|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304 |
Specyfikacja płyty (w tej siedzi procek PIII 450 Mhz, stare ale za friko smile.gif ): # Pentium II/III Processor Support Supports Intel® Pentium® II/III and Celeron Processors in Slot 1 CPU package # Intel 440BX AGPset Supports 66/100MHz host bus speed # Four 168-pin DIMM sockets Supports PC-100 compliant registered SDRAM up to 1GB # Expansion Slots 1 AGP, 5 PCI, 2 ISA # Award BIOS (2MBit Flash ROM) Y2K compliant, Plug & Play BIOS supports LS-120, ZIP, SCSI, and CD-ROM bootable # I/O Controller and Interface Winbond 977 Ultra I/O chipset # PS/2 keyboard, PS/2 Mouse, Dual USB Ports, 1 floppy port, 2 Serials ports, and 1 Parallel port (EPP/ECP) # Enhanced IDE 2 x Ultra DMA/33 IDE ports (up to 4 devices) # Color coded (white) COM1 and primary IDE ports Easy identification to commonly used ports # ATX Form Factor 30.5cm (12.0") x 19.0cm (7.48") Features # ACPI Power Management Wake-On-LAN, Modem-Ring-On # Power On by kbd, PS/2 mouse, RTC timer # Power-Off by Windows 98/95 shutdown # PC/PCI connector & cable Maintains DOS legacy in PCI audio # Hot key at boot failure Uses "Insert" key to easily clear the CMOS and recover the BIOS settings # PC Health Monitoring (Optional) Detects CPU temperature, fan speed, system voltage, etc. with speaker alarm warnings # Optional Intel LDCM software LDCM simplifies network management tasks atrend ATC6240 - chipset i440BX Nie instalujesz Via4in1 http://www.3dnews.ru/download/drivers/nvidia/z tej strony sterowniki nr 30.82 jak stary komp to jeszcze SP do win 98 http://pomoc.x.pl/pliki/sesp21b-pl.exe
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893 |
Dziękuję za info, ale link chyba nie działa ... albo ja coś nie potrafię otworzyć 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304 |
Dziękuję za info, ale link chyba nie działa ... albo ja coś nie potrafię otworzyć  hmmm no nie działa może coś z serverem dziś jeszcze działało bo sprawdzałem jak znalazłem w googlach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306 |
Panowie, jaką mikrofalówkę, w miarę niedrogą zakupić? Jakiej wy używacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
Panowie, jaką mikrofalówkę, w miarę niedrogą zakupić? Jakiej wy używacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? najlepiej zapytaj w sklepie pracownika AGD, on Ci to najlepiej wytlumaczy
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306 |
Panowie, jaką mikrofalówkę, w miarę niedrogą zakupić? Jakiej wy używacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? najlepiej zapytaj w sklepie pracownika AGD, on Ci to najlepiej wytlumaczy Tak myślisz? Podejrzewam że jednak może być inaczej, on mi najlepiej wytłumaczy jaką mikrofalę u niego kupić - którą najbardziej potrzebuje sprzedać ;> żeby wyrobić target 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306 |
Kylo, byłem już tam, ale tematy mocno nieaktualne, chciałem zapytać Was o zdanie a nie ludzi z forum dody 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304 |
Bursztyk a do czego ty chcesz jej uzywać. Sprzedawca mnie tak spytał. Chesz robić coś poważniejszego to kup z wypasem rożna opiekacze itd. itp. ja powiedziałem żeby sobie czasem korytko podgrzać to on wskazał na mikrofale sharp dodał że on taka ma juz jakiś czas i nie nażeka. Mam juz ja z pół roku i narazie działa. kosztowała nie pamietam około 350 zł.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nie mam w domu mikrofali, nigdy nie uzywalem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304 |
Bursztyk a do czego ty chcesz jej uzywać. Sprzedawca mnie tak spytał. Chesz robić coś poważniejszego to kup z wypasem rożna opiekacze itd. itp. ja powiedziałem żeby sobie czasem korytko podgrzać to on wskazał na mikrofale sharp dodał że on taka ma juz jakiś czas i nie narzeka. Mam juz ja z pół roku i narazie działa. kosztowała nie pamietam około 350 zł.  upss upomnienie od szeryfa dostałem hrhrhr
