|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83 |
dodam jeszcze swoją stronkę , ktróą postaram się lekko zreanimować z początkiem sezonu. na razie uaktualniłem statystyki (są też na innych stronach, ale może ktoś się jeszcze nie zapoznał) , jakieś komentarze do gonitw wrzucę w piątek. nie wiem czy będę dawał tam typy, wszystko zależy od tego czy radeckiemu będze się chciało głową ruszyć. http://www.wyscigikonne.horsesport.pl pozdr witek
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2003
Posty: 129 |
Witam wszystkich
Ponownie zwracam się z zapytaniem ponieważ na razie nie znalazłem w Rzeszowie ( co prawda zbytnio nie wiem jak się za to zabrać samym chodzeniem tak jak ja to na razie robię nie odnoszę sukcesów )czy nie krąży gdzieś w sieci lista punktów gdzie można obstawiać Służewiec? Może ktoś z grających dysponuje jakimś pomocnym numerem telefonu do organizatorów tychże punktów - mogłoby pomóc. Jeśli przeczyta to ktoś z Krakowa to także proszę o pomoc. Nie będzie to optymalne rozwiązanie ale lepsze niż jego brak.
Dzięki i pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629 |
http://www.hipodrom.tpi.pl/ Słowniczek żargonu służewieckiego i zwrotów fachowych
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Tylko 30 godzin <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> zostało do inauguracji sezonu 2003, nie od rzeczy więc będzie poruszyć jakże istotny temat - jak grać. Ponieważ forum, na którym prowadzimy tą dyskusje, ma charakter typowo bukmacherski, wielu z Was zadaje sobie to proste skądinąd pytanie. Przed opisem sposobów i możliwości wyboru, chciałbym odpowiedzieć na pytanie które pojawiło się w jednym z tematów. Chodzi o rozliczenie procentowe szans poszczególnych koni w gonitwie. Zdaję sobie sprawę, że duża część "zawodowych graczy" chciałaby przełożyć proste warianty sportowe na zakłady Totto. W meczu piłkarskim wystawienie przez bukmachera np. angielskiego kursu 1,90 (1,80-StS, prof), po uwzględnieniu marż, mówi nam o tym, że grupa ekspertów (oddsmakerów) uważa, że szansa wejścia zdarzenia = 50%. Najprościej jest wobec tego znaleść takiego szalonego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> bukmachera, który za to samo zdarzenie wystawił kurs >2,00. Tak grają zawodowcy. Inni, próbują analizować poszczególne mecze piłkarskie badź zdarzenia sportowe i wykazać swoją wyższość nad ekspertami ustalającymi kursy. Wyższość, tak właśnie, bo żeby wygrać u bukmachera na własnych analizach w dłuższym okresie czasu trzeba byłoby typować lepiej niż oni o 11%. W przypadku meczy w ligach zachodnich - szczerze odradzam. Mają za sobą całe sztaby ludzi, najświeższe i najbardziej obiektywne wiadomości. Wszelkie analizy są jednak możliwe w przypadku jednostkowych zdarzeń sportowych, które odbywaja się w Polsce. Do takich przykładów trzeba na pewno zaliczyć wyścigi konne. Jednakże określenie procentowe szans poszczególnych koni w wyścigu i prosta, matematyczna operacja z kursami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> nie jest łatwa. Swego czasu w gazetce "Gracz" próbowałem to robić wraz z grupą przyjaciół. Tyle, że tak jak na całym świecie o kursach na poszczególne konie decyduje rynek. I to rynek, na 0-20 minut przed każdą gonitwą. Gracze zwykle do ostatniej chwili czekają z podjęciem decyzji - na co postawić. Decydują o tym wygląd konia i jego zachowanie przed gonitwą a także obowiązkowy próbny galop. Wpływ ma także wiele czynników pozasportowych. Oczywiście idąc na tor wyścigowy, gracz nie podejmuje ostatecznych decyzji w odniesieniu do całej stawki koni. Pewna baza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> jest już wyselekcjonowana wcześniej. Co mógłbym polecić nowym adeptom sztuki na początek. Góra = win (zwyczajny ZW) polega na wskazaniu konia, który zajmie pierwsze miejsce w gonitwie. Wypłata za ten rodzaj zakładu zależy oczywiście od tego ilu graczy postawiło na tego konkretnego konia. Porządek (PD) polega na wskazaniu dwóch koni, które zajmą dwa pierwsze miejsca w gonitwie w dowolnej kolejności. Ten rodzaj zakładu jest na Służewcu najpopularniejszy i obroty w grze są stosunkowo największe. Chciałbym podkreslić przed wyrzuceniem