Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 17 1 2 3 16 17
#1621558 26/09/2007 22:31
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
FIFA 08 to kolejna odsłona najpopularniejszego, obok Pro Evolution Soccera, cyklu gier piłkarskich. Gra została stworzona przez kanadyjskie studio EA Sports i stanowi piętnastą część cyklu wydawanego bezustannie od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Zgodnie z tradycją programiści zza Atlantyku zaserwowali nam zestaw znanych opcji, takich jak mecz towarzyski, puchar czy kariera. Autorzy pokusili się jednakże o pewną nowinkę, którą jest fakt, że w trakcie gry w premierowym trybie Be a Pro możemy zdecydować się na sterowanie nie całą drużyną, ale pojedynczym, wybranym przez siebie zawodnikiem. Atrakcyjność tego niuansu dostrzegalna jest szczególnie w trakcie potyczek wieloosobowych, gdzie każdy z osobników biorących udział w meczu może popisać się umiejętnością gry na pozycji, w której się specjalizuje. Co ciekawe, gdy postanawiamy objąć kontrolę wyłącznie nad jednym kopaczem, obserwujemy go zza pleców, podziwiając jednocześnie efekty rozmyć oraz trzęsącej się kamery.

W kwestii zwyczajnego gameplay’a poczyniono zauważalne postępy. Poprawiono m.in. funkcjonowanie obrońców - teraz charakteryzują się oni lepszym pressingiem, a przełączanie się pomiędzy defensorami nie sprawia już takich trudności jak w FIFIE 07. Dla ułatwienia nam orientacji na boisku zatroszczono się także o umieszczenie na ekranie wskaźnika, informującego nas, czy zawodnik, do którego chcemy podać, znajduje się na spalonym. EA Sports zadbało ponadto o większy wachlarz ruchów bramkarzy, co sprawia, że możemy samodzielnie decydować o ich poczynaniach podczas stałych fragmentów gry, a także wpływać na to, czy np. w sytuacji jeden na jeden golkiperzy będą czekać do końca na ruch oponenta czy może od razu postanowią interweniować wślizgiem.

Deweloperzy z Kanady w ramach wykorzystania zakupionej przed kilkoma laty licencji udostępnili nam blisko 500 drużyn z prawdziwymi składami, reprezentującymi 30 klas rozgrywkowych. Wzbogacili je ponadto oryginalnymi ustawieniami taktycznymi, a niektórym ze sławnych piłkarzy zaserwowali opcję przeniesienia ich charakterystycznych zachowań do wirtualnego świata. Przykładowo Steven Gerrard chętnie strzela z dystansu, a Ronaldinho nagminnie ośmiesza rywali widowiskowym dryblingiem.

W trybie kariery dodano z kolei możliwość organizowania przedsezonowych meczów. Prócz tego w niewielkim stopniu zmodyfikowano oprawę wizualną tytułu, a entuzjastom chwalenia się bramkami pozwolono nie tylko na zapisywanie powtórek zdobytych goli, ale również na archiwizowanie całych spotkań, co w zamierzeniu ma służyć chociażby do celów treningowych oraz instruktażowych.


Mam i...nie jest tak źle jak myślałem. Gameplay lekko poprawiony, ciekawe parady bramkarzy, podwyższyli poziom trudności. Ciekawy nowy tryb sterowania jednym zawodnikiem ;] (Podobnie jak w new star soccer, gierce która na forum była bardzo popularna). Nie wiem tylko czy coś z moim kompem nie tak, czy może to wina gry - są momenty, że nie mogę nic zrobić i trace piłke :[ Graficznie ubogo, ale do premiery PES'a trzeba się czymś zająć i Fifa na te dwa miesiące chyba jest dobrym rozwiązaniem ;]

Grał ktoś? Jakieś opinie? Sparing przez hamachi ktoś? grin

Bonus: Unibet
Kameleon #1621567 26/09/2007 22:35
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
[Linked Image]

[Linked Image]

[Linked Image]

PES miazga shocked

Zmieniam zdanie, lepiej przez dwa michy katować demo PESa laugh

Kameleon #1621593 26/09/2007 22:45
Dołączył: Nov 2006
Posty: 526
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 526
ta tylko ciekawe jakie to bedzie mialo wymogi bo mi juz procek i pamiec siadzie grajac w coraz to nowsza odslone fify

karina #1621721 26/09/2007 23:24
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
fifa ma takie same jak w tamtym roku, a zalecane wymagania PESa to

Windows XP
Pentium 4 3.0GHz /AMD Athlon 64 lub lepszy
1GB RAM
6.5GB wolnego miejsca na dysku twardym
8x DVD-ROM
Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0c
256MB Pixel Shader 3.0 (ATI x1600 lub NVidia 6800 GT/GS lub lepsze)
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
DirectX 9.0c
Pad na USB kompatybilny z Windowsem
Rozdzielczość ekranu 1280 x 720

Kameleon #1621877 27/09/2007 00:01
Dołączył: Nov 2006
Posty: 526
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 526
tak moze i ma takei same ale wiesz na tych ich wymaganiach minimalnych to sie nigdy nie wzoruje. rany boskie 6.5 gb moj stary komp mial 5 GB caly dysk hehe

karina #1621922 27/09/2007 00:10
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Mam te Fife 2008 PL, ale nie przypadla mi do gustu. Tymbardziej, ze moja grafika nadaje sie co najwyzej do smieci, a nie grania smile

Kylo #1624189 27/09/2007 19:17
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Najlepsza była FIFA 98 i basta.

shane #1624213 27/09/2007 19:23
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Originally Posted by shane
Najlepsza była FIFA 98 i basta.


dla mnie 99 i 2002 smile

shane #1624222 27/09/2007 19:25
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
hmm w kariere niezbyt pograłem jak do tej pory, ale z kumplem już kilkanaście spotkań na lanie rozegraliśmy i jest fajnie. Strzały z daleka poprawione, parady bramkarzy świetne. Fajne akcje można rozegrać, wreszcie podanie górą na dobieg wygląda dobrze. Najlpesza fifa ostatnich lat chyba, ale trzeba jeszcze troche pograć w kariere ;]

Kameleon #1624247 27/09/2007 19:35
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Najlepsza była ta Fifa co w halówke można było grać.

