Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 21 1 2 6 7 8 9 10 20 21
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Według mnie jest tylko dwóch powaznych kandudatów na premira i sąto Tusk w przypadku zwycięstwa PO, oraz.. Rokita w przypadku zwycięstwa PiS lub prawdopodobnej koalicji PiS-PO.
Jeżeli wygrają Kaczyńscy, to możliwa jest współpraca jedynie z PO, bo raczej nie z LPRz która jeżli wejdzie do sejmu, to zbyt małej mandatowo liczbie, by stanowić z PiS wiekszość. A na bycie podwładnym Kaczyńskiego, Tusk się raczej nie zgodzi.
A jak wygra PO to tworzenie rządu przez 'Donaldzika' jedyny realny scenariusz. Jak nie wystarczy PSLu, to z LiDem albo PiSem.
Tak to widze.

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
Kto bedze Premierem

L. Beenhakker - 1000.00 expekt

mala ale szansa jest

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10
A
stranger
stranger
A Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10
Ktos z pary Kaczynski-Tusk??

PIS nawet jak wygra, moze nic nie zdzialac, ze wzgledu na brak potencjalnego partnera smile
Wiec moze Tusk? Jednak nasza polityka jest tak nieobliczalna, ze moze wyskoczyc jakis drugi Marcinkiewicz laugh

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Originally Posted by Radek_89
Tylko teraz pytanie, co te zwycięstwo wniesie do wyników wyborów ...

Ja mam jeszcze takie pytanie do tych, którzy może nieco bardziej tutaj oblatani są. Jakie muszą być wyniki wyborów i późniejsze roszady koalicyjne, żeby premier został:
1) Kaczyński
2) Tusk
3) Kwaśniewski
4) jakikolwiek inny kandydat
ja bym tu postawil na innego kandydata - to bedzie taki Marcinkiewicz - na ochloniecie!!!

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Tusk wali w prezydenture.

Rokita na premiera smile

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Originally Posted by pgsupertoto
Originally Posted by pgsupertoto
No i Millenium po moich odwiedzinach ale i nie tylko moich na pewno, takze zmniejszylo kurs na zaklad:

Frekwencja ogolnopolska wybory 2007 :
"powyzej 54%" z kursu 4.50 zrobiło sie 3.25

Odnosnie frekwencji ten zaklad jest faworytem. Oby sie sprawdziło smile

Poz

Znow spadly kursy i w Millenium i Totosyf sa po 2.0na frekwencje powyzej 53% i 54%

Ja mam zagrane po kursie 4.50 smile
z ta frekwencja ostroznie odpadnie 2 mln. osob uprawnionych do glosowania ( emigracja) tongue

Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Po dzisiejszej debacie widać, że z PO na premiera idzie Tusk. I teraz mam pytanie, czy możliwy jest taki scenariusz: PiS wygrywa minimalnie wybory. I co teraz? Jakie kolejne procedury muszą przejść, żeby pod głosowanie można było poddać wotum zaufania dla Tuska jako premiera?

Chcę postawić na Tuska jako premiera @ 3,5 w Expekcie, ale chcę być koniecznie pewny, czy czegoś nie przeoczę w tej całej "zabawie".

Dołączył: Aug 2004
Posty: 592
addict
addict
Dołączył: Aug 2004
Posty: 592
Nie ma raczej możliwość by Donny został premierem w wypadku zwycięstwa PiSu - wtedy wchodza w grę raczej:
a)rząd samodzielny większościowy/mniejszościowy - premier JK
b)koalicja z PSL+LPR - jak wyżej
c)koalicja z PO - premier typu `łącznik`
d)wyrwanie części PO - również raczej `łącznik`

Przy czym ewentualny łącznik to:
A] wariant typical -> Ujazdowski/Rokita/Marcinkiewicz
B] wariant surpriza -> Czartoryski/Girzyński/Górski

...a przynajmniej takie są moje odczucia wink...

Dołączył: Apr 2003
Posty: 145
member
member
Dołączył: Apr 2003
Posty: 145
Czy istnieje taka możliwosc:
Wybory wygrywa PiS a PO i LiD robią koalicje i maja razem ponad 50% mandatów. Czy wtedy premierem może być ktos z PO lub LiD??

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Jeżeli doszłoby do koalicji PO-PIS (co jest kwestią mocno wątpliwą) to ja widzę tylko dwóch poważnych kkandydatów na premiera - jako główny kandudat zdecydowanie Rokita, a jako 2-gi w kolejce Marcinkiewicz.

Jeśli wybory wygra PO i nie zawiąże koalicji z PIS-em to również Rokitę widzę jako poważnego kandydata na premiera, wcale nie byłbym taki pewien, że tusk weźmie dla siebie tą posadkę...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Nethoryn
Czy istnieje taka możliwosc:
Wybory wygrywa PiS a PO i LiD robią koalicje i maja razem ponad 50% mandatów. Czy wtedy premierem może być ktos z PO lub LiD??
jak najbardziej jest to możliwe aczkolwiek Oni by woleli raczej z PSL niż z LID ale scenariusz gdzie PIS wygrywa wybory np. 35 do 33 i przechodzi do opozycji bo nie ma jak stworzyć większości a mniejszościowy rząd nie ma szans przetrwać jest bardzo prawdopodobny.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by tomo
Jeżeli doszłoby do koalicji PO-PIS (co jest kwestią mocno wątpliwą) to ja widzę tylko dwóch poważnych kkandydatów na premiera - jako główny kandudat zdecydowanie Rokita, a jako 2-gi w kolejce Marcinkiewicz.

