Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 18 z 41 1 2 16 17 18 19 20 40 41
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Originally Posted by sports
Co z naziemnymi bukami? z tego co się orientuję to sytuacja w największych polskich ziemniakach też jest nieciekawa, przecież te firmy nie mają zapewnionego stałego zysku, A MUSZĄ PŁACIĆ PODATKI! 10% od każdego zakładu !!! ...... bzdura podatek ten placi gracz a nie firma

Pozatym te 10 % to powinna placic firma a ona przezucila sobie to zobowiazanie na gracza i u nas sie tak to przyjelo ze wszyscy uwazaja to za "normalne"
Zgadza sie 10% podatku placi gracz przy zawieraniu zakladu

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
sport: klient płaci 10% podatku przy zawieraniu zakładu, następnie firmie, firma to przekazuje Państwu (w tym sensie napisałem ze firma to płaci) następnie klient wygrywa, firma nic z tego nie ma, Państwo i klient ma. Odwiedzam regularnie STS, Profa oraz Toto-mix i z tego co wiem od pracownic to w tych firmach sytuacja wygląda coraz gorzej. Tak jak pisałem w porównaniu do np Czech te 10% płaci się firmie i to jest jej stały zysk, w PL tego nie ma.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
dojdzie do tego że:

- zbanowane zostaną buki internetowe (odważysz się grać jeśli Państwo będzie miało Twoje dane z banku???)

- buki naziemne stracą klientów z powodu 20% dopłat do kuponów: 10% podatek + 10% dopłata, wkońcu padną i pracę straci kilka tysięcy ludzi, a rozrywkę kilkadziesią/kilkaset tysięcy polaków

- rosło będzie zakładowe podziemie i policja zamiast zabrać się za prawdziwe przestępstwa będzie zajmowała się takimi pierdołami

- Państwo zamiast zyskać większe dochody do budżetu, straci stały roczny dochód wysokości kilkudziesięciu/kilkuset milionów złotych

tragedia....... wszyscy wiedzą kogo obwiniać, nikt z tym nic nie zrobi... kolejne wybory, znowu zmiana partii rządzącej i znowu wałkowanie tematu przez kilka lat, wkońcu pewnie zmiana, ale nas już wtedy w PL nie będzie.. to są perspektywy :|

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
No właśnie. Też myślę, że o ile w przypadku automatów gdy będą średnio z 10zł oddawać 3 zamiast 6 to może jeszcze przejść bo nie jest tak widoczne o tyle firmy bukmacherskie przy realnych kursach 1.35/1.35 czeka pewne bankructwo. I każdy, kto miał do czynienia z tą branżą wie, że bliżej będzie miliarda strat z tego tytułu niż zysków.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Originally Posted by - c1amak -
Jeżeli MF będzie chciało zablokować zakłady internetowe to zablokuje, tego im prawo unijne nie zabroni. Zabroniony jest monopol Państwowy a tego w tym przypadku nie będzie.

bożee jakie głupoty, przecież stary weź poczytaj kroki KE przeciwko Holandi która całkowicie zamknęła rynek w internecie na hazard, też byli tacy mądrzy i myśleli że sie uda. Jednak UE uznaje to za utrudnianie konkurencyjności skoro inne kraje mają otwarte rynki i jak widać na przykładzie Holandi, również przy zamkniętym rynku w necie na hazard nakazali jego szybkie otwarcie, więc nie pisz głupot że niby UE nie ma tutaj nic do gadania bo to przy obecnych poczynionych krokach jak głupota wygląda.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
a moze poprostu ktos z tu obecnych wspoltworzy ta nowa ustawe i sonduje reakcje???!!!

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by gremlin
a moze poprostu ktos z tu obecnych wspoltworzy ta nowa ustawe i sonduje reakcje???!!!


ja laugh laugh laugh laugh laugh

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Oczywiscie to napisalem tak dla jaj zeby rozbawic OBDGDOG-a i reszte towarzystwa- C1amak moze poczuc sie urazony- sorry

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Pojde dalej pod ktoryms z nickow kryje sie nijak pani ZYTA G.- tego jestem pewien!!!

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
papa smerf sam pisałeś wcześniej w swoim poście coś takiego:

"Dutch gambling under EU fire (update)

Wednesday 21 March 2007

The European Commission is to continue its investigation into the Dutch gambling monopolies held by De Lotto and Holland Casino and has sent a second letter to the government asking for further information."

z tej wypowiedzi wynika że w Holandii jest monopol państwa na te zakłady i to się nie podoba komisji europejskiej. Co innego monopol a co innego zezwolenie na zakłady internetowe. Czytaj to o czym sam piszesz.

I tak jak wcześniej pisano już tutaj, przeciwko 8 państwom europejskim jest prowadzone dochodzenie, a mimo to narazie nie zmieniły się u nich ustawy. Spokojnie MF może wprowadzić zakaz.

