|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447 |
Julia Pitera była za zalegalizowaniem i nadzorowaniem tej branży w normalny sposób (stworzenia takiego Gaming Commission). Jeżeli, prowadzicie dyskusje, na temat prawny i polityczny, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, to chciałbym, żeby informacje były konkretne jak ta, którą cytuje, to jest o wiele bardziej przydatne, niż spory dotyczące polityki, a nie zakładów...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
teraz i tak ten rząd nie ma żadnej siły ani możliwości wprowadzania nowych ustaw. Nawet KE nie zmusi ich do tego bo po prostu mają policzone dni, najlepiej żeby wybory były jesienią, bo do wiosny szkoda czasu. Ale jeśli nie teraz to na wiosne już na pewno muszą być i każdy o tym wie.
Co po wyborach?
prawdopodobnie, dla nas o niebo lepiej, rządziłaby PO z LID. Obie partie w przeciwienstwie do tzw. PIS, LPR (!!) i Samoobrony (!) szanują prawo i zalecenia UE. Stanowisko KE tutaj jest jasne, otwotzyć internet w polsce dla każdego buka unijnego, więc to by było idealne rozwiązanie aby nowy rząd, z liberalną PO na czele, szybko zajął się projektem i wprowadzeniem tej ustawy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617 |
[...]o niebo lepiej, rządziłaby PO z LID[....] dla mnie to dowcip roku  ... i wprowadzą jakiś "zaporowy" podatek, tak jak to zrobili np. z tzw. belkowizną. Nie ma takiej opcji, która nie chce położyć łapy na takich pieniądzach. Jak dla mnie PiS robi to najbardziej nieudolnie. (projekty na odstrzał - może to kolejna prowokacja CBA?). Daje to nadzieję, że do czasu aż KE poradzi sobie z resztą Europy nie zostanie nam uniemożliwiona gra w necie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Aktualności
Ultimatum dla Francji 2007-08-03
Bruksela. Nie można zabraniać internetowego hazardu, to pokrótce stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie zakazu świadczenia takich usług w internecie. Do 24 sierpnia swoje restrykcyjne prawo musi zmienić Francja. Francuski rząd został wezwany przez Komisję Europejską do zmiany swojego prawa tak, żeby pozwalało ono zagranicznym operatorom posiadającym licencję w innych krajach Unii, móc swobodnie oferować hazardowe usługi przez internet. Rzecznik Unii Ton Van Lierop, potwierdza, że KE wysłała do Francji opinię, w której napisano, że Francja narusza artykuł 49 europejskiego prawa o wolności świadczenia usług. Francja ma czas do 24 sierpnia, aby zmienić naruszające prawo przepisy.
źródło: P.W. wklejam to jeszcze raz......NIE MOŻNA ZABRANIAĆ INTERNETOWEGO HAZARDU TAKIE JEST STANOWISKO KOMISJI EUROPEJSKIEJ....jaśniej chyba już nie można aczkolwiek wiadomo,że tym antyeuropejskim buco z "pisdu" trudno jest zdjąć bielmo z oczu i na pewno papa_smerf ma racje,że z PO czy LID to chociaż można rozmawiać po "europejsku".
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
[...]o niebo lepiej, rządziłaby PO z LID[....] dla mnie to dowcip roku  . dowcip roku? nawet filozofom się nie śniło takie zestawienie, żeby tak wyzywający się, bluzgający Lepper z Kaczyńskim, dodać w bonusie kolejnego outsajdera Giertycha... hahaha na prawde myślący na maxa jesteś jak wolisz Leppera z Kaczyńskim sterowanych przez kleche Rydzyka zamiast czegoś w końcu "normalnego", bez wojen, intryg i "układów". żal mi ciebie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 617 |
Oprócz epitetów masz jedynie argumenty na poziomie prasy polskojezycznej? Jesteś żałosny w tym chórze antypolskich popaprańców. Dolarami Ci oczy zarosły. Dżumę proponujesz zastąpić cholerą ? Jak nie rozumiesz zwrotu "o niebo lepiej", to go nie używaj. "PO i LiD bez układu" - kolejny dowcip.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Troche obok tematu ale warto zobaczyc:
http://banki.onet.pl/1586136,wiadomosci.html
WotjekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Troche obok tematu ale warto zobaczyc:
http://banki.onet.pl/1586136,wiadomosci.html
WotjekK no wlasnie mialem rzucic ten link - czyli wszystko jasne tak dobiora sie gracza do DUPY choc jestem pelen nadzieji ze ta banda ma juz policzone dni przy korycie!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Troche obok tematu ale warto zobaczyc:
http://banki.onet.pl/1586136,wiadomosci.html
WotjekK no wlasnie mialem rzucic ten link - czyli wszystko jasne tak dobiora sie gracza do DUPY choc jestem pelen nadzieji ze ta banda ma juz policzone dni przy korycie!!! bez przesady,przecież tu chodzi o klientów nie dających się zidentyfikować,a przecież Bank w którym masz kase zna Cie na wylot.......a może nakaża MB zamknąć konta ....... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Nie czytalem tego w calosci ale na forum parkiet-u jest wklejony fragment ktory mowi, ze jak sie instytucje finansowe nie zastosuja do przepisow to moga dostac kare do 3% przychodow !!!