Jeśli wybory wygra PO i nie zawiąże koalicji z PIS-em to również Rokitę widzę jako poważnego kandydata na premiera, wcale nie byłbym taki pewien, że tusk weźmie dla siebie tą posadkę...
jeśli wybory wygra PO to moim zdaniem Tusk będzie Premierem na 98%,po to chce wygrać te wybory by nim zostać a potem spróbować wygrać z Lechem.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
[quote=Ulvgaard]Nie ma raczej możliwość by Donny został premierem w wypadku zwycięstwa PiSu - wtedy wchodza w grę raczej:
a)rząd samodzielny większościowy/mniejszościowy - premier JK
b)koalicja z PSL+LPR - jak wyżej
c)koalicja z PO - premier typu `łącznik`
d)wyrwanie części PO - również raczej `łącznik`

Przy czym ewentualny łącznik to:
A] wariant typical -> Ujazdowski/Rokita/Marcinkiewicz
B] wariant surpriza -> Czartoryski/Girzyński/Górski

...a przynajmniej takie są moje odczucia wink... ....JK nigdy dobrowolnie nie zrezygnuje z bycia Premierem i żadni łącznicy nie wchodzą w grę już predzej PIS pójdzie w lutym na kolejne wybory niż JK odda komuś premierowanie.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10
A
stranger
stranger
A Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10
Zwyczajem politycznym jest, ze partia zwycieska desygnuje kandydata
na premiera. Gdyby wygral PIS, oczywiscie moglby probowac utworzyc rzad mniejszosciowy (o ile nie znalazlby koalicjanta). Problemem byloby tutaj uzyskanie votum zaufania.
Oczywiscie mimo wygranej PIS moze powstac koalicja PO z LID z ich premierem.


Po debacie Kwasniewski-Tusk, nawet sam J.Kaczynski mimo choroby pojawil sie w programie "Teraz My" w TVN.
Czyzby poczul sie odstawiony na boczny tor smile???

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Pytanie do Gdańszczan, jak tam wygląda sytuacja w parze Jacek Kurski kontra Jarosław Wałęsa ?? (PitBull za 1.60)

W Krakowie generalnie odradzałbym Gowina, a za 1.4 to już w ogóle, Zioberek po 2.35 to spory value.

Dołączył: Sep 2007
Posty: 559
addict
addict
Dołączył: Sep 2007
Posty: 559
Powiem szczerze Panowie że chyba warto grać na LiD!
Dzisiejsza debata naprawdę na duży plus dla Kwacha pijaka.
I nie ma co wierzyć w tą denną propagandę tvn24 która zaprasza tuż po debacie jakiegoś głupiego socjologa który stwierdza klęskę wyborcza LiD.
Kwach był wyraźnie lepszy.
A pytanie z podatkami w Irlandii to po prostu żenada ze strony Donka.

Dołączył: Sep 2007
Posty: 559
addict
addict
Dołączył: Sep 2007
Posty: 559
Myślę że dzięki tej debacie LiD przekroczy niestety (bo jestem zdeklarowanym prawicowcem) te 14,5%

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10
A
stranger
stranger
A Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10
[quote=Skipper]Pytanie do Gdańszczan, jak tam wygląda sytuacja w parze Jacek Kurski kontra Jarosław Wałęsa ?? (PitBull za 1.60)

W Krakowie generalnie odradzałbym Gowina, a za 1.4 to już w ogóle, Zioberek po 2.35 to spory value.

A moglbys cos blizej powiedziec na temat sytuacji w Krakowie??
Bo powaznie zastanawialem sie nad typem na Gowina. Widzialem sondaze, ktore daja mu bardzo duza przewage nad Ziobro, rzedu nawet 20%. Ziobro jest lansowany jako jedna z glownych twarzy PIS, ale chyba jego popularnosc w Krakowie spadla? Pozdrawiam

Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
veteran
veteran
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
mnie najbardziej rozwalilo zdarzenie w sts-ie
Czy Lepper wygra w Kaliszu? Tak 2.9 Nie 1.25
dwojeczka to pewniak bo przeciez Andrew to startuje w okregu Koszalin, a nie Kalisz hehe

brawa dla analitykow sts za geograficzną wiedzę smile

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by aro117
A moglbys cos blizej powiedziec na temat sytuacji w Krakowie??
Bo powaznie zastanawialem sie nad typem na Gowina. Widzialem sondaze, ktore daja mu bardzo duza przewage nad Ziobro, rzedu nawet 20%. Ziobro jest lansowany jako jedna z glownych twarzy PIS, ale chyba jego popularnosc w Krakowie spadla? Pozdrawiam

3/4 sondaży to jedna wielka lipa.
Ziobro jest skończonym produktem public relations, i można śmiało powiedzieć, że zna go prawie każdy. Natomiast Gowin, który w zeszłej kadencji startował udanie do senatu, jest co najmniej 50% mniej rozpoznawalny. Do tego cichy, spokojny, mądry, ale co z tego jak spokojem wyborów się nie wygrywa. Nie wiem dlaczego Ziobrze miało by spaść poparcie, w zeszłych wyborach dostał tutaj 120 tysi przy 70 Rokity (który nota bene jest chyba lepszy od Gowina). Żadnego powaznego skandalu z udziałem pana Gwoździa nie było, ludziom się pobodają jego cyrki więc pewnie pana ZZ przy urnie nie zawiodą.

Strona 8 z 21 1 2 6 7 8 9 10 20 21

Moderatorzy  Green Arrow, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, burbon, $-man, rafal08, Sensei, aker, forty, 11kera11, latajaca_holenderka, betowiec, alfa, rymoholik, Lukasz111), 2,624 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,062
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1