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,620
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,620 |
wczoraj jak jechalem mpkiem ktos prawdopodobnie zaj***l mi portfel  ide dzisiaj na policje zglosic to bo w portfelu mialem dowod osobisty i prawo jazdy i nie wiem czy lepiej powiedziec prawde, ze ktos mi zawinął portfel czy że poprostu gdzieś go zgubiłem, bo z tego co wiem to jest jakaś mała różnica... tak sie sklada ze juz kiedys dawmo temu zgubilem prawo jazdy jednak po pewnym czasie sie znalazło wiec przez pewien czas mialem dwa prawka z tymze to stare juz bylo nie wazne  czy ktos sie orientuje czy da rade w tym momencie to stare prawko że tak powiem 'aktywowac' bo swieta i sylwek tuz tuz, wiec lepiej by bylo wydac te 70zl na cos innego niz na kolejne prawko 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
to masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny. Zadzwoń do nich jeszcze raz i się zapytaj. Jeżeli znowu coś odburkną, to podam Ci podstawę prawną i napiszesz jakieś pisemko i im odeślesz. Dzieki odgdog za odzew, szczerze powiedziawszy liczyłem na Ciebie. Czy mógłbyś mi podać tą podstawę prawną już teraz? Bo jeśli Ci chodzi o tą: Ustawa z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.). to czytałem, w artykule (jednak z 2002 roku więc mam nadzieje ze się zmienilo coś) "Na początek jednak należy zdać sobie sprawę, że ustawa ta nie dotyczy: inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń, czynności bankowych, sprzedaży z licytacji, czyli aukcji internetowych, a także nieruchomości z wyjątkiem najmu." Ja to kupiłem ze sklepu ale za pośrednictwem Allegro KupTeraz, więc nie wiem jak to potraktować? Mam nadzieje, że mam wszelkie podstawy żeby się nie obawiać, że zostanę z towarem, którego nie chce. Ok, więc wysłałem sprzęt i pismo listem poleconym 27 listopada, dziś jest 18 grudnia czyli mineło więcej niż 14 dni, a ja wciąż nie mam pieniedzy na koncie, a zszarpanych nerwów i koszta telefonu niedługo wyniosą "drugie tyle". Od 2 tygodni mnie ściemniają, że przelew poszedł i że wyślą/wysłali mi potwierdzenie przelewu na maila, jednak ani pieniedzy ani żadnego potwierdzenia nie mam, po prostu jakas totalna chora ściema i granie na zwłoke. Firma dość duża (ardsoft - nie polecam tych pajaców), mówie ze wystawie ostrego negatywa na allegro i skieruje sprawe do sądu. Teraz nawet nie odbiera telefonu własciciel tego czegoś. No i własnie, co mam zrobic, jak to sie odbywa - gdzie to moge zgłosic do jakiegos sądu jakies pismo zlozyc czy jak sie to odbywa? Sprawa chyba wygrana na starcie wedle ustawy tak? mineło bowiem ok. 20 dni a na zwrot maja 14. Odgdog bardzo byłbym wdzieczny za pomoc co sie robi w takiej sytuacji. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
to masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny. Zadzwoń do nich jeszcze raz i się zapytaj. Jeżeli znowu coś odburkną, to podam Ci podstawę prawną i napiszesz jakieś pisemko i im odeślesz. Dzieki odgdog za odzew, szczerze powiedziawszy liczyłem na Ciebie. Czy mógłbyś mi podać tą podstawę prawną już teraz? Bo jeśli Ci chodzi o tą: Ustawa z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.). to czytałem, w artykule (jednak z 2002 roku więc mam nadzieje ze się zmienilo coś) "Na początek jednak należy zdać sobie sprawę, że ustawa ta nie dotyczy: inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń, czynności bankowych, sprzedaży z licytacji, czyli aukcji internetowych, a także nieruchomości z wyjątkiem najmu." Ja to kupiłem ze sklepu ale za pośrednictwem Allegro KupTeraz, więc nie wiem jak to potraktować? Mam nadzieje, że mam wszelkie podstawy żeby się nie obawiać, że zostanę z