|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
nie jestem przekonany co do tego ze wszyscy beda grali "underdogi", duzo latwiej moim zdaniem bedzie trafic 3 mecze po 1.50 niz 2na3 z kursami 2.40 miniumum, no liczenie byloby malym problemem, ale jesli odeszlo by sie od zasady trafione-nietrafione na zasade punkty plusowe punkty minusowe, mozna grac zaklad w ktorym mozna zdobyc 1 punkt plusowy lub 1 punkt minusowy albo 2 punkty plusowe lub 2 punkty minusowe, o miejscu decyduje % punktow plusowych tak jak w NBA. wielu uczestnikow wcale nie tak latwo graloby te "underdogi"
ale to cos to wymyslilem tak kiedy pomyslalem o powtzrazniu spotkan by byla wieksza rozbieznosc i bylo to tylko jedno zdanie ktore potem podchwycil Ksuba, nie wiem czy pomysl jest dobry, dla mnie bez znaczenia, zalezy mi tylko na dobrej zabawie, a stary system mi to gwarantuje
no to tyle
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,278
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,278 |
Witam, 1. Myślę że pomysł underdogów jest jak najbardziej OK. Dlaczego? Bo jeżeli ktoś będzie miał mozliwość zdobycia 2 pkt. to poda taki typ, który jest tylko lekkim <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> dogiem, można nawet pomyśleć o obniżeniu do 2.30. Zdanie przeciwników tego rozwiązania niema tu specjalnie zastosowania bo nikt nie będzie raczej podawał remisów bo jednak łatwiej znaleźć kurs za 2.30 - 2.40, to tylko lekkie przeszacowanie faworyta. I nie zaszkodzi to raczej skuteczności zarówno do gry flat jak i progress. W zasadzie jest nawet przeciwnie większość największych wtop na poprzedniej edycji to typy po 1.50 jako typy dnia od ziemniaków. Zresztą tak zgrubsza patrząc na bilans tomiw wydaje mi sie, że mógł mieć sredni kurs trafiony ~2.0 przy wysokiej skuteczności - takich typerów powinno się nagradzać. 2. Druga sprawa co do typów nieprzywiązanych sztywno do dni to całkowita racja, bo: każdemu zdarzają się dni, że niema czasu typować no i czasami są dni typu 6 meczy z kryminalnej i już trzeba grać. 3. Chyba rzeczywiście należy podwyższyć kurs od naziemnych do 1.65. Oczywiście to moje zdanie, ale przed rozpoczęciem konkursu powinien zostać demokratycznie lub w jakiś inny sposób wyłoniony regulamin. Tak żeby nie zmieniać reguł podczas, chyba wiadomo dlaczego. pozdrowienia
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
Moim zdaniem wystarczy tylko 1 underdog na tydzien i wowczas nie bedzie polowania bo tylko jeden strzal i tyle.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
Oryginalnie wysłał klopsikus: [qb] Oryginalnie wysłał vonseb: [qb][QUOTE]...poza tym zwrot nie przysparza zyskow grajacemu, a oto nam chodzi grajac w tym konkursie.[/qb] No ale nie przynosi też strat, więc powinien być traktowany lepiej niż typ przegrany.[/qb] Dlatego nalezy typowac tylko na tak <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,674
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,674 |
Oryginalnie wysłał vonseb: [qb]Moim zdaniem wystarczy tylko 1 underdog na tydzien i wowczas nie bedzie polowania bo tylko jeden strzal i tyle.[/qb] Dokładnie. Jeśli mają być dogi, to ja proponuje system 7+1. 7 to zwykłe tygodniowe typy z kursem min. 1.50 (popieram Snipera, że min. 1.65 od naziemnych), a 1 to jeden dodatkowy typ, który każdy może podać w tygodniu z kursem min. jakimś tam (np. 2.20). Za tego doga można dostać też jeden punkt (żeby nie było za łatwo gonić dogami strat z 7 typów zwykłych). Wg mnie ten 1 pkt extra to wystarczająca premia, 2 to już za dużo. Oczywiście nie ma przymusu podawania doga <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (choc dla kursu 2.20 przy 1X2 to chyba jeszcze nie jest dog <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ). No i jeszcze co do zwrotów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . Skoro mamy znieść ptrzepis o jednym typie dziennie i mozliwość podawania kiedy się chce, to niestety bałagan mały jest nieunikniony, a podawanie typu zastępczego niewiele to pogorszy. Wsytarczy wprowadzić wymóg numerowania typów, a w przypadku zastępczego aby każdy napisał który typ zastępuje. Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
