|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Ciekawa sytuacja - bardzo dobre dane zza Wielkiej Wody a dolar niemrawo w górę,pokazuje to chyba slabośc amerykańskiej waluty. O 16.00 kolejne dane ,skoro dolar słabo reaguje na dobre wyniki, moze byc niezla jazda w dól jesli te będą zle. W kazdym bądź razie czekmay dalej bo teraz strach wchodzić w rynek.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
A jest jakaś strona, gdzie jest napisane, kiedy jakie dane będą podawane?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
No, panie milanak, lenistwo ?
Wrzuc w google "forex calendar" i znajdziesz tego setki a ja polecam tę co ukaże Ci się na 1 miejscu czyli forex factory.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
PODSUMOWANIE 2/34 TYGODNIA GRY :
planowane po 2 tygodniu gry : 2492 zł
stan rzeczywisty po 2 tygodniu : 5460,81 zł
planowane po 3 tygodniu gry : 2741 zł
Tydzień bardzo sympatyczny,brak waznych danych az do piatku spowodował ruchy techniczne na parze usd/yen.Obecnie znajdujemy sie nad bardzo waznym wsparciem 115,50 a nie mniej waznym oporem 117,00 z malym haczykiem.Wczesniej na wysokosci 116,40-116,50 tez mamy istotne górki których dwukrotnie nie udalo sie ostatnio pokonac.Na koniec nowowan przyblizylismy sie do w/w oporów po raz trzeci lecz szlo to bardzo niemrawie przy spadajacym wolumenie. We wczesniejszej fazie nawet bardzo dobre dane z USA nie wplyneły znaczaco na kurs.Optymizmu starczylo ledwie na kilka minut.Natomiast ruchy po danych potwierdzily istotnośc oporów okolic 116,40 Co nas czeka. Jesli rynek nie chce rosnąc po dobrych danych to logicznym nastepstwem byłby spadek kursu.Na wykresie dziennym widac ze korekta wzrostowa ma sie ku koncowi i mozemy oczekiwac trzeciej silnej fali spadkowej.Do tego potrzebne jest naruszenie srodowej swieczki. Kurs tygodniowy zatrzymał się na linii dolnej Senkou span na dodatek na silnych oporach wynikających ze swiec z poczatku marca.Natomiast stochastic wskazuje na wzrost w dlugim terminie.Bedzie bardzo ciekawie a juz pierwszy dzien powinien wskazac nam daszy kierunek. Zóltki będa rozdawac karty już w niedzielną noc i chyba warto bedzie sie pod nich podpiąc. Spodziewam sie otwarcia w górę nastepnie spadku kursu Ja tu widzę jeszcze jedna falę spadkową nastepnie dynamiczny wzrost,jesli jednak będzie inaczej trzeba bedzie sie dososowac. Poki co odpoczynek od finansów.
A jutro w poludnie wyjazd na Lazienkowską 3 , go go ZAGłEBIE !!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Powrót ze stolicy w minorowych nastrojach za to niedzielny poranek dosc sympatyczny.Za sobotnia 13 stkę 5604 zl. Za niecale 2h kolejna jazda na forex , plan minimum na ten tydzien to utrzymac dotychczasowy plan czyli nie zejśc poniżej 2741 zł choć oczywiscie uczynie co w mojej mocy aby konto aktualne uroslo. Jak bedzie, zobaczymy,mozna chyba przy otwarciu spodziewac sie luki wzrostowej więc spróbuje ja domknąc jakims shortem ew longiem jak otworzy się poniżej.Póki co czekam na 23.00 .
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538 |
witaj dardaw musze przyznac ze obserwuje twoja gre. dosyc ciekawy styl. pamietam jak w zeszylm tygodniu bylo to poznym wieczorem mojego czasu sprawdzalem ten temat i byl podany stan twojego konta cos okolo 2700PLN to nastpnego dnia bylo juz ponad 5kPLN  widze ze troche ludzi obserwuje ten temat, czesc nawet chce nasladowac twoje poczynania  dlatego zastanawiam sie na zalozeniem tematu gdzie podawane by byly rozne strategie gry. pamietam jak sam zaczynalem to tez chcialem sie podpiac do kogos komu dobrze idzie i kto posiada system gry ktory przynosi zysk. Prawda jest jednak taka ze nawet jakbys rozdal wszystkim najlepszy system to i tak tylko 5% by na nim zarabiala. Kazdy musi znalezc taka strategie ktora mu najbardziej pasuje, spelnia jego oczekiwania i czuje sie z nia dobrze. Dlateg taki temat pozwolil by kazdemu poszerzyc horyzontu i kto wie moze zaczerpnac czegos nowego do swojej gry. Ja osobiscie nie jestem zwolennikiem wskaznikow. Nie staram sie tez przewidywac rynku. Jedynym wskaznikiem jest cena ewentulanie "kreski". pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Nie zastanawiaj się sznikers nad tematem tylko zakladaj.To nic nie kosztuje a jesli pomoże choc 1 osobie w osiagnięciu kasy to juz sukces. I nie ma sie co panowie ukrywac ze swoimi systemami.Forex jak mi sie wydaje to taki specyficzny rynek gdzie te systemy sprawdzają sie najlepiej które sa najczęsciej uzywane.Koło napedza się samo.