Dołączył: Dec 2005
Posty: 626
addict
addict
Dołączył: Dec 2005
Posty: 626
ogolnie.. PISda !!

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by - c1amak -
papa smerf sam pisałeś wcześniej w swoim poście coś takiego:

"Dutch gambling under EU fire (update)

Wednesday 21 March 2007

The European Commission is to continue its investigation into the Dutch gambling monopolies held by De Lotto and Holland Casino and has sent a second letter to the government asking for further information."

z tej wypowiedzi wynika że w Holandii jest monopol państwa na te zakłady i to się nie podoba komisji europejskiej. Co innego monopol a co innego zezwolenie na zakłady internetowe. Czytaj to o czym sam piszesz.

I tak jak wcześniej pisano już tutaj, przeciwko 8 państwom europejskim jest prowadzone dochodzenie, a mimo to narazie nie zmieniły się u nich ustawy. Spokojnie MF może wprowadzić zakaz.
no to oświeć nas wszystkich na jakiej PODSTAWIE PRAWNEJ zgodnej z ustawodawstwem UE może MF spokojnie wprowadzić owy zakaz i oczywiście poprzyj to konkretami bo jak na razie to niczym w gadce nie różnisz się od MF.....same okólniki bez konkretów czyli zakaz bo takie jest nasze widzimisie.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Nawet te matołki z MF w uzasadnieniu napisały,że dopiero może sie rozwinąć pranie brudnych pieniędzy poprzez e-hazard czyli nie ma tego problemu teraz a więc zakaz nie rozwiąże tego problemu bo go nie ma tylko może się pojawić......pozostaje problem tych leczących się dzieci z uzależnienia czego też nie ma i oczywiscie najważniejsze dla "rzondu" czyli wg nich brak opłacalności legalizacji .....no zajebiste powody.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Originally Posted by - c1amak -
z tej wypowiedzi wynika że w Holandii jest monopol państwa na te zakłady i to się nie podoba komisji europejskiej. Co innego monopol a co innego zezwolenie na zakłady internetowe. Czytaj to o czym sam piszesz.

monopol ogólnie na hazard, dla naziemnego lokalnego holenderskiego buka ! ! ! w sieci jest zakaz gry w holandi, sytuacja identyczna do tej co ma być u nas, więc łatwo widać co u nas się stanie. Holandia jeszcze w tym roku musi otworzyć swoją sieć, jesli to dla ciebie takie nic to co więcej moze KE na nich wymusić?! sprzedaż mleka przez internet czy czego jeszcze oczekujesz od KE?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
ludzie a pisaliscie maile do bukow...co one na to tak wogole??

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
skoro takie "potęgi" jak Francja i Niemcy walczą z UE w sprawach e-hazardu i narazie (podkreślam NARAZIE) się trzymają, to Polska może iść spokojnie w ich ślady, jeżeli okaże się że decyzje MF będą niezgodne to i tak pewnie minie kilka lat zanim to się zmieni, proponuję pracownikom MF przeczytać artykuł:

http://www.interplay.pl/index.php?main/aktualnosci//news1230/

może wpadna na lepszy pomysł

Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034
99% grających ma stracić bo 1% to patologia takie jest jedyne uzasadnienie. Bo oczywiście są uzależnieni to wiadomo, ale to znikomy % a grać będą dalej bo i tak może sobie wysłać kupon u naziemnych. Jedyne uzsadnienie "rzondu" jest bezsensowne. Takim myśleniem to możne zakazać dosłownie wszystkiego palenia, alkoholu bo powoduje jeszcze większe uzależnienie i to jestem pewien, że więcej małolatów jest nałogowymi alkoholikami niż hazardzistami. Ale tu nikt zakazu nie wprowadzi bo z tego jest kasa dla budżetu. Więc wychodzi na to, że jedynym powodem jest tutaj brak możliwości zarobku przez państwo. Bo jak teraz "rzond" wziął niejako patronat nad organizacją EURO to musi wszystkimi sposobami doprowadzić do realizaji byle tylko nie dać plamy.

Dołączył: Apr 2002
Posty: 209
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Apr 2002
Posty: 209
Originally Posted by AGASSI
na jakiej PODSTAWIE PRAWNEJ zgodnej z ustawodawstwem UE

c1amak ma rację nie istnieje cos takiego jak ustawodawstwo EU regulujące co może byc a co nie może byc przedmiotem regulacji prawnych w poszczególnych państwach członkowskich, ( np. w Holandii legalne są miekkie narkotyki, w Danii małżenstwa homoseksulane, w Irlandii zakazna jest aborcja a we Francji jest dozwolona, co nie oznacza że Polska musi od razu zalegalizować miekkie narkotyki, zezwolić na małżeństwa homosksualne i zmienić przepisy dotyczące aborcji - jak kto woli złagodzic lub zaostrzyć - )
EU stoi jedynie na straży równego traktowania wszystkich członków w szczególności dbając o uczciwą konkurencję,

Polska czy inny kraj może wprowadzić określone regulacje bo ma takie widzimisię , czy jest sprzeczne z zdrowym rozsądkiem czy nie, Unii to nie bardzo interesuje; wykluczone jest jedynie nierównoprawne traktowanie partnerów na rynku ( np wprowadzenie monopolu Państwa na zakłady internetowe)

ponownie twierdzę że możliwe i zgodne z prawem będzie wprowadzenie zakazu gry przez internet i taki zakaz najprawdopodobniej zostanie wprowadzony ,

to że później EU będzie prowadzić dochodzenia w niczym nie zmienia tego faktu.