wiec chyba niech zostanie na 7 typach + 1 "dogu" w obojetny dzien tygodnia, nie wiem tylko czy punktowanie doga na rowni z kursem 1.50 jest sprawiedliwe, ktos kto trafi kurs 2.40 powinien byc bardziej nagradzany niz ktos kto trafi kurs 1.50, dlatego jesli juz gramy dogi to powinny byc punktowane za 2 punkty przy czym bedzie nalezalo zaznaczyc typ underdog numerem #8
w ogole numeracja typow obowiazkowa #1 #2 #3 itd
jesli juz robimy takie szopki z kursami 1.65 u naziemnych to moze zostawic ich w spokoju? a rozszerzyc oferte u bukmacherow w ktorych sa ligii czeska, slowacka i rosyjska (chyba jest w gb)
chcialbym jeszcze uslyszec komentarze na ten fragmentu jednego z moich wczesniejszych postow "nie wiem tez jak bedzie z wpisowym ale 30zl mysle ze jest calkiem ok, nie jest to duzo a wielu bardzo motywuje do zabawy (ja zgadzam sie na sume od 0 do 100zl), wprowadzilbym tez dodatkowy punkt w regulaminie co do odbioru nagrody, jesli ktos z "3" nie uzyska skutecznosci 2/3 (67%), jego wygrana automatycznie przechodzi do puli nagrod nastepnego konkursu, w tej edycji cala "3" spelnila to kryterium... i uwazam ze bedzie to bardzo dobrym rozwiazaniem, bo nie sztuka pokonac uczestnikow konkursu, ale rowniez bukmacherow a taki procent trafnych typow to zapewnia"
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
Jezeli chodzi o nagroda a skutecznosc procentowa typow to nie nalezy od tego uzalezniac w koncu zabawa bedzie trwala kilkanascie tygodni - skutecznosc tez moze byc nizsza zwlaszcza ze troszke podnieslismy kryterium. Wygrany/i/ - wyplata bez procentowego minimum.
Aha czemu tak malo osob sie wypowiada na temat regulaminu - popierajcie jakies koncepcje, badz negujcie ale piszcie cos /byle z sensem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> /
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,496
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,496 |
Jestem trochę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> - za dużo tego wszystkiego naraz - może ktoś inny zajmie się sporządzaniem tabeli? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> , bo w obecnej chwili wychodzi z tego niezły bałagan. Skoro u naziemnych ma być kurs powyżej 1,65 (co mi nie pasuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> - jestem za początkową wersją 1,60) to popieram klopsikusa w sprawie zwrotów - (linia 5). Wątpiwości mam co do tych "wolnych" typów, bo w ostatnich 2 tygodniach konkursu będzie z pewnością wyczekiwanie na błąd rywala (może wprowadzić obowiązek podawania codziennie typów na ostatnie 2 tygodnie? ) Co do propozycji terrorista, żeby wypłacać kasę tylko tym co osiągnęli ponad 67% uważam, że jednak Ci co zajęli miejsce na podium, powinni jednak otrzymać kasę za trud włożony w walkę o zwycięstwo. Chyba nie będzie, aż tak źle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> , że to minimum nie zostanie osiągnięte. Adolf88 - może uporządkujesz to trochę i podasz wstępny regulamin - "nowi" się o niego pytają <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 2,921
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2001
Posty: 2,921 |
Ok dziś coś wymysle, musze to wszystko ogarnąć. Podajcie jeszcze jakiś ewentualny czas trwania tego konkursu. Od poniedziałku nie wiem czy sie wyrobimy, choćby ze wzgledu na próbe zwiekszenia zainteresowania konkursem. Ale kiedy kończymy, przed czy po europejskich play offach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> (nie mówie o NHL)
Do nowych uczestników konkursu : Żeby wziąść udział w konkursie należy wpłacić 30 PLN
:rolleyes: Na poczatek to powinno "wyeliminować" zabłąkanych
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
no dobra, nie bedzie kumlacji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
co do kursu u naziemnych to ja tez postuluje za 1.60, 1.65 odrzuci bardzo duzo spotkan under/over i wtedy to juz malo kto w ogole bedzie dawal kursy u naziemnych, a przy 1.65 to raczej bylbym za odrzuceniem bukow naziemnych i grze tylko u netowych, 1.60 mozna jeszcze zakceptowac
THOM bardzo chetnie bym Ci pomogl, ale nie bede mial teraz za duzo czasu, wlasnie dlatego zmiana podawania typow na niecodzienne ale tygodniowe byla dla mnie taka wazna, trenuje lekka atletyke i chodze na silownie zeby rwac laski w szwecji w czasie wakacji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> i moj czas z kazdym miesiacem bedzie coraz bardziej ograniczony...
