|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930 |
W dziale polityka bylo wspomniane co nieco, ale mysle, ze watek zasluguje na swoj, osobny temat. szczerze mowiac dziwie sie, ze nikt tego nie zalozyl, biorac pod uwage fakt, ze w TiO chyba mozna znalezc wszystko  No wiec jakie sa Wasze opinie na ten temat? Za, przeciw i dlaczego? Ja sie wypowiem jutro, bo spac mi sie chce. Dzis powiem tylko, ze jestem przeciw 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,735
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,735 |
Robert L. Lansing, sekretarz stanu u W. Wilsona powiedział kiedyś prorocze słowa: „(...) czy samostanowienie nie zrodzi niezadowolenia, nieporządku i buntu? Samo to słowo jest wprost naładowane dynamitem. Da początek nadziejom, których nigdy nie będzie można urzeczywistnić. Obawiam się, że tysiące ludzi zapłaci za to życiem. Jakież to nieszczęście, że słowo takie zostało w ogóle wypowiedziane! Jakież niedole przyniesie!”Po której stronie bym się nie opowiedział byłbym hipokrytą. Powiem "za" to pominę olbrzymi problem jakim są separatyzmy. Powiem "przeciw" to tak jakbym zapomniał o historii Polski. Niech więc ten cytat odda to co myślę. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Jestem zdecydowanie przeciw.
Oczywiscie popieram niepodleglosciowe dazenia narodow, ale nie mniejszosci narodowych. Albanczycy stanowia w Kosowie zdecydowana wiekszosc, nie po drodze im z Serbami, wiec sobie postanowili proklamowac wlasne panstwo i odlaczyc Kosowo od Serbskiej macierzy. Jak mozna w ogole takie cos popierac? Analogicznie mozna sobie wyobrazic sytuacje Niemiachow w Opolu, ktorych mogloby byc coraz wiecej i w pewnym momencie postanowili sobie utworzyc wlasne panstwo na Slasku Opolskim.
Fakt, ze Serbowie wybijali Alabnczykow w pien podczas wojny nie ma tu zadnego znaczenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
Nie znam historii Kosowa i nie zagłebialem sie w szczegóły ale nie kumam jednej rzeczy , skoro nie ma narodu kosowskiego to po kiego nowe panstwo ;-) na zdrowy rozum najlepiej byłoby podzielic ten kawałek ziemi miedzy Serbow a Albanczykow i z czapki . Całe szczescie ze mam remont i nie musze podejmowac tak waznych decyzji 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
Jestem zdecydowanie przeciw.
Oczywiscie popieram niepodleglosciowe dazenia narodow, ale nie mniejszosci narodowych. Albanczycy stanowia w Kosowie zdecydowana wiekszosc, nie po drodze im z Serbami, wiec sobie postanowili proklamowac wlasne panstwo i odlaczyc Kosowo od Serbskiej macierzy. Jak mozna w ogole takie cos popierac? Analogicznie mozna sobie wyobrazic sytuacje Niemiachow w Opolu, ktorych mogloby byc coraz wiecej i w pewnym momencie postanowili sobie utworzyc wlasne panstwo na Slasku Opolskim.
Fakt, ze Serbowie wybijali Alabnczykow w pien podczas wojny nie ma tu zadnego znaczenia. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
$
|
|
$
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195 |
bla bla, ciekawe jak wam by się żyło tak i to samo byście pisali  dla nie znających historii http://pl.wikipedia.org/wiki/KosowoKosowo (alb. Kosova / Kosovë, serb. Косово / Kosovo) - terytorium sporne w południowej Europie ze stolicą w Prisztinie; de facto jest to państwo, które jednostronnie ogłosiło swoją niepodległość 17 lutego 2008 jako Republika Kosowa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
teraz za to bedzie sie zajebiscie zylo Serbom mieszkajacym w Kosowie ;-)) Osobiscie uwazam ze juz mozemy przyjmowac zaklady kiedy dojdzie do kolejnego rozlewu krwi .
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Państwo które ekonomicznie nie ma prawa bytu o przepraszam zapomniałem o dobrze rozwiniętych byyznesach : handel bronią ,koksem i dziwkami Panowie jaką typujecie nazwę kolejnego klona Albanii?? ,który niebawem będą chcieli proklamować w Macedonii 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
$
|
|
$
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195 |
taa gospodarka u nich kwitnie ktos widział jak ksiądz serbski na kazaniu w kościele mówił żeby ruski przysyłali im broń i odbić Kosowo ? ratunku To czasem jakby ruski pomogły, to USA by pomoglo Kosowie ? jak tak to wojna światowa  a kto naszym wrogiem ?  ruskie i serbskie itd.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Jeżeli albańscy  "demokraci" będą wyzywać sie na mniejszości serbskiej to nie obędzie sie bez dymu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
Jeżeli albańscy  "demokraci" będą wyzywać sie na mniejszości serbskiej to nie obędzie sie bez dymu  mysle ze sie nie odwaza .Serbowie (niekoniecznie ci z Kosowa) pewnie tylko czekaja na taką akcje . Nie mozna wykluczyc paru prowokacji . A wie ktos moze jak sie zapatruje na to nowe panstwo Chorwacja i Czarnogora ? Bywalem w Chorwacji w 94'95' i 96' i pamietam ze chorwaci nie trawili albanczykow i traktowali ich jak ludzi 2 kategorii ale moze w sprawie Kosowa maja inne zdanie ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Miejsce Albańczyków jest w Albanii. Kto wie może my się na Wyspach Brytyjskich też doczekamy własnego państwa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Miejsce Albańczyków jest w Albanii. Kto wie może my się na Wyspach Brytyjskich też doczekamy własnego państwa  tam była siedziba naszego rządu. w Edynburgu był nawet polski wydział lekarski.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
ja jezdze na ryby, ale do Kusowa  Kosowo mi nie po drodze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Mnie tam Bałkany mało interesują, ale czy w Kosowie mieszkają głównie... Albańczycy... których to Serbowie jeszcze nie tak dawno mordowali?
Według mnie to jest porażka świata, że pozwolił na te barbarzyństwo zamiast interweniować wcześniej.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|