych i dlatego zostawiłbym tą możliwość
pomysł z dodatkową tabelką mi się nie podoba bo bardzo skomplikuje grę i podliczanie
co do możliwości rezygnacji na tydzień z typów to popieram podobnie jak bonusowy punkt za bezbłędny tydzień

Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
Hmmm ciekawy temat jednakze uwazam iz nie mozna kombinowac bo sie przekombinuje tak jak bylo to w ostatniej edycji konkursu hokejowego, tam tez kombinowano i wyszla szopka a nie konkurs i bylo praktycznie 0 dobrych typow , jestem za bukami naziemnymi a takze za bonusowym punktem za bezbledny tydzien , zdecydowanie przeciwko dodatkowej tabelece bo to juz skomplikuje sytuacje jeszcze bardziej i takze przeciwko typom nieobowiazkowym.

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
1. Dzieki temu ze gramy z ulicznikow - ludzie grajacy tylko tam moga wykorzytsywac typy i grac, poza tym w necie nie mozna grac debelkow a u ulicznikow tak co tez zubaza oferte
2. Uwazam ze nadmierna kompilkacja nie sluzy konkursom, i dodatkowe nieobowiazkowe badz obowiazkowe beda malo czytelne moglbym sie natomiast zgodzic na jakis "superbet" /cos na wzor supertypu w konkursie bundesligowym -oczywiscie w ramach tych 7 kursow, ktore podajemy/ za trafny kurs powiedzmy ponad 2,20 czy 2,30 dodatkowy punkt /z reguly w konkursie podajemy typy z przedzalu 1,45 do 1,70, a czesto w realu gramy jakies fajne wyzsze kursiki /
3. Jestem przeciwny - sa tygodnie ze wybor jest wielki, a sa takze ze naprawde maly - poza tym tak na biezaco mozna podawac tabele i miejsce gdzie kto sie znajduje - wiem ze czesto wypadki losowe powoduja ze ciezko jest podawac typy, ale coz taki urok zasad
4. Jak najbardziej bonusowy punkt za bilans 7-0 wydaje sie sluszny

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Witam nie miałem czasu żeby się zastanowić nad zmianami w konkursie może coś wiecje napiszę w niedzielę - z chęcią poprowadze kolejną edycję jeżeli znajdą sie chętni i jeżeli nie bedzie zbyt dużych zmian i problemów z liczeniem - niestety nie mam zbyt dużo czasu na to
Oczywiście gramy z wpisowym ?

pozdrawiam

Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Oczywsicie - tylko z wpisowym - ja jak zwykle reflektuje gre w nastepnej edycji.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 2,522
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 2,522
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> jestem za;a co do zmian to myślę,że dodatkowy punkt za bezbłędny tydzień jest dobrym rozwiązaniem,reszta jest OK
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Zmieniłem nazwę tematu założonego przez Yzermana

Pierwsze pytanie kiedy zaczynamy? Nie wiem czy do przyszłego poniedziałku wszystkie sprawy będa wyjasnione i czy nie będzie za mało czasu na zapisy

Też jestem za tym żeby wprowadzić dodatkowy punkt za bezbłedne wytypowanie calego tygodnia nie wiem czy nie bedzie kłopotów z podawaniem wyników w tabeli ale chyba jakoś sobie poradzimy
Na bardziej drastyczne zmiany niestety z powodu czasu nie będe mógł sobie pozwolić

Może dobrym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie części wpisowego dla najlepszego typera w ostatnich 4 tygodniach w pewien sposób rozwiązało by to problem tych osób które będą miały słabszy początek i w rezultacie są bez szans na zwyciestwo

link do regulaminu:
https://www.mecz.pl/cgi-local/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=9;t=000120;p=1

Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
Oczywiscie wchodze z wpisowym!!!!Mysle ze mozna zaczac od 14.07 czyli za 2 tyg w poniedzialek , co do wyplaty dla najlepszego typera z ostatnich 4 tygodni to moze i niezly pomysl ale zalezy ile bedzie osob startowalo i jaka bedzie pula nagrod

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Jak do tej pory to startowałem w czterech edycjach (III, IV, V, VI) wygrałem w edycji IV ale teraz nie wezme udziału ze względu na wakacje i zbliżające się wyjazdy - nie będe miał dostępu do neta - a pozatym chce troche odpocząć ale już teraz zapewniam, że wystartuje w VIII edycji konkursu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