moze zglosilo by sie 3-4 osoby na liczenie typow kazdy w okreslonym tygodniu to odciazyloby bardzo THOMA, bo ja na prawde jestem dla niego pelen podziwu za robote ktora wykonal w zeszlej edycji i sadze ze nie "fair" bedzie znow go tak wykorzystywac
tez dziwi mnie mala aktywnosc innych uczestnikow co do regulaminu, kazdy ma takie same prawo wypowiedziec sie w roznych kwestiach i jego zdanie jest tak wazne jak kogo innego...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
adolf ja proponuje 10 tygodni po 8 typow tak by moc przeprowadzic jeszcze jedna edycje w tym sezonie, przewiduje sie tygodniowa przerwe w czasie ferii na prosbe kilku osob (4-5)
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
Moje zdanie w kilku kwestiach: 1. Wydaje mi sie ze na poczatek 1,60 powinno wystarczyc u naziemnych jako limit 2. Czas trwania - mysle ze powinnismy grac do konca sezonu regularnego NHL - tj bodajze 4 kwiecien ( tj. niedziela) - co da 11 tygodni gry jesli zaczniemy 19.01
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,432 |
przez pierwsze tygodnie moge zastapic THOMA w prowadzeniu tabeli, pozniej jednak ktos raczej bedzie mnie musial zastapic.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,712
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,712 |
Wpisowe 30 PLN jest OK
1 Czas trwania - do konca sezonu regularnego NHL 2 Podatek od naziemnych czy 1.6 , 1.65 ,1.7 obojetne ale musi byc. Te kursy podawane zaraz po godz. 0:00 @1.5 czesto w praktyce rano nie sa do zagrania. 3. Typy nie musza byc codziennie tylko 7 lub 8 na tydzien, oczywiscie numerowane.( Bedzie mozna w spokoju sobie dzien na piwko wygospodarowac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ) 4. DOG - tak ale tylko jeden na tydzien. Taki "JOKER" liczony: trafiony za 2 pkt, nietrafiony za -1pkt. Przy wiekszej ilosci zacznie sie jednak mieszanie i skomplikuje sprawe sledzenia i liczenia typow. I tak ten jeden troche miesza ale chyba i urozmaica. Jaki @2.2 , 2.3 ,2.4 ? i znowu od netowych czy ziemnych? Moze " Joker" tylko od netowych z okreslonym kursem. Ogolnie pomysl mi sie podoba. Choc jak zostaniemy przy prostszej wersji 7 typow na tydzien tez dobrze.
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,496
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,496 |
Dzięki terrorist & KsUBA - postaram się jednak po raz kolejny podołać sporządzaniu kolejnych rankingów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> - głównie chodziło mi o to, że przy graniu "dogów" (jeśli to przejdzie) mogę mieć początkowo pewne problemy z naliczaniem punktowym (proszę o wyrozumiałość <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ) i sprawdzanie statystyk, bo jak wiadomo błędy mi się w poprzedniej edycji też zdażały (oczywiście niezamierzone). Cieszę się, że w razie czego mogę liczyć na pomoc.
Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
P.S. Bron jeśli chodzi o te "dogi" to -1 raczej odpada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> , bo wtedy naprawdę będę miał mnóstwo roboty przy podliczaniu - proponuje 0.
A co z limitem typów na 1 zdarzenie? - zostaje 5 czy zmniejszamy?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508 |
witam, mam pytanie odnosnie kursow z ktorych korzystamy, bo czesto spadaja w dol a wiec co jest wiarygodne?? wydrukowana oferta, czy oferta na necie ??? no i jak z kasa bo nalezaloby sie spieszyc wiec podajcie jakies namiary gdzie to przeslac a delikatne niejasnosci mozna jeszcze przedyskutowac w wekeend, pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508 |
a co do zmniejszenia typow na jedno spotkanie tez nalezy przemyslec bo teraz bedzie taka sytuacja ze np w poniedzialek ktos poda 5 typow i nagle okaze sie ze nie bedzie wyboru we wtorek o godz 15
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
aktualne oferta ktora jest dostepna na stronie czy to sts, czy profesjonal czy buka netowego, jesli kurs spadnie z 1.50 na 1.45 juz nie mozna zagrac tego typu
co do "doga" proponuje wiec 2 punkty w przypadku trafienia, pytanie teraz jest czy gramy na trafione, nietrafione, czy po prostu zdobyte punkty, jesli punkty to liczenie jest proste 1pkt za typ 1.50 2 punkty za typ 2.40, jesli trafiony-nietrafiony to za trafionego "doga" dostaniemy 2 punkty w rubryce trafione 1 punkt w rubryce nietrafione, i chyba to rozwiazanie bedzie najlepsze
jesli maja byc "dogi" to kurs 2.40 to miniumum, nawet mysle o kursie 2.50 w koncu puntkowny jest za 2, popieram BRON'a w przypadku "doga" kursy tylko z netu
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
co do powtarzania typow to mysle ze jezeli liczba uczestnikow przewyzszy 25 osob mozemy zostac przy 5, czyli dany typ moze byc podany przez 5 roznych osob, jesli nie bedzie 25 osob zmiejszamy do 4 takie jest moje zdanie,
a i jeszcze jedno max 3 typy dziennie
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508 |
natomist "dogi" powinny byc np. jeden w tygodniu ale powinien byc punktowany jako 2, gdyz zmobilizuje to nas do przemyslenia typu i gracz ma wieksza satysfakcje z trafionego meczu, no i rzecz jasna powinien to byc obowiazek podania "doga", acha i mam pytanko takie , czy mozna obstawic powiedzmy x2 jako typ normalny a 2 jako "doga" w tym samym spotkaniu???
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|