A najlepsze to było Sensible smile

tomo #1624267 27/09/2007 19:39
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by tomo
Najlepsza była ta Fifa co w halówke można było grać.

97 - wymiatała. Pamiętam do dziś, wstawałem w wakacje o 6.00 rano i grałem przez cały dzień, po kilka sezonów za jednym razem wink

Szewa #1624479 27/09/2007 20:29
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
teraz jakbyscie dali jakiemus 15-latkowi FIFE 97 to byscie byli ladnie wysmiani laugh

yaaho #1624492 27/09/2007 20:31
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Fifa to lipa , strasznie schematyczna i drewniana - PES rzadzi

garate_cepa #1624519 27/09/2007 20:39
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Originally Posted by garate_cepa
Fifa to lipa , strasznie schematyczna i drewniana - PES rzadzi

zaloz sobie temat PES (o ile takiego jeszcze nie ma) i tam sobie pisz, ze on rzadzi, to jest temat o FIFIE 08, grales w nia wogole? na KAZDYM forum, w ktorym jest temat o FIFIE pojawiaja sie fani PESa nic nie wnoszacy do tematu, piszacy tylko, ze FIFA jest be i PES rzadzi, a ja lubie grac w FIFE i grac w nia bede i nie obchodzi mnie jaki jest PES i nie chce sie tego dowiadywac w temacie o FIFIE!!!!!

yaaho #1624554 27/09/2007 20:49
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
Originally Posted by yaaho
Originally Posted by garate_cepa
Fifa to lipa , strasznie schematyczna i drewniana - PES rzadzi

zaloz sobie temat PES (o ile takiego jeszcze nie ma) i tam sobie pisz, ze on rzadzi, to jest temat o FIFIE 08, grales w nia wogole? na KAZDYM forum, w ktorym jest temat o FIFIE pojawiaja sie fani PESa nic nie wnoszacy do tematu, piszacy tylko, ze FIFA jest be i PES rzadzi, a ja lubie grac w FIFE i grac w nia bede i nie obchodzi mnie jaki jest PES i nie chce sie tego dowiadywac w temacie o FIFIE!!!!!

Gralem od pierwszej wersji i moze jak mialem kilkanaście lat i na rynku pojawiła sie FIFA 97 to była niezła, dalej to już tylko i to samo, zupełny brak grywalności, schemat za schematem, gra nie zmusza do myślenia, tylko do powielania schematów.

Samartyanin #1624595 27/09/2007 20:56
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
z tym, ze ja nie gram z komputerem, tylko ze znajomymi, schematami sie z nimi nie wygra smile dla mnie granie na kompie to rzadka przyjemnosc, tak raz w tygodniu sobie pogram z kumplem przez neta i tyle smile i mi sie FIFA podoba

Samartyanin #1624602 27/09/2007 20:58
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
To pograjcie w tą nową wersje :] Jak dla mie grywalna, na wyższym poziomie trudności już trzeba się nieźle napracować, a schematy się nie udają tak jak kiedyś, obrońcy szybko doskakują. Kiedyś można było grać jedną akjce i były same zwcięstwa, a teraz próbwałem to zagrać pare razy i udało się raz. Demo PESa lepsze graficznie, ale gameplay nie powala na kolana.

yaaho #1624618 27/09/2007 21:03
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
Originally Posted by yaaho
z tym, ze ja nie gram z komputerem, tylko ze znajomymi, schematami sie z nimi nie wygra smile dla mnie granie na kompie to rzadka przyjemnosc, tak raz w tygodniu sobie pogram z kumplem przez neta i tyle smile i mi sie FIFA podoba
Ja nigdy nie gram z komputerem, PES II + PS One i nie ma lepszego.

Samartyanin #1624643 27/09/2007 21:13
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
panowie serialdo fify dajcie bo po raz kolejny kasuje pliki po rozpakowaniu i nie mam seriala ;/

yaaho #1624664 27/09/2007 21:17
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Originally Posted by yaaho
Originally Posted by garate_cepa
Fifa to lipa , strasznie schematyczna i drewniana - PES rzadzi

zaloz sobie temat PES (o ile takiego jeszcze nie ma) i tam sobie pisz, ze on rzadzi, to jest temat o FIFIE 08, grales w nia wogole? na KAZDYM forum, w ktorym jest temat o FIFIE pojawiaja sie fani PESa nic nie wnoszacy do tematu, piszacy tylko, ze FIFA jest be i PES rzadzi, a ja lubie grac w FIFE i grac w nia bede i nie obchodzi mnie jaki jest PES i nie chce sie tego dowiadywac w temacie o FIFIE!!!!!

Wybacz mistrzu, gralem we wszystkie od 97 i tylko wyrazam swoja skromna opinie i krotkie porownanie z PES-em. Nowy temat nie bedzie konieczny

Strona 1 z 17 1 2 3 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, betowiec, Sensei, Lukasz111, aker, JelineK, latajaca_holenderka, burbon), 2,533 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,111
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1