POZDRAWIAM i życze udanej i emocjonującej zabawy

Dołączył: Dec 2002
Posty: 2,522
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 2,522
Quote
Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]1. Dzieki temu ze gramy z ulicznikow - ludzie grajacy tylko tam moga wykorzytsywac typy i grac, poza tym w necie nie mozna grac debelkow a u ulicznikow tak co tez zubaza oferte
2. Uwazam ze nadmierna kompilkacja nie sluzy konkursom, i dodatkowe nieobowiazkowe badz obowiazkowe beda malo czytelne moglbym sie natomiast zgodzic na jakis "superbet" /cos na wzor supertypu w konkursie bundesligowym -oczywiscie w ramach tych 7 kursow, ktore podajemy/ za trafny kurs powiedzmy ponad 2,20 czy 2,30 dodatkowy punkt /z reguly w konkursie podajemy typy z przedzalu 1,45 do 1,70, a czesto w realu gramy jakies fajne wyzsze kursiki /
3. Jestem przeciwny - sa tygodnie ze wybor jest wielki, a sa takze ze naprawde maly - poza tym tak na biezaco mozna podawac tabele i miejsce gdzie kto sie znajduje - wiem ze czesto wypadki losowe powoduja ze ciezko jest podawac typy, ale coz taki urok zasad
4. Jak najbardziej bonusowy punkt za bilans 7-0 wydaje sie sluszny[/qb]
witam i podpisuję się pod tą propozycją vonseba ,dla mnie jest ok. włącznie z dodatkowymi punktami(2) za kurs powyżej 2,2... 2,3trafionymi lub (-2) za błędne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
Y
veteran
veteran
Y Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
Witam oczywiscie wchodze z wpisowym
i z kilkoma pytaniami do wszystkich:
1) rozumiem ze dodajemy do regulaminu +1 pkt za 7-0?
2) co z propozycja mozliwosci odpuszczenia sobie jednego tygodnia i podania typow z 2 tygodni w tygodniu zastepczym? Moze powinnismy arbitralnie narzucic tydzien zastepczy na okres US OPEN?
3) co z propozycja typow nadobowiazkowych - cytuje siebie "nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną"
jesli przejdzie chetnie poprowadze taka tabele.

4) najlepszy typer ostatnich 4 tygodni - mysle ze nie jest to dobry pomysl - chyba dysponujemy zbyt mala sumka z zapisow (np. teraz bylo 300 + 80 to skad urwac np. 100 dla typera z 4 tyg.? chyba wtedy lepiej robic konkursy co tydzien). Wydaje mi sie choc kazdy jest omylny ze moja propozycja z pkt 3 bardziej uatrakcyjni rywalizacje. a moze wakacje to dobry czas na eksperymenty z regulaminem?

Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
No i co nie ma chetnych pograc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> w nastepnej edycji konkursu tenisowego - tylko 30 zl wpisowego, a mozna wygrac pare stowek - a tylu tu "twardzieli tenisowych" ?! - zapisywac sie. Ten konkurs ma juz swoja tradycje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> .

Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Quote
Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]Ten konkurs ma juz swoja tradycje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> .[/qb]
To fakt - ale są wakacje okres wyjazdów a tu jednak trzeba być bez przerwy w temacie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

P.S.
Mój 1000 post <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: dlatego życze wam i sobie dużo trafnych typow tenisowych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:

Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
Gratki lukboj!!!!!!!!!Zycze wielu trafnych typow!!!!!!!!!!!!!Faktycznie mysle iz jesli nie zglosi sie min.10-13 osob to nie ma sensu startowac i poczekamy na wrzesien <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,496
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,496
Dla podtrzymania konkursu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> wchodzę z wpisowym do kolejnej edycji, bo muszę przyznać, że strasznie mi brakowało emocji związanych z uczestnictwem, gdy "odpuściłem" sobie obecny niedawno skończony konkurs.

Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

P.S. Podoba mi się pomysł na dodatkowy punkt za rezultat tygodnia 7-0.

Dołączył: May 2002
Posty: 2,590
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,590
I ja sie przylacze, skoro kolejna edycja cierpi na niedobor chetnych:) Pomysl z dodatkowym punktem za bilans 7:0 - tak. Zastepczy tydzien - tak (US Open). I pytanie, jako ze gralem juz wielce dawno: czy wpisowe jest konieczne i do kogo nalezy sie z nim zglosic (Herr Kura? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> )?

Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 810
Witam druzyna.

Jezeli moge to dodam swoje male spostrzezenia do tego konkursu.

Moim zdaniem konkurs jest naprawde DOBRZE prowadzony ,ale zmienil bym 2 rzeczy.

1. Ilosc typow w tygodniu. Wedlug mnie zupelnie wystarczy 5.

2. Kurz minimalny 1,45 bym umozliwil graczom zrobic i ze 2 spotkan.

Nastepna edycje turnieju jestem chetny zasponsorowac programem TREFIK w wersji TENIS.
Jezeli ktos z wygranych ma juz ten wysmienity program to dostaje ode mnie 35 tygodni sciagania aktualizacji DARMOWO.
Wiecej o programie mozna poczytac na http://www.trefik.cz/pl

Pozdrawiam
Drak

Dołączył: Jul 2002
Posty: 369
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 369
Witam zgłaszam się do konkursu z wpisowym oczywiście:)

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Quote
Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]Gratki lukboj!!!!!!!!!Zycze wielu trafnych typow!!!!!!!!!!!!!Faktycznie mysle iz jesli nie zglosi sie min.10-13 osob to nie ma sensu startowac i poczekamy na wrzesien <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Może faktycznie lepiej było by odczekać 2 miesiące i zacząć we wrześniu bo jak widac chetnych nie ma za dużo ?

Strona 1 z 3 1 2 3

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, $-man, Lukasz111, forty, 11kera11, aker, kamel), 874 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,985
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1