Mówisz ze nie jestes zwolennikiem wskaźników,jesli tylko przynosi Ci to sukces to jest jak najbardziej OK.Jednak patrząc z mojej perspektywy grając na samą cenę ja szybko bym popłynał.To nie dla mnie.Brakowaloby mi wskaxników.Czuję sie z nimi pewniej na tym nieobliczalnym rynku.Wydaje mi się ze odpowiednio dobrane pozwalają w jakis sposob dośc często przewidziec zachowanie rynku.Choć nie jestem za tym aby nawalic wskaźników z góry na dół i otrzymywac przeciwne sygnały.Jestem takiego zdania jak Ty, trzeba dopasowac grę pod siebie i korzystac z tego co najlepiej sie "czyta" i rozumie. Jednak wskaźniki to naprawdę dobra rzecz. Weź sobie dla przykladu chocby głupo wolumen, niby nic a jak wiele mówi o sile czy slabości rynku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
681# zamkn 116,33 +36,07 zł
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
852# eur/usd sell 0,1 1,3668
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
394# usd/yen buy 0,1 116,27
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
852#zamkn 1,3657 +30,86zł
konto 5552,41zł
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 358
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2007
Posty: 358 |
dardaw - grales kiedys progresja na forexie 0,1 0,2 0,4 0,8 lota itp?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Nie grałem ale oblczalem coś nie coś i wyniki były zadawalające. Wziąlem pod lupę o ile dobrze pamietam parę dolara z koroną szwedzką.Przy wyliczeniach brałem bodajże pod uwage wejscie co 200 pkt i wyjscie po 100 pkt odwrotu.Z tym że stawką po 0,1 było 0,3 itd Sprawdzałem ostatni rok i było ok z tym ze raz doszlo dosc wysoko. Jakimś wielkim entuzjastą progresji nie jestem tym bardziej 1,2,4,8, raczej widziałbym cos tu w stylu a`la jahu , mysle że gdyby jakis specjalista od progresji nad tym posiedział wyniki powinny być niezle.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 358
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2007
Posty: 358 |
dardaw - mam pytanie - czemu sie trzymasz kurczowo tych 2 par walut? Dzis jakis taki niemrawy ten jen. Spojrz co sie dzieje na CHF/JPY np.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 358
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2007
Posty: 358 |
To znaczy ty grasz w oparciu o jakies dane i informacje czy glownie w oparciu o techniczna analize wykresow?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Jak mi sie wydaje poszczególne pary maja swoja specyfikę i dobrze jest poznac lepiej 2,3 pary i tego sie trzymac niż skakac po nich i szukac okazji. A gram rzeczywiscie na podstawie AT pamietając jednak o podłozu fundamentalnym szczególnie po i przed danymi.Choć tego sie kurczowo nie trzymam i z tym różnie bywa.Bo jakie nie byłyby wyniki i tak kursy wrócą do swoich trendów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
#354 buy usd/yen 0,2 115,98
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
354# zamkn 116,02 +19,32 zł
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 358
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2007
Posty: 358 |
dardaw - wytlumacz mi jedno - ostatnia transakcja to 116.02-115.98=4 pipsy zysku. Wczesniej pisales, ze 1 PIPs przy 0,1 lota to okolo 2,5 zlotego.
I to by sie zgadzalo mniej wiecej - 2,5 *4 *2 (bo 0,2 lota) = okolo 20 pln. Ty podales 19,32 wiec to sie zgadza.
Ale gdzie prowizja -3 pipsy za pare USD/JPY???
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
encepence please, nie szukaj dziury w calym bo jej nie znajdziesz.Wszystko przepisuje przy wejściu z zakładki "handel" zas przy wyjsciu z zakladki "historia" o błędzie więc nigdy nie moze byc mowy.
A gdzie te 3 pipsy spreadu ? pomyśl i na pewno je znajdziesz bez problemu.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|