Pewnie za chwile znowu zostanę zakrzyczany, że Eu..., że ETS..., że ... ale faktem jest że jeśli w trakcie uchwalania ustawy niezostanie przeprowadzony skuteczny lobing ( a nie sądzę że taki lobing będzie ) za kilka lub najpóźniej kilkanaście miesięcy będzie w pełni formalny zakazu gry przez internet, czyli sytuacjią którą mamy w chwili obecnej ( vide 107 kks) lecz która zostanie wyrażona expresis verbis. I w takiej sytuacji obecna argumentacja uzasadniająca pozory legalnośi gry przez internet
odpadnie.



Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Originally Posted by - c1amak -
skoro takie "potęgi" jak Francja i Niemcy walczą z UE w sprawach e-hazardu i narazie (podkreślam NARAZIE) się trzymają, to Polska może iść spokojnie w ich ślady, jeżeli okaże się że decyzje MF będą niezgodne to i tak pewnie minie kilka lat zanim to się zmieni, proponuję pracownikom MF przeczytać artykuł:

http://www.interplay.pl/index.php?main/aktualnosci//news1230/

może wpadna na lepszy pomysł

z niemcami, francją to się ciągnie bo:
- są to najsilniejsze top3 kraje całej UE
- nie było do tej pory tyle wygranych procesów itp, UE przeciera szlaki
- nie było tak jak jest obecnie, specjalnej komisji UE przeciwko takim sytuacjom jak zakazy i monopole w sieci

TERAZ to wszystko jest i coraz szybciej UE idzie egzekwowanie otwarcia rynku, przyklad: dania, wegry, szwecja.... dostały szybką krótką piłką i otworzyły / otwierają rynek, np. w danii bez podatku legalnie mozesz nawet skarbówce pokazac dochody z kazdego buka na terenie UE.

POLSKA:
a) nie jest potęgą jak francja czy niemcy, więc jest pionkem co może stać szybką pięść między oczy i pozamiatane (patrz. Wegry)
b) juz UE ma więcej wyroków, procesów i komisji w tej sprawie, więc działa szybciej i sprawniej.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
IDEALNA OKAZJA dla POLSKI na stworzenie konkurencyjnego miejsca w europie dla ehazardu... anglia podnosi podatek aż na 15%! włochy opuszczają na 2-8% i staną się nr1 pod wzgledem zarejestrowanych buków!

Po ostatniej legislacyjnej odwilży Włoskie prawo stało się bardziej przyjazne przedsiębiorcom niż, uchodzące do tej pory za wzór, prawo brytyjskie.
Wielka Brytania zrobiła krok w tył. Zaprezentowany przez Gordona Browna budżet przewiduje od nowego roku 15% podatek dla firm e-hazardowych. Jest to wielki szok dla branży. Szczególnie, że spodziewano się podatku na poziomie 2-3%, co pozwoliłoby konkurować z nisko-podatkowymi (k)rajami.

Włochy, ze swoim 3-procentowym podatkiem mogą więc śmiało wchodzić do e-hazardowej ligi i czerpać należne z tego tytułu korzyści.
Kując żelazo póki gorące, brytyjski Ladbrokes wszedł w spółkę joint-venture z włoskim bukmacherem Pianeta Scommesse. Jest to pierwszy krok w szacowanej na 100 mln Euro inwestycji Ladbrokes we Włoszech.

Jak się okazuje nie samym hazardem firmy żyją, Ladbrokes planuje w ciągu pięciu najbliższych lat, wybudować we włoszech ekskluzywne sklepy, centra handlowe i przyjmować zakłady przez internet i telefonicznie. Obietnica inwestycji jest odpowiedzią firmy na tzw. “dekret bersaniego", czyli przygotowywaną przez rząd reformę nowego prawa podnoszącą liczbę licencji do siedmiu tysięcy i zredukowaniu podatku z 17% do 2-8% w zależności od osiąganego dochodu.
Okazuje się, że to, co w Polsce nieopłacalne, we Włoszech opłaca się na tyle, że rząd zastanawia się jak zachęcić firmy do wybrania ich kraju i płacenia należnych podatków.

Strona 18 z 41 1 2 16 17 18 19 20 40 41

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, forty, aker, burbon), 651 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,599
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1