biletów "w dowolnej kolejności". Jeśli gramy na przykład 2/5, wypłatę otrzymujemy zarówno za 2/5 jak i 5/2. Trzykonny (TR) polega na wskazaniu trzech koni, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce w gonitwie we wskazanej kolejności. Ten zakład jest już z półki zakładów trudnych (jeszcze trudniejszy czterokonny), ale trafienie daje zwykle prócz satysfakcji odpowiednie przebicie finansowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> W następnym odcinku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> nieco o triplach i kwintach, które w nowej formule nie są nawet najgorszym, moim zdaniem, pomysłem. Jednakże, granie kwint w tym systemie to zupełnie nowa jakość i zupełnie inne niż dotychczas podejście do zagadnienia. Na razie tyle
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83 |
do panoramiksa punktu w rzeszowie nie ma na razie na liście , więc chyba nie ma wcale, a w krakowie jest na karmelickiej 13. pozdrawiam witek
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68 |
hpc, czekam z niecierpliwością na " nowe podejście" do zagadnienia kwinta w wersji z rozbitą pulą
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Brawo insider, za pierwszy dzień w LT. Ja, ze swoimi typami (na tych łamach) miałbym tylko +9,20, wiec wyżej sredniej, ale daleko do czuba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Spróbuję w tym tygodniu cosik wyliczyć. Mam teraz więcej czasu na obliczenia, ponieważ nie prowadzę już <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> bazy danych z konmi, którą zapuściłem na jesieni i jest zbyt duża luka, żeby to teraz nadrobić. Rzecz więc w prawidłowości podejścia do samego grania i to muszę koniecznie na excelu wykonać.
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam insider W kwincie postanowiłem grać na trudnym pewniaku. Wychodzę z założenia, że lepiej trafić jedną dużą niż kilka tych pomniejszych. Zreszta jestem kolekcjonerem pojedyńczych kwint <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (66, kilka po 40) i jak wyścigi pójda w tym kierunku który sobie wyobrażam (zwiększenie obrotów), to generalna idea jest taka. Wymienność pewniaków 3/5 ani nawet 2/5 nie bardzo mi się podoba. Wchodzi jeszcze w grę 1/2 trudnych, ale to zależy od zapisów i od tego czy w pozostałych gonitwach bedzie można wyselekcjonować jakieś koniki nad kreskę (po 2,3 w gonitwie) Zgodnie z tym co napisałem, w sobote grałem kwinę na wymiennych Jena lub Wantus (oba 2-gie). Skrzydło <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> nagle dostał skrzydeł a Olga miała jednak za dobrego rumaka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Life is brutal <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629 |
witam
w swoim czasie nabyłem numer specjalny Gazety Wyścigowej, gdzie są podane informacje na temat wygranych za 2002, ale niestety nie jest to wszystko czego oczekiwałbym. Czy jakieś strony www prowadzą takie szczegółowe dane?
Gdzie można znaleźć dokładne informacje na temat wygranych z ostatniej soboty:
dla poszczególnych typów zakładów: - ile wyniosły wygrane dla pojedynczego zakładu - jaka była łączna kwota przychodów - jaka była łaczna pula wygranych
Może dobrze byłoby prezentować takie dane na forum, bo myślę, że nawet okazjonalni goście zainteresowali by się takimi danymi. A poza tym oprócz samych typów - ważny jest wybór rodzaju zakładów i taktyki obstawiania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Adam PL Łączne sumy obrotów były (są) podawane w czasie trwania gry na monitorach wyścigowych. Aż do rozpoczęcia gonitwy. Danych statystycznych z dnia nikt nie publikuje, chyba że czegoś jeszcze nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Natomiast wyniki masz na przykład tu: http://www.wyscigi.pl/ Mieli również archiwum kilku lat i pewnie można się tam dostać, bo nic w przyrodzie nie ginie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ale nie znam adresu. Na pewno ubiegłe sezony znajdziesz: http://www.zmdom.com.pl/ pozdrawiam hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Zamierzam na excelu zacząć prowadzic nowa bazę danych. Może ktoś z Was już się tym zajął. Może macie jakieś pomysły.
