Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#176735 08/02/2002 16:49
Dołączył: Nov 2001
Posty: 697
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 697
Quote
Oryginalnie wysłał orzel:
[qb]jak mamy idealny prosty sposób obliczania ; każdemu się podoba [/qb]
Witam wszystkich
A teraz wypowiem swoje zdanie na temat siły strzału. Jeśli to jest idealny sposób obliczania no to chcemy traktować tą zabawę tylko i wyłącznie jako zabawę i nie wydaje mi się aby ktoś miał pożytek z naszej zabawy bo nikt nie będzie brał na poważnie naszych typów do reala.
A działo się tak będzie właśnie dlatego gdyż żeby strzelić bramkę(nie mówiąc o bramkach) trzeba podawać kursy z reguły wysokie (fakt że można zagrać 5 * 1,4 i ma się bramkę ale nikt nie nastawia się aby strzelić tylko jedną bramkę)
Osobiście uważam że pomysł vanpablo jest najlepszy choćdo obliczeń zysku nie wliczał bym
podatku (było by łatwiej). Grając tym sposobem na pewno wiele osób podpatrywało by typy najlepszych i byłby pożytek z nich w realu.
Teraz nasuwa się pytanie : Czy chcemy aby to była tylko i wyłącznie zabawa? Czy chcemy aby to była zabawa z pożytkiem dla wszystkich(przyjemne z pożytecznym)
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam wszystkich grających <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#176736 08/02/2002 17:29
Dołączył: Dec 2001
Posty: 602
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 602
Wiesz co orzel!
U mnie opatrzylem to słowem propozycje!
i nie sieje zamętu
a Ty powrównaj swoje dwa posty jeden po drugim i napisz w którym wyrażasz swoje zdanie.
Jeszcze też ta seria usmiechów na samym końcu, czyżbys sam u Siebie zasial zamęt
Ok rozegrajmy pierwsza kolejkę tak jak jest.
później zobaczymy, ale Prem$ w tej chwili chociaż uporządkuj regulamin do tego co jest.
Pozdrowionka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#176737 08/02/2002 20:29
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Bez sensu jest mus podowania typow od sobtoy na klejke sobotnio - niedzielna! W Sobote spie do 12 - sprzatam do 14 sidam na godzinke na necik ide na TV jem obiad i pozniej jestem kolo 17. I w tym czasie trwaja juz mecze Premiership Bundy i innych lig Eurpoejskich!

#176738 08/02/2002 21:02
Dołączył: Aug 2001
Posty: 248
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 248
Quote
Oryginalnie wysłał Szakal:
[qb]Bez sensu jest mus podowania typow od sobtoy na klejke sobotnio - niedzielna! W Sobote spie do 12 - sprzatam do 14 sidam na godzinke na necik ide na TV jem obiad i pozniej jestem kolo 17. I w tym czasie trwaja juz mecze Premiership Bundy i innych lig Eurpoejskich![/qb]
Typy na sobote mozesz podac najwczesniej od czwartku. Tylko musisz przy tym zaznaczyc ze podajesz nastepna kolejke.
Co do obnizenia sily strzalu to tez sie zgadzam

#176739 09/02/2002 13:33
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
Włączę się do dyskusji,jesli mozna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Grałem 2 sparingi,i oto moje uwagi:
-proponuję też jak w/w obniżyć próg pierwszej bramki do 6.5
-następne progi powinny mieć wartość zmniejszającą,podam to niżej:
0.00-6.49=0 goli
6.50-8.00=1 gol--o 1.5
8.01-9.30=2 gol--o 1.3
9.31-10.40=3 gol--o 1.1
10.41-11.30=4 gol--o 0.9
11.31-12.00=5 gol--o 0.7
12.01-12.50=6 gol--o 0.5
i następne co 0.5 pkt
inaczej dla wielu uczestnikow zdobycie gola będzie w wielu kolejkach nierealne!!!
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
pozdrawiam!
Można by to już zastosować już od 1 kolejki.
:zobacz: :rolleyes:

#176740 09/02/2002 13:40
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
Chyba większość to zaakceptuje,obnizenie progu 1 bramki ponizej tego nie da nam szansy nauczenia grania,aby w realnym świecie nie przegrywać z bukami,i może oduczy nas stawiania na typy niesprawdzone i pod wpływem emocji. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#176741 09/02/2002 13:44
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
Jeszcze chciałem dodać ,że nie obniżając progu do 6.5 ,i nie zmniejszając współczynników następnych bramek,doprowadzimy do tego,że wiekszość graczy znuzonych brakiem wynikow(0:0) po prostu oleje tą zabawę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> stop

#176742 09/02/2002 16:54
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
Pewnie uczynimy tak, ale najpierw poczekajmy na wyniki I kolejki - miałem dziś dać regulamin I ligi ale mi kompa zresetowało i wszystko muszę robić od nowa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#176743 10/02/2002 05:41
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Witam

Mam propozycje do organizatorow tego konkursu.

Maja propozycja dotyczy naliczania goli.

Moja sugestia ma na celu unikniecie nastepujacej sytuacji:
Przykladowo mamy mecz druzyny A z druzyna B
Wedlug obowiazujacego aktualnie regulaminu moze sie zdarzyc taka dziwna sytuacja:
Druzyna B typuje mecze np. o 7.00 rano w sobote i wysyla nastepujace typy: 5 meczy o wspolczynnikach 2,0 tylko na sobote,trafia tylko 3 mecze wiec sila strzalu wynosi 6 czyli ma 0 bramek.
Druzyna A chce obstawiac tylko mecze niedzielne (albo specjalnie wyczekuje co zrobiprzeciwnik), wiec widzi ze druzyna B nie zdobyla bramki i wybiera 6 meczy kazdy o kursie 1,2 i zakladajac ze trafia ma sile strzalu 7,2 i wygrywa mecz 1-0.
A wiemy ze 6 meczow a takich kursach nie jest cieko znalezc, ale chyba nie o to chodzi w tej grze.
Jesli ta gra ma przypominac gre w realu to moj zysk ze strzalu na mecz o kursie 1,2 powinien byc 0,2 , a na strzale na kurs 2,0 zysk powinien byc 1,0 (nie wliczam podatku)
Moja propozycja jest taka aby sile strzalu rzeliczac w nastepujacy sposob:

1. od kazdego kursu odejmujemy 1,0 czyli druzyna, ktora gra mecz o kursie np. 2,0 za trafny typ dostaje 1 punkt( o kursie np.3,2 otrzymuje 2,2 punkta), a druzyna ktora gra mecz np. o kursie 1,2 otrzymuje 0,2 punktu i wtedy takie wyczekiwanie i obstawianie meczy o kursach 1,2 nic jej nie da,
bo trafiajac nawet 6 meczy o kursie 1,2 jej sila strzalu wyniesie 1,2, a druzyna ktora trafi 5 meczow o kursie 2,0 ma sile strzalu 5,0 i to jest rzeczywisty zysk druzyny (ale to nie jest tak proste jak trafic mecze o kursie 1,2)
2. przy mojej propozycji naliczania sily strzalu oczywiscie musi ulec zmianie przyznawanie zdobytych goli, poniewaz liczba zbobytych punktow sie znacznie zmieni (wtedy ma sens znajdowanie meczy o duzych kursach lub ryzykowanie na granie remisow, bo to cos daje druzynie, ktora zaryzykowala granie meczy o duzych kursam, a wyeliminuje przypadki wyczekiwania co zrobi druzyna przeciwna).
3. albo zostajemy przy starychzasadach i utajnijmy posty z propozycjami meczow poszczegolnych druzyn do czasu zakonczenia kolejki i wtedy kazdy typuje sam nie majac wgladu co zagra przeciwniki (dopuszczamy wtedy mozliwosc zagrania tego samego meczu przez dwie druzyny przeciwne).

to by bylo na razie wszystko z mojej strony na temat zmian, o zasadach przyznawania goli na razie nie pisze tylko czekam na wasze zdanie na ten temat.

A post ten napisalem dlatego bo czesc druzyn nie wyslalo swoich typow, wiec moze wyczekuja na przeciwnika i moj scenariusz sie sprawdzi jutro (a moze maja pewniaczki na niedziele i czekaja?).