towarem, którego nie chce. Ok, więc wysłałem sprzęt i pismo listem poleconym 27 listopada, dziś jest 18 grudnia czyli mineło więcej niż 14 dni, a ja wciąż nie mam pieniedzy na koncie, a zszarpanych nerwów i koszta telefonu niedługo wyniosą "drugie tyle". Od 2 tygodni mnie ściemniają, że przelew poszedł i że wyślą/wysłali mi potwierdzenie przelewu na maila, jednak ani pieniedzy ani żadnego potwierdzenia nie mam, po prostu jakas totalna chora ściema i granie na zwłoke. Firma dość duża (ardsoft - nie polecam tych pajaców), mówie ze wystawie ostrego negatywa na allegro i skieruje sprawe do sądu. Teraz nawet nie odbiera telefonu własciciel tego czegoś. No i własnie, co mam zrobic, jak to sie odbywa - gdzie to moge zgłosic do jakiegos sądu jakies pismo zlozyc czy jak sie to odbywa? Sprawa chyba wygrana na starcie wedle ustawy tak? mineło bowiem ok. 20 dni a na zwrot maja 14. Odgdog bardzo byłbym wdzieczny za pomoc co sie robi w takiej sytuacji. Pozdrawiam Spokojnie... Nie denerwuj się... W tym "biznesie" (sprawy prawne) nerwy nic nie dają, a w cierpliwość trzeba się uzbroić  Ja już się tego nauczyłem  Wyślij pismo listem poleconym, że zgodnie z ustawą mają maksymalnie 14 dni na zwrot, a do tej pory się z tego nie wywiązali. Daj im ostateczny termin (np. 5-7 dni), na zwrot. Na końcu napisz, że w przypadku braku zwrotu pieniędzy podejmiesz wszystkie przewidziane prawem środki w ochrony swoich interesów. Jak to nie poskutkuje, to będziemy myśleli co dalej. Wyjścia są 2: - polubowny sąd konsumencki (obydwie strony muszą się zgodzić) - zwykły sąd. Można jeszcze spróbować interweniować interweniować o Miejskiego Rzecznika Konsumentów, czy jakoś tak. Ale on ich do niczego nie może "zmusić". Może ewentualnie postraszyć lub próbować mediować (chociaż w zasadzie nie ma w czym, bo sprawa jest oczywista). Czy oni Ciebie jakoś poinformowali o prawie do odstąpienia umowy? Przeczytaj regulamin sklepu (jeżeli takowy jest). Może tam coś jest na ten temat. W tym piśmie możesz postraszyć ich, że naślesz na nich Inspekcją Handlową. Ale nie wiem jakie IH ma w tym zakresie możliwości i powiem szczerze, że nie chce mi się sprawdzać :]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Denerwuje się dlatego, że zachowują się irracjonalnie. Powiedzieli, że zwrot przyjęli i przelew do mnie poszedł (tak mówią od 2 tygodni), potem mi gościu mówi, że właśnie wysłał mi na maila potwierdzenie przelewu. Nie ma kasy na koncie, nie ma potwierdzeniu na mailu, nie mam towaru. Dzwonie i cały czas to samo - prosze dać maila wyśle potwierdzenie przelewu i znowu to samo, brak potwierdzenia i wciąż brak kasy na koncie. Cuda jakieś? Dziś w ogóle nie odbierał telefonu właściciel. Zobaczymy jutro rano. Dzięki za następne kroki które podałeś odgdog.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Ja wiem dlaczego się denerwujesz i całkowicie to rozumiem. Piszę tylko, że to nic nie da. :] ja już się tego nauczyłem. Nie dzwoń więcej. Bo to też nic nie da. Załatwiaj wszystko listami (koniecznie poleconymi). jest po nich ślad. po telefonach nie ma 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
|
|
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781 |
Zgubiłem kartę SIM do Plusa. A miałem na tatę, czy idąc do najbliższego PLUSA wydadzą mi duplikat jeśli będę miał wszelkie papiery i dowód właściciela. I jak płaci się 30zł?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
@dondo: zadzwoń do nich jeszcze raz jutro. ostatni. i jak nie dostaniesz żadnych konkretów, to ślij pismo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
Jutro wybieram się przedłużyć umowe z Erą. Nie wiem na jaki tel się zdecydować. Nokie 6300 już mi odradzono, Za 1 zł proponują mi SE K550i. Jak się sprawuje? Uzytkownicy jesteście z niego zadowoleni ?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|