Nie musi być do druku, bo będę ja sobie zgrywał na laptopa. W Betako, zabronili mi przynosić sprzęt <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> , na torze chyba nikt nie zabroni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
access nie lepszy do bazy danych ?
pozdrawiam dunja
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Access jest zdecydowanie lepszy do tego tylko, że trudniejszy. Sam zacząłem swego czasu robić sobie bazę danych ale zbiegło się to z moim zniechęceniem do wyścigów i sprawa upadła. Ale teraz chyba znowu się za to wezmę. A może ktoś ma coś przygotowanego?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Taka bazę właściwie mam. Robił ją jeszcze braciszek. Jakieś dane, raporty, kwerendy. Ja się na tym nie wyznaję i tego nie zmienię bo nie umiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Wpisuję i drukuję. Jest taki jak chciałem cztery lata temu. Nie ma jednak pewnych opcji które chciałbym również wprowadzać jak badanie formy stajni przede wszystkim. W wydruku mam: Wartosci stałe: trener nazwa konia rasa wiek I wartości zmienne dzień zajęte miejsce dystans stan toru (okreslony bardzo dokładnie w sposób liczbowy) czas (to juz moje wskaźniki) nie czas realny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> współczynnik (to tez moje) te dwie wartości powstają na bazie 30-letniej praktyki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> waga dżokei hcp
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 1,563
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2003
Posty: 1,563 |
Witam.
Czy ktoś spotkał się z opiniami na temat koni 2-letnich. Szczególnie interesują mnie będące w treningu u trenerów: Gęborysa, Siwoni i Kałuby. Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68 |
cześć, hpc (brydżowy nick?), dzięki za grat. ale więcej w tym było sczęścia niż intelektualnego wysiłku. Co do kwinty to ciekawe rozwiązanie. Tylko że ja akurat największe sukcesy zawdzięczam słup fav/słup fav/ 2 konie równorzędne/*/* <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> i tylko niestety dwie w miarę płatne oraz 1 raz kamikadze z kolegami 5x*. Cóż za drogo to wszystko, więcc szukam innych - lepszych rozwiązań. Zatem ten Twój 1/2 wymienny spróbujmy hipotetycznie. Rozumiem, że słup ma być w miarę pewny i dobrze płatny?! Więc Sob. Masz w V kon 7 lub IV kon nr 5, 2-3 nad kreską: I - 4,6 i jakis Twój II -1,3 i ? III - 2,4 i starczy? pod kreską (ile ma być koni?, te co mają prawo wygrać?) I - 1, 3, 2 wyrzuć, 5 wyrzuć, 7? II - 2,4,5, 6?,7? III - 1,5,7
i co dalej?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam insider <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> hpc - i owszem, brydżowy nick, tyle, że nie wchodziłem ani na Kurnik ani na ten drugi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (juz nie pamietam nawet nazwy) dłuższy czas. Za bardzo zająłem się bookmacherką, a jeszcze i w firmie trzeba czasem coś zrobić. Chyba zawieszę działalność <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Wracając do sprawy. Twoje trudne, wymienne pewniaki (1/2) byłyby doskonałe.....gdyby któryś z nich wygrał. O ile o Modesto mam sprzeczne informacje i nie wiem jeszcze co z nim wykonam, to postawienie pewniaka w tej trudnej 10-konnej stawce arabów, nieco mnie przeraża. Moim zdaniem warunki handicapu wyrównują przewagę wieku i może byc bardzo różnie. Jeśli udałoby Ci się trafić to załozenie to już jesteś w ogródku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Moje wstepne założenia to: W pierwszej zgoda. W drugiej chyba też, choć może na górę coś bym dostawił. W trzeciej mam zupełnie inne przemyślenia. W czwartej, niezwykle korzystnie byłoby postawić wymiennego pewniaka, tak jak to zaproponowałeś, tylko czy to koniecznie musi być El Pesso. Nie wiem.
Pytasz co dalej: Nie wiem czy to wyjdzie tak jakbym chciał, bo tabelek tu nie wstawię, ale ja gram tak: WZÓR (numery pierwsze z brzegu)
1.......1.......1,2.......1,2,3.......1,2 ------------------------------------------ 2,3,4...2,3,4...3,4.......4,5,6.......3,4
Teraz kwestia założeń. Powiedzmy, że minimum 1/2 w pewniakach i minimum 2/3 z pozostałej góry. Łatwo rozpisać.
System zreszta jest przypisany do dnia. Bardzo często gram kwintę na pewniaku. Ta największą trafiłem na Young Boy na którym siedział Misza Pietriakow. Czasem gram na skrócie 2/2/2 na górze z założeniem, że wejdą dwa.
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|