Pozdrawiam wszystkim
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:

#176744 10/02/2002 10:06
Dołączył: Nov 2001
Posty: 697
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 697
Czesc tommi
Takie propozycje rozchodza sie bez echa bo co 'zbedne' liczenie przeciez obliczanie sily strzalu jest 'idealne'.
No ale zobaczymy moze w koncu cos sie zmieni i ludzie nie beda sie tak bali 'wyzszej'matematyki

#176745 10/02/2002 10:11
Dołączył: Nov 2001
Posty: 697
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 697
A tak na powaznie to pomyslcie o tym bo zmiana sposobu liczenia moze nam pojsc tylko na lepsze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> .
Pozdrowienia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#176746 10/02/2002 15:18
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Witam.

Co robimy w przypadku walkowerow? Tzn. jezeli druzyna przeciwna nie poda typow.

Wydaj mi sie ze przyznanie zwyciestwa 3:0 (tak jak normalnie) nie jest najlepszym rozwiazaniem. Za duzo sie zyskuje bez zadnego wysilku. Przy obecnym sposobie liczenia bramek, aby wygrac 3:0 trzeba trafic 5 meczy o kursie powyzej 2.00 lub 6 po 1,67. (Jezeli ktos uwaza ze to proste to poprosze o typy, chetnie zagram kupon z AKO 32 czy 21,7).

Moja propozycja jest nastepujaca:
Przyznawac 3 punkty druzynie, ktora wyslala typy, jezeli strzeli co najmniej 1 bramke.
Jezeli nie strzeli zadnego gola - 2 punkty.

#176747 10/02/2002 17:26
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
bez sensu,walkower musi nam okazać że nie opłaca się dawać walkowerów,facet np oleje mecz a ty jeszcze musisz cierpieć ,że dostaniesz 2 pkt.? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#176748 10/02/2002 19:15
Dołączył: Oct 2001
Posty: 548
J
addict
addict
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 548
Ja moge napisać że w moim meczu siła strzałów wyniosła 5,55 - 5,30.
Zatem:
Liverpool - UNTS Warszawa 0:0
Ja bym jednak sugerował zmiane progu przynajmnie o 0,5 jeśli nie całkiem o 1,0

#176749 10/02/2002 20:32
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
To jak robimy?
Wszystkie mecze się kończą na 0-0

Decydujcie o ile obniżamy próg

#176750 12/02/2002 21:21
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Uważam ,że kursy typów powinny zawierać sie w jakimś określonym przedziale np (1,65 ; 2,5 ) na 1 i 2 .
Nie powinniśmy typować remisów .

Już widze komentarze do mojego postu , ale zastanówcie się wygrać ma najlepiej typujący czy ten który trafi najwięcej remisów bo ma szczęście ?

#176751 12/02/2002 22:48
Dołączył: Apr 2001
Posty: 770
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Apr 2001
Posty: 770
To jak z tą siłą stzrału?
Będzie 6 na 1 bramkę i poźniej co 1.5?

#176752 12/02/2002 23:37
Dołączył: May 2001
Posty: 1,953
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,953
Heh, xeo, rozumiem wymowe Twojego postu, ale remis jest wynikiem o takim samym stopniu prawdopodobienstwa co 1 i 2. Fakt, ze z reguly jest wyzszy kurs powoduje, ze X idealnie nadaje sie na rozpisy. A w meczach towarzyskich (np. holandia-anglia, irlandia-rosja) nie wyobrazam sobie, aby postawic inny typ. Spokojnie...

#176753 12/02/2002 23:49
Dołączył: Oct 2001
Posty: 556
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 556
Nie pozwolenie typowania X to moim zdaniem bylaby czysta glupota. Zostal zmienionny prog i niech tak zostanie reszta regulaminu jest dobra. Ewentualnie mozna wprowadzic jeszcze minimalny kurs zeby nie bylo sytuacji, ze gospodarz typuje 6 meczo po 1,1 dajmy na to, chociaz uwazam ze i tak takiego manewru nie bedzie nikt stosowal bo co to by byla za zabawa??

#176754 13/02/2002 00:02
Dołączył: Nov 2001
Posty: 270
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 270
No dobra dyskusja o progu za nami, ale to betka w porówniu z ilością walkowerów, w III grupie B, na 5 meczy tylko 2 się odbyły. Może by tak jakaś płomienna odezwa do uczestników o profesjonalne podejście do zawodu.

Strona 4 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, Sensei, 11kera11, latajaca_holenderka, burbon, poozon, aker, JelineK, alfa), 1,693 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,782
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1