Nie wiem jaki to moze byc klient ktory sie nie da zidentyfikowac? W sumie to kazdy klient banku internetowego nie da sie zidentyfikowac bo kto wie czy enter przy przelewie naciskam ja czy ktos inny?
Wg mnie kolejna ustawa - gniot pisana przez "fachowcow" z PiS ktora nie ma szans na wejscie w zycie (na szczescie). Czy ktos pomyslel ile czasu i pieniedzy zabrlaby kontorola przelewow od 1000 euro? A wiarygodnosc bankow czy chocby funduszy inwestycyjnych ktorym jakis pacholek Kaczynskich moze nagle dowalic kare 3% przychodu?
WojtekK
WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,659
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,659 |
Czy moze ktos tak na chlopski rozum wytlumaczyc co by to oznaczalo? Np. przelewam sobie 5tys. z moneybookers na konto, i co bank to komus zglasza ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Gwoli przypomnienia Wszystkim,kilka postów wyżej jest stanowisko Komisji Europejskiej o LEGALNOŚCI E-HAZARDU NA TERENIE UE.....więc spokojnie,bez nerwów itd.,a kontrolowanie wszystkich przelewów powyżej 1 000 euro to czysta utopia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Wplacasz na poczcie czy w banku 4000 PLN i wtedy musza Cie wylegitymowac (3 dokumenty ze zdjeciami) i wezwac CBA, zeby potwierdzc dodatkowo Twoja tozsamosc (inne instytucje sa jeszcze z 3 RP i nie sa wystarczajaco wiarygodne). Mala niezgodnosc miedzy 3 dokumentami i idziesz siedziec a minister Ziobro zwoluje konferencje prasowa i nazywa Cie przestepca.
O przelewach z MB czy Netellera wole nie pisac, zeby nie psuc Wam humoru.
WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 373
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jan 2005
Posty: 373 |
te 3% przychodow to banki by musialy przeznaczyc na dodatkowych pracownikow. wyobrazcie sobie ile to jest przelewow... do tej pory obowiazek INFORMOWANIA (nie sprawdzania) odpowiednich organow maja bodajze przy przeewach pow. 15000. bank, majacy np. 1 000 000 klientow, z ktorych powiedzmy połowa otrzymuje swoje pensje na konto, daje 500 000 przelewow do sprawdzenia miesiecznie. pomijam zwykle przelewy, konta firm, gdzie niemal kazdy przelew jest na ponad 1000 itd.itp.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Dokładnie. Zupełnie nie do wyegzekwowania. Takich przelewów są pewnie setki milionów rocznie jeśli nie więcej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Dokładnie. Zupełnie nie do wyegzekwowania. Takich przelewów są pewnie setki milionów rocznie jeśli nie więcej. dokladnie !!! zesraja sie z ta inicjatywa albo taki bedzie bajzel ze polowa ludzi bedzie miala poblokowane konta przez niewydolnosc systemu 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 358
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2007
Posty: 358 |
Ooo - sobie zajrzalem do tego watku. A jakzesz by inaczej: ASASSI, papa_smerf ciagle nadaja  NIe znudzilo sie wam chlopaki? Czy wy nie rozumiecie jednej rzeczy? Co to jest 3% dla banku? Bierzesz kredyt np. na 15 % to bedziesz bral na 15,45%. W okienku za przelew bedziesz zamiast 5 zl placil 5,15 zl. To jest skok na kase bankow bo widza ze banki da sie wydoic z kasy. Podatku zadnego nie moga wprowadzic to kombinuja inaczej. Oni maja gdzies lapanie przestepcow bo ich to malo obchodzi. Wiedza, ze bankom sie nie bedzie oplacac i nie spelnia wymogow zatem kasa pewna z kar dowalnych bankom. Skad wezma kase na EURO 2012? Toz nie z zakladow bukmacherskich bo sie rabneli  Tym bardziej internetowych  Zycze wiecej zdrowego rozsadku, mniej emocji i wiecej chlodnej kalkulacji jesli piszecie o poczynaniach partii zwanej PIS
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
encepence - ja tam do PiS nie podchodze emocjomalnie ale przyznaj, ze tylu beznadziejnych ustaw co oni, niezgodnych z Konstytucja i innymi aktami prawnymi, zawierajacych takie bledy nie robil nikt inny. Dla funduszu obligacji (dla innych pewnie tez) 3% od przychodu to jest koniec dzialalnosci bo nie ma klientow. Dla banku sa to kolosalne koszty. Jaki ma byc efekt tych dzialan? Mniejsze dochcody instytucji finansowych? Bo w to, ze nalapia terrorystow i gangsterow wplacajacych 1000 euro slabo wierze.
WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Śmieszne w tym wszystkim jest to, że banki robią megakasę na tym, że w Polsce nie ma jeszcze waluty Euro. I lobby finansowe zrobi wszystko by do przyjęcia Euro nie dopuścić (podobnie jak w Anglii). A najśmieszniejsze jest to, że całą robotę propagandową za nich zrobi... ciemny lud. I ot w ten sposób pseudopatrioci będą walczyć o jak największe zyski dla światowych instytucji finansowych (kosztem każdego Polaka) oraz o stołki dla różnych partyjnych